Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

politicka rapsodija

+3
darla_
Buffy
bazilija
7 posters

Stranica 3 / 23. Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Next

Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pet lis 31, 2014 10:38 pm

a nu ludila...

Stvar je mrtva ozbiljna. Doslovno. Hrvatska Vlada, ova Milanovićeva, na svojoj je jučerašnjoj sjednici donijela Prijedlog zakona o pogrebničkoj djelatnosti. Prigodno, taman uoči Dana mrtvih, svi su ministri podigli ruke za neveliki zakon, sastavljen u svega 26 članaka i tek nešto više stavaka, koji će, tako nam SDP-ove sve nestabilnije većine, biti potvrđen u redovnoj saborskoj proceduri.

MRTVI OZBILJNI
Pogrebnici u šoku: Moramo polagati stručne ispite!?

Ko je to vidija da triba ić u školu za pokopat mrca. Za pribacit ga priko leđa, metnit u kapsil i odredit koliko će ga ljudi nosit. Nije to građevina.


svi ukopnici moraju biti stručno osposobljeni. Preciznije, da moraju položiti ispit o stručnoj osposobljenosti.

– Svašta san čuo, ali ovo još nisan – križa se Nedjeljko Tonkić, dok prelistava najnoviju Vladinu umotvorinu.
Upućenijeg sugovornika nema. Tonkić je prvi dalmatinski picigamorte.

Dok su drugi nevješto mrtvace u jame bacali, on je imao ozbiljnu, organiziranu firmu. Već 30 godina Tonkić je sinonim za pogrebnu službu, čitav grad je, kako sam kaže, iz svijeta živih među mrtve prebacio i ni na kraj pameti mu nije bilo da će se javiti netko pametan tko će njemu, ovako “zelenome” i “neukome”, propisati da mora, ako i dalje namjerava prati, šminkati i razvoziti mrtvace, položiti ispit.

– Ajde, baš da vidin, ko je to stručniji od mene kad su mrci u pitanju i ko će to mene ispitivat – diže se živac Tonkiću, a mi iz prijedloga zakona čitamo kako budući pogrebnik morati imati najmanje srednju stručnu spremu, i kako će stručni ispit polagati pred peteročlanom komisijom, koju će, pak, osobno imenovati predsjednik Hrvatske obrtničke komore, birajući među 20 ispitivača koje će, nadamo se da pratite, odrediti ministar poduzetništva i obrta.

Stručni ispit, evo velikog finala, sastojat će se od pisanog i usmenog dijela (zanimljivo, praktični se nigdje ne spominje), a provodit će se prema Programu osposobljavanja za obavljanje pogrebničkih djelatnosti.

– Kakvon programu?! Prvi put za to čujen – šokiran je Tonkić, na što od glasnogovornice HOK-a Snježane Tomić dobivamo objašnjenje kako će program biti napisan tek nakon što zakon stupi na snagu.

Oprostite, znači li to da će pogrebnici morati postupati po zakonu koji se poziva na pravilnik kojeg zapravo nema?!

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/262694/Default.aspx

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pet lis 31, 2014 10:48 pm

jeboteled, kad i izbjeglice zaobilaze RH nije ni cudo sto RH zaobilaze investitori.


Priča dana
Izbjeglice zaobilaze Hrvatsku

http://www.dw.de/izbjeglice-zaobilaze-hrvatsku/a-18029775?maca=kro-TB_kro_slobodnadalmacija-4744-xml-mrss


Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pet lis 31, 2014 11:06 pm

Toro je napisao/la:jeboteled, kad i izbjeglice zaobilaze RH nije ni cudo sto RH zaobilaze investitori.


Priča dana
Izbjeglice zaobilaze Hrvatsku

http://www.dw.de/izbjeglice-zaobilaze-hrvatsku/a-18029775?maca=kro-TB_kro_slobodnadalmacija-4744-xml-mrss

neko se igra sa vremenom  Laugh

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop sub stu 01, 2014 12:24 am

Toro je napisao/la:a nu ludila...

Stvar je mrtva ozbiljna. Doslovno. Hrvatska Vlada, ova Milanovićeva, na svojoj je jučerašnjoj sjednici donijela Prijedlog zakona o pogrebničkoj djelatnosti. Prigodno, taman uoči Dana mrtvih, svi su ministri podigli ruke za neveliki zakon, sastavljen u svega 26 članaka i tek nešto više stavaka, koji će, tako nam SDP-ove sve nestabilnije većine, biti potvrđen u redovnoj saborskoj proceduri.

MRTVI OZBILJNI
Pogrebnici u šoku: Moramo polagati stručne ispite!?

Ko je to vidija da triba ić u školu za pokopat mrca. Za pribacit ga priko leđa, metnit u kapsil i odredit koliko će ga ljudi nosit. Nije to građevina.


svi ukopnici moraju biti stručno osposobljeni. Preciznije, da moraju položiti ispit o stručnoj osposobljenosti.

– Svašta san čuo, ali ovo još nisan – križa se Nedjeljko Tonkić, dok prelistava najnoviju Vladinu umotvorinu.
Upućenijeg sugovornika nema. Tonkić je prvi dalmatinski picigamorte.

Dok su drugi nevješto mrtvace u jame bacali, on je imao ozbiljnu, organiziranu firmu. Već 30 godina Tonkić je sinonim za pogrebnu službu, čitav grad je, kako sam kaže, iz svijeta živih među mrtve prebacio i ni na kraj pameti mu nije bilo da će se javiti netko pametan tko će njemu, ovako “zelenome” i “neukome”, propisati da mora, ako i dalje namjerava prati, šminkati i razvoziti mrtvace, položiti ispit.

– Ajde, baš da vidin, ko je to stručniji od mene kad su mrci u pitanju i ko će to mene ispitivat – diže se živac Tonkiću, a mi iz prijedloga zakona čitamo kako budući pogrebnik morati imati najmanje srednju stručnu spremu, i kako će stručni ispit polagati pred peteročlanom komisijom, koju će, pak, osobno imenovati predsjednik Hrvatske obrtničke komore, birajući među 20 ispitivača koje će, nadamo se da pratite, odrediti ministar poduzetništva i obrta.

Stručni ispit, evo velikog finala, sastojat će se od pisanog i usmenog dijela (zanimljivo, praktični se nigdje ne spominje), a provodit će se prema Programu osposobljavanja za obavljanje pogrebničkih djelatnosti.

– Kakvon programu?! Prvi put za to čujen – šokiran je Tonkić, na što od glasnogovornice HOK-a Snježane Tomić dobivamo objašnjenje kako će program biti napisan tek nakon što zakon stupi na snagu.

Oprostite, znači li to da će pogrebnici morati postupati po zakonu koji se poziva na pravilnik kojeg zapravo nema?!

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/262694/Default.aspx
Ovi bi ukopali i Topaloviće.
politicka rapsodija - Page 3 Centar_Film-Maratonci_trce_pocasni_krug-05
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop sub stu 01, 2014 1:42 am

'Odnosi na Bliskom istoku puno su kompliciraniji nego sklapanje namještaja iz IKEA-e'

Izraelski ministar vanjskih poslova, Avigdor Lieberman, izrazio je zgražanje nad odlukom Švedske o priznanju Palestine. On smatra kako će ta 'nesretna odluka' ojačati ekstremiste, a Švedskoj je poručio kako su stvari na Bliskom istoku kompliciranije od sklapanja Ikeinog namještaja.


''Radi se o jako lošoj odluci koja će nanijeti puno štete, a neće donijeti nikakve koristi. Švedska mora razumjeti da su odnosi na Bliskom istoku puno kompliciraniji nego sklapanje namještaja iz IKEA-e'', izjavio je Lieberman.
Izraelski ministar poručio je kako je jednini način za postizanje mirovnog dogovora s Palestinom kroz pregovore te da ovakvi početi samo pojačavaju nerealne zahtjeve Palestinaca.
Švedska vlada službeno je priznala Palestinu u četvrtak te je tako postala prva zemlja zapadne Europe koja je to učinila.

Nasilje se vratilo u Gazu


''Naša je odluka došla u kritično vrijeme jer je vidljivo da su mirovni pregovori tijekom godine usporeni. Osim toga i odluke o gradnji novih naselja na okupiranom palestinskom teritoriju su dodatno zakomplicirale mogućnost uspostave dviju država. uz sve to i nasilje se vratilo u Gazu'', rekla je švedska ministrica vanjskih poslova Margot Wallstrom.

Ministrica je ovom priliko odbili optužbe da je Švedska zauzela stranu te je izrazila nadu da će i ostale članice Europske unije slijediti njihov primjer.

Hina|Danas.hr
31.10.2014.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop čet stu 06, 2014 10:14 pm

... Vjerujem da ti je razvidno da to ne može proći kod ovoga napaćenoga naroda ...


Gde smo to već čuli ...? politicka rapsodija - Page 3 A015
Hmmm ...
politicka rapsodija - Page 3 Zdravko
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sub stu 08, 2014 6:07 pm

zasto smo prije 25 godina rusili cigle i beton?

politicka rapsodija - Page 3 Ne4HUdE

da bi nakon i punih 25 godina ovakvi psihopate vladali?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto stu 11, 2014 11:16 am

nova teve postaja:

KolindaTV

voditelj: Oliver Mlakar

http://kolinda.tv/

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop uto stu 11, 2014 3:25 pm

Toro je napisao/la:...
KolindaTV
...
Čul ju maloprije na radiju kak kriči ko pionirka kad predaje štafetu drugu Titi.



P. S. Jasam za lignje - a vi?
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto stu 11, 2014 5:20 pm

besposlenpop je napisao/la:
Toro je napisao/la:...
KolindaTV
...
Čul ju maloprije na radiju kak kriči ko pionirka kad predaje štafetu drugu Titi.



P. S. Jasam za lignje - a vi?

ja sam za kalasnjikov.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by darla_ uto stu 11, 2014 7:50 pm

Citam danas, onaj cirkus oko izbora u BiH, biti ce picvajza ...
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto stu 11, 2014 8:22 pm

besposlenpop je napisao/la:
Toro je napisao/la:...
KolindaTV
...
Čul ju maloprije na radiju kak kriči ko pionirka kad predaje štafetu drugu Titi.



P. S. Jasam za lignje - a vi?
Bilo me je sram slušati je, ko da mi mlađa sestra sračka gluposti.
Nisam mogla odslušati
 Baš mlada partizanka, kolo vodila.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto stu 11, 2014 8:24 pm

Toro je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Toro je napisao/la:...
KolindaTV
...
Čul ju maloprije na radiju kak kriči ko pionirka kad predaje štafetu drugu Titi.



P. S. Jasam za lignje - a vi?

ja sam za kalasnjikov.
sad se najela špeka, alpskog kruha i ajvara, skroz dijetalno i lagano za spavanje  zubo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto stu 11, 2014 8:27 pm

Pancho je napisao/la:Citam danas, onaj cirkus oko izbora u BiH, biti ce picvajza ...
nisam čitala
Čitala i gledala snimku Putina kak zaogrče kineskinju, Ona se fino zahvali pa zatim opet stepe šal sa sebe na pod.
Na kultnixu pročitala o onom idiotu Pavloviću i raspizdila se, roditelje u čuzu koji klinac su uopče išli Pavloviću.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by darla_ sri stu 12, 2014 10:21 am

dromsin je napisao/la:
Pancho je napisao/la:Citam danas, onaj cirkus oko izbora u BiH, biti ce picvajza ...
nisam čitala
Čitala i gledala snimku Putina kak zaogrče kineskinju, Ona se fino zahvali pa zatim opet stepe šal sa sebe na pod.
Na kultnixu pročitala o onom idiotu Pavloviću i raspizdila se, roditelje u čuzu koji klinac su uopče išli Pavloviću.

Pretpostavila sam da niste tu citali, jer vas nema zasto niti zanimati, zato sam samo kratko komentirala. Mene uz BiH susjede vezu sto price osobnog karaktera, sto poslovnog, pa moram gledati sto se kuha u bosanskom loncu. Uglavnom moj komentar toga svega se moze svesti na recenicu jednog njihovog suvremenika koji je narode u BiH i njihove odnose sto medjusobno, sto jedni sa drugima, opisao ovako: " Srbi su ubojice, Hrvati su izdajice, a Bosnjaci su kukavice".

Ma Pavlovic je odavno trebao biti u cuzi, za sve pizdarije koje je radio i koliko ljudi je naudio, roditelje uopce necu komentirati.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri stu 12, 2014 8:13 pm

dromsin je napisao/la:
Toro je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Toro je napisao/la:...
KolindaTV
...
Čul ju maloprije na radiju kak kriči ko pionirka kad predaje štafetu drugu Titi.



P. S. Jasam za lignje - a vi?

ja sam za kalasnjikov.
sad se najela špeka, alpskog kruha i ajvara, skroz dijetalno i lagano za spavanje  zubo
ajvar mi teško sjeo, ovo je već drugi put. Nema više  angel

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri stu 12, 2014 8:14 pm

Pancho je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
Pancho je napisao/la:Citam danas, onaj cirkus oko izbora u BiH, biti ce picvajza ...
nisam čitala
Čitala i gledala snimku Putina kak zaogrče kineskinju, Ona se fino zahvali pa zatim opet stepe šal sa sebe na pod.
Na kultnixu pročitala o onom idiotu Pavloviću i raspizdila se, roditelje u čuzu koji klinac su uopče išli Pavloviću.

Pretpostavila sam da niste tu citali, jer vas nema zasto niti zanimati, zato sam samo kratko komentirala. Mene uz BiH susjede vezu sto price osobnog karaktera, sto poslovnog, pa moram gledati sto se kuha u bosanskom loncu. Uglavnom moj komentar toga svega se moze svesti na recenicu jednog njihovog suvremenika koji je narode u BiH i njihove odnose sto medjusobno, sto jedni sa drugima, opisao ovako: " Srbi su ubojice, Hrvati su izdajice, a Bosnjaci su kukavice".

Ma Pavlovic je odavno trebao biti u cuzi, za sve pizdarije koje je radio i koliko ljudi je naudio, roditelje uopce necu komentirati.
Ja bi rekla da smo i izdajice i kukavice, to mi nekak ide jedno sa drugim

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost čet stu 13, 2014 10:42 am

Once upon a time, newly elected officeholders enjoyed a 100-day grace period to allow them to get their feet under their desks and become acquainted with their new jobs. Not so Jean-Claude Juncker. The new president of the European Commission, in office since  November 1, already has to fight for his political survival over a corporate tax scandal.

Last week’s release of thousands of leaked documents shows how the Luxembourg government was complicit in arranging a giant, (potentially) technically legal tax avoidance scheme for large companies. It makes a mockery of Jean-Claude Juncker’s claims to be a political leader concerned with pan-European solidarity.

The way the Luxembourg tax evasion model works is complicated on the one hand and incredibly simple on the other. The complicated bit is the cascades of companies set up in order to channel profits from other European countries to Luxembourg. The simple bit is that once profits become taxable in Luxembourg, hardly any taxes need to be paid.

----

indikativno i nadasve zanimljivo kako o tome svi hrvatski mediji sute...od sto glasa glasa cuti nije...hrvatska zlocinacka organizacija RH.

http://www.businessspectator.com.au/article/2014/11/13/europe/can-juncker-survive-lux-leaks

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost čet stu 13, 2014 10:57 am

G20 leaders in the mood to act on tax avoidance after Luxembourg leaks



A cache of documents obtained by the International Consortium of Investigative Journalists, and released on Thursday, found hundreds of companies - including Australian firms such as AMP, Macquarie Group and Lend Lease - had funnelled hundreds of billions of dollars into Luxembourg, slashing their tax bills in the process.
In some cases, the firms were paying effective tax rates of as little as 1 per cent.
While immense, the "Lux leaks" documents are only a portion of the tax avoidance taking place in Luxembourg, representing only those deals arranged by global accounting firm PwC.
And while Luxembourg is arguably the world's biggest tax haven, it represents only a sliver of the global tax avoidance game.
By their very nature, calculating the scale of secret tax arrangements is near impossible, but some guesstimates posit that wealth equivalent to almost 10 per cent of global GDP -   or about $US8 trillion - is squirrelled away in tax havens.
Others say the figure is closer to $US20 trillion.
Whatever the exact extent of tax avoidance, the challenge of combating rampant tax minimisation in the globalised, digitised economy of the 21st century is immense.
But as governments struggle to balance their budgets and deal with an increasing number of citizens enraged by the inequity of the global tax regime, leaders are ready to act.
Curbing tax avoidance is one of the key agenda items when world leaders from the group of 20 large economies gather in Brisbane.

---

a vi sitni stoka sitnog zuba placajte poreze...e moj narode...

Read more: http://www.smh.com.au/business/g20/g20-leaders-in-the-mood-to-act-on-tax-avoidance-after-luxembourg-leaks-20141107-11icy3.html#ixzz3IwP7TrLK

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost čet stu 13, 2014 11:43 am

dok multinacionalne kompanije ne placaju porez, desava se ovo:


Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Buffy pet stu 14, 2014 8:22 am

Totalni pičvajz s tim zakonima o povratu i ostalom, kao ruski rulet.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pet stu 14, 2014 11:00 pm

Buffy je napisao/la:Totalni pičvajz s tim zakonima o povratu i ostalom, kao ruski rulet.

u RH zakoni ne postoje. RH je ZLOCINACKA ORGANIZACIJA, ORGANIZIRANI KRIMINAL. period

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pon stu 17, 2014 8:36 am

evo jos dokaza:

Skriveno od javnosti Hrvatsku će oderati: Strancima moramo platiti stotine milijuna eura

http://danas.net.hr/hrvatska/hrvatska-na-giljotini-zbog-svojih-gresaka-strancima-mora-platiti-stotine-mil-eura

lijepa nasa rvacka i obala jadranska...uskoro ce rvati pjevat: roki mandoljine ja sam iz Pristine....

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto stu 18, 2014 12:25 pm

danas, zlocinacka psihopatska veleizdajnicka banda ima kurbin pir u Vukovaru koga su izdali i pustili na milost i nemilost. tu zlocinacku veleizdajnicku hrvatsku bandu treba streljati odmah!

"...Optužujem Vas, gospodo sabornici, za trenutak iznenađenja kada su Vukovaru stigli nepobitni materijalni dokazi da Republika Hrvatska raspolaže ljudstvom i svim sredstvima potrebnim za proboj puta, te obranu Vukovara, ali ista ne želi upotrijebiti, tj. dostaviti Zapovjedništvu operativne grupe Vukovar, Vinkovci, Županja, a koje je Zapovjedništvo zahtijevalo za izvršenje zadatka koji je postavljen pred Zapovjedništvo. Optužujem Vas, gospodo, za svu bol trenutka u kojem je Vukovar shvatio da između Vas, Hrvatskog sabora, Hrvatske vlade, Predsjednika Republike Hrvatske i četnika nema nikakve razlike..."

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sinisa-glavasevic-1991-optuzujem-sabor-rh-za-zlocin-nad-15-tisuca-hrvata-u-vukovaru/583572.aspx


hrvati dabogda vas sram ubio.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 3 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 23. Previous  1, 2, 3, 4 ... 13 ... 23  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.