Macarons

Go down

Macarons

Postaj by Buffy on sub stu 29, 2014 6:40 am

Do prije nekog vremena nisam ni znala kako postoje, madeleine kolači bili su jedino što sam znala o francuskim slatkim poznatostima.
Onda mi je u ruke dopala kutija macaronsa iz Pariza, od tada sam ovisnik o različitosti okusa koje nude.

Probala sam ih u Amelie slastičarnici, užas jedan, po nekim još slastičarnicama koje ih rade po nekoj svojoj recepturi, na kraju ih identične onima u Parizu našla u Beogradu.

Ovi će upravo sada nestati, uz ness.

Buffy

[Vrh] Go down

Re: Macarons

Postaj by Gost on sub stu 29, 2014 6:44 am

Buffy je napisao/la:Do prije nekog vremena nisam ni znala kako postoje, madeleine kolači bili su jedino što sam znala o francuskim slatkim poznatostima.
Onda mi je u ruke dopala kutija macaronsa iz Pariza, od tada sam ovisnik o različitosti okusa koje nude.

Probala sam ih u Amelie slastičarnici, užas jedan, po nekim još slastičarnicama koje ih rade po nekoj svojoj recepturi, na kraju ih identične onima u Parizu našla u Beogradu.

Ovi će upravo sada nestati, uz ness.

njami

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on sub stu 29, 2014 6:52 am

Mješavina keksa s filom, nije prejaka čokolada, a ni presuhi keksi, uz sve idu. I nekak ti je dost dva pojesti, inače kad krenem derati Milku s eminemsima, ne stajem dok ju ne utamanim Grin
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub stu 29, 2014 10:18 pm

Buffy je napisao/la:Mješavina keksa s filom, nije prejaka čokolada, a ni presuhi keksi, uz sve idu. I nekak ti je dost dva pojesti, inače kad krenem derati Milku s eminemsima, ne stajem dok ju ne utamanim Grin
danas bilo na tv, neko takmičenje u pravljenju slastica i baš su te kolače radili , stigla sam na kraj emisije.
Baš ću potražiti recept i probat napraviti.
Ja baš nekak ne volim te umjetne boje u kolačima, na breskvicama koje delam za Božić mi ne smeta.
A čini mi se da baš nije jednostavno napraviti te kolačiće jer su se takmičari mučili sa tjestom

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub stu 29, 2014 10:28 pm

ok, našla, 
macarons su zapravo pusrle od bjelanjaka. Slično non-plus ultra kolaču koji inače radim,
Razlika je što u šaum idu bademi oguljeni i samljeveni u prah
Izgleda da je poanta u tome da bjelanci moraju biti odvojeni od žutanjka par dana, pa izvađeni par sati iz friža prije pripreme.
Korisno saznanje , možda se može primjeniti i za moje pusrle.

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on čet pro 04, 2014 9:46 am

Baš bi bilo dobro da probaš napraviti macaronse, u Zagrebu se tuku za dobre. Probala i one iz slastičarnice Zagreb, najsličnije u smislu da te ne ubiju od šećera kao one u Amelie, ali još uvijek to nije ta tekstura, kad zagrizeš smrve se, originalne se tope.
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on čet pro 18, 2014 8:53 am

ovo se čini tak jednostavno , sve ostalo mi je bilo prekomplicirano, zato ljepim ovaj video i po njemu ću raditi. Mislim da se svatko može nositi sa ovim receptom
Curke ajmo Laugh

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on čet pro 18, 2014 11:40 am

Mljacccc Grin
Najbolje je što ih možeš puniti kremama po okusu koji ti odgovara, nebrojene su mogućnosti.

Volim ih jer je dovoljno pojesti dva, tri i biti sit slatkoga, za razliku od čokolade koju maznem cijelu samo tako Cry 

Bademovo brašno garantira i da nema glutena, što je, mislim, glavni problem mojoj štitnjači, zadnjih par tjedana sam to kalibrirala.

Jučer sam u Harissi kupila haba tonku, zrno koje kad naribaš daje specifičan okus, o mirisu da i ne govorimo. Inače je to jeftnija verzija vanilijinog štapića, ali meni je tonka pet puta bolja, ne mogu prestati mirisati, nabijem ju na nos i  mirišim dok se ne izdovoljim Grin
Ide i na sladoled, u pite, u sve ga možeš ubaciti.

Gledala jučer kako se rade makaroni s čokoladom i tonkom, probam i ja nekaj napraviti kad prođu ovi dani, u miru Happy
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on pet pro 19, 2014 9:20 pm

nek idu u tri PM
radila sve kak je na videu vagala , mješala, pekla, ma baš sve, i kurca- palca ni blizu nisu ovima na filmiću.
jebli mater svoju kolko put je klapa pala da su tak ispali  Angry

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on pet pro 19, 2014 11:40 pm

zubo
besposlenpop

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on ned pro 21, 2014 9:58 am

dromsin je napisao/la:nek idu u tri PM
radila sve kak je na videu vagala , mješala, pekla, ma baš sve, i kurca- palca ni blizu nisu ovima na filmiću.

Cry

Svi se plaču da su pipkavi za raditi, temperatura jaja mora biti sobna, šećer i brašno u bjelanjak miješaš u dva puta, vrlo nježno i polako.

Ima i originalna verzija, francuska, u njoj šećer zagriješ dok se ne otopi, a bude još bijel, pa onda ga polako miješaš s bjelanjkom. Trik je da temperatura zagrijanog šećera mora biti baš 160 stupnjeva.

Zato sam i rekla da ću ih probati raditi u miru, vjerujem kako ću ih bar desetak puta pokušati napraviti dok ne polovim koja je opcija najbolja.
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on ned pro 21, 2014 12:46 pm

Buffy je napisao/la:

...
Zato sam i rekla da ću ih probati raditi u miru, vjerujem kako ću ih bar desetak puta pokušati napraviti dok ne polovim koja je opcija najbolja.
Kad Bufi kuha:

besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned pro 21, 2014 7:10 pm

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on ned pro 21, 2014 7:12 pm

Buffy je napisao/la:
dromsin je napisao/la:nek idu u tri PM

Cry

Svi se plaču da su pipkavi za raditi, temperatura jaja mora biti sobna, šećer i brašno u bjelanjak miješaš u dva puta, vrlo nježno i polako.

Ima i originalna verzija, francuska, u njoj šećer zagriješ dok se ne otopi, a bude još bijel, pa onda ga polako miješaš s bjelanjkom. Trik je da temperatura zagrijanog šećera mora biti baš 160 stupnjeva.

pa i ovde ti je šečer prokuhan.
jesi gledala prvi  video?
Sad sam našla drugi video taj mi je bolji  zubo

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on sub sij 10, 2015 9:45 am

Za blagdane sam plojhala i par puta prošla Zrinjevcem, naišla na jednu od drvenih kućica s proizvodima za pečenje kolača, između ostalog imaju i silikon za makarone, tvrtka se  zove Cukermanija Grin

Kupila sam si dva kompleta vintage limenih posuda, plastika mi je nekak postala odbojna.
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by Gost on sub sij 10, 2015 8:51 pm

Buffy je napisao/la:Za blagdane sam plojhala i par puta prošla Zrinjevcem, naišla na jednu od drvenih kućica s proizvodima za pečenje kolača, između ostalog imaju i silikon za makarone, tvrtka se  zove Cukermanija Grin

Kupila sam si dva kompleta vintage limenih posuda, plastika mi je nekak postala odbojna.
ne znam baš da ti je potreban kalup, meni se nisu razljevali , mada sam vidla na jednom takmičenju na tv ,da su se ženskoj doslovno razlijali, i spjili.
Što su dulje stajali bili su ukusniji ovi moji  zubo
Ne volim  ni ja plastiku, silom prilika za neke stvari, volim staklo i inox
Ja sam jako kritična prema svojim kolačima, nisu mi nikad dovoljno savršeni.
No za par dana se sama sebi divim kak su super.
Ove godine su mi išleri i vanilij kifleki top kolači. Išleri zato kaj su bili su nutelom ( to se unuku svidjelo) a vanilij kifleki sinku mlađem a i meni, radila sam pol putar pol margarin i osim vanilij šečera stavila sam i tekuće arome vanilije od dr. O

Gost
Gost

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on ned sij 11, 2015 9:07 am

Mislim kako ću kupiti kalup da se ne deprimiram od izgleda mojih kad ih probam napraviti zubo

Vjerujem da su ti kolači mrak, uvijek kad uložim puno ljubavi u spremanje nekog jela, to se osjeti u njegovom okusu.

Išler s nutelom bi kod mene nestali u roku keks Grin
Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by *madonna* on sub pro 26, 2015 6:43 pm

imam puno oraha. kupila sam i neke domace jabuke ( neugledne, no name i mirisljave ). obozavam prhko tijesto. imam i nesto pinjola. 
i cimet.

dakle, ove dane ......
*madonna*

[Vrh] Go down

Postaj by Buffy on sub pro 26, 2015 8:08 pm

Buffy

[Vrh] Go down

Postaj by besposlenpop on čet vel 09, 2017 4:44 pm

JUUUJ

Jeste li već vidjeli macaronse u obliku pandi? I da, preslatki su, baš kao što ste vjerojatno i pomislili

Toliko su divni da nismo sigurne bismo li ih mogle pojesti

Ako mislite da ste vidjeli sve, pričekajte – jer upravo se pojavilo nešto potpuno suludo i u isto vrijeme nevjerojatno slatko: macaronsi u obliku mini pandi.

I dok smo se dosad divili onima u obliku duge i jednoroga, ovi su nas potpuno oborili s nogu svojom slatkoćom.
Na Instagramu već postoji hrpa fotografija ovih genijalnih kreacija, a evo samo nekih od njih. I nismo sigurne bismo li ih uopće mogle pojesti koliko su preslatki.
besposlenpop

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics