Macina trava

Go down

Macina trava

Postaj by besposlenpop on čet lis 23, 2014 10:11 pm

http://www.krenizdravo.com/prehrana/macina-trava-izvor-zdravlja-i-ljepote

Macina trava, korijen koji pripada obitelji rotkvica, najčešće je dostupan u obliku praha. Uzgaja se u planinama Perua, pa je prozvana i „peruanski ginseng“. Prednosti mace cijene se odavno, a nedavno je popularizirana i kao dodatak prehrani.
Ne postoje ozbiljne nuspojave mace, ali kao i bilo koji drugi dodatak prehrani, ne treba ju uzimati u velikim količinama. Konzumiranje prevelikih doza može dovesti do neželjenih učinaka, vezanih uz hormone. Ukoliko osjetite to, trebali biste smanjiti dozu ili ju pak prestati uzimati.
Macu je dobro koristiti u smoothiesima, salatima, pićima, kuhanoj hrani i sokovima. Ne dodajte ga na hranu koja je vruća, jer će izgubiti sve svoje prednosti. Okus može biti malo čudan u početku, ali kasnije postaje podnošljiv iako ovisi o tome s čim ju miješate. Okus mace je opisan poput pržene zobi.
Nabrojat ćemo samo neke od prednosti mace:

Vitamini

Maca je bogata vitaminima B, C i E. Ona pruža obilje kalcija (više od mlijeka), cinka, željeza, magnezija, fosfora i aminokiselina.

Seksualna funkcija

Maca se naširoko koristi za poboljšanje seksualne funkcije kod muškaraca i žena. Služi kao poticaj na vaš libido te povećava izdržljivost. U isto vrijeme uravnotežuje hormone i povećava plodnost. Ukoliko ste trudni ili dojite trebali biste izbjegavati korištenje mace.

Energija

Unutar nekoliko dana korištenja mace, razina energije može se povećati. Također je poznato da povećava razinu izdržljivosti. Mnogi sportaši koriste macu kao dodatak prehrani. Ukliko se osjećate stalno umorno, pokušajte s macom. Samo male količine mogle bi biti upravo ono što vam je potrebno za poticaj.

Cjelokupno zdravlje

Macina trava pomaže održanju dobrog cjelokupnog zdravlja na više načina. Opskrbljuje tijelo željezom i povećava broj crvenih krvnih stanica, koje pomažu kod anemije i kardiovaskularnih bolesti. Macina trava čuva vaše kosti i zube zdravima i omogućuje vam da se brže oporavite od ozljeda. Kada se koristi s dobrim režimom vježbanja, pomaže u povećanju mišićne mase.
No, budite vrlo oprezni ukoliko imate rak vezan uz hormone, poput testisa i jajnika, između ostalog. Ako imate problema s jetrom ili visokim krvnim tlakom, trebali biste porazgovarati s liječnikom prije uzimanja mace.

Koža

Mnogi ljudi primjećuju pozitivan učinak macine trave na kožu. Kod nekih ljudi je pomogla u čišćenju akni i riješavanju crvenila. Također, smanjuje osjetljivost kože. Macina trava može pomoći vašoj koži da izdrži pri ekstremno hladnim ili toplim temperaturama, te pritom ne bude oštećena.

Ravnoteža raspoloženja

Ukoliko patite od anksioznosti, depresije, promjene raspoloženja ili ste pak stalno pod stresom, macina trava može pomoći u ublažavanju ovih simptoma. Naki također tvrde kako su osjetili povećanje mentalne energije i koncentraciju.
Macina trava u prahu
Uspostavlja hormonalnu ravnotežu.
besposlenpop

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Re: Macina trava

Postaj by Gost on pet stu 21, 2014 8:13 am

neću sad keljiti o đumbiru , samo ću se hvaliti
Dakle potaknuta pisanju  male Li o đumbiru u čaju, 
da bakuta ne umre u ne znaju, 
proguglala i kupila đumbir.
Miris fenomenalan, ljutnina fenomenalna
Dakle ogulila sam i naribala  jedan cijeli gomolj i pomješala sa 200 g cca meda. 
Stoji u flašici i svako jutro stavim u čaj žličicu mješavine
Jako dobro i jako fino, u koji god da sam čaj stavila, čak i uvin.

Kakav efekt će imati nije bitno, meni se sviđa okus.

Pouka - na mladima svijet ostaje  cheers

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on pet stu 21, 2014 8:36 am

O čaju od đumbira sam ja pisal već prije dve godine ...
besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet stu 21, 2014 9:06 am

besposlenpop je napisao/la:O čaju od đumbira sam ja pisal već prije dve godine ...
al ja nisam pročitala ,
Laugh Laugh  izvinte molim vas

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on sub stu 29, 2014 6:25 am

Ima u Harissi kupiti sirup od đumbira, za zimu super. Zimi đumbir koristim nemilice, zajedno s kurkumom.
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on uto vel 10, 2015 11:52 am

Opet kuhala grah s đumbirom, kurkumom i još ponekim začinom, luk sam dinstala na maslinovom ulju s čilijem, habanero papričice su unutra, misleći kako nema šanse da bude osobito ljuto.

Kako sam se zeznula Grin
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on uto vel 10, 2015 8:27 pm

Buffy je napisao/la:Opet kuhala grah s đumbirom, kurkumom i još ponekim začinom, luk sam dinstala na maslinovom ulju s čilijem, habanero papričice su unutra, misleći kako nema šanse da bude osobito ljuto.

Kako sam se zeznula Grin
moji su imali tijesto sa faširanim a ja kelj i unutra sam stavila malo slanutka kaj je ostalo već kuhanog, pravo otkriće. ovaj slanutak mi se sve više sviđa.
Prvi put sam delal namaz od slanutka i hitila sam ga. Dobila sam 4 flašice od 2 dl maslinovog ulja prošle godine za Božić. Svaka flašica sa drugim začinskim bilje, 1. ružmarin, 2. majčina dušica 3. limun i 4. chili i sjebala sam svako jelo u koje sam stavili bilo koje od tih okusa, pre jako i pre žestoko. Sad sam mislila /očito sam krivo mislila/ slanutak nema neki miris i okus pa da će pasati malo mas. sa ružmarinom i malo masl. sa bosiljkom. Desila se katastrofa i sve sam hitila / moji i onak to ne jedu/, bolje da sam stavila češanj češnjaka i običnog maslinovog ulja. Sad sam  bacila svih 4 flašice u smeće. To sam trebala napraviti dok sam sjebala prvo jelo al eto  Cry

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on sri vel 11, 2015 10:26 pm

Takve slične sam dobila ja ove godine za Božić Laugh
Iz tog kompleta je i ulje s čilijem kojeg sam upotrijebila za grah.

Hummus napraviš ili samo sa slanutkom ili s tahini pastom koju dobiješ tak da sezam tostiraš na tavi, bez ulja, protreseš ih tu i tamo. Nakon toga staviš sezam u blender, dodaš maslinovog ulja, možeš i limunovog soka koji se inače stavlja u hummus, malo soli i zblendaš. Dodaš slanutak, češnjak, ako treba još ulja ili soli, zavrtiš par puta i gotovo je.

Slanutak sam prvi puta otkrila na moru, živjela na obali tri godine, a bome i bob vidjela po prvi puta tek tamo Grin

Zavoljela sam ga u Švicarskoj, u restoranu su mi donijeli salatu sa škampima i slanutkom, tada sam još jela meso. Navikla na neke tradicionalne načine spremanja, bila sam baš skeptična, međutim bila je to savršena kombinacija.
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on sub sij 23, 2016 4:15 am

ej pa NIE OVO macina trava. sta vam je.. jeste li vi normalni... to nema veze sa macinom travom
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on sub sij 23, 2016 7:46 pm

Ja ti se s macinom travom nisam srela, pa ne znam, Poponja je to stavio Angel
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on sub sij 23, 2016 8:10 pm

Buffy je napisao/la:Ja ti se s macinom travom nisam srela, pa ne znam, Poponja je to stavio Angel
Fala kaj si me podsetila.  zubo
besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on sub sij 23, 2016 8:16 pm

Nema na čemu  zubo
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on uto vel 02, 2016 4:48 pm

evo ukratko o macinoj travi. to je biljka koja se u narodu koristi za kako smo mi to govorili za poboljsanje zenskog zdravlja. i kod neplodnosti i kod svih bolesti zenskog reproduktivnog sustava, a opcenito i podize snagu zenskog tijela. npr. moze za neplodnost ali i ako je menstrualni ciklus poremece.... vjerojatno dovodi u sklad djevovanje zenskih spolnih hormona. biljka se zove Marrubium vulgare (izguglah hehe). ima neke fine sitne listice sa neznatno lila cvjeticima. pije se caj od listova... evo ovdje c/p od jednog linka pa ko zeli neka procita http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?nav_id=921485
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on uto vel 02, 2016 4:52 pm

a evo i kad smo vec kod zenskih bolsti... kazu da je caj od vrkute (alchmilla vulgaris, lady's mantle) jako dobar. ja sam tek nedavno cula za tu biljku ali kod nas je i doktori preporucuju...
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on čet tra 20, 2017 9:07 am

Nije baš trava, al je zeleno:

besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on pon svi 01, 2017 10:24 pm

saritica je napisao/la:a evo i kad smo vec kod zenskih bolsti... kazu da je caj od vrkute (alchmilla vulgaris, lady's mantle) jako dobar. ja sam tek nedavno cula za tuj biljku ali kod nas je i doktori preporucuju...
 Caj od vrkute nesto je divno. Pijem ga od pretprosle godine. Prije nego me je trebala poceti filati kemijom, doktorica mi je rekla.da potrosim tridesetak kuna i kupim caj od vrkute .... 
Taj caj odonda imam uvijek u kuci i sada mi je zao sto ga ne pijem cesce. Moze se piti i navecer jer umiruje, ljepse se spava i ljepse.se.budi ....
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by saritica on pon stu 06, 2017 10:28 pm

da. sjecam se kad si rekla da pijes taj caj. od tebe sam i cula za vrkutu. to djeluje pravo dobro.
saritica

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics