Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pasta & spaghetti

+2
iluzija
urbanstyle
6 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

pasta & spaghetti Empty pasta & spaghetti

Postaj by Gost pet lip 06, 2014 3:05 pm


Gost
Gost


[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by urbanstyle pet lip 06, 2014 7:42 pm

nekoliko puta sam ponovila klip..da uberem kako je razdvojio naglo u špagete....genialan je

ps. al koliko je puta dodirnuo pod s tiestom Grin  Grin
urbanstyle
urbanstyle

Posts : 319
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Gost pet lip 06, 2014 11:36 pm

urbanstyle je napisao/la:nekoliko puta sam ponovila klip..da uberem kako je razdvojio naglo u špagete....genialan je

ps. al koliko je puta dodirnuo pod s tiestom Grin  Grin

sta ima veze kinezi su metar i zwanzig. pa to se tako termicki obradi na 100 stupnjeva prema tome nema straha. ali lik je virtuoz.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by iluzija sub lip 07, 2014 12:50 pm

escaped je napisao/la:
urbanstyle je napisao/la:nekoliko puta sam ponovila klip..da uberem kako je razdvojio naglo u špagete....genialan je

ps. al koliko je puta dodirnuo pod s tiestom Grin  Grin

sta ima veze kinezi su metar i zwanzig. pa to se tako termicki obradi na 100 stupnjeva prema tome nema straha. ali lik je virtuoz.
ajd stavi neki recept na temi o vegetarijanskoj hrani. daj mi neku ideju sto da kuham danas.
iluzija
iluzija

Posts : 185
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Gost sub lip 07, 2014 2:04 pm

iluzija je napisao/la:
ajd stavi neki recept na temi o vegetarijanskoj hrani. daj mi neku ideju sto da kuham danas.

uzmes lonac napunis ga vodom i stavis na uzareni spaher da se voda ugrije na 100 stupnjeva, bacis unutra pastu i cekas...i cekas...i cekas dok pasta bude al dente. to je jako vazno pravilo da pasta bude al dente inace se la pasta non e al dente il cuoco e un deficente. kad je pasta al dente, posluzis u pjatu, dodas malo pomidori, malo bazilije, naribas sira ili dodas stogod ti pase mos i jogurt.

meni je za pripremu tog jela bilo potrebno cca. pola sata.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Gost sub lip 07, 2014 10:04 pm

iluzija je napisao/la:
escaped je napisao/la:
urbanstyle je napisao/la:nekoliko puta sam ponovila klip..da uberem kako je razdvojio naglo u špagete....genialan je

ps. al koliko je puta dodirnuo pod s tiestom Grin  Grin

sta ima veze kinezi su metar i zwanzig. pa to se tako termicki obradi na 100 stupnjeva prema tome nema straha. ali lik je virtuoz.
ajd stavi neki recept na temi o vegetarijanskoj hrani. daj mi neku ideju sto da kuham danas.
napravi masu za palačinke ali tjesto posoli, naribaj sira ( gaude ili edamera) stavi nasjeckanog peršina i vlasca i papra. Tikvice oguli, naribaj i posoli pa pusti malo da odstoje. Zatim ih ožmiči i pomješaj sa masom za palačinke. Peci u  pouljenoj tavi za palačinke, sa jedne i druge strane. Uz to zelena salata

Gost
Gost


[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by urbanstyle pon lip 09, 2014 2:46 pm

jel to kao palčinke ili onako kao neke polpete?
urbanstyle
urbanstyle

Posts : 319
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by urbanstyle pon lip 09, 2014 2:48 pm

escaped je napisao/la:
iluzija je napisao/la:
ajd stavi neki recept na temi o vegetarijanskoj hrani. daj mi neku ideju sto da kuham danas.

uzmes lonac napunis ga vodom i stavis na uzareni spaher da se voda ugrije na 100 stupnjeva, bacis unutra pastu i cekas...i cekas...i cekas dok pasta bude al dente. to je jako vazno pravilo da pasta bude al dente inace se la pasta non e al dente il cuoco e un deficente. kad je pasta al dente, posluzis u pjatu, dodas malo pomidori, malo bazilije, naribas sira ili dodas stogod ti pase mos i jogurt.

meni je za pripremu tog jela bilo potrebno cca. pola sata.
sirove pome ili šalšu od poma?
urbanstyle
urbanstyle

Posts : 319
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Gost pon lip 09, 2014 3:38 pm

urbanstyle je napisao/la:
escaped je napisao/la:
iluzija je napisao/la:
ajd stavi neki recept na temi o vegetarijanskoj hrani. daj mi neku ideju sto da kuham danas.

uzmes lonac napunis ga vodom i stavis na uzareni spaher da se voda ugrije na 100 stupnjeva, bacis unutra pastu i cekas...i cekas...i cekas dok pasta bude al dente. to je jako vazno pravilo da pasta bude al dente inace se la pasta non e al dente il cuoco e un deficente. kad je pasta al dente, posluzis u pjatu, dodas malo pomidori, malo bazilije, naribas sira ili dodas stogod ti pase mos i jogurt.

meni je za pripremu tog jela bilo potrebno cca. pola sata.
sirove pome ili šalšu od poma?

mos i jedno i drugo.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Gost pon lip 09, 2014 4:08 pm

urbanstyle je napisao/la:jel to kao palčinke ili onako kao neke polpete?
kao palačinke
sa šefljom naljevaš u tavu, mrčkicu gušče neg za palačinke

Gost
Gost


[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Gost uto lip 10, 2014 10:39 pm

sve razmisljam da kupim onu masinicu za radjenje tijesta i spagetica... inace, u zadnje vrijeme sam se popal'la na glass noodle, i na tajlandsku i tako tu hranu odotud...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Gost sri lip 18, 2014 1:25 am

cistacicafata je napisao/la:sve razmisljam da kupim onu masinicu za radjenje tijesta i spagetica... inace, u zadnje vrijeme sam se popal'la na glass noodle, i na tajlandsku i tako tu hranu odotud...

i ja la nikako shvatit kako radi ... jel na kurblu ?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by muskokrk pet srp 04, 2014 2:45 pm

kišna pizda je napisao/la:
cistacicafata je napisao/la:sve razmisljam da kupim onu masinicu za radjenje tijesta i spagetica... inace, u zadnje vrijeme sam se popal'la na glass noodle, i na tajlandsku i tako tu hranu odotud...

i ja la nikako shvatit kako radi ... jel na kurblu ?
radi na struju ..i dodje kvalitetna preko 1000 €  Happy
muskokrk
muskokrk

Posts : 79
Join date : 03.06.2014
Location : na plavoj vodi

[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Gost pet srp 04, 2014 3:22 pm

muskokrk je napisao/la:
kišna pizda je napisao/la:
cistacicafata je napisao/la:sve razmisljam da kupim onu masinicu za radjenje tijesta i spagetica... inace, u zadnje vrijeme sam se popal'la na glass noodle, i na tajlandsku i tako tu hranu odotud...

i ja la nikako shvatit kako radi ... jel na kurblu ?
radi na struju ..i dodje kvalitetna preko 1000 €  Happy
moja je na kurblu
koristila je ko luda jedno vrijeme kako to biva sa novim spravicama, sad kutija skuplja prašinu
Mislim se da bi tako bilo i sa aparatom za sladoled i pekačem kruha.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by besposlenpop sri pro 03, 2014 10:32 am

pasta & spaghetti 0189007.63
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Buffy sub sij 31, 2015 10:07 am

urbanstyle je napisao/la:
escaped je napisao/la:
iluzija je napisao/la:
ajd stavi neki recept na temi o vegetarijanskoj hrani. daj mi neku ideju sto da kuham danas.

uzmes lonac napunis ga vodom i stavis na uzareni spaher da se voda ugrije na 100 stupnjeva, bacis unutra pastu i cekas...i cekas...i cekas dok pasta bude al dente. to je jako vazno pravilo da pasta bude al dente inace se la pasta non e al dente il cuoco e un deficente. kad je pasta al dente, posluzis u pjatu, dodas malo pomidori, malo bazilije, naribas sira ili dodas stogod ti pase mos i jogurt.

meni je za pripremu tog jela bilo potrebno cca. pola sata.
sirove pome ili šalšu od poma?
Ala Urbyce, daj glasa od sebe... Happy
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Buffy sub sij 31, 2015 10:18 am

dromsin je napisao/la:
muskokrk je napisao/la:
kišna pizda je napisao/la:
cistacicafata je napisao/la:sve razmisljam da kupim onu masinicu za radjenje tijesta i spagetica... inace, u zadnje vrijeme sam se popal'la na glass noodle, i na tajlandsku i tako tu hranu odotud...

i ja la nikako shvatit kako radi ... jel na kurblu ?
radi na struju ..i dodje kvalitetna preko 1000 €  Happy
moja je na kurblu
koristila je ko luda jedno vrijeme kako to biva sa novim spravicama, sad kutija skuplja prašinu
Mislim se da bi tako bilo i sa aparatom za sladoled i pekačem kruha.
Ja poblesavila za tim, ima posebni dodatak za raviole, mrak Grin

Probala sam napraviti svoje po receptu od našeg mladog kuhara, napravila tonu, sve smazali Cool

Pri tome nema jaja u receptu, jer je on vegan, ali sasvim se dobro drži tijesto.

225 grama brašna za dizano tijesto, t-550 mislim, dvije žlice ulja po izboru, malo vode, soli i to je to.
Čak nisam trebala soliti obzirom sam ih kuhala u slanoj vodi, ali kad se peku treba posoliti.
Ricota se pomiješa s blanširanim špinatom, blitvom ili raštikom, dodaju se začini po volji. Iako trpam kurkumu i đumbir u sve, ovdje predlažem dalmatinski pristup, češnjak, malo ulja i soli.

Tijesto se umijesi, ostavi stajati u prozirnoj foliji pola sata na sobnoj temperaturi, izvalja, izrežu krugovi, napune se smjesom i zatvore, krajeve pritisnuti vilicom i malo vode na prstima.
Imam pomagalo od Tupperware-a za velike raviole ili kak se već zove onaj oblik od pol kruga Grin, malo mi je preveliki, ali s dvije takve tanjur bude pun kao s npr., dvije štrukle.

Onda samo pesto, ili ghea maslac ili ubitačna kombinacija, umak o slatkog vrhnja i mediteranskih začina zubo
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Gost ned vel 01, 2015 7:17 am

Buffy je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
muskokrk je napisao/la:
kišna pizda je napisao/la:

i ja la nikako shvatit kako radi ... jel na kurblu ?
radi na struju ..i dodje kvalitetna preko 1000 €  Happy
moja je na kurblu
koristila je ko luda jedno vrijeme kako to biva sa novim spravicama, sad kutija skuplja prašinu
Mislim se da bi tako bilo i sa aparatom za sladoled i pekačem kruha.
Ja poblesavila za tim, ima posebni dodatak za raviole, mrak Grin

Probala sam napraviti svoje po receptu od našeg mladog kuhara, napravila tonu, sve smazali Cool

Pri tome nema jaja u receptu, jer je on vegan, ali sasvim se dobro drži tijesto.

225 grama brašna za dizano tijesto, t-550 mislim, dvije žlice ulja po izboru, malo vode, soli i to je to.
Čak nisam trebala soliti obzirom sam ih kuhala u slanoj vodi, ali kad se peku treba posoliti.
Ricota se pomiješa s blanširanim špinatom, blitvom ili raštikom, dodaju se začini po volji. Iako trpam kurkumu i đumbir u sve, ovdje predlažem dalmatinski pristup, češnjak, malo ulja i soli.

Tijesto se umijesi, ostavi stajati u prozirnoj foliji pola sata na sobnoj temperaturi, izvalja, izrežu krugovi, napune se smjesom i zatvore, krajeve pritisnuti vilicom i malo vode na prstima.
Imam pomagalo od Tupperware-a za velike raviole ili kak se već zove onaj oblik od pol kruga Grin, malo mi je preveliki, ali s dvije takve tanjur bude pun kao s npr., dvije štrukle.

Onda samo pesto, ili ghea maslac ili ubitačna kombinacija, umak o slatkog vrhnja i mediteranskih začina zubo
odmah sam gladna  Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Buffy čet vel 05, 2015 9:54 pm

U stvari ne iznenadilo koliko brzo se sve to napravi...
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Gost čet vel 05, 2015 10:50 pm

Buffy je napisao/la:U stvari ne iznenadilo koliko brzo se sve to napravi...
samo nemoj i ti reč za kuhanje i pečenje kolača to ti je " časkom "
a onda dva -tri sata mrduljiš po kuhinji

Gost
Gost


[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Buffy pet vel 06, 2015 8:22 am

A ne, to nikada ne bih rekla Grin

Mislila sam kako se brzo zamijesi, izvalja i puni s čime hoćeš.

Ovo bum si kupila, zove se kifl party:
http://tupperware.ipapercms.dk/Tupperware/CMC/HR/2015/IpaperHRClients0608/
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Gost pet vel 06, 2015 8:28 am

Buffy je napisao/la:A ne, to nikada ne bih rekla Grin

Mislila sam kako se brzo zamijesi, izvalja i puni s čime hoćeš.

Ovo bum si kupila, zove se kifl party:
http://tupperware.ipapercms.dk/Tupperware/CMC/HR/2015/IpaperHRClients0608/
i ja mnogo volem takve stvari, no prije ili kasnije čuči sa strane zaboravljeno.
O prostoru koji zauzima da ne pričam. Stalno smišljaju noviteta, bolje i lakše za rukovanje.
Na kraju se vračamo počecima.  zubo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Buffy pet vel 06, 2015 9:02 am

Je, oprezna sam oko toga, osim toga, počela sam se riješavati starih stvari.

Jučer sam izvukla sve iz ormara (radim to već par tjedana, svaki tjedan jedan dio) napunila veliku vreću robe koju sam ostavila na kanti, kao što ostavim i hranu.

Čovac koji skuplja plastične boce mi je tako rekao, onda mu to i posluži, odonda stvari koje su upotrebljive stavim na kantu navečer, on pokupi.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by *madonna* ned lis 11, 2015 1:43 pm

Buffy je napisao/la:Je, oprezna sam oko toga, osim toga, počela sam se riješavati starih stvari.

Jučer sam izvukla sve iz ormara (radim to već par tjedana, svaki tjedan jedan dio) napunila veliku vreću robe koju sam ostavila na kanti, kao što ostavim i hranu.

Čovac koji skuplja plastične boce mi je tako rekao, onda mu to i posluži, odonda stvari koje su upotrebljive stavim na kantu navečer, on pokupi.


i ja sam u fazi čišćenja i bacanja. ne bacanja doslovno. operem, složim i dajem jednoj ženskici, najviše odjeće. ona je presretna.

mnoge stvari ostavila sam i pored baje , u čist najlon, nekom će poslužiti.

mislim da je kod mene problem protoka energije. mnogo starih stvari koje ne koristimo godinama. ono što mi ima vrijednost bilo praktičnu, bilo misaonu, ostavljam. detalji koji mi znače čitav svijet.
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by *madonna* ned lis 11, 2015 1:45 pm

sinoć sam napravila penne sa sunčanicama i suhim pomidorima. naravno češnjak i petersin na kraju. i pepero.
maslinovo ulje ali i mrvu ( po pijatu ) onog aromatičnog ulja od suhih pomidora.

bilo je izvrsno. 

zelena salata i vranac. 

king
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

pasta & spaghetti Empty Re: pasta & spaghetti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.