Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fotografske skitnje

+8
mala Cat
Lena
Sco
darla_
urbanstyle
bazilija
whisperer
besposlenpop
12 posters

Stranica 4 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by Gost uto ruj 09, 2014 8:39 pm

Sunce je već zapadalo, a ja sam se našla pored dječjeg vrtića i ponovno je tiho promatrala... Ovaj je dragulj često nezamjetan, ali nadam se da ću nekom skrenuti pažnju na nj... Riječani, znate li gdje se nalazi? Happy

(baterija mi je bila slaba pa nije bilo ništa od blica; andi kao andi, uvijek nešto kod njega)


Fotografske skitnje - Page 4 52595630955894732113

(mutna je fotka, da Sad )

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by whisperer uto ruj 09, 2014 11:52 pm

dromsin je napisao/la:
whisperer je napisao/la:Gdje ćete na more? Happy Meni možeš i Ikeu malo pofotkati...

_
kod Splita
Ranč ti je zakon
dogovorito za Ikeu, pogled iz moje perspektive zubo

Ove životinjice i stara kućica su iz susjedstva, to je uhvaćeno kroz šetnju.
Daj uslikaj malo ormare s policama i koji dječji krevetac, čisto da vidim ima li smisla odlaziti. Davno sam kupovala namještaj iz tog shopa, ali se nije baš pokazalo kvalitetnim. Iverica.. Ubrzo bi sve popucalo.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by whisperer uto ruj 09, 2014 11:55 pm

Sco je napisao/la:Fotografske skitnje - Page 4 2009-07-07-Losinj0050

p.s. nisam znal da whisp ima nekaj na Lussin Picolo..... Grin


Lijepa fotka! Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by whisperer uto ruj 09, 2014 11:57 pm

Ligeja je napisao/la:Sunce je već zapadalo, a ja sam se našla pored dječjeg vrtića i ponovno je tiho promatrala... Ovaj je dragulj često nezamjetan, ali nadam se da ću nekom skrenuti pažnju na nj... Riječani, znate li gdje se nalazi? Happy

(baterija mi je bila slaba pa nije bilo ništa od blica; andi kao andi, uvijek nešto kod njega)


Fotografske skitnje - Page 4 52595630955894732113

(mutna je fotka, da Sad )


Možda kod Guvernerove? Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by whisperer sri ruj 10, 2014 12:04 am

Da, Guvernerova je inače puna dječjih vrtića.. Happy

Razmislim još malo..
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by Gost sri ruj 10, 2014 12:46 am

whisperer je napisao/la:Da, Guvernerova je inače puna dječjih vrtića.. Happy

Razmislim još malo..

Happy

Nije, ne... Ali blizu je jedna poznata ruina. A preko puta tuzne vrbe, svakakvih, meni uvijek, neugodnih odjela...

----

Zaboravila skljocnuti Ciru, ali zato jesam ovo (vrlo brzo jer me je portir netremice promatrao):

Happy

Fotografske skitnje - Page 4 53406204297500765664

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by besposlenpop sri ruj 10, 2014 1:23 am

Ligeja je napisao/la:Sunce je već zapadalo, a ja sam se našla pored dječjeg vrtića i ponovno je tiho promatrala... Ovaj je dragulj često nezamjetan, ali nadam se da ću nekom skrenuti pažnju na nj... Riječani, znate li gdje se nalazi? Happy

(baterija mi je bila slaba pa nije bilo ništa od blica; andi kao andi, uvijek nešto kod njega)


Fotografske skitnje - Page 4 52595630955894732113

(mutna je fotka, da Sad )
Obesita vrba.
Jel na groblju?  teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by whisperer sri ruj 10, 2014 9:59 am

Ligeja je napisao/la:
whisperer je napisao/la:Da, Guvernerova je inače puna dječjih vrtića.. Happy

Razmislim još malo..

Happy

Nije, ne... Ali blizu je jedna poznata ruina. A preko puta tuzne vrbe, svakakvih, meni uvijek, neugodnih odjela...

----

Zaboravila skljocnuti Ciru, ali zato jesam ovo (vrlo brzo jer me je portir netremice promatrao):

Happy

Fotografske skitnje - Page 4 53406204297500765664


Pa da, nazire se bolnica... 
Nego, nastavi sa škljocanjem.. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by Gost sri ruj 10, 2014 12:53 pm

besposlenpop je napisao/la:
Obesita vrba.
Jel na groblju?  teet

Ma ke groblje? Pored djecjeg vrtica "Potok". Happy A imas li ti u svojoj blizini tuzne vrbe?


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by Gost sri ruj 10, 2014 1:11 pm

whisperer je napisao/la:
Pa da, nazire se bolnica... 
Nego, nastavi sa škljocanjem.. Happy

Gle, doista se cini kao zgrada bolnice. Ali nije. Ovo je zgrada bivseg Gradjevinskog, a sadasnjeg Fakulteta za zdravstvene studije... Happy Inace, unutar te zgrade od 50ih do 1985. djelovala je skola za medicinske sestre, cini mi se...

Evo dva murala iz dvorista osnovne skole u blizini, meni najdraze. Happy

(Sve je ovo andi uhvatio. I direktno s njega uploadam pa ne mogu promijeniti velicinu. Prva je fotka malko obrezana.)

Fotografske skitnje - Page 4 59080861251801088389

Fotografske skitnje - Page 4 65740140049276977713

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by Lena sri ruj 10, 2014 1:32 pm

ja sam tako lina za poskidat i malo poodabat sve te puste slike koje uslikamo.....koma....prije si morao razvit i imao si slika...sad je sve po kompu....


evo jedna sa kupresa....iz vožnje....
 
Fotografske skitnje - Page 4 2s64ml2
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by whisperer sri ruj 10, 2014 7:38 pm

Ligeja je napisao/la:
whisperer je napisao/la:
Pa da, nazire se bolnica... 
Nego, nastavi sa škljocanjem.. Happy

Gle, doista se cini kao zgrada bolnice. Ali nije. Ovo je zgrada bivseg Gradjevinskog, a sadasnjeg Fakulteta za zdravstvene studije... Happy Inace, unutar te zgrade od 50ih do 1985. djelovala je skola za medicinske sestre, cini mi se...

Viktora Cara Emina? Pa nisam se nikada zagledala u tu vrbu... da, znam tu zgradu. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by whisperer sri ruj 10, 2014 7:46 pm

Tko su autori murala?

__

Leno, čestitke! Iako ne znam što si polagala, ali po pisanju mi se čini da si odlučila završiti započeti studij? Ako je to točno, svaka čast. Teško se vratiti u taj studentski film nakon pauza.. uvijek je lakše krenuti na novi studij. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by besposlenpop sri ruj 10, 2014 8:36 pm

Suada je napisao/la:A imas li ti u svojoj blizini tuzne vrbe?



Nemam. Ne volim to drvo, ispod njega niš ne raste. Fotografske skitnje - Page 4 A040

besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by Lena čet ruj 11, 2014 6:48 am

whisperer je napisao/la:_

Leno, čestitke! Iako ne znam što si polagala, ali po pisanju mi se čini da si odlučila završiti započeti studij? Ako je to točno, svaka čast. Teško se vratiti u taj studentski film nakon pauza.. uvijek je lakše krenuti na novi studij. Happy
evo još ovdje da odgovorim (jer sam se razmilila na više tema  zubo )....
točno....preostale betonske konstrukcije i mostove riješila....i dobila diplomski rad......a mislim da sam izbrojala 44 ispita koje sam daaaaavno položila.....
kako me životni put prekinuo u nekom momentu,a i išla sam linijom manjeg otpora ostalo samo to dvoje....i sad su se zvijezde posložile da to zgotovim
baš sam radosna....zaključiti ću nešto šta me je (ipak) kopkalo svo vrijeme jer znam da sam dosta truda uložila u to....


ajte vi sad sa skitnjama  Grin
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by Gost čet ruj 11, 2014 11:15 am

Lena je napisao/la:
whisperer je napisao/la:_

Leno, čestitke! Iako ne znam što si polagala, ali po pisanju mi se čini da si odlučila završiti započeti studij? Ako je to točno, svaka čast. Teško se vratiti u taj studentski film nakon pauza.. uvijek je lakše krenuti na novi studij. Happy
evo još ovdje da odgovorim (jer sam se razmilila na više tema  zubo )....
točno....preostale betonske konstrukcije i mostove riješila....i dobila diplomski rad......a mislim da sam izbrojala 44 ispita koje sam daaaaavno položila.....
kako me životni put prekinuo u nekom momentu,a i išla sam linijom manjeg otpora ostalo samo to dvoje....i sad su se zvijezde posložile da to zgotovim
baš sam radosna....zaključiti ću nešto šta me je (ipak) kopkalo svo vrijeme jer znam da sam dosta truda uložila u to....


ajte vi sad sa skitnjama  Grin
sjedne strane divotica sa druge strane
Koji kurac si do sada čekala, smajl koji mlati po guzici , tuf-tuf- tuf  Laughing

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by besposlenpop pet ruj 12, 2014 2:35 am

Lena je napisao/la:
baš sam radosna ...
I trebaš bit! Fotografske skitnje - Page 4 A010
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by Gost čet lis 02, 2014 8:35 pm

Ćiro, izlozena parna lokomotiva pored Zeljeznickog kolodvora. Gotovo sam ga zmireci uslikala jer sam prolazila kad je bio suncem obasjan. Otud i cudna koloracija ploce. Happy

Fotografske skitnje - Page 4 84476383926022882931

Fotografske skitnje - Page 4 43653656931354148288

Fotografske skitnje - Page 4 66448150897325902066

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by whisperer pet lis 03, 2014 1:16 am

A vidi Ćire.. Happy

I to je 'rekić uslikao? Pa lijepo..
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by besposlenpop pet lis 03, 2014 7:29 pm

Ligeja je napisao/la:Ćiro ...

Fotografske skitnje - Page 4 66448150897325902066

whisperer je napisao/la:A vidi Ćire.. Happy

...
Fotografske skitnje - Page 4 E015
Ma koji crni Ćiro?!? Fotografske skitnje - Page 4 A085
Lokomotiva je za normalne širine kolosjeka!
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by Gost pet lis 03, 2014 9:31 pm

whisperer je napisao/la:A vidi Ćire.. Happy

I to je 'rekić uslikao? Pa lijepo..

Izazivam te da ga osloviš drekićem! Ne d¸ekićem, ne `rekićem, već DREKIĆEM. Happy Ala... 

P.S. ovo je danas uslikao, ali fotkama sam dodala opciju sepije i "kinodvorane". Znaš li da neki sugrađani nikada nisu vidjeli svjetionik izbliza? Čak i ne znaju gdje se nalazi... I ova druga fotka iz iste je ulice. 


Fotografske skitnje - Page 4 51284516256549885755

Fotografske skitnje - Page 4 62577656001093827625


Nekako su mutne, znam... nema veze. Ta je ulica prepuna lijepih detalja. Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by Gost pet lis 03, 2014 11:47 pm

besposlenpop je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:Ćiro ...

Fotografske skitnje - Page 4 66448150897325902066

whisperer je napisao/la:A vidi Ćire.. Happy

...
Fotografske skitnje - Page 4 E015
Ma koji crni Ćiro?!? Fotografske skitnje - Page 4 A085
Lokomotiva je za normalne širine kolosjeka!

ne samo da nije ciro nego je ta serija lokomotiva bila najjaca u evropi. to je kao sada shinkansen u Japanu. ali HZ je uspio unistiti samog sebe, ono sto niti jedan okupator nije unistio dapace cak i sagradio, rvati su u vlastitoj drzavici unistili sve do balcaka. bravo rvati.

jebote, prije 200 godina vlakovi su vozili brze nego danas! naravno, only in Croatia!

Stara oznaka serije: MAV 601=SHS 601, Nova oznaka serije: JDŽ=HDŽ=JŽ 32, TIP 1CC, Godina prestanka rada: 1967.

Od I. svjetskoga rata pa do kraja II. svjetskoga rata lokomotive te serije vukle su teške teretne vlakove na dionici Moravice – Rijeka te kroz kružni tunel na dionici Sušak-Pećine – Brajdica.

Nakon II. svjetskoga rata na toj važnoj brdskoj pruzi uspješno su bile zamijenjene lokomotivama serije 38 (iz UNRRA-ine pomoći) te su bile premještene na prugu kroz Liku, točnije u inventarski park ložionice u Gračacu.

Ondje su bile iskorištavane za vuču teretnih i putničkih vlakova prema Splitu i obrnuto. U prometu su se zadržale do sredine šezdesetih godina 20. stoljeća. Tada su ih zamijenile dizel-električne lokomotive serije JŽ 661 (danas HŽ 2061).

U Europi su lokomotive serije 32 bile treća serija parnih lokomotiva mađarske izgradnje s dvojnim mehanizmom »Mallet«. Tada su to bile najjače lokomotive na području Hrvatske te su zbog toga bile vrlo impresivne.

U doba izgradnje bile su najjače lokomotive i u cijeloj Europi. Na izložbi u Parizu 1913. lokomotiva serije 32 dobila je prvu nagradu za uspjelu izvedbu, ostvarenu vučnu silu i ekonomičan rad. Gradila ih je MAV-ova tvornica strojeva, i to u prvome redu za vuču teretnih vlakova na pruzi kroz Gorski kotar, kao i na drugim prugama koje imaju nagib od 25 promila. Lokomotiva »Mallet« bila je izabrana zbog trase s puno zavoja maloga polumjera (manje od 300 m).

Budući daje pruga kroz Gorski kotar do luke Rijeka iz gospodarskih razloga bila najvažnija pruga u zapadnoj polovici Austro-Ugarske Monarhije, to je ona već onda bila osposobljena za osovinsko opterećenje od 16 tona. U skladu s time mađarski konstruktori mogli su sagraditi lokomotivu tako velikih dimenzija i vučne snage. Zbog njezine snage od 1.750 KS bilo je potrebno ložiti ju intenzivno. To nije mogao raditi jedan ložač, pa su posadu činila dva ložača.

S obzirom na to da su ostvarivale veliku vučnu silu i u radu bile vrlo ekonomične, te lokomotive pobudile su veliko zanimanje te su naveliko bile opisivane u različitoj stručnoj literaturi. Koliko je poznato, ni jedna lokomotiva te serije nije sačuvana kao muzejski izložak.
Njihove posebnosti bile su kotao »Brotan« s vodogrijaćim cijevima u više varijanata, okrugli parorazvodnici, kormilo Heusinger, izravna ili automatska zračna kočnica.

Najveća brzina: 60Km/h
Snaga 1228 kW
Masa lokomotive u službi: 96,39 t

Fotografske skitnje - Page 4 46945586481243611051

Fotografske skitnje - Page 4 87191702090716500014

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by Gost sub lis 04, 2014 12:04 am

evo kako to rade u Japanu:



rvati su 100 svjetlosne godine iza.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by Gost sub lis 04, 2014 12:46 am

Odlicno, super informacije i fotke! Happy Ali sto ti i Pop podrazumijevate pod "Ciro"? Ovu izlozenu lokomotivu, otkad znam za sebe, sve starije generacije oslovljavaju s "Ciro" pa je tako zovem i ja, i jedan mi je od najdrazih, ako ne i najdrazi detalj u Ri.. Happy

Hajd' sad vi. Imate li Ciru u vasim gradovima?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by Gost sub lis 04, 2014 8:48 am

Ligeja je napisao/la:Odlicno, super informacije i fotke! Happy Ali sto ti i Pop podrazumijevate pod "Ciro"? Ovu izlozenu lokomotivu, otkad znam za sebe, sve starije generacije oslovljavaju s "Ciro" pa je tako zovem i ja, i jedan mi je od najdrazih, ako ne i najdrazi detalj u Ri.. Happy

Hajd' sad vi. Imate li Ciru u vasim gradovima?

ciro je uskotracni vlak. u Istri je postojao isto uskotracni vlak Parenzana isao je od Poreca pa do Trsta i obratno. uz to je postojala tj. postoji i pruga standardne sirine kolosjeka.

o Parenzani ovdje:

http://www.parenzana.net/hr/naslovna

o Ciru ima ovdje krasno opisano opsirno stivo sa fotkama:

The 76cm gauge railways of Yugoslavia by Dave Sallery

Uskotracne (76-centimetarske) pruge bivse Jugoslavije

- autor: Dave Sallery


Ova web stranica namjenjena je da slavi predivni svijet uskotracnih zeljeznica Jugoslavije 1960-ih i 1970-ih godina vidjenih ocima zaljubljenika u iste.

Postavljen je vozni red i plan voznje za sve 76-centimetarske pruge navedene u voznom redu jugoslavenskih zeljeznica 1968.g. Dio se prisjeca moga puta do Dubrovnika 1967.g. i pregled dijela iste pruge danas autora Damira Fejzagica. Cetiri dijela su autora Charliea Lewisa. Dopustio mi je da koristim njegove fotografije koje su objavljene u njegovom cetverodijelnom clanku izvrsnog magazina "Svijet uskotracnih zeljeznica" iz 2006.g. Jim Horsford ljubazno je u detalje opisao posjet Dubrovniku 1972., dok se Helmut Dahlhaus prisjeca nekih od njegovih brojnih posjeta Jugoslaviji uz izvrsne fotografije. Neke nove fotografije, ljubaznoscu Dr. E Scherer, pokazuju razdoblje izme?u 1965. i 1970.g. Neke od njih toliko su detaljne da su idealne za modelare. Stuart Redding prisjetio se svojih pokusaja da pronadje ostatke ugasenih linija duz jadranske obale u 2007. godini, a Joao Braga je ljubazno pridodao izvrsne fotke JZ serije 802 diesel motornih vlakova prodanih Portugalu. Novi dodatak stranici prelijepa je kolekcija od preko 70 fotografija Detlefa Shickorra snimljene u Donjem Vakufu, Sarajevu i na istocnoj pruzi.

Fotografije i grafike na ovoj stranici slikane su davno i vrijeme ih nije mazilo, imajte to na umu dok ih promatrate. Takodjer, politicka karta ovih prostora precrtana je u skladu s nedavnim tragicnim ratom. Ispricavam se zbog gresaka koje su mogle nekoga uvrijediti - to mi nije bio cilj.

http://www.penmorfa.com/JZ/index.htm

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fotografske skitnje - Page 4 Empty Re: Fotografske skitnje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 10. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.