Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Danas je dan ...

+6
*madonna*
whisperer
Buffy
besposlenpop
darla_
RobinUd
10 posters

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica pon kol 10, 2020 1:24 pm

Ponedjeljak


... And it was here, one summer day, I sat down to read an old book. When I looked up from the noon-lit page, I saw a vision of a world about to come, and a world about to go...

https://youtu.be/5anLPw0Efmo
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica uto kol 11, 2020 2:32 pm

Utorak

"Once a little boy sent me a charming card with a little drawing on it. I loved it. I answer all my children’s letters — sometimes very hastily — but this one I lingered over. I sent him a card and I drew a picture of a Wild Thing on it. I wrote, “Dear Jim: I loved your card.” Then I got a letter back from his mother and she said, “Jim loved your card so much he ate it.” That to me was one of the highest compliments I’ve ever received. He didn’t care that it was an original Maurice Sendak drawing or anything. He saw it, he loved it, he ate it.”

Maurice Sendak


Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica sri kol 12, 2020 10:50 am

Srijeda

Tomica je napisao/la:... And it was here, one summer day, I sat down to read an old book. When I looked up from the noon-lit page, I saw a vision of a world about to come, and a world about to go...



.. and now

you hold cosmos in your hand.


Danas je dan ... - Page 5 Img_2017

(12. 08. 2019. - 12. 08. 2020.)



*
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica sri kol 19, 2020 5:58 pm

Srijeda

My love, the pain will break you.
It will reshape you. It always does.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica sri kol 26, 2020 6:26 pm

Srijeda

Danas je dan ... - Page 5 Tumblr_pysgst8ySu1u9ooogo1_540
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica pet kol 28, 2020 1:01 am

Petak

Danas je dan ... - Page 5 F093c06ebd458da9e1b88ff6a3041b6fd38c19d2
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by bitvica sub kol 29, 2020 11:49 pm

subota 
Danas je dan ... - Page 5 Oboi-s-cvetami-v-sovremennom-interere-13
bitvica
bitvica

Posts : 161
Join date : 16.08.2020

Tomica likes this post

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica ned ruj 06, 2020 1:54 pm

Nedjelja


Za me koji odlazim,
za tebe koja ostaješ –
dvije jeseni.

Buson


Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica pet ruj 11, 2020 12:51 am

Petak

Danas je dan ... - Page 5 E31312125bee21f1199ecdbfdab0a4ad76300f7d
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by bitvica ned ruj 13, 2020 4:18 am

Danas je (već) nedjelja 13.9.2020..


Danas je dan kad sam shvatila da sam sklona smatrati površne poznanike prijateljima.
Dan kad samoj sebi priznajem da sam naivna jer precjenjujem ljude, vjerujući da u svakom ima nešto dobro, samo treba vjerovati u to. 
Dakle, danas je taj dan kad sam shvatila da neki ljudi nisu tek povremeno zločesti jer im je naišao loš dan, pa, kako reče jednom Tomica, boreći se sa svojim demonima reže i na nas. 
Ne, zločesti su jer je zlo njihova srž, kralježnica njihovog karaktera. teško mi je priznati nakon svih ovih godina, da sam bila u krivu. Doista postoje jako, jako zli ljudi koji će činiti zlo i onima koji to ničim nisu zaslužili, čak i onima koji su im učinili dobro. To je naprosto jače od njih. 

Danas je dan kad sam shvatila koliko se može čovjek u nekoj grupi osjećati sam. I usamljen. 

I pitam se, gdje je tu smisao? Zašto ustrajavam na nečemu za što znam da nema smisla i ne vrijedi ni djelić moga unutarnjeg mira?
bitvica
bitvica

Posts : 161
Join date : 16.08.2020

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica ned ruj 13, 2020 1:46 pm

bitvica je napisao/la:Danas je (već) nedjelja 13.9.2020..


Danas je dan kad sam shvatila da sam sklona smatrati površne poznanike prijateljima.
Dan kad samoj sebi priznajem da sam naivna jer precjenjujem ljude, vjerujući da u svakom ima nešto dobro, samo treba vjerovati u to. 
Dakle, danas je taj dan kad sam shvatila da neki ljudi nisu tek povremeno zločesti jer im je naišao loš dan, pa, kako reče jednom Tomica, boreći se sa svojim demonima reže i na nas. 
Ne, zločesti su jer je zlo njihova srž, kralježnica njihovog karaktera. teško mi je priznati nakon svih ovih godina, da sam bila u krivu. Doista postoje jako, jako zli ljudi koji će činiti zlo i onima koji to ničim nisu zaslužili, čak i onima koji su im učinili dobro. To je naprosto jače od njih. 

Danas je dan kad sam shvatila koliko se može čovjek u nekoj grupi osjećati sam. I usamljen. 

I pitam se, gdje je tu smisao? Zašto ustrajavam na nečemu za što znam da nema smisla i ne vrijedi ni djelić moga unutarnjeg mira?


Ako si uzrujana zbog onoga sto sam upravo vidjela, moram ti reci da si jako precijenila onaj odron od odgovora doticne, kao i usputnu opasku jednog tipa na kojeg ionako malo tko obraca paznju.


Danas je dan ... - Page 5 11914310
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica ned ruj 13, 2020 2:08 pm

Ujedno upozoravam svakog tko se ovdje bude registrirao s namjerom da, na onakav nacin, emotivno ujeda druge forumase, upisi ce mu biti momentalno izbrisani, a zaradit ce i trajni ban pa makar mi Whisp skinula ovlasti. Happy


Hvala na razumijevanju i sretno nas zaobisli...
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by besposlenpop ned ruj 13, 2020 3:02 pm

Tomica je napisao/la:Ujedno upozoravam svakog tko se ovdje bude registrirao s namjerom da, na onakav nacin ...
Kojo?  teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade ned ruj 13, 2020 5:53 pm

besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Ujedno upozoravam svakog tko se ovdje bude registrirao s namjerom da, na onakav nacin ...
Kojo?  teet

Pope ne seri. jer ako puno sereš, prije ili kasnije poskliznut ćeš se na vlastito govno i skužit kako funkcionira gravitacija.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica ned ruj 13, 2020 7:17 pm

heavyMcFly je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Ujedno upozoravam svakog tko se ovdje bude registrirao s namjerom da, na onakav nacin ...
Kojo?  teet

Pope ne seri. jer ako puno sereš, prije ili kasnije poskliznut ćeš se na vlastito govno i skužit kako funkcionira gravitacija.


Ma Pop bi se samo malo druzio. Poslat cemo pozivnicu Zingaru. Njih se dvojica uvijek lijepo sporazume.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Cat ned ruj 13, 2020 8:21 pm

Tomica je napisao/la:Ujedno upozoravam svakog tko se ovdje bude registrirao s namjerom da, na onakav nacin, emotivno ujeda druge forumase, upisi ce mu biti momentalno izbrisani, a zaradit ce i trajni ban pa makar mi Whisp skinula ovlasti. Happy


Hvala na razumijevanju i sretno nas zaobisli...

Love
Cat
Cat

Posts : 19
Join date : 05.09.2020

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Cat ned ruj 13, 2020 8:21 pm

heavyMcFly je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Ujedno upozoravam svakog tko se ovdje bude registrirao s namjerom da, na onakav nacin ...
Kojo?  teet

Pope ne seri. jer ako puno sereš, prije ili kasnije poskliznut ćeš se na vlastito govno i skužit kako funkcionira gravitacija.

Love
Cat
Cat

Posts : 19
Join date : 05.09.2020

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by bitvica pon ruj 14, 2020 5:10 am

Tomica je napisao/la:
bitvica je napisao/la:Danas je (već) nedjelja 13.9.2020..


Danas je dan kad sam shvatila da sam sklona smatrati površne poznanike prijateljima.
Dan kad samoj sebi priznajem da sam naivna jer precjenjujem ljude, vjerujući da u svakom ima nešto dobro, samo treba vjerovati u to. 
Dakle, danas je taj dan kad sam shvatila da neki ljudi nisu tek povremeno zločesti jer im je naišao loš dan, pa, kako reče jednom Tomica, boreći se sa svojim demonima reže i na nas. 
Ne, zločesti su jer je zlo njihova srž, kralježnica njihovog karaktera. teško mi je priznati nakon svih ovih godina, da sam bila u krivu. Doista postoje jako, jako zli ljudi koji će činiti zlo i onima koji to ničim nisu zaslužili, čak i onima koji su im učinili dobro. To je naprosto jače od njih. 

Danas je dan kad sam shvatila koliko se može čovjek u nekoj grupi osjećati sam. I usamljen. 

I pitam se, gdje je tu smisao? Zašto ustrajavam na nečemu za što znam da nema smisla i ne vrijedi ni djelić moga unutarnjeg mira?


Ako si uzrujana zbog onoga sto sam upravo vidjela, moram ti reci da si jako precijenila onaj odron od odgovora doticne, kao i usputnu opasku jednog tipa na kojeg ionako malo tko obraca paznju.


Danas je dan ... - Page 5 11914310
Ah draga moja. 
Uzrujana sam zbog spoznaje da sam pustila u svoj život raznorazne spodobe, smatrala ih prijateljima, voljela ih i vjerovala im. 
Zgadilo mi se sve skupa. 
Ne mogu sad pisati, ali javit ću se povremeno. Jednom kad se smirim. 

Još jednom hvala ti od srca.  Puno mi je značila ta potpora i stvarno si mi držala glavu iznad vode.  Love
Btw, odlično se drži. Počela joj je rasti kosa, puno tamnija nego prije.  Happy

Stojte mi dobro i... Happy
bitvica
bitvica

Posts : 161
Join date : 16.08.2020

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica uto ruj 15, 2020 9:01 am

Cat je napisao/la:
Tomica je napisao/la: ...

Love

Dan mi je zapoceo s pusom, ke lijepo. Happy


razdragana
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica uto ruj 15, 2020 10:22 am

bitvica je napisao/la:

Stojte mi dobro i... Happy


Odlicno! Raste joj mlada i zdrava kosica. Happy Sad ce biti i cvrsca.

----

Nemoj sada upasti u zacarani krug samopredbacivanja, samoponizavanja, odnosno konstantnog samookrivljavanja.

Jer definitivno nisi kriva sto nisi izabrala studij medicine i specijalizirala psihijatriju. Isto tako nisi kriva sto si bila okruzena dovoljno razumnim, stalozenim ljudima da bi mogla kasnije prepoznati one koji to nisu i koji tu cinjenicu vjesto skrivaju.

Isto tako nisi kriva sto drustvene mreze privlace sirok krug razlicitih disfunkcionalnih osobnosti koje mogu na njima trenirati svoje fantazije. Iako mi se cini da svatko od nas vjeruje ljudima ono sto nam govore dok se ne dokaze suprotno (dok nije u nekom bas primjetnom raskoraku s iskustvom i logikom).


I konacno, coporativne smo zivotinje. To znaci da je nasa nagonska priroda da se povezujemo, pomazemo, da suosjecamo jedni s drugima i djelujemo u skladu s time. Uvijek ce biti tzv. "slobodnih agenata" koji ce iskoristavati takvu nasu narav. Treba li zbog njih sumnjati u svakog? A ne.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sri ruj 16, 2020 4:09 pm

bitvica je napisao/la:

Stojte mi dobro i... Happy

i...što? nećeš valjda dopustiti da te neka mentalno poremećena maliciozna narcisoidno sociopatska droljetina sjebe?
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by besposlenpop čet sij 07, 2021 5:09 pm

Danas je dan ... - Page 5 35e43e9ed6ea6067cc74abaae8cbaeea
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica pet lip 18, 2021 7:16 pm

Petak...

.... gleda me. Gledam i ja njega. Dobri smo si.

Mirise na marelice, cujem ga kako pokusava upamtiti svoje prethodnike, zelene oci upire u svod. S Lipnjom, zimske zvijezde prepusta meni, a ljetne podize visoko, visoko.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica sub lip 19, 2021 10:12 pm

Subotom je lice nateceno od snova. Nisu to veliki, herojski snovi, subota je jednostavna i izravna, pogadja nam karaktere i osmisljava zivote koji se prenose na nedjelju.. A mozda i citav radni tjedan.

Ova me subota ostavlja u stancicu iznad pekare i mirise na topao kruh. Utiskuje me na mali balkon lijevane ograde skrivene zavjesom cvijeca.. Promatram ulicu nacinjenu od granitnih plocica i prijelaze izmedju njih. Ondje su se ukotvili drugi jednostavni snovi koje su prolaznici otresli s lica.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Tomica čet kol 12, 2021 11:54 am

Father, the loss of you is a planet
orbiting what might have been.
I cannot say if the emptiness is
a grand celestial body or a vacuum
so complete nothing can escape.
I know
these forces have mass and motion
that bends, calls in, ripples fabric—
distorts the pace of light
for a billion years
.

Danas je dan ... - Page 5 Tumblr_psvd9mz3wE1s9vpylo1_1280
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Danas je dan ... - Page 5 Empty Re: Danas je dan ...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.