Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Realnost

+6
darla_
urbanstyle
whisperer
bazilija
Lena
besposlenpop
10 posters

Stranica 19 / 29. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Next

Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost pet ruj 12, 2014 10:57 pm

Ligeja je napisao/la:Ispricavam, uskuhao mi akumulator pa pokusam kasnije. Panchita, hvala na opsirnom odgovoru!,Fijuuu..

Dromsi, jesi li uspjela ugledati more? Grin Pop i dalje inventivno prica smajlicima... Happy
sutra ujutro putujem
ne znam kak ću opće zaspati od uzbuđenja
ludača
a danas sve radim ko sa dvije lijeve.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ sub ruj 13, 2014 9:18 am

Bakut nam je sad negdje na putu  Grin

Bakut, kakvo je more, jesi stala na janjetinu?  Grin
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost sub ruj 13, 2014 2:38 pm

Darla, mozemo i ovdje nastaviti.. samo ne mogu zasad, stalno mi nesto ulijece. Onaj sitan odgovor pisala sam vise od sat vremena.. Happy

Dromsi je stigla na more, ronja.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by Lena sub ruj 13, 2014 3:31 pm

da ronja  Laugh

ako ronja mora nać doooobro toplu uvalu jer nije mi danas za kupanjac....
javit će se ona jel bilo šta od ronjanja  zubo
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by besposlenpop sub ruj 13, 2014 4:21 pm

Pancho je napisao/la:...
Bakut, kakvo je more, jesi stala na janjetinu?  Grin
Mislim da je stala na kišnu glistu.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by besposlenpop sub ruj 13, 2014 6:31 pm

Ne znam zapravo više gde je Esko napisal protu'rvacki manifest ... al takitak svejedno, to je skoro u svakoj themi.  Laugh
Moram priznat da kad uklonimo s toga birtijaško-ulični & kočijaški folklor, u puno toga se uglavnom slažem.

Mali doprinos mišljenju:

Realnost - Page 19 9b8w8l

Realnost - Page 19 2a95tt5

Realnost - Page 19 Nn9u6h

Realnost - Page 19 2jcx8bt

Realnost - Page 19 Unnamed1_zps75700975
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by besposlenpop sub ruj 13, 2014 6:52 pm

Realnost - Page 19 1hrnsi

Realnost - Page 19 2yxrwqb

Realnost - Page 19 V8h7c1

Realnost - Page 19 2ez7bpk

Realnost - Page 19 33c1x1z

Realnost - Page 19 10h4s4z

Realnost - Page 19 Zl3jh5

Realnost - Page 19 2rnkfwp

Realnost - Page 19 2j5c45h

Realnost - Page 19 2lcmiq8
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ sub ruj 13, 2014 7:31 pm

Ligeja je napisao/la:Darla, mozemo i ovdje nastaviti.. samo ne mogu zasad, stalno mi nesto ulijece. Onaj sitan odgovor pisala sam vise od sat vremena..  Happy

Dromsi je stigla na more, ronja.

Okei tu cemo onda nastaviti, mozda jedino na temi o filmovima, ako na ovoj ide rasprava u drugom smjeru, da ne brkamo. 

Mozemo i nastaviti kad budes bila pri kompu, da se ne mucis, nema bas smisla, da trosis toliko vremena i mucis se.  Happy
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by besposlenpop sub ruj 13, 2014 7:38 pm

Realnost - Page 19 288256_orig

Realnost - Page 19 7724607_orig

Realnost - Page 19 247550_orig

Jedna za Bakutu:

Realnost - Page 19 8966384_orig

angel
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost sub ruj 13, 2014 7:52 pm

besposlenpop je napisao/la:Ne znam zapravo više gde je Esko napisal protu'rvacki manifest ... al takitak svejedno, to je skoro u svakoj themi.  Laugh
Moram priznat da kad uklonimo s toga birtijaško-ulični & kočijaški folklor, u puno toga se uglavnom slažem.

Mali doprinos mišljenju:

Realnost - Page 19 9b8w8l

Realnost - Page 19 2a95tt5

Realnost - Page 19 Nn9u6h

Realnost - Page 19 2jcx8bt

Realnost - Page 19 Unnamed1_zps75700975

pa o tome cijelo vrijeme pricam. birtijaško-ulični & kočijaški folklor je tu samo da skrenem pucanstvu paznju na materiju inace me niko ne bi jebal ni pol posto. znas da balkanci reagiraju tek kad im pocnes psovat krvna zrnca inace te niti ne primjecuju.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost ned ruj 14, 2014 2:14 am

Lena je napisao/la:da ronja  Laugh

ako ronja mora nać doooobro toplu uvalu jer nije mi danas za kupanjac....
javit će se ona jel bilo šta od ronjanja  zubo
more još plavo i slano
kiša nas je prala prestrašno
sinko je vozil veći dio autoputa
malo da vježba na otvorenoj cesti
tak da sam i ja vozila makar sam sjedila otraga.

A onda ko ćarobnim štapićem, makli su se oblaci pojavilo sunce , i more.
more je toplo, okupali smo se jednom, bilo je dosta vjetrovito i valovito.
Kamene gromade u vodi, valovi te malo bacaju sim tam
Sin i ja stali smo na ježa
Danas idemo na šljunčanu plažicu, nije ovo za bakut a ni za sinka.

Turista gotovo da i nema
za kupat je voda ok, oko 24, a tolko je i temperatura zraka.

Nisam vam do sada rekla, e pa sad vam kažem
bakut more nebi vidla da nije Urby
Ona nas je pozvala sve troje ukljućujući i pesa.
Hvala joj na tome

Poziv me je iznenadil i ganul,a još više su me iznenadili i brko i sin kaj su pristali ići.
Dogovor je pal u sekundi.
Morali su tražiti oboje ponovo godišnji jer su dio iskoristili ,al eto srečom dobili su ga.
I eto penzička je na moru.

Naš pes je porjeklom iz Novog Vinodolskog pa sad jel to zbog toga kaj je ženska sa mora
ili naprosto i pes voli promjene, 
ona je tak vesela, vrckava neopisivo.

Najviše me dira taj opojni miris,raslinja i mora, to bi trebalo spakirati u bočice i ponjeti kući.

još nemrem vjerovati da smo tu di jesmo, to nije bilo ni u petogodišnjem planu zubo
zbog realnosti na koju Esko birtijaški-ulično- folklorno ukazuje. Laugh

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by Lena ned ruj 14, 2014 7:51 am

dromsin je napisao/la:
Lena je napisao/la:da ronja  Laugh

ako ronja mora nać doooobro toplu uvalu jer nije mi danas za kupanjac....
javit će se ona jel bilo šta od ronjanja  zubo
more još plavo i slano
kiša nas je prala prestrašno
sinko je vozil veći dio autoputa
malo da vježba na otvorenoj cesti
tak da sam i ja vozila makar sam sjedila otraga.

A onda ko ćarobnim štapićem, makli su se oblaci pojavilo sunce , i more.
more je toplo, okupali smo se jednom, bilo je dosta vjetrovito i valovito.
Kamene gromade u vodi, valovi te malo bacaju sim tam
Sin i ja stali smo na ježa
Danas idemo na šljunčanu plažicu, nije ovo za bakut a ni za sinka.

Turista gotovo da i nema
za kupat je voda ok, oko 24, a tolko je i temperatura zraka.

Nisam vam do sada rekla, e pa sad vam kažem
bakut more nebi vidla da nije Urby
Ona nas je pozvala sve troje ukljućujući i pesa.
Hvala joj na tome

Poziv me je iznenadil i ganul,a još više su me iznenadili i brko i sin kaj su pristali ići.
Dogovor je pal u sekundi.
Morali su tražiti oboje ponovo godišnji jer su dio iskoristili ,al eto srečom dobili su ga.
I eto penzička je na moru.

Naš pes je porjeklom iz Novog Vinodolskog pa sad jel to zbog toga kaj je ženska sa mora
ili naprosto i pes voli promjene, 
ona je tak vesela, vrckava neopisivo.

Najviše me dira taj opojni miris,raslinja i mora, to bi trebalo spakirati u bočice i ponjeti kući.

još nemrem vjerovati da smo tu di jesmo, to nije bilo ni u petogodišnjem planu zubo
zbog realnosti na koju Esko birtijaški-ulično- folklorno ukazuje. Laugh
ako nema turista onda ste u rogoznici.....pretpostavljam.....jer u splitu i okolici ima još turista.....ne masu,ali ima
a super od urbanuše jer je sad baš lijepo i možete guštat bez velikih gužvi....... cheers
samo da vas ne zalijeu kiše svako drugi dan kako  je bilo cijelo ljeto..... zubo
ja se nisam kupala zadnjih 10 dana.....tako da ne vjerujem da ću uskočit još koji put......ono odbacila kostim za ovu godinu.....
miris i zrak uz more je naj naj.....zato ja kažem da bi mogla seliti,ali mora mi more bit negdje da ga mogu namirisat  Happy
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by Buffy ned ruj 14, 2014 10:07 am

Još se ne zna tko su ljudi, žene, na fotki? confused

Urby Realnost - Page 19 Respect
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by besposlenpop ned ruj 14, 2014 12:45 pm

Buffy je napisao/la:Još se ne zna tko su ljudi, žene, na fotki? confused

...
Kojo? Realnost - Page 19 A015
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost ned ruj 14, 2014 2:06 pm

dromsin je napisao/la:
još nemrem vjerovati da smo tu di jesmo, to nije bilo ni u petogodišnjem planu zubo
zbog realnosti na koju Esko birtijaški-ulično- folklorno ukazuje. Laugh

da nisam otvorio foum kurac bi ti isla na more, eto to ti je realnost Silly

ajd ti drugarice Dromsin uzivaj tocaj se i ronjaj jebes forum. Happy

ja idem dalje u rat protiv hrvatskih zlocinaca.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost ned ruj 14, 2014 2:14 pm

pocnimo od baze:

hrvatska birokracija. bez hrvatske birokracije zivot bi bio milina bozja.

HRVATSKA - TOP 20 STVARI KOJE NAS NERVIRAJU U NAŠOJ BIROKRACIJI

1. Predugi redovi na šalterima

Jedan šalter - najviše dva - služi za sve. Neki se čovjek raspričao, 35 minuta otišlo je na temu prolaznosti života. Službenica na šalteru sluša i kima glavom. Povremeno replicira. Žena u redu glasno negoduje: “Neka o životu filozofiraju na kavi”. Službenica se na to namršti te pozove izbacivača s pištoljem. Žena uzrujano traži šeficu poslovnice koja, pak, sliježe ramenima.

- Ugodno potrošite svoju plaću koju ste i ugodno zaradili - bijesna je žena dok je izbacivač drži za nadlakticu.

- Ja sam kozmetičarka, prodajem uslugu i za mušterije se moram dobro truditi. A u javnoj službi ne dobijem uslugu, iako je redovito plaćam. Jer, ako ne platim, idu mi kamate, nitko ništa ne oprašta.

Hoćete li vi meni platiti kamate što sam više od pola sata u redu? Ah, kakva korist! Ako i zaobiđem vašu poslovnicu, nema koristi jer vaši ljudi ne rade na normu - zaključila je ogorčeno.

Ova priča, dakako, nije pravilo, nego izdvojen slučaj. Varijacije na temu, međutim, česte su - šalteri izluđuju građane!

2. Organizacija pogreba kada netko umre u bolnici

Otac je u zagrebačkoj bolnici umro u petak ujutro. Pogreb je u Rijeci u nedjelju, tako je dogovorila obitelj. U bolnicu su, dakako, stigli u petak ujutro s namjerom da organiziraju prijevoz pokojnika.

- Može, gospođo. Bolnica radi s jednim pogrebnim poduzećem. Ukupni troškovi, dakle kovčeg, sprovodnica i sam prijevoz, stoje 9000 kuna - kaže bolnica.

- To nam je poveći iznos, sami ćemo organizirati za dvostruko manje novca - na to će ožalošćena supruga. - Onda sami trebate ići u sanitarni inspektorijat da vam izdaju sprovodnicu - kaže bolnica.

Ondje je stigla oko 13 sati.

- Sprovodnicu možete dobiti idući tjedan - suho će djelatnica.

- Ali pogreb je u nedjelju. Sad je 13 sati. Tu su sve potvrde iz bolnice.

- Ne možemo.

- A ako uzmem ovog ovlaštenog pogrebnika za 9000 kuna?

- Onda možemo.

- Znači, njemu u roku od tri sata možete izdati jedan papir?

- Tako je.

- A meni ne?!

- Tako je.

- Kakav reket! Pokojnik je cijeli život bio osiguranik HZZO-a, zašto vi ne osigurate prijevoz - uzalud je bjesnila žena. Morala je prihvatiti ponudu bolnice, “tešku” 9000 kuna.

3. Javni bilježnici imaju previše posla

Svaku fotokopiju dokumenta mora ovjeriti javni bilježnik. Primjerice, nakon godinu dana rada u službi zaposlenik polaže državni ispit i za to mora dostaviti svoju fakultetsku diplomu.

Ali, original ne vrijedi! Samo kopija ovjerena kod javnog bilježnika. Koji nema nikakav stroj-detektor da utvrdi je li original ispravan.

Čovjek pritom u najboljem slučaju izgubi pola sata i 50 kuna po svakom pečatu.

Ako čovjek polaže državni ispit nakon godinu dana rada u nekoj službi, zašto traže diplomu kao dokaz kad ju je već dostavio godinu dana ranije, pri zapošljavanju?

4. Rodni list ima rok trajanja

Zašto rodni list ne smije biti stariji od šest mjeseci? Jedan od odgovora koji ćemo dobiti obilazeći urede jest zato što u njega upisujemo promjenu prezimena kod vjenčanja. Zašto, međutim, to upisujemo u rodni list? Zašto to ne učinimo samo u vjenčanom listu kao praktični zapadnjaci?

5. Traže fotografije, a nemaju automat

Službe koje traže fotografiju za dokumente nemaju svoj automat za fotografiranje, za razliku od Amerikanaca ili američkog veleposlanstva u Zagrebu. Ako građane tražimo da nešto donesu, onda ih ne možemo vozati uokolo, smatra ta moćna država koja cijeni učinkovit radni dan.

6. Gruntovnica je bahato neorganizirana

Čovjek kupuje stan na kredit. Prva nekretnina. Da bi bio oslobođen poreza, treba iz gruntovnice donijeti potvrdu da nema niti jednu nekretninu prepisanu na svoje ime. Čeka u redu. Zatim ide na policiju - uzima potvrdu koja jamči da je dosad imao prebivalište kod nekoga drugog (najčešće roditelja). Za spomenuti kredit od pukih 20.000 eura roditeljska kuća ide pod hipoteku. No, prije nego što ga banka odobri, traži potvrdu iz gruntovnice da je čestica zemlje zaista u vlasništvu spomenutih roditelja. Valja opet na gruntovnicu.

- Knjigovodstvo se od 1978., kada je kuća sagrađena, mijenjalo sto puta i zato gubite dva dana po našim uredima - protumačila je čovjeku službenica u katastru.

7. HZZO maltretira bolesne pacijente

Radnik se razboli, liječnički su nalazi nakon 42 dana u redu, ali on se i dalje loše osjeća. Trebaju mu još dva tjedna. Zna to i liječnik specijalist, sve mu je jasno, ali nema se, kaže, za što uhvatiti i napisati još dva tjedna bolovanja. Pacijenta šalje na prvostupanjsku liječničku komisiju. Liječnica u komisiji dijeli mišljenje sa specijalistom.

- Vidi se da ste iscrpljeni i da patite od posljedica radnog mobbinga. Dobro bi vam došla još dva tjedna za oporavak, ali nemam šifru za bolovanje. Moram vas vratiti na posao, a vi svakako HZZO-u dostavite pismenu žalbu - kaže liječnica.

Čovjek to učini i nazove Pravnu službu HZZO-a.

- Vaša će žalba biti obrađena u roku od 72 dana - obavijesti ga pravnik.

- Ali, ja na poslu moram biti prekosutra, a ne mogu se pomaknuti - zavapi čovjek.

- Imamo puno predmeta i zakonska 72 dana za obradu žalbi - ponovi pravnik.

- A ja se u međuvremenu moram pojaviti na poslu?

- Tako je.

- A što će biti ako vi 69. dan, dakle nakon više od dva mjeseca, odlučite da uvažavate moju žalbu, a ja sam to vrijeme debelo radio? Što ću dobiti, retroaktivno bolovanje koje sam trebao iskoristiti prije dva i pol mjeseca?

- Nažalost...

8. HEP ignorira činjenicu da je dužan vama

Čovjeku su obračunali da je struju 2009. godine preplatio 250 kuna. U prvoj polovici 2010., međutim, javljaju da je 300 kuna manje platio. Nameće se najjednostavniji i najlogičniji zaključak: neka HEP to jednostavno prebije. Ali ne, unatoč prošlogodišnjoj preplati, HEP prvenstveno zanima dug od 300 kuna i na kućna vrata dolazi službenik za ovrhu. Isključit će struju.

- Prebijte taj iznos - traži čovjek.

- Morate na šalter - tumači hepovac.

Hopa-cupa do šaltera. Ali, ne može se tih 300 kuna platiti u HEP-u. Valja ići u poštu, ondje platiti i natrag odnijeti uplatnicu kao dokaz. Opet red. U međuvremenu su čovjeku iskopčali struju. Ponovno uključenje stoji 50 kuna.

9. Škrtarenje s potvrdama o nekažnjavanju

Čovjek završi studij dva strana jezika. Ili geografiju, psihologiju, pedagogiju. Traži posao, primjerice, u školi i javi se na 20 natječaja. Jedan od papirnatih preduvjeta jest potvrda da se protiv njega ne vodi kazneni postupak, tzv. potvrda o nekažnjavanju.

Ona se mora izvaditi na sudu u mjestu prebivališta. I, dakako, ne smije biti starija od tri mjeseca. Neki čak traže mjesec dana. Sud po jednom dolasku izdaje samo dva originala. Zašto? To znači da osoba, ako posao traži u Zagrebu i javi se na 20 natječaja, deset puta mora ići na sud u Osijek, Šibenik ili Dubrovnik.

10. Policija, parkiranje i sud

Građaninu je pauk dignuo automobil. Uložio je žalbu, pa ga je pozvao Prekršajni sud kojemu je iznio svoju obranu (“stupići su bili tamo, ja sam parkirao amo”…).

- U redu, vidjet ćemo - kaže sutkinja.

- Trebam papir iz gruntovnice, iduće je ročište za mjesec dana.

- U redu - reče čovjek.

Policija mu, međutim, ipak pošalje svoj dio kazne za nepropisno parkiranje, dakle 300 kuna.

- Ali, ne možete mi naplatiti kad još ni sud nije odlučio jesam li kriv - objašnjava građanin.

- Otkud bi MUP mogao znati da ste vi na sudu - glasi odgovor.

- Zašto vam gradski parking ne javi? Da, onaj isti parking koji nas gnjavi da žalba mora biti u dva primjerka - procijedio je čovjek.

11. Hrvatska pošta drži novac tri dana

Čovjek je ratu kredita uplatio u pošti dan prije isteka dospijeća plaćanja, dakle na vrijeme. Banka uplaćeni iznos ipak nije dobila u traženom roku i na kućnu je adresu poslala opomenu u iznosu od 17 eura, odnosno 124 kune.

Zašto pošti trebaju tri dana da prebaci uplaćeni novac? I zašto uopće naplaćuje naknadu ako joj toliko treba za jednu transakciju?! I zašto se, zaboga, u jednom redu čeka za plaćanje, a u drugom se redu kupuju uplatnica ili kuverta? Čemu sto redova?

12. Dokumentacija

se ne smije faksirati niti slati mailom.

Potvrdu o nekažnjavanju, kao i ostale dokumente za posao u javnom ili državnom sektoru, osoba ne može faksirati, niti poslati mailom, kao što bi učinila da se javlja na natječaj u neku multinacionalnu kompaniju. Svi se originali moraju poslati poštom ili osobno donijeti jer jedan ured javne uprave nema pojma što radi onaj drugi.

13. HZZO šikanira bolesne majke na porodiljnom

Beba je imala tri mjeseca kad je majka završila na hitnoj operaciji žuči. Otac radi, majka na operacijskom stolu, nema tko biti s bebom. Otac se stoga, s bebom u naručju, obraća kadrovskoj službi svoje tvrtke i liječnici s namjerom da on otvori porodiljni i bude s bebom dok žena ne ozdravi.

- Prema zakonu, vi ne možete na porodiljni jer je supruga na porodiljnom - kažu ocu.

- Ona je sad u bolnici - odgovara on.

- Da, ali ona mora otići u HZZO, zatvoriti svoj porodiljni i otvoriti bolovanje. Tek tada otac može otvoriti porodiljni i biti s bebom. Prema pravilima, ako je jedan roditelj na porodiljnom, drugi ne može dobiti ništa za njegu djeteta - objašnjava služba.

14. Svatko traži potvrdu o prebivalištu

Podiže se u MUP-u u mjestu prebivališta. Potrebna je za sve i svaka je služba traži. Je li onda potvrda o prebivalištu jedini dokaz o prebivalištu neke osobe? Netočno! Naime, prema odredbi članka 1. Zakona o osobnoj iskaznici, upravo je osobna iskaznica javna isprava kojom državljanin RH, među ostalim, dokazuje prebivalište i adresu stanovanja. Dakle, osobna iskaznica je osnovni dokaz o prebivalištu. Nije jasno, međutim, kako to javne službe ne znaju te u skladu s tim prestanu maltretirati građane potvrdom o prebivalištu po koju neki moraju ići na drugi kraj zemlje. Umjesto da samo fotokopiraju osobnu iskaznicu.

15. Porezna uprava svake godine traži iste dokumente

Zašto se kod obavezne prijave poreza svake godine nanovo trebaju dostaviti isti papiri o stambenom kreditu? Porezna uprava, dakle, svake godine utvrđuje isto gradivo s istim kupoprodajnim ugovorom i ugovorom o kreditu, i u deset godina naslaže deset istih snopova papira. Zašto jednostavno službenici Porezne uprave ne ustanu iz fotelje i prošeću se do svog arhiva?
16. Osobna iskaznica nije uvijek dovoljna

Čovjek s austrijskom adresom upisivao je kćer u matičnu knjigu rođenih u Hrvatskoj. Službenica je zatražila potvrdu boravišta u Republici Hrvatskoj. Čovjek je predao osobnu iskaznicu.

- Ne, gospodine, mora biti potvrda iz MUP-a, osobna na vrijedi - ustvrdi službenica.

- Zar osobna nije dokument koji dokazuje tko sam, što sam i odakle sam - odvrati čovjek i uputi se u MUP. Ondje kaže službenici što treba. Ona odvrati:

- Gospodine, imate li osobnu iskaznicu kod sebe da ja sada ne rujem po dokumentaciji?

Čovjek joj preda osobnu, ona napiše potvrdu, on se vrati u matični ured i preda je tamošnjoj službenici.

- To je to, valjda - kimne ona zadovoljno glavom.

17. Porezna uprava je spora kad nama duguje

Povrat poreza po godišnjoj prijavi dobijemo otprilike nakon godinu dana. Prođe, dakle, skoro cijela godina otkad smo taj iznos uplatili (preplatili) u državni proračun. Ako je razlika u korist države, doplatiti se mora u roku osam dana, inače...

18. Centri za socijalnu skrb su nepovezani

Osam tisuća parova u Hrvatskoj želi posvojiti djecu. Molbu i tzv. obradu (brdo potrebnih papira) predali su svom Centru za socijalnu skrb, na primjer u Zlatar Bistrici. Dotični par zatim dobiva informacije jedino od svog Centra od kojega će doznati samo ima li u toj županiji djece za posvajanje. Ako se, primjerice, dijete za posvajanje pojavi u Dubrovniku, supružnici iz Zlatar Bistrice to neće doznati. Jer, njihov im Centar to neće javiti. Jer, jedan ne zna što radi drugi. Ne postoji registar posvajatelja. Stoga parovima koji žarko žele posvojiti dijete preostaje samo jedno: svaki tjedan okrenuti brojeve 80 i nešto centara. Naravno, tijekom radnog vremena jer centri ne rade poslijepodne

19. Carina ignorira važeće potvrde

Građanin je naslijedio automobil koji je iz inozemstva trebalo uvesti u Hrvatsku. Prema važećem pravilniku Carinske uprave, u slučaju nasljeđivanja vozila osoba je automatski oslobođena od postupka homologacije vozila (dokaz da su dijelovi vozila ispitani u skladu s europskim i domaćim pravilnicima). Unatoč tome što čovjek ima pravomoćno rješenje o nasljeđivanju i što carinici znaju za pravilnik, poslali su ga u Državni ured za mjeriteljstvo da iz njega donese potvrdu da je oslobođen homologacije. Nepotrebno je i besmisleno što na Carini traže papir kao da njime dokazuju nešto što već nisu znali. Potvrda se, pritom, ne može ishoditi u jednom danu.

20. Državne službe pokvarile su i privatne banke

Iako su banke privatni sektor, u sprezi s javnom službom također znaju zagorčati život. Žena je imala račun u banci koji godinama nije koristila. Nakupilo se 700 kuna duga, otišla je u banku vratiti dug i zatvoriti račun. Međutim, budući da se u međuvremenu udala, prezime na osobnoj iskaznici i prezime u računalu banke nije bilo isto.

- Ovo je račun Sanje Jurić.

- To sam ja, samo što sam se udala pa sam sada Sanja Jurić Novak.

- Da biste zatvorili račun, treba nam vaš vjenčani list - kaže služba.

- Ali, zar vam nije logično da sam to ja? Koja bi to Sanja Jurić za tamo neku drugu Sanju plaćala 700 kuna, tko je još toliko altruističan - tumači žena.

Nije bilo druge nego tijekom radnog dana otići po vjenčani list u mjesto vjenčanja, dakle u drugi grad, i zatim ga osobno donijeti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost ned ruj 14, 2014 2:33 pm

dakle ja se vec godinama borim sa stavkama pod rednim brojem 1,3,4,5,7,8,11,12,14,15,16, i jos neke iznad nenavedene stavke i onda poludim pa onda ljudi pitaju sta sam lud tako psovat hrvate?!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by besposlenpop ned ruj 14, 2014 3:42 pm

Toro je napisao/la:

da nisam otvorio foum kurac bi ti isla na more, eto to ti je realnost Silly

...
Realnost - Page 19 File.php?avatar=155577_1336202269
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by besposlenpop ned ruj 14, 2014 4:46 pm

Toro je napisao/la:dakle ja se vec godinama borim sa stavkama pod rednim brojem 1,3,4,5,7,8,11,12,14,15,16, i jos neke iznad nenavedene stavke i onda poludim pa onda ljudi pitaju sta sam lud tako psovat hrvate?!
Ajmo po redu:

Toro je napisao/la:1. Predugi redovi na šalterima 

Jedan šalter - najviše dva - služi za sve. Neki se čovjek raspričao, 35 minuta otišlo je na temu prolaznosti života. Službenica na šalteru sluša i kima glavom. Povremeno replicira. Žena u redu glasno negoduje: “Neka o životu filozofiraju na kavi”. Službenica se na to namršti te pozove izbacivača s pištoljem. Žena uzrujano traži šeficu poslovnice koja, pak, sliježe ramenima.

- Ugodno potrošite svoju plaću koju ste i ugodno zaradili - bijesna je žena dok je izbacivač drži za nadlakticu.

- Ja sam kozmetičarka, prodajem uslugu i za mušterije se moram dobro truditi. A u javnoj službi ne dobijem uslugu, iako je redovito plaćam. Jer, ako ne platim, idu mi kamate, nitko ništa ne oprašta.

Hoćete li vi meni platiti kamate što sam više od pola sata u redu? Ah, kakva korist! Ako i zaobiđem vašu poslovnicu, nema koristi jer vaši ljudi ne rade na normu - zaključila je ogorčeno.

Ova priča, dakako, nije pravilo, nego izdvojen slučaj. Varijacije na temu, međutim, česte su - šalteri izluđuju građane!

2. Organizacija pogreba kada netko umre u bolnici

Otac je u zagrebačkoj bolnici umro u petak ujutro. Pogreb je u Rijeci u nedjelju, tako je dogovorila obitelj. U bolnicu su, dakako, stigli u petak ujutro s namjerom da organiziraju prijevoz pokojnika.

- Može, gospođo. Bolnica radi s jednim pogrebnim poduzećem. Ukupni troškovi, dakle kovčeg, sprovodnica i sam prijevoz, stoje 9000 kuna - kaže bolnica.

- To nam je poveći iznos, sami ćemo organizirati za dvostruko manje novca - na to će ožalošćena supruga. - Onda sami trebate ići u sanitarni inspektorijat da vam izdaju sprovodnicu - kaže bolnica.

Ondje je stigla oko 13 sati.

- Sprovodnicu možete dobiti idući tjedan - suho će djelatnica.

- Ali pogreb je u nedjelju. Sad je 13 sati. Tu su sve potvrde iz bolnice.

- Ne možemo.

- A ako uzmem ovog ovlaštenog pogrebnika za 9000 kuna?

- Onda možemo.

- Znači, njemu u roku od tri sata možete izdati jedan papir?

- Tako je.

- A meni ne?!

- Tako je.

- Kakav reket! Pokojnik je cijeli život bio osiguranik HZZO-a, zašto vi ne osigurate prijevoz - uzalud je bjesnila žena. Morala je prihvatiti ponudu bolnice, “tešku” 9000 kuna.

3. Javni bilježnici imaju previše posla

Svaku fotokopiju dokumenta mora ovjeriti javni bilježnik. Primjerice, nakon godinu dana rada u službi zaposlenik polaže državni ispit i za to mora dostaviti svoju fakultetsku diplomu.

Ali, original ne vrijedi! Samo kopija ovjerena kod javnog bilježnika. Koji nema nikakav stroj-detektor da utvrdi je li original ispravan.

Čovjek pritom u najboljem slučaju izgubi pola sata i 50 kuna po svakom pečatu.

Ako čovjek polaže državni ispit nakon godinu dana rada u nekoj službi, zašto traže diplomu kao dokaz kad ju je već dostavio godinu dana ranije, pri zapošljavanju?
1. i 2. vjerojatno su istiniti, al 3. nema veze s vezom. Za državni ispit je potrebna prijava i čini mi se, legitimacija. Državni ispit nema nikakve veze ni s diplomom, čak niti sa strukom (iako se polaže i dio iz užeg stručnog područja u kojem službenik radi).
Očigledno, nounar se je malo zaigral sa stereotipima i drobil napamet ... kak je već uobičajen način i običaj.

Toro je napisao/la:4. Rodni list ima rok trajanja

Zašto rodni list ne smije biti stariji od šest mjeseci? Jedan od odgovora koji ćemo dobiti obilazeći urede jest zato što u njega upisujemo promjenu prezimena kod vjenčanja. Zašto, međutim, to upisujemo u rodni list? Zašto to ne učinimo samo u vjenčanom listu kao praktični zapadnjaci?
Ima razloga, negdje u poreznim zakonima. Naime, bračni status mijenja i porezno opterećenje.

Toro je napisao/la:5. Traže fotografije, a nemaju automat

Službe koje traže fotografiju za dokumente nemaju svoj automat za fotografiranje, za razliku od Amerikanaca ili američkog veleposlanstva u Zagrebu. Ako građane tražimo da nešto donesu, onda ih ne možemo vozati uokolo, smatra ta moćna država koja cijeni učinkovit radni dan.
Ne vidim zakaj bi fotke trebale biti iz automata?
Jel se nounar buni kad dođe u kafić zakaj mu kuhaju kavu na kafe-aparatu, umjesto da sam ubaci kume u automat?
Jebote, u kojim si to novinama našel tu budaletinu?
Nek si pogleda uputstvo za fotke za biometrijski pasoš, pa nek se samouslika na automatu, a onda ih dostavi nama na Vorum ... da se imamo čemu smijati.
I bajdvej, kad već spominje Zagreb - na Mupištu u Heinzelovoj je foto-studio.teet

Toro je napisao/la:6. Gruntovnica je bahato neorganizirana

Čovjek kupuje stan na kredit. Prva nekretnina. Da bi bio oslobođen poreza, treba iz gruntovnice donijeti potvrdu da nema niti jednu nekretninu prepisanu na svoje ime. Čeka u redu. Zatim ide na policiju - uzima potvrdu koja jamči da je dosad imao prebivalište kod nekoga drugog (najčešće roditelja). Za spomenuti kredit od pukih 20.000 eura roditeljska kuća ide pod hipoteku. No, prije nego što ga banka odobri, traži potvrdu iz gruntovnice da je čestica zemlje zaista u vlasništvu spomenutih roditelja. Valja opet na gruntovnicu.

- Knjigovodstvo se od 1978., kada je kuća sagrađena, mijenjalo sto puta i zato gubite dva dana po našim uredima - protumačila je čovjeku službenica u katastru.

7. HZZO maltretira bolesne pacijente

Radnik se razboli, liječnički su nalazi nakon 42 dana u redu, ali on se i dalje loše osjeća. Trebaju mu još dva tjedna. Zna to i liječnik specijalist, sve mu je jasno, ali nema se, kaže, za što uhvatiti i napisati još dva tjedna bolovanja. Pacijenta šalje na prvostupanjsku liječničku komisiju. Liječnica u komisiji dijeli mišljenje sa specijalistom.

- Vidi se da ste iscrpljeni i da patite od posljedica radnog mobbinga. Dobro bi vam došla još dva tjedna za oporavak, ali nemam šifru za bolovanje. Moram vas vratiti na posao, a vi svakako HZZO-u dostavite pismenu žalbu - kaže liječnica.

Čovjek to učini i nazove Pravnu službu HZZO-a.

- Vaša će žalba biti obrađena u roku od 72 dana - obavijesti ga pravnik.

- Ali, ja na poslu moram biti prekosutra, a ne mogu se pomaknuti - zavapi čovjek.

- Imamo puno predmeta i zakonska 72 dana za obradu žalbi - ponovi pravnik.

- A ja se u međuvremenu moram pojaviti na poslu?

- Tako je.

- A što će biti ako vi 69. dan, dakle nakon više od dva mjeseca, odlučite da uvažavate moju žalbu, a ja sam to vrijeme debelo radio? Što ću dobiti, retroaktivno bolovanje koje sam trebao iskoristiti prije dva i pol mjeseca?

- Nažalost...
Jebiga, tu je nažalost u pravu.  Sad 


Toro je napisao/la:8. HEP ignorira činjenicu da je dužan vama

Čovjeku su obračunali da je struju 2009. godine preplatio 250 kuna. U prvoj polovici 2010., međutim, javljaju da je 300 kuna manje platio. Nameće se najjednostavniji i najlogičniji zaključak: neka HEP to jednostavno prebije. Ali ne, unatoč prošlogodišnjoj preplati, HEP prvenstveno zanima dug od 300 kuna i na kućna vrata dolazi službenik za ovrhu. Isključit će struju.

- Prebijte taj iznos - traži čovjek.

- Morate na šalter - tumači hepovac.

Hopa-cupa do šaltera. Ali, ne može se tih 300 kuna platiti u HEP-u. Valja ići u poštu, ondje platiti i natrag odnijeti uplatnicu kao dokaz. Opet red. U međuvremenu su čovjeku iskopčali struju. Ponovno uključenje stoji 50 kuna.
Vjerojatno i tu ima istine. Ta govna imaju obračun za koje ni doktorat iz računovodstva ne garantira razumijevanje - šta reći? Koju posluku porati?
Biti oprezan sa računima, urgirat odma na sve sumnjivo i ne dovodit se u cajtnot.


Toro je napisao/la:9. Škrtarenje s potvrdama o nekažnjavanju

Čovjek završi studij dva strana jezika. Ili geografiju, psihologiju, pedagogiju. Traži posao, primjerice, u školi i javi se na 20 natječaja. Jedan od papirnatih preduvjeta jest potvrda da se protiv njega ne vodi kazneni postupak, tzv. potvrda o nekažnjavanju.

Ona se mora izvaditi na sudu u mjestu prebivališta. I, dakako, ne smije biti starija od tri mjeseca. Neki čak traže mjesec dana. Sud po jednom dolasku izdaje samo dva originala. Zašto? To znači da osoba, ako posao traži u Zagrebu i javi se na 20 natječaja, deset puta mora ići na sud u Osijek, Šibenik ili Dubrovnik.
U pravilu se traži 6 mjeseci.
E moj nounar ...

Toro je napisao/la:10. Policija, parkiranje i sud

Građaninu je pauk dignuo automobil. Uložio je žalbu, pa ga je pozvao Prekršajni sud kojemu je iznio svoju obranu (“stupići su bili tamo, ja sam parkirao amo”…).

- U redu, vidjet ćemo - kaže sutkinja.

- Trebam papir iz gruntovnice, iduće je ročište za mjesec dana.

- U redu - reče čovjek.

Policija mu, međutim, ipak pošalje svoj dio kazne za nepropisno parkiranje, dakle 300 kuna.

- Ali, ne možete mi naplatiti kad još ni sud nije odlučio jesam li kriv - objašnjava građanin.

- Otkud bi MUP mogao znati da ste vi na sudu - glasi odgovor.

- Zašto vam gradski parking ne javi? Da, onaj isti parking koji nas gnjavi da žalba mora biti u dva primjerka - procijedio je čovjek.

11. Hrvatska pošta drži novac tri dana

Čovjek je ratu kredita uplatio u pošti dan prije isteka dospijeća plaćanja, dakle na vrijeme. Banka uplaćeni iznos ipak nije dobila u traženom roku i na kućnu je adresu poslala opomenu u iznosu od 17 eura, odnosno 124 kune.

Zašto pošti trebaju tri dana da prebaci uplaćeni novac? I zašto uopće naplaćuje naknadu ako joj toliko treba za jednu transakciju?! I zašto se, zaboga, u jednom redu čeka za plaćanje, a u drugom se redu kupuju uplatnica ili kuverta? Čemu sto redova?
Tu se slažem.

Toro je napisao/la:12. Dokumentacija

se ne smije faksirati niti slati mailom.

Potvrdu o nekažnjavanju, kao i ostale dokumente za posao u javnom ili državnom sektoru, osoba ne može faksirati, niti poslati mailom, kao što bi učinila da se javlja na natječaj u neku multinacionalnu kompaniju. Svi se originali moraju poslati poštom ili osobno donijeti jer jedan ured javne uprave nema pojma što radi onaj drugi.
I? Kaj je tu problem? teet
Otić do najbliže pošte? OK, je problem ak čuvaš ovce pod Zavižanom, a šalješ molbu za ćatu u nekom zagrebačkom vladinom uredu ...
Svaka firma postavlja pravila igre - koja važe za sve jednako.
Dok nema široke upotrebe elektroničkog potpisa, stvar je vrlo logična.

Toro je napisao/la:13. HZZO šikanira bolesne majke na porodiljnom

Beba je imala tri mjeseca kad je majka završila na hitnoj operaciji žuči. Otac radi, majka na operacijskom stolu, nema tko biti s bebom. Otac se stoga, s bebom u naručju, obraća kadrovskoj službi svoje tvrtke i liječnici s namjerom da on otvori porodiljni i bude s bebom dok žena ne ozdravi.

- Prema zakonu, vi ne možete na porodiljni jer je supruga na porodiljnom - kažu ocu.

- Ona je sad u bolnici - odgovara on.

- Da, ali ona mora otići u HZZO, zatvoriti svoj porodiljni i otvoriti bolovanje. Tek tada otac može otvoriti porodiljni i biti s bebom. Prema pravilima, ako je jedan roditelj na porodiljnom, drugi ne može dobiti ništa za njegu djeteta - objašnjava služba.
Pizdarija je vrlo vjerojatna.

Toro je napisao/la:14. Svatko traži potvrdu o prebivalištu

Podiže se u MUP-u u mjestu prebivališta. Potrebna je za sve i svaka je služba traži. Je li onda potvrda o prebivalištu jedini dokaz o prebivalištu neke osobe? Netočno! Naime, prema odredbi članka 1. Zakona o osobnoj iskaznici, upravo je osobna iskaznica javna isprava kojom državljanin RH, među ostalim, dokazuje prebivalište i adresu stanovanja. Dakle, osobna iskaznica je osnovni dokaz o prebivalištu. Nije jasno, međutim, kako to javne službe ne znaju te u skladu s tim prestanu maltretirati građane potvrdom o prebivalištu po koju neki moraju ići na drugi kraj zemlje. Umjesto da samo fotokopiraju osobnu iskaznicu.
Pa sad, zadnji put su me to tražili kod promjene prebivališta. Je da je malo glupo sve te odjave obavljat u različitim uredima istog ministarstva - al da baš svatko traži mi ne drži vodu.

Toro je napisao/la:15. Porezna uprava svake godine traži iste dokumente

Zašto se kod obavezne prijave poreza svake godine nanovo trebaju dostaviti isti papiri o stambenom kreditu? Porezna uprava, dakle, svake godine utvrđuje isto gradivo s istim kupoprodajnim ugovorom i ugovorom o kreditu, i u deset godina naslaže deset istih snopova papira. Zašto jednostavno službenici Porezne uprave ne ustanu iz fotelje i prošeću se do svog arhiva?
Ne bi znal o konkretnom, al mi idu na ganglije s obaveznom prijavom - iako godinama nemam ni + ni - ... a oni ionak to znaju i bez moje prijave! Realnost - Page 19 E060


Toro je napisao/la:16. Osobna iskaznica nije uvijek dovoljna

Čovjek s austrijskom adresom upisivao je kćer u matičnu knjigu rođenih u Hrvatskoj. Službenica je zatražila potvrdu boravišta u Republici Hrvatskoj. Čovjek je predao osobnu iskaznicu.

- Ne, gospodine, mora biti potvrda iz MUP-a, osobna na vrijedi - ustvrdi službenica.

- Zar osobna nije dokument koji dokazuje tko sam, što sam i odakle sam - odvrati čovjek i uputi se u MUP. Ondje kaže službenici što treba. Ona odvrati:

- Gospodine, imate li osobnu iskaznicu kod sebe da ja sada ne rujem po dokumentaciji?

Čovjek joj preda osobnu, ona napiše potvrdu, on se vrati u matični ured i preda je tamošnjoj službenici.

- To je to, valjda - kimne ona zadovoljno glavom.

17. Porezna uprava je spora kad nama duguje

Povrat poreza po godišnjoj prijavi dobijemo otprilike nakon godinu dana. Prođe, dakle, skoro cijela godina otkad smo taj iznos uplatili (preplatili) u državni proračun. Ako je razlika u korist države, doplatiti se mora u roku osam dana, inače...
Može da bidne, al ne mora da znači.

Toro je napisao/la:18. Centri za socijalnu skrb su nepovezani

Osam tisuća parova u Hrvatskoj želi posvojiti djecu. Molbu i tzv. obradu (brdo potrebnih papira) predali su svom Centru za socijalnu skrb, na primjer u Zlatar Bistrici. Dotični par zatim dobiva informacije jedino od svog Centra od kojega će doznati samo ima li u toj županiji djece za posvajanje. Ako se, primjerice, dijete za posvajanje pojavi u Dubrovniku, supružnici iz Zlatar Bistrice to neće doznati. Jer, njihov im Centar to neće javiti. Jer, jedan ne zna što radi drugi. Ne postoji registar posvajatelja. Stoga parovima koji žarko žele posvojiti dijete preostaje samo jedno: svaki tjedan okrenuti brojeve 80 i nešto centara. Naravno, tijekom radnog vremena jer centri ne rade poslijepodne

19. Carina ignorira važeće potvrde

Građanin je naslijedio automobil koji je iz inozemstva trebalo uvesti u Hrvatsku. Prema važećem pravilniku Carinske uprave, u slučaju nasljeđivanja vozila osoba je automatski oslobođena od postupka homologacije vozila (dokaz da su dijelovi vozila ispitani u skladu s europskim i domaćim pravilnicima). Unatoč tome što čovjek ima pravomoćno rješenje o nasljeđivanju i što carinici znaju za pravilnik, poslali su ga u Državni ured za mjeriteljstvo da iz njega donese potvrdu da je oslobođen homologacije. Nepotrebno je i besmisleno što na Carini traže papir kao da njime dokazuju nešto što već nisu znali. Potvrda se, pritom, ne može ishoditi u jednom danu.

20. Državne službe pokvarile su i privatne banke

Iako su banke privatni sektor, u sprezi s javnom službom također znaju zagorčati život. Žena je imala račun u banci koji godinama nije koristila. Nakupilo se 700 kuna duga, otišla je u banku vratiti dug i zatvoriti račun. Međutim, budući da se u međuvremenu udala, prezime na osobnoj iskaznici i prezime u računalu banke nije bilo isto.

- Ovo je račun Sanje Jurić.

- To sam ja, samo što sam se udala pa sam sada Sanja Jurić Novak.

- Da biste zatvorili račun, treba nam vaš vjenčani list - kaže služba.

- Ali, zar vam nije logično da sam to ja? Koja bi to Sanja Jurić za tamo neku drugu Sanju plaćala 700 kuna, tko je još toliko altruističan - tumači žena.

Nije bilo druge nego tijekom radnog dana otići po vjenčani list u mjesto vjenčanja, dakle u drugi grad, i zatim ga osobno donijeti.
A jebiga ...  Sad
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost ned ruj 14, 2014 8:25 pm

Toro je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
još nemrem vjerovati da smo tu di jesmo, to nije bilo ni u petogodišnjem planu zubo
zbog realnosti na koju Esko birtijaški-ulično- folklorno ukazuje. Laugh

da nisam otvorio foum kurac bi ti isla na more, eto to ti je realnost Silly

ajd ti drugarice Dromsin uzivaj tocaj se i ronjaj jebes forum. Happy

ja idem dalje u rat protiv hrvatskih zlocinaca.
vidim da ti se je i Pop pridružil 
aj neka vas
sviđa mi se ovaj sistem
ti postaviš članak a Pop ga izanalizira, realno, bez neke euforije
Pop je neki smiren tip teet

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost ned ruj 14, 2014 8:31 pm

dromsin je napisao/la:
Toro je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
još nemrem vjerovati da smo tu di jesmo, to nije bilo ni u petogodišnjem planu zubo
zbog realnosti na koju Esko birtijaški-ulično- folklorno ukazuje. Laugh

da nisam otvorio foum kurac bi ti isla na more, eto to ti je realnost Silly

ajd ti drugarice Dromsin uzivaj tocaj se i ronjaj jebes forum. Happy

ja idem dalje u rat protiv hrvatskih zlocinaca.
vidim da ti se je i Pop pridružil 
aj neka vas
sviđa mi se ovaj sistem
ti postaviš članak a Pop ga izanalizira, realno, bez neke euforije
Pop je neki smiren tip teet

jedino je malo nervozan ak ne nadje parking...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by besposlenpop ned ruj 14, 2014 9:25 pm

Toro je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
Toro je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
još nemrem vjerovati da smo tu di jesmo, to nije bilo ni u petogodišnjem planu zubo
zbog realnosti na koju Esko birtijaški-ulično- folklorno ukazuje. Laugh

da nisam otvorio foum kurac bi ti isla na more, eto to ti je realnost Silly

ajd ti drugarice Dromsin uzivaj tocaj se i ronjaj jebes forum. Happy

ja idem dalje u rat protiv hrvatskih zlocinaca.
vidim da ti se je i Pop pridružil 
aj neka vas
sviđa mi se ovaj sistem
ti postaviš članak a Pop ga izanalizira, realno, bez neke euforije
Pop je neki smiren tip teet

jedino je malo nervozan ak ne nadje parking...
Pa u pičku materinu i onoj "Galijinoj" nazovi garaži! Realnost - Page 19 E045
To je izgledalo ko auti u poplavi.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by besposlenpop pon ruj 15, 2014 8:30 pm

Pancho je napisao/la:
Toro je napisao/la:


ti si glupa ko kurac to je jedina istina inace ne bi pisala takve bljuzge. vi ste osvojili sta? VI? osvojio je netko sa imenom i prezimenom US Open a ne VI HRVATI. naglasak na mnozini, osim toga lik je drzavljanin BiH ili i dalje vrebate priliku kako anektirati HERCEG-BOSNU? jebo vam pas mater Grin Grin Grin

A ovaj sijaset smajlica koji si zakeljio na uvrede valjda pretpostavlja kako si jel duhovit?  Grin

Kurac Herceg-Bosnu, tebe cemo anektirati, ima da gangu reves i pleses kao pravi mali pionir, druze Bosko Buha!

Sto ti nece bas biti tako strano posto si pod utjecajem SEP-a, a pod palicom komsinice, uzicko kolo plesao mjesecima prije "otkrivenja" zubo.

I tupsone kad se vec radis pametan, lik ima dvojno drzavljanstvo, Hrvat je po nacionalnosti, a igra za reprezentaciju Hrvatske, a ne BiH Grin.

I naravno da smo mi osvojili, sto bi rekao Čilić: "uz Božju pomoć i podršku mog naroda!"  zubo

p.s.

Toliko si zadojen da se ne znas niti zajebavati  Laugh.
besposlenpop je napisao/la:
Pancho je napisao/la:

I tupsone kad se vec radis pametan, lik ima dvojno drzavljanstvo, Hrvat je po nacionalnosti, a igra za reprezentaciju Hrvatske, a ne BiH Grin.

I naravno da smo mi osvojili, sto bi rekao Čilić: "uz Božju pomoć i podršku mog naroda!"  zubo
...
Nije mi napeti.
Jebiga, više vredi kad je Ivanišević skršil reket, nego da ovaj osvoji i Grand Slam.  teet
Pancho je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:

Nije mi napeti.
Jebiga, više vredi kad je Ivanišević skršil reket, nego da ovaj osvoji i Grand Slam.  teet

Sto nije dovoljno histerican kao Ivanisevic?  Grin

Pa ne sekiraj se, sad kad ga je on uzeo pod svoju palicu, sad ce i on njegovim stopama.

Lijep je bio match ne moze se reci.
Jebiga Darling - narod je reko svoje (ili: kako je Međugorac postao junak):

Sramota! Hrvatskog junaka dočekala tek šačica navijača!


Osvajač US Opena Marin Čilić vratio se Hrvatsku! Nakon uspjeha karijere i odmah potom velike pobjede kojom je uveo Hrvatsku u Svjetsku skupinu Davis Cupa, Čilić je sletio u Zagreb gdje ga je oko 13 sati dočekala svita predvođena gradonačelnikom Milanom Bandićem, ali i tek šačica navijača.


Svi je još sjećamo euforije koja je vladala Splitom pri povratku wimbledonskog pobjednika Gorana Ivaniševića 2001. godine, ali Marin Čilić, nažalost, imao niti približno sličan doček u zagrebačkoj zračnoj luci.

Osvojio je US Open, vratio je Hrvatsku u elitno društvo svjetskog tenisa, ali na Plesu ga je pozdravila tek malobrojna grupica navijača.

Marina su na Plesu dočekali gradonačelnik Milan Bandić, predsjednik Hrvatskog teniskog saveza Franjo Luković, i novinarska svita, ali izostala je ona prava navijačka atmosfera stotine navijača koje je Čilić zaslužio više nego itko drugi od naših sportaša ove godine.

"Hvala ti što si razveselio Hrvatsku, te dvije večeri kad si pobijedio Federera i Nishikorija bit će zapisane u našu tenisku povijest. Hvala ti od srca", rekao je Marinu Milan Bandić.

Čilić je odgovorio komplimentima, iako nije dobio zasluženi 'organizirani doček'. 


"Jako puno se toga dogodilo u zadnjih desetak dana. Ponosan sam na to što dolazim iz Hrvatske i što sam čitavo ovo vrijeme imao toliku potporu, zato sam i ostvario ovaj uspjeh. Vjerovao sam da će se ovakvo nešto dogoditi u mojoj karijeri, ali ne na ovakav način i tako brzo", rekao je Marin i prokomentirao povratak Hrvatske u Svjetsku skupinu Davis Cupa.

"Lijepo je bilo biti u reprezentaciji s ovako mladom ekipom, još i ljepše što smo pobijedili. Delić je napravio vrhunski posao i mislim da nam je donio ključni bod. Pokazao je koliko vrijedi", prenose Sportske Marinove riječi.

Navijačka proslava Marina čeka u utorak u njegovom Međugorju gdje će na SRC-u Ćorkov dolac nastupati Thompson, Mate Bulić i 'popularni Jole'.



-------------------------------------------------------------------------------
Eto, nije junak koga narod slavi, neg' je junak za kog nounar tako kaže.
Ma šta nounar - gazda od nounara!

A taj jad od naroda zapeo gradit neke zečje nasipe, briga njih šta je došo Marin o'tri miljuna dolari, umjesto da se dođu poklonit Marinu i Milanu, narod pumpa vodur'nu iz podruma i soba. Stvarno sramota!
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ uto ruj 16, 2014 3:28 pm

I koja je poanta price Pope? Goran osvoji na kraju karijere konacno Wimbledon, ima carski docek u Splitu, svom rodnom gradu. Koliko je ljudi docekalo Ivanisevica tada u Zagrebu na aerodromu?

Cilic je tek na pocetku karijere, Zagreb mu nije rodni grad kao Split Ivanisevicu, ljudi imaju drugih briga i tu takve feste nema. U rodnom mu Medjugorju je bila i bit ce.

Zapadna Hercegovina je uvijek bila vezana za Hrvatsku i prirodno su joj gravitirali, u njoj se skolovali i vecinski dio populacije je Hrvatske nacionalnosti i to i prije ovog domovinskog rata, to sto je to nekima sada kao otkrivanje topla vode, jebiga, sto su oni toliko kao vezani za Hrvatsku, a druga su drzava.

Naporne su mi u biti sve takove pausalizacije, kao i ovaj gornji pamflet o birokraciji, gdje pola toga nema veze sa mozgom, ali mi se vise ne da kontrirati.

Razumijem nezadovoljstvo, ima puno razloga za isto, ali stvarno je naporno, barem meni ovo kritizerstvo, koje je sad jako popularno u Hrvatskoj, jer to vise nije kritiziranje, nego jebote kao profesionalna orjentacija, ono nisi in, ako ne pljues po necemu u vezi Hrvatske, a konstruktivna rjesenja, e jebiga to je vec prezahtjevno.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost uto ruj 16, 2014 4:19 pm

Pancho je napisao/la:

Razumijem nezadovoljstvo, ima puno razloga za isto, ali stvarno je naporno, barem meni ovo kritizerstvo, koje je sad jako popularno u Hrvatskoj, jer to vise nije kritiziranje, nego jebote kao profesionalna orjentacija, ono nisi in, ako ne pljues po necemu u vezi Hrvatske, a konstruktivna rjesenja, e jebiga to je vec prezahtjevno.

ti mene uopce ne citas, koliko konstruktivnih rjesenja sam predlozio niti jedno vam ne odgovara. vi bi da se nesto promjeni ali da sve ostane isto tj da se nista ne promijeni.

moja konstruktivna rjesenja jesu: uhapsiti sve politicare i suditi im za veleizdaju i udruzivanje u zlocinacku organizaciju. mastermindove te veleizdaje streljati ili giljotinirati javno na jelacic placu, ostale deportirati na Goli otok. ponistavanje tzv. pretvorbe i oduzimanje ratnimprofiterima svu imovinu a njih poslati na dozivotni rad na Goli otok. napraviti lustraciju. eto imase posla za pocetak.

"Nakon osamostaljenja države Hrvatske u intelektualnom djelu populacije nastao je opći kaos. Odjednom su se na istom putu našli režimski intelektualci (nerijetko dezorijentirani u svome stečenom sluganskom odnosu spram vlasti) i slobodna inteligencija, koja je bila pokretač promjena i koja je i bila bilo i duša naroda. Režimski intelektualci, kameleonski stečenom promjenjivošću, brzo su se snašli, priklonili se novom režimu i ponovno postali (ili još uvijek postaju) moralni uzori, čak na idejama onih, protiv kojih su se do jučer, služeći bivšu vlast, zdušno borili svojim perom i umom. Za njih, ogromna povijesna činjenica koja se je dogodila, kao da se nije ni dogodila. Istodobno, oni drugi, ostali su u zrakopraznom prostoru bez cilja, ponovno osuđeni da budu na margini društva, da iz prikrajka gledaju kako lovorovi vijenci sjedaju na glave raznih Nerona, koji su do jučer žarili i palili, a sada se jednostavno prikazuju u svjetlu tuđih ideja.

Tragedija je što se to događa u vlastitoj nacionalnoj državi, oživotvorenoj ideji onih koji su zbog svojega neovisnog stava i sposobnosti za kritike u cilju njenog boljitka, ponovno prokazivani i anatemizirani. Oni su svjesni da vladajući režim državu ne vodi ka cilju kako ga oni zamišljaju, cilju koji bi bio najbolji za narod a ne za vlast. Cilj koji oni izlažu prihvatljiv je deklarativno (čak i poželjan) ali praksa postaje prava Odiseja, neizvjesna u svome trajanju i krajnjem odredištu. Ta razlika između deklaratornog i stvarnog (praktičnog) zbunjujuća je. Posebno je zabrinjavajuće da je i sama inteligencija u tome košmaru iskazala svoju bezidejnost, budući da su mnogi držali da je osamostaljenjem hrvatske države njihov cilj ostvaren. Upali su u zamku opijeni srećom da smo kao narod dobili svoju državu, svoj cilj postigli i uvjereni da će se sve drugo samo od sebe riješiti. Međutim, tu su nastali problemi koji svakog dana bivaju sve veći i veći.

Osamostaljenjem države Hrvatske, riješen je samo jedan problem, dok je stotinu drugih nastalo. Nakon što se dijete rodi, treba ga odgajati i osposobiti za život. Tek sada je trebalo zasukati rukave i sistematski raditi, postaviti temelje pravne države, uvesti vladavinu pravne i socijalne pravde, državu osposobiti za život i njen ravnopravni položaj u suvremenoj Europi. Dio inteligencije koja se priklonila režimu i stavila u njegovu službu, omogućila je vladajućima da društveno vlasništvo pretvore u državno, a državno u privatno, uz veći ili manji osobni interes. Zaprepašćuje nijemost hrvatske inteligencije i nedostatak hrabrosti da se javno kaže kako bogaćenje bez rada, na kriminalnim osnovama, ne može biti temelj izgradnje društva niti uzor budućim generacijama. Iznenađujuće je kako je pretvorba i sve ostalo prošlo nijemo pored onih koji su znali, trebali, morali dignuti svoj glas, i glas naroda, protiv takvih kojima ništa nije sveto osim vlastitog kapitala, nezakonito stečenog u «pljački stoljeća» hrvatske države. Hrvatska inteligencija izgubila je svoj orijentir, nema svoj program, nema nikakav cilj niti ideal, za koji bi se borila. Umjesto da odredi zadatak i ciljeve, ona je izabrala međusobne svađe, podjele, što se kroz vjekove nije događalo. Podjela branitelja, podjele sindikata, sada pisaca, udruga i udruženja na što veći broj, tako da nitko ne znači ništa, sramota je hrvatskog naroda. Barem nekom zajedništvu, toliko poželjnom u ovim trenucima, nema ni tgraga. Skoro u svim segmentima društva postoje podjele. Te podjele nisu želje naroda, već onih koji od takvih podjela profitiraju po staroj latinskoj izreci «Divide et impera» (Zavadi pa vladaj)

Nigdje nema zajedničkog programa. U nastalim podjelama vlada se bez cilja, posljedice su razorne jer je narod izgubio vjeru da će mu biti bolje, izgubio pouzdanje u vlastite mogućnosti da promijeni tijek stvari. Umjesto da politika služi narodu, narod služi politici, dnevnoj i visokoj, kako god da se ona zvala. Narod je prije imao svoju slobodnu inteligenciju, imao je intelektualce, koji su bili uz njega, koji su bili njegova svijest, njegov jezik, njegov bunt. Sada je narod suočen s činjenicom da se sve okrenulo protiv njega. Inteligencija nema ni jedne organizacije putem koje bi se očitovala kao intelektualna snaga države i ovako rascijepana tek je «strašilo» od kojeg su «vrane» odavno izgubile strah. Osobni interes postao je osnovni moto života. Biti političar, danas je jamac osobnog prosperiteta, a služenje općem dobru (što je smisao riječi «politika») samo je otrcana fraza za udžbenike i rječnike «stranih riječi». Danas kada se od inteligencije sve više traži da dade svoj doprinos u razvoju hrvatskog društva, nje jednostavno kao da nema, njezin glas se ne čuje. Stječe se dojam da osim režimske inteligencije, koja i te kako zna naplatiti svoje usluge, nikakve druge gotovo da i nema. Blago političarima uz takvu inteligenciju kao i inteligenciji s takvim političarima, koja ih, dodvornički uzdiže na razinu malih bogova, a njihova nedjela na čin bezgriješnosti. Umjesto da se glas naroda prospe kroz usta nezavisne inteligencije, njezin se glas ili ne čuje ili je tek šapat kroz krišom odškrinuta vrata poneke vlastite savjesti. Slušao sam dosta o metafori «hrvatska šutnja» smatrajući da je ona samo odraz jednog vremena, vremena koje je prošlo. Međutim, kada vidimo na koji se način odnarođuju nacionalna bogatstva, poduzeća, hoteli, otoci, obala, šume, rijeke i jezera, ta «hrvatska šutnja» opet je ne samo razumljiva i bliska, nego i vrlo zabrinjavajuća. Hrvatska šutnja danas, rekao bih, hrvatskija je nego ikada do sada, jer ona nažalost nije više samo šutnja naroda, nego i šutnja njegove inteligencije."

c/p
hrvatska inteligencija Niko Soljak

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 19 Empty Re: Realnost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 19 / 29. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24 ... 29  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.