Kurac, pička, jebanje, guzica ...

Stranica 6 / 36. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 21 ... 36  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kurac, pička, jebanje, guzica ...

Postaj by Buffy on pet lip 20, 2014 10:46 pm

Hej Li, zazvonilo mi je to s žitaricama... Ako su crijeva već iziritirana, sve smeta, samo dijeta pomaže dok se ne nađe što je...

Možda malo dramatično reagiram jer imam iskustvo bolesti ulceroznog kolitisa u obitelji koji ima iste simptome, valja odmah krenuti s terapijom dok je sve još akutno, moglo bi sve proći kao neugodna epizoda.

Ono što sam naučila kroz šest godina uspona i padova proučavajući sve što se zna o probavi jest da su crijeva drugi mozak, u njima ima veći postotak seratonina nego u mozgu, jako utječu na psihološki stanje čovjeka.
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on pet lip 20, 2014 10:52 pm

*madonna* je napisao/la:išla bi na te testove i čak na test za helicobacter iako mislim da nije to.
odavno su mi ustanovili da mi je želudac izuzetno osjetljiv, još 2008. kada sam završila čitavu noć na infuziji u riječkom kbc-u. zapravo tada mi nisu otkrili ništa i pustili me kući kao zdravu pored dvaput obavljenog RTG-a abdomena, isto toliko ultrazvuka i dvaput vađenja krvi. dva dana nakon toga išla sam dr. Ivanišu u kliniku i tamo mi se ustanovilo da sam nježna ko mimoza i da mi sve ide kroz želudac. pri tom mi je dao spisak što smijem jesti jer što ne bi smjela, ne stane na par lista papira .... uglavnom, dobro sam kada jedem lešo i puno vooća.

Od toga sam dosta dugo patila, čak imala dječju bolest, pilorus spazam, na svaki malo veći stres se donji mišić želuca zgrčio tako da sam samo spazmoliticima mogal prekinuti to stanje, ponekad čak ići na injekciju.

Ako si osjetljiva na želudac, onda moraš promatrati što ti tijelo govori, obično ti dopusti jednom pojesti nešto što baš ne podnosi, ali onda dva, tri dana ne smiješ niti pomisliti ponoviti tako nešto.
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on pet lip 20, 2014 10:56 pm

Buffy je napisao/la:Hej Li, zazvonilo mi je to s žitaricama... Ako su crijeva već iziritirana, sve smeta, samo dijeta pomaže dok se ne nađe što je...

Možda malo dramatično reagiram jer imam iskustvo bolesti ulceroznog kolitisa u obitelji koji ima iste simptome, valja odmah krenuti s terapijom dok je sve još akutno, moglo bi sve proći kao neugodna epizoda.

Ono što sam naučila kroz šest godina uspona i padova proučavajući sve što se zna o probavi jest da su crijeva drugi mozak, u njima ima veći postotak seratonina nego u mozgu, jako utječu na psihološki stanje čovjeka.

mogu ti reći samo da kada me tako malo napuše, budem nervozna ko pas. najbolji dio priče je da se meni napuše i sam želudac. funkcioniram samo akda mi je trbuh ravan, u suprotnom se osjećam bolesno. u zadnje vrijeme fantastično sam kada ne jedem. to nije baš normalno jer ne jedem iz straha.

cigare ću smanjiti na ćeif. a kava mi je dovoljna ujutro. poslije podne ne pijem kavu i nikada se ne sastajem po kavama. to mi ide na živce.
ali jutarnja mi je ritual. popijem caffettieru pa tek ondam ogu dalje u dan. kod kuće ne pušim a ujutro i mrzim dim cigarete. uz kavu - keksić, štrudla ili marmelada i putar, dok sam jela kruh ....
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on pet lip 20, 2014 10:59 pm

Buffy je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:išla bi na te testove i čak na test za helicobacter iako mislim da nije to.
odavno su mi ustanovili da mi je želudac izuzetno osjetljiv, još 2008. kada sam završila čitavu noć na infuziji u riječkom kbc-u. zapravo tada mi nisu otkrili ništa i pustili me kući kao zdravu pored dvaput obavljenog RTG-a abdomena, isto toliko ultrazvuka i dvaput vađenja krvi. dva dana nakon toga išla sam dr. Ivanišu u kliniku i tamo mi se ustanovilo da sam nježna ko mimoza i da mi sve ide kroz želudac. pri tom mi je dao spisak što smijem jesti jer što ne bi smjela, ne stane na par lista papira .... uglavnom, dobro sam kada jedem lešo i puno vooća.

Od toga sam dosta dugo patila, čak imala dječju bolest, pilorus spazam, na svaki malo veći stres se donji mišić želuca zgrčio tako da sam samo spazmoliticima mogal prekinuti to stanje, ponekad čak ići na injekciju.

Ako si osjetljiva na želudac, onda moraš promatrati što ti tijelo govori, obično ti dopusti jednom pojesti nešto što baš ne podnosi, ali onda dva, tri dana ne smiješ niti pomisliti ponoviti tako nešto.

pa tako nekako i funkcioniram. 
posebno budem loše ako jedem meso i krumpir, meso i rižu ili , ne dao bog kruh još uz to. uglavno, kruh sam izbacila, vrlo rijetko komadić a namirnice odvajam. meso je svedeno na minimum minimuma .....
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet lip 20, 2014 11:02 pm

Isprike, bas ne mogu sudjelovati u nastavku razgovora jer me konstantno izbacuje (losa konekcija). Pokusam sutra. Lijepi snovi... Happy

----

Vjerojatno ce nick sablasno stajati jos neko vrijeme.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on pet lip 20, 2014 11:03 pm

Očigledno ti je sve akutno upaljeno, pa onda skoro sve i smeta, kad se smiri upala, onda ćeš tek moći kalibrirati što ti stvarno radi teškoće u prehrani.
Imaš li bolove negdje ili samo napuhnuće?
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on pet lip 20, 2014 11:03 pm

Ligeja je napisao/la:Isprike, bas ne mogu sudjelovati u nastavku razgovora jer me konstantno izbacuje (losa konekcija). Pokusam sutra. Lijepi snovi... Happy

----

Vjerojatno ce nick sablasno stajati jos neko vrijeme.

Noć Happy
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on pet lip 20, 2014 11:12 pm

Buffy je napisao/la:Očigledno ti je sve akutno upaljeno, pa onda skoro sve i smeta, kad se smiri upala, onda ćeš tek moći kalibrirati što ti stvarno radi teškoće u prehrani.

uglavnom želudac. 
kada jedem sir, povrče, voće, bude sve ok .
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on pet lip 20, 2014 11:13 pm

ligeja, laka noć ....   Happy
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on pet lip 20, 2014 11:18 pm

*madonna* je napisao/la:
Buffy je napisao/la:Očigledno ti je sve akutno upaljeno, pa onda skoro sve i smeta, kad se smiri upala, onda ćeš tek moći kalibrirati što ti stvarno radi teškoće u prehrani.

uglavnom želudac. 
kada jedem sir, povrče, voće, bude sve ok .

Da je čir, baš ta hrana bi ti radila problem, krastavci, češnjak, jabuka, mlijeko npr... Biti će ipak da si na nešto intolerantna, danas svašta u hranu stavljaju...
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on pet lip 20, 2014 11:20 pm

toga se baš i bojim. čir boli drugačije. ovo su jake smetnje. tako i ja mislim, da je u pitanju ipak neka vrsta intolerancije Wink
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on pet lip 20, 2014 11:28 pm

Ništa što se ne bi moglo popraviti Wink
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub lip 21, 2014 12:27 am

*madonna* je napisao/la:
Buffy je napisao/la:Hej Li, zazvonilo mi je to s žitaricama... Ako su crijeva već iziritirana, sve smeta, samo dijeta pomaže dok se ne nađe što je...

mogu ti reći samo da kada me tako malo napuše, budem nervozna ko pas. najbolji dio priče je da se meni napuše i sam želudac. funkcioniram samo akda mi je trbuh ravan, u suprotnom se osjećam bolesno. u zadnje vrijeme fantastično sam kada ne jedem. to nije baš normalno jer ne jedem iz straha.

cigare ću smanjiti na ćeif. a kava mi je dovoljna ujutro. poslije podne ne pijem kavu i nikada se ne sastajem po kavama. to mi ide na živce.
ali jutarnja mi je ritual. popijem caffettieru pa tek ondam ogu dalje u dan. kod kuće ne pušim a ujutro i mrzim dim cigarete. uz kavu - keksić, štrudla ili marmelada i putar, dok sam jela kruh ....

pankreas napravi test amilaze. ako je poviseno onda oprezno. test trebas napravit kad te boli abdomen a to je uvijek nakon jela. ako su amilaze ok onda trazi dalje, zucni kamenci itd. kakva ti je stolica? kakav je miris stolice? ako stolica mirisi na krepanu kornjacu onda je pankreas 100%. ovo nije zajebancija odi na check up.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on sub lip 21, 2014 12:24 pm

whisperer je napisao/la:...

Pope, priznaj, pojma nemaš o nogometu. 

...
Još mogu izvesti oxford, a za razliku od vas, znam poodavno i kaj je offside.  teet 
No to nema veze s mišljenjem o profi-nogometu i isčašenim navijačkim običajima.
Točno je da ne znam nabrojit naizust Kovačeve 11-torke i da odavno (od listopada '84.) pojma ne znam ko igra za koji klub, niti me zanima ...

No, imam nekaj za vas:

Muško koje ne voli nogomet - valja li to čemu?

Pozdrav iz Kanfanara.

Moje ime je Ružica i u braku sam 3 godine. Od kada sam uzeta, jedna stvar me silno tišti. Jako volim obitelj i najviše mi je stalo do mira u kući. Gledanje utakmica kada igraju naši, a pogotovo Svjetskog prvenstva, dio je naške tradicije. Moj muž to ne želi raditi jer kaže da ga ne zanima nogomet. Je li to normalno? Kako mu mogu pomoći?

Ružica, supruga i majka iz Kanfanara

Draga Ružice,

Muško koje ne voli gledati naše, abnormalno je muško! O tome govore svjedočanstva koja svake nedjelje možete čuti na sastancima 'Paćenica'. 'Paćenice' su ženska udruga čije članice su supruge muškaraca nezainteresiranih za nogomet. Odluka o tome kako ćete se nositi sa svojim suprugom isključivo je na vama, no ovo su svjedočanstva drugih žena koje se suočavaju s istim problemom: 

'Sve je počelo kada je nedjeljom krenuo na plac umjesto da gleda prvi lauf. Stvari su brzo izmakle kontroli - 'zaboravio' je gledati nastup rukometaša na prvenstvu, a na kraju je imao izgovor i za svaku tekmu naših Vatrenih (večernja škola, tečaj njemačkog...). Dok je cijela familija gledala utakmicu protiv Srbina, on je bio u sobi za kompjuterom. Sve se više povlačio i čitao strane knjige, a ni u crkvu više nije išao. Razvela sam se kada sam posumnjala da je član Crne ruže. Nakon razvoda uzeo mi je i djecu jer sam ja kao nezaposlena i volim popiti.' - Klara

'Gola istina je da sam oduvijek znala. Oduvijek sam znala, ali nisam uspjela zaštititi sebe i svoju djecu. Prvo sam samo mislila da više voli druge sportove. No, onda sam počela nalaziti časopise i knjige na jezicima, račune za knjige naručene preko interneta, ploče Led Zeppelina... sve one stvari na koje nas je župnik redovito upozoravao. Odmah sam znala, ali bila sam kukavica i nisam si htjela priznati. U nemoći sam se odala heroinu i kockanju, a on je odveo našu djecu, sigurno u ralje Crne ruže.' - Ivanka

'Bili smo jako mladi, na pameti mi je bila samo jedna stvar. Dok sam se ja odrekla svega da bih trčala za njim, on je mislio samo na sebe i završavao škole. Tada sam bila potpuno slijepa i nisam vidjela njegovo pravo lice. Ostavila sam roditelje, prijatelje i školu, a on je mislio samo na sebe i odugovlačio s upoznavanjem. Nikad mu nisam zamjerala to što ne voli nogomet dok nije pokazao svoje pravo lice i oženio se za neku kurvicu s fakulteta. Možda se nikad nismo upoznali, ali ja sam znala sve o njemu. Kasnije sam shvatila da sam doslovno izbjegla nož jer se pričalo da je član Crne ruže.' - Lea

'Imali smo uspješnu firmu, dvoje djece i kuću dvokatnicu. Moram priznati da su mi materijalne stvari potpuno pomutile um i zaboravila sam na ono bitno. Suprug nikada nije mario za to kada igraju naši, a tako je odgojio i djecu. Njegova sebičnost prelila se na njih i jednog su dana, gotovo preko noći, djeca otišla svojim putem i napustila me. Tako nezahvalnu i sebičnu djecu, koja su spremna napustiti roditeljski dom čim im se ukaže prilika, mogao je odgojiti samo iskrivljeni i perverzni um. Uvidom u njegove račune za mobitel primijetila sam brojne pozive u trajanju od jedne sekunde. Na internetu sam saznala da tako komuniciraju članovi sekte Crna ruža. Promptno sam obavijestila župnika koji mi je spasio život i preuzeo na sebe breme mojeg novca, kako ga muže ne bi uložio u sektu. Na žalost, zbog tehničkih problema uzrokovanih razvodom, do novca više ne mogu doći, no to je mala cijena čiste savjesti.' - Marija

'Kada sam konačno dobila sina, nakon brojnih neuspjelih pokušaja, znala sam da je to dar od Boga. No, znala sam i da je predamnom teško razdoblje jer Bog nas stalno kuša. Muž nikada nije volio nogomet, a odjednom je počeo tvrditi da je homoseksualac. Znala sam da je to nemoguće jer homoseksualci ne mogu imati djecu pa mi nije bilo jasno što skriva od mene. Sve mi je postalo jasno kada sam ga, nekoliko mjeseci nakon razvoda, vidjela kako se drži s muškarcem za ruke, što je sotonistički ritual sekte Crna ruža.' - Tonka

'Iako sam pročitala brojne savjete na internetu, popustila sam pred suprugovim pritiskom i dopustila sinu da se cijepi u školi. Tada je bio u osmom razredu. Odjednom ga je prestao zanimati nogomet i provodio je sate i sate čitajući lektiru i druge knjige. Počeo je slušati stranu muziku i oblačiti se u crno. U srednjoj školi sve se više povlačio u sebe i puno vremena provodio u zaključanoj sobi. Najveća pljuska bila mi je kada je rekao da ide studirati na fakultet u Zagrebu. Izbacila sam ga iz kuće niti ne sluteći da sam si time zapravo spasila život. Nakon razvoda sam saznala da je i moj suprug potajno završio fakultet, gdje su ga vrbovali u redove Crne ruže. Cjepivo ne samo da uzrokuje altruizam nego je i njihov obred inicijacije.' -Ana

Željka M., blagajnica udruge 'Paćenice'
besposlenpop

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on sub lip 21, 2014 2:49 pm

escaped je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:

pankreas napravi test amilaze. ako je poviseno onda oprezno. test trebas napravit kad te boli abdomen a to je uvijek nakon jela. ako su amilaze ok onda trazi dalje, zucni kamenci itd. kakva ti je stolica? kakav je miris stolice? ako stolica mirisi na krepanu kornjacu onda je pankreas 100%. ovo nije zajebancija odi na check up.

Grin 

ma ne ide problem u tom smjeru, nije pankreas. jednostavno intolerancija na nešto i vidjet ćemo na šta.

čuj, ničija stolica baš ne miriši po ljubičicama ali se kuži kada je nešto i kada je sve u redu. kod mene je po tom pitanju sve u redu.
dakle, ljubičice  zubo  flower  flower
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by darla_ on sub lip 21, 2014 3:03 pm

Lasto, ja bi tebe stavila na skroz sirovo da jedes i da probas tako neko vrijeme, ako ti sirovo ne smeta nije nikakva upala, jer sirovu hranu je puno teze probaviti nego kuhanu, upaljeni probavni sustav bi se napuhivao i izazivao grceve na sirovu hranu, a koliko vidim ti nemas tih problema.

Kad napravis test na intoleranciju na gluten, onda mozes i makrobiotiku, ljudi misle da je raw pokret i makrobiotika pomodarstvo. Mislim nekima i je, ali u vecini slucajeva ljudi su sve vise alergicni na preradjenu hranu i odredjene namirnice koje sadrze razlicite alergene.
darla_

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on sub lip 21, 2014 3:07 pm

lešo i sirovo mi uopće ne smeta. dapače. 

teško probavljam kada jedem meso i krumpir zajedno, na primjer. ili jedno ili drugo, uz salatu, idealna mi je kombinacija.

navečer volim voče. puno voća. zimi pojedem do 2 kg mandarina kad malena zaspi, 3-4 naranče a sada mi je vrijeme od breskve. danas sam se opskrbila na placi .... Happy bilo je vrgoračkih jagoda ali ja tražim istarske ....
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by darla_ on sub lip 21, 2014 3:17 pm

*madonna* je napisao/la:lešo i sirovo mi uopće ne smeta. dapače. 

teško probavljam kada jedem meso i krumpir zajedno, na primjer. ili jedno ili drugo, uz salatu, idealna mi je kombinacija.

navečer volim voče. puno voća. zimi pojedem do 2 kg mandarina kad malena zaspi, 3-4 naranče a sada mi je vrijeme od breskve. danas sam se opskrbila na placi .... Happy bilo je vrgoračkih jagoda ali ja tražim istarske ....

Skrob u kombinaciji sa proteinima te smeta, u krumpiru nema glutena. Inace recimo po Montignacu nikada se zajedno ne smije jesti skrob i meso, nego ili meso i povrce ili skrob i povrce, mozes li blitvu sa krumpirom?

Probaj raditi kombinacije proteini i povrce i skrob i povrce. Cir tesko da je, jer voce je opcenito kiselo, umirala bi u bolovima od te hrane da je cir.
darla_

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on sub lip 21, 2014 3:20 pm

rekoh već kako već je moj princip prehrane upravo ovaj koji spominješ. i dočim se toga ne pridržavam, imam smetnje.

kruh u nikakvoj kombinaciji. od straha ne jedem sendvić već dulje vrijeme a to sam posebno voljela kasno navečer uz forum  Happy
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub lip 21, 2014 3:39 pm

*madonna* je napisao/la:

Grin 

ma ne ide problem u tom smjeru, nije pankreas. jednostavno intolerancija na nešto i vidjet ćemo na šta.

čuj, ničija stolica baš ne miriši po ljubičicama ali se kuži kada je nešto i kada je sve u redu. kod mene je po tom pitanju sve u redu.

ti pitas mi odgovaramo. ne ocekujes valjda da ti mi ovdje online radimo dijagnostiku?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub lip 21, 2014 6:04 pm

noćas sam umirala od grčeva , proljeva, žgaravice, povraćanja. 
Navečer je sve bilo super . 
Ovo mi je treća takva epizoda u zadnjih par mjeseci
Nemam volje plaziti po doktorima.
Škodi mi sve. Kruh, mljećno, sirovo, slatko, ljuto ,
Svaki dan velim pripazit ću a onda opet po starom.
Nemam samokontrole 
Ručala sam kao da noćas niš nije bilo i sad sam opet u banani
Nisam za žalit, ja sam idiot

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on sub lip 21, 2014 6:11 pm

escaped je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:

Grin 

ti pitas mi odgovaramo. ne ocekujes valjda da ti mi ovdje online radimo dijagnostiku?

ne, otkud ti to? priča se .... i samo si me nasmijao. šta je tu loše?
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub lip 21, 2014 6:29 pm

Popsi, evo smo ti pronasle pravi kontekst naslova... : )))

----

Dromsi, bit ce trenutno kakva viroza... Ljeti ih ima prije nego trepnes.
Suhe kore sipka jako su dobre za "trckalicu", iako takav caj prilicno je gadan za konzumiranje.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub lip 21, 2014 6:32 pm

escaped je napisao/la:

. kakva ti je stolica? kakav je miris stolice? ako stolica mirisi na krepanu kornjacu..

: ))) ma idi! A kako to mirise krepana kornjaca?

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub lip 21, 2014 6:38 pm

*madonna* je napisao/la:
escaped je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:

Grin 

ne, otkud ti to? priča se .... i samo si me nasmijao. šta je tu loše?

nista nije lose eto samo sam se malo zabrinuo glede tvog zdravlja ali nije ti bas tako lose kako sam u prvi mah iimao dojam. ako ti stolica mirisi na ljubicice pjevaj borbene, nije ti nista, nije problem u tebi nego u hrani koju rvati uvoze.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 6 / 36. Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 21 ... 36  Next

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics