Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sarita's health corner

+2
saritica
whisperer
6 posters

Stranica 3 / 11. Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by saritica pon lis 26, 2015 7:29 pm

haha joj upravo to o slanini gledam
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by besposlenpop pon lis 26, 2015 7:39 pm

Esco je napisao/la:sace britsi uvuc' se u bizarne price prozete humorom:

Full breakfast

A full breakfast is a breakfast meal, usually including bacon, sausages, eggs, and a variety of other cooked foods, with a beverage such as coffee or tea. It is especially popular in the UK and Ireland, to the extent that many cafés and pubs offer the meal at any time of day as an "all-day breakfast". It is also popular in other English-speaking countries.
Kad su snobovi skužili da je rudarski doručak neizmjerno bolji nego porridge od haringe, proglasili su ga "engleskim". Obzirom da posle nejdu kopat, a da se ne bi zdebljali, gladuju do fajv o klok i srču čaj uz kjukamber sendvičiz. Jebiga, ja ujutro posrčem kapučino, kakao i jogurt, a nakrkam se navečer ... na kraju svi moramo od nečega umreti.  What a Face
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by besposlenpop pon lis 26, 2015 7:48 pm

Esco je napisao/la:hahaha...Pope, kak smo mi nas dva zivi uopce? mozda smo vec mrtvi desetljecima? a da jos to ni neznamo!

sarita's health corner - Page 3 CIJWTf8

Međunarodna agencija za istraživanje raka (IARC) bazirana u Francuskoj, a koja je dio Svjetske zdravstvene organizacije, stavila je prerađeno meso poput hrenovki, slanine, šunke i kobasica u grupu kancerogenih proizvoda poput duhana, azbesta i ispušnih plinova. Tvrde kako postoje jasni dokazi da takvi mesni proizvodi uzrokuju rak. Prema izvješću, 50 grama prerađenog mesa, što je oko dvije kriške slanine, dnevno povećava rizik od raka za čak 18 posto!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/potvrdio-who-kobasice-sunka-i-slanina-izazivaju-rak/851719.aspx
Jebote, svi portali i TV gnevnici se raskokodakali o crvenom mesu ko o crvenoj krpi. Sad kad su "otkrili" postotak kancerogenosti, konačno znamo od čeg ćemo mrijet.
Pucajte u prsa (pardon, u tanjur ... ubite me kulenom, pršutima, ćevapima ...)!
Jebiga, da je štetno znam i bez mikroanalize - kad se nakrkam nečeg od navedenog, imam dojam da sam se našopal željeznom rudačom. Posle dva-tri dana jaukanja, sve se vraća u svakodnevnicu ...
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by Buffy sri lis 28, 2015 7:49 pm

Važno je ne jesti prerađenu hranu, bilo koje vrste.

Pojela sad kesten pire iz dućana, imam skoro, pa alergijsku reakciju. Za razliku od onog iz meni poznate slastičarnice.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by Buffy sri lis 28, 2015 7:51 pm

saritica je napisao/la:
Buffy je napisao/la:
saritica je napisao/la:ovo je predivan post, pun ljubavi za dragu baku. bas je bila fina dusica, slicno kao i ti. ps. sinoc sam te sanjala.

Pričaj mi Happy
kao dosla ja tebi u posjetu. u nekoj sivoj kockastoj zgradi zivis. a u stan se ulazi kroz prozor. ti i tvoj muz ste me fino docekali i pravo pogostili dobrom, domacom hranom. kasnije, ja opet dolazim k tebi, ovaj put sa mojom mamom. velis ti meni - i gospodja majka je tu. dobro nam dosli. i opet ja udjem kroz prozor kod tebe i odjednom je oluja, uragan... i onako sve se trese, i krov hoce da odnese, al nekako ja znam da ce sve biti ok... i tad se probudim. eto.
Kažu kako je kuća tijelo, reklo bi se da me nekaj u glavu lupa, ako je krov skoro odnesen Grin
Primjećujem kako me naglo zaboli glava, pa se zacrvenim, izmjerim tlak, 128, 130. Za mene koja nemam nikada iznad 110, reklo bi se kako idem prema višem tlaku.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by saritica čet lis 29, 2015 1:22 am

to je jos uvijek predivan tlak. nadam se da ce se normalizirati
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by iluzija ned stu 01, 2015 5:14 pm

Buffy je napisao/la:
saritica je napisao/la:
Buffy je napisao/la:
saritica je napisao/la:ovo je predivan post, pun ljubavi za dragu baku. bas je bila fina dusica, slicno kao i ti. ps. sinoc sam te sanjala.

Pričaj mi Happy
kao dosla ja tebi u posjetu. u nekoj sivoj kockastoj zgradi zivis. a u stan se ulazi kroz prozor. ti i tvoj muz ste me fino docekali i pravo pogostili dobrom, domacom hranom. kasnije, ja opet dolazim k tebi, ovaj put sa mojom mamom. velis ti meni - i gospodja majka je tu. dobro nam dosli. i opet ja udjem kroz prozor kod tebe i odjednom je oluja, uragan... i onako sve se trese, i krov hoce da odnese, al nekako ja znam da ce sve biti ok... i tad se probudim. eto.
Kažu kako je kuća tijelo, reklo bi se da me nekaj u glavu lupa, ako je krov skoro odnesen Grin
Primjećujem kako me naglo zaboli glava, pa se zacrvenim, izmjerim tlak, 128, 130. Za mene koja nemam nikada iznad 110, reklo bi se kako idem prema višem tlaku.
nisi jedina. i kod mene je isto.
iluzija
iluzija

Posts : 185
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by whisperer uto stu 03, 2015 6:56 pm

Stigla jesen, tiha vladavina metala. 

Salatica:
hren naribati na sitno, a jabuke na krupno. Pomiješati u omjeru koji odgovara induvidualno, začiniti s malo jabučnog octa i soli, te ukrasiti na nasjeckanim orasima.

sarita's health corner - Page 3 Krem-salata-od-piletine-oraha-celera-i-jabuka-d2df33b342cc7b93a31348ee863b1469_view_l

Rižoto;
skuhati integralnu rižu i grah. Na maslinovom ulju popržiti luk i češnjak , dodati korjenasto povrće. Kada ono omekša, dodati malo majčine dušice i dimljenog tofua. Podliti sa malo vode (ili povrtnog temeljca), pa dodati rižu igrah, posoliti i popapriti.Poslužiti sa malo naribanog tvrdog sira po vrhu.


sarita's health corner - Page 3 Crveni-grah-s-rizom-i-povrcem_article_full
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by whisperer uto stu 03, 2015 7:03 pm

Oguljene i narezane dunje staviti u hladnu vodu zajedno s štapićem cimeta i grančicom kadulje, poklopite i kada zakuhaju kuhajte na blagoj vatri dok ne omekšaju. Kako biste kompot zasladili možete na početku dodati koju jabuku, par grožđica, suhih šljiva ili datulja u lonac, a druga opcija je na kraju mlaki kompot zasladiti s malo meda ili slada. Treća opcija, po želji dodati rum!

sarita's health corner - Page 3 Kompot
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by whisperer uto stu 03, 2015 7:10 pm

Vele da ovo doba godine obilježava zahlađenje tijela, zamračenje i zatvaranje pa je dobro mentalnom raščišćavanju pružiti mogućnost i čišćenja tijela  kroz neke od tradicionalnih prehrambenih navika.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by whisperer sri stu 04, 2015 1:56 am

Hmh, danas je moj kulinarski dan, napravila fantastičnu pitu od jabuka. Po ovom receptu, divno sve miriši.... vjerojatno se ne reže topla, ali nisma mogla odoljeti. Ukusno.

http://www.24kitchen.nl/shows/rudolphsbakery/recepten/american-apple-pie
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by besposlenpop sri stu 04, 2015 9:42 am

whisperer je napisao/la:Hmh, danas je moj kulinarski dan, napravila fantastičnu pitu od jabuka. Po ovom receptu, divno sve miriši.... vjerojatno se ne reže topla, ali nisma mogla odoljeti. Ukusno.

http://www.24kitchen.nl/shows/rudolphsbakery/recepten/american-apple-pie
Nema tu nikakvog receptora, sama reklama ... teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by besposlenpop sri stu 04, 2015 10:31 am

sarita's health corner - Page 3 Nezdravo
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by whisperer čet stu 05, 2015 2:37 pm

besposlenpop je napisao/la:
whisperer je napisao/la:Hmh, danas je moj kulinarski dan, napravila fantastičnu pitu od jabuka. Po ovom receptu, divno sve miriši.... vjerojatno se ne reže topla, ali nisma mogla odoljeti. Ukusno.

http://www.24kitchen.nl/shows/rudolphsbakery/recepten/american-apple-pie
Nema tu nikakvog receptora, sama reklama ... teet


Kada klikneš na link, pojavit će ti se ispod reklame koju spominješ natpis: "Ga direct naar de website". Klikneš na njega, reklama će se maknuti i pojavi se klipić sa receptom. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by whisperer čet stu 05, 2015 2:40 pm

Jučer se počastila sokom od koprive i mente.

sarita's health corner - Page 3 60907209-repro-eko-ekologija-zdrava-hrana-sejtan-soja-menta-bazga-jastrebarsko-volavje
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by besposlenpop čet stu 05, 2015 4:11 pm

whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
whisperer je napisao/la:Hmh, danas je moj kulinarski dan, napravila fantastičnu pitu od jabuka. Po ovom receptu, divno sve miriši.... vjerojatno se ne reže topla, ali nisma mogla odoljeti. Ukusno.

http://www.24kitchen.nl/shows/rudolphsbakery/recepten/american-apple-pie
Nema tu nikakvog receptora, sama reklama ... teet


Kada klikneš na link, pojavit će ti se ispod reklame koju spominješ natpis: "Ga direct naar de website". Klikneš na njega, reklama će se maknuti i pojavi se klipić sa receptom. Happy
Super da je na niskozemskom, inače, da je na norveškom, ko bi razmel ... teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by *madonna* čet stu 05, 2015 6:48 pm

whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
whisperer je napisao/la:Hmh, danas je moj kulinarski dan, napravila fantastičnu pitu od jabuka. Po ovom receptu, divno sve miriši.... vjerojatno se ne reže topla, ali nisma mogla odoljeti. Ukusno.

http://www.24kitchen.nl/shows/rudolphsbakery/recepten/american-apple-pie
Nema tu nikakvog receptora, sama reklama ... teet


Kada klikneš na link, pojavit će ti se ispod reklame koju spominješ natpis: "Ga direct naar de website". Klikneš na njega, reklama će se maknuti i pojavi se klipić sa receptom. Happy


zašto nema prijevoda  Cry Cry Cry Cry

vidim neke detalje , što je ono uz putar što stavlja? i ja bi to. umjesto cijelog putra stavim pola ovog što rudolph umiješa. i čime to pospe jabuke? pogledat ću opet klipić ali ništa ne razumijem ...

inače pitu od jabuka napravim fenomenalnu i jedna od tajni je i ..... jabuke narezane na veće komade a ne naribano!!!!


... i pospem po filu pinjole ili orahe ....
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by *madonna* čet stu 05, 2015 6:58 pm

whisperer je napisao/la:Jučer se počastila sokom od koprive i mente.

sarita's health corner - Page 3 60907209-repro-eko-ekologija-zdrava-hrana-sejtan-soja-menta-bazga-jastrebarsko-volavje


kupila ili napravila sama??
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by Gost čet stu 05, 2015 7:01 pm

*madonna* je napisao/la:
whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
whisperer je napisao/la:Hmh, danas je moj kulinarski dan, napravila fantastičnu pitu od jabuka. Po ovom receptu, divno sve miriši.... vjerojatno se ne reže topla, ali nisma mogla odoljeti. Ukusno.

http://www.24kitchen.nl/shows/rudolphsbakery/recepten/american-apple-pie
Nema tu nikakvog receptora, sama reklama ... teet


Kada klikneš na link, pojavit će ti se ispod reklame koju spominješ natpis: "Ga direct naar de website". Klikneš na njega, reklama će se maknuti i pojavi se klipić sa receptom. Happy


zašto nema prijevoda  Cry Cry Cry Cry

vidim neke detalje , što je ono uz putar što stavlja? i ja bi to. umjesto cijelog putra stavim pola ovog što rudolph umiješa. i čime to pospe jabuke? pogledat ću opet klipić ali ništa ne razumijem ...

inače pitu od jabuka napravim fenomenalnu i jedna od tajni je i ..... jabuke narezane na veće komade a ne naribano!!!!

a cekaj, znam i ja parlare nederlandse taal uz malu pomoc googleta:

Sastojci

pita tijesta

285 g brašna
Maslac 170 g
150 g krem sir
3 žlice hladne vode
15 g octa
1 žličica praška za pecivo
sol

punjenje

8 jabuke (Golden Delicious)
150 g šećera
3 žlice kukuruznog škroba
1 žličica cimeta zemlju
muškatni oraščić u prahu
1 vanilija mahuna
50g maslaca
100g krušne mrvice

Dodatne potrebe

1 žumanjak s crtica krema za četkanje
Cvijet se oprašuju
oklagija

Pita tijesta
Mijesiti brašno, maslac, krem ​​sir, vodu, ocat, sodu i sol u glatko tijesto. Zamotajte tijesto u prozirnu foliju i ostavite stajati oko 30 minuta u hladnjaku.

Punjenje

Ogulite i narežite jabuke na klinove, izvadite jezgru i izrezati jabuke na kriške. Pomiješajte šećer, kukuruzni škrob, cimet i muškatni oraščić. Prepoloviti vanilije kapsulu dužini, struže iz nutrini i srži pomiješajte sa šećerom. Rastopiti maslac. Bacanje kriške jabuka sa šećerom i dodati maslac.

Zagrijte pećnicu na 175 ° C. Razvaljajte tijesto na pobrašnjenoj na radni stol i linija pita jelo s njom. Izrežite preostalo tijesto u obliku i gnječenje zajedno. Pospite dno s krušnim mrvicama. Podijelite nadjev u lim i pritisnite čvrsto. Razvaljajte preostalo tijesto i na pokriti tortu s njom. Pritisnite rubove i napraviti rupu u pita kako bi se omogućilo pare da pobjegne. Četka tortu s žumanjka jajeta smjesu, pospite šećerom i pecite u pećnici oko sat vremena do zlatno smeđe.

koliko sam skuzio u cijelom procesu je bitna oklagija.

a sad bih mogao skocit do birca na pivo.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by *madonna* čet stu 05, 2015 7:14 pm

Esco je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:
whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Nema tu nikakvog receptora, sama reklama ... teet


Kada klikneš na link, pojavit će ti se ispod reklame koju spominješ natpis: "Ga direct naar de website". Klikneš na njega, reklama će se maknuti i pojavi se klipić sa receptom. Happy


zašto nema prijevoda  Cry Cry Cry Cry

vidim neke detalje , što je ono uz putar što stavlja? i ja bi to. umjesto cijelog putra stavim pola ovog što rudolph umiješa. i čime to pospe jabuke? pogledat ću opet klipić ali ništa ne razumijem ...

inače pitu od jabuka napravim fenomenalnu i jedna od tajni je i ..... jabuke narezane na veće komade a ne naribano!!!!

a cekaj, znam i ja parlare nederlandse taal uz malu pomoc googleta:

Sastojci

pita tijesta

285 g brašna
Maslac 170 g
150 g krem sir
3 žlice hladne vode
15 g octa
1 žličica praška za pecivo
sol

punjenje

8 jabuke (Golden Delicious)
150 g šećera
3 žlice kukuruznog škroba
1 žličica cimeta zemlju   zubo
muškatni oraščić u prahu
1 vanilija mahuna   zubo    mislim kužim ali ono ....  Laugh
50g maslaca
100g krušne mrvice

Dodatne potrebe

1 žumanjak s crtica krema za četkanje   Laugh Laugh
Cvijet se oprašuju   flower flower flower zubo
 oklagija  ovo je sasvim ok ali nedostaje NB!   Laugh Laugh Cool

Pita tijesta
Mijesiti brašno, maslac, krem ​​sir, vodu, ocat, sodu i sol u glatko tijesto. Zamotajte tijesto u prozirnu foliju i ostavite stajati oko 30 minuta u hladnjaku.

Punjenje

Ogulite i narežite jabuke na klinove, izvadite jezgru i izrezati jabuke na kriške. Pomiješajte šećer, kukuruzni škrob, cimet i muškatni oraščić. Prepoloviti vanilije kapsulu dužini, struže iz nutrini i srži pomiješajte sa šećerom. Rastopiti maslac. Bacanje kriške jabuka ( oleeeeeeeeeee!!!   cheers   ) sa šećerom i dodati maslac.

Zagrijte pećnicu na 175 ° C. Razvaljajte tijesto na pobrašnjenoj na radni stol i linija pita jelo s njom   confused . Izrežite preostalo tijesto u obliku i gnječenje zajedno   Grin Grin . Pospite dno s krušnim mrvicama. Podijelite nadjev u lim i pritisnite čvrsto. Razvaljajte preostalo tijesto i na pokriti tortu s njom. Pritisnite rubove i napraviti rupu u pita kako bi se omogućilo pare da pobjegne Grin Grin . Četka tortu s žumanjka jajeta smjesu Grin Grin , pospite šećerom i pecite u pećnici oko sat vremena do zlatno smeđe.

koliko sam skuzio u cijelom procesu je bitna oklagija.

a sad bih mogao skocit do birca na pivo.



ma ke cazzo sto google, me sembra che te ga fatto prevest sto rudolph el biondo in croato dopo aver bevu' na birra ....  Laugh
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by *madonna* čet stu 05, 2015 7:15 pm

nisam skužila ono cvijet se oprašuju ....  Plain Plain confused
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by Gost čet stu 05, 2015 7:36 pm

*madonna* je napisao/la:


ma ke cazzo sto google, me sembra che te ga fatto prevest sto rudolph el biondo in croato dopo aver bevu' na birra ....  Laugh

jebiga,go fato zaboraviti el NB! no go fato niversita, son gnorante, ebete. co mi me meto scriver le ricete vol dir ke son vise con le f. ke con m.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by Gost čet stu 05, 2015 7:41 pm

*madonna* je napisao/la:nisam skužila ono cvijet se oprašuju ....  Plain Plain confused

to hrvatski jezik jos nema rijeci za takve stvari pa prevadja alla bona. me par in ingles vol dir  1 egg yolk with a dash of cream for brushing. e ono cvijet se prasuju vol dir farina da polinare. bloem je farina, brasno.

vado, la birra me fa cekati.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by saritica čet stu 05, 2015 8:30 pm

haha joj al me nasmijaste esco i lasto... odlican prevod.
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by besposlenpop čet stu 05, 2015 10:10 pm

POČELO JE BEZAZLENO...

RUŽNA ISTINA: Seksi plavuša otkrila što joj je učinila veganska prehrana
sarita's health corner - Page 3 1002662_10202547081132266_135966885_n

Jordan Younger proslavila zahvaljujući blogu “Veganska plavuša”.

Tamo je ova 25-godišnjakinja iz Kalifornije pisala o svojoj prehrani i stilu živote te ohrabrivala druge da prihvate prehranu koja isključuje meso, ali i sve namirnice životinjskog podrijetla.

No godinu i pol nakon što je odustala od veganstva, blog je preimoneovala u “Uravnotežena plavuša” te je konačno izdala i knjigu “Prekid s veganstvom” u kojoj iskreno priznaje kako joj je toliko restriktivna dijeta nanijela mnogo više štete nego koristi.


Postala veganka zbog probavnih problema



Na vegansku prehranu se prebacila na prvoj godini fakulteta. Imala je nedijagnosticiranih problema s probavom te je mislila kako će prehrana koju je doživljavala kao superzdravu pomoći. U početku i je.”Bilo je pročišćujuće. Riješila sam se toksina te sam osjetila navalu adrenalina i energije jer su mojui pšroblemi sa želucem konačno bili riješeni” kaže Younger.
Ustrajala je u stilu prehrane, a nakon popularnog profila na Instagranu pokrenula je blog kojeg je ubrzo pratilo više od 70.000 ljudi. Objavljujući recepte i savjete još se više usredotočila na prehranu.


“Ospesija prehranom zaokupila je svaki sat. Sprečavala me da živim normalno, sprečavala me u sim mojim aktivnostima, druženjima, hobijima…” prisjeća se Younger.izbjegavati i gluten, prženu hranu, obrađeni šećer …


Bolovala od ortoreksije



sarita's health corner - Page 3 11407152_10205482467875100_5053418709221770937_n
“Kad su mama i sestra došle u grad na tjedan dana, mislim da nisno ni jednom zajedno jeli. Jela sam ili prije ili poslije druženja s njima” priznaje Younger, koja je bila ortoreksična.
Poremečaj označava pretjeranu fiksaciju na zdravu prehranu.



No pravi problemi su tek slijedili.



Počeo je kronični umor, vratili su problemi sa probavom a iscrpljivala se nevjerojatno lako.
Ljepotica visoka 163 cm smršavila je 12 kg. Na koncu je bila teška tek 47 kilograma. Tada, godinu dana nakon što se prebacila na veganstvo, prestala dobivati mjesečnicu. No ni tada nije preoznala signale koje još organizam šalje. Tek šest mjeseci nakon toga, kada je razgovarala s prijateljicom koja se liječila od anoreksije uočila je određene sličnosti.



sarita's health corner - Page 3 11012783_974535775944003_1777812834078527425_n


Prijateljica joj je savjetovala da počne jesti ribu. Younger ju je nevoljko poslušala. Dva dana kasnije, po prvi put nakon šest mjeseci, dobila je mjesečnicu. Liječnik joj je rekapo istu stvar – da je pothranjena. Poslušala ga je no, brinula se kako će njena publika reagirati.
U postu na blogu objasnila je kako se na veganstvo prebacial zbog zdravlja. No u konačnici je prestala slušati signale svog organizma.


Fanatici ju napadali



No to nekima nije bilo dovoljno – iako je većina pohvalila odluku, neki vegani su ju napali kao ubojicu i zločinca
“Kako netko može prestati jesti leševe i onda ih nonšalantno ponovo početi jesti” jedan je od pristojnih komentara.

No Younger nije odustala te kaže kako je konačno sretna i zdrava sa zdravom prehranom koja uključuje i jaja, ribu ali i meso.
“Shvatila sam kako neki vegani mogu biti jako elitistički snobovi. Kada je u pitanju prehrana, etikete mogu biti jako, jako opasne. Za sam živi primjer” zaključila je Younger. Sada, njen blog prati 120.000 ljudi, gotovo dvostruko više nego kada je jela samo bilje.

Dailymail.co.uk/Magazin.hr
-----------------------------------------------------------------------------------------




Još jedan dokaz više da su vegani = fašisti.  teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

sarita's health corner - Page 3 Empty Re: sarita's health corner

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 11. Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.