Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

jeremija - klub zadusnih baba

+2
*madonna*
saritica
6 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by saritica pet tra 21, 2017 5:04 am

steta da ne mogu spojit i one zadusne babe odonud ali ovako cemo. ovdje idu teme svih bolsetina koje nas spopadaju. lasto, meni se cini da cu tvojim stopama. kad hodam ko da mi je igla u stopalu. dobila sam bunion (ne znam rec na nasem) na nozi.. ono kad se palac na nozi pomjera prema unutra a ona koscica sa strane isokci. mislim da mi je koscica napukla... sto primamona rece - ostarilo se. 
 

inace, iz anestezije sam se budila ok. jednom sam doktoru brzinom munje zgrabila ruku kad je krenio da me pokrije. ali pokret je bio zbilja brzinom munje - ja imam uzasno brze reflexe, ostalo mi od sporta kojim sam se aktivno bavila
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by saritica pet tra 21, 2017 5:04 am

lasto, ne javljas mi nista kako se oporavljas? nadam se da si do sada bolje. pusa.
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by *madonna* pet tra 21, 2017 8:07 am

saritica je napisao/la:lasto, ne javljas mi nista kako se oporavljas? nadam se da si do sada bolje. pusa.
U to doba dok si pisala spavala sam ko beba , zaspala jos oko 9 sinoc sa curicom u krevetu. Bila sam uzasno umorna. Aktivni oporavak tek slijedi iako u ponedjeljak idem raditi. A sada , sto sama mogu i moram raditi jest poromjena prehrane i vjezbati. Nemam ostecenja zaradjenih zivotom ali jucer su mi rekli da imqm neke anomalije na oba kuka i lumbalnom dijelju kraljeznice i to prvi put saznajem. Kaze docent da moram poceti aktivno vjezbati kako bi ojacala muskulaturu, zapravo dobila ju uopce .... 
I naravno, aktivni dio therapie jest dekica zadusne babe
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by *madonna* pet tra 21, 2017 8:08 am

Ne mogu priheftati smajlice ....
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by *madonna* pet tra 21, 2017 8:08 am

Sarita, hoces li operirati tu kost??
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by whisperer pet tra 21, 2017 12:00 pm

*madonna* je napisao/la:
saritica je napisao/la:lasto, ne javljas mi nista kako se oporavljas? nadam se da si do sada bolje. pusa.
U to doba dok si pisala spavala sam ko beba , zaspala jos oko 9 sinoc sa curicom u krevetu. Bila sam uzasno umorna. Aktivni oporavak tek slijedi iako u ponedjeljak idem raditi. A sada , sto sama mogu i moram raditi jest poromjena prehrane i vjezbati. Nemam ostecenja zaradjenih zivotom ali jucer su mi rekli da imqm neke anomalije na oba kuka i lumbalnom dijelju kraljeznice i to prvi put saznajem. Kaze docent da moram poceti aktivno vjezbati kako bi ojacala muskulaturu, zapravo dobila ju uopce .... 
I naravno, aktivni dio therapie jest dekica zadusne babe

To ti je kao lančana reakcija, čim je problem sa kralježnicom, odrazi se na ostale zglobove jer se težina tijela počinje drugačije oslanjati i nositi. Obično i preporučuju jačanje muskulature kako bi "pridržavala" kosti da ne rusaju jedna od druge. Koljena su negdje u tome najosjetljivija, često preporučuju i smanjivanje kilaže (iako se često i ne radi o nekoj posebnoj težini), ali postoji negdje činjenica da jedan extra kilogram ima utjecaj na kost kao da je troduplo teži. Vjerojatno dosta na poslu sjediš, mislim da ćeš nakon 6 mjeseci nekog aktivnijeg vježbanja već osjećati promjene i manje problema. Sretno!
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by besposlenpop pet tra 21, 2017 12:50 pm

saritica je napisao/la:steta da ne mogu spojit i one zadusne babe odonud ali ovako cemo. ovdje idu teme svih bolsetina koje nas spopadaju. lasto, meni se cini da cu tvojim stopama. kad hodam ko da mi je igla u stopalu. dobila sam bunion (ne znam rec na nasem) na nozi.. ono kad se palac na nozi pomjera prema unutra a ona koscica sa strane isokci. mislim da mi je koscica napukla... sto primamona rece - ostarilo se. 
 ...
Da nisu čukljevi?
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by *madonna* sub tra 22, 2017 8:58 pm

whisperer je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:
saritica je napisao/la:lasto, ne javljas mi nista kako se oporavljas? nadam se da si do sada bolje. pusa.
U to doba dok si pisala spavala sam ko beba , zaspala jos oko 9 sinoc sa curicom u krevetu. Bila sam uzasno umorna. Aktivni oporavak tek slijedi iako u ponedjeljak idem raditi. A sada , sto sama mogu i moram raditi jest poromjena prehrane i vjezbati. Nemam ostecenja zaradjenih zivotom ali jucer su mi rekli da imqm neke anomalije na oba kuka i lumbalnom dijelju kraljeznice i to prvi put saznajem. Kaze docent da moram poceti aktivno vjezbati kako bi ojacala muskulaturu, zapravo dobila ju uopce .... 
I naravno, aktivni dio therapie jest dekica zadusne babe

To ti je kao lančana reakcija, čim je problem sa kralježnicom, odrazi se na ostale zglobove jer se težina tijela počinje drugačije oslanjati i nositi. Obično i preporučuju jačanje muskulature kako bi "pridržavala" kosti da ne rusaju jedna od druge. Koljena su negdje u tome najosjetljivija, često preporučuju i smanjivanje kilaže (iako se često i ne radi o nekoj posebnoj težini), ali postoji negdje činjenica da jedan extra kilogram ima utjecaj na kost kao da je troduplo teži. Vjerojatno dosta na poslu sjediš, mislim da ćeš nakon 6 mjeseci nekog aktivnijeg vježbanja već osjećati promjene i manje problema. Sretno!
Evo, upravo se to sve dogadja kod mene... Prvo se moram regulirati u prehrani i opet, prvo, vjezbati. Za pocetak, mogla bi hodati .... Osam sati sjedim na poslu i sve potom obavljam autom .....  Cry
Love
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by *madonna* sub tra 22, 2017 9:43 pm

whisperer je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:
saritica je napisao/la:lasto, ne javljas mi nista kako se oporavljas? nadam se da si do sada bolje. pusa.
U to doba dok si pisala spavala sam ko beba , zaspala jos oko 9 sinoc sa curicom u krevetu. Bila sam uzasno umorna. Aktivni oporavak tek slijedi iako u ponedjeljak idem raditi. A sada , sto sama mogu i moram raditi jest poromjena prehrane i vjezbati. Nemam ostecenja zaradjenih zivotom ali jucer su mi rekli da imqm neke anomalije na oba kuka i lumbalnom dijelju kraljeznice i to prvi put saznajem. Kaze docent da moram poceti aktivno vjezbati kako bi ojacala muskulaturu, zapravo dobila ju uopce .... 
I naravno, aktivni dio therapie jest dekica zadusne babe

To ti je kao lančana reakcija, čim je problem sa kralježnicom, odrazi se na ostale zglobove jer se težina tijela počinje drugačije oslanjati i nositi. Obično i preporučuju jačanje muskulature kako bi "pridržavala" kosti da ne rusaju jedna od druge. Koljena su negdje u tome najosjetljivija, često preporučuju i smanjivanje kilaže (iako se često i ne radi o nekoj posebnoj težini), ali postoji negdje činjenica da jedan extra kilogram ima utjecaj na kost kao da je troduplo teži. Vjerojatno dosta na poslu sjediš, mislim da ćeš nakon 6 mjeseci nekog aktivnijeg vježbanja već osjećati promjene i manje problema. Sretno!
Duplic!
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by saritica sub tra 22, 2017 11:11 pm

lasto moja, ajmo se mi lijepo baciti na vjezbanje i pomalo koju kilu skinuti. u pravu je vispica. treba malo misice ojacati. ja sam lijena. 
pope - evo vidim da je prevod cuklj... nisam nikad prije cula za tu rijec, ali sjecam se da je baka moja to imala isto
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by besposlenpop ned tra 23, 2017 12:07 pm

saritica je napisao/la:... 
pope - evo vidim da je prevod cuklj... nisam nikad prije cula za tu rijec, ali sjecam se da je baka moja to imala isto
Nisam siguran kak uopće glasi singular, al liječenjem čukljeva su me do prije par mjeseci zasipali reklamama na Netu, pa sam tu za njih i prvi put saznal. Do tad sam mislil da se to zove jednostavno "iskrivljeni palci" ili tak nekak.  Silly
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by saritica pon tra 24, 2017 3:53 am

*madonna* je napisao/la:Sarita, hoces li operirati tu kost??
nadam se da necu.  Cry
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by saritica pon tra 24, 2017 3:54 am

besposlenpop je napisao/la:
saritica je napisao/la:... 
pope - evo vidim da je prevod cuklj... nisam nikad prije cula za tu rijec, ali sjecam se da je baka moja to imala isto
Nisam siguran kak uopće glasi singular, al liječenjem čukljeva su me do prije par mjeseci zasipali reklamama na Netu, pa sam tu za njih i prvi put saznal. Do tad sam mislil da se to zove jednostavno "iskrivljeni palci" ili tak nekak.  Silly
to su ti sigurno vidjeli da si guglo za gljivice pa su pretpostavili i to pa ti salju reklame za cukljeve Laugh
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by besposlenpop pon tra 24, 2017 2:45 pm

Popravljali jutros server od Čergi i Jagoda voruma.
Eto, i serveri obole, pa im treba therapia ...
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by besposlenpop pon tra 24, 2017 4:31 pm

HIGIJENA NIJE POLA ZDRAVLJA

TUŠIRANJE VAM MOŽE ŠTETITI: Znanost otkrila – moguće je da pretjerujete i oštećujete nešto jako važno

jeremija - klub zadusnih baba Thinkstockphotos-514058648


Ako ste se jutros tuširali, možda bi bolje bilo da niste.


To je zato što je redovito tuširanje, tj. grubo ribanje esencijalnih ulja i organizama s vaše kože, štetno za vaše zdravlje, vaš miris, te ravnotežu života na vašem tijelu, piše Science Alert.

Tuširanje je loše, samo još nema dokaza


Nije lako pisati o ovome jer ne postoji previše istraživanja koje bi vam moglo pokazati koliko bi se često trebali čistiti, kao ni koristeći koje metode.
Ono što postoji je sve veća količina dokaza koji ukazuju kako naš sadašnji način života, koji uključuje šampone i redovito trljanje tijela, zajedno s još nekim faktorima, oštećuje kompleksan sustav koji znanost još u potpunosti ne razumije – ljudski mikrobiom.

Mikrobiom je skup bakterija, arhea, virusa i drugih mikroba koji žive u i na našem tijelu. Ono što znamo je da su ta strana tijela izuzetno važna za naše zdravlje. Bez njih bi naš imunosustav, probava, pa čak i naše srce funkcioniralo slabije ili uopće ne bi.
jeremija - klub zadusnih baba Thinkstockphotos-612518586
Možda je najlakše shvatiti mikrobiom kao paralalan i komplementaran sustav organa umrežen s većim nakupinama mokrog tkiva za koje tipično shvaćamo da sačinjavaju ljudski stroj.
No znanstvenici priznaju kako sadašnje stanje znanosti pruža samo maleni komadić pune slike uloge koju mikrobiomi igraju u našim životima.
Postoje brojni indirektni dokazi da tuširanje šteti mikrobiomu vaše kože, što opet šteti i zdravlju same kože. Uz mikroorganizme, uklanjaju se i nužna ulja, koja zatim kozmetička industrija pokušava nadomjestiti regeneratorima i raznim kremama za njegu kože.
Pretpostavlja se i da su najčešći problemi s kožom danas, poput akni, posljedica ometanja normalnog mikrobioma.

A što sa smradom

Izgleda da sve upućuje na to kako je prečesto tuširanje loša stvar za vaše zdravlje. No ne postoji niti jedno objavljeno istraživanje koje bi jasno i glasno to reklo.
Dio problema mogao bi biti i u činjenici kako nije pretjerano lako sakupiti dovoljan broj sudionika koji bi bili spremni preskočiti tuširanje dovoljni dugo da bi se moglo provesti kvalitetno i dobro kontrolirano istraživanje. Umjesto toga, objavljena istraživanja te vrste temelje se uglavnom na eksperimentiranju na samome sebi.
Evo u čemu je problem – neke od bakterija u našem mikrobiomu izlučuju kemikalije koje gadno smrde i koje zatim isparavaju iz raznih rupica i udubina tijela. Prestanite ih ispirati ili ubijati dezodoransom, i stvari ubrzo postanu dosta gadne.
No ljudi koji su se prestali tuširati kažu kako problem postoji isključivo zato što je naš mikrobiom ionako već poremećen.
Najpoznatiji primjer vjerojatno je onaj Jamesa Hamblina, koji je objavio esej u lipnju 2016. u kojem opisuje kako se postepeno prestao tuširati.
“U početku bio sam nauljena, smrdljiva zvijer”, napisao je.
Ali teorija tvrdi da kako se vaše tijelo navikava na novu normalu bez tuširanja, vaš obnovljeni, rekalibrirani mikrobiom miriši znatno ugodnije.
jeremija - klub zadusnih baba Thinkstockphotos-517573880
Izgleda da je to upalilo kod Hamblina.
“Još se uvijek isperem gdje god sam vidljivo prljav, jer je ti pitanje društvene prihvaćenosti. Ako imam lošu frizuru, nagnem se pod tuš i smočim ju. Ali ne koristim šampon niti sapun za tijelo, i gotovo nikada ne idem pod tuš…”
“… I sve je u redu. Probudim se i za par sam minuta vani. Prije kada bi mirisao loše, kao na kraju dugog dana ili nakon što sam vježbao, sada jednostavno više ne. Barem mome nosu. Pitao sam prijatelje da me pomirišu, i oni inzistiraju kako je sve u redu (iako su se možda udružili kako bi me uništili).”
Nova studija tvrdi da biste tuširanje trebali obaviti točno sat i pol prije odlaska u krevet. Evo zašto

Da li je život bez tuširanja u stvari zdraviji

Iako nije u potpunosti jasno jesu li ljudi poput Hamblina zdraviji od drugih (to je dosta neodređen koncept), očito je da nema jasnog razloga da ih smatramo manje zdravima. I kao što je i sam rekao, definitivno uštede puno vremena, vode i novca.
No ako se i vi odlučite prestati tuširati, vjerojatno bi bilo dobro da se neko vrijeme držite podalje od ljudi koje želite zadiviti.

flower
Meni sviđa!
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by saritica pon tra 24, 2017 5:53 pm

a dobro, ja otvorila klub jeremija, ali ne bih ove najmladje generacije tu dovodila - ovo je za nas stare. dakle, lastica, wispica, ligeja, maca, lena i cat - vi ovdje ne privirujte. vama je rano za ove exclusivne clubove. to je za nas stare koke - dobre juhe  Laugh  i pop nas dragi naravno.
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by saritica pon tra 24, 2017 9:08 pm

a to da se ne treba tusirati i prati je cista glupost. oprosti, pope, znam da si zadivljen textom ali to je tesko snobovsko sranje takozvanih intelektualaca i pomodara koji su svu pamet svijeta posisali. naravno da je odrzavanje redovite higijene vazno, a da ne treba pretjerivati i da je to stetno i to svi znamo, osim ovih pametnjakovica kojih je u zadnje vrijeme sve vise i vise i koji svojim sranjima na blogovima seru ko grlice. kad mi ovakvi tekstovi pocnu srati o unjistavanju prirodnog ph - a, a da pri tome ni ne znaju sta je ph, a jos manje sta je normalni ph ljudske koze ili izlucevina dodje mi da im kazem - mars u svoju rupu.... sve ti je to moj pope produkt previse sranja u danasnjem svijetu - i to liberalnog (u prevodu citaj - komunjarskog) agresivnog sranja 

pitaj lastu hocel se ona odrec svojih samponcica za kosu... loooool. ja bome necu. i nekih finih sapuncica za pranje... ha ja.. i dezica..
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by Lena pon tra 24, 2017 9:46 pm

saritica je napisao/la:a dobro, ja otvorila klub jeremija, ali ne bih ove najmladje generacije tu dovodila - ovo je za nas stare. dakle, lastica, wispica, ligeja, maca, lena i cat - vi ovdje ne privirujte. vama je rano za ove exclusivne clubove. to je za nas stare koke - dobre juhe  Laugh  i pop nas dragi naravno.

bome i ja sam počela polako tu i tamo "puštat"..... zubo
skupilo se godina sara, ali nisu ni one mjerilo ako je zdravlje u redu......ne smijem se bunit za sad....neke sitne stvari, nije vrijedno spomena
ti i ja smo tu negdje koliko pamtim, kakva mlađarija  zubo
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by Lena pon tra 24, 2017 9:51 pm

ma normalo da se treba prat,ali i ja se slažem da ne treba pretjerivat u smislu svaki dan kosa i sl. ipak treba imati dobru mjeru.....
ovo sa nekorištenje sapuna, pa ne znam...ima i prirodnih sapuna i manje agresivnih....ja sam korištenje,treba naći šta kome paše....šta laganije.....ja često koristim dječije stvari....pašu mi.....
isto tako neke skroz obične kreme tipa nivea plava i najzahvalije su za moju kožu.....
probala sam neke skupe stvari i cijena nije nikakva garancija da ti nešto odgovara koži,kosi.....
tako da treba pazit na tip koji odgovara i sve pet....
inače u zadnje vrijeme jako mi je teško pronaći dezodorans....da je blaga mirisa,da mi paše i da nije neka teška kemija....
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by besposlenpop pon tra 24, 2017 11:37 pm

jeremija - klub zadusnih baba Buhoslav
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by Buffy uto tra 25, 2017 8:39 am

saritica je napisao/la:a to da se ne treba tusirati i prati je cista glupost. oprosti, pope, znam da si zadivljen textom ali to je tesko snobovsko sranje takozvanih intelektualaca i pomodara koji su svu pamet svijeta posisali. naravno da je odrzavanje redovite higijene vazno, a da ne treba pretjerivati i da je to stetno i to svi znamo, osim ovih pametnjakovica kojih je u zadnje vrijeme sve vise i vise i koji svojim sranjima na blogovima seru ko grlice. kad mi ovakvi tekstovi pocnu srati o unjistavanju prirodnog ph - a, a da pri tome ni ne znaju sta je ph, a jos manje sta je normalni ph ljudske koze ili izlucevina dodje mi da im kazem - mars u svoju rupu.... sve ti je to moj pope produkt previse sranja u danasnjem svijetu - i to liberalnog (u prevodu citaj - komunjarskog) agresivnog sranja 

pitaj lastu hocel se ona odrec svojih samponcica za kosu... loooool. ja bome necu. i nekih finih sapuncica za pranje... ha ja.. i dezica..

Mislim kako se treba osluškivati, osjećaj nakon tuširanja je fenomenalan, puno se bolje spava kad se bar malo smočiš prije spavanja.
Inače poprimamo navike od malih nogu, mene je mama navikla na tuširanje ujutro, prije izlaska u dan, ali mi je gušt uz pranje zubiju navečer bar još malo pod vodu.
Općenito me voda oduševljava.

Nikako mi ne ide s tekućim sredstvima za tijelo, nikako se isprati Grin
Volim sapune, znam da Lush nije potpuno prirodan, ma kako ga reklamirali, ali najbolje mi koža reagira na njihove preparate, nakon tuširanja sapunom, stavim njihov regenerator za ispiranje.
Slično kao na kosu, ne bi se reklo, ali jako nahrani kožu i sve hranjive tvari se upiju; to mi je super jer mi se ne da poslije tuša mackati, mackanje volim samo kad me masiraju, onda može tona ulja Grin


Nikako stići, valjalo bi na Shirodaru otići, vrijedi zlata.

Ruke, užas jedan, nema krema koje nisam probala.
Sve dok nisam s karite (shea) maslacom počela mazati direktno na kožu (kao da uzmeš obični maslac, pa trljaš dok se sve ne upije) nije bilo pomoći.

Vratimo se na temu, tuširanje je mrak zubo
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by Buffy uto tra 25, 2017 8:45 am

Lena je napisao/la:ma normalo da se treba prat,ali i ja se slažem da ne treba pretjerivat u smislu svaki dan kosa i sl. ipak treba imati dobru mjeru.....
ovo sa nekorištenje sapuna, pa ne znam...ima i prirodnih sapuna i manje agresivnih....ja sam korištenje,treba naći šta kome paše....šta laganije.....ja često koristim dječije stvari....pašu mi.....
isto tako neke skroz obične kreme tipa nivea plava i najzahvalije su za moju kožu.....
probala sam neke skupe stvari i cijena nije nikakva garancija da ti nešto odgovara koži,kosi.....
tako da treba pazit na tip koji odgovara i sve pet....
inače u zadnje vrijeme jako mi je teško pronaći dezodorans....da je blaga mirisa,da mi paše i da nije neka teška kemija....

Sebamed?
Nema nekih teških dodataka, neutralni miris, ništa drugo ne koristim od dezića.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by besposlenpop čet tra 27, 2017 10:04 am

Jutros sam se vratil na mjesto zločina - u Zajčevu.
Ultrazvuk abdomena je pokazal ono kaj sam i bez toga znal da mi je jetra masna ...  teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by whisperer pet tra 28, 2017 3:56 pm

Morat' ćeš se, Pope, staviti malo na red. Happy

Meni već neki niz godina dolaze postepeno promjene, čini mi se od 37-e,  i zapravo je sve jedan oblik navike koji pretočiš i naučiš u drugi. Pogotovo što se prehrane tiče. Kruh ne jedem sigurno više od dvije godine, ulje potpuno izbačeno, samo maslinovo i kokosovo, pšenice općenito jako slabo konzumiram, šećer zamjenjujem s medom, a ne sjećam se kada sam pila sokove i gazirano, osim iscijeđene limunade i ostalog sezonskog voća. Velim to iz razloga što je danas teško pronaći u marketima proizvod a da znaš što je zapravo pravi sastav i na očigled su nam imuniteti oslabili-  što od loše prehrane, što od svakodnevnog stresa. Alergije su povećane, osipamo se na svaki drugi dućanski proizvod, štitnjače u sve većem broju luduju, više ti ne mogu niti postaviti neku klasičnu dijagnozu jer za reakcije koje imaš nisu više medicinski ni poznate. Liječnici dobivaju opomene i kazne ako prepišu lijek koji im nadređeni nisu odobrili iako isti smatra da će taj imati kvalitetnije djelovanje. Sve je otišlo u klinac i onda se hvatamo za slamku prirodnosti. Srećom doma imamo vrtove, srećom mama bere trave pa imamo krema i čajeva, srećom.., ali ima onih koji nisu u takvoj prilici iz n-tnih razloga. Ima onih koji ne mogu kupiti desoderans od 70 kn, prirodnu kremu  za lice, tijelo, pa čak nisu u prilici i da ih sami prave. Da se ne držim skupa s ljudima koji su mojih svjetonazora, vjerujem da bih poludjela u trenutačnom stanju svijeta.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by besposlenpop pet tra 28, 2017 7:44 pm

whisperer je napisao/la:Morat' ćeš se, Pope, staviti malo na red. Happy

... Alergije su povećane, osipamo se na svaki drugi dućanski proizvod, štitnjače u sve većem broju luduju, više ti ne mogu niti postaviti neku klasičnu dijagnozu jer za reakcije koje imaš nisu više medicinski ni poznate ... Ima onih koji ne mogu kupiti desoderans od 70 kn ...
Jedino na kaj sam alergičan su dezodoransi. Zapravo, još nisam na one kamene (18 kuma de-em).  Cool
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

jeremija - klub zadusnih baba Empty Re: jeremija - klub zadusnih baba

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.