Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HALMED zlocinacka organizcija

2 posters

Go down

HALMED zlocinacka organizcija Empty HALMED zlocinacka organizcija

Postaj by Gost pon lip 09, 2014 11:06 am

duze vrijeme pratim tu hrvatsku zlocinacku organizaciju koja se odaziva na ime Agencija za lijekove i medicinske proizvode (HALMED) i vec me prsti svrbe da toj psihopatskoj zgadiji zagorcam zivot.

evo teme za Cistacicu Fatu. pitanje za Fatu je:

kako je moguce da ista djelatna tvar koja se u istoj kolicini nalazi u lijeku dvoje razlicitih proizvodjaca lijeci sasvim drukcije tegobe. i kako to da isti lijek jedan je u slobodnoj prodaji a isti takav mos dobit samo na recept????

evo primjera:

Name Brufen 400 mg filmom obložene tablete
Active Substance ibuprofenum
Pharmaceutical Form filmom obložena tableta
Strength 400 mg
Composition jedna filmom obložena tableta sadrži 400 mg ibuprofena
Prescription and distribution na recept, u ljekarni
Type of prescription neponovljivi recept
Advertising to general public zabranjeno

4.1. TERAPIJSKE INDIKACIJE

Brufen je zbog svog analgetskog i protuupalnog djelovanja indiciran u liječenju reumatoidnog artritisa (uključujući
i juvenilni reumatoidni artritis ili Stillovu bolest), ankiloznog spondilitisa, osteoartritisa i drugih nereumatoidnih
(seronegativnih) artropatija.

U liječenju izvanzglobnih reumatskih stanja Brufen je indiciran u periartikularnim stanjima kao što su kapsulitis,
burzitis, tendinitis, tenosinovitis i boli u križima. Brufen se također može primijeniti u ozljedama mekih tkiva kod
iščašenja i uganuća.

Brufen je također indiciran u ublažavanju blagih do umjereno jakih bolova kod: zubobolje i postoperativne boli,
dismenoreje, boli nakon epiziotomije/poslijeporođajne boli te glavobolje (uključujući migrenu).



http://www.almp.hr/?ln=en&w=lijekovi&d=opsirnije&id=9244

-----------------------------------------------------------------------------------------


Name Neofen Forte 400 mg filmom obložene tablete
Active Substance ibuprofenum

Composition jedna tableta sadrži 400 mg ibuprofena
Prescription and distribution bez recepta, u ljekarni
Type of prescription -
Advertising to general public dopušteno

4.1 Terapijske indikacije
NEOFEN FORTE tablete namijenjene su za:
•  kratkotrajno ublažavanje blagih do srednje jakih bolova različita porijekla:  
-  glavobolja, migrena
-  bol u leđima, mišićima i/ili zglobovima
-  zubobolja
-  neuralgija
-  menstruacijska bol i bol kod predmenstruacijskog sindroma
-  bolovi reumatskog porijekla.
•  snižavanje povišene tjelesne temperature te ublažavanje bolova i tegoba uslijed
obične prehlade i gripe.

http://www.almp.hr/?ln=en&w=lijekovi&d=opsirnije&id=6066

ima takvih primjera pun kurac. ko tu koga jebe?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

HALMED zlocinacka organizcija Empty Re: HALMED zlocinacka organizcija

Postaj by Gost pon lip 09, 2014 11:16 am

evo sto kaze hrvatska zlocinacka zgadija:

Na ovaj način smatramo da je namjerno dezinformirana hrvatska javnost stjecanjem dojma da postoji neuređenost u sustavu odobravanja lijekova koji je, upravo suprotno, visoko reguliran u našoj zemlji. Također, iznesena je neistinita tvrdnja da je Agencija za lijekove zabranila slobodnu prodaju Voltarena i Ketonala međutim istina je da se ovi lijekovi, zbog specifičnog sigurnosnog profila, nikada nisu niti smjeli, u ljekarnama, izdavati bez recepta.

U cilju boljeg informiranja javnosti te razumijevanja uloge HALMED-a u zaštiti javnog zdravstva donosimo Vam isječak iz izjave HALMED-a koja je poslana Novom listu: 'Razlika između načina izdavanja lijekova navedenih u Vašem upitu (Neofen, Nurofen, Brufen i Ibuprofen) je svjesna i potrebna te uzrokovana isključivo sigurnosnim razlozima. Iako lijekovi Neofen, Nurofen, Brufen i Ibuprofen imaju istu djelatnu tvar (ibuprofenum) nisu indicirani za iste bolesti i/ili medicinska stanja.

Lijekovi Neofen i Nurofen namijenjeni su za ublažavanje bolova kao što su: glavobolja, migrena, bol u leđima, zubobolja, menstrualna bol, mišićna bol, bolovi i tegobe uslijed obične prehlade i gripe te za snižavanje povišene tjelesne temperature, te ih je stoga moguće izdavati bez recepta.

S druge strane, lijekovi Brufen i Ibuprofen namijenjeni su, između ostaloga, i za liječenje reumatoidnog artritisa (uključujući juvenilni reumatoidni artritis, poznat i pod nazivom Stillova bolest), ankilozantnog spondilitisa, osteoartritisa i drugih nereumatoidnih (seronegativnih) artropatija te za liječenje izvanzglobnog reumatizma. Budući da se radi o kroničnim bolestima i ozbiljnijim medicinskim stanjima koji zahtijevaju liječnički nadzor, navedeni lijekovi ne mogu biti izdani bez liječničkog recepta.'
Još jedanput ističemo da prilikom odobravanja lijekova HALMED poštuje jasne međunarodne kriterije na osnovu kojih definira može li se lijek izdavati bez recepta, a koji su prvenstveno vezani za nuspojave lijeka, njegovu indikaciju i sigurnosni profil te potrebu za liječničkim nadzorom. Stoga, razlike u načinu izdavanja pojedinih lijekova nipošto nisu slučajne i proizvoljne već su potrebne i rezultat su detaljne ocjene cjelokupnog profila lijeka.

HALMED kontinuirano ocjenjuje omjer koristi i rizika primjene svih lijekova odobrenih u RH tijekom cijelog njihovog životnog ciklusa. Područje odobravanja lijekova je visoko regulirano u Republici Hrvatskoj te smo u potpunosti usklađeni s pravnom stečevinom EU.'


------------------------------------------------

bljuuuuuuuuuuuuuuuv  di mi je onaj smalic sta riga jebemu mater sad ga idem nacavlat.

 Bljuv   Bljuv   Bljuv 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

HALMED zlocinacka organizcija Empty Re: HALMED zlocinacka organizcija

Postaj by urbanstyle pon lip 09, 2014 2:18 pm

stoka..S.T.O.K.A
urbanstyle
urbanstyle

Posts : 319
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

HALMED zlocinacka organizcija Empty Re: HALMED zlocinacka organizcija

Postaj by darla_ pon lip 09, 2014 3:49 pm

Ja ti samo mogu ovako laicki reci da kad krknem jedan Brufen, sto god da me bolilo vise ne boli, a Neofena se mogu nagutati koliko hoces i sto bi narod rekao kuuuuurac, zato zicam doktoricu da mi da recepte za Brufen i Bog je blagoslovio redovito uslisava moje zelje  Grin
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

HALMED zlocinacka organizcija Empty Re: HALMED zlocinacka organizcija

Postaj by Gost pon lip 09, 2014 3:52 pm

darla_ je napisao/la:Ja ti samo mogu ovako laicki reci da kad krknem jedan Brufen, sto god da me bolilo vise ne boli, a Neofena se mogu nagutati koliko hoces i sto bi narod rekao kuuuuurac, zato zicam doktoricu da mi da recepte za Brufen i Bog je blagoslovio redovito uslisava moje zelje  Grin

pa opet netko vara. sta je onda Neofen neki placebo? gips u tabletama?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

HALMED zlocinacka organizcija Empty Re: HALMED zlocinacka organizcija

Postaj by darla_ pon lip 09, 2014 4:00 pm

escaped je napisao/la:


pa opet netko vara. sta je onda Neofen neki placebo? gips u tabletama?

A ne znam, obicno pricaju o tome kako su razlicite pomocne tvari, e sad ja tu stvarno nisam strucna pa ne mogu detaljnije komentirati, ali znam iz iskustva sto znam  Grin .
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

HALMED zlocinacka organizcija Empty Re: HALMED zlocinacka organizcija

Postaj by Gost pon lip 09, 2014 4:09 pm

darla_ je napisao/la:
escaped je napisao/la:


pa opet netko vara. sta je onda Neofen neki placebo? gips u tabletama?

A ne znam, obicno pricaju o tome kako su razlicite pomocne tvari, e sad ja tu stvarno nisam strucna pa ne mogu detaljnije komentirati, ali znam iz iskustva sto znam  Grin .

da pomocne stvari  Grin bit ce da imaju ko CocaCola onaj tajni receptor kodnog imena "Merchandise 7X"  zubo 

Gost
Gost


[Vrh] Go down

HALMED zlocinacka organizcija Empty Re: HALMED zlocinacka organizcija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.