Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ima li kraja?

+2
Buffy
besposlenpop
6 posters

Stranica 4 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by besposlenpop sub ruj 19, 2015 2:18 am

Baš si zgodan kad se ljutiš.  Happy
Ko Paja Patak. 
Ima li kraja? - Page 4 _40250409_donald2
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by whisperer sub ruj 19, 2015 3:03 am

Plavi.kaputic je napisao/la:Pi*ka im materina! Ovako se koristiti smrcu jednog djeteta. Magazin Carlie Hebdo. Jebala ih tiraza i novac!

http://m.spiegel.de/kultur/gesellschaft/bild-1053551-898400.html#spRedirectedFrom=www&referrrer=

Nažalost, takav im je provokativan vokabular kojim prodiru u srž. No, da su imali materijala ilustrirati drugom scenom, da.. imali su ih na pretek zapravo.. Meni je neukusan bilo kakav spomen djece u ovom kontekstu, ali ljudi poruke gledaju iz različitih interesnih perspektiva.

Danas sam se opet muvala sa izbjeglicama i tuga me definitivno srušila.  Ljudi su umorni, prestrašeni, ne znaju gdje idu, gdje ih vode... neki imaju novaca, neki nemaju ništa. Pomalo čudnjikavo i gledaju svaki ljubazni pristup, kao da ne vjeruju dobronamjernosti. U svakom slučaju ih najviše zanimaju rute, imaju svoje ciljeve i čvrsto su odlučni u daljnjem pokretanju. Srećom, društvene mreže vrve aktivističkim informacijama pa se uglavnom snalaze. No, moram pohvaliti sve ono što sam na svoje oči danas vidjela... predivne ljude koji su im dobronamjerno prilazili, opskrbljivali hranom, masom volontera koji su ih upućivali i na desetine vozila koji su u nekoliko navrata besplatno ih prevozili do granice. U cijeloj toj nesretnoj priči puštenog stada bez pastira, prevladala je na trenutak neka iskra ljudskosti. Ne samo nas... Na granicama nisu samo naši aktivisti, dolaze iz Mađarske, Austrije, Slovenije.. ta čovječnost mora prevladati..

Kriminalistička, fašistička organizacija, interesno izrabljujući projekt zvan  EU je napokon pokazao svoje pravo lice ovih dana, svoj definitivni kolaps... Da ne misle samo na sebe, kao što misle, sve se ovo moglo drugačije isplanirati organizacijom transporta i određivanjem kvota po zemljama članica. Grobničanka iz nemoći vadi puške kao neki posljednji adut moći, Karamarko je gluplji nego ikad, Ostojić će dobiti srčani jer posljednjih noći nije baš nešto spavao, a oni primitivci ksenofobi koji nam otvaraju oči jer ne vidimo i kojih je prepuna virtuala, valjda čekaju pred kompom isilovce poput Borga da nas asimiliraju.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by whisperer sub ruj 19, 2015 3:08 am

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by Gost sub ruj 19, 2015 8:46 am

Poreklo nepravde

Možda ne čujete sud
Ali čućete presudu.

I možda svi sudovi služe samo
Da bi bar jednom od vas
Oduzeli pravo
Da mrzi drugog doveka.

Jedan vek mržnje je
Daleko bolјa računica
Od dva.

Naš vek.

Tako malo nam je
Ostalo svima.

I možda
Mrzite pogrešnog čoveka.


(J. B.)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by Gost sub ruj 19, 2015 12:55 pm

besposlenpop je napisao/la:Baš si zgodan kad se ljutiš.  Happy
Ko Paja Patak. 

ma covjece dragi nemogu ja prenijet ljutnju preko tipkovnice. to moras samnom dozivjeti u reali i mislim da ti ne bi bilo svejedno kad me pukne zuta minuta pogotovo kad debatiram u bircu sa totalnim imbecilima kroatima.

prva linija ojista su bircevi jer ta sugava smrdljiva kroat rulja kurca ne razumij i trebam njih educirati a ne da ja sutim a oni vriste da su ih muslimani izbjeglice ugrozili. smeca kvatska. danas nastavlja rat pa tko ziv tko mrtav jenbat cu im tatica i majku krvacku da cu im jebat u to se mozes okladiti.

mene nista nemoze iznenaditi, ali jucer sam ostao sokiran kolicinom mrznje koju su rigali oni oko mene na sanku. to im nikada necu oprostiti ni zaboraviti. NIKADA! stvarno su se sve te godine dobro kamuflirali ali odavno krvatima njezno pozdravljam za laku noc majku i tatica ne bez razloga. nikad bez razloga. pogotovo kad su ostali bez argumenata i onda krenuli na mene adhominem i fizickim obracunima a ja samo to cekao. sreca njihova sto je uletila vlasnica kafica inace bi se brojili mrtvi i ranjeni. nastavljam dalje jebat cu im nazi krvatsku mamica i danas ne brini. a i ovim zlocincima iz net.hr sam obecao sex sa njihovim sugavo smrdljivim krvackim roditeljima tako da mi slobodno mogu poslati zlocinacku tzv krvacku miliciju i paramiliciju na vrata nece im to pomoci.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by Gost sub ruj 19, 2015 12:56 pm

jebe me malo cenzura ali dobro, svi su shvatili poruku.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by whisperer sub ruj 19, 2015 6:18 pm

Mediji su se opet malo zaigrali, portali željni klikova počinju puniti prostore svakakvim neprovjerenim pričama, spekulacijama, ukratko, izmišljotinama i manipuliranjima. Šteta što je kod nas i obrazovanost na toj razini da se čak i nakon silnih škola ne zna razmišljati vlastitim glavama. No ipak, the moment of the week je, izdvajam, intervju sa M. Tuđmanom koji u nizu predizbornih kampanji izražava gnušanje, gnijev i srdžbu kako je vlada nespremno ušla u cijeli ovaj događaj. Nakon 4 uzastopna upita voditeljice kako bi on riješio problem pripreme on i dalje ne odgovara na pitanje već ponavlja jedno te isto tko su krivci za cjelokupni kaos. Voditeljica vidno uznemirena postavi pitanje još jednom, malo oštrije i naglašenije, Tuđman se malo trzne, jer pitaj Boga u kojem vremenu živi, veli on da kao prvo treba propomtno raspustiti vladu i raspisati prijevremene izbore.  Laugh Mislim da je istog trena cijelo gledateljstvo moglo vizualizirati 20 000 izbjeglica i onih koji još pristižu kako se laganini čupaju po kukuruzištu dok se sami ne pretvore u žitarice. Taman za sve to bilo bi dostatno 6 mjeseci. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by besposlenpop sub ruj 19, 2015 8:58 pm

Esco je napisao/la:jebe me malo cenzura ali dobro, svi su shvatili poruku.
Koja cemzura u Jubitu?  confused


Zadnja promjena: besposlenpop; ned ruj 20, 2015 1:46 am; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : e)
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by besposlenpop sub ruj 19, 2015 9:06 pm

whisperer je napisao/la:Mediji su se opet malo zaigrali, portali željni klikova počinju puniti prostore svakakvim neprovjerenim pričama, spekulacijama, ukratko, izmišljotinama i manipuliranjima. Šteta što je kod nas i obrazovanost na toj razini da se čak i nakon silnih škola ne zna razmišljati vlastitim glavama. No ipak, the moment of the week je, izdvajam, intervju sa M. Tuđmanom koji u nizu predizbornih kampanji izražava gnušanje, gnijev i srdžbu kako je vlada nespremno ušla u cijeli ovaj događaj. Nakon 4 uzastopna upita voditeljice kako bi on riješio problem pripreme on i dalje ne odgovara na pitanje već ponavlja jedno te isto tko su krivci za cjelokupni kaos. Voditeljica vidno uznemirena postavi pitanje još jednom, malo oštrije i naglašenije, Tuđman se malo trzne, jer pitaj Boga u kojem vremenu živi, veli on da kao prvo treba propomtno raspustiti vladu i raspisati prijevremene izbore.  Laugh Mislim da je istog trena cijelo gledateljstvo moglo vizualizirati 20 000 izbjeglica i onih koji još pristižu kako se laganini čupaju po kukuruzištu dok se sami ne pretvore u žitarice. Taman za sve to bilo bi dostatno 6 mjeseci. Happy
Vidim, naši vorumaši naveliko prate događaje ... ja sam uglavnom uspjel uočit još jedno uskrsnuće Andrije Hebranga mlađeg u funkciji nekakvog Kokošindinog zaposlenika na službenom putu u Tovarnik i a-de-zeovoj predizbornoj kampanji (jebiga, nemre ona prošetat sandale na toliko mjesta). Uspjel je provalit bedastoća u jednoj rečenici kolko prosječni a-de-zeovac uspije u 5.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by whisperer ned ruj 20, 2015 12:23 am

Ima li kraja? - Page 4 10533894_10206848773289840_2969593622812758549_n
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by besposlenpop ned ruj 20, 2015 1:31 am

Shocked Shocked Shocked

Gazdarica je napisala: " ... K U R A C"!


Zadnja promjena: besposlenpop; ned ruj 20, 2015 1:45 am; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : kurac)
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by besposlenpop ned ruj 20, 2015 1:35 am

Mene stvarno u ovoj fertutmi zanima, kak niko od tih silnih komentatora crnih misli - a za koje opravdano sumnjam da inače spadaju u branšu koja se divi kako Orbanu, tak još i više Putinu - nikad ne postavlja pitanje zakaj Rusija ne zbrinjava nijednog blistoistočnog izbjeglicu?
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by besposlenpop ned ruj 20, 2015 4:55 pm

besposlenpop je napisao/la:Mene stvarno u ovoj fertutmi zanima, kak niko od tih silnih komentatora crnih misli - a za koje opravdano sumnjam da inače spadaju u branšu koja se divi kako Orbanu, tak još i više Putinu - nikad ne postavlja pitanje zakaj Rusija ne zbrinjava nijednog blistoistočnog izbjeglicu?
Ispravka krivoga kur...Pizde - ne čudim se ja tu nijednom izbjeglici kaj ne trči preko Kavkaza, nego se čudim onim pijancima, fašistima i raznom šljamu koji pune birtije i komentare po večernjacima, žurtarnjacima, 24sata i sl. a koje i on spominje, a pol njih bi rađe popušili Putinu  k u r a c  nego dobili penziju od Glogoškog.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by besposlenpop ned ruj 20, 2015 4:57 pm

Ima li kraja? - Page 4 3523lo1
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by whisperer pon ruj 21, 2015 11:55 am

Drugarice i drugovi, ako krene nanovo rat, ne dao Bog da počnemo trčati u tenisicama koje trenutno imamo obuvene. A ako krenemo na put jer nam je grad ili razrušen, ili u njemu više nema budućnosti, nemojmo si ponijeti novce i mobitele jer su to manje prioritetne stvari u datom trenutku.
Kakva li su to sam kolonijalistička razmišljanja u kojima su sa Istoka prljavi, glupi, odvratni, mutavi, nepismeni. Ne samo to, koliko je samo sužena svijest u ljudi da nemaju niti percepciju sagledavanja situacije koja traje već godinama. Koliko su kulturološki i iskustveno zakržljali da svaki iole smješak Sirijca protumače- gle, njemu je dobor, smije se!! Ne, hodat će i plakat će po putu bez prestanka, i ja bih bila optimistična što si dajem nade i bodrim se da idem negdje gdje ću možda i naći kakav takav život. Što sam u grupi ljudi koja me potiče da idem dalje.. a ako ljudsko biće ima imalo duha, naći će barem minimalan dio vremena da se i nasmiješi. 
U ovoj priči svi su političari podbacili, ali nisu ljudi! Nisu oni koji danonoćno skupljanju, prevažaju, prikupljaju, donose, bdiju na granicama i dijele ove teške dane s ljudima koji su premoreni. I neka ih ima svakakvih, ne samo iz Sirije, sve je to maslo Zapada pa nek' sada počiste svoja govna.

Smrt fašizmu!

_______

Treba samo razgovarati s ljudima...

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by Gost pon ruj 21, 2015 3:29 pm

whisperer je napisao/la:Drugarice i drugovi, ako krene nanovo rat, ne dao Bog da počnemo trčati u tenisicama koje trenutno imamo obuvene. A ako krenemo na put jer nam je grad ili razrušen, ili u njemu više nema budućnosti, nemojmo si ponijeti novce i mobitele jer su to manje prioritetne stvari u datom trenutku.
Kakva li su to sam kolonijalistička razmišljanja u kojima su sa Istoka prljavi, glupi, odvratni, mutavi, nepismeni. Ne samo to, koliko je samo sužena svijest u ljudi da nemaju niti percepciju sagledavanja situacije koja traje već godinama. Koliko su kulturološki i iskustveno zakržljali da svaki iole smješak Sirijca protumače- gle, njemu je dobor, smije se!! Ne, hodat će i plakat će po putu bez prestanka, i ja bih bila optimistična što si dajem nade i bodrim se da idem negdje gdje ću možda i naći kakav takav život. Što sam u grupi ljudi koja me potiče da idem dalje.. a ako ljudsko biće ima imalo duha, naći će barem minimalan dio vremena da se i nasmiješi. 
U ovoj priči svi su političari podbacili, ali nisu ljudi! Nisu oni koji danonoćno skupljanju, prevažaju, prikupljaju, donose, bdiju na granicama i dijele ove teške dane s ljudima koji su premoreni. I neka ih ima svakakvih, ne samo iz Sirije, sve je to maslo Zapada pa nek' sada počiste svoja govna.

Smrt fašizmu!

_______

Treba samo razgovarati s ljudima...


Smrt fasizmu!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by besposlenpop pon ruj 21, 2015 3:33 pm

Sloboda Osijek.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by Gost pon ruj 21, 2015 3:55 pm

Illiberal democracy

An illiberal democracy, also called a partial democracy, low intensity democracy, empty democracy, or hybrid regime,[1] is a governing system in which, although elections take place, citizens are cut off from knowledge about the activities of those who exercise real power because of the lack of civil liberties. It is not an "open society". There are many countries "that are categorized as neither 'free' nor 'not free', but as 'probably free', falling somewhere between democratic and nondemocratic regimes".[2] This may be because a constitution limiting government powers exists, but its liberties are ignored, or because an adequate legal constitutional framework of liberties does not exist.

The term illiberal democracy was used by Fareed Zakaria in a regularly cited 1997 article in the journal Foreign Affairs.[4]

Writers such as Steven Levitsky and Lucan Way reject the concept of an illiberal democracy, saying it only "muddies the waters" on the basis that it if a country does not have opposition parties and an independent media, it is not democratic.[5] They argue that terms like "illiberal democracy" are inappropriate for some of these states, because the term implies that these regimes are, at their heart, democracies that have gone wrong. Levitsky and Way argue that states such as Serbia under Slobodan Milosevic, Zimbabwe, and post-Soviet Russia, were never truly democratic and not developing toward democracy, but were rather tending toward authoritarian behavior, despite having elections (which were sometimes sharply contested). Thus, Levitsky and Way coined a new term to remove the positive connotation of democracy from these states and distinguish them from flawed or developing democracies: competitive authoritarianism.

https://en.wikipedia.org/wiki/Illiberal_democracy

What does Viktor Orban mean by the term "illiberal state"?
What, in the eyes of the average person, is appealing about the idea of living in an illiberal state?

at the European Union summit in Riga, European Commission President Jean-Claude Juncker dispensed with diplomatic protocol to greet Hungarian Prime Minister Viktor Orbán with a puckish, “Hello, dictator!”—an open handed salute, and a slap on the cheek.
It was all in good fun for Juncker, the longtime prime minister of Luxembourg, who also teased Greek Prime Minister Alexis Tsipras for not wearing a tie and patted the ample belly of Karl-Heinz Lambertz, leader of Belgium’s German-speaking community. Orbán smiled broadly at Juncker’s greeting and reportedly called him “Grand Duke,” a reference to Luxembourg’s constitutional monarch.

For many Hungarians however, Orbán’s dictatorial tendencies are no laughing matter, but rather the source of a deepening tragedy at the heart of Europe with lasting implications for the west. Many observers both here and abroad fear Hungary will become the first EU member state to abandon liberal democracy, and nobody really knows what to do about it.
Orbán has declared that he is building a new state in Hungary, “an illiberal state” capable of guiding the Hungarian nation to victory “in the great global race for decades to come.” Inspired by the alleged successes of illiberal states like Russia, China, Turkey and Singapore, Orbán promises a new order that puts the collective goals of the Hungarian people—including the more than two million of them living in neighboring countries that were once part of the Hungarian Kingdom—ahead of the liberal goal of maximizing individual liberty. Throughout his tenure, Orbán has slapped down EU criticisms of his policies with nationalist rhetoric, saying Hungary “will not be a colony” and won’t “live according to the commands of foreign powers.”
“The Hungarian nation is not simply a group of individuals but a community that must be organized, reinforced and in fact constructed,” he told ethnic Hungarians in Romania last year in a speech laying out his vision. Hungary, he said, is “breaking with the dogmas and ideologies that have been adopted by the West and keeping ourselves independent from them… to construct a new state built on illiberal and national foundations within the European Union.”
And so he has. Orbán, a youthful anti-communist dissident when Hungarian communism fell in 1989, has spent the past two decades transforming a libertarian-minded youth group into an immensely powerful national conservative political machine. When he swept into power in the aftermath of the 2008-2009 global financial meltdown (during which Hungary accepted a $26 billion rescue package to avoid bankruptcy), Orbán’s Alliance of Young Democrats (or Fidesz) and their loyal coalition partners used their two-thirds majority in parliament to rewrite the constitution and pass hundreds of new laws during their first year and a half in power.

http://www.politico.com/magazine/story/2015/06/hello-dictator-hungary-orban-viktor-119125#ixzz3mNfX0HG0


The Rise of Illiberal Democracy


By Fareed Zakaria

The American diplomat Richard Holbrooke pondered a problem on the eve of the September 1996 elections in Bosnia, which were meant to restore civic life to that ravaged country. "Suppose the election was declared free and fair," he said, and those elected are "racists, fascists, separatists, who are publicly opposed to [peace and reintegration]. That is the dilemma." Indeed it is, not just in the former Yugoslavia, but increasingly around the world. Democratically elected regimes, often ones that have been reelected or reaffirmed through referenda, are routinely ignoring constitutional limits on their power and depriving their citizens of basic rights and freedoms. From Peru to the Palestinian Authority, from Sierra Leone to Slovakia, from Pakistan to the Philippines, we see the rise of a disturbing phenomenon in international life -- illiberal democracy.

It has been difficult to recognize this problem because for almost a century in the West, democracy has meant liberal democracy -- a political system marked not only by free and fair elections, but also by the rule of law, a separation of powers, and the protection of basic liberties of speech, assembly, religion, and property. In fact, this latter bundle of freedoms -- what might be termed constitutional liberalism -- is theoretically different and historically distinct from democracy. As the political scientist Philippe Schmitter has pointed out, "Liberalism, either as a conception of political liberty, or as a doctrine about economic policy, may have coincided with the rise of democracy. But it has never been immutably or unambiguously linked to its practice." Today the two strands of liberal democracy, interwoven in the Western political fabric, are coming apart in the rest of the world. Democracy is flourishing; constitutional liberalism is not.

Naturally there is a spectrum of illiberal democracy, ranging from modest offenders like Argentina to near-tyrannies like Kazakstan and Belarus, with countries like Romania and Bangladesh in between. Along much of the spectrum, elections are rarely as free and fair as in the West today, but they do reflect the reality of popular participation in politics and support for those elected. And the examples are not isolated or atypical. Freedom House's 1996-97 survey, Freedom in the World, has separate rankings for political liberties and civil liberties, which correspond roughly with democracy and constitutional liberalism, respectively. Of the countries that lie between confirmed dictatorship and consolidated democracy, 50 percent do better on political liberties than on civil ones. In other words, half of the "democratizing" countries in the world today are illiberal democracies.

Illiberal democracy is a growth industry. Seven years ago only 22 percent of democratizing countries could have been so categorized; five years ago that figure had risen to 35 percent. And to date few illiberal democracies have matured into liberal democracies; if anything, they are moving toward heightened illiberalism. Far from being a temporary or transitional stage, it appears that many countries are settling into a form of government that mixes a substantial degree of democracy with a substantial degree of illiberalism. Just as nations across the world have become comfortable with many variations of capitalism, they could well adopt and sustain varied forms of democracy. 

cijeli poduzi esej ovdje:

https://www.foreignaffairs.com/articles/1997-11-01/rise-illiberal-democracy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by whisperer uto ruj 22, 2015 2:50 am

Za zainteresirane..

Dvadesetog novembra 2013. godine irački snimatelj Yasser Faisal al-Jumaili prešao je tursko-sirijsku granicu sa svojim kolegom, reporterom iz Sirije Jomahom Alqasemom. Zadatak naših kolega bio je obići zaraćene strane te izvijestiti o stanju u Siriji i ljudima koji se međusobno bore - ko su oni i kakvi su ciljevi njihove borbe. Dvanaest dana su putovali i izvještavali, a trinaestog su krenuli na sljedeće snimanje...



whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by whisperer uto ruj 22, 2015 2:51 am

besposlenpop je napisao/la:Sloboda Osijek.

: ))
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by Gost sri ruj 23, 2015 8:30 pm

Esco je napisao/la:Illiberal democracy

An illiberal democracy, also called a partial democracy, low intensity democracy, empty democracy, or hybrid regime,[1] is a governing system in which, although elections take place, citizens are cut off from knowledge about the activities of those who exercise real power because of the lack of civil liberties. It is not an "open society". There are many countries "that are categorized as neither 'free' nor 'not free', but as 'probably free', falling somewhere between democratic and nondemocratic regimes".[2] This may be because a constitution limiting government powers exists, but its liberties are ignored, or because an adequate legal constitutional framework of liberties does not exist.


evo jedan od bezbroj primjera da je RH-NDH ILIBERALNA DEMOKRACIJA:

Karamarko ukorio državnog odvjetnika!!!!?????? ,  Bljuv  kaže da nije mudro što Josipu Rimac istražuju prije izbora
Smatra da se HDZ-ovu šeficu kampanje moglo istraživati nakon izbora

http://www.telegram.hr/politika-kriminal/karamarko-ukorio-drzavnog-odvjetnika-kaze-da-nije-mudro-sto-hdz-ovu-seficu-kampanje-istrazuju-prije-izbora/


ili ovo :

Protokol Grabar-Kitarović objasnio da ona mora sama sjediti na čelu stola jer je vrhovna zapovjednica
Premijerovo mjesto nasuprot predsjednice blokirali platnom za projekcije. ???????????? psihijatrija vrapce! brutalna uzurpacija demokracije jer ovo nema veze sa demokracijom nego necijom tastinom, bolesnim hipertrofiranim egom i jos mnostvo mentalnih bolestina. a ovi zlocinci mentalno poremeceni psihijatrijski slucajevi upravljaju drzavom i jos su za to "upravljanje" enormno placeni. bljak.

http://www.telegram.hr/politika-kriminal/protokol-kolinde-grabar-kitarovic-objasnio-da-ona-mora-sama-sjediti-na-celu-stola-jer-je-vrhovna-zapovjednica/

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by besposlenpop sri ruj 23, 2015 9:42 pm

Ima li kraja? - Page 4 Obrana-te-zac5a1tita
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by besposlenpop čet ruj 24, 2015 10:16 am

DIŽU OGRADU I TUŽE EU

SLOVAČKI MINISTAR POLICIJE: Jamčim da nijedan izbjeglica neće ući u našu zemlju!
Ima li kraja? - Page 4 Robert-kalinak

Neće nam ući niti jedan izbjeglica, to vam jamčim – izjavio je domaćimnovinarima po povratku s izvanrednog summita u Bruxellesu slovački ministar unutarnjih poslova Robert Kalinak.



Usto je najavio kako Slovačka priprema višenamjenske mobilne vojne zapreke zapostavljanje na granicu s Mađarskom u slučaju da otamo krene veći val izbjeglica prema Slovačkoj.


Slovačka pripremila mobilne barijere



Takve mobilne barijere Pentagon koristi kao ograde u svojim vojnim bazama u Iraku i Afganistanu, a inače se postavljaju i u slučaju većih poplava ili na klizištima.
Jedna takva sklopiva ograda dužine 330 metara može se smjestiti u jedan brodski kontejner kakve kopnom obično prevoze kamioni. Njihova je prednost što za njihovo postavljanje ne treba ni uređivati teren ni kopati temelje.
Pomoću obilnih barijera izbjeglice se može usmjeriti na jedno mjesto gdje bi potom obavili registraciju i identifikaciju u skaldu sa schengenskim propisima, objašnjavaju Slovaci.
EUROPSKA KOMISIJA KAŽNJAVA ZBOG IZBJEGLICA: Na popisu Mađarska i Slovenija, ali ne i Hrvatska

Slovaci tuže EU, žele primiti samo 200 kršćana



“Slovačka mora biti spremna reagirati na ovo što se trenutačno događa u Evropi”, kazao je glasnogovornik slovačkog Ministarstva unutarnjih poslova.
Inače, Slovačka je jedina članica EU koja će tužiti Europsku uniju zbog toga što je jučer u Bruxellesu ‘progurana’ odluka o jednokratnoj raspodjeli izbjeglica prema zadanim kvotama.
Slovačka bi, tako, trebala primiti 802 izbjeglice, a tamošnja vlast inzistira na primanju samo njih 200 i to pod uvjetom da su kršćani iz Sirije, prenosi agencija Beta.
SLOVAČKA NE ŽELI IZBJEGLICE MUSLIMANE: ‘Nemamo džamija, pa se neće osjećati kao kod kuće’
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by Gost čet ruj 24, 2015 12:39 pm

ovo je original a sve ostalo su coveri :

pjeva se unplugged u svim slavenskim krcmama i birtijama:

Hej, Slováci by Samuel Tomášik

Hej, Slováci, ešte naša
slovenská reč žije,
Dokiaľ naše verné srdce
za náš národ bije.

Žije, žije, duch slovenský,
bude žiť naveky,
Hrom a peklo, márne vaše
proti nám sú vzteky!

Jazyka dar zveril nám Boh,
Boh náš hromovládny,
Nesmie nám ho teda vyrvať
na tom svete žiadny;

I nechže je koľko ľudí,
toľko čertov v svete;
Boh je s nami: kto proti nám,
toho Parom zmetie.

A nechže sa i nad nami
hrozná búrka vznesie,
Skala puká, dub sa láme
a zem nech sa trasie;

My stojíme stále pevne,
ako múry hradné.
Čierna zem pohltí toho,
kto odstúpi zradne!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by Gost čet ruj 24, 2015 2:03 pm

ovakvu stocnu farmu slavenskih debila i post-jugoslavenski kokosinjac ni sam Nic Pizzolatto nemoze smislit i rezirati. jebes True Detective ovi proseri sto se dogadjaju medju zlavenima su za Oscara.:

UDRUGA Vigilare, najpoznatija po neuspjeloj buni protiv uvođenja zdravstvenog odgoja u hrvatske škole i šurovanju s obiteljašima Željke Markić, okomila se na Zorana Milanovića. Nije im se svidjela njegova izjava o Beogradu, Budimpešti i HDZ-u kao "svetom trojstvu".

"I posljednje tjedne mandata svoje administracije, još uvijek aktualni premijer Milanović iskoristio je da bi, u svojem poznatom lakrdijaško-uličarskom stilu, još jednom pokazao otuđenost od naroda na čijem je političkom čelu. Kao što je već, nažalost, postalo uobičajeno, premijer je svojom sramotnom dnevnopolitičkom retorikom zlouporabio medijski prostor za ponižavanje drugog i drugačijeg. Izjavom od srijede 23. rujna 2015. ('…bez obzira na dreku Beograda, Budimpešte i HDZ-a, koji su sveto trojstvo…'.) definitivno je prešao granicu i grubo uvrijedio najviše katoličko i kršćansko vjerovanje u Sveto Trojstvo, što se u kršćanskom vjerovanju smatra – svetogrđem. Ponovnim upuštanjem u ono o čemu pojma nema, u maniri balkanskog šerifa, sramotno je pogazio vrijednosti mnogih hrvatskih građana i neodvojivi tisućljetni dio hrvatske kulture – vjeru", tvrdi udruga Vigilare.

Udruga Vigilare od Milanovića traži ispriku. Pozivaju premijera da "dokaže svoju liberalnost i toleranciju" tako što će se ispričati zbog ove izjave, a građane su pozvali da na Milanovićevu e-mail adresu počnu slati "pristojne e-mailove tražeći najobičniju ispriku".


http://www.index.hr/vijesti/clanak/udruga-vigilare-milanovic-vrijedja-hrvatske-svetinje/843775.aspx

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Ima li kraja? - Page 4 Empty Re: Ima li kraja?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.