Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

politicka rapsodija

+3
darla_
Buffy
bazilija
7 posters

Stranica 12 / 23. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 23  Next

Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop sri sij 20, 2016 1:33 pm

MOST i HDZ predstavili veliku reformu javne uprave: Ukidamo svih 428 općina i uvodimo 600 župa


Božo Petrov, objavljeno je danas, početkom veljače putuje u SAD gdje će sudjelovati na dodjeli nagrada Oscar. Kako je poznato, mladi glumac Petrov i njegov MOST nominirani su u dvije najvažnije kategorije na ovogodišnjim Oscarima.


Božo Petrov je osobno nominiran je za najbolju glavnu ulogu zbog maestralno odglumljene neovisnosti pri odabiru koalicijskog partnera, dok je njegov MOST nominiran za najbolju režiju zbog nevjerojatno dobro režiranih pregovora.


Ipak, prije svečanog odlaska u SAD Petrov i HDZ dogovorili su veliku reformu javne uprave.


– Iako je gospodin Karamarko više puta rekao da ne želi smanjivati broj općina, to je bilo jedno od naših obećanja u predizbornoj kampanji od kojeg nismo željeli odstupiti. Zato smo našli rješenje koje će zadovoljiti i jednu i drugu stranu. Amen – rekao je novinarima nakon sastanka Groz…,Hras…, U ime ob…, Nacionalnog vijeća MOST-a.


Tako će se, naime, umjesto čak 428 općina koje opterećuju proračun uvesti 600 župa što bi, jasno, trebalo srezati birokraciju u državi.


– U većini dalmatinskih i slavonskih općina župnik je ionako bitniji od načelnika. A da ne govorimo kako crkva već ima po nekoliko luksuznih ureda u svakom selu, a o voznom parku da i ne govorimo – prednosti novog sustava navodi Petrov koji je, ako ovaj pilot projekt uspije, najavio i širenje reformi na županije.
– Župan, župnik, slovo-dva razlike. Oba primaju mito i glasaju za HDZ, neće ljudi ni primijetiti – zaključuje čelnik Mosta.


To će smanjiti i neke poreze. Tako sada naknada za slivne vode i komunalni prirez potpadaju pod blagoslov kuće,a potvrdu o nekažnjavanju umjesto suda izdavat će župni ured jer ionako svi zločini prolaze kroz ispovjedaonicu.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop sri sij 20, 2016 1:40 pm

Petrov potvrdio preuzimanje novog resora: Mostu prirodno pripada Ministarstvo okolišanja


Postizborna suradnja, nikako koalicija, HDZ-a i Mosta ušla je u ponedjeljak u završnu i najosjetljiviju fazu. 


Naravno, riječ je o podjeli resora pri kojoj se, lijepo je znati, obje strane drže predizbornih obećanja o smanjenju broja ministarstava.


– Početni razgovori bili su iznimno plodni i ja sam optimist. Trenutnih 20 je previše za ovako malenu zemlju. Zbog toga ćemo osnovati još dva. Dvadeset plus dva, pišem 2 pamtim 6, dakle 16 – izjavio je nakon prvog sastanka s Mostom novi potpredsjednik Vlade, Tomislav Karamarko.


On je, podsjetimo, već ranije najavio osnivanje Ministarstva demografske obnove u kojem će biti zaposleno oko 450 specijalno obučenih agenata.


– Svaka žena i djevojka koju naši agenti 15. dana ciklusa zateknu izvan kreveta bit će suočena s optužbama za uzaludnu ovulaciju, dok muškarcima više nećemo prebrojavati krvna zrnca već broj spermija – najave prvih pravih reformi iznio je Karamarko koji je dodao i kako je na Bleiubrgu ubijeno sto tisuća Hrvata, a u ‘neoplođenim maternicama svakih 28 dana ginu milijuni’.


Dodajmo i kako se nakon sastanka s HDZ-om priopćenjem oglasio i Most čiji je glasnogovornik potvrdio kako su na upravljanje dobili Ministarstvo okoliša kojem će, po ustaljenoj praksi, promijeniti ime u Ministarstvo okolišanja.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri sij 20, 2016 1:42 pm

Esco je napisao/la:ma kakvog prijateljstva? ajd ne budali kucko ustaska. vidis kako cak i prijateljsta nameces nasiljem jer ti si rekla da smo mi prijatelji i to je tako ja sad moram prihvatiti da sam tebi prijatelj? xaxaxa opet franjevacke psajko fore. ah sad ti nemas vremena a kazes non stop visis na ovom forumu 24/7 Grin Grin

za fojbe otvori neku drugu temu sad pricamo i seciramo hercegovce ustase.

ma iz tvojih usta kučka ustaška zvuči kao čisti kompliment, zapravo bi mi bilo neugodno da me oslovljavaš imalo "prijateljskije" u onom uobičajenom starinskom poimanju prijateljstva..
malo si se pogubio u osjećajima jer si previdio da sam rekla kako nisam raspoložena za govorancije a ne kako nemam vremena. dakako da imam vremena za svoje prijatelje ma koje god vjere, nacije i političkog stava bili...

uz to si zaboravio da si, da bi znao tekst pjesme, morao istu i odslušati, a ja nemam dovoljno jak želudac za slušati to smeće.. ti se tim smećem hraniš i podgrijavaš svoju mržnju ..
a zašto bismo otvarali novu temu za fojbe.. zaboravljaš definiciju rapsodije a uz to si sam započeo ovom izjavom:

"ja nikad nisam njednu istarsku pjesmu cuo a da pjeva o ubijanju klanju pripadnika nekih drugih nacionalnosti"


pa kako istarski partizani nisu nikad napisali ni jednu pjesmu o klanjima talijana ne znači da fojbe ne postoje..
i ako su već svi hercegovci ustaše očito je da hercegovci nisu autori fojbi.. dakle to su dični istrijanski antifašisti, ma bandiera rossa..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri sij 20, 2016 1:58 pm

metilda56 je napisao/la:
Esco je napisao/la:ma kakvog prijateljstva? ajd ne budali kucko ustaska. vidis kako cak i prijateljsta nameces nasiljem jer ti si rekla da smo mi prijatelji i to je tako ja sad moram prihvatiti da sam tebi prijatelj? xaxaxa opet franjevacke psajko fore. ah sad ti nemas vremena a kazes non stop visis na ovom forumu 24/7 Grin Grin

za fojbe otvori neku drugu temu sad pricamo i seciramo hercegovce ustase.

ma iz tvojih usta kučka ustaška zvuči kao čisti kompliment, zapravo bi mi bilo neugodno da me oslovljavaš imalo "prijateljskije" u onom uobičajenom starinskom poimanju prijateljstva..
malo si se pogubio u osjećajima jer si previdio da sam rekla kako nisam raspoložena za govorancije a ne kako nemam vremena. dakako da imam vremena za svoje prijatelje ma koje god vjere, nacije i političkog stava bili...

uz to si zaboravio da si, da bi znao tekst pjesme, morao istu i odslušati, a ja nemam dovoljno jak želudac za slušati to smeće.. ti se tim smećem hraniš i podgrijavaš svoju mržnju ..
a zašto bismo otvarali novu temu za fojbe.. zaboravljaš definiciju rapsodije a uz to si sam započeo ovom izjavom:

"ja nikad nisam njednu istarsku pjesmu cuo a da pjeva o ubijanju klanju pripadnika nekih drugih nacionalnosti"


pa kako istarski partizani nisu nikad napisali ni jednu pjesmu o klanjima talijana ne znači da fojbe ne postoje..
i ako su već svi hercegovci ustaše očito je da hercegovci nisu autori fojbi.. dakle to su dični istrijanski antifašisti, ma bandiera rossa..

nisi nista rekla nego pokusavas voditi i razvodniti u smjeru koji tebi pase razgovor. tipicni gusarski rasplet. nit si se javno ogradila nit si osudila ustastvo i klerofasizam. nisi. nikad niti neces jer umjesto isprike trazis protuargumente i libi za zlocine koje su ustase pocinile. ali tema je bila o danasnjim politickim zbivanjima i mjesanju crkve u sekularnu drzavu. znaci RKC ne priznaje RH ni Ustav RH jer se direktno mijesa u i cak stovise subverzivno pokusava i uspijeva nazalost nametnuti ustasku ideologiju koja je znamo klerofasisticka jer ustase i jesu izasle iz Vatikanske kuzine, ustase su proizvod katolickog klera.

mozda je tebi nepoznato ali moras znati da je Istra bila Italija. nije bila pod okupacijom Italije nego je bila teritorij Italije, pokrajina u Italiji. Istra nikad u svojoj povjesti nije bila dio neke od drzava i monarhija na Balkanu. nikad sve do fakat Ozimskih sporazuma izmedju Italije i Sfrj. od 1945 pa do Osimskih sporazuma je bila samo administrativni dio kojim je upravljala SFRJ.

bandiera rossa pjeva o slobodi i zivotu a ne o klanju kao vasi ustase pjesme su vam morbidne i trebalo bi ih dekretom zabraniti isto kao i hercegovacke franjevce i ustasku klerofasisticku ideologiju.

a sta se ono nalazi na brdu gdje se Gospa "ukazala" ajd pojasni pucanstvu sto se sa druge strane brda nalazi?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri sij 20, 2016 2:08 pm

Esco je napisao/la:


nisi nista rekla nego pokusavas voditi i razvodniti u smjeru koji tebi pase razgovor. tipicni gusarski rasplet. nit si se javno ogradila nit si osudila ustastvo i klerofasizam. nisi. nikad niti neces jer umjesto isprike trazis protuargumente i libi za zlocine koje su ustase pocinile. ali tema je bila o danasnjim politickim zbivanjima i mjesanju crkve u sekularnu drzavu. znaci RKC ne priznaje RH ni Ustav RH jer se direktno mijesa u i cak stovise subverzivno pokusava i uspijeva nazalost nametnuti ustasku ideologiju koja je znamo klerofasisticka jer ustase i jesu izasle iz Vatikanske kuzine, ustase su proizvod katolickog klera.

mozda je tebi nepoznato ali moras znati da je Istra bila Italija. nije bila pod okupacijom Italije nego je bila teritorij Italije, pokrajina u Italiji. Istra nikad u svojoj povjesti nije bila dio neke od drzava i monarhija na Balkanu. nikad sve do fakat Ozimskih sporazuma izmedju Italije i Sfrj. od 1945 pa do Osimskih sporazuma je bila samo administrativni dio kojim je upravljala SFRJ.

bandiera rossa pjeva o slobodi i zivotu a ne o klanju kao vasi ustase pjesme su vam morbidne i trebalo bi ih dekretom zabraniti isto kao i hercegovacke franjevce i ustasku klerofasisticku ideologiju.

a sta se ono nalazi na brdu gdje se Gospa "ukazala" ajd pojasni pucanstvu sto se sa druge strane brda nalazi?

o rekla sam itekako, nego ti sad pokušavaš razvodniti priču o fojbama... zbog čega bih se ja trebala ograđivati od ustaških zločina. jesam li ih ja počinila? nisam..
Crkva se ima pravo miješati jer Crkva nije samo kler, Crkva smo svi mi katolici bilo da se tako samo izjašnjavamo bilo da smo praktični vjernici.. ti bi postotku od 82% stanovništva zabranio miješati se u politiku ..ma bravo za lekciju iz demokracije kad je 10% partijskih komesara vladalo cijelom bivšom državom...
možeš ti sad bježati u svoju interpretaciju povijesti ali fojbe ostaju fojbe... ne možeš im pobjeći iako nisu opjevane...
i vidiš da čekaš moje odgovore, to rade samo prijatelji...  flower

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri sij 20, 2016 2:10 pm

besposlenpop je napisao/la:Petrov potvrdio preuzimanje novog resora: Mostu prirodno pripada Ministarstvo okolišanja


Postizborna suradnja, nikako koalicija, HDZ-a i Mosta ušla je u ponedjeljak u završnu i najosjetljiviju fazu. 


Naravno, riječ je o podjeli resora pri kojoj se, lijepo je znati, obje strane drže predizbornih obećanja o smanjenju broja ministarstava.


– Početni razgovori bili su iznimno plodni i ja sam optimist. Trenutnih 20 je previše za ovako malenu zemlju. Zbog toga ćemo osnovati još dva. Dvadeset plus dva, pišem 2 pamtim 6, dakle 16 – izjavio je nakon prvog sastanka s Mostom novi potpredsjednik Vlade, Tomislav Karamarko.


On je, podsjetimo, već ranije najavio osnivanje Ministarstva demografske obnove u kojem će biti zaposleno oko 450 specijalno obučenih agenata.


– Svaka žena i djevojka koju naši agenti 15. dana ciklusa zateknu izvan kreveta bit će suočena s optužbama za uzaludnu ovulaciju, dok muškarcima više nećemo prebrojavati krvna zrnca već broj spermija – najave prvih pravih reformi iznio je Karamarko koji je dodao i kako je na Bleiubrgu ubijeno sto tisuća Hrvata, a u ‘neoplođenim maternicama svakih 28 dana ginu milijuni’.


Dodajmo i kako se nakon sastanka s HDZ-om priopćenjem oglasio i Most čiji je glasnogovornik potvrdio kako su na upravljanje dobili Ministarstvo okoliša kojem će, po ustaljenoj praksi, promijeniti ime u Ministarstvo okolišanja.

sprda li se sprdex sa bivšim premijerom i je li se ikad sprdao? ili ću morati tražiti na dnevno.hr i lijepiti da popravim rapsodiju... teet

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri sij 20, 2016 2:17 pm

metilda56 je napisao/la:
Esco je napisao/la:


nisi nista rekla nego pokusavas voditi i razvodniti u smjeru koji tebi pase razgovor. tipicni gusarski rasplet. nit si se javno ogradila nit si osudila ustastvo i klerofasizam. nisi. nikad niti neces jer umjesto isprike trazis protuargumente i libi za zlocine koje su ustase pocinile. ali tema je bila o danasnjim politickim zbivanjima i mjesanju crkve u sekularnu drzavu. znaci RKC ne priznaje RH ni Ustav RH jer se direktno mijesa u i cak stovise subverzivno pokusava i uspijeva nazalost nametnuti ustasku ideologiju koja je znamo klerofasisticka jer ustase i jesu izasle iz Vatikanske kuzine, ustase su proizvod katolickog klera.

mozda je tebi nepoznato ali moras znati da je Istra bila Italija. nije bila pod okupacijom Italije nego je bila teritorij Italije, pokrajina u Italiji. Istra nikad u svojoj povjesti nije bila dio neke od drzava i monarhija na Balkanu. nikad sve do fakat Ozimskih sporazuma izmedju Italije i Sfrj. od 1945 pa do Osimskih sporazuma je bila samo administrativni dio kojim je upravljala SFRJ.

bandiera rossa pjeva o slobodi i zivotu a ne o klanju kao vasi ustase pjesme su vam morbidne i trebalo bi ih dekretom zabraniti isto kao i hercegovacke franjevce i ustasku klerofasisticku ideologiju.

a sta se ono nalazi na brdu gdje se Gospa "ukazala" ajd pojasni pucanstvu sto se sa druge strane brda nalazi?

o rekla sam itekako, nego ti sad pokušavaš razvodniti priču o fojbama... zbog čega bih se ja trebala ograđivati od ustaških zločina. jesam li ih ja počinila? nisam..
Crkva se ima pravo miješati jer Crkva nije samo kler, Crkva smo svi mi katolici bilo da se tako samo izjašnjavamo bilo da smo praktični vjernici.. ti bi postotku od 82% stanovništva zabranio miješati se u politiku ..ma bravo za lekciju iz demokracije kad je 10% partijskih komesara vladalo cijelom bivšom državom...
možeš ti sad bježati u svoju interpretaciju povijesti ali fojbe ostaju fojbe... ne možeš im pobjeći iako nisu opjevane...
i vidiš da čekaš moje odgovore, to rade samo prijatelji...  flower

nisi rekla ni napisala. zasto se onda danasnji njemci ogradjuju od nacizma i njihovih zlocina ako ih danasnji njemci nisu pocinili?

Ustav RH

Članak 41.
Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.
Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati škole, učilišta, druge zavode, socijalne i dobrotvorne ustanove te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uživaju zaštitu i pomoć države.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri sij 20, 2016 2:36 pm

Esco je napisao/la:


nisi rekla ni napisala. zasto se onda danasnji njemci ogradjuju od nacizma i njihovih zlocina ako ih danasnji njemci nisu pocinili?

Ustav RH

Članak 41.
Sve vjerske zajednice jednake su pred zakonom i odvojene od države.
Vjerske zajednice slobodne su, u skladu sa zakonom, javno obavljati vjerske obrede, osnivati škole, učilišta, druge zavode, socijalne i dobrotvorne ustanove te upravljati njima, a u svojoj djelatnosti uživaju zaštitu i pomoć države.

pa ako osjećaju potrebu neka se ograđuju.. od ustaških zločina se ogradio sam vrh KC, pa zašto bih ja to trebala raditi kad me svatko kome padne na pamet to zatraži.. tražiš li ti od svakog gosta Nijemca koji dođe prespavati u Istru da se ogradi od nacističkih zločina.. komičan si..
prije bih ja trebala od tebe tražiti da se ispričaš za Bleiburg i Križni put s obzirom na tvoje genocidne izjave..

Članak 38.
Jamči se sloboda mišljenja i izražavanja misli.


prema tome, svaki član Crkve, pa tako i kler ima pravo na slobodu mišljenja i izražavanja misli putem sredstava javnog priopćavanja.


a ja te sad pozdravljam, do večeras više neću imati vremena za ćaskanje...  flower

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri sij 20, 2016 3:57 pm

ma koga boli qratz kad ces ti doc ili otic. odi si podaprat pizdu u Neretvu pa se vrati.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri sij 20, 2016 5:02 pm

Esco je napisao/la:ma koga boli qratz kad ces ti doc ili otic. odi si podaprat pizdu u Neretvu pa se vrati.

dobra večer, esko.  flower
što ću kad me bandiera rossa nije podučila kulturnom ponašanju kao tebe..
kod nas u ruralnim klerofašističkim krajevima postoji vodovod, pa sam se istuširala i sad idem u grad...
možda se ti podapireš na nekom potoku... nismo svi isti...  Rolling Eyes

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri sij 20, 2016 10:20 pm

Danas je krenula nova runda medijskog dezinformiranja koja predstavlja odličan primjer zlupotrebe medija za napad na političke protivnike. Tako je N1 dodao Indexu, Index ostalim prijateljskim portalima, pa onda se pridružila HINA i HRT – pa raznim naslovima – od kojih je možda najdirekntiji i najnetočniji – „Pokreće se postupak protiv Kolinde, jer je HDZ-u dala preko milijun kuna“ – stvaraju u javnosti lažnu sliku da je Kolinda Grabar Kitarović poklonila novac HDZ-u ili dala prednost svojim, osobnim interesima u odnosu na interese nas, građana. Evo par informacija koje su nam ovi mediji propustili izložiti:


Što je predsjednica učinila sa novcem koji je dobila iz proračuna kao naknadu promidžbe?


Nakon što je pobjedila u predsjedničkoj utrci, Kolinda Grabar Kitarović dobila je iz proračuna 1.167.573 kune koliko zakon predviđa za naknadu promidžbe.Iako je u tu promidžbu uložila i svoj osobni novac, predsjednica je provela ono što je obećavala tijekom predizborne kampanje – novac za promidžbu donirala je udrugama i institucijama koje služe građanima, a nije ga, iako je imala na to pravo, zadržala za sebe. Između ostalih: Dječjem domu Zagreb u Nazorovoj 49 – 300.000 kuna, Specijalna bolnica za kronične bolesti dječje dobi Gornja Bistra – 200.000 kuna, Udruga Macelj 1945 – 5,000 HRK, Nacionalna zaklada za potporu učeničkome i studentskom standardu – 5000 kuna, Za nabavu kombija za Centar za inkluzivnu podršku u Slavonskome Brodu – 175.000 kuna…..


Zašto je predsjednica naložila da se iznos od 1.167.573 kune prebaci na račun HDZ-a, a ne na njezin račun?


Da je iznos od 1.167.573 kune bio uplaćen na račun Kolinde Grabar Kitarović, bio bi porezno tretiran kao njezin dodatni, osobni dohodak i ona bi na taj iznos koji je primila iz proračuna trebala platiti 40% poreza – baš kao da taj novac zadržava za sebe i svoju obitelj. To bi značilo da će moći donirati samo 60% iznosa. Umjesto da 40% iznosa vrati u proračun, na upravljanje u sposobne ruke Milanovićeve vlade, predsjednica je iskoristila zakonsku mogućnost da taj novac bude uplaćen pravnoj osobi – političkoj stranci – HDZ-u – koja ga je onda tijekom prošle godine donirala prema njezinim uputama.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri sij 20, 2016 10:22 pm

esko me ignorira...  Cry

laku noć, moj prijatelju...  flower



Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop sri sij 20, 2016 10:39 pm

metilda56 je napisao/la:

sprda li se sprdex sa bivšim premijerom i je li se ikad sprdao? ili ću morati tražiti na dnevno.hr i lijepiti da popravim rapsodiju... teet
GENIJ IZ ZAGREBA Mladić tvrdi da se sjeća o čemu se u društvu pričalo prije izbora i Mosta


Da je Hrvatska zemlja genijalaca podsjetimo se svakih nekoliko mjeseci kad neki portal objavi vijest o uspjehu mladih matematičara koju nitko ne pročita, ali svi komentiraju, no najnoviji podvig hrvatske mladosti moglo bi nadmašiti sve dosadašnje genijalce.


Naime, u kasnim popodnevnim satima u jednom zagrebačkom kafiću 26-godišnji Lovro Lučić zajedno s prijateljima tipkao je po mobitelu i nazivao to druženjem kad je, ničim izazvan, pokrenuo temu koja se ne tiče Mosta, izbora i postizbornih koalicija.


– Ej, ljudi, se sjećate onih izbjeglica, kaj je sad s tim? – na neskriveni šok petorice prijatelja izgovorio je Lovro koji, da priča bude čudnija, tvrdi da se sjeća još barem deset tema za razgovor koje ne uključuju Most.


– Što sam više razmišljao na pamet su mi padale svakakve ideje. U jednom trenutku čak sam pomislio da nemam nikakav stav o Mostu niti bih na njihovom mjestu već prije 35 dana znao s kim koalirati – izjavio je za Sprdex Lovre i time navukao bijes brojnih internet komentatora i Facebook kritičara koji ne mogu vjerovati da ima bolesnika koji tvrde da je postojao život prije Mosta.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost čet sij 21, 2016 10:33 am

U Splitu predstavljena knjiga pape Franje ‘Božje je ime Milosrđe’: ‘I sam današnji Papa prepoznaje se kao grešnik’


Predstavljajući knjigu pape Franje “Božje je ime Milosrđe”, nadbiskup splitsko-makarski mons. Marin Barišić rekao je u srijedu kako papa Franjo ističe milosrđe kao način kako pristupiti našem ranjenom vremenu i doprijeti do srca ljudi na jednostavan način, bez teologiziranja i filozofiranja.
“Knjiga se čita s lakoćom i u njoj nećemo naći filozofiranje, teološko niti neko dubinsko razmišljanje, jer bi možda takav pristup odvratio današnjeg čovjeka, koji ne želi ići malo dublje. Vjerojatno je papa Franjo bio svjestan takve situacije našeg mentaliteta i htio je na jednostavan način dodirnuti tematiku milosrđa i lansirati je”, istaknuo je nadbiskup Barišić predstavljajući knjigu u kojoj je objavljen razgovor pape Franje s talijanskim novinarom Andreom Torniellijem.


Ocijenio je kako je naslov knjige “Božje je ime Milosrđe” tako slojevit i bogat da toga možda nismo ni svjesni jer nas milosrđe vraća kršćanstvu, otvara nam nove vidike i preobražava nas, ono uopće nije komplicirano nego jednostavno.
“I mi propovjednici, svećenici i biskupi, novinari i medijski djelatnici umotavamo i prodajemo ambalažu, a sadržaj nije primjetljiv i ne dodiruje čovjeka”, rekao je nabiskup Barišić tumačeći jednostavnost pape Franje.


Milosrđe formiralo papu Franju kao osobu


Po Barišićevim riječima, milosrđe je odigralo iznimno veliku ulogu u formiranju pape Franje kao osobe, svećenika, biskupa i sada kao pape.
“I sam današnji Papa prepoznaje se kao grešnik”, rekao je nadbiskup Barišić i pritom istaknuo dvostruka iskustva pape Franje – kao onoga koji se ispovijeda i onoga koji ispovijeda – o kojima se govori u ovoj knjizi.
“Papa Franjo se poziva na osobno iskustvo iz 1953., kada se ispovijedao kod jednog svećenika s karizmom i upravo je taj događaj promijenio njegovu optiku i vizuru i duboko ga prožeo”, rekao je nadbiskup Barišić.
Navodeći taj primjer iz Papine knjige kao potvrdu važnosti svećenika – ispovjednika s karizmom, nadbiskup Barišić je istaknuo kako je danas veliki problem nedostatak takvih ispovjednika.
“Biti svećenik – ispovjednik s karizmom veliko je bogatstvo za sredinu i grad. Naš grad Split imao ih je nekoliko, ali danas imamo uravnilovku”, rekao je nadbiskup i podsjetio na riječi pape Franje kako “ispovijed nije kemijsko čišćenje.”
U vezi s Papinim iskustvom svećenika – ispovjednika, nadbiskup Barišić naveo je primjere iz knjige u kojima papa Franjo svjedoči o svojim susretma s prostitutkom i homoseksualcem.
“Kao svećenik – ispovjednik, Papa u knjizi dodiruje ekstremne slučajeve te spominje slučaj gospođe koja se bavila prostitucijom da bi prehranila obitelj. Jednom prilikom ona dolazi u župu, a on je pita: ‘Gospođo, jeste li vi pristigli za Caritas?’ Ona je zaplakala rekavši kako je to prvi put u životu da je netko nazove gospođom”, rekao je nadbiskup Barišić ilustrirajući djelovanje milosrđa za koje se zauzima papa Franjo, koji je ovu godinu i proglasio Godinom Milosrđa.


Prva naklada – rasprodana


Miro Radalj, ravnatelj nakladne kuće Verbuma, koja je objavila hrvatski prijevod papine knjige “Božje je ime Milosrđe,” istaknuo je kako u Hrvatskoj vlada veliko zanimanje za tu knjigu i da je prva naklada od tri tisuće primjeraka od prošlog tjedna rasprodana za tri dana pa je tiskano dodatnih pet tisuća primjeraka.
“Zanimanje za tu knjigu u Hrvatskoj deset je puta veće od naših najprodavanijih knjiga, a to govori da je knjiga ‘Božje je ime Milosrđe’ fenomen u Hrvatskoj”, rekao je Radalj.
Glavni urednik Verbuma Petar Balta istaknuo je kako je papa Franjo široko prihvaćen upravo zbog svojeg milosrđa.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost čet sij 21, 2016 10:34 am

dobro jutro svim ljudima dobre volje, a posebno mom prijatelju escu...  flower

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost čet sij 21, 2016 10:38 am

21. siječanj 1992. – kraj petodnevnog četničkog orgijanja u okolici Slunja


Dana 21. siječnja 1992. završilo je petodnevno četničko orgijanje u okolici Slunja čiji je rezultat ubojstvo 11 civila Hrvata slunjskog kraja i brojne spaljene kuće i gospodarski objekti istih. To se dogodilo izvan ratnih sukoba, dva mjeseca nakon okupacije Slunja i okolice.
Od 16 do 21. siječnja 1992. četnici učinili neviđeni masakr u Polju i Lađevačkom Selištu pored Slunja nad bespomoćnim civilima. Ubili su: Anku Rupa rođena 1925. iz Čamerovca, Franju Šajfara rođenog 1935. iz Čamerovca, Josu Šajfara rođenog 1935. iz Čamerovca (ubijeni ili i živi zapaljeni u kući), Radočaj Mile rođen 1920., njegova žena Bare r.1924, njihov sin Ante rođen 1952., Radočaj Ive rođen 1930., njegova žena Roze rođena 1929., Potnar Zora rođena 1934, Radočaj Roza, Jure Valentić rođen 1943. ubijen i spaljen kod svoje kuće.


Za devet žrtava donesena je presuda u odsutnosti i to Županijskog suda u Karlovcu broj K-12/97-35 od 13. travnja 1999. optuženici Slavko Orlić, Nikola Dražić i Dragan Magdić u odsutnosti su proglašeni krivima što su u siječnju 1992. godine kao pripadnici III. bataljona 3. Kordunaške brigade vojske tzv. SAO Krajine, u Lađevačkom Selištu, Općina Slunj, palili kuće i gospodarske objekte te ubili devet civilnih osoba hrvatske nacionalnosti.


Crkva u Lađevcu iz 1776. je spaljena i uništena, kao i sve crkve Slunjskog dekanata.


Iz župe Lađevac pokraj Slunja ubijeno je 53 župljana od kojih su većina bili civili ubijeni izvan ratnih sukoba za vrijeme srpske okupacije ovog hrvatskog kraja. Popis brojnih žrtava i stradalnika Domovinskog rata, većinom civila, žene, djece i staraca, Slunjskog dekanata možete vidjeti na stranici:
http://www.kastav-crkva.org/hr_zrtve_n.html#l

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost čet sij 21, 2016 11:22 am

naoruzane ustaske svinje vrse delozaciju:




ŽIVI ZID danas je na Facebooku javnost obavijestio o još jednoj deložaciji. Ovaj put radi se o obitelji Kožul iz Preradovićeve ulice u Zagrebu. Policija se na deložaciji pojavila s automatskim puškama.

"Policija razgledava ulazna vrata od obitelji Kožul s dvoje maloljetne djece. Deložacija je zakazana u 10 sati, vani je -6", objavljeno je na stranici Živog zida prije 45 minuta.

Živi zid i njihov predsjednik Ivan Sinčić izvijestili su kako se policija koja prisustvuje deložaciji naoružala kalašnjikovima.


politicka rapsodija - Page 12 CD1w2ro



dosta klerofasistickog ustaskog terora i strahovlade!

politicka rapsodija - Page 12 6WOWNqP

http://www.index.hr/vijesti/clanak/policija-naoruzana-kalasnjikovima-provodi-delozaciju-u-preradovicevoj/869632.aspx

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop čet sij 21, 2016 8:19 pm

KAKAV PEH Mladić iz Metkovića na tri dana otputovao iz grada pa jedini nije dobio mjesto u novoj Vladi


Tridesetrogodišnji Mislav Laušić iz Metkovića nemalo se iznenadio kad se danas vratio s trodnevnog posjeta selu samo da bi ustanovio da je sam samcat u gradu.


“Dobro, znate kako je u Dalmaciji zimi. Da nasa pošalje sondu u siječnju na glavni trg u Metkoviću ova bi im javila da tu nema života. Ipak, kad sam vidio da su kafići i kladionice prazni, znao sam da nešto nije u redu”, opisuje Mislav kako je grad bio prazniji od novčanika nakon subotnjeg izlaska.


Mislav je otišao kući gdje ga je čekao još jedan šok.


“Ručak je bio na stolu, još je bio topao. Kao da je maloprije netko tu bio. Osim što je kuća bila jezivo prazna. Na stolu me dočekala poruka. “Mislave, išli smo u Zagreb. Ja sam postala ministrica regionalnog razvoja, tata je zbog godina provedenih u kladionici i svih kombinacija koje je isprobao postao ministar znanosti. Sestra je potpredsjednica Vlade. Išli smo u kombiju s Juretićima, njih dopala poljoprivreda. Voli te mama! PS. Dođi gore, ministar demografske obnove još nije izabran”, pisalo je na poruci koja me dočekala”, prisjeća se Mislav.


Ubrzo je shvatio da je jedini Metkovac koji je ostao bez ministarske fotelje u novoj Vladi, ali već sutra putuje za Zagreb.


“Jedini se bojim da bi grad mogao postati meta lopova. Ali neće, oni su nam sad koalicijski partneri. Neće valjda na svoje”, uvjeren je Mislav.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost čet sij 21, 2016 9:31 pm

besposlenpop je napisao/la:KAKAV PEH Mladić iz Metkovića na tri dana otputovao iz grada pa jedini nije dobio mjesto u novoj Vladi


Tridesetrogodišnji Mislav Laušić iz Metkovića nemalo se iznenadio kad se danas vratio s trodnevnog posjeta selu samo da bi ustanovio da je sam samcat u gradu.


“Dobro, znate kako je u Dalmaciji zimi. Da nasa pošalje sondu u siječnju na glavni trg u Metkoviću ova bi im javila da tu nema života. Ipak, kad sam vidio da su kafići i kladionice prazni, znao sam da nešto nije u redu”, opisuje Mislav kako je grad bio prazniji od novčanika nakon subotnjeg izlaska.


Mislav je otišao kući gdje ga je čekao još jedan šok.


“Ručak je bio na stolu, još je bio topao. Kao da je maloprije netko tu bio. Osim što je kuća bila jezivo prazna. Na stolu me dočekala poruka. “Mislave, išli smo u Zagreb. Ja sam postala ministrica regionalnog razvoja, tata je zbog godina provedenih u kladionici i svih kombinacija koje je isprobao postao ministar znanosti. Sestra je potpredsjednica Vlade. Išli smo u kombiju s Juretićima, njih dopala poljoprivreda. Voli te mama! PS. Dođi gore, ministar demografske obnove još nije izabran”, pisalo je na poruci koja me dočekala”, prisjeća se Mislav.


Ubrzo je shvatio da je jedini Metkovac koji je ostao bez ministarske fotelje u novoj Vladi, ali već sutra putuje za Zagreb.


“Jedini se bojim da bi grad mogao postati meta lopova. Ali neće, oni su nam sad koalicijski partneri. Neće valjda na svoje”, uvjeren je Mislav.


do prije pet godina nisam voljela svoj grad, činio mi se kao slijepo crijevo Hrvatske, otkad je jambo postao gubernator i vlasnik polovice duša...
sada sam pravo ponosna, a ti pati, tko ti smeta...   Cool

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost čet sij 21, 2016 9:33 pm

uhljebi i paraziti prepali se da će ostati bez proračunskih novaca:   teet


PLATFORMA 112 organizira konferenciju za novinare i prosvjednu akciju Smrt slobode izražavanjapovodom objave mandatara Tihomira Oreškovića kako će ministar kulture biti Zlatko Hasanbegović.

Konferencija i akcija će se održati sutra u 09.00 h na Markovom trgu ispred zgrade Hrvatskog sabora.

Platforma 112 koja okuplja šezdeset organizacija civilnog društva mandataru Oreškoviću uputila je i otvoreno pismo kojeg prenosimo u cijelosti:

Poštovani gospodine Oreškoviću,

Razumljiv je interes javnosti za imena ministara u Vladi kojoj ćete Vi biti na čelu jer će oni bitno utjecati na život hrvatskih građana i građanki u godinama koje su pred nama.

Kakav će taj utjecaj biti za sada je moguće ocijeniti samo po dosadašnjim izjavama i izraženom svjetonazoru nekih od njih. Mi ne niječemo činjenicu da svaka politička opcija koja sastavlja Vladu ima pravo i legitimitet birati izvršnu vlast u skladu sa svojom vrijednosnom orijentacijom, koja je u slučaju Vaše Vlade nedvosmisleno konzervativna, ali smo sigurni da postoje granice koje nitko u demokratski uređenoj državi ne smije prekoračiti.

Obraćamo Vam se jer smatramo da je kandidat za ministra kulture g. Zlatko Hasanbegović apsolutno neprimjerena osoba za položaj na koji ga želite imenovati. Nijekanje vrijednosti kao što je antifašizam apsolutno je nedopustivo. Javno izjaviti kako "antifašizam nije temelj ove države već floskula koja nema utemeljenje u ustavnom tekstu", ili "…prema salonskim apologetima, bez obzira je li riječ o konjunkturnim povjesničarima ili 'subverzivnim' aktivistima na jaslama državnog proračuna i multinacionalnih korporacija, osjećam samo prezir. Znate, samo je ovdje moguće biti u isto vrijeme titoist, euroatlantist, liberal, rotarijanac, sljedbenik »rodne ideologije«, tražiti progon tzv. homofoba i šepuriti se u povorci na 'Gay Prideu' ispod duginih boja", a sličnih iskaza g. Hasanbegovića ima podosta, pokazuju kako je osoba koja će imati moć određivati tko će u kulturi i medijima dobivati sredstva isključiva a time i nepodobna za vođenje područja u kojem je sloboda izražavanja ključna pretpostavka stvaralaštva.

Zlatko Hasanbegović u više je navrata posprdno govorio o „ideologiji ljudskih prava“, pokazujući, za jednog građanina s akademskom titulom povjesničara, nevjerojatno neznanje o međunarodnom pravnom poretku i ključnoj tekovini naše civilizacije. Iskazao je i izraženu netrpeljivost prema zagovaranju ljudskih prava proglašavajući ga protudržavnom aktivnostšću. Njegovo javno djelovanje i kao predsjednika Nadzornog odbora Počasnog bleiburškog voda, i člana HOP-a (utemeljitelj Ante Pavelić), i kao povjesničara čije izjave i tekstovi imaju malo veze s istinom a puno s ostrašćenim revizionizmom, moraju biti nedvosmislenom zaprekom za imenovanje na čelnu poziciju Ministarstva kulture.

Konačno ističemo da je revizionistički orijentiran i Crnoja jednako problematičan odabir za ministra branitelja ali je njegova potencijalna šteta i doseg djelovanja ipak ograničen na braniteljsku populaciju. Najava izrade Registra izdajnika Republike Hrvatske, sigurni smo, primjerenija je državnom uređenju Sjeverne Koreje a ne demokratskoj državi, članici Europske unije. Pozivamo vas stoga da povučete ove nominacije, a zastupnike da uskrate povjerenje ovim osobama s očitim antidemokratskim stavovima.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost čet sij 21, 2016 9:44 pm

Dr.sc. Zlatko Hasanbegović: Index, HRT, RTL opet u kampanji PROTIV

Nakon što je objavljeno da je kandidat za ministra kulture dr.sc. Zlatko Hasanbegović, profesor povijesti i djelatnik instituta “Ivo Pilar” – pogledajte objavu o njemu na HRT-u – baš kao da HRT nije javna, već SDP-ova televizija:


http://www.hrt.hr/318376/vijesti/hasanbegovic-kandidat-za-ministra-kulture-antifasizam-je-floskula-i-nema-ga-u-ustavu

Ništa bolje nije niti s Indexom, koji o njemu piše kao o “štovatelju Ante Pavelića”, a napadaju ga i zbog suradnje s udrugom “U ime obitelji” na referendumu za ustavno definiranje braka kao zajednice muškarca i žene.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/novi-ministar-kulture-stovatelj-je-ante-pavelica-i-bivsi-predsjednik-mladezi-hcspa/869698.aspx

RTL u Vijestima također ima osvrt na Hasanbegovića, naravno, negativan.


http://www.vijesti.rtl.hr/video/vijesti/90382/nakon-dvotjedne-potrage-i-60-ak-sastanaka-tihomir-oreskovic-je-zavrsio-slagalicu-buduce-vlade/

a musliman...  samo što nije imigrant pa je nepodoban   teet

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pet sij 22, 2016 12:54 am

slusaj Covjeka niste mu ni do gleznjeva vi rvatne sram vas bilo:


Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pet sij 22, 2016 10:11 am

Esco je napisao/la:slusaj Covjeka niste mu ni do gleznjeva vi rvatne sram vas bilo:


da nikad nije bilo ovako plemenite zemlje...  Laugh a fojbe, a Križni put, a Daksa, a sve jame poslije rata, Huda jama, Barbarin rov, a obračun sa protivnicima nakon Informbiroa, a ubijena mladež u Proljeću...  a Goli otok i Lepoglava... a koje li plemenitosti... Bljuv

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pet sij 22, 2016 10:12 am

politicka rapsodija - Page 12 12400887_10153471547728983_8629947205745375981_n

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pet sij 22, 2016 10:37 am

ali antifama je život besmislen ako nema  fašista.. a kad ih nema treba ih izmisliti  Rolling Eyes

http://www.index.hr/vijesti/clanak/za-dom-spremni-poglavnice-oreskovicu/869846.aspx

Dragi moj Time


E, pa dragi Tihomire Oreškoviću, dok su stvari kakve jesu, i dok su ti ministri ovi koji jesu predloženi, nema druge nego da te pozdravimo sa: „Za dom i poglavnika, spremni!“, uz nadu da ovaj puta nećeš prodati Dalmaciju, jer ćemo opet morati, da prostiš, u partizane.
Usput, Tim, običaj je da poglavnik kod prisege pokaže tri prsta, pa drži se tradicije!
E, da – i Božo Petrov – baš si postao politička nula. Onako, domobran, s glavom u rovu i dupetom na livadi.

mladi antifašist goran vojković

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 12 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 23. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 23  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.