Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmski trenuci

+4
Buffy
*madonna*
kic
darla_
8 posters

Stranica 10 / 15. Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Next

Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost sri stu 30, 2016 8:20 pm

besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Hvala, Pope! Happy Happy Happy Uopće nisam vidjela upise. Znači, ni danas neću vidjeti.. Sad Što sad rade?
Završili su seriju pronalaskom rupe.
Rupetine.
S ledom na dnu.

Moram potraziti jesu li je vec krenuli postavljati na yt. Tako sam pronasla onaj noviji Cosmos s Neil deGrasseom. :-) Doduse, kasnije sam uocila repriziranja na NG-u.
Ma najavljuju i dalje za nedeljnji termin - izgleda da ipak nisu završili. A reprize su ti cijelu večer, u subotu i nedelju, tak da pogodit koja je nova, treba kristalna kugla ...


Vidjeh danas ogroman plakat za Mars. Happy Nedjelja, 20:55. Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost sri stu 30, 2016 9:10 pm

whisperer je napisao/la:Nadam se da je pokret otpora nastavak sljedeće sezone, imali bi štošta pratiti. Happy Opirem se od samog početka teorijama, i da nisu bile tako glasno razvikane, možda bih opuštenije uživala u sadržaju. Iako, impresivna mi je zamisao serije, ideja, širina parka, odličan cast, ali pomalo sam razočarana sadržajem jer sam nekako očekivala maštovitije otplitanje. Vjerojatno će na kraju William i MiB biti ista osoba, i iako bih mogla pronaći barem 10 razloga zašto ne bi oni bili ti, do sada se sva moja logika pokazala potpuno drugačijom pa odustajem. : )) Dolores je potpuno izgubljena u vremenu, i da li se sada radi samo o njenom suludom sjećanju loopova, ili je sve podebljano još različitim T- linijama, ubrzo ćemo otkriti. Možda je Arnold bio bed gaj? Možda je Ford totalni pozitivac? Otkrivam dojam da svi početni negativci  imaju svoju ranjivu stranu koju s razlogom rješavaju u parku ili s parkom, znajući zapravo da domaćini ipak nakon svega, nisu ti koji moraju i živjeti s boli. Često se provlačila ona linija u dijalozima- nemoj da te domaćini zavedu, oni su ipak samo strojevi. Zavodljivi strojevi, rekla bih. Happy

Billy ima maaadež! Grin Šala. Zanimljiva mi je MiB-ova priča o samoubojstvu njegove supruge. Nekako, dvojim da je razlog bila njegova opsesivnost WWom i onime što je ondje činio. A ako su on i never-call-me-Billy ista osoba, moguće je da je Logan nastradao 30 godina prije od njegove ruke. Možda je tu mogućnost Juliette konstantno potiskivala dok nije došla do dokaza o razmjeru njegovog zastranjenja. Pitam se, ako govori o sebi kao jedinoj osobi koja je spasila park i koja se prije trideset godina vjenčala s Loganovom sestrom, postoji mogućnost da je razlog preuzimanje obaveza koje su se stvorile Loganovim nestankom/ubojstvom. To i prikrivanje istog, kao i grižnja savjesti. A vjerojatno je vjerovao i da je Dolores mrtva. Sjećaš li se, u onim njenim flashbackovima često je viđamo s pištoljem prislonjenim uz sljepoočnicu. Eto, malo nagađam. Dalje, MiB je za Maeve spomenuo da je po prvi put uočio andija koji je bio istinski "živ"/samosvjestan. I da mu se u tom trenutku otkrila dublja razina "igre", odnosno Labirint. Zar mu Dolores nije djelovala samosvjesno/živo? Nije li samom Loganu nekoliko puta spomenuo da je ona drugačija od ostalih? Btw, Logan mi je u ovoj epizodi bio čak i simpatičan. Djelovao je iskreno zabrinut za Williamovo duševno stanje, ali i radostan što će postati ista obitelj. Happy U neku ruku, on na sve te andije, čitav taj svijet gleda kao na holodek.. Pametno osmišljeni programi. Programi koji simuliraju (samo)svijet.

Vezano uz fotografiju Juliette, pitam se što je na njoj potaknulo zastranjenje Dolorisinog "tatica"? Doznali smo dosad da andiji ne registriraju ništa što ih može dovesti u opasnost. Dakle, na toj slici nije bilo ništa "pogibeljno" za nj. A opet, kako je baš ta fotografija pokrenula čitav taj lanac događaja? Juliette.

These violent delights have violent ends
And in their triumph die, like fire and powder,
Which, as they kiss, consume. The sweetest honey
Is loathsome in his own deliciousness
And in the taste confounds the appetite.
Therefore love moderately. Long love doth so.
Too swift arrives as tardy as too slow.

(These sudden joys have sudden endings. They burn up in victory like fire and gunpowder. When they meet, as in a kiss, they explode. Too much honey is delicious, but it makes you sick to your stomach. Therefore, love each other in moderation. That is the key to long-lasting love. Too fast is as bad as too slow.)

ROMEO AND JULIET act 2, scene 6

---

Zbunila me je ona priča s Teddyjem, Angelom (ona strelica), Wyattom. Pa i Dolores koja ubija Arnolda. Zašto?

---

U neku ruku, Ford andije smatra savršenijim bićima od ljudi. Koje očito prezire. On i Arnie nisu željeli iste stvari. Svakako nije htio samosvjesne andije jer bi to za njih bio pakao. U tom pogledu, čini se čak i sućutan. Samo želi stvarati priče. A William želi sudjelovati u njima. Happy Baš se nadopunjuju. S druge strane, Dolores želi izaći iz priča i postati svjesna sadašnjeg trenutka, postati budna... ona je tako izgubljena. Sad

Možda Ford, u svojem novom narativu, želi ponoviti ono što se dogodilo 30 godina ranije ne bi li otkrio Arnoldovu "igru". U tom slučaju, Maeve je samo pijun. Već su Felix i onaj rošasti spomenuli da je netko mijenjao njene postavke. Netko s najvišim ovlastima.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost sri stu 30, 2016 10:00 pm

P.S. Pa da ! Logan ce poginuti. On je u onoj generalskoj odori, a Teddy se sjeca da je Wyatt ubio Generala.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer čet pro 01, 2016 1:15 am

A MIB je zapravo Loganov otac? Ne znam da li bi stalo u posljednju epizodu sve ono što bi pobilo (barem) te dvije t linije. No, sve ide ka tome da je nemoguće.. Happy
Ne znam koji bi bio dublji smisao MIB ovog uzastopnog dolaska u park 30 godina, i dublji smisao njega kao Williama.. da li toliko dugo pokušava izvući Dolores iz loopa bez obzira što mu je osobnost s vremenom transformirana u opsesivnost još u t liniji kada je Logan rasporio Doloresino tijelo? Već tada je nestala Williamova romantika i preobratio se u osobu koja je poprilično spremna donositi odluke (MIB), čak je sve vojnike "rasparao" do te mjere kako bi se uvjerio u sve vijke i mašinice unutar njih (nešto što je MIB spominjao Fordu na njihovom susretu). Jasno je da je on djelom vlasnik parka, no vlasništvo ga ne dira previše, motivi su dublji... Moguće opsesivno dolaženje do Doloresinog ranča gdje gubi fotografiju svoje žene, no i dalje gubim sam smisao. Juliette se u tom slučaju ubila zbog njegovog zaludivanja sa parkom, zbog ubojstva Logana ili nešto treće... dojma sam kao da u parku trenutno želi doći do nekog ključa (po njega oslobađajućeg) kojim bi se pomirio sa svime što mu je taj isti park u stvarnom životu prouzročio.
Jesam li ja nešto propustila. Logan je mrtav/nestao? Shocked
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer čet pro 01, 2016 1:28 am

Pomalo se i narušavaju zakonitosti da andiji ne registriraju ništa što ih može dovesti u opasnost, a i čini se da u parku više nitko nije siguran.. Theresa je mrtva, riđem je prerezan vrat, Elsie je nestala (nadam se da je u nekom podrumu), sada će i njezin pajdo nadrajsat'...
Da sam u prilici biti u parku, vjerojatno bih ravno odšetala Maeve na šank za čašicu razgovora.. Happy
Dolores je Wyatt??
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost čet pro 01, 2016 8:00 pm

Nakon dugo vremena ponovih Junaka iz 2002. Krasan film. Dojmljiva fotografija, boje, vjetar posvuda... Happy



Ponovit ću si još i nešto stariji Tigar i Zmaj (2000.) te Kuću letećih bodeža. Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost čet pro 01, 2016 8:18 pm

whisperer je napisao/la:A MIB je zapravo Loganov otac? Ne znam da li bi stalo u posljednju epizodu sve ono što bi pobilo (barem) te dvije t linije. No, sve ide ka tome da je nemoguće.. Happy
Ne znam koji bi bio dublji smisao MIB ovog uzastopnog dolaska u park 30 godina, i dublji smisao njega kao Williama.. da li toliko dugo pokušava izvući Dolores iz loopa bez obzira što mu je osobnost s vremenom transformirana u opsesivnost još u t liniji kada je Logan rasporio Doloresino tijelo? Već tada je nestala Williamova romantika i preobratio se u osobu koja je poprilično spremna donositi odluke (MIB), čak je sve vojnike "rasparao" do te mjere kako bi se uvjerio u sve vijke i mašinice unutar njih (nešto što je MIB spominjao Fordu na njihovom susretu). Jasno je da je on djelom vlasnik parka, no vlasništvo ga ne dira previše, motivi su dublji... Moguće opsesivno dolaženje do Doloresinog ranča gdje gubi fotografiju svoje žene, no i dalje gubim sam smisao. Juliette se u tom slučaju ubila zbog njegovog zaludivanja sa parkom, zbog ubojstva Logana ili nešto treće... dojma sam kao da u parku trenutno želi doći do nekog ključa (po njega oslobađajućeg) kojim bi se pomirio sa svime što mu je taj isti park u stvarnom životu prouzročio.
Jesam li ja nešto propustila. Logan je mrtav/nestao? Shocked

Pa vjerojatno je sve što si navela o MiB-u i tako.. Velim ti, buni me ona priča sa Sand-gradom (onaj u kojem se dogodio masakr). Imamo Dolores koja se prisjeća pokolja (vidi stanovnike na tlu) i imamo Teddyja s dvije različite verzije istog tog D.-inog pokolja... Onaj dio s Wyattom jest izmijenjeno sjećanje na te događaje potaknuto Fordovim novim narativom.

Ne, ne, Logan još nije mrtav/nestao, već me čudi da ga nema u sadašnjoj vremenskoj liniji (pod pretpostavkom MiB = William). Osim toga, MiB spominje samog sebe kao boga ovog i onog svijeta (aludirajući na svoju moć i utjecajnost; a doznali smo da je na vrhu Delos korporacije). Ni spomena o Loganu. Zato pretpostavljam da će Logan biti ubijen (odnosno jest ubijen jer se to sve već dogodilo). I što to Delos zapravo priprema s parkom??? Odnosno, andijima? Ford želi sačuvati WW, Delos očito ima neke daleko nemoralnije namjere. Usput, ne kupujem priču po kojoj je Bernard ubio Elsie po naređenju Forda. Zašto bi? Pa Elsie je istraživala urotu kontra Forda.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost čet pro 01, 2016 8:27 pm

whisperer je napisao/la:Pomalo se i narušavaju zakonitosti da andiji ne registriraju ništa što ih može dovesti u opasnost, a i čini se da u parku više nitko nije siguran.. Theresa je mrtva, riđem je prerezan vrat, Elsie je nestala (nadam se da je u nekom podrumu), sada će i njezin pajdo nadrajsat'...
Da sam u prilici biti u parku, vjerojatno bih ravno odšetala Maeve na šank za čašicu razgovora.. Happy
Dolores je Wyatt??


Da, pravila se mijenjaju zbog novog Fordovog narativa, a čini se da će Ford zapapriti ovima iz Delosa. Happy

Kako je Dolores Wyatt?? Angelinom intervencijom, Teddy se prisjeća sebe kao onog koji sve ubija pa nekako, prvoloptaški, ispada da je on Wyatt. Iako će reći da mu se čini kao da ga je vrag opsjeo pa se nije mogao zaustaviti. A Dolores ubija Arnolda. Je li ga ubila da spriječi nastavak pokolja jer je on petljao po Teddyjevom programu? A možda mi se sve pomiješalo.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pon pro 05, 2016 11:56 pm

Tomica je napisao/la:Nakon dugo vremena ponovih Junaka iz 2002. Krasan film. Dojmljiva fotografija, boje, vjetar posvuda... Happy



Ponovit ću si još i nešto stariji Tigar i Zmaj (2000.) te Kuću letećih bodeža. Happy

Ono što se mene najviše u azijskoj kulturi dojmi jest to da bez obzira radilo se o borbi časti, ideala, borbi ljubavi, njenog vjerovanja, vjerovanja u druge, gotovo uvijek postoji jasan segment poštivanja protivnika, nema podcjenjivanja. Postoji pedantan pristup u osvetama, mačevanju, procjenjivanju.. tako je vrlo pedantno i napravljen ovaj film. Vizualna poezija u kojoj zveket mača siječe tišinu, huk vjetra dočarava napetost, let i pokret duboko poštovanu vještinu, trubalj-dva nagovještava sljedeći korak, zvuk odjeće nepredvidljivost radnje... Ovakvi filmovi vizualnog savršenstva prodiru puno dublje od silnog  govora i grimasa. Pokret, koreografija. Slatke su mi one suzice Happy, koliko zapravo ima ozbiljnosti u njima... Poetična priča o heroju, zločincu, caru, zakonu i časti, i svaki dio je obilježen posebnom bojom. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop uto pro 06, 2016 11:20 am

Tomica je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Završili su seriju pronalaskom rupe.
Rupetine.
S ledom na dnu.

Moram potraziti jesu li je vec krenuli postavljati na yt. Tako sam pronasla onaj noviji Cosmos s Neil deGrasseom. :-) Doduse, kasnije sam uocila repriziranja na NG-u.
Ma najavljuju i dalje za nedeljnji termin - izgleda da ipak nisu završili. A reprize su ti cijelu večer, u subotu i nedelju, tak da pogodit koja je nova, treba kristalna kugla ...


Vidjeh danas ogroman plakat za Mars. Happy Nedjelja, 20:55. Happy
Zaboravil sam dodat nastavak. Prešli su u nekolko minuta od 2033. do 2037. godine, dočekali dve nove posade (svaka u svom terminu), počelo je prvo čvaljenje, a inače se zabavljaju sa staklenikom i uzgojem hibridnog pira ... u dokumentarnom slijedu ide usporedba s bazama na Antarktiku. Navodno je bit naseljavanja Marsa u tom da se možda pronađu tragovi života, pa se onda usporedi DNA sa Zemlje i Marsa ... 
Mo'š mislit razloga. Bljuv
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sri pro 07, 2016 2:33 pm

Evo me. Happy

Odlična zadnja finalna, završilo je ljepše nego li sam samoj sebi dopustila vjerovati da će se raspršiti priča. Kraj definitivno sugerira željno iščekivanje nastavka u 2018. I neka uzmu vrijeme, bilo bi šteta da se potencijal uništi brzopleto... Već u posljednjih nekoliko emisija mi je bilo ljepše pratiti jer su se priče otvarale i koliko su davale naznake, toliko su zadržavale dozu misterioznosti, i još uvijek maglovite motive. Trenutačno mi je taj princip bio gledljiviji od nagađanja. Ford je već neko vrijeme lagano klizio u smjernicu da nešto veliko priprema, da je u tom planu odriješit i spreman, te da ima valjani razlog za odluke. Time je doveo do katarze koju smo željno svi očekivali. Fantastičan kraj... No, ima pomalo i razočarenje. Jedan korak unazad mi je povratak Maeve u park, tu mi je pala scena. Prvo iz razloga što nije otišlo u smjer suočavanja programiranja u vanjskom svijetu, drugo što ju je vratila misao / sjećanje na kćer koja ne postoji, koja je iluzija. Nejasan mi je i Felix, njega pak nikako ne kužim. Slijepo prati domaćine bez pitanja pa čak i u situacijama ubijanja ljudi. A kritika na prvi dio epizoda ja ta što su svi motivi i postupci bili toliko transparentno dizajnirani da je malo toga poslužilo misteriji i simbolici. Primjerice, William / MiB... sada smo svi očekivali da se romantični William pretvori u zločestog MiB-a. I tenzija raste k tome s jasnom naznakom. Iako, doduše, meni William od samog početka nije djelovao kao naivac, već je on imao u sebi ono nešto s čime se nije mogao služiti u tom obiteljskom/ poslovnom vanjskom svijetu. No njegov pogled, stav, razmišljanje je od samog početka odavao prkos. Park mu je pomogao izraziti se. Happy

I naravno, malo se i pribojavam nastavka s fokusom na domaćine jer - after all, they are not humans. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost pet pro 09, 2016 9:36 pm

besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Završili su seriju pronalaskom rupe.
Rupetine.
S ledom na dnu.

Moram potraziti jesu li je vec krenuli postavljati na yt. Tako sam pronasla onaj noviji Cosmos s Neil deGrasseom. :-) Doduse, kasnije sam uocila repriziranja na NG-u.
Ma najavljuju i dalje za nedeljnji termin - izgleda da ipak nisu završili. A reprize su ti cijelu večer, u subotu i nedelju, tak da pogodit koja je nova, treba kristalna kugla ...


Vidjeh danas ogroman plakat za Mars. Happy Nedjelja, 20:55. Happy
Zaboravil sam dodat nastavak. Prešli su u nekolko minuta od 2033. do 2037. godine, dočekali dve nove posade (svaka u svom terminu), počelo je prvo čvaljenje, a inače se zabavljaju sa staklenikom i uzgojem hibridnog pira ... u dokumentarnom slijedu ide usporedba s bazama na Antarktiku. Navodno je bit naseljavanja Marsa u tom da se možda pronađu tragovi života, pa se onda usporedi DNA sa Zemlje i Marsa ... 
Mo'š mislit razloga. Bljuv

Pa sjećam se Korlevićevih komentara kako je to putovanje na Mars užasna glupost i da bismo, umjesto Marsa, trebali proučavati mala nebeska tijela kao mogući izvor sirovina, te skloništa za brodove i posadu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost pet pro 09, 2016 10:07 pm

whisperer je napisao/la:Evo me. Happy

Odlična zadnja finalna, završilo je ljepše nego li sam samoj sebi dopustila vjerovati da će se raspršiti priča. Kraj definitivno sugerira željno iščekivanje nastavka u 2018. I neka uzmu vrijeme, bilo bi šteta da se potencijal uništi brzopleto... Već u posljednjih nekoliko emisija mi je bilo ljepše pratiti jer su se priče otvarale i koliko su davale naznake, toliko su zadržavale dozu misterioznosti, i još uvijek maglovite motive. Trenutačno mi je taj princip bio gledljiviji od nagađanja. Ford je već neko vrijeme lagano klizio u smjernicu da nešto veliko priprema, da je u tom planu odriješit i spreman, te da ima valjani razlog za odluke. Time je doveo do katarze koju smo željno svi očekivali. Fantastičan kraj... No, ima pomalo i razočarenje. Jedan korak unazad mi je povratak Maeve u park, tu mi je pala scena. Prvo iz razloga što nije otišlo u smjer suočavanja programiranja u vanjskom svijetu, drugo što ju je vratila misao / sjećanje na kćer koja ne postoji, koja je iluzija. Nejasan mi je i Felix, njega pak nikako ne kužim. Slijepo prati domaćine bez pitanja pa čak i u situacijama ubijanja ljudi. A kritika na prvi dio epizoda ja ta što su svi motivi i postupci bili toliko transparentno dizajnirani da je malo toga poslužilo misteriji i simbolici. Primjerice, William / MiB... sada smo svi očekivali da se romantični William pretvori u zločestog MiB-a. I tenzija raste k tome s jasnom naznakom. Iako, doduše, meni William od samog početka nije djelovao kao naivac, već je on imao u sebi ono nešto s čime se nije mogao služiti u tom obiteljskom/ poslovnom vanjskom svijetu. No njegov pogled, stav, razmišljanje je od samog početka odavao prkos. Park mu je pomogao izraziti se. Happy

I naravno, malo se i pribojavam nastavka s fokusom na domaćine jer - after all, they are not humans. Happy

Pribojavam se druge sezone koja će svakako biti eksplozivna. Očekujem pad kvalitete. Možda i zbog Hopkinsovog izostanka. Ne vjerujem da ono bijaše njegov robotski dvojnik. Jednostavno, sve je vodilo njegovom konačnom kraju, od prikaza novog narativa, preko uputa Dolores, molbe za oprostom, pružanje ruke Bernardu i poetskom govoru pred odborom Delosa. Drago mi je da se svih tih tridesetak godina trudio ispraviti pogreške nastale nepovjerenjem u Arnoldove uvide o svijesti andija. I njega je patnja promijenila. Patnja se nalazi na vrhu one piramide. Ona je onaj dijelić kojeg Arnold nije "otkrio". Memory, improvisation, self-interest, suffering. Ironija je da su Ford i MiB željeli isto - buđenje andija. Oslobođenje. No MiB je hard-core psihopatski gamer koji želi nešto "stvarno". Nije mu zanimljiva borba s protivnicima koji mu ne mogu značajnije naštetiti. Ford, kako se ustanovilo, vidi u andijima kvalitete koje ljudi nemaju. Oni za njega predstavljaju naše poboljšane "verzije". Zapravo, može se reći da mu ljudi uopće nisu dragi. Tu bih sad ubacila onaj govor iz Matrixa o ljudima kao virusu. Happy Zato nas treba nadići. Andiji dolaze kao Fordovi nadljudi.


 Grin Joj, zaljubih se u Armistice. Happy "Bogovi su pičkice." Odlične su mi scene u kojima Dolores i ona mlate tlačitelje. Silly

Što se Maeve tiče, izlazak iz vlaka bio je njen izraz slobodne volje. Na tabletu smo vidjeli kao dio njenog loopa "mainland infiltration". No do toga nije došlo.. otišla je potražiti malenu. Happy Možda je Ford ipak ostavio mjesta za drugačiju odluku. Ali voljela bih vjerovati da je izašla iz predviđenog narativa.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop sub pro 10, 2016 3:50 pm

Tomica je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:

Pa sjećam se Korlevićevih komentara kako je to putovanje na Mars užasna glupost i da bismo, umjesto Marsa, trebali proučavati mala nebeska tijela kao mogući izvor sirovina, te skloništa za brodove i posadu.
I Korlević!?  Happy
Meni je osobno objašnjaval kak bi se izveli ti manevri sa asteroidima. Kad ti to neko tak objasni uz čačkalice teet i kavu, povjeruješ da nema niš jednostavnije od toga!  Grin
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop pon pro 12, 2016 2:24 pm

besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy uto pro 13, 2016 10:36 pm

Zanimljivo Grin
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy uto pro 13, 2016 10:39 pm

Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost čet pro 15, 2016 5:51 pm

Buffy je napisao/la:

Grin

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost čet pro 15, 2016 5:53 pm

besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:




Pa sjećam se Korlevićevih komentara kako je to putovanje na Mars užasna glupost i da bismo, umjesto Marsa, trebali proučavati mala nebeska tijela kao mogući izvor sirovina, te skloništa za brodove i posadu.
I Korlević!?  Happy
Meni je osobno objašnjaval kak bi se izveli ti manevri sa asteroidima. Kad ti to neko tak objasni uz čačkalice teet i kavu, povjeruješ da nema niš jednostavnije od toga!  Grin

A i s njim si jeo ćevape?!! : )) 

Slušala sam ga u Andromedi (to je ona emisija o astronomiji što ide utorkom na HR2). Obično malo pljucne ove u ISS-u i onda, kad se spomene misija na Mars, ne izdrži reći kako je riječ o idiotizmu. Grin

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop čet pro 15, 2016 9:15 pm

Tomica je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:




Pa sjećam se Korlevićevih komentara kako je to putovanje na Mars užasna glupost i da bismo, umjesto Marsa, trebali proučavati mala nebeska tijela kao mogući izvor sirovina, te skloništa za brodove i posadu.
I Korlević!?  Happy
Meni je osobno objašnjaval kak bi se izveli ti manevri sa asteroidima. Kad ti to neko tak objasni uz čačkalice teet i kavu, povjeruješ da nema niš jednostavnije od toga!  Grin

A i s njim si jeo ćevape?!! : )) 

...
Filmski trenuci - Page 10 D025
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop pon pro 19, 2016 3:00 pm

Konačno su završili Mars. 
U prošloj epizodi je prolupali biolog otvoril vanjska vrata i ispuhal još 6 ljudi sa sobom u okoliš.
Onda je u ovoj zadnjoj odlučeno da obustavljaju misiju i preostali ideju doma.
E a onda je Ruskinja kognitivnom metodom posumnjala u pojavu života - i na kraju je u nekakvim slojevima iskopala uzorak, stavila ga pod microscop (nije imala povelike cice, pa ga nije razbila, al da su scenaristi znali ...) - i tako su pronađeni oblici koji mrdaju.
I umjesto objave obustave misije, glavna tajnica objavljuje da ima živih na Marsu ...
A jebote daveži!  Bljuv
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop pet pro 30, 2016 1:44 pm

besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost pet pro 30, 2016 6:02 pm

besposlenpop je napisao/la:Konačno su završili Mars. 
U prošloj epizodi je prolupali biolog otvoril vanjska vrata i ispuhal još 6 ljudi sa sobom u okoliš.
Onda je u ovoj zadnjoj odlučeno da obustavljaju misiju i preostali ideju doma.
E a onda je Ruskinja kognitivnom metodom posumnjala u pojavu života - i na kraju je u nekakvim slojevima iskopala uzorak, stavila ga pod microscop (nije imala povelike cice, pa ga nije razbila, al da su scenaristi znali ...) - i tako su pronađeni oblici koji mrdaju.
I umjesto objave obustave misije, glavna tajnica objavljuje da ima živih na Marsu ...
A jebote daveži!  Bljuv


A baš sam pronašla "Mars" i mislila ga pogledati nakon Childhood`s End, mini-serija nastala prema istoimenoj Clarkeovoj priči. 

Evo link za priču:

http://siriusfiles.com/do.php?filename=993042a2c1991.pdf

Trailer serije:



Pojava miroljubivih vanzemaljaca koji gotovo trenutno zaustave sve ratove i natjeraju svjetske vođe na suradnju zbog dobrobiti ljudske vrste... Ipak, skrivaju se od ljudi i ne pokazuju u svojem naravnom obličju. Pri kraju prve epizode vidjet ćete i zašto.. Happy

P.S. znači, bolje da Mars ostavim za neki drugi život?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost pet sij 20, 2017 9:12 pm

Arrival, krasan film! Happy Osjećaj je vrlo sličan onome nakon Interstellara. 

Voljela bih spomenuti par detalja.

Louise Banks, jednu od ponajboljih lingvistica, upoznajemo kao naratoricu "priče njenog života". Priči prethodi dolazak dvanaest "Ljuštura", svemirskih letjelica iznad određenih svjetskih centara. Jedan je neposredno u njenoj blizini. Ubrzo biva pozvana otkriti namjere pridošlica. 

Film nam donosi nekoliko vrlo zanimljivih ideja. Primjerice, hipotezu (Sapir-Whorf) o jeziku koji određuje našu (kognitivnu) stvarnost. Što i nije neki aha-moment, jer svatko je od nas dosad shvatio da učeći strani jezik preuzimamo i način razmišljanja njegovih govornika. No možda se nikada i nismo duboko pozabavili implikacijom ove hipoteze o razlikama u percepciji koje su upravo nasljeđene jezikom. Znači, Sapir i Whorf pomalo obrću intuitivno shvaćanje uzročno posljedičnog slijeda stvarnosti i jezika. Jezik prethodi (percepciji) stvarnosti. U slučaju vanzemaljaca koji imaju različitu (možda i potpuno drugačiju) percepciju stvarnosti, a koja se razlikuje od onoga što smatramo temeljnim fizikalnih konceptima, to može dovesti do oblikovanja uma na nepredvidljiv način. 

---

Filmski trenuci - Page 10 Tumblr_ojadaxaLny1qa409eo1_500

Filmski trenuci - Page 10 Tumblr_ojq6js5h2r1vub56no1_500

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer ned sij 29, 2017 7:59 pm

Ian, if you could see your whole life from start to finish, would you change things?

Filmski trenuci - Page 10 296djwg


whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 10 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 10 / 15. Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.