Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Čeka se ...

5 posters

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by Gost pet sij 09, 2015 6:52 pm

whisperer je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:

Strava! Imas li jos slikica?

(I dalje te zasmisljam u cepelinu. Dojmljivi su mi. Happy )

Imam. Happy Snimala sam kratke filmove sa novogodišnjim vatrometom i sa tradicionalnom paradom koja je uobičajena 01.01 i u kojoj sudjeluje preko 20 000 izvođača iz svih krajeva svijeta. No, moram eliminirati svoj glas sa snimke i malo editirati..

Meni osobno jedan od najdojmljivijih mostova- London Bridge

 Čeka se ... - Page 4 10zzdeh

Čeka se ... - Page 4 2s5zdp3

Malo više o mostu na ovom linku;

http://opusteno.rs/arhitektura-f129/engleski-pokretni-most-tower-bridge-london-t15218.html

whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:

To je Tower Bridge. teet

Da, London Bridge je jedan nizvodno od Tower B-a. Iako, doduše, London Brige ima puno zanimljiviju povijest, dok je Tower impozantniji, on je čak i posljednji most izgrađen na Temzi, ali je arhitektonski morao nalikovati Tower of London.. Evo jedna fotkica i te kule.

Čeka se ... - Page 4 Optqoi

Eto, za Ann Boleyn se čak priča da njezin duh "proganja" utvrdu. Happy

Jako lijepo. Ogromno nesto, zar ne? Pokusavam si predociti velicinu svega usporedjujuci s okolicom.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by darla_ pet sij 09, 2015 10:13 pm

A vidi Sysyka je bila u Londonu, dok smo se mi sklizali po smrznutom Zagrebu, koja jebena zima je bila na Staru Godinu, gledali smo sa prozora kod buraza, tete u stiklicama kako idu na proslavu obliznji kafic, to je trebalo snimati Grin. Mi smo kao prava teenegerska obitelj odgledali prvu sezonu Agents of Shield, pa kratko spavanje, pa druga sezona  zubo
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by whisperer sub sij 10, 2015 12:31 am

besposlenpop je napisao/la:

Kad sam tražil fish and chips, očekival sam štandove, ili bar kioske na kojima prže bakalar i pomfrit i zamataju ih u novine ... no niš od toga, imaju ga samo u pubovima. Al to kaj sam pojel je bilo za prste polizat.  Silly Čak je i pivo dobro selo uz ribu.  Wink
A ostalo sam klopal po indijskim restićima ... 
Pita od jabuka nije hrana, nego desert.
No trebalo bi probat kidney pudding i sheperd's pie ...  Cool
A u Škotskoj haggis.  Rolling Eyes

I bajdvej, u Parizu mi je najbolja klopa bil kebap.  zubo

A ja  pomislila da je pita od jabuka, salata. Silly Happy
I meni je u pubovima bila najbolja atmosfera, doduše, nisam pila pivo jer ga na volim.. ali mulled wine, da. Fckn 60 kn čaša. Happy Novogodišnja večera tradicionalne klope je bila nalik boljeg McDonaldsa, ali atmosfera je bila baš pubska pa je i ukus bio bolji. No nije mi to bilo toliko bitno jer sam se pripremila na sve. Inače, ne znam kada si ti bio tamo, ali pun je grad restorančića sličnih McDonaldsima i Garfunkel's-a... možeš čipsat u svako doba. ( http://www.garfunkels.co.uk/) Shepard's pie sam često radila doma, onako, radnička klopa.. Uostalom, imamo jednog Londončana on line pa neka nam se pridruži razgovoru. Happy

Eh, Pariz... restoran La Bastoche, preporučujem. Ne tebi pope, ne tebi .. Silly
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by whisperer sub sij 10, 2015 12:43 am

Sada se prisjetila La Bastoche-a, Francuzi k'o Francuzi ne žele komunicirati na engleskom, a moj francuski otprilike k'o bugarski. Vidim ja da neću tako skoro naručiti klopu natezanjem svog artikuliranog francuskog pa lijepo zgrabila meni i prstićem nasumce odabrala jedan redak za predjelo, pa drugi za glavno jelo, i treći za desert. I bez srama čitam i kao naručujem.. mislim si ako njega nije sram biti bezobrazan i ne odgovarati na engleskom, barem potruditi se, onda neka me sluša... kada je počeo donositi na stol, mojoj sreći nije bilo kraja jer sve što je donio bilo je super ukusnu. Tradiciju sam nastavila i narednih dana što me oduševilo jer mi na kraju nikakav prijevod i nije bio potreban. Osim što mi je nakon nekoliko čaša vina francuski išao tečnije. : )) S druge strane imam frendicu Francuskinju s kojom sam uvijek pričala dutch jer kao, ona ne priča engleski. Sve do nekog partija kada si je ona sama potegnula više nego uobičajeno.. ne da priča engleski, nego je i viceve pričala. Bokte, ta englesko- francuska netrepeljivost gora od naše balkanske. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by whisperer sub sij 10, 2015 12:53 am

Ligeja je napisao/la:
whisperer je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:

Strava! Imas li jos slikica?

(I dalje te zasmisljam u cepelinu. Dojmljivi su mi. Happy )




Jako lijepo. Ogromno nesto, zar ne? Pokusavam si predociti velicinu svega usporedjujuci s okolicom.


Ogromna gradurština sa preko 30 općina. I užasno skupa.... U centru grada je najam stana vrtoglavih visina. Više se isplati kupti jednosobni stančić za kojih 250 000 funti. Ma đaba..Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by whisperer sub sij 10, 2015 1:03 am

darla_ je napisao/la:A vidi Sysyka je bila u Londonu, dok smo se mi sklizali po smrznutom Zagrebu, koja jebena zima je bila na Staru Godinu, gledali smo sa prozora kod buraza, tete u stiklicama kako idu na proslavu obliznji kafic, to je trebalo snimati Grin. Mi smo kao prava teenegerska obitelj odgledali prvu sezonu Agents of Shield, pa kratko spavanje, pa druga sezona  zubo

Mi se doma niti oko filma ne možemo složiti. Stari ima onu teoriju kako je dovoljno da jedan odgleda film pa ga drugima prepriča jer je grupno gledanje gubitak vremena... a on obično shvati tematiku na način da se pitaš ako gledaš isti film. : )) Tu se nadovezujem na onu tvoju opasku s donje teme... nama je maksimalan domet tjedan dana u istoj kući. Onda kreće frcanje vatrometa, obično se ja dižem sa stola i odlazim, pa me mama vraća, pa se mirimo, i tako u nedogled. Najgore mi je kada krenu političke teme, onda bi se starog definitivno odrekla. Čim odem svojoj kući, stalno se zivkamo kako si nedostajemo, ali stvarna realizacija nam je nula bodova. I na fejsu sam ga blokirala, zadrti hdz-ovac. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by besposlenpop sub sij 10, 2015 1:37 am

whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:

Kad sam tražil fish and chips, očekival sam štandove, ili bar kioske na kojima prže bakalar i pomfrit i zamataju ih u novine ... no niš od toga, imaju ga samo u pubovima. Al to kaj sam pojel je bilo za prste polizat.  Silly Čak je i pivo dobro selo uz ribu.  Wink
A ostalo sam klopal po indijskim restićima ... 
Pita od jabuka nije hrana, nego desert.
No trebalo bi probat kidney pudding i sheperd's pie ...  Cool
A u Škotskoj haggis.  Rolling Eyes

I bajdvej, u Parizu mi je najbolja klopa bil kebap.  zubo

A ja  pomislila da je pita od jabuka, salata. Silly Happy
I meni je u pubovima bila najbolja atmosfera, doduše, nisam pila pivo jer ga na volim.. ali mulled wine, da. Fckn 60 kn čaša. Happy Novogodišnja večera tradicionalne klope je bila nalik boljeg McDonaldsa, ali atmosfera je bila baš pubska pa je i ukus bio bolji. No nije mi to bilo toliko bitno jer sam se pripremila na sve. Inače, ne znam kada si ti bio tamo, ali pun je grad restorančića sličnih McDonaldsima i Garfunkel's-a... možeš čipsat u svako doba. ( http://www.garfunkels.co.uk/) Shepard's pie sam često radila doma, onako, radnička klopa.. Uostalom, imamo jednog Londončana on line pa neka nam se pridruži razgovoru. Happy

Eh, Pariz... restoran La Bastoche, preporučujem. Ne tebi pope, ne tebi .. Silly
Apple pie je nekaj iz american dream filmova. Grin

U Londri sam bil pred početak forumašenja (i tjedan dana prije bombaškog napada), krajem lipnja 2005-e.

Londonac???  Question

Ma bil sam ja u Parizu i u jednom pravom podmonmartovskom restoranu, niš posebno - dnevni menu juha od luka i bejaulaix ... al baš danas čul komentar kak su kebadžije u Francuskoj sinonim agresije na vrancusku kužinu. Silly
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by besposlenpop sub sij 10, 2015 1:44 am

whisperer je napisao/la:Sada se prisjetila La Bastoche-a, Francuzi k'o Francuzi ne žele komunicirati na engleskom, a moj francuski otprilike k'o bugarski. Vidim ja da neću tako skoro naručiti klopu natezanjem svog artikuliranog francuskog pa lijepo zgrabila meni i prstićem nasumce odabrala jedan redak za predjelo, pa drugi za glavno jelo, i treći za desert. I bez srama čitam i kao naručujem.. mislim si ako njega nije sram biti bezobrazan i ne odgovarati na engleskom, barem potruditi se, onda neka me sluša... kada je počeo donositi na stol, mojoj sreći nije bilo kraja jer sve što je donio bilo je super ukusnu. Tradiciju sam nastavila i narednih dana što me oduševilo jer mi na kraju nikakav prijevod i nije bio potreban. Osim što mi je nakon nekoliko čaša vina francuski išao tečnije. : )) S druge strane imam frendicu Francuskinju s kojom sam uvijek pričala dutch jer kao, ona ne priča engleski. Sve do nekog partija kada si je ona sama potegnula više nego uobičajeno.. ne da priča engleski, nego je i viceve pričala. Bokte, ta englesko- francuska netrepeljivost gora od naše balkanske. Happy
Volim ih gađat u nacionalnu žicu sa Čemps Elejzas i Lajonom.  zubo
Jebla ih gramatika & vokabular!
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by besposlenpop sub sij 10, 2015 1:48 am

whisperer je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:
whisperer je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:

Strava! Imas li jos slikica?

(I dalje te zasmisljam u cepelinu. Dojmljivi su mi. Happy )




Jako lijepo. Ogromno nesto, zar ne? Pokusavam si predociti velicinu svega usporedjujuci s okolicom.


Ogromna gradurština sa preko 30 općina. I užasno skupa.... U centru grada je najam stana vrtoglavih visina. Više se isplati kupti jednosobni stančić za kojih 250 000 funti. Ma đaba..Happy
Ja ga nikad ne bi nazval ogromnim, nego prostranim. Izvan centra uglavnom više nema monumentalnih zgrada, nego sve neki kvartovi i predgrađa s jednokatnicama. Ono kak se veli, po mjeri čovjeka. Happy
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by besposlenpop sub sij 10, 2015 1:50 am

Registriraj ga, treba nam jedan takav.  Grin
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by Gost sub sij 10, 2015 9:25 pm

besposlenpop je napisao/la:Registriraj ga, treba nam jedan takav.  Grin
bilo kuda Pop bi nekog registrirao  Laugh

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by whisperer pet vel 06, 2015 12:37 pm

Back to London...

Čeka se ... - Page 4 O7pze8


Kamen iz Rosette, pronađen u Egiptu na samom kraju 18. stoljeća, pomogao je u dešifriranju egipatskih hijeroglifa i modernije verzije egipatskog pisma - demotičkog. Na kamenu visokom 144 centimetra, na vrhu je tekst ispisan hijeroglifima, u sredini je demotički, a na dnu tekst ispisan klasičnim grčkim, koji je poslužio kao polazišna točka za prijevod.

Čeka se ... - Page 4 2iggnxw

Sam tekst na kamenu, koji je tako mnogo pomogao znanstvenicima da iz klasičnog grčkog kojega je bilo lako razumjeti “dekodiraju” egipatske hijeroglife i demotički jezik, u osnovi nije bio ništa previše “posebno”; radilo se o poreznim ustupcima koji su dani tadašnjem svećenstvu u skladu s ranijim, davnim ustupcima na koje je ono imalo pravo. Kako je taj proglas valjalo poslati do većeg broja hramova, neki znanstvenici pretpostavljaju da zasigurno moraju postojati i mnogobrojne kopije kamena iz Rosette – no niti jedna druga još nije pronađena.

(Mala digresija: termin “kamen iz Rosette” često se koristi u raznim prilikama kada je potrebno ilustrirati određeno prevođenje ili dekodiranje. Informatičari – naročito fanovi Maca – sjetit će se da se, primjerice, tehnologija kojom se stari softver, pisan za Macove temeljene na Motorolinoj seriji mikroprocesora, prevodio u kod koji se mogao izvršavati na Macovima s Intelovim procesorom nazivala upravo Rosetta.)
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by besposlenpop pet vel 20, 2015 2:24 pm

Jučer dočekana:

Čeka se ... - Page 4 2Q==
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by besposlenpop pet vel 20, 2015 2:25 pm

Kineski kalendar je lunisolarni kalendar koji se koristi u Kini, a s nekim modifikacijama, i još nekim zemljama Dalekog istoka. U današnjoj Kini se za većinu svakodnevnih aktivnosti koristi gregorijanski kalendar, ali se kineski još koristi za obilježavanje tradicionalnih kineskih praznika poput Kineske nove godineDuan Wu festivala i Festivala sredine jeseni, kao i u astrologiji, za biranje povoljnog datuma za vjenčanje ili otvaranje neke zgrade. Pošto svaki kalendarski mjesec prati Mjesečev ciklus, iz njega je moguće odrediti Mjesečevu mjenu (npr. svaki 15. je pun Mesec).
U Kini je tradicionalni kalendar poznat kao "poljoprivredni kalendar" (pojednostavljeni kineski: 农历, pinyin: nónglì) a gregorijanski kao "obični" ili "opći" kalendar (公历, gōnglì). Kineski kalendar se još naziva i "Yin kalendar" (阴历, yīnlì) zbog svojih lunarnih aspekata, a čisto solarni gregorijanski kalendar se onda naziva "Yang kalendar" (阳历, yánglì). Kineski kalendar je također nazivan "stari kalendar" (jìulì), nakon što je usvojen gregorijanski kao "novi kalendar" (xīnlì). Na kraju, kalendar je nazivan "Xia /Šja/ kalendar" po dinastijiXia po navodu da je u to vrijeme godina počinjala drugim mladim mjesecom poslje zimske kratkodnevice.


http://hr.wikipedia.org/wiki/Kineski_kalendar
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5172
Join date : 03.06.2014
Age : 64
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Čeka se ... - Page 4 Empty Re: Čeka se ...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.