sarita's health corner

Stranica 8 / 11. Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Re: sarita's health corner

Postaj by saritica on uto pro 29, 2015 11:22 pm

Buffy je napisao/la:Spala sam s nogu od umora, sutra samo lapim.

Kuhala za mesojede, veggije, bolesnu stariju osobu koja nema apetita od kemoterapije.

Bili su sami na Badnjak, ne mogu nikoga ugostiti, ona ne može nikamo ići.
Skuhala, strpala sve još vruće u posude, pravac kod njih. Očekivali su nas na kolače i kavu, eto nas s torbama Grin

Postavili nasljeđene tanjure njene pokojne mame, a ona sama već ima blizu 80, escajg iz nekih drugih vremena, svjećnjak kao iz muzeja, u tili čas napravili čaroliju.
Inače kritična spram svega, ljuta na bolest i starost, nije mogla sakriti radost, hvalila se svojoj juhicom od komorača i tortelinima koje sam za nju izmjesila i napunila zelenim svježim biljem prepunim željeza, sve sam skuhala bez ijednog umjetnog dodatka.

Danas su zvali, prvi puta nakon četiri mjeseca pristala je prošetati s njim po zraku, javili se s Jaruna.

Postoji dokazivanje mladih dana, egzaltacija i osjećaj postignuća, voljela sam taj osjećaj, ali napisano nema veze s time.
Probudila sam se prije desetak dana i pojavila se jasna misao kako to valja napraviti jer je tako ispravno na nekoj razini ispravnosti koja se ne mjeri uobičajenim kontekstom odnosa.
Love
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on uto pro 29, 2015 11:24 pm

whisperer je napisao/la:Badnjak je, pripremam riblji meni za kontinentalce. Nema mi gorega kada imam na večeri nekoga tko je odrastao na masti, špeku i mesini, a ja ga sada trebam zadovoljiti laganim meniem. No, imam keca u rukavu, domaće krvavice. Ako počnu okretati očima, ne hebem dva posto, bacam ih na tavu.
Bože koja tlaka... Sad
Danas preskačem bakalar, napravila sam paštetu od tune i lososa, a glavno jelo su škampi na buzaru + palenta, buzara dagnje, plus špageti. Par listova i arbuna, pic pic salata. Sutra idem mami i guštam preostale dane.
Odoh ribati dagnje pa vas pozdravljam do navečer. Možda stignem svratiti na sarinu temu noćas, do tada, ugodan dan svima!
covjece... eto mene kod tebe na veceru, mogu i krvavice biti ukljucene... sve cu pomarisati... odlicna ti je ta kombinacija skampi + palenta... davno si mi dala recept za to i mogu ti rec da i dan danas ponekad napravim... pravo dobro
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on uto pro 29, 2015 11:29 pm

whisperer je napisao/la:
saritica je napisao/la:e da, whispice, rekla si da nekako nisi nalazila se u tom njihovom humoru... moram ti reci da kako starim i ja sam pomalo takva... evo gledala sam neke stvari gdje ponizava cezara.... ne znam... sada vidim da to i nije zajebancija bila... vidjela sam cezareve reakcije, decko je totalno povrijedjen, a ja ne volim kad neko nekog ponizava... nekako bas bezveze... ali ipak malnar je bio i ostao idealni hebac kakvog se nemre imati niti naci u zivotu... barem ne u ovom mom zivotu obicne normalne prosjecne zenice.. premda, jednom sam ga vidjela u bobana - sjedio a ja naisla ulicom - i pogledao me, bas onako... (hehe to sam spominjala do sada bezbroj puta)....

Ma nisam, nije to meni bilo ništa smiješno. Jasno da je to bila parodija na društvo u kojem smo se našli, ali mi nije bilo inspirativno. No tada nisma ni zivjela u Hr i drugačije su bile moje percepcije .. vjerujem kako je ljudima unutar tadašnjeg hrvatskog svakodnevnog vakuma to bila opcija za ispušnim ventilom. Druga stvar je taj prokleti alkoholizam koji mi je zaista odbojan..
jeste, to je bio ispusni ventil ljudima... i jeste izgledalo kao parodija na drustvo, ali iz ove prespektive nekako ne vjerujem da su oni s namjerom isli praviti tu parodiju, nego vise onako spontano pa sta ispane, ispane... sta god je da je, imalo je neki smisao i formu, ali iz ove prespektive kad sam starija i iskusnija - ja mislim da onim sirotim ljudima to nije sve bila zajebancija. ako stavimo na stranu da je malnar skrbio za te ljude na neki nacin, ja mislim da su mnogi od njih zaista bili povrijedjeni losim tretmanom... npr. jaran je jako patio, pa vidim i na cezaru i slicno... ajd, pokoj im dusi. meni je sevica uljepsao zivot. genijalni cicica sa margina zivota, a ipak tako velik na svoj nacin.
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on sri sij 06, 2016 10:25 pm

danas me je čitav dan bolila glava. dovelo je do mučnine večeras. i nisam mogla jesti. ogladnila sam ali nisam mogla zamisliti pojesti nešto slatko ili teško ( kruh, pašta ... sendvič ili slično ... ) . 
jela mi se riža na bijelo ali mi se nije dalo čekati da se skuha. predložila sam mami neku miješanu salatu a ona se sjetila da ima gibanice od jučer u frižideru.
zgrijale smo gibanicu i napravile mixed salatu: zelena ricasta, naribana mrkva, nariban celer, maslinovo ulje, malo jabučnog octa i .... naribani đumbir.

osjećala sam se fenomenalno nakon jela. sito i zadovoljno ali ne teško i napuhano. i mislim da je đumbir učinio svoje. 
sto posto sam sigurna da hrana utječe na raspoloženje . o zdravlju i trenutačnom fizičkom stanju da ne govorim.
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on sri sij 06, 2016 10:33 pm

ti bokca, al me popali sa ovom gibanicmo [daces mi recept] i salatom
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 10, 2016 8:50 pm

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned sij 17, 2016 9:35 pm

THE COGNITIVE ENHANCEMENT RESEARCH INSTITUTE

Welcome to the CERI web site. We have several hundred files linked to this site. These files are organized into seven menus, each of which can be accessed by clicking on a yellow diamond (the bullets to the left of text descriptions) or an underlined and/or highlighted piece of text. To return to this home page, click on the return-to-CERI-home-page option at the bottom of each menu, or at the top of each web page — or use the “back” or back-arrow button on your web browser program.

This web site is read-only. That means that 1) there is lots of free information to be had here, and 2) you can’t buy anything at this site. CERI no longer publishes Smart Life News (formerly Smart Drug News), and the newsletters are all out of print. So there's nothing to buy. Just free information.

What you see here at this web site is ten years of careful research and suscinct writing. This contains 180 web pages linked through 12 primary menus, and all 72 complete newsletters as searchable PDF files stored in the cloud for your reading, downloading and printing pleasure.

What you see here at CERI’s web site might lead you to believe that CERI is very “disease oriented,” or pharmaceutical-oriented or GHB oriented. It is true that a lot of the files on this site are about Down’s syndrome, Parkinson’s disease and gamma-hydroxybutyrate. This is because almost every thing we have published on those subjects is posted here on this site. So you might want to judge those topics as examples of our thoroughness, not our focus. Our primary effort is directed towards normal, healthy humans who are trying to optimize their performance and age gracefully in a less than ideal world. We talk about nutrients much more frequently than drugs. This “general” material is just not proportionately represented on this web site.

There are two reasons for this:

First, we survived by selling this information. We did not have wealthy patrons underwriting our institute. We were supported by our subscribers. We wanted you to subscribe to our newsletter so that we could continue to do our work. Although this is no longer true regarding publishing, we still appreciate the value of not having financial conflicts of interest in relating information, even though our outreach is now in blog-space.

Second, this “general” information is not of critical “social” importance. That’s not to say that it isn’t invaluable or important. It is very valuable and important. It is valuable to individuals, not society. It is important to people who are productive and involved, who are interested in learning, with a passion about making something of themselves. It is quality information produced by people who care about these same things. And it is a cut above what you are likely to find elsewhere.
Maybe this information is for you. All we can say is read on, and judge for yourself if you think this is your “cup of tea.” There is a wide variety of information from which to choose. Explore, and have fun!

Some visitors may find our information extremely challenging. It is. So do not feel bad if you don’t understand something. Remember, these articles were written for people who have been previously introduced to cognitive enhancement and longevity. They have read introductory books. If you have not read this "background" material, you may feel like you've jumped into the deep end of the pool.

http://ceri.com/index.htm

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on čet sij 21, 2016 12:48 am

maska za kosu:

u zdjelici dobro izmjesati 
1 zutanjak
4 zlice maslinovog ulja
2 zlice soka od limuna

nanijeti na kosu i drzati par sati

maska je idealna za suhu kovrcavu kosu kao sto je moja; kiseli ph limuna je takodjer dobar za regulaciju ph koze vlasista;
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on čet sij 21, 2016 12:01 pm

saritica je napisao/la:... kiseli ph limuna je takodjer dobar za regulaciju ph koze vlasista;
A dobro i dođe da ti se ne slijeću muhe na tu kajganu ... teet
besposlenpop

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on čet sij 21, 2016 12:24 pm

djumbir ribati u salate!
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on pet sij 22, 2016 12:53 am

besposlenpop je napisao/la:
saritica je napisao/la:... kiseli ph limuna je takodjer dobar za regulaciju ph koze vlasista;
ma kak si ti poglup, al nie ni cudo - vi muskici nemate ni malo imaginacije. pa ja. kake ba muhe i pi*cke matrine? ha ja. nema muha. osim mozda vinskih... hahah  Laugh
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on pet sij 22, 2016 12:54 am

*madonna* je napisao/la:djumbir ribati u salate!
mogu ti rec lasto da je djumbirac prava stvarka.
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet sij 22, 2016 1:20 am

saritica je napisao/la:
ma kak si ti poglup, al nie ni cudo - vi muskici nemate ni malo imaginacije. pa ja. kake ba muhe i pi*cke matrine? ha ja. nema muha. osim mozda vinskih... hahah  Laugh

besposlenPop mi je dao ideju kako se rjesit muha i komaraca ...samo izvadim yaya i ne treba mi DDT ni pips ni chips a bogami ni raid spray. sjebem muve i komarce mudima.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on pet sij 22, 2016 3:50 am

ti bokca, jos uz to meljes buhe jajima
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on pet sij 22, 2016 11:45 am

*madonna* je napisao/la:djumbir ribati u salate!
Probala ukiseljeni đumbir s vege sushijem, predobar je.
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on pet sij 22, 2016 11:45 pm

uh, kako l to smeka?
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on sub sij 23, 2016 7:43 pm

Jako dobro, mljac zubo

Blago je, dovoljno kiselo, a opet ne prekiselo, idealno paše uz wasabi.
Čini se kako đumbir ostane dovoljno blago svjež na taj način, baš godi.
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on ned sij 24, 2016 7:04 pm

interesantno kako azijati znaju ukiseliti svasta a ne samo kupus i krastavce kao kod nas. jel volis kim chi?
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on pon sij 25, 2016 4:43 pm

Ne znam što je to Embarassed
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on pon sij 25, 2016 5:57 pm

jeste li probale susene pomidore u masl ulju? isto tako  carciofe u masl ulju i cak melanzane. ja ne znam sta mi je bolje. onako okusa u nijansi pikantnog. stalno bi to mogla jesti alj rijetko gdje se nadje fino. donese mi sister iz itl kada dolazi jer zna da volim te sitne delicije ali ni u teglicama nije fino kao u nekim ducanima rifuzo na gastro odjelima. a najbolje sam jela iz kucne radinosti od jedne g.dje iz pokrajine molise, direct!
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on pon sij 25, 2016 5:59 pm

kapare obozavam takodjer. redovno u frizideru. u salse, salate i pizzu Happy
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on pon sij 25, 2016 6:19 pm

Sušenu rajčicu sam znala zblendati i staviti u šalšu, nisam nikada probala jesti kao ostalo ukiseljeno povrće.
Kapare mogu svuda, mogu ih jesti u nenormalnim količinama zubo
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by iluzija on čet sij 28, 2016 11:19 pm

teta.pricalica je napisao/la:
saritica je napisao/la:

besposlenPop mi je dao ideju kako se rjesit muha i komaraca ...samo izvadim yaya i ne treba mi DDT ni pips ni chips a bogami ni raid spray. sjebem muve i komarce mudima.
hahahahahahahaha zubo
iluzija

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri vel 03, 2016 1:53 pm

RADNIK U SRBIJI SNIMIO SKANDALOZNU PRAKSU

VIDEO: TAJNE SNIMKE IZ TVORNICE MESA 'Sve što smrdi, čemu je istekao rok trajanja... sve se melje i rade se hrenovke'

U Srbiji je radnik mesne industrije 'Matijević' Mihajlo Čepi izazvao poplavu reakcija kada je objavio snimke iz tvornice koje pokazuju da njegov poslodavac prodaje pokvareno meso i da se meso kojem je istekao rok trajanja koristi za izradu hrenovka i drugih mesnih prerađevinama, piše novisad.com.

Snimke su još 22. siječnja dostavljeni Tužiteljstvu za organizirani kriminal kao dokaz da Matijević svjesno ugrožava zdravlje građana Srbije. Radnik je također upozorio da se isto događa i u drugim srpskim tvornicama mesne industrije poput "Neoplante", "Karneksa" i "Zlatiborca".

http://www.jutarnji.hr/video--skandal-u-srbiji-radnik-iz-mesne-industrije-objavio-snimke-koje-pokazuju-kako-se-pokvareno-meso-melje-za-hrenovke-/1512675/

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri vel 03, 2016 1:55 pm

Shocked Shocked Shocked

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content