Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

shannara...

+3
whisperer
*madonna*
besposlenpop
7 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

shannara... - Page 2 Empty Re: shannara...

Postaj by saritica ned sij 24, 2016 7:46 pm

Tomica.Bombadil je napisao/la:
saritica je napisao/la:djevojka na pocetnoj stranici je bas lijepa. tako ja i tebe zamisljam. 

mozes li mi pojasniti zasto ti je detroit blizanacki grad rijeke? ja nekako ne vidim slicnost. cim spomenes detroit meni u misli dodje nesto nalik na ratno stanje - razrusene zgrade, nehigijenski uvjeti sa dosta stakora, horde kriminalaca, napustene cetvrti. rijeka je sofisticirani grad, predivne austroguarske arhitekture, sa pitomojim i podnebljem i ljudima.  


a sto se tice tvog pitanja da l postoji neki gradic ili mjesto koje me podsjetilo na moj dom, interesantno da jeste iako veze s vezom nema s mojim domom ni u kojem smislu. barem sam se tamo osjetila kao da to jeste moj dom, da tu pripadam. bilo je to u arizoni - ogromno siroko beskrajno plavo nebo, kaktusi, crvena pustinja. ne znam. bas me nesto bilo puklo tamo. i onda sama ta rijec pustinja - kad kazemo pustinja nama u misli odmah dolazi beskrajni prijesak i da tu nema nicega bas puno, a ono u biti je totalno obrnuto. ta ljepota pustinje koja je puna zivota i koja je jedna divna ekoloska cjelina koja ima sve sto je potrebno za ciklus zivota me naprosto omamila... eto.

a ja sam inace ponikla u kraju gdje se blagi obronci majevice stapaju sa ravnicom, gdje pogled puca sve do djakova kad je lijepo vrijeme. takve divne obronke, slicne mojima znala sam vidjeti u NC, a bome i u pensilvaniji, gdje cu se najvjerojatnije odesliti na farmu u dogledno vrijeme...

dakle, kod mene se sve opet svodi da amerika ima divnu prirodu, ali gradovi NJET NJET... 

uh, al se rapisah odavno nisam vako... loooooooool

Hvala Happy, ako ikada budem fotografirala ljude, bit će to ovako nekako. Nenametljivo.

Ooo, Detroit je mnogo sličniji Rijeci nego što se to čini. Samo što je Ri - Dorian Gray, a Detroit Dorianova slika. Oba grada, nekoć važno industrijsko pa i kulturno (glazbeno) središte, sada svjedoče o propalim tvornicama i duhovima prošlosti. Samo, Ri ušminkavaju pa se ne zamijeti toliko. Ima jedan odlomak iz Nevidljivih gradova koji me snažno podsjeća na ono što se dešava s Rijekom..

----


'... i što se bolje novi grad ustoličavao pobjedonosno u mjestu i imenu prvoga, to je više uočavao da se od njega udaljuje, da ga uništava učinkovito kao miševi i plijesan. Unatoč ponosu zbog novog sjaja, u dnu duše osjećao se stranim, nepriličnim, nametljivim.. One krhotine prvotnog sjaja, sačuvane po cijenu prilagodbe najmračnijim potrebama, sad ponovno premještaju: pohranjuju ih pod staklena zvona, u vitrine, polažu ih na baršunaste jastuke, ali ne više zato što bi mogle nečemu poslužiti, već zato što se po njima može sastaviti grad o kojem više nitko ništa ne zna.' 

shannara... - Page 2 UdMUOMO


----

Zanimljivo mi je da te se pustinja toliko dojmila. Happy Zapravo, nije. Ipak si ti dijete Dine. Happy
pustinja je samo dio prirode, a eto kod mene se ispostavilo da u prirodi nalazim sacredness. kad gledas religije ili mitove, svi veliki likovi su se povlacili u prirodu u toku nekih kriza ili problema. a isto je tako i sa nama malima. to su praiskonska mjesta u kojima susrecemo sebe u tisini. kad pogledas crtice kao sto su kralj lavova ili ice age nisu dzaba njhovi stvaratelji uzalud posegnuli za arhetipskim motivima - to i jeste ono sto je popalilo toliku publiku i sto je napravilo te crtice tako poznatima i omiljenima. 

ovo tvoje poredjenje rijeka vs detroit mi je zanimljivo, ali ipak... rijeka jos uvijek zivi i nije toliko mrtva kao detroit. za rijeku ima nade, dok za detroit ne vjerujem. nit je u rijeci toliki sljam i da je opasno hodati da te neko ubije kao kod nas u ratnim rusevinama... al dobro. svako ima svoje vidjenje. ja bih radije dosla zivjeti u rijeku nego u detroit.
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

shannara... - Page 2 Empty Re: shannara...

Postaj by iluzija sri sij 27, 2016 10:01 pm

saritica je napisao/la:ne znam vise nista u vezi amerike. iskreno, mislim da su oni majstori samopropagande i izdizanja samih sebe po metodi - hvalite me usta moja. barem sam se u to uvjerila kad su u pitanju gradovi. gradovi su im vecinom grozni - NY su nahvalili do nebesa a on u biti odise takvom memlom i djubrom da te jeza hvata od te uzasne energije, baltimore da ni ne pricam. nigdje parkinga, supci na sve strane, bed bugs po hotelima... istocna obala mi se definitivno gadi i nisam ja za to. opet, s druge strane, ima i finih mjesta. to sam posebno vidjela i osjetila u arizoni ili kaliforniji. a o prirodi da ni ne pricam. priroda im je fantasticna. predivna. nije ni cudo kad je cijeli kontinent u pitanju pa se moze naci za svakog po nesto. opet, to je vezano uz covjeka - sta ko i kako ocekuje od necega. kod mene je najjace izrazena osobina "appreciation of beauty" i to mi je ideja vodilja u svemu. amerika ma koliko bila po metodi hvalite me usta moja daje sansu ljudima da ostvare neke svoje snove i ima toliko svega o svemu da skoro sve sto ti dusa pomisli i pozeli to mozes i naci u bilo kojem smislu... ja sam neki dan nasla dvorac u napa valley .... divan italijanski dvorac... loooooool. staviti cu ti video da vidis. jedan fini stariji gospodin ga je izgradio svojim vlastitim rukama. uh sad se raspisah...
amerika je zemlja puna kontrasta. kako si i sama rekla, neki djelovi su super, a gradovi su uzasni. opisi malo detaljnije tu pustinju, jer je jako interesantno.
iluzija
iluzija

Posts : 185
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

shannara... - Page 2 Empty Re: shannara...

Postaj by saritica sri vel 17, 2016 7:22 am

hocu draga, ako ikako mognem, uskoro... umorna sam ovih dana. nadam se da si ti dobro i da je sve ok. pusa iz ledene usa.
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

shannara... - Page 2 Empty Re: shannara...

Postaj by *madonna* sri vel 17, 2016 8:30 am

ja volim filmove gdje se sve nesto odvija u denveru ..... sve cisto, bogato i puno zgodnih kauboja po ulici ....
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

shannara... - Page 2 Empty Re: shannara...

Postaj by Buffy pet vel 19, 2016 8:52 am

Kad sam bila klinka, očuh mi pričao kako je putovao na posao gdje je specijalizirao, po sat i pol vremena, a još je uvijek bio u Denveru Grin Navodno dugački grad...
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

shannara... - Page 2 Empty Re: shannara...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.