Kava

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Kava

Postaj by whisperer on sri vel 22, 2017 12:33 am

*madonna* je napisao/la:
Tako i ja, posebno volim jednu staru prastaru okruglu salicu. Kvrcnutu na jednu stranu. Kada sam ful easy.  Nedavno sam kupila dvije oble, velike krem bijele sa pijaticima. To kada pijemo builder i ja. A kada sam naspanana i brijem nesto imam jednu visoku, ne spicastu, oblu ali visu. Tako sam si nekako to poslozila, kad promislim Happy

Kada dodjem kod tete i none ili kad mi mama kuha kavu odma ih cujem: kakvu salicu hoces, kakve si volje? .... I kolutaju ocima Grin

Sjetila sam se da si pričala jednom prilikom o oblicima šalice pa sam se prepoznala. Jednostavno nije to to ako je krivi oblik. No, ja sam svo svoje kvrcnuto posuđe bacila ća jer sam u onim prilikama kada sam se furala na tradiciju feng shui-a čitala da donosi lošu energiju. A toliko dragih šalica i tanjurića je otišlo. Kada sam odlazila na studij prve godine onda su me frendice ispraćale na bus, pa su to bile drame, trganja, grljenja, ali i poklončići. Moja The frendica je znala da sam kafeđija i kupila mi je prekrasnu veću šalicu vizualzirajući me kako sjedim negdje na balkonu i ispijam srkiće. To mi je bi bogovski poklon. No prilikom seljenja mi je cimerici pala iz kutije, skotrljala se niz stepenice i rasula u tisuću komadića. Full me pogodio gubitak, nismo dosta dugo razgovarale koliko sam se vezala za nju.

Da, fora su to trenuci kada te tvoji bližnji napokon prihvate u brijačinama pa te ugodno iznenade. Kao da ti vele, ma volimo te i takvu bez obzira što si čudna. Happy
whisperer

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on sri vel 22, 2017 2:39 pm

Hej, dala si mi vjetar u ledja! Motivaciju, odgovor na sve!!! 
Sve si pobacala? I ja cu!  Danas kad dodjem kuci pocinjem sa crnim vrecama!
... A da ne govorim o ratu sto vodim sa svojima,. 

Koliko sam u kikiju zbog kaosa svacega bespotrebnog, to ti ne mogu opisati. Danas sa mnom nastupate ti i improvizacija!!!!!

Pisat cu uskoro o momentu koji sam upravo dozivjela citajuci te i na utjecaj tvojih rijeci na nesto sto odavno znam ali nikako da prijedje u realizaciju. To je klik, trenutak odluke, ono kad osjetis ....  To mi se i nedavno dogodilo sa jednom frendicom koja me omadjijala sa dvije recenice od tada idem  lec ko kokosh .....

U kanc. su nam se pogasili kompjutori , neki kvarovi su u tijeku pa sam se razvezala .....  Happy
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on sri tra 05, 2017 12:53 pm

Shocked
Jebote:  

U Americi se počela prodavati najjača kava na svijetu; doslovno vas jedna šalica može smjestiti u bolnicu

Kava imena Black insomnia pojavila se u američkim dućanima

Južnoamerička vrsta kave, poznata kao najjača kava na svijetu, imena Black insomnia, koja se pojavila na policama američkih dućana, ima dovoljno kofeina da vas, potencijalno, poslije samo jedne šalice, smjesti u bolnicu. Jedna šalica ove kave sadrži 702 miligrama kofeina, 1,7 puta više nego što preporučuje Američka agencija za lijekove (400 mg dnevno). Takve visoke doze kofeina mogu izazvati nervozu, nesanicu pa čak i srčane palpitacije.
Vlasnik ovog branda, Sean Kristofor rekao je CNN-u da je kava kemijski testirana da bi se dokazalo da je najjača na svijetu. Namijenjena je konzumentima koji su razvili toleranciju na manje jake kave i trebaju nešto jače. Studija sa John Hopkinsa iz 2013. godine utvrdila je da 200 miligrama kave pomaže konsolidiranju memorije. Druge su studije pokazale da smanjuje masnu jetru, bubrežne kamence i rizik jetrene fibroze. No, svi se ti dobri rezultati pokazuju ako je kava konzumirana u sigurnim količinama.

Dvostruka doza kofeina

“U istoj količini kave, ovom kavom, dobit ćete dvostruku dozu kofeina”, kaže Mary Sweeny sa John Hopkins School of Medicine. Na taj ćete način lakše unijeti više kofeina nego ste namjeravali i učinci mogu biti od blagih do ozbiljnih, pa se može javiti pojačana nervoza, nemir i nesanica. Najozbiljniji efekt jake kave bila bi srčana aritmija.
Kofein se ponaša kao stimulans središnjeg živčanog sustava i ubrzava otkucaje srca. Očekivani učinak javlja se 15 minuta poslije konzumacije. “Normalno se simptomi poboljšavaju kako se količina kofeina u tijelu smanjuje. Ali ako kofein prouzroči da srce kuca abnormalno, abnormalni srčani ritam može perzistirati i kako se količine kofeina u tijelu smanjuju i budu vrlo niske ili ih uopće nema”, kaže dr. Sweeny.

Moguć zastoj srca zbog previše kofeina

Predoziranje kavom povezano je sa zastojem srca pa čak i smrti. Caffeine Informer, stranica posvećana da pomogne ljudima da bolje razumiju konzumaciju kofeina, označava Black insomniju kao jedan od najopasnijih kofeinskih proizvoda.
Ted Kallmyer izdavač Caffeine Informera i ekspert za kofein, kaže da su pojedini ljudi razvili toleranciju na puno veće količine kofeina od preporučenih 400 miligrama i njihova jetra procesuira kofein uistinu dobro pa ih ova količina neće pogoditi na ovaj način. “Ali ovu kavu mogu piti i konzumenti koji nisu u ovoj kategoriji i to za njih može biti opasno”, kaže Kallmyer.
besposlenpop

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on čet tra 06, 2017 10:22 am

besposlenpop je napisao/la:Shocked
Jebote:  

U Americi se počela prodavati najjača kava na svijetu; doslovno vas jedna šalica može smjestiti u bolnicu

Kava imena Black insomnia pojavila se u američkim dućanima

Južnoamerička vrsta kave, poznata kao najjača kava na svijetu, imena Black insomnia, koja se pojavila na policama američkih dućana, ima dovoljno kofeina da vas, potencijalno, poslije samo jedne šalice, smjesti u bolnicu. Jedna šalica ove kave sadrži 702 miligrama kofeina, 1,7 puta više nego što preporučuje Američka agencija za lijekove (400 mg dnevno). Takve visoke doze kofeina mogu izazvati nervozu, nesanicu pa čak i srčane palpitacije.
Vlasnik ovog branda, Sean Kristofor rekao je CNN-u da je kava kemijski testirana da bi se dokazalo da je najjača na svijetu. Namijenjena je konzumentima koji su razvili toleranciju na manje jake kave i trebaju nešto jače. Studija sa John Hopkinsa iz 2013. godine utvrdila je da 200 miligrama kave pomaže konsolidiranju memorije. Druge su studije pokazale da smanjuje masnu jetru, bubrežne kamence i rizik jetrene fibroze. No, svi se ti dobri rezultati pokazuju ako je kava konzumirana u sigurnim količinama.

Dvostruka doza kofeina

“U istoj količini kave, ovom kavom, dobit ćete dvostruku dozu kofeina”, kaže Mary Sweeny sa John Hopkins School of Medicine. Na taj ćete način lakše unijeti više kofeina nego ste namjeravali i učinci mogu biti od blagih do ozbiljnih, pa se može javiti pojačana nervoza, nemir i nesanica. Najozbiljniji efekt jake kave bila bi srčana aritmija.
Kofein se ponaša kao stimulans središnjeg živčanog sustava i ubrzava otkucaje srca. Očekivani učinak javlja se 15 minuta poslije konzumacije. “Normalno se simptomi poboljšavaju kako se količina kofeina u tijelu smanjuje. Ali ako kofein prouzroči da srce kuca abnormalno, abnormalni srčani ritam može perzistirati i kako se količine kofeina u tijelu smanjuju i budu vrlo niske ili ih uopće nema”, kaže dr. Sweeny.

Moguć zastoj srca zbog previše kofeina

Predoziranje kavom povezano je sa zastojem srca pa čak i smrti. Caffeine Informer, stranica posvećana da pomogne ljudima da bolje razumiju konzumaciju kofeina, označava Black insomniju kao jedan od najopasnijih kofeinskih proizvoda.
Ted Kallmyer izdavač Caffeine Informera i ekspert za kofein, kaže da su pojedini ljudi razvili toleranciju na puno veće količine kofeina od preporučenih 400 miligrama i njihova jetra procesuira kofein uistinu dobro pa ih ova količina neće pogoditi na ovaj način. “Ali ovu kavu mogu piti i konzumenti koji nisu u ovoj kategoriji i to za njih može biti opasno”, kaže Kallmyer.
Kod kave su bitni aroma i korpulentnost. Vjerujem da tako misle ne kavopije vec kavofili .... 
Kladila bih se da ovo gore ne valja nis .....
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on pet tra 07, 2017 10:32 pm

Bijo na kavi s Orijon i Babcom.
Vele da im se jebe za vorum ...
Zapravo im se jebe.
Pa se jebu ...  Sex
besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on sub tra 08, 2017 9:17 am

Baš si nam sad neku tajnu otkiryo... Rolling Eyes
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on sub tra 08, 2017 6:22 pm

Buffy je napisao/la:Baš si nam sad neku tajnu otkiryo... Rolling Eyes
A e.
Tomu služi kava.  Happy
besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on ned tra 09, 2017 5:35 pm

Da se otkriju tajne? Silly
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on pon tra 10, 2017 1:48 am

Buffy je napisao/la:Da se otkriju tajne? Silly
Yap. teet
besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on pet ruj 08, 2017 9:05 pm

RAVNO KATASTROFI

ŽUDNJA ZA KAVOM NIJE DOBAR ZNAK: Evo što će vam se dogoditi ako preskočite svoju uobičajenu dozu

Žudnja za kofeinom pogoršava pamćenje, otkrilo je novo istraživanje. Ljudi imaju više teškoća s prisjećanjem određenih stvari ako ne popiju svoju jutarnju dozu kave.

Takva žudnja također utječe na sposobnost ljudi da predvide koliko će se dobro sjećati svega, smatraju znanstvenici. Oni vjeruju da zbog toga ljudi mogu postati pretjerano sigurni u svoju sposobnost pamćenja informacija.

Napisali su: “Žudnja potiče sheme potrošnje i inhibicija tih shema zahtijeva kognitivne resurse, ostavljajući manje raspoloživih sredstava za druge kognitivne zadatke.”

Istraživači su podijelili ispitanike koji inače piju barem jednu kavu dnevno u dvije skupine. Pred jedne su stavili šalice kave, a oni su smjeli samo udisati njen miris. Drugi su normalno popili kavu. Zatim su im bili ponuđeni zadaci koji testiraju pamćenje.

Rezultati su pokazali kako žudnja za kavom definitivno smanjuje sposobnost za učenje novih stvari ako se odmah ne utaži. Osim toga, ljudi su tada manje sposobni predvidjeti koliko će se toga sjećati kasnije, piše Daily Mail.
besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on sri ruj 20, 2017 11:19 pm

obožavam kavu. miris kave ujutro nešto je divno, baš kao i dobro jutro moje kćeri. nešto što mi treba.

kava mora biti dobra. uglavnom pijem lavazzu već godinama. illy je fina ali ipak nije za svačije nepce, po meni, iz razloga što će mnogi reći da je fina samo zato jer su to čuli od drugih a pojma nemaju šta je kava a kamo li illy .... illy je najbolja u cialdama.
segafredo, bože sačuvaj ... 

lavazza rossa i crema e gusto meni su najbolje kave za domačinstvo. u staroj caffettieri, naravno. 
desilo mi se da ostanem bez lavazze, u pič mač, šta ću sad .... otkrijem u SPAR-u njihovu vakumiranu kavu classic i espresso, sasvim ok zamjena ....

.... i tako šećem ja lidlom po neke sitnice i vidim 1kg kave u zrnu 36kn .... gledam i ne vjerujem. piše 100% arabica.  ne znam da li da uzmem i probam ili ne. bojim se riskirati, šta ako ne valja ... naravno, sjetila sam se starog mažinina kod kuće kojeg sam maznula mami da ga imam za meljenje lana i već se vidim kako će mi biti tlaka mljeti kavu, sigurno ću na to redovno zaboravljati .... no toliko sam se iznenadila okusom, punoćom, kakvoćom tek sameljene kave i što je najljepše, iznenadila sam se samom sobom, ujutro i u 5 i pol ako treba meljem si kavu i uopće mi ne predstavlja problem. postao je moj novi jutarnji ritual  Love
baš uživam .... 
onu u zrnu ali i sameljenu držim u frižideru. imam još malo, moram po još ....
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on ned lis 22, 2017 2:12 pm

Slično, volim Illy i Lavazzu, naša mi je nekako prekisela za espresso, za tursku je ok.
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on ned lis 22, 2017 7:51 pm

Ja sam našel u Lidlu nekakve pakirane u drvene bačvolike kutije, arabika iz Ugande, Kenije i Hondurasa. Cijena povoljna, a kava je OK. 
Jedino kaj ne kužim razliku.  Laugh
besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on pon lis 23, 2017 7:33 pm

Već mi je par put bilo loše od kave vani, možda zato kaj više ne pijem mlijeko, a vani naručim s mlijekom.
Sjetila sam se da volim kavu i od Meinla, osim Lavazze i Illy, super je.

Iako je lik živi seronja, vlasnik Grin
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on uto lis 24, 2017 10:11 am

Buffy je napisao/la:Već mi je par put bilo loše od kave vani, možda zato kaj više ne pijem mlijeko, a vani naručim s mlijekom.
Sjetila sam se da volim kavu i od Meinla, osim Lavazze i Illy, super je.

Iako je lik živi seronja, vlasnik Grin
Vlasnik Illya?  Shocked
besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on pon lis 30, 2017 10:47 am

Segafredo nikako ne volim. A ove naše, baš dobro je opisala Buffy,  kisele su .....
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]

- Similar topics