Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

berghdal

Go down

berghdal Empty berghdal

Postaj by Gost čet lip 05, 2014 9:50 pm

evo jedne podosta poteske teme. inace, pozdravljam i nabijem na batinicenicetinu sve bivse i buduce dusmane, virtualne prijatelje i nepriatelje i zelim im liepo i mirno ljeto. 

Vojni zarobljenik, Berghdal,  koji je godinama bio zatocen u afganistanu od strane talibana, prije par dana je pusten. Razmijenjen je za zarobljenike iz guantanama. I to bi bilo sve divno I krasno, eto … mlad decko, vratio se kuci, da nije sad pocela velika prasina se dizati oko toga svega. Bune se njegove kolege, bivsi frendovi iz vojske. Kazu nije on nikakav ratni heroj, nego je deserter. Uz to jos I simpatizira sa talibanima. I mene dalje zaintrigirala ta prica I ja dalje citam. Elem, decko je sa 19 godina upisao se u vojsku I otisao u rat u afganistan. No  medjutim, kad je tamo stigao, neki proces se u njemu trigerirao I on je dozivio duboku transformaciju. Poceo je gledati na sve to drugim ocima. Cesto je pisao ocu, ili snimao filmice u koima izrazava svoje neslaganje sa amerikom. Kaze da je spoznao da nije u redu ici u tudje zemlje I pod krinkom pomoci razarati I harati sve na sta naidju… I tako, poanta je da je mu se sve okrenulo za 360. Moja pitanja su sljedeca:
1. dijete drago, pa zar to tebi nije bilo jasno I prije? Zar ti nije bilo jasno sta se radi I kako se radi?
2. dijete drago, ti bi, ko I milioni ostalih, sve radio samo ne bi radio. Sta si kog kurca uopce isao u vojsku? Samo lijeni idioti, oni koji se ne zele pomuciti ni za sta u zivotu I koji hoce precicama kroz zivot mogu se uclaniti u vojsku….sve je lakse nego zapeti I odraditi skolu, kucu, zivot… povlastice su toliko privlacne da uvjerimo sami sebe kako je ok ici u tudje zemlje I raditi to sto se radi??? Kako mos kog vraga ici na tudje, otimati tudje I jos nalaziti opravdanje za to?

Ako ga je ovo icemu naucilo, bit ice mi drago, al cisto sumnjam…

Gost
Gost


[Vrh] Go down

berghdal Empty Re: berghdal

Postaj by Gost čet lip 05, 2014 10:18 pm

počela se prikazivati serija Domovina na HRT-u. Ja sam je gledala na fox crimu ime već dosta dugo tome. Nisam odgledala do kraja jer me počela živcirati. Tema je upravo zarobljeni američki vojnik koji se preobratio na islam, i nakon mnogo godina pušten i vračen natrag u ameriku. Naravno sa zadatkom odmazde. Ameri ga prate svjesni da se možda preobratio, pa sljedi red ubijanja, red seksa, pa red prjevare, pa sexsa pa ubijanja.

Netko mora biti i vojnik - onaj običan prašinar, no ima njih i visoko školovanih. Mnogi odlaze u vojsku da se maknu iz loših sredina u kojima žive.Mnogi bježe od siromaštva što u vojsku što u popove.
Mene više smeta zadojenost, isprani mozgovi ili što već

Gost
Gost


[Vrh] Go down

berghdal Empty Re: berghdal

Postaj by Gost pet lip 06, 2014 12:17 pm

Ciao, Sarah. Happy Sinoć te uopće nisam zamijetila, oprosti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

berghdal Empty Re: berghdal

Postaj by darla_ sub lip 07, 2014 6:19 pm

Da i tu pozdravim Saritu  Happy 

Ne znam, s obzirom na americko obrazovanje, a i propagandnu navodnu aniteroristicku politiku, nije mi cudno sto taj mladic nije bas upucen u realno stanje stvari na terenu. Nebi mu ja bas tako ostro sudila.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

berghdal Empty Re: berghdal

Postaj by Gost uto lip 10, 2014 10:36 pm

evo i tu da vam otpozdravim. nije da mu sudim... vise onako naglas razmisljam.
inace po cijeli dan hodam po kuci i stalno ponavljam "bergdahl", onako sa njemackim accentom na "r"... lol

Gost
Gost


[Vrh] Go down

berghdal Empty Re: berghdal

Postaj by Gost uto lip 10, 2014 11:34 pm

cistacicafata je napisao/la:evo i tu da vam otpozdravim. nije da mu sudim... vise onako naglas razmisljam.
inace po cijeli dan hodam po kuci i stalno ponavljam "bergdahl", onako sa njemackim accentom na "r"... lol

a sta se cudis jebote...pa znas kako je bilo u Jugoslaviji druze Tito mi ti se kunemo da sa tvoga puta ne skrenemo. i niko ne bi skrenuo da njih nekoliko psihopata nije promijenilo saobracajnu signalizaciju i putokaze...na kraju su se svi pogubili i postali ustase, cetnici, partizani, katolici, muslimani, pravoslavci...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

berghdal Empty Re: berghdal

Postaj by Gost sri lip 11, 2014 5:29 am

escaped je napisao/la:
cistacicafata je napisao/la:evo i tu da vam otpozdravim. nije da mu sudim... vise onako naglas razmisljam.
inace po cijeli dan hodam po kuci i stalno ponavljam "bergdahl", onako sa njemackim accentom na "r"... lol

a sta se cudis jebote...pa znas kako je bilo u Jugoslaviji druze Tito mi ti se kunemo da sa tvoga puta ne skrenemo. i niko ne bi skrenuo da njih nekoliko psihopata nije promijenilo saobracajnu signalizaciju i putokaze...na kraju su se svi pogubili i postali ustase, cetnici, partizani, katolici, muslimani, pravoslavci...
ovo je za nasmijat se,al ispast će da te tapšem i gladim a to nesmijemo  teet 
Pope oprosti posudila sam čačkalicu, nadam se da ovu nisi koristio  Grin

Gost
Gost


[Vrh] Go down

berghdal Empty Re: berghdal

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.