Fotografske skitnje

Stranica 1 / 10. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Fotografske skitnje

Postaj by Gost on sri srp 16, 2014 1:36 pm

Kad ste posljednji put ugledali krijesnicu? Jedan me je noćni prizor izrazito obradovao prije nekoliko tjedana. Prilikom šetnje, na jednom vrtnom zidiću, zelenkasta svjetlost prenula me je iz misli. Nevješto sam nastojala uhvatiti je mobitelom. Happy

Fotografija je uvećana i prilično mutna no, čak i takva, otkriva vam lijepu svjetleću stražnjicu. Ali ovo nije krijesnica. Svitac. Happy

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Re: Fotografske skitnje

Postaj by mac'caa on sri srp 16, 2014 3:46 pm

skitam se I snimam... na to me podsjetio naziv teme...
koja je razlika između krijesnice I svica?
il da googlam?
...
mac'caa

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri srp 16, 2014 4:57 pm

Provjeravam čita li se uopće. Grin

Paa, valjda je to isto, iako bih rekla da je krijesnica manja.. svica, barem ono što sam dosad naučila da jest pod tim nazivom, interno zovem "krijesnica bombača"... kao one normalne i ogromne špigule. Happy

Ovo što sam uslikala, nalikovalo je "beštijici" u gornjem desnom kutku. Samo veće.

---

Edit u 17:05

Evo ga...

http://www.proudoftwerton.com/?p=473

Glow worms are one of those creatures that most people have heard about but few have seen. However, if you know where to look and when, it is possible to find glow worms in the countryside surrounding Bath. When discovered, glow worms should be left undisturbed in their natural habitat.

Glow worms belong to a family of beetles called the Lampyridae. There are two species of glow worm in Britain, one of which is quite rare. The photos below show the common species Lampyris noctiluca in the lanes around Priston Village near Bath. The pictures were taken by a party of people who were surprised to count more than twenty glow worms on one night in August 2007.

The wingless female glow worm is worm-like in appearance as the name suggests, whereas the male is more recognisable as a beetle. The female produces a glow in the last three segments of her body to attract males. The segments contain a layer of a substance called luciferin, as well as a layer of reflective crystals. By controlling the flow of oxygen to the luciferin the female is able to turn her glow on and off. The chemical reaction is very efficient, as nearly all of the energy is converted into light.

(::Happy

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on čet srp 17, 2014 12:42 am

Brazilija ih zove baje.  Cool
besposlenpop

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Postaj by whisperer on sri srp 30, 2014 1:11 pm

whisperer

[Vrh] Go down

Postaj by whisperer on sri srp 30, 2014 1:13 pm

whisperer

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on sri srp 30, 2014 8:52 pm

whisperer je napisao/la:
Amsterdam?  Happy
besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by whisperer on pet kol 01, 2014 12:26 pm

Da. Happy
whisperer

[Vrh] Go down

Postaj by whisperer on pet kol 01, 2014 12:29 pm

whisperer je napisao/la:

Ova je na Sjevernom moru na granici s Belgijom. U blizini se nalazi Europska svemirska agencija. Noordwijk.
whisperer

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on pet kol 01, 2014 9:49 pm

whisperer je napisao/la:Da. Happy
Nisam baš bil siguran ... to je neki pokrajnji hraht? Oni glavni su širi i s višim obalama. Ovak niske nisu ni u Delftu.  Happy
besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by whisperer on pet kol 22, 2014 2:07 am

Cijeli A'dam je u grachtovima.. različitih varijanti. Ali, da, ovo je jedna od sporednih uličica. A'dam je sagrađen u krugu tako da se za početak najbolje snalaziti mapom jer se uvijek vratiš tamo od kuda si i krenuo... dok ne skužiš sistem direkcija, a to je sve samo ne matematička logika.. Happy
whisperer

[Vrh] Go down

Postaj by whisperer on pet kol 22, 2014 2:12 am

whisperer

[Vrh] Go down

Postaj by whisperer on pet kol 22, 2014 2:16 am

whisperer

[Vrh] Go down

Postaj by bazilija on pet kol 22, 2014 9:30 am

Ligeja je napisao/la:Kad ste posljednji put ugledali krijesnicu? Jedan me je noćni prizor izrazito obradovao prije nekoliko tjedana. Prilikom šetnje, na jednom vrtnom zidiću, zelenkasta svjetlost prenula me je iz misli. Nevješto sam nastojala uhvatiti je mobitelom. Happy

Fotografija je uvećana i prilično mutna no, čak i takva, otkriva vam lijepu svjetleću stražnjicu. Ali ovo nije krijesnica. Svitac. Happy
ima više vrsta insekata koji imaju sposobnost luminiscencije. U mom kraju uobičajene su one koje se javljaju (pare) oko Ivandana.
Vidim ih tu i tamo, već im je odavno proišlo vrijeme (druga polovina lipnja) ali najljepše su tamo gdje nema svjetla.

evo mog doživljaja od neke davne 2009.:

Sinoć, vraćajući se iz Bosne, vozila sam preko ramskog kraja, uvijek mi draže naokolo. Mrak je bio dovoljno gust tako da su se jasno vidjele zvijezde na ogromnom planinskom nebu. Ćirila sam jednim okom van a drugim sam se držala puta. Put pust. Noć. Gore trepere zvijezde, a dolje ja upregla misli u lake kočije i prolazim usnulim krajem. Baš nekako fino. I onda, kada sam krenula nizbrdo, od Makljena prema Prozoru, dogodila se čarolija - zvjezde su počele svjetlucati svuda oko mog auta. Blink! blink! blink! Čudo! blink! blink! fina tiha radost blagog svjetla. Bila sam očarana i sretna. Krenuli su svici, dakle ljeto je pred vratima i poslalo je svoje tihe glasnike da mi mekšaju tamu, fala mu. Lijepo sam društvo imala u vožnji kroz mrakom pokrivenu vukojebinu. 
Ima li svitaca u vašem kraju? Veselite li im se? 

bazilija

[Vrh] Go down

Postaj by bazilija on pet kol 22, 2014 9:32 am

mac'caa je napisao/la:skitam se I snimam... na to me podsjetio naziv teme...
koja je razlika između krijesnice I svica?
il da googlam?
...
jedno je žensko a drugo muško  zubo

bazilija

[Vrh] Go down

Postaj by bazilija on pet kol 22, 2014 9:33 am

besposlenpop je napisao/la:Brazilija ih zove baje.  Cool

svijetle baje!

bazilija

[Vrh] Go down

Postaj by bazilija on pet kol 22, 2014 9:35 am

Ligeja je napisao/la:Provjeravam čita li se uopće. Grin

Paa, valjda je to isto, iako bih rekla da je krijesnica manja.. svica, barem ono što sam dosad naučila da jest pod tim nazivom, interno zovem "krijesnica bombača"... kao one normalne i ogromne špigule. Happy

Ovo što sam uslikala, nalikovalo je "beštijici" u gornjem desnom kutku. Samo veće.

---

Edit u 17:05

Evo ga...

http://www.proudoftwerton.com/?p=473

Glow worms are one of those creatures that most people have heard about but few have seen. However, if you know where to look and when, it is possible to find glow worms in the countryside surrounding Bath. When discovered, glow worms should be left undisturbed in their natural habitat.

Glow worms belong to a family of beetles called the Lampyridae. There are two species of glow worm in Britain, one of which is quite rare. The photos below show the common species Lampyris noctiluca in the lanes around Priston Village near Bath. The pictures were taken by a party of people who were surprised to count more than twenty glow worms on one night in August 2007.

The wingless female glow worm is worm-like in appearance as the name suggests, whereas the male is more recognisable as a beetle. The female produces a glow in the last three segments of her body to attract males. The segments contain a layer of a substance called luciferin, as well as a layer of reflective crystals. By controlling the flow of oxygen to the luciferin the female is able to turn her glow on and off. The chemical reaction is very efficient, as nearly all of the energy is converted into light.

(::Happy

nekad sam pročitala da  imaju neku vrstu "svjetlosne morzeove abecede" tako da se parovi lako prepoznaju.

bazilija

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on pet kol 22, 2014 8:59 pm

whisperer je napisao/la:Cijeli A'dam je u grachtovima.. različitih varijanti. Ali, da, ovo je jedna od sporednih uličica. A'dam je sagrađen u krugu tako da se za početak najbolje snalaziti mapom jer se uvijek vratiš tamo od kuda si i krenuo... dok ne skužiš sistem direkcija, a to je sve samo ne matematička logika.. Happy
Ooo - znam to dobro!  Grin 
Jedno dva put sam došel "sam sebi iza leđa", jer mi se nije dalo na ama baš svakom križanju izvlačit mapu ... "ja ću to po osjećaju".  zubo
besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on pet kol 22, 2014 9:03 pm

whisperer je napisao/la:

Kakve su ti pa sad to kučine?  Happy
besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by whisperer on ned kol 24, 2014 1:16 am

besposlenpop je napisao/la:
whisperer je napisao/la:

Kakve su ti pa sad to kučine?  Happy

Pa to je skupljena ribarska mreža. Happy

Ovaj niz fotkica sam uslikala uz laganu šetnju od uvale Čikat do Sunčane uvale, dok mi je, zapravo, veću pozornost privlačila situacija sa druge strane putića, a koju nisam baš voljko zaustavljala u vremenu. Naime, ove su se godine preuredile nekolicina vila uz more i šuška se da su uz njih pola otoka pokupovali Rusi. Jednog sam ćelavog debeljucu i sama ugledala kako se proteže na svojoj terasici, dok grad vrvi istočnjačkim silikonskim ljepoticama. U jednu ruku mi je drago da je netko napokon preuredio te godinama pomalo raspuštene vile, iako za moj ukus poprilično prelaze granicu kiča. No, pomalo je čudno to što zapravo o tim tajnovitim Rusima nitko ništa ne zna, sve je kamufirano velom tajnosti. Znam da su većinski vlasnici Jadranke bila dva lika (naša) koja su se obogatila u Rusiji i da je od tuda krenuo biznis. Čini se da se uložilo preko 100 milijuna eura za preuređivanja hotela, vila, aerodroma, vrtova ,,, npr, hotel Bellevue je od solidnog hotela pretvoren u 5 zvijezdica hotel i zaista izgleda perverzno (maksimalno sam im iskoristila ležaljke na plažama) Frend je iz zahebancije išao rezervirati apartman sa jacuzzijem, došla mu je cifra za jedan dan preko 5 000 kn. Pa tko tu uopće ljetuje? Općenito mislim da su apartmani bezobrazno skupi i ne znam što se zapravo naplaćuje unutar tih, recimo minimalnih , 60 eura na dan? Je l plaćaš depozit na krevet da ga ne ukradeš kojim slučajem? Nitko ti niti ne pere, niti ne čisti dok ne odeš.. To treba ukinuti. Našim penzićima se više isplati onda otići sa svojih 200 eura penzije u Tunis na 20 dana i uživati u punom pansionu, još im ostane i za kavu i za đeparac.
whisperer

[Vrh] Go down

Postaj by whisperer on ned kol 24, 2014 1:24 am

Danas prije podne s mog prozorčića...

I poslije podne...  Shocked 

whisperer

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto kol 26, 2014 1:59 pm

Moze jos slikica? Happy Bas me je par prebacilo u poveci blues.. sjecanja na radosne dane i tako.

(Ma pazi ti Rusa.. toiko je zapustenih vila)

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by whisperer on sri kol 27, 2014 1:17 am

Jesi li uočila u lijevom gornjem kutu mrlju? Isprva sam mislila kako mi je to prst, kasnije sam čištila objektiv i pronašla komad lišća. Upitala sam G. ako se igrao aparatom... ignorirao me. Happy

Ma nisam se previše trudila s fotkanjem, čisto iz nekog gušta i svoje arhivice... uglavnom su na isti kalup... 
Je l vam auto bio uvijek pretrpan? Mi smo znali k'o Turci putovati... Happy
whisperer

[Vrh] Go down

Postaj by whisperer on sri kol 27, 2014 1:20 am

S mrljom...

whisperer

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sri kol 27, 2014 5:57 am

whisperer je napisao/la:S mrljom...

prekrasna slička