Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

politicka rapsodija

+3
darla_
Buffy
bazilija
7 posters

Stranica 4 / 23. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Next

Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop sri stu 26, 2014 1:49 pm

Sigurno niste znali što Kolinda sve zna

...

Ponosna Kolinda


Grabar Kitarović je rekla da njezini korijeni sežu u HSS, jer je njezin pradjed osnivao stranku u njezinom kraju na Grobniku, te da o njezinim sposobnostima svjedoči i njezina funkcija u NATO savezu. 

"Bila sam žena koja vjerojatno najbolje i gađa i najspretnija je u tim fizičkim poslovima u NATO-u, ali isto tako vjerojatno i jedina žena u NATO-u koja zna i može pomusti kravu. I na to sam ponosna", poručila je ...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
politicka rapsodija - Page 4 Cow21
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri stu 26, 2014 1:56 pm





Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop sri stu 26, 2014 1:59 pm

Toro je napisao/la:

Crazy arms Colinda!!! politicka rapsodija - Page 4 C042 politicka rapsodija - Page 4 C041 politicka rapsodija - Page 4 C055
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pon stu 09, 2015 9:46 am

H R V A T E  zaista treba izudarat penisom po celu. jucer sam mozgao i dosao do nekog zakljucka da ce biti uskoro biti ponovo izbori onda sam pao u rezignaciju i reko opet ce sve biti kao prije samo ce se neki glumci promijeniti i evo ti ga na! sudbina jarac!

politicka rapsodija - Page 4 JuZpNYB

politicka rapsodija - Page 4 GjXP7pR

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by *madonna* pon stu 09, 2015 10:09 am

moram priznati da se kod mene slavi HDZ a ja jedina komunjara.
jučer pao i roštilj. 
najela se, nisam pila jer pijem apaurine ( ukočenost mišića, na bolovanju već tjedan dana ) . 
došla doma i otišla spavat Grin ....
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pon stu 09, 2015 10:22 am

*madonna* je napisao/la:moram priznati da se kod mene slavi HDZ a ja jedina komunjara.
jučer pao i roštilj. 
najela se, nisam pila jer pijem apaurine ( ukočenost mišića, na bolovanju već tjedan dana ) . 
došla doma i otišla spavat Grin ....

cekaj, mozda za par mjeseci budu opet izbori pa ce bit ponovo rostilj. ako HDZ izgubi dobit ces samo fetu kruha sa namazom pastete.

apaurin pomaze samo u suradnji sa fizioterapeutom. trebas ic na masazu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by *madonna* pon stu 09, 2015 10:27 am

Esco je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:moram priznati da se kod mene slavi HDZ a ja jedina komunjara.
jučer pao i roštilj. 
najela se, nisam pila jer pijem apaurine ( ukočenost mišića, na bolovanju već tjedan dana ) . 
došla doma i otišla spavat Grin ....

cekaj, mozda za par mjeseci budu opet izbori pa ce bit ponovo rostilj. ako HDZ izgubi dobit ces samo fetu kruha sa namazom pastete.

apaurin pomaze samo u suradnji sa fizioterapeutom. trebas ic na masazu.


ako hdz izgubi, kuham ja i dijelim po zasluzi Grin ....

ne pijem ga redovno, jučer nisam i nočas je već bolilo malo ali ne kao onih dana, samo se osjećam jako kruta u vratu, ramenima i gornjem dijelu leđa .... imala sam ukočenje vrata, ni trepavicom nisam mogla mrdnuti. pomogle su inekcije i voltareni a apaurin mi dali za opuštanje mišiča, jedan navečer. samo, nisam baš sklona toj psihofarmaciji ....
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop pon stu 09, 2015 10:48 am

Živi zid: Psihijatar i kirurg iz MOST-a isprali su mozak svojim glasačima

MOST će vjerojatno koalirati sa SDP-om, smatraju u Živom zidu

politicka rapsodija - Page 4 PXL_081115_12117109-656x365

U Živom zidu jutros su se na Facebook profilu osvrnuli na rezultate prema kojima osvajaju samo jedan mandat. Prenosimo bez jezičnih ispravaka. “Prema DIP-u, imamo mandat osvojen u 7. izbornoj jedinici i postajemo parlamentarna stranka. Prag prelazimo u 3. i 8. ali nam D’hont ne daje mandat, u 4. imamo 4,98% glasova, a u 2. – 4,6%.

Međutim, sada je jasno par stvari – Božo Petrov vrlo će vjerojatno koalirati s SDP-om jer ga je SDP gurao kao treću opciju putem HRT-a i time izdati birače koji su vjerovali njegovom obećanju da neće koalirati ni s HDZ-om, ni SDP-om.
Samim time, Živi zid opet postaje ono što je bio sve do medijskog guranja MOST-a, treća opcija koja jedina pruža otpor osovini HDZ / SDP. ORAH prestaje biti parlamentarna stranka i time se sužava prostor njihovog djelovanja.

Građani neće živjeti bolje od MOST-ovih reformi

Međutim, sada dolazi najbitniji dio – u ovakvim uvjetima spin doktori će teško moći progurati neku drugu opciju kao treću jer Živi zid ima 110.000 fanova i saborskog zastupnika koji će pokazati da svojim imunitetom može puno toga napraviti za zaštitu ovršenika, više nego svi ostali zajedno.
Druga bitna stvar je da građani neće bolje živjeti od MOST-ovih reformi i shvatiti će da da se zapravo radilo o medijskom pranju mozga u izvedbi dva medicinara – psihijatra i kirurga glave koji su za sve probleme u državi krivili HDZ i SDP, a sada s njima koaliraju.
Petrov je čak i kod javnog bilježnika ovjerio izjavu da neće koalirati s HDZ-om i SDP-om – mnogi su mu, nažalost, povjerovali.”
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pon stu 09, 2015 11:05 am

*madonna* je napisao/la:
Esco je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:moram priznati da se kod mene slavi HDZ a ja jedina komunjara.
jučer pao i roštilj. 
najela se, nisam pila jer pijem apaurine ( ukočenost mišića, na bolovanju već tjedan dana ) . 
došla doma i otišla spavat Grin ....

cekaj, mozda za par mjeseci budu opet izbori pa ce bit ponovo rostilj. ako HDZ izgubi dobit ces samo fetu kruha sa namazom pastete.

apaurin pomaze samo u suradnji sa fizioterapeutom. trebas ic na masazu.


ako hdz izgubi, kuham ja i dijelim po zasluzi Grin ....

ne pijem ga redovno, jučer nisam i nočas je već bolilo malo ali ne kao onih dana, samo se osjećam jako kruta u vratu, ramenima i gornjem dijelu leđa .... imala sam ukočenje vrata, ni trepavicom nisam mogla mrdnuti. pomogle su inekcije i voltareni a apaurin mi dali za opuštanje mišiča, jedan navečer. samo, nisam baš sklona toj psihofarmaciji ....

to ti je od posla. nemas eronomican stol tipkovnicu i monitor u visini ociju i misici vrata su stalno napeti.

http://www.support121.org/14902-/best-7-ergonomic-computer-desk-setup-ideas/

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pon stu 09, 2015 11:06 am

besposlenpop je napisao/la:Živi zid: Psihijatar i kirurg iz MOST-a isprali su mozak svojim glasačima

MOST će vjerojatno koalirati sa SDP-om, smatraju u Živom zidu


politicka rapsodija - Page 4 PXL_081115_12117109-656x365

U Živom zidu jutros su se na Facebook profilu osvrnuli na rezultate prema kojima osvajaju samo jedan mandat. Prenosimo bez jezičnih ispravaka. “Prema DIP-u, imamo mandat osvojen u 7. izbornoj jedinici i postajemo parlamentarna stranka. Prag prelazimo u 3. i 8. ali nam D’hont ne daje mandat, u 4. imamo 4,98% glasova, a u 2. – 4,6%.

Međutim, sada je jasno par stvari – Božo Petrov vrlo će vjerojatno koalirati s SDP-om jer ga je SDP gurao kao treću opciju putem HRT-a i time izdati birače koji su vjerovali njegovom obećanju da neće koalirati ni s HDZ-om, ni SDP-om.
Samim time, Živi zid opet postaje ono što je bio sve do medijskog guranja MOST-a, treća opcija koja jedina pruža otpor osovini HDZ / SDP. ORAH prestaje biti parlamentarna stranka i time se sužava prostor njihovog djelovanja.

Građani neće živjeti bolje od MOST-ovih reformi


Međutim, sada dolazi najbitniji dio – u ovakvim uvjetima spin doktori će teško moći progurati neku drugu opciju kao treću jer Živi zid ima 110.000 fanova i saborskog zastupnika koji će pokazati da svojim imunitetom može puno toga napraviti za zaštitu ovršenika, više nego svi ostali zajedno.
Druga bitna stvar je da građani neće bolje živjeti od MOST-ovih reformi i shvatiti će da da se zapravo radilo o medijskom pranju mozga u izvedbi dva medicinara – psihijatra i kirurga glave koji su za sve probleme u državi krivili HDZ i SDP, a sada s njima koaliraju.
Petrov je čak i kod javnog bilježnika ovjerio izjavu da neće koalirati s HDZ-om i SDP-om – mnogi su mu, nažalost, povjerovali.”

TRADITORI! IZDAJA!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by *madonna* pon stu 09, 2015 11:18 am

Esco je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:
Esco je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:moram priznati da se kod mene slavi HDZ a ja jedina komunjara.
jučer pao i roštilj. 
najela se, nisam pila jer pijem apaurine ( ukočenost mišića, na bolovanju već tjedan dana ) . 
došla doma i otišla spavat Grin ....

cekaj, mozda za par mjeseci budu opet izbori pa ce bit ponovo rostilj. ako HDZ izgubi dobit ces samo fetu kruha sa namazom pastete.

apaurin pomaze samo u suradnji sa fizioterapeutom. trebas ic na masazu.


ako hdz izgubi, kuham ja i dijelim po zasluzi Grin ....

ne pijem ga redovno, jučer nisam i nočas je već bolilo malo ali ne kao onih dana, samo se osjećam jako kruta u vratu, ramenima i gornjem dijelu leđa .... imala sam ukočenje vrata, ni trepavicom nisam mogla mrdnuti. pomogle su inekcije i voltareni a apaurin mi dali za opuštanje mišiča, jedan navečer. samo, nisam baš sklona toj psihofarmaciji ....

to ti je od posla. nemas eronomican stol tipkovnicu i monitor u visini ociju i misici vrata su stalno napeti.

http://www.support121.org/14902-/best-7-ergonomic-computer-desk-setup-ideas/


istina. od 8-9 sati uzastopnog tipkanja, gomile papirologije i koncentracije da se ne pogriješi ni u jednoj lipici zbog pdv-a jednostavno se zaboraviš da moraš sjediti uspravno i svako toliko se uhvatim sva iskrivljena na toj stolici. ma katastrofa .... ali istina je da sam prestala vježbati. prošle godine nekoliko mjeseci sam vježbala ujutro i navečer i bila sam ko urica .... samo da dođem malo na sebe i opet ću.
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pon stu 09, 2015 11:22 am

koja burzoazija, koji maniri...vidi se da je to cistokrvno rvacko plemenstvo.

politicka rapsodija - Page 4 KuzsSEG

politicka rapsodija - Page 4 AdwZ5y2

politicka rapsodija - Page 4 G6rZdhU

politicka rapsodija - Page 4 DK2WhFk



http://www.index.hr/black/clanak/seljakluk-i-pijandure-pogledajte-euforiju-u-hdzu/854657.aspx

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pon stu 09, 2015 11:26 am

*madonna* je napisao/la:
Esco je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:
Esco je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:moram priznati da se kod mene slavi HDZ a ja jedina komunjara.
jučer pao i roštilj. 
najela se, nisam pila jer pijem apaurine ( ukočenost mišića, na bolovanju već tjedan dana ) . 
došla doma i otišla spavat Grin ....

cekaj, mozda za par mjeseci budu opet izbori pa ce bit ponovo rostilj. ako HDZ izgubi dobit ces samo fetu kruha sa namazom pastete.

apaurin pomaze samo u suradnji sa fizioterapeutom. trebas ic na masazu.


ako hdz izgubi, kuham ja i dijelim po zasluzi Grin ....

ne pijem ga redovno, jučer nisam i nočas je već bolilo malo ali ne kao onih dana, samo se osjećam jako kruta u vratu, ramenima i gornjem dijelu leđa .... imala sam ukočenje vrata, ni trepavicom nisam mogla mrdnuti. pomogle su inekcije i voltareni a apaurin mi dali za opuštanje mišiča, jedan navečer. samo, nisam baš sklona toj psihofarmaciji ....

to ti je od posla. nemas eronomican stol tipkovnicu i monitor u visini ociju i misici vrata su stalno napeti.

http://www.support121.org/14902-/best-7-ergonomic-computer-desk-setup-ideas/


istina. od 8-9 sati uzastopnog tipkanja, gomile papirologije i koncentracije da se ne pogriješi ni u jednoj lipici zbog pdv-a jednostavno se zaboraviš da moraš sjediti uspravno i svako toliko se uhvatim sva iskrivljena na toj stolici. ma katastrofa .... ali istina je da sam prestala vježbati. prošle godine nekoliko mjeseci sam vježbala ujutro i navečer i bila sam ko urica .... samo da dođem malo na sebe i opet ću.

moras vjezbati, gimnastika stagod postoje ciljane vjezbe za takve poslove yoga pomaze. bez vjezbanja stadat ce ti kraljeznica i cirkulacija. vjezba i masaza redovito.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop pon stu 09, 2015 12:25 pm

Esco je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:Živi zid: Psihijatar i kirurg iz MOST-a isprali su mozak svojim glasačima

MOST će vjerojatno koalirati sa SDP-om, smatraju u Živom zidu




politicka rapsodija - Page 4 PXL_081115_12117109-656x365

U Živom zidu jutros su se na Facebook profilu osvrnuli na rezultate prema kojima osvajaju samo jedan mandat. Prenosimo bez jezičnih ispravaka. “Prema DIP-u, imamo mandat osvojen u 7. izbornoj jedinici i postajemo parlamentarna stranka. Prag prelazimo u 3. i 8. ali nam D’hont ne daje mandat, u 4. imamo 4,98% glasova, a u 2. – 4,6%.

Međutim, sada je jasno par stvari – Božo Petrov vrlo će vjerojatno koalirati s SDP-om jer ga je SDP gurao kao treću opciju putem HRT-a i time izdati birače koji su vjerovali njegovom obećanju da neće koalirati ni s HDZ-om, ni SDP-om.
Samim time, Živi zid opet postaje ono što je bio sve do medijskog guranja MOST-a, treća opcija koja jedina pruža otpor osovini HDZ / SDP. ORAH prestaje biti parlamentarna stranka i time se sužava prostor njihovog djelovanja.

Građani neće živjeti bolje od MOST-ovih reformi




Međutim, sada dolazi najbitniji dio – u ovakvim uvjetima spin doktori će teško moći progurati neku drugu opciju kao treću jer Živi zid ima 110.000 fanova i saborskog zastupnika koji će pokazati da svojim imunitetom može puno toga napraviti za zaštitu ovršenika, više nego svi ostali zajedno.
Druga bitna stvar je da građani neće bolje živjeti od MOST-ovih reformi i shvatiti će da da se zapravo radilo o medijskom pranju mozga u izvedbi dva medicinara – psihijatra i kirurga glave koji su za sve probleme u državi krivili HDZ i SDP, a sada s njima koaliraju.
Petrov je čak i kod javnog bilježnika ovjerio izjavu da neće koalirati s HDZ-om i SDP-om – mnogi su mu, nažalost, povjerovali.”

TRADITORI! IZDAJA!
Ekipa kojoj fakat treba psihijatar.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pon stu 09, 2015 3:54 pm



sad bi mu dobra bila i fosna, tavalon, obicna daska buduci istu nema u glavi...a ne mostici i treci putici...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost pon stu 09, 2015 4:03 pm

politicka rapsodija - Page 4 WbsPUeA

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop pon stu 09, 2015 4:45 pm

Esco je napisao/la:

sad bi mu dobra bila i fosna, tavalon, obicna daska buduci istu nema u glavi...a ne mostici i treci putici...
A znaš da su oni stranka od tunela.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop pon stu 09, 2015 9:57 pm

Evo još jednog troglodita:

Lucić (HDZ) bijesan na svoje sugrađane koji su glasom podržali Most. Poručio neka im Most gradi brane i ceste

šef županijskog HDZ-a smatra da je glas za HDZ glas za Slavoniju

politicka rapsodija - Page 4 PXL_270814_8722149-656x365

Saborski zastupnik i šef županijskog ogranka HDZ-a Požeško-slavonske županije Franjo Lucić nije krio razočaranje zbog, kako kaže, rasipanja glasova HDZ-a zbog Mosta.

“Što mi to radimo?! Razočaran sam rasipanjem glasova građana Požeško-slavonske županije. Ako ljudi misle da će im branu u Požegi izgraditi Most, ako misle da će im Most izgraditi brzu cestu, a mi radimo na tome, ako misle da će im riješiti sve probleme s poplavama da 500 naselja opet ne bude poplavljeno, u redu. Neka im Most to radi. Nemojte me onda pitati gdje je brza cesta, brana, prijevozi, izlazak na brzu cestu. Izvolite, javite se onima kojima ste dali povjerenje, a nikad vam ništa neće napraviti”, rekao je Lucić, prenosi 034 portal. 

Takvi neće proći u HDZ-u

Iako je HDZ u petoj izbornoj jedinici osvojio 46,06 posto glasova i time osigurao osam saborskih mandata, Luciću koji se na listi Domoljubne koalicije nalazio na trećoj poziciji očito to nije bilo dovoljno.
“Ne podcjenjujem nikoga, ali volim svoje, volim Slavoniju. Pitam sad građane: Ma gdje im je pamet!?!? Imam pravo to pitati jer Živim zidovima daju povjerenje i Mostovima koji su izgubili od HDZ-a u Metkoviću i Omišu. Nisam tražio za sebe nijedan preferencijalni glas. Moj sin je rekao: Tata, nisam glasovao za tebe preferencijalno, već za župana jer smatram da trebamo imati dva zastupnika iz Požeško-slavonske županije. Gdje su drugi koji su davali glasove ljudima koji nisu iz naše županije? Sram ih može biti! Nisu podržali svoje ljude i svog generala hrvatske vojske. E, neće takvi proći s ovakvom politikom u Hrvatskoj demokratskoj zajednici. Ja im to sad poručujem,” rekao je revoltirani Lucić i doao kako je HDZ u svom programu imao bolnije rezove od onih koje zagovara MOST ili SDP.
“Bili smo spremni napraviti sve za dobrobit Hrvatske jer bez njih nema oporavka Hrvatske. Rekao sam jednom predsjedniku: Ne budeš li proveo rezove od kojih prvo trnu zubi tebi pa i nama, nema oporavka. To je naš program! – zaključio je Lucić.

Očekivali smo više

Župan Alojz Tomašević nalazio se na devetoj poziciji u V. izbornoj jedinici pa nije ušao u Sabor.
“Nezadovoljni smo, ne zbog nas nego zbog ovog predivnog prostora. Sutra će netko reći da mu sin odlazi na rad u Njemačku jer nismo napravili cestu. Očekivali smo da ćemo za listu koja se bori za Slavoniju dobiti više mandata i žao mi je što smo mandat koji smo trebali dati Slavoniji dali drugima,” rekao je Tomašević.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop pon stu 09, 2015 10:37 pm

politicka rapsodija - Page 4 94cb590d-79c0-4b88-bf4a-218e8427c4ad
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost uto stu 10, 2015 3:09 pm

Nisam glasovala ni za HDZ, ni za SDP. Ni za Most koji bi privatizirao zdravstvo i malo lupao porez na nekretnine pa time pokazao da je neoliberalniji i od spomenutih mastodonata. Neckala sam se izmedju Oraha i Radnicke fronte. Glasovala za PGS-IDS. Logicno, zar ne? U konacnici sam, zapravo, glasovala za SDP. Svake si godine velim kako cu postati antidemokrat i odustati od te iluzije slobodnog odabira, ali svake me godine nesto pokrene do obliznjeg biralista. Mozda zelim odrzavati nadu da ce ovog puta stvari biti bolje? U konacnici, imamo samo sebe, zapravo.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop sri stu 11, 2015 1:05 pm

Nije mi krivo kaj sam glasal za Most, ionak sami vele da im treba Yul Brynner:
politicka rapsodija - Page 4 Bitka-na-Neretvi-od-sada-i-sluzbeno-hrvatski-film_ca_large
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri stu 11, 2015 1:41 pm

La batalla del río Neretva


Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop sri stu 11, 2015 2:50 pm


Velimir Šonje


MOST U POTRAZI ZA REFORMAMA


Izborni uspjeh Mosta temelji se na dvije jednostavne ideje: mi nismo ni HDZ ni SDP, i mi smo za reforme.


Radi se o zabuni. Most se ne razlikuje od HDZ-a i SDP-a po nekom dobrom programu reformi. Sva tri programa podjednako su površna, loša, i sa stručne ih je strane veoma teško razlikovati. U Mostovom programu doduše ima nekih stvari koje su radikalnije postavljene nego u HDZ-ovom ili SDP-ovom (na primjer, ukidanje drugog mirovinskog stupa - obvezne mirovinske štednje). Međutim, nema razrade mjera.


Dakle, reforme su i dalje nejasan pojam bez stvarnog sadržaja. Jedina stranka koja ih je donekle programski odredila (Pametno Marijane Puljak) ostala je izvan Sabora. Zbog toga nam sada preostaje uživo pratiti Mostovu potragu za reformama, političkim identitetom i političkom budućnošću.


Sezonu lova za reformama otvorio je autor ekonomskog dijela Mostova programa Ivan Lovrinović. Prema portalu Direktno (vidjeti u dnu), on je u prvom postizbornom intervjuu govorio o mogućnosti raspisivanja referenduma da narod kaže Mostu što da radi. To mi se čini neodgovorno u trenutku kada zemlji što prije treba učinkovita vlada sastavljena na temelju programske kompatibilnosti stranaka koje su dobile najviše glasova na izborima.


Nadalje, od konkretnih mjera spomenute su: (1) promjena broja članova nadzornih odbora u javnim poduzećima prema kriterijima struke, (2) osposobljavanje ljudi za javnu upravu po uzoru na Francusku, (3) promjena deviznog tečaja (ali bez devalvacije – posve je nejasno kako), (4) porezna reforma, (5) obrana javnih poduzeća, (6) dogovor radnika i kapitalista o tome kakav kapitalizam želimo (moramo regulirati kapitalizam jer smo danas u feudalizmu) i (7) upućivanje poslovnih obavještajaca u INA-u.


Točke (2), (5), (6) i (7) upućuju na to da je Lovrinovićev cilj sačuvati (obraniti) državna poduzeća: pojačati politički nadzor nad njima uz zadržavanje dirižističke i raširene javne birokracije francuskoga tipa (jer takav je francuski model). Na razini prve indicije to upućuje na isti model upravljanja kakav su godinama prakticirali HDZ i SDP, uz obećanje bolje kontrole korupcije. To nije nikakav feudalizam, nego već viđeni državni, rodijački, klijentelistički kapitalizam koji se hrani financijama državnih poduzeća.


O proračunu u prvom intervjuu nema niti riječi, osim obećanja o poreznim rasterećenjima (što sve velike stranke imaju u svojim programima). Tema o proračunu je na dvojben način obrađena u programu Mosta, gdje ništa ne piše o „bolnim rezovima“. Piše da treba uravnotežiti saldo proračuna i smanjiti javni dug, što je dobro. Ali, malo dalje to je poništeno ovim prijedlozima: (1) ekspanzivna fiskalna politika, (2) povećanje državnih investicija u kapitalne projekte, (3) izdavanje projektnih obveznica za infrastrukturne projekte. Doduše, stidljivo se spominje „optimizacija troškova javne uprave“, ali to sigurno nisu nikakvi bolni rezovi, jer „optimizacija troškova“ ne znači ništa pred zjapećom nekonzistentnošću smanjenja javnog duga i rasta državnih investicija.


I od Čačića u Račanovo vrijeme, i od Kalmete u Sanaderovo vrijeme, vidjeli smo kako završe veliki državni infrastrukturni projekti. Završe s dugom koji će vraćati i naša djeca. Unatoč tome, izgleda da Most namjerava nastaviti tamo gdje je HDZ stao s državnim investicijama, samo poštenije. U pogledu tehnike rješavanja minusa u državnoj blagajni namjerava se valjda koristiti Grčićeva (propala) doktrina da će se već nekako pokrenuti rast, što će samo po sebi riješiti naše probleme s proračunom. To je pusta nada koja se već stoput izjalovila, a ne racionalan program.


U pogledu jačanja uloge države Most je vrlo vjerojatno još radikalnije anti-reformski od HDZ-a i SDP-a. Tu su planovi daljnjeg širenja državne uloge u gospodarstvu kroz osnivanje još jedne državne banke, državnog osiguravajućeg društva (valjda još mjesta za uhljebe). Tu su i neizbježni poticaji u poljoprivredi (država će jamčiti otkup petine uroda po zajamčenoj cijeni) i ukidanje drugog mirovinskog stupa odnosno povratak svih umirovljenika pod državne skute (čime će se samo fiktivno - obračunski smanjiti deficit, dakle riječ je o računovodstvenom triku).
I ne stignem polemizirati s drugim problematičnim (i demokratski regresivnim te neprovedivim) idejama o stavljanju Ustavnog suda i središnje banke pod operativnu dirigentsku palicu Sabora. To su teme za neki drugi tekst.


Ima u tome programu i poneka mudra stvar: ukidanje parafiskalnih nameta (ali i to bez nekog razrađenog programa neće ići), olakšanje poslovanja, predvidljivost propisa, privlačenje izravnih stranih ulaganja, mjerljivost rada u javnoj upravi, racionalizacija broja općina i slično. Spominje se i depolitizacija (pravosuđa, državnih tvrtki), bolja kontrola korupcije kroz „intelligence“. To je kozmetika, lista sladunjavih političkih obećanja kakve na načelnoj razini sadrže gotovo svi programi političkih stranaka. Privatizacija je, naravno, zabranjena riječ – sam nečastivi na djelu. Eventualno se imovina koja nije u ekonomskoj funkciji države može prodati.
Dakle, zasad su Mostove reforme pusta priča. Lovrinovićev državni kapitalizam HDZ-SDP tipa sa začinom obećanog poštenja (deja vu) zaodjenut je u lokalni populizam koji ljude oduševljava kada netko obeća da zastupnika neće biti 151 nego 99 i da će imati plaću 9,999 kuna. Zvuči fino, brojke su fora, no realno, to ne znači ništa za ekonomski položaj Hrvatske sutra.


Zašto sam tako kritičan? Zato što je moja prva (javna) reakcija na Most bila pozitivna (vidjeti dva posta niže na ovom zidu). U nedjelju navečer sam napisao da priželjkujem demokratsko usuglašavanje u zamjenu za dosadašnje unutarstranačke monolite s dominantnim vođama u stranačkim vrhovima. Rekao sam da mislim kako je bolje da usuglašavanje traje malo dulje, jer ono što se usuglasi lakše će se provoditi. Podsjetio sam na studije koje uvjerljivo pokazuju da su države čije se političke elite nauče potanko usuglašavati u prosjeku uspješnije od država koje nauče brzo formirati stabilne, većinske vlade. Iz toga se može zaključiti da i manjinsku Vladu ne smatram problemom. Naprotiv, ona može biti dio rješenja. Međutim, to mora biti vlada za reforme, a ne za povratak u prošlost.


Informirajte se!

Program mosta (za koji je moja kolegica Maruška Vizek iz ne znam kojih razloga rekla da je „najdesniji“, valjda je mislila najviše nacionalan i kolektivistički): http://most-nl.com/most-nezavisnih-lista-predstavio-izborn…/
Duel Goran Vojković – Luka Popov u kojem se Vojković pogubio od subjektivne sklonosti Mostu, ali Popov uvjerljivo gubi u glasanju, što samo pokazuje koliko su svi zbunjeni Mostom, gotovo koliko i Most sam:http://www.index.hr/…/vojkovic-vs-popov--analiz…/855130.aspx 
Prvo „autanje“ Ivana Lovrinovića koje je potaknulo nastanak ovog teksta:http://direktno.hr/…/Lovrinovi%C4%87-predstavio-reforme-Mos…
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by besposlenpop sri stu 11, 2015 3:08 pm

besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Gost sri stu 11, 2015 3:11 pm

Re: Kako smo danas?
Postaj primamona Today at 13:55

metilda je napisao/la:
ja sam još u napadu adrenalina radi pobjede Mosta... nijesam uračunljiva za pisanja...

oni se dogovaraju u zagrebackoj slasticarnici...


------

moram odgovorit nemogu si pomoc.

glupi p i z d a a reci ti meni gdje su se dogovarali Bog i Mojsije? na nekoj planini Bogu iza nogu. jebala te sljastica.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

politicka rapsodija - Page 4 Empty Re: politicka rapsodija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 23. Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 13 ... 23  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.