Molim prevod

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Molim prevod

Postaj by Gost on čet kol 20, 2015 9:27 am

Uu, dobra tema. Vratim se na nju. Happy Usput, i dalje trazim taj cd. Znam da je kod mene negdje, nisam ga posudila. Moram pozuriti jer buraz odlazi u pon.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet kol 21, 2015 2:25 am

Da se vratim andijima. Jesi li primijetila kako u raznim knjizevnim i filmskim prikazima umjetne inteligencije prevladava strah od iste? Zasto? Zasto bi moralo biti tako da se samosvjesni roboti bune protiv svojih dotadasnjih (robo)vlasnika i krecu u krvavi pohod? Je li to zato sto se bojimo da ce nas umjetno inteligentna bica nadmasiti pamecu (zbog, istina, brze obrade podataka, primjerice), a buduci da je povijest ljudske pameti najcesce prozeta primjerima njenog razvoja vojnih strategija, je li taj strah, onda, i opravdan? A sto je s moralom? Zasto ne bi umjetno inteligentna bica, bas zbog vece pameti, bila zapravo moralnija/tolerantnija od nas?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on sri kol 26, 2015 2:59 am

joj, jeste, dobra je temica pravo... i odgovori su ti poprave super i zanimljivi... i ja cu se navratiti kad mi ne bude mrsko pisati... nesto sam bas lijena zadnjih mjeseci i godinica... nadam se da je bio lijep odmor sa bratom i da si ga fino ispratila  m1
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on sri kol 26, 2015 3:01 am

ej, evo moja slikica od cukice sharice. vidite kako je lijepa. [img][/img]
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet kol 27, 2015 1:17 am

mogla si i mene udomit ja se ne bi zalio...

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on pet kol 28, 2015 12:18 am

saritica je napisao/la:ej, evo moja slikica od cukice sharice. vidite kako je lijepa. " />
Buckica Happy
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on pon kol 31, 2015 6:46 pm

Buffy je napisao/la:
saritica je napisao/la:ej, evo moja slikica od cukice sharice. vidite kako je lijepa. " />
Buckica Happy

jeste, buckica je. sada je malo manja jer striktno pazimo da ne tamani hranu iza macaka, a i posebnu dijetu joj dajem... al tesko to ide
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on pon kol 31, 2015 7:02 pm

Ligeja je napisao/la:Da se vratim andijima. Jesi li primijetila kako u raznim knjizevnim i filmskim prikazima umjetne inteligencije prevladava strah od iste? Zasto? Zasto bi moralo biti tako da se samosvjesni roboti bune protiv svojih dotadasnjih (robo)vlasnika i krecu u krvavi pohod? Je li to zato sto se bojimo da ce nas umjetno inteligentna bica nadmasiti pamecu (zbog, istina, brze obrade podataka, primjerice), a buduci da je povijest ljudske pameti najcesce prozeta primjerima njenog razvoja vojnih strategija, je li taj strah, onda, i opravdan? A sto je s moralom? Zasto ne bi umjetno inteligentna bica, bas zbog vece pameti, bila zapravo moralnija/tolerantnija od nas?
odlicna je northern exposure. nisam nikada to gledala...

strah od umjetne inteligencije kojeg vidimo u filmovima, opcenito ne mislim da ima neki dublji smisao, osim kasiranja love u dzepove onih koji su taj film i proizveli. to, naravno, ne sprecava nas da damo svoje vidjenje stvari i interpretiramo ono sto vidimo. a sta to cesto vidimo u djelima koja se bave umjetnom inteligencijom? mozemo vidjeti bezbrojni broj stvari. jedan od njih je strah od vjestacke inteligencije, kojeg si ti dobro primjetila. to ima veze sa time da se ljudi igraju boga i sa tamnom stranom ljudske prirode. kad gledas stvaranje u bibliji, slicno kao i kad citas te price - uvijek je rijec o nekakvoj produkciji u kojoj se, eto potkrade greska ili bolje receno anomalija u produktu koji je inace zamisljen kao savrsenstvo. tada se taj produkt sa greskom sada otima kontroli i sta onda imamo?? ta greska postaje pecat osobnosti, dvosjekli mac kojeg taj pobunjenik siri dalje... covjek iz real life-a je taj opisani android u prici .... nemrem vise, ligeja... ti malo nastavi, a i ja cu kasnije... fina je to, i mome srcu draga temica...odo malo odspavat i odmorit... kisica pada i spava mi se
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on pon kol 31, 2015 7:15 pm

Esco je napisao/la:mogla si i mene udomit ja se ne bi zalio...
ma jasta bi nego se zalio.
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on uto ruj 01, 2015 4:02 pm

saritica je napisao/la:
Buffy je napisao/la:
Buckica Happy

jeste, buckica je. sada je malo manja jer striktno pazimo da ne tamani hranu iza macaka, a i posebnu dijetu joj dajem... al tesko to ide

Znam Grin
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics