Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

politicka rapsodija

+3
darla_
Buffy
bazilija
7 posters

Stranica 11 / 23. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 23  Next

Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 9:15 pm

metilda56 je napisao/la:
Esco je napisao/la:
metilda56 je napisao/la:ugledaj se na Jana Palacha pa se na jelačić placu samozapali u znak protesta protiv mene i kako ti kažeš moje hercegovačke naci bande..ovako ćeš uvijek ostati mali esco koji okružen umjetnicama prosipa uzalud svoju mržnju i žuč... ja ti okrećem obraz pa ti vidi ako vidiš...  teet



ja da se zapalim? zbog vas ercegovaca katolickih ustaskih turbo psihopata? ajd ne yebi zid. sto se ovaj tvoj na avataru drug 2đman nije zapalio odmah nakon jana palacha u doba rvackog proljeca??? zasto? bio par-nepar ponestalo benzina pa dr. 2đman ostao bez goriva ili bila kriza sibica?

jah, vidim da vas ercegovce turbo katolike i ustase smeta i prosipanje "zuci" ako je kritika na vas racun tesko podnosite kako vi to kazete bog i ercegovci...ja kazem da si ti dio masine dio matrixa i eto cim taknem u matrix odmah se bude spavaci i brane masinu tj. matrix.


ma samo ti daj.. baš sam mislila da je bolje prosipati žuč na forumu nego u kafiću, tamo bi te netko dobro nalemao zbog ovakvih mišljenja ukoliko bi se usudio iznijeti ih naglas.. moj poziv da se susretnemo u reali još stoji... vjerujem da bi tamo bio puno ljubazniji nego što se ovdje prikazuješ... a kako je ovo tema politička rapsodija ja ću, dok me ne banirate  Cool stavljati svoja viđenja političke zbiljnosti  Cool

nu. Grin netko bi me nalemao? a tko majketi tko bi bio taj hrabrisa? neki rvat katolik? ustasa? neki jadnik ministrant drkadžija? jel? haaa? vi Ukrasne figurice ercegovci turbo katolici tako shvacate demokraciju? batine i tako to? pa imam i ja pistolj u rukavu pa cemo podignut ljestve na visi level. jet tako? tako je p-i-č-k-a vam materina ercegovačka!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 9:24 pm

Esco je napisao/la:


nu. Grin netko bi me nalemao? a tko majketi tko bi bio taj hrabrisa? neki rvat katolik? ustasa? neki jadnik ministrant drkadžija? jel? haaa? vi Ukrasne figurice ercegovci turbo katolici tako shvacate demokraciju? batine i tako to? pa imam i ja pistolj u rukavu pa cemo podignut ljestve na visi level. jet tako? tako je p-i-č-k-a vam materina ercegovačka!

pa kad bi ušao u neki kafić i izgovorio sve što si sad ovdje sigurno da bi dobio po labrnji... zato je bolje da se prosipaš ovdje ako ti to pomaže izbacivanju frustracija... a ti smatraš pištolj u rukavu pod demokraciju... i baš mi je drago zbog takvih kao što si ti da Hercegovci mogu glasovati... da vam malo vade mast.. dok su branili tvoje dupe bili su dobri, a sad ne valjaju.. dok je Hercegovaca bit će i Croacije ...  teet

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 9:27 pm

metilda56 je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:

Neki ljudi stalno zaboravljaju da su (i) ovo Kultne.
OK, moglo bi se reć onda i da tu ne postoji off topic, al moglo bi proć da npr. Orajon ubaci sezonske gljive ili Kyky kakvu pičku iz Penthausa ... a ovo Rolling Eyes - pa to ti je zapravo bezazleno ko dobardan. teet

a tako... sad mi je odmah kao da sam i ovdje doma...  cheers

čuj, nemoj se previse veselit nije ti ovaj forum herceg-bosna tako da...smanji dozivljaj...ili ces se ti nama prilagodit ili ces se vratit na X forum. nemoj ni pomisljat da cemo se mi ovdje prilagodjavat tebi i ercegovcima i pazit da vam slucajno ne povrijedimo vase plemenske ustasko klerofasisticke obicaje...čuj nju mogao bih dobit batina zbog misljenja??? to mozda u tvojoj klerofasistickoj erceg bosni ali ne u Istri.

evo ti litra benzine pa se sama zapali. ja cu ti poslat jos cisternu benzine da te gase.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 9:31 pm

Zoran Vukman: Kompartijska mržnja na Oreškovića


Bliži se trenutak kad Zoran Milanović, slučajni premijer na odlasku, više neće biti vrijedan političkog spomena ni komentara. Milanovićev nastup u emisiji „Nedjeljom u 2“ samo je još jedan prilog njegovom političkom mudroslovlju oko kojega više ne treba posebno trošiti riječi, vrijeme i živce jer je bilo dovoljno četiri godine napada na zdrav razum ili da uporabim sintagmu jednog analitičara, politike i govora kao „direktnog prijenosa iz mozga“. Milanović kao hodajući skandal nije bio interesantan utjecajnim medijima kao tema za satiru, ironiju ili porugu. A bilo je obilja materijala u njegovu mandatu, i od cijele ministarske ekipe mnoštvo povoda za političke skečeve, ili barem jasniju, konkretniju kritiku. Milanović je uza sve svoje gafove, često i diplomatski skandalozne, u očima većeg dijela medija toleriran i blago tretiran s obzirom na politiku Vlade koja nas je dovela na rub bankrota.


Milanović je u Stankovićevoj emisiji još jednom ponovio svoju tvrdnju da mandatar Tihomir Orešković ni o čemu ne odlučuje niti da će ga se za bilo što pitati. Njegova tvrdnja je samo blaži oblik onoga što stvarno misli ali je to umjesto njega nedavno u eter izgovorio Peđa Grbin: da je Orešković „lutak kojim upravlja lutkar Tomislav Karamarko.“ Grbin je Milanovićev stranački jastreb s lenjinističkom retorikom i njegov zlobni pokušaj da podcijeni čovjeka sa svjetskim referencama samo je odraz ostataka komunističkog mentaliteta koji je Oreškovićeve roditelje i mnoge Hrvate u godinama titoizma natjerao da svoje mjesto pod suncem potraže u dalekom svijetu. Nazvati lutkom čovjeka koji je svjetski, dakle top-menadžer, koji je uspješno upravljao golemom korporacijom, osporavati mu reference i podcjenjivati ga kao osobu i čovjeka, može samo kompartijski um koji je naučio ljude ideološki vrednovati ili diskreditirati.


Tko je, zapravo, lutka na koncu?


Činjenica da gospodin Orešković nema političkog iskustva ne znači da neće biti dobar premijer, u našem slučaju to mu može biti nedostatak jednako kao i što mu može biti prednost, ovisi o njemu i okružju, izboru suradnika i medijsko-političkoj klimi u ovoj zemlji. No njegovo političko neiskustvo ne može nikako biti povod da mu se ospore stručne i liderske reference, i da ga se posprdno naziva lutkom ili čovjekom koji nema svoju volju ni sposobnost odlučivanja. Takva osporavanja dolaze od ljudi čije su reference uglavnom ideološko-partijske. Jer što je to Milanovića posebno kvalificiralo da bude predsjednik hrvatske Vlade? Uspon u partijskoj nomenklaturi i makjavelistički instinkt?


I Milanović i Orešković su generacija 1966., ali su dva svijeta po stručnosti, radnim navikama, odgoju, mentalitetu i kulturi – potpuni kontrast. Milanović je post-komunistički skorojević koji je uspio partijskim probicima, a Orešković je sin hrvatskih iseljenika koji se morao dokazati svojim radom i znanjem. I sad dolazi u domovinu, napušta posao u kojemu je uspio na globalnoj razini da bi ga vrijeđali tipovi kojima je sve bilo servirano po ideološkoj inerciji u zemlji u kojoj Titovi, Račanovi i slični kadrovi nikada nisu bili gladni niti bez posla! Nakon premijera koji se hvalio da je alfa-mužjak (alfa-mužjaci su vođe čopora), nakon razmetljivog i latentno agresivnog Milanovića, dobili smo Oreškovića koji je uglađeni gospodin, s odlučnošću koja ima pokriće, konkretan, sistematičan, nije prodavač magle, ne gubi vrijeme, svjestan da mu prethodnik u naslijeđe ostavlja zemlju koju treba spašavati od bankrota. Zanimljivo je da gospodin Orešković čak nije ni tražio prvih sto dana za svoju Vladu, kakav je običaj u demokratskom svijetu, ali mu ih svakako treba dati! Treba mu dati vremena i kredit povjerenja i podrške!

Nielsenov politički pritisak


Da mu u političkom smislu neće biti lako, pokazuju odjeci njegova sastanka s inozemnim investitorima u Kitzbuhelu. Naime, osim ekonomskih poruka, primjerice vezanih uz rezanje javnog duga (mediji odjednom otkrivaju da se udvostručio, kao da je to u vrijeme Milanovićeva političkog cirkusa proteklih godina bila sporedna tema!), u javnost izlaze i politički pritisci koji su se valjali iza kulisa ekonomskih interesa: Eric F. Nielsen, glavni ekonomist UniCredita smatra da Hrvatska „ne smije slijediti nacionalističke i populističke politike poput onih u Mađarskoj i Poljskoj“ i da treba biti odana EU. Ne znam što taj gospodin misli pod odanošću EU, je li za njega to sinonim za odanost bankama i njihovom kapitalu, ali je sigurno da takvo političko determiniranje ekonomske suradnje i budućih investicija pokušava suspendirati neovisnost odlučivanja buduće hrvatske Vlade, i ne uvažava slobodno tržište jer nije valjda da je ono slobodno samo u liberalno-zapadnoj perspektivi i krugovima koje, po tvrdnjama Nielsena, brine ono što se događa u Poljskoj i Mađarskoj. Ako bi se iz političkih razloga odrekli suradnje sa zemljama srednje i istočne Europe, koje za Hrvatsku mogu i trebaju biti najzanimljivija tržišta, što bi nam preostalo od tržišta na kojima sada i ovdje možemo biti konkurentni? Ako nam Nielsenov poučak bude smjernica, onda se možemo pozdraviti s hrvatskim ekonomskim preporodom. No sad na scenu treba stupiti politički segment buduće Vlade, ljudi koji bi mandataru Oreškoviću trebali stvoriti povoljno političko ozračje za provedbu reformi koje nam ne bi uvjetovao bankarski trust mozgova.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 9:32 pm

metilda56 je napisao/la:
Esco je napisao/la:


nu. Grin netko bi me nalemao? a tko majketi tko bi bio taj hrabrisa? neki rvat katolik? ustasa? neki jadnik ministrant drkadžija? jel? haaa? vi Ukrasne figurice ercegovci turbo katolici tako shvacate demokraciju? batine i tako to? pa imam i ja pistolj u rukavu pa cemo podignut ljestve na visi level. jet tako? tako je p-i-č-k-a vam materina ercegovačka!

pa kad bi ušao u neki kafić i izgovorio sve što si sad ovdje sigurno da bi dobio po labrnji... zato je bolje da se prosipaš ovdje ako ti to pomaže izbacivanju frustracija... a ti smatraš pištolj u rukavu pod demokraciju... i baš mi je drago zbog takvih kao što si ti da Hercegovci mogu glasovati... da vam malo vade mast.. dok su branili tvoje dupe bili su dobri, a sad ne valjaju.. dok je Hercegovaca bit će i Croacije ...  teet

ali gdje to? u koji kafic? gdje? kod tebe sigurno da bi u to ne sumnjam, jer ja ovo sto sad tebi pisem redovito pricam po kaficima i jos nitko nije digao ruku na mene. i bolje da nije jer taj sigurno ne bi dozivio iducu zoru. i da, zamisli sve to isto pricam i kad su ercegovci u kaficima, naravno da njurgaju pojeli bi me sirovog samo da mogu ali nemogu jebiga ipak nisu u svojoj vukojebini.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 9:33 pm

Esco je napisao/la:
metilda56 je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:

Neki ljudi stalno zaboravljaju da su (i) ovo Kultne.
OK, moglo bi se reć onda i da tu ne postoji off topic, al moglo bi proć da npr. Orajon ubaci sezonske gljive ili Kyky kakvu pičku iz Penthausa ... a ovo Rolling Eyes - pa to ti je zapravo bezazleno ko dobardan. teet

a tako... sad mi je odmah kao da sam i ovdje doma...  cheers

čuj, nemoj se previse veselit nije ti ovaj forum herceg-bosna tako da...smanji dozivljaj...ili ces se ti nama prilagodit ili ces se vratit na X forum. nemoj ni pomisljat da cemo se mi ovdje prilagodjavat tebi i ercegovcima i pazit da vam slucajno ne povrijedimo vase plemenske ustasko klerofasisticke obicaje...čuj nju mogao bih dobit batina zbog misljenja??? to mozda u tvojoj klerofasistickoj erceg bosni ali ne u Istri.

evo ti litra benzine pa se sama zapali. ja cu ti poslat jos cisternu benzine da te gase.

zamisli, ljubazna sam jer je Pop bio ljubazan.. ovdje sam isključivo zbog tebe tako da, ako budem imala volje za tvoje bedastoće, bit ću tu dok me ta volja traje... nigdje se ne prilagođavam, svugdje sam uvijek ja, sviđala se kome ili ne...  teet

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 9:35 pm

Esco je napisao/la:
metilda56 je napisao/la:
Esco je napisao/la:


nu. Grin netko bi me nalemao? a tko majketi tko bi bio taj hrabrisa? neki rvat katolik? ustasa? neki jadnik ministrant drkadžija? jel? haaa? vi Ukrasne figurice ercegovci turbo katolici tako shvacate demokraciju? batine i tako to? pa imam i ja pistolj u rukavu pa cemo podignut ljestve na visi level. jet tako? tako je p-i-č-k-a vam materina ercegovačka!

pa kad bi ušao u neki kafić i izgovorio sve što si sad ovdje sigurno da bi dobio po labrnji... zato je bolje da se prosipaš ovdje ako ti to pomaže izbacivanju frustracija... a ti smatraš pištolj u rukavu pod demokraciju... i baš mi je drago zbog takvih kao što si ti da Hercegovci mogu glasovati... da vam malo vade mast.. dok su branili tvoje dupe bili su dobri, a sad ne valjaju.. dok je Hercegovaca bit će i Croacije ...  teet

ali gdje to? u koji kafic? gdje? kod tebe sigurno da bi u to ne sumnjam, jer ja ovo sto sad tebi pisem redovito pricam po kaficima i jos nitko nije digao ruku na mene. i bolje da nije jer taj sigurno ne bi dozivio iducu zoru. i da, zamisli sve to isto pricam i kad su ercegovci u kaficima, naravno da njurgaju pojeli bi me sirovog samo da mogu ali nemogu jebiga ipak nisu u svojoj vukojebini.

pričaš među istomišljenicima... probaj tamo gdje ne misle kao ti.. a to što još nisi dobio po labrnji demantira tvoje tvrdnje da su Hercegovci nekulturna naci banda - da jesu ti ne bi mogao ni tipkati - možda bi govorio ko Hawking...  teet

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 9:37 pm

metilda56 je napisao/la:
pa kad bi ušao u neki kafić i izgovorio sve što si sad ovdje sigurno da bi dobio po labrnji... zato je bolje da se prosipaš ovdje ako ti to pomaže izbacivanju frustracija... a ti smatraš pištolj u rukavu pod demokraciju... i baš mi je drago zbog takvih kao što si ti da Hercegovci mogu glasovati... da vam malo vade mast.. dok su branili tvoje dupe bili su dobri, a sad ne valjaju.. dok je Hercegovaca bit će i Croacije ...  teet

you stupid woman...za vrijeme rata vise je ercegovaca bilo u Istri nego na frontu. i eto tebi drago sto vi hercegovci 25 godina unistavate drzavu? cisto iz inata? rekoh da ste psiho.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 9:39 pm

Esco je napisao/la:
metilda56 je napisao/la:
pa kad bi ušao u neki kafić i izgovorio sve što si sad ovdje sigurno da bi dobio po labrnji... zato je bolje da se prosipaš ovdje ako ti to pomaže izbacivanju frustracija... a ti smatraš pištolj u rukavu pod demokraciju... i baš mi je drago zbog takvih kao što si ti da Hercegovci mogu glasovati... da vam malo vade mast.. dok su branili tvoje dupe bili su dobri, a sad ne valjaju.. dok je Hercegovaca bit će i Croacije ...  teet

you stupid woman...za vrijeme rata vise je ercegovaca bilo u Istri nego na frontu. i eto tebi drago sto vi hercegovci 25 godina unistavate drzavu? cisto iz inata? rekoh da ste psiho.

ako misliš na žene i djecu to da... a znam dobro tko je branio i obranio Dubrovnik... pa ja... glavno da si ti pametan, u dobrom sam onda društvu...  teet

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 9:43 pm

metilda56 je napisao/la:

pričaš među istomišljenicima... probaj tamo gdje ne misle kao ti.. a to što još nisi dobio po labrnji demantira tvoje tvrdnje da su Hercegovci nekulturna naci banda - da jesu ti ne bi mogao ni tipkati - možda bi govorio ko Hawking...  teet

koji među? ja sam solo igrač ako to jos nisi skužila znaci da ti spadas u coporativno plemensku pasminu. ja sam one man band. i kaj ti to mene smatras za cucka kad bi ja dobil jelte po labrnji? od tebe turbo katolkinje krscanke to se nisam nadao...ali nada zadnja umire pa cu se vjerojatno ipak nadat da si pogana zla sado mazo krscanka sa teskim devijacijama prema ustaskoj klerofasistickoj struji unutar RKC.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 9:48 pm

Esco je napisao/la:
metilda56 je napisao/la:

pričaš među istomišljenicima... probaj tamo gdje ne misle kao ti.. a to što još nisi dobio po labrnji demantira tvoje tvrdnje da su Hercegovci nekulturna naci banda - da jesu ti ne bi mogao ni tipkati - možda bi govorio ko Hawking...  teet

koji među? ja sam solo igrač ako to jos nisi skužila znaci da ti spadas u coporativno plemensku pasminu. ja sam one man band.  i kaj ti to mene smatras za cucka kad bi ja dobil jelte po labrnji? od tebe turbo katolkinje krscanke to se nisam nadao...ali nada zadnja umire pa cu se vjerojatno ipak nadat da si pogana zla sado mazo krscanka sa teskim devijacijama prema ustaskoj klerofasistickoj struji unutar RKC.

ha... skrenuo si s teme.. rekoh ti da Hercegovci nisu naci banda kako ih ti opisuješ... sad si  prešao na temu turbo katolkinje... rekoh ti i da ti stalno okrećem drugi obraz ali ti to ne možeš razumjeti... teet
sada ću te lijepo pozdraviti i zaželjeti laku noć, malo sam pospana, kršćanke idu rano spavati...  Grin

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 9:54 pm

metilda56 je napisao/la:

ako misliš na žene i djecu to da... a znam dobro tko je branio i obranio Dubrovnik... pa ja... glavno da si ti pametan, u dobrom sam onda društvu...  teet

vise je bilo muskaraca nego zena i djece. ne zaboravi da je i u Istri bio rat. doduse tvoji su hercegovci u Istru dolazili nas istrijane "oslobadjat" od srba koji nas nisu ni napadali. bez dlake na jeziku, to "oslobadjanje" je ustvari bila najobicnija brutalna pljacka i sustavno maltetiranje zastrasivanje i ubijanje ljudi srpske nacionalnosti koji se zivjeli u Istri i nikog nisu dirali niti su bili vojno naoruzani ni ista. ali ercegovacki hrabrise bi po mraku jer su hrabrise na silu izbacivali iz kuca i stanova njihove vlasnike.

poserem se na sve tvoje hercegovce. pobit vas sve dok nije kasno. to ti ja kazem.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop uto sij 19, 2016 9:58 pm

U pičku strininu, gde mi je nestal post?!


Zadnja promjena: besposlenpop; uto sij 19, 2016 9:59 pm; ukupno mijenjano 1 put.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 9:58 pm

metilda56 je napisao/la:
Esco je napisao/la:
metilda56 je napisao/la:

pričaš među istomišljenicima... probaj tamo gdje ne misle kao ti.. a to što još nisi dobio po labrnji demantira tvoje tvrdnje da su Hercegovci nekulturna naci banda - da jesu ti ne bi mogao ni tipkati - možda bi govorio ko Hawking...  teet

koji među? ja sam solo igrač ako to jos nisi skužila znaci da ti spadas u coporativno plemensku pasminu. ja sam one man band.  i kaj ti to mene smatras za cucka kad bi ja dobil jelte po labrnji? od tebe turbo katolkinje krscanke to se nisam nadao...ali nada zadnja umire pa cu se vjerojatno ipak nadat da si pogana zla sado mazo krscanka sa teskim devijacijama prema ustaskoj klerofasistickoj struji unutar RKC.

ha... skrenuo si s teme.. rekoh ti da Hercegovci nisu naci banda kako ih ti opisuješ... sad si  prešao na temu turbo katolkinje... rekoh ti i da ti stalno okrećem drugi obraz ali ti to ne možeš razumjeti... teet
sada ću te lijepo pozdraviti i zaželjeti laku noć, malo sam pospana, kršćanke idu rano spavati...  Grin

nisam skrenuo nigdje, tema je siroka, toliko ste vi hercegovci u 25 godina zasrali da ne postoji skretanje, nema sanse da ne stanem i zagazim u vase govno.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 10:01 pm

besposlenpop je napisao/la:pišuljica mu strinina, gde mi je nestal post?!

kaj pa natipkaj ponovo i meni se desava da mi post ode negdje u bespuca...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by whisperer uto sij 19, 2016 10:01 pm

besposlenpop je napisao/la:
metilda56 je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
metilda56 je napisao/la:
Esco je napisao/la: 

politička rapsodija .. da se ne zaboravi... ali prezime nije zvučno 




Dana 18. siječnja 1992. godine hrvatsku javnost pogodila je vijest o stravičnom i okrutnom zločinu nad obitelji Čengić koji se dogodio u njihovoj obiteljskoj kući u zaseoku Šašići kod Ervenika u Bukovici između Obrovca i Knina.
Tada su pripadnici tzv. krajinske milicije zvjerski ni krive ni dužne i bez ikakve mogućnosti da se brane pobili i potom u podrumu kuće zapalili 39-godišnjeg tatica Dragu, 31-godišnju majku Nevenku i njihovo dvoje malodobne djece.


Nakon stravičnog zločina obitelj je trebala pokopati žrtve zločina, no i tada su Srbi iz Ervenika pokazali svoje lice prepriječivši put pogrebnoj povorci. Usprkos ljudskoj mržnji svoj mir i zadnje počivalište obitelj Čengić pronašla je u sjeni stoljetnih čempresa na mjesnom groblju Sv. Mihovila u Erveniku.


U Erveniku koji leži na obali rijeke Zrmanje 1940. godine postojala je katolička župa s preko 600 vjernika Hrvata sa sjedištem u crkvi svetoga Mihovila Arhanđela izgrađenoj 1402. godine na mjesnom groblju.


Za vrijeme Drugog svjetskog rata i ovdje su se dogodili zločini nad Ukrasnim figuricama.


U predvečerje Domovinskog rata ovdje su živjela 53 Hrvata, dok je danas broj Hrvata sveden na jedva 13 u tri obitelji Đakulović i Ivanković, a obitelji Čengić više ne živi u Erveniku.
Nekad većinsko hrvatsko mjesto doživjelo je sudbinu brojnih hrvatskih mjesta na području Bukovice i samo nadgrobni spomenici na mjesnom groblju svjedoče da je nekad na ovom području živjelo pretežno hrvatsko stanovništvo.
Kakve to veze ima s politikom? teet

iste kao i ono UBI METILDU I SVE HERCEGOVCE na što ni jedan umjetnik nije reagirao
Neki ljudi stalno zaboravljaju da su (i) ovo Kultne.
OK, moglo bi se reć onda i da tu ne postoji off topic, al moglo bi proć da npr. Orajon ubaci sezonske gljive ili Kyky kakvu pičku iz Penthausa ... a ovo Rolling Eyes - pa to ti je zapravo bezazleno ko dobardan. teet


Svratih samo napomenuti da ovo nisu Kultne i da forum nema nikakve intencije biti i poistovjećivati se s nečim što je svršilo prije 10-tak godina. Svako poistovjećivanje i prizivanje na taj period počinju biti k'o očajnički vapaji. Može bilo gdje, samo pliz ne tu. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop uto sij 19, 2016 10:02 pm

whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
metilda56 je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Kakve to veze ima s politikom? teet

iste kao i ono UBI METILDU I SVE HERCEGOVCE na što ni jedan umjetnik nije reagirao
Neki ljudi stalno zaboravljaju da su (i) ovo Kultne.
OK, moglo bi se reć onda i da tu ne postoji off topic, al moglo bi proć da npr. Orajon ubaci sezonske gljive ili Kyky kakvu pičku iz Penthausa ... a ovo Rolling Eyes - pa to ti je zapravo bezazleno ko dobardan. teet


Svratih samo napomenuti da ovo nisu Kultne i da forum nema nikakve intencije biti i poistovjećivati se s nečim što je svršilo prije 10-tak godina. Svako poistovjećivanje i prizivanje na taj period počinju biti k'o očajnički vapaji. Može bilo gdje, samo pliz ne tu. Happy
Pogledaj si kaj piše po naslovima. teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 10:03 pm

kaj to znaci? da nesmijem napisat moje misljenje o necemu ili o nekoj folklornoj ruralnoj skupini?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop uto sij 19, 2016 10:06 pm

metilda56 je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:

Neki ljudi stalno zaboravljaju da su (i) ovo Kultne.
OK, moglo bi se reć onda i da tu ne postoji off topic, al moglo bi proć da npr. Orajon ubaci sezonske gljive ili Kyky kakvu pičku iz Penthausa ... a ovo Rolling Eyes - pa to ti je zapravo bezazleno ko dobardan. teet

a tako... sad mi je odmah kao da sam i ovdje doma...  cheers
Ovde se radi o najprimitivnijoj, tzv. dnevnoj politici.
Tak npr. tema dana je ovaj kriminalac:

politicka rapsodija - Page 11 Imagescms-image-000021370

Danas sam uz kavu rekel da ga treba zatuć zahrđalom sekirom.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 10:19 pm

besposlenpop je napisao/la:
metilda56 je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:

Neki ljudi stalno zaboravljaju da su (i) ovo Kultne.
OK, moglo bi se reć onda i da tu ne postoji off topic, al moglo bi proć da npr. Orajon ubaci sezonske gljive ili Kyky kakvu pičku iz Penthausa ... a ovo Rolling Eyes - pa to ti je zapravo bezazleno ko dobardan. teet

a tako... sad mi je odmah kao da sam i ovdje doma...  cheers
Ovde se radi o najprimitivnijoj, tzv. dnevnoj politici.
Tak npr. tema dana je ovaj kriminalac:

politicka rapsodija - Page 11 Imagescms-image-000021370

Danas sam uz kavu rekel da ga treba zatuć zahrđalom sekirom.


Prof dr. sc. Ivan Lovrinović rođen je 1960. u Gučoj Gori, općina Travnik. (opet franjevci)

Uvaženi ekonomist bio je predsjednik udruge bosanskih Hrvata Prsten. Riječ je o lobističkoj organizaciji bosanskih Hrvata, nastaloj kao reakcija na nedovoljnu brigu hrvatske službene politike za položaj i sudbinu hrvatskog naroda u BiH. Članovi udruge Prsten bogati su hrvatski poduzetnici poput Pave Zubaka, Tomislava Antunovića, Marka Pipunića ili Stipe Matića.

---

znaci 80% politicara RH je iz ili porijeklom iz BiH Cool

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto sij 19, 2016 10:25 pm

ali ovo prolazi bez problema.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri sij 20, 2016 9:39 am

Esco je napisao/la:ali ovo prolazi bez problema.


dobro jutro esko...  Happy
kako možeš slušati ovo smeće?  Question  Shocked
meni je uspjelo do 1.47 i onda sam morala isključiti...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri sij 20, 2016 12:19 pm

metilda56 je napisao/la:
Esco je napisao/la:ali ovo prolazi bez problema.


dobro jutro esko...  Happy
kako možeš slušati ovo smeće?  Question  Shocked
meni je uspjelo do 1.47 i onda sam morala isključiti...

prestani glumatat metilda. i ja sam ponesto naucio od hercegovackih ustaskih franjevaca i znam za njihove trikove emocionalno-psiholoskog manipuliranja ljudima. ociti je primjer medjugorje.

vidiš, pokusavas kod mene izazvati osjecaj krivice i srama jer eto po onom argumentum ad absurdum ja slusam to smece? ti neznas da li ja slusam to smece jer nemozes nikko dokazati da ja to slusam. ja sam samo stavio link tog smeca sa youtuba ovdje a to ne znaci da ja to smece i slusam.

mozda tebi to nemoze biti jasno jer imas selektivno opazanje, no, odmah si se digla na prste i registrirala kad sam napisao ( sto cu dok sam ziv govoriti i pisati bez obzira na prijetnje po labrnji) da hercegovce treba poubijati sve do zadnjega. ali nikad se ti ni niti jedan hercegovac nije javno ogradio i osudio ustase i njihovu strahovladu njihovu marionetsku nazi tvorevinu niti pokolje koje su nad civilima radili. vi hercegovci i dalje uz pomoc velikog dijela hrvatskog klera i dalje mastate o velikoj NDH a vidi se da u tom smjeru subverzivno i radite svih ovih 25 godina.

ja nikad nisam njednu istarsku pjesmu cuo a da pjeva o ubijanju klanju pripadnika nekih drugih nacionalnosti sto se za hercegovce i njihovu muziku nemoze reci jer obiluje brutalnim ustaskim pjesmama nabijenih mrznjom prema svakome tko hercegovac nije.

ja ti kazem ( a ti pobijaj do besvjesti) vi ste hercegovci invazivna agresivna pasmina, nesto kao toksicni korov ambrozija, gdje god vi dodjete sta god napravite u koje god politicke sfere usli vi napravite distroj. gusite svaku pozitivu jer cak i one koji sebe smatraju Ukrasnim figuricama a nisu i hercegovci, za vas hercegovce su samo stoka koju treba opljackati. jer vi jeste kriminalci, razbojnici, gusari. i ustase klerofasisti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri sij 20, 2016 12:26 pm

Esco je napisao/la:


prestani glumatat metilda. i ja sam ponesto naucio od hercegovackih ustaskih franjevaca i znam za njihove trikove emocionalno-psiholoskog manipuliranja ljudima. ociti je primjer medjugorje.

vidiš, pokusavas kod mene izazvati osjecaj krivice i srama jer eto po onom argumentum ad absurdum ja slusam to smece? ti neznas da li ja slusam to smece jer nemozes nikko dokazati da ja to slusam. ja sam samo stavio link tog smeca sa youtuba ovdje a to ne znaci da ja to smece i slusam.

mozda tebi to nemoze biti jasno jer imas selektivno opazanje, no, odmah si se digla na prste i registrirala kad sam napisao ( sto cu dok sam ziv govoriti i pisati bez obzira na prijetnje po labrnji) da hercegovce treba poubijati sve do zadnjega. ali nikad se ti ni niti jedan hercegovac nije javno ogradio i osudio ustase i njihovu strahovladu njihovu marionetsku nazi tvorevinu niti pokolje koje su nad civilima radili. vi hercegovci i dalje uz pomoc velikog dijela hrvatskog klera i dalje mastate o velikoj NDH a vidi se da u tom smjeru subverzivno i radite svih ovih 25 godina.

ja nikad nisam njednu istarsku pjesmu cuo a da pjeva o ubijanju klanju pripadnika nekih drugih nacionalnosti sto se za hercegovce i njihovu muziku nemoze reci jer obiluje brutalnim ustaskim pjesmama nabijenih mrznjom prema svakome tko hercegovac nije.

ja ti kazem ( a ti pobijaj do besvjesti) vi ste hercegovci invazivna agresivna pasmina, nesto kao toksicni korov ambrozija, gdje god vi dodjete sta god napravite u koje god politicke sfere usli vi napravite distroj. gusite svaku pozitivu jer cak i one koji sebe smatraju Ukrasnim figuricama a nisu i hercegovci, za vas hercegovce su samo stoka koju treba opljackati. jer vi jeste kriminalci, razbojnici, gusari. i ustase klerofasisti.

i ovo je početak jednog divnog prijateljstva...  flower
danas ti na žalost nisam raspoložena za govorancije pa ćeš ostati uskraćen za moja mišljenja, za sada mogu samo spomenuti fojbe, a tko je fojbe napravio, tko ih je i kime napunio eto ti razmišljaj do daljnejga pjevajući hvalospjeve miroljubivim istrijanima koji fojbe eto nisu opjevali...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri sij 20, 2016 12:46 pm

ma kakvog prijateljstva? ajd ne budali kucko ustaska. vidis kako cak i prijateljsta nameces nasiljem jer ti si rekla da smo mi prijatelji i to je tako ja sad moram prihvatiti da sam tebi prijatelj? xaxaxa opet franjevacke psajko fore. ah sad ti nemas vremena a kazes non stop visis na ovom forumu 24/7 Grin Grin

za fojbe otvori neku drugu temu sad pricamo i seciramo hercegovce ustase.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 11 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 23. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 23  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.