Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

molim savjet u vezi maca

4 posters

Go down

molim savjet u vezi maca Empty molim savjet u vezi maca

Postaj by iluzija uto svi 31, 2016 9:25 pm

dobila sam jos jednu macu na poklon. ustvari, onu prvu macu je moj sin, prije dosta godina,  nasao na cesti gladnu i promrzlu, i sada je  ona  dio nase obitelji. a  sada mi je snajka donijela macu koju je nasla na parkiralistu. problem je sto ova nova maca je prijateljski raspolozena prema ljudima, ali ne i macama. i problem je sto je velika ( iste velicine kao moja maca), iako je vrlo mlada. ova nova maca skace prema staroj maci, i skoro da dodje do borbe. moj sin misli da se ona samo zeli igrati, ali da je ova stara maca isfrustrirana, jer joj ova zauzima teren.
sada ih drzim u odvojenim prostorijama, i ne znam kako da uspostavim prijateljstvo medju njima. povremeno  ih sastavim, ali sam stalno izmedju njih kako ne bi doslo do tuce.  nikako mi nije jasno,  moja prijateljica ima 5 macaka i sve se dobro slazu, cak neke spavaju zajedno,  i jos ima dva psa, i svi zive u harmoniji.   a ove moje ne zele biti ni u istoj prostoriji. 
molim vas , dajte mi neki savjet, jer zaista ne znam sto da radim. razmisljala sam da , ako ne uspijem nekako ih pomiriti, da  poklonim ovu novu macu nekome.
iluzija
iluzija

Posts : 185
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

molim savjet u vezi maca Empty Re: molim savjet u vezi maca

Postaj by Buffy sri lip 01, 2016 7:06 am

Nova maca je očigledno bila prinuđena boriti se za svoj teritorij dok je bila vani, ima tu naviku dok ne stekne povjerenje u prostor i ljude u njemu. Za početak ih pusti da se njuše preko vrata, ili nekog odvojenog prostora, onda može donijeti macu u sobu, ali da bude ograđena na neki način, ja imam veći kavez za takve slučajeve.
Onda im staviš zdjelice blizu, domaćoj izvan kaveza, novoj u kavezu ili nekom ograđenom dijelu iz kojeg se ipak mogu vidjeti i njušiti, kad počnu jesti blizu jedna druge, možeš ih početi upoznavati.

Sve skupa dva tjedna Grin

Treba neko vrijeme da se mace udomaće i prihvate jedna drugu, a i tada, jedan trenutak se svade za mjesto spavanja, drugi tren se maze i spavaju sklupčane.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

molim savjet u vezi maca Empty Re: molim savjet u vezi maca

Postaj by saritica sri lip 01, 2016 2:16 pm

Hoce. Macice ce biti OK ali trebati ce malo vremena.
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

molim savjet u vezi maca Empty Re: molim savjet u vezi maca

Postaj by iluzija ned lip 05, 2016 12:51 am

saritica je napisao/la:Hoce. Macice ce biti OK ali trebati ce malo vremena.
hvala vam na savjetima. pojma nemam hoce li se ikada ove dvije smiriti.
iluzija
iluzija

Posts : 185
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

molim savjet u vezi maca Empty Re: molim savjet u vezi maca

Postaj by saritica ned lip 05, 2016 2:32 am

ima jedna emisija o nekom tipu koji rjesava probleme sa macama, nesto kao cezar milan sa psima... nisam odavno gledala al dobra je.

kakvo je sada stanje sa macama? je i ista bolje
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

molim savjet u vezi maca Empty Re: molim savjet u vezi maca

Postaj by besposlenpop ned lip 05, 2016 12:19 pm

saritica je napisao/la:ima jedna emisija o nekom tipu koji rjesava probleme sa macama, nesto kao cezar milan sa psima... 
Nekakvi istetovirani heavy metalac nježne duše.  Grin

Evo: http://www.animalplanet.com/tv-shows/my-cat-from-hell/
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

molim savjet u vezi maca Empty Re: molim savjet u vezi maca

Postaj by saritica ned lip 05, 2016 10:38 pm

je, cudno tip izgleda, al jako je popularan i mogu ti rec da dobro on to zna oko maca... svakakve probleme rijesi... meni osobno je ceazr milan iso na zivce... ne sjedi mi ta nasilna filozofija... sve ko neke robote dresira pse... ko nek se zna ko je pack leader.. ma pm i leader... moja shara nije uopce dresirana, zastaje gdje god hoce kad setamo, ide u kojem god pravcu hoce i sta to njoj fali? bolja je od svih onih sto idu ko roboti za vlasnicima
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

molim savjet u vezi maca Empty Re: molim savjet u vezi maca

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.