Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmski trenuci

+4
Buffy
*madonna*
kic
darla_
8 posters

Stranica 14 / 15. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop sub lis 13, 2018 3:09 pm

whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
whisperer je napisao/la:Čudno. Pa kako nisi gledao Blake's seven? Ti bi barem trebao biti ta generacija, jedino što se i vrtilo u to doba.
Gledal sam Championa, Bonanzu, Crni snijeg, Saćulatac, Kamiondžije, Tajni agent Smart, Sledge Hammer, You Rang Milord? teet

Sledge Hammer.  Grin
Doro!  Silly
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer ned stu 11, 2018 1:33 am

Budem bacila pogled na nove prijedloge. Happy

____

Dakle, jučer nanovo pogledala ; Mesrine- Državni neprijatelj br. 1. Kako ja obožavam ovog čovjeka. Happy

Vincent Cassel

Filmski trenuci - Page 14 972f2c2a-b3e5-4ab8-bc29-7c1e5112bca3

Filmski trenuci - Page 14 73137605-2809-4047-87c7-eae47fde723e
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Tomica sub pro 08, 2018 8:08 pm

Upravo sam odgledala finalnu epizodu Westworlda. Za boga miloga, sto je ono bilo!?  iznenadjen


Virtualni eden, mozgovni "bisercici", MiB koji je ostvario besmrtnost, ali neprestano prozivljava moru (poput Delosa).. Najvise su me se dojmile tri epizode - ona sa Shogun svijetom (Akane no Mai), zatim prica o Akechetu (Kiksuya) i Vanishing Point (predfinalna).

Sve ostalo nekako mi se gubi u Doloresinom divljanju, Bernardovoj briznoj facici koja izrazava neprekidno mucenje u nastojanju povezivanja tijeka dogadjaja, zatim likove koji se prosetavaju kadrovima i svode se na ruke s pistoljima (iako su u prvoj sezoni imali smisleniju ulogu i bili cak upleteni u dijaloge). 

Ma nije mi bila losa sezona, svidja mi se sto su opet imali neuredne vremenske linije, odnosno sto smo vecinu toga promatrali iz Bernardove perspektive, ali finale mi je doslo kao mokra carapa i upropastilo mi je dojam citave serije.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sub pro 29, 2018 12:51 am

Jao, morala bih se malo vratiti do Westworld-a i prisjetiti svega.  Happy 

Mene jesen zima malo introvertira i nekako sam sklonija u tom periodu autobiografskim knjigama i filmovima. Naletjela sam na osobu Gertrude Bell, i moram priznati da nisma nikada čula za nju.  Embarassed 

Pogledala sam film Kraljica pustinje (Queen of the Desert). Iako film ima svoj specifični tempo, egzotičnog orijentalnog stila, Gertrude se činila jako zanimljiva žena.

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer ned sij 06, 2019 5:09 pm

Dakle, kakvo otkriće, kakav skriveni dragulj!   Happy Happy Happy

Mini serija- "The night of". Sasvim slučajno naletjela, i sasvim slučajno odgledala u tri dana bez daha. 



The Night Of, tj. “Kobna noć” kako ga je domaći ogranak kabelskog diva imenovao, obični je policijski procedural. No, kada ga se ovako sjajno napravi – jednostavno mu se ne može prigovoriti. Razlike u kvaliteti nasprem omraženog tipa serije i detaljnog svijeta i slučaja “Kobne noći” prevelike su i preočite i svakome bi trebalo biti jasno zašto je (kvalitetno napravljena) “policijska serija” toliko privlačan oblik televizijske “zabave”.


Filmski trenuci - Page 14 The-night-of-tekst


The Night Of prati policijsku istragu i sudski postupak protiv optuženog američkog-pakistanca (pakistanskog-amerikanca?) Nasira “Naza” Khana (Riz Ahmad). Dok navodno naredne epizode detaljno prate sam postupak protiv osumnjičenog, kaznenopravni sustav i Nazov život u zatvoru, prva epizoda je maestralan spoj trilera i neizvjesnosti zbog kojeg je miniserija i dobila naslov. The Night Ofzapočinje nevino; Naz je vrlo dobar student jednog njujorškog sveučilišta i kojem se nespretnim spletom okolnosti tijekom “kobne noći”  život zauvijek promijeni. Od “posudbe” očevog taksija do nemogućnosti gašenja znaka na istome, od “mušterije” koja ga zavede do droge, alkohola i buđenja u lokvi krvi. Naz cijelu situaciju vrlo nesretno i nespretno odradi, nešto na što bi mogli dizati obrve i govoriti “ja to ne bih nikad napravio”, ali istina je da ne znamo što bi bilo tko od nas u toj situaciji i napravio.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer ned sij 06, 2019 5:20 pm

Inače, jednu od glavnih uloga tumači John Turturro, fantastični karakterni lik kojeg sam isto tako igrom slučaja jednu noć na HRT3 pogledala u ulozi palestinskog električara. Nevjerojatna pojavnost i osvježenje. Za Night off ulogu je prvotno bio predodređen Robert de Niro, i ne sumnjam da bi bio dojmljiv, no srećom, John je dobio priliku i baš mi je drago. Happy

Filmski trenuci - Page 14 John-turturro-jack-stone-The-Night-Of-HBO
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Tomica uto sij 08, 2019 12:39 pm

Gledala sam film o Gertrude prije nekoliko mjeseci, cini mi se, i uvijek se razveselim kad mi pristigne neki draguljcic o snaznim osobnostima, nekonvencionalnom nacinu zivota i njihovom utjecaju na druge ljude. Imala sam jedan period u kojem sam odgledala filmove s ljudima cija su vanjska putovanja zapravo predstavljala reprogramiranje mindseta, predstavljala su rituale, hodocasca.. Queen of the Desert, Into the Wild, zatim Wild (s Reese Whiterspoon) koji me se mozda i najvise dojmio, Tracks (s Miom Wasikowskom) o putovanju mlade zene australskom pustinjom do Indijskog oceana, putovanje dugo 2 700 km u prisustvu njenog psa i cetiri deve.. I jos jedan, meni odlican film s Martinom Sheenom, o hodocascu Toma Averyja kroz citavu Spanjolsku do  Santiaga de Compostele. "Put".


Sto se serija tice, pronasla sam Sharp Objects, s poznatim elementima (gradic, tajnoviti nestanci, glavna junakinja nastoji utopiti demone alkoholom dok pokusava istraziti okolnosti tih slucajeva u svom rodnom gradu, usporeni tempo i tjeskobna atmosfera), ali dobre izvedbe i kvalitete. Nastojim je ne progutati u par dana. Happy

Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer čet sij 10, 2019 3:53 pm

Tomica je napisao/la:Gledala sam film o Gertrude prije nekoliko mjeseci, cini mi se, i uvijek se razveselim kad mi pristigne neki draguljcic o snaznim osobnostima, nekonvencionalnom nacinu zivota i njihovom utjecaju na druge ljude. Imala sam jedan period u kojem sam odgledala filmove s ljudima cija su vanjska putovanja zapravo predstavljala reprogramiranje mindseta, predstavljala su rituale, hodocasca.. Queen of the Desert, Into the Wild, zatim Wild (s Reese Whiterspoon) koji me se mozda i najvise dojmio, Tracks (s Miom Wasikowskom) o putovanju mlade zene australskom pustinjom do Indijskog oceana, putovanje dugo 2 700 km u prisustvu njenog psa i cetiri deve.. I jos jedan, meni odlican film s Martinom Sheenom, o hodocascu Toma Averyja kroz citavu Spanjolsku do  Santiaga de Compostele. "Put".

Sve sam ih pogledala.  Cry

Moram se skockati za taj Sharp Objects ako je malo dark. Zadnje dane sam gledala neke akcije i trilere  s Denzelom (mljac), pa mi je bio genijalan fenomen primjetiti kako u rizičnoj skupini glumaca uvijek prvi pogine onaj najgluplji. I nakon toga slijedi niz likvidacije od glupljeg prema najvećoj faci. Grin
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop čet sij 10, 2019 4:59 pm

whisperer je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Gledala sam film o Gertrude prije nekoliko mjeseci, cini mi se, i uvijek se razveselim kad mi pristigne neki draguljcic o snaznim osobnostima, nekonvencionalnom nacinu zivota i njihovom utjecaju na druge ljude. Imala sam jedan period u kojem sam odgledala filmove s ljudima cija su vanjska putovanja zapravo predstavljala reprogramiranje mindseta, predstavljala su rituale, hodocasca.. Queen of the Desert, Into the Wild, zatim Wild (s Reese Whiterspoon) koji me se mozda i najvise dojmio, Tracks (s Miom Wasikowskom) o putovanju mlade zene australskom pustinjom do Indijskog oceana, putovanje dugo 2 700 km u prisustvu njenog psa i cetiri deve.. I jos jedan, meni odlican film s Martinom Sheenom, o hodocascu Toma Averyja kroz citavu Spanjolsku do  Santiaga de Compostele. "Put".

Sve sam ih pogledala.  Cry
...
Zato ja nis nijedan. zubo
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer ned sij 13, 2019 1:01 am

besposlenpop je napisao/la:
whisperer je napisao/la:

Sve sam ih pogledala.  Cry
...
Zato ja nis nijedan. zubo

O Popek, a kaj ti znaš pogledat? Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer ned sij 13, 2019 1:06 am

whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
whisperer je napisao/la:

Sve sam ih pogledala.  Cry
...
Zato ja nis nijedan. zubo

O Popek, a kaj ti znaš pogledat? Happy

Večeras na HRT1, "22 bullets" (prevedem na hr, je l'), originalnog naziva "L'immortel", što bi u doslovnom prijevodu značilo- besmrtan.

Kako god, francusko (cmok) kanadska poslastica s monsieur Jean Reno. Divotica od karizme. :*

Filmski trenuci - Page 14 MV5BYzNkYzVkYTctZDdkMC00NzJiLTk5NjEtYjUzNjVjZjQ1YmRlXkEyXkFqcGdeQXVyNTIzOTk5ODM@._V1_
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop pon sij 14, 2019 9:52 am

whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
whisperer je napisao/la:

Sve sam ih pogledala.  Cry
...
Zato ja nis nijedan. zubo

O Popek, a kaj ti znaš pogledat? Happy
Meni ak se poslože zvezde, grah i ostala hiromantija, pa pogledam kaj se zalomi na Prvom (il Drugom) jedamput-dvaput godišnje.  Silly
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Tomica pon sij 14, 2019 8:59 pm

Hej, hej, idem pogledati prvu epizodu trece sezone TD-a.. Happy Mislim da je rano jutros ili kasno sinoc bila prikazana zajedno s drugom epizodom. Necu cekati prijevod s nekih nasih "serija online" stranica..

Evo linkova:

The Great War and Modern Memory
https://www.dailymotion.com/video/x70lnfe

Kiss Tomorrow Goodbye
https://www3.1putlocker.io/episode/true-detective-season-3-episode-2/
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sri sij 23, 2019 2:18 am

3 sezona TD-a?  Shocked Dobro da si napisala!

Inače, pogledah "Bohemian Rhapsody". Ne znam što reći jer sam obožavala tog čovjeka i nisam objektivna. Također se sjećam Live aida kojeg sam onako balava odgledala bez daha, sjećam se i objave njegovog odlaska nekoliko godina nakon te najluđe live svirke. Nekako me snažno 80-te vežu, vjerojatno zbog ključnih godina... Što se filma tiče, teško je u dva sata napraviti presjek toliko snažne ličnosti, ali dobiva se dojam. Što je i pokazala statistika gledanja Queen koncerata i intervjua na YouTube u nakon izlaska filma, sa par miliona preslušavanja na više miliona. Happy
Cast je identičan originalnu, zaista su se potrudili. Happy

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sri sij 23, 2019 2:19 am

Ovo mi je super intervju sa Brian May, vrlo ne tipično za glazbenika. Happy

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sri sij 23, 2019 2:22 am

I za kraj, što reći, divota. Budući da je već ovdje negdje znao da je gotovo, kakva snaga.. Happy

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sub vel 16, 2019 10:05 am

Pogledaj filmić Roma, meni se dopao...

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Tomica sub vel 16, 2019 8:58 pm

Hocu, hvala!

Upravo se spremam pogledati Green Book. Happy




.

When Tony Lip (Mortensen), a bouncer from an Italian-American neighborhood in the Bronx, is hired to drive Dr. Don Shirley (Ali), a world-class Black pianist, on a concert tour from Manhattan to the Deep South, they must rely on “The Green Book” to guide them to the few establishments that were then safe for African-Americans.  Confronted with racism, danger—as well as unexpected humanity and humor—they are forced to set aside differences to survive and thrive on the journey of a lifetime.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pon vel 18, 2019 12:27 am

Mmmm, Mahershala Ali. Gledam ga u True detective i godi mi ta njegova faca. Ma godi još od Moonlighta. 
Green Book sam započela jednu večer, ali me umor prevario i kasnije se nisam nikako vratila gledanju. Kakav ti je bio?
Sjećam se početka kada je žena one čaše vratila iz smeća, još se radnja nije za pravo zavrtila... mislim da sam tu zaspala.  Cry
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pon oľu 04, 2019 11:45 pm

Strašno me privlači pogledati ga, ali čini mi se da još nisam spremna. Čekam trenutak... pretpostavljam da ću ridati dva dana.

https://www.imdb.com/title/tt8267604/

Filmski trenuci - Page 14 P15563797_v_v8_ab

Prekrasne redateljice Nadine Labaki.

Filmski trenuci - Page 14 Image
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sub stu 28, 2020 10:14 pm

Tomice, gledala Orphan black/ siroče?
Ja sam na 5 sezoni.. Happy

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by darla_ sri vel 10, 2021 5:36 pm

Gledala jucer meni se svidja sunny

darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Tomica sri vel 10, 2021 5:59 pm

Whisp, nisam! : ))) Srecom pa sam pitanje vidjela samo tri mjeseca kasnije.


Zapocela sam sa Mindhunterima, ima dvije sezone a cini se da do trece nece ni doci. Cini se da imam fetis na serije koje uvijek naprasno prekinu oko druge sezone. Recimo odlicna OA!

https://www.google.com/amp/s/draxblog.com/2017/11/06/recenzija-mindhunter-sezona-1-2017/amp/


Darlita, valja li to? O cemu je? Happy
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by darla_ sri vel 10, 2021 6:06 pm

Tomica.Bombadil je napisao/la:


Darlita, valja li to? O cemu je? Happy

Valja psiholoski je, ima i prijasnji dio Split, o osobma koje su podjeljene u vise osobnosti i misle da su junaci iz stripova, a Split je bas o toj jdnoj osobi koja im 24 osobnosti u sebi. Mislim stvar ukusa, ja volim psiholoske trilere.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Tomica sri vel 10, 2021 7:04 pm

darla_ je napisao/la:
Tomica.Bombadil je napisao/la:


Darlita, valja li to? O cemu je? Happy

Valja psiholoski je, ima i prijasnji dio Split, o osobma koje su podjeljene u vise osobnosti i misle da su junaci iz stripova, a Split je bas o toj jdnoj osobi koja im 24 osobnosti u sebi. Mislim stvar ukusa, ja volim psiholoske trilere.

Aaaa, znam! M. Night Shyamalan. To je, zapravo, trilogija o superjunacima. Prvi dio je Neslomljivi s Bruceom Willisom. Hvala!
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 14 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 14 / 15. Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.