Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predrasude

+2
darla_
whisperer
6 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Gost uto sij 20, 2015 12:17 am

Btw je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:
Btw je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:Predrasuda, sud o nečem stvoren unaprijed, bez provjeravanja, bez dovoljnoga ili kritičkoga poznavanja predmeta, zasnovan na društveno ukorijenjenim nazorima, autoritetima i sl.

http://www.hrleksikon.info/definicija/predrasuda.html

Zamislimo da sve kriticki detaljno provjeravamo, da se ne oslanjamo na autoritete i tudja misljenja o nekom fenomenu, osobi, dogadjaju...

P.S. gajim velike predrasude prema osobama koje jednako "uzivaju" u Sevki, Rozgi, unca unca drmezima, te klasicima i ostalim muzickim zanrovima opravdavajuci to snagom momenta,  raspolozenja itd. Jednako sam iskljuciva i prema zaljubljenicima u astrologiju. Kao oblik zabave ili mnemotehnike ima mi svojevrsnu draz, ali kao ozbiljno otkrivanje necijeg karaktera, potencijala i tome slicno, naprosto je drzim neistinitom i nemam nikakve zelje za upoznavanjem njenih zakonitosti. Zasto? Zato jer u ovom slucaju pribjegavam znanstvenim autoritetima.
Sad
mene ligeja ne voliiii... isključivoooo   Cry

A da. Sto da se raaadi!? Grin

Ali svatko ima vlastita GeorgeCostanza opravdanja. Netko (iracionalno) vjeruje u astrologiju, ja u jednoroge.  zubo

Predrasude - Page 2 AWlGbjc
ništa... morat ću i ja početi racionalno vjerovati u jednoroge, nema smisla da sam jedina iracionalna  Grin

Recenica bi jednako znacila i da sam napisala: 'ja (iracionalno) vjerujem u jednoroge, a netko u astrologiju'.. Iracionalno vjerovanje odnosi se i na tebe i na mene, samo sto je neko pravopisno pravilo sebe postaviti na zadnje mjesto. Eto. Happy Ako i povjerujes u jednoroge, ja necu u astrologiju, tra, la, la, la. Grin

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Gost uto sij 20, 2015 12:41 am

Ligeja je napisao/la:
Btw je napisao/la:


ništa... morat ću i ja početi racionalno vjerovati u jednoroge, nema smisla da sam jedina iracionalna  Grin

Recenica bi jednako znacila i da sam napisala: 'ja (iracionalno) vjerujem u jednoroge, a netko u astrologiju'.. Iracionalno vjerovanje odnosi se i na tebe i na mene, samo sto je neko pravopisno pravilo sebe postaviti na zadnje mjesto. Eto. Happy Ako i povjerujes u jednoroge, ja necu u astrologiju, tra, la, la, la. Grin
shvatila sam što si htjela reći, pa sam se nasprdala s racionalno iracionalnim, jer većina lakše povjeruje u jednoroge nego u astrologiju...
bila je tek igra riječi i kod tebe i kod mene, ali se konstantno čitamo s nekom zadrškom i stalno tražimo i ona značenja kojih zapravo nema... Happy

ne brini, neću ulaziti na tvoj teritorij... nisam sklona praznovjerju  Cool

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Gost uto sij 20, 2015 12:45 am

A tu si. Grin Trazim muziku za Whisp... Dobro, tebi tvoje planete, meni jednorozi, vilenice i ostala elementarna bica. Grin Pa tko prezivi, suti kao zaliven.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Gost uto sij 20, 2015 12:50 am

Ligeja je napisao/la:A tu si. Grin Trazim muziku za Whisp... Dobro, tebi tvoje planete, meni jednorozi, vilenice i ostala elementarna bica. Grin Pa tko prezivi, suti kao zaliven.  
može li nešto lakše, šutnja mi baš ne ide  zubo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Gost uto sij 20, 2015 1:06 am

Btw je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:A tu si. Grin Trazim muziku za Whisp... Dobro, tebi tvoje planete, meni jednorozi, vilenice i ostala elementarna bica. Grin Pa tko prezivi, suti kao zaliven.  
može li nešto lakše, šutnja mi baš ne ide  zubo


E bas zato! Grin Ti suti, ja cu pricat'. Meni je sutnja draza.

Super avatar. Vec sam te odavno povezala sa Sarandonkom.

Kao trazim muziku i onda zapnem na lekciji "how to learn rockabilly guitar" i opcinjeno gledam svo ovo vrijeme.. Zavrsim na tisucu drugih stvari od onog sto mi je potrebno.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Gost uto sij 20, 2015 1:29 am

Ligeja je napisao/la:
Btw je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:A tu si. Grin Trazim muziku za Whisp... Dobro, tebi tvoje planete, meni jednorozi, vilenice i ostala elementarna bica. Grin Pa tko prezivi, suti kao zaliven.  
može li nešto lakše, šutnja mi baš ne ide  zubo


E bas zato!  Grin Ti suti, ja cu pricat'. Meni je sutnja draza.

Super avatar. Vec sam te odavno povezala sa Sarandonkom.

Kao trazim muziku i onda zapnem na lekciji "how to learn rockabilly guitar" i opcinjeno gledam svo ovo vrijeme.. Zavrsim na tisucu drugih stvari od onog sto mi je potrebno.

ti kao da si kršćanka, kažnjavaš mene, a bome i sebe...  Silly

hvala... i ja sam se nekako navikla cupkati u njenim cipelicama
ma znam... i ja sam tražila nešto prigodno za nju pa zaglavila u blues-u...niđe veze  Grin

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Gost uto sij 20, 2015 1:38 am

Ne vec pomaknuta logika. Ako obje patimo, znaci da nijedna ne likuje, odnosno da je kompromis koliko-toliko posten. Grin

----

Pa ima veze. Blues je korijenska glazba. Iz krosnje spustas se u podzemlje... Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Gost uto sij 20, 2015 1:57 am

Ligeja je napisao/la:Ne vec pomaknuta logika. Ako obje patimo, znaci da nijedna ne likuje, odnosno da je kompromis koliko-toliko posten. Grin

----

Pa ima veze. Blues je korijenska glazba. Iz krosnje spustas se u podzemlje... Happy

amo se mi vratiti na normalnu logiku, ova pomaknuta mi nekako ne paše na dulji period   Grin

odoh se radije spustiti u krevet... nastavim li ovako zijevati ostat ću bez monitora ...
seeyou

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Buffy čet vel 05, 2015 10:08 pm

Neki dan upali klinci s Nogometa na ViP i napravili pičvajz, shodno tome došla ja na Nogomet vidjeti koji su uopće, nemam pojma o tom pdf-u.

Ukratko, koja god prepirka bila, svaka neugodna riječ koja je išla prema meni bila je zbog godina Grin

Fakat nikad mira, prvo te kinje k'o klinku patrijarhalnim odgojem, onda ti nameću okvire seksualnosti, a onda bi ti i zabranjivali da živiš jer više nisi mlad, nikad se prestati boriti s predrasudama...
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Buffy čet vel 05, 2015 10:11 pm

Ageism: Oslobodimo se stereotipa o starosti


Star, stariji, penzioner, onemoćao, slabašan, pozne dobi - sve su to termini kojima opisujemo populaciju stariju od 50 godina, no nažalost, oni imaju negativne konotacije i provode diskriminaciju prema dobi (ageism), koja bi trebala biti jednako neprihvatljiva kao i rasizam ili seksizam. To se posebno odnosi na svijet rada, gdje je ta populacija isključena zbog predrasuda, iako godine nemaju veze sa spremnošću na rad, učenjem ili poslovnim vještinama. Zato predrasude trebamo osvijestiti, a onda svjesno odstraniti, piše Guardian

http://www.theguardian.com/society/2015/feb/04/old-ditch-ageist-stereotypes
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Gost čet vel 05, 2015 10:53 pm

Buffy je napisao/la:Neki dan upali klinci s Nogometa na ViP i napravili pičvajz, shodno tome došla ja na Nogomet vidjeti koji su uopće, nemam pojma o tom pdf-u.

Ukratko, koja god prepirka bila, svaka neugodna riječ koja je išla prema meni bila je zbog godina Grin

Fakat nikad mira, prvo te kinje k'o klinku patrijarhalnim odgojem, onda ti nameću okvire seksualnosti, a onda bi ti i zabranjivali da živiš jer više nisi mlad, nikad se prestati boriti s predrasudama...
odgovorila al očito ima vremensko ograničenje slanja pa mi ga nije poslalo.
Dakle , često me ljuti kaj još nisam dovoljno stara da uživam "neke" povlastice staraca. Moram čekat još valjda kojih 20 godina  zubo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Gost čet vel 05, 2015 11:01 pm

Buffy je napisao/la:

Ageism: Oslobodimo se stereotipa o starosti




Star, stariji, penzioner, onemoćao, slabašan, pozne dobi - sve su to termini kojima opisujemo populaciju stariju od 50 godina, no nažalost, oni imaju negativne konotacije i provode diskriminaciju prema dobi (ageism), koja bi trebala biti jednako neprihvatljiva kao i rasizam ili seksizam. To se posebno odnosi na svijet rada, gdje je ta populacija isključena zbog predrasuda, iako godine nemaju veze sa spremnošću na rad, učenjem ili poslovnim vještinama. Zato predrasude trebamo osvijestiti, a onda svjesno odstraniti, piše Guardian

http://www.theguardian.com/society/2015/feb/04/old-ditch-ageist-stereotypes
pa sad , nemrem se u potpunosti složiti sa sposobnošću starijih ljudi. 
Iz iskustva znam npr.rad na normi se lakše izvršava u mlađoj dobi, fizički rad također. 
Intelektualne poslove dob ne ograničava. 
Sposobnost učenja nije ista u starijoj dobi, večina staraca teže prihvačaju nove tehnologije, rukovanje mobitelom, kompjuterom, novijim generacijama kućanskih aparata ukljućujući i tv. 
Nedavno sam čula intervju jedne divne i meni drage starije intelektualke, koja je često u medijima, kako se ne želi koristiti tom novom tehnologijom, ona mobitel uopče nema i ne želi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by besposlenpop čet vel 05, 2015 11:39 pm

Buffy je napisao/la:Neki dan upali klinci s Nogometa na ViP i napravili pičvajz ...
Kaj su spalili Poglavnikovu sliku? teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by besposlenpop čet vel 05, 2015 11:42 pm

dromsin je napisao/la:
Buffy je napisao/la:

... kako se ne želi koristiti tom novom tehnologijom, ona mobitel uopče nema i ne želi.

Pa da je baš neka bitna pomoć u životu - nije.
Priznam ga jedino bitnim u hitnim situacijama.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Buffy pet vel 06, 2015 8:26 am

dromsin je napisao/la:
Buffy je napisao/la:Neki dan upali klinci s Nogometa na ViP i napravili pičvajz, shodno tome došla ja na Nogomet vidjeti koji su uopće, nemam pojma o tom pdf-u.

Ukratko, koja god prepirka bila, svaka neugodna riječ koja je išla prema meni bila je zbog godina Grin

Fakat nikad mira, prvo te kinje k'o klinku patrijarhalnim odgojem, onda ti nameću okvire seksualnosti, a onda bi ti i zabranjivali da živiš jer više nisi mlad, nikad se prestati boriti s predrasudama...
odgovorila al očito ima vremensko ograničenje slanja pa mi ga nije poslalo.
Dakle , često me ljuti kaj još nisam dovoljno stara da uživam "neke" povlastice staraca. Moram čekat još valjda kojih 20 godina  zubo
Osobito kao nešto mlađe izgledaš, niti si dovoljno stara, niti si dovoljno mlada Grin
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Gost pet vel 06, 2015 8:35 am

Buffy je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
Buffy je napisao/la:Neki dan upali klinci s Nogometa na ViP i napravili pičvajz, shodno tome došla ja na Nogomet vidjeti koji su uopće, nemam pojma o tom pdf-u.

Ukratko, koja god prepirka bila, svaka neugodna riječ koja je išla prema meni bila je zbog godina Grin

Fakat nikad mira, prvo te kinje k'o klinku patrijarhalnim odgojem, onda ti nameću okvire seksualnosti, a onda bi ti i zabranjivali da živiš jer više nisi mlad, nikad se prestati boriti s predrasudama...
odgovorila al očito ima vremensko ograničenje slanja pa mi ga nije poslalo.
Dakle , često me ljuti kaj još nisam dovoljno stara da uživam "neke" povlastice staraca. Moram čekat još valjda kojih 20 godina  zubo
Osobito kao nešto mlađe izgledaš, niti si dovoljno stara, niti si dovoljno mlada Grin
kužila si kaj sam htjela reči.
Kad ti kažu  - bute vidli kad dođete u moje godine, a žena godinu ili dvije starija od mene
ili da ste vi tak bolesni ko ja znali kaj je to
pa pitam od čega sve boluju, pa nabrojim svoje boleštine, pa kao ko bi mi reko opće tak ne zgledam.
ne zgledam mlađe al ni starije, samo vedrije zubo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Buffy pet vel 06, 2015 8:41 am

dromsin je napisao/la:
Buffy je napisao/la:

Ageism: Oslobodimo se stereotipa o starosti






Star, stariji, penzioner, onemoćao, slabašan, pozne dobi - sve su to termini kojima opisujemo populaciju stariju od 50 godina, no nažalost, oni imaju negativne konotacije i provode diskriminaciju prema dobi (ageism), koja bi trebala biti jednako neprihvatljiva kao i rasizam ili seksizam. To se posebno odnosi na svijet rada, gdje je ta populacija isključena zbog predrasuda, iako godine nemaju veze sa spremnošću na rad, učenjem ili poslovnim vještinama. Zato predrasude trebamo osvijestiti, a onda svjesno odstraniti, piše Guardian

http://www.theguardian.com/society/2015/feb/04/old-ditch-ageist-stereotypes
pa sad , nemrem se u potpunosti složiti sa sposobnošću starijih ljudi. 
Iz iskustva znam npr.rad na normi se lakše izvršava u mlađoj dobi, fizički rad također. 
Intelektualne poslove dob ne ograničava. 
Sposobnost učenja nije ista u starijoj dobi, večina staraca teže prihvačaju nove tehnologije, rukovanje mobitelom, kompjuterom, novijim generacijama kućanskih aparata ukljućujući i tv. 
Nedavno sam čula intervju jedne divne i meni drage starije intelektualke, koja je često u medijima, kako se ne želi koristiti tom novom tehnologijom, ona mobitel uopče nema i ne želi.
Ovisi od osobe, mama od moje frendice ima 80 godina, za nas je raketa, bar kaj se mozga tiče. Još si honorarno zaradi uz penziju vodeći knjigovotstvo koje se svako malo mijenja i prilagođava, mora znati sve te nove zakone klincepalce. Nije joj bilo teško, pa je pronašla neke naše serije iz šezdesetih kad je TV tek počela, sve stavila na YT, prnašla svoje stare frendice iz škole i sve ih naučila i nagovorila na Facebook Grin

Meni je ta odbojnost prema novim tehnologijama odbojna zubo
Više manje zato što sam godinama bila sama na internetu. Skoro je 20 godina od starog messengera, zvao se ICQ, jedini s kojime sam u HR bila na vezi bio je frend koji je delal u IT firmi, kad bih nekome spomenula e-mail, gledali bi me kao da sam s Marsa pala. Par frendica sam otvorila e-mail da bih ima pokazala kako to ide i imala se s kime dopisivati, dan danas spominju koliko im je nezamislivo da su bile bez tog alata i kako su me gledale o čemu ja to pričam Grin

Kad mi je dosadno dok čekam doktora, čitam knjigu na mob ili se igram, kad nešto ne znam ili trebam neku pomoć samo utipkam, sjetim se kako smo nekada za to zvali 981 Laugh

Ok je ako stvarno nemaš nikavih interesa osim onih koji su izvan komunikacije sa svijetom, čemu se mučiti, ali kad sam sadila vrt s mamom, toliko sam joj lakše objasnila kaj trebamo kad sam joj na tabletu pronalazila načine sadnje i gdje kupiti izvorno sjeme, potrebite adrese, radno vrijeme isl.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Buffy pet vel 06, 2015 8:45 am

besposlenpop je napisao/la:
Buffy je napisao/la:Neki dan upali klinci s Nogometa na ViP i napravili pičvajz ...
Kaj su spalili Poglavnikovu sliku? teet
Kaj bi spalili, na Nogometu sami nacisti i četnici. Nemam više pojma tko tu koga, Bender me po običaju slagao, uvijek u mailovima obeća pomoć, i kasnije ništa. Ni ne odgovori na mail.

Jučer mi je Esco pomogel, naveo je protokol kad trebaš pomoć, a portal ti ju ne daje, kome se obratiti.

Znam kome trebam otići od novih vlasnika, ali kako oni očigledno nemaju pojma da imaju forum, možda ga i ugase ako budem previše čačkala.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Buffy pet vel 06, 2015 8:48 am

dromsin je napisao/la:
Buffy je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
Buffy je napisao/la:Neki dan upali klinci s Nogometa na ViP i napravili pičvajz, shodno tome došla ja na Nogomet vidjeti koji su uopće, nemam pojma o tom pdf-u.

Ukratko, koja god prepirka bila, svaka neugodna riječ koja je išla prema meni bila je zbog godina Grin

Fakat nikad mira, prvo te kinje k'o klinku patrijarhalnim odgojem, onda ti nameću okvire seksualnosti, a onda bi ti i zabranjivali da živiš jer više nisi mlad, nikad se prestati boriti s predrasudama...
odgovorila al očito ima vremensko ograničenje slanja pa mi ga nije poslalo.
Dakle , često me ljuti kaj još nisam dovoljno stara da uživam "neke" povlastice staraca. Moram čekat još valjda kojih 20 godina  zubo
Osobito kao nešto mlađe izgledaš, niti si dovoljno stara, niti si dovoljno mlada Grin
kužila si kaj sam htjela reči.
Kad ti kažu  - bute vidli kad dođete u moje godine, a žena godinu ili dvije starija od mene
ili da ste vi tak bolesni ko ja znali kaj je to
pa pitam od čega sve boluju, pa nabrojim svoje boleštine, pa kao ko bi mi reko opće tak ne zgledam.
ne zgledam mlađe al ni starije, samo vedrije zubo
Imala sam takvih situacija, da se žena mlađa od mene drži kao starica, to je neki mindset takav.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Gost pet vel 06, 2015 9:05 am

Buffy je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
Buffy je napisao/la:

Ageism: Oslobodimo se stereotipa o starosti








Star, stariji, penzioner, onemoćao, slabašan, pozne dobi - sve su to termini kojima opisujemo populaciju stariju od 50 godina, no nažalost, oni imaju negativne konotacije i provode diskriminaciju prema dobi (ageism), koja bi trebala biti jednako neprihvatljiva kao i rasizam ili seksizam. To se posebno odnosi na svijet rada, gdje je ta populacija isključena zbog predrasuda, iako godine nemaju veze sa spremnošću na rad, učenjem ili poslovnim vještinama. Zato predrasude trebamo osvijestiti, a onda svjesno odstraniti, piše Guardian

http://www.theguardian.com/society/2015/feb/04/old-ditch-ageist-stereotypes
pa sad , nemrem se u potpunosti složiti sa sposobnošću starijih ljudi. 
Iz iskustva znam npr.rad na normi se lakše izvršava u mlađoj dobi, fizički rad također. 
Intelektualne poslove dob ne ograničava. 
Sposobnost učenja nije ista u starijoj dobi, večina staraca teže prihvačaju nove tehnologije, rukovanje mobitelom, kompjuterom, novijim generacijama kućanskih aparata ukljućujući i tv. 
Nedavno sam čula intervju jedne divne i meni drage starije intelektualke, koja je često u medijima, kako se ne želi koristiti tom novom tehnologijom, ona mobitel uopče nema i ne želi.
Ovisi od osobe, mama od moje frendice ima 80 godina, za nas je raketa, bar kaj se mozga tiče. Još si honorarno zaradi uz penziju vodeći knjigovotstvo koje se svako malo mijenja i prilagođava, mora znati sve te nove zakone klincepalce. Nije joj bilo teško, pa je pronašla neke naše serije iz šezdesetih kad je TV tek počela, sve stavila na YT, prnašla svoje stare frendice iz škole i sve ih naučila i nagovorila na Facebook Grin

Meni je ta odbojnost prema novim tehnologijama odbojna zubo
Više manje zato što sam godinama bila sama na internetu. Skoro je 20 godina od starog messengera, zvao se ICQ, jedini s kojime sam u HR bila na vezi bio je frend koji je delal u IT firmi, kad bih nekome spomenula e-mail, gledali bi me kao da sam s Marsa pala. Par frendica sam otvorila e-mail da bih ima pokazala kako to ide i imala se s kime dopisivati, dan danas spominju koliko im je nezamislivo da su bile bez tog alata i kako su me gledale o čemu ja to pričam Grin

Kad mi je dosadno dok čekam doktora, čitam knjigu na mob ili se igram, kad nešto ne znam ili trebam neku pomoć samo utipkam, sjetim se kako smo nekada za to zvali 981 Laugh

Ok je ako stvarno nemaš nikavih interesa osim onih koji su izvan komunikacije sa svijetom, čemu se mučiti, ali kad sam sadila vrt s mamom, toliko sam joj lakše objasnila kaj trebamo kad sam joj na tabletu pronalazila načine sadnje i gdje kupiti izvorno sjeme, potrebite adrese, radno vrijeme isl.
ova knjigovođa ima znanje i  stalno ga nadograđuje , 
ja sam završila ekonomsku / išla sam prvo u klasičnu gimnaziju, pa sam se prebacila na ekonomsku srednju/ imala sam knjigovodstvo. No nikad nisam radila ništa slično kaj ima veze sa mojom strukom.
Kad sam ostala bez posla burza me poslala na RRFov tečaj knjigovodstva / 5000 kn/ da obnovim znanje pa da možda dobim posao u struci. Pa to je bilo nekaj prestrašno. Vjeruj mi učila sam ko kreten, al nije išlo. Osjećala sam se ko u srednjoj kad sam bila na završnom ispitu iz knjigovodstva, koji ne znam ni sama kak sam prošla. Pojma o pojmu, to mi je nekaj prestrašno, to kontiranje, duguje - potražuje. Nakon svih silnih predavanja imali smo opet završni ispit i  ja sam bila u takvom neopisivom kurcu, jednako nesigurna u svoje znanje ko prije 38 godina. Nikad neću saznati dali sam završni ispit napisala za prolaz jer sam tražila vezu da mi se progleda kroz prste da ne bi morala vračati pare koje nemam Sad  

a kolko je takvih, inovativnih, samoobrazovanih, da nisi tentala svoje frendice još nebi znale na internet.
nekad sam se igrala na mobu u čekaonicama, sad sam faza razgovora sa čekačima, slušam životne priče  zubo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Gost pet vel 06, 2015 9:11 am

Buffy je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Buffy je napisao/la:Neki dan upali klinci s Nogometa na ViP i napravili pičvajz ...
Kaj su spalili Poglavnikovu sliku? teet
Kaj bi spalili, na Nogometu sami nacisti i četnici. Nemam više pojma tko tu koga, Bender me po običaju slagao, uvijek u mailovima obeća pomoć, i kasnije ništa. Ni ne odgovori na mail.

Jučer mi je Esco pomogel, naveo je protokol kad trebaš pomoć, a portal ti ju ne daje, kome se obratiti.

Znam kome trebam otići od novih vlasnika, ali kako oni očigledno nemaju pojma da imaju forum, možda ga i ugase ako budem previše čačkala.
na fejsu mi iskoči slika neke djevojke zagrljene sa dečkom. Neki serbian u imenu, kao dali se možda poznajemo, nikad vidla ni čula, i kliknem na sliku oni sjede zagrljeni u nekom bijednom sobičku, sve nešto jadno i kliknem dalje a ono frca od slika šešelja i ostale elite srpske i njihove četničke ikonografije,a djeca osamnajstogodišnjaci i već do koske zadojeni.
A ima i kod nas takvih kaj već sa tri godine dižu ruku i pozdravljaju za dom spremni

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Buffy pet vel 06, 2015 9:19 am

Meni se tehnologija sviđa, vidim u njoj mogućnosti, iako pretežito služi za što bolja ubijanja, usput se čovječanstvo ogrebe za neku inovaciju.

Zadnji put kod doktorice sam imala iskustvo o kojem pričaš, tak smo se napričali i nasmijali, kao da nismo Hrvati u banani Grin
Bila neka mlada teta, kičma u komi, pranje rublja za 2 000 kuna, ispričala sam joj koncept kojime je naša teta čistilica od osobe na burzi postala poduzetnica, pet dana tjedno je kod onih koje je odabrala, na kraju mjeseca zaradi cca 6000, pri tome nekada ode pomagati u slastičarnicu kad su neke fešte, to joj izvanredno plate.
Bolje kapute i cipele ima od masu žena koje znam Grin

Gospođa pak domicilna, stara Zagrepčanka, zajebantica, odmah joj se ponudila da ima ljude, kad ozdravi.

Vozim se neki dan i mislim si kako su političari, mi sami, zanemarili najvrijednije što imamo zbog moći i novaca, ljude. Ljudi su bogatstvo, kada su svjesniji da su u moći zajedno puno više nego sami, čuda se dogode.

A mi se stalno svađamo, to nam je srednje ime u Hrvatskoj.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Buffy pet vel 06, 2015 9:21 am

dromsin je napisao/la:na fejsu mi iskoči slika neke djevojke zagrljene sa dečkom. Neki serbian u imenu, kao dali se možda poznajemo, nikad vidla ni čula, i kliknem na sliku oni sjede zagrljeni u nekom bijednom sobičku, sve nešto jadno i kliknem dalje a ono frca od slika šešelja i ostale elite srpske i njihove četničke ikonografije,a djeca osamnajstogodišnjaci i već do koske zadojeni.
A ima i kod nas takvih kaj već sa tri godine dižu ruku i pozdravljaju za dom spremni

Tak je meni na FB tražil prijateljstvo neki kojem su postovi tipa Ubi Hrvata da Šiptar nema brata Grin
Moguće provokacija, ima samo par postova.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Gost pet vel 06, 2015 9:26 am

Buffy je napisao/la:Meni se tehnologija sviđa, vidim u njoj mogućnosti, iako pretežito služi za što bolja ubijanja, usput se čovječanstvo ogrebe za neku inovaciju.

Zadnji put kod doktorice sam imala iskustvo o kojem pričaš, tak smo se napričali i nasmijali, kao da nismo Hrvati u banani Grin
Bila neka mlada teta, kičma u komi, pranje rublja za 2 000 kuna, ispričala sam joj koncept kojime je naša teta čistilica od osobe na burzi postala poduzetnica, pet dana tjedno je kod onih koje je odabrala, na kraju mjeseca zaradi cca 6000, pri tome nekada ode pomagati u slastičarnicu kad su neke fešte, to joj izvanredno plate.
Bolje kapute i cipele ima od masu žena koje znam Grin

Gospođa pak domicilna, stara Zagrepčanka, zajebantica, odmah joj se ponudila da ima ljude, kad ozdravi.

Vozim se neki dan i mislim si kako su političari, mi sami, zanemarili najvrijednije što imamo zbog moći i novaca, ljude. Ljudi su bogatstvo, kada su svjesniji da su u moći zajedno puno više nego sami, čuda se dogode.

A mi se stalno svađamo, to nam je srednje ime u Hrvatskoj.
tak sam i ja , ostavila probrane, svi su plakali kad sam otkazala
jednostavno, morala sam se početi voljeti
nije to bio lako zarađeni novac. Nisu sve čistačice tak blesave ko ja  zubo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Buffy pet vel 06, 2015 9:34 am

Bome, moja nije uopće Grin
Više smo se družile, nego kaj je bilo vžno čišćenje.
Sad više ne radi jer je imala moždani, ali mali, otišla je u mirovinu zbog toga.

Mi se preuzeli toga jer nam je to trošak koji sad ide na mace, kao da sam na neki način vratila kontrolu u životu.
Prvo sam vidjela kaj je sve muljala, a nije čistila Grin, a onda sam postala svjesna koju gomilu nepotrebnih stvari čuvam, sad dijelim i ostavljam samo ono što volim i što mi je lijepo.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Predrasude - Page 2 Empty Re: Predrasude

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.