Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zanimljivosti :)

5 posters

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by Gost pet lis 03, 2014 9:19 pm

Pancho je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:

Znas sto mene buni? Kad oni odlaze u drugacije svjetove pomicanjem skupne tocke, kako to percipiraju ljudi u obicnom stanju svijesti? Recimo, razgovaras sa mnom i nadjes se negdje daleko... Kako ja to vidim? Nestanes li? Vidim li te da spokojno spavas? Sto se desava?

Pa nije da sam ekspert  Grin, ali koliko sam ja shvatila sva ta njihova istrazivanja su radjena u stanju ajmo reci lucidnog sanjanja, tako da u biti nema situacije u kojoj ti i ja razgovaramo u budnom stanju i ja odem u neki drugi svijet. Nego ti i ja vjezbamo zajednicki recimo lucidno sanjanje i naucimo ulaziti jedna drugoj u snove, odnosno naci se u istom snu i onda istrazujemo svjetove, sjecas se to su radili don Matus i Castaneda, a kasnije i Castaneda i njegova grupa. Don Matus ih je trenirao u stanju lucidnog sanjanja i u zivo su se upoznali tek nakon njegovog odlaska i onda se poceli sjecati da su imali zajdnicka iskustva, ako se sjecas, kojih se u biti u pocetku nisu sjecali u stanju svakodnevne buden svijesti. Iako doduse za jednu od njegovih "vjestica", (Castanedenih) se tvrdi da je i fizicki zapela u jednom od svijetova i tamo ostala i fizicki 12 godina i onda se vratila u ovaj svijet. Stanje prve pozornosti, druge pozornosti itd. U biti ajmo reci izmjenjena stanja svijesti. Tako da u tom trenu da nas netko gleda pretpostavljam da bi izgledalo bi kao da spavamo. Iako doduse u jednoj od njegovih knjiga postoji opis gdje ona stvarno nestane fizicki, nakon njihovih putovanja u stanja drugih pozornosti, ne znam koja je od njih tri, zaboravila sam sada, posto u knjizi imaju kodna imena.

Nesto slicno kao nirvikalpa samadhiju, tako ja to u biti poistovjecujem Happy , posto kad sam malo odrasla sam Castanedine knjige pocela uzimati sa malo rezerve Grin. Po pitanju tih stvari, odnosno tolteckih ucenja puno mi je vjerodostojniji Don Miguel Ruis, on i danas poucava to, ziv je jos i objasnjava umijece sanjanja u duhovnom razvoju, veseli covjeculjak, volim i njegove knjizice.


Ma sjećam se da sam čitajući knjige nailazila na neke opise koji mi nisu skladno ulijetali u tu priču o preplitanju (lucidnih) snova. Odnosno, bilo je situacija u kojima mi se učinilo da se i na fizičkoj ravni nešto dešava što mogu zamijetiti slučajni prolaznici. Npr., ne znam je li to u Unutrašnjem ognju, ali situacija je bila kad je Carlos toliko jako pomaknuo spojnu točku (ne znam u koji ono pojas) da se fizički pojavio u kući neke bruje, miljama udaljene.. Ili, u istoj spomenutoj knjizi, čini mi se da je sam Carlos upitao Matusa što vide drugi ljudi kad oni pomiču svoje spojne točke.. Odgovorio mu je nešto u stilu da ih vide umirene, ali i da znaju nestati iz njihovog vidokruga (ili sam to upravo dodala, nisam sigurna). Baš me to buni. I nema sad veze jesu li Castanedine priče fantazija ili nešto drugo, zbog razgovora ponašajmo se kao da su istinite. Happy

Vezano uz astralnu projekciju, dogodilo mi se nešto prošli tjedan za što sam pomislila da je to bio njen početak, ali opišem to sljedeći put. Bilo je spontano (dakle, nisam svjesno to izazvala, ali je okidač bio snažan emotivni vrtlog).

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by Gost pet lis 03, 2014 9:21 pm

besposlenpop je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:
... Naime, poklon od brata. ...
Aaa - imaš brata!?! Zanimljivosti :) - Page 3 C025


Imam, Pope, imam i daleko je zabavniji od mene.. Happy


(sad će zlobnici reći da je to, zapravo, svako drugo postojeće biće)
To je drugi podatak o tebi nakon saznanja da živiš negde između Klane, Hreljina i Škurinja. teet

: ))) Fino si mi naznačio valnu funkciju.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by Gost sri lis 22, 2014 10:45 am

Da se, ipak, vratim na san.. Iskustvo je izblijedilo u sjecanju, ali dio je i dalje lako dozvati... Nikada nisam dozivjela astralnu projekciju. Ili barem mislim da nisam. Nemam sjecanja na nj. Lucid, s druge strane, prepoznajem. 

Prije kojih mjesec dana odjednom sam usnula. Velim, odjednom, jer mi se to dogodilo usred obavljanja poslica. Bila sam premorena. I tijekom spavanja sanjala sam da iscjeljujem jednu osobu. To je iscjeljivanje bilo vrlo fizicki, da se nespretno izrazim, jer je sila koju sam osjecala da izlazi iz ruku bila izuzetno jaka. Odbacivala ih je poput vrecice na vjetru. Istovremeno sam osjecala tu silu/snazan izbacaj energije, svoje ruke i tijelo osobe na koje sam ih usmjerila. Taj osjet nekako me je probudio. Ali, zapravo, nije. I dalje sam bila u sceni, ali svjesna okoline u kojoj sam zaspala. Tada je zapocelo "odljepljivanje". Krenulo je od ruku. Osjet je bio nalik skidanju rukavica. Imala sam osjecaj da se pocinjem izvlaciti iz tijela preko ruku... Dakle, ruke su bile pocetak. U jednom je trenutku sve to postalo suvise intenzivno, pojavila se panika i "izvlacenje" je prestalo. Nestala je scena. Okolina je postala suvise stvarna. Budna. Happy Jos su mi neko vrijeme bridjeli dlanovi. Je li to bio pocetak a. projekcije?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by darla_ sri lis 22, 2014 11:09 am

Ligeja je napisao/la:Da se, ipak, vratim na san.. Iskustvo je izblijedilo u sjecanju, ali dio je i dalje lako dozvati... Nikada nisam dozivjela astralnu projekciju. Ili barem mislim da nisam. Nemam sjecanja na nj. Lucid, s druge strane, prepoznajem. 

Prije kojih mjesec dana odjednom sam usnula. Velim, odjednom, jer mi se to dogodilo usred obavljanja poslica. Bila sam premorena. I tijekom spavanja sanjala sam da iscjeljujem jednu osobu. To je iscjeljivanje bilo vrlo fizicki, da se nespretno izrazim, jer je sila koju sam osjecala da izlazi iz ruku bila izuzetno jaka. Odbacivala ih je poput vrecice na vjetru. Istovremeno sam osjecala tu silu/snazan izbacaj energije, svoje ruke i tijelo osobe na koje sam ih usmjerila. Taj osjet nekako me je probudio. Ali, zapravo, nije. I dalje sam bila u sceni, ali svjesna okoline u kojoj sam zaspala. Tada je zapocelo "odljepljivanje". Krenulo je od ruku. Osjet je bio nalik skidanju rukavica. Imala sam osjecaj da se pocinjem izvlaciti iz tijela preko ruku... Dakle, ruke su bile pocetak. U jednom je trenutku sve to postalo suvise intenzivno, pojavila se panika i "izvlacenje" je prestalo. Nestala je scena. Okolina je postala suvise stvarna. Budna. Happy Jos su mi neko vrijeme bridjeli dlanovi. Je li to bio pocetak a. projekcije?

Moze biti, a moze i biti da si dobila poruku kroz san koje potencijale imas Happy

Glede potencijala bih te upozorila da rad na ljudima iziskuje odredjeno ciscenje vlastitog organizma nakon toga i da bas nije zajebancija, jer mozes povuci sa njih na sebe, sto god da iscjeljujes. Ljudi obicno ne obracaju paznju na to kad otkriju takvu svoju sposobnost, pa se poslije nadju u cudu kad i sami pocnu imati zdravstvene probleme, koji ne moraju biti identicni onima koje iscjeljuju, nego udare na slabosti u samom iscjelitelju.

Moje AP u budnom stanju obicno prati turbulencija u tijelu, ne znam to drugacije opisati, cesto uz visoke frekvencije zvuka u usima, tako obicno pocinju moji spontani AP.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by Gost sri lis 22, 2014 4:08 pm

Sto se najcesce dogodi prije aktivacije? Moze li to biti kakav emotivan sok?

---

Vezano uz visoke zvucne frekvencije u usima koje prethode AP-i, desava li ti se da osjecas negdje iz dubine lubanje pa prema tjemenu nekakav pritisak koji je popracen sumom, sve glasnijim, do zujanja, a onda, ako si svjesna sna to se zujanje nastavlja i fizicki te povlaci iz scene?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by darla_ sri lis 22, 2014 6:09 pm

Ligeja je napisao/la:Sto se najcesce dogodi prije aktivacije? Moze li to biti kakav emotivan sok?

---

Vezano uz visoke zvucne frekvencije u usima koje prethode AP-i, desava li ti se da osjecas negdje iz dubine lubanje pa prema tjemenu nekakav pritisak koji je popracen sumom, sve glasnijim, do zujanja, a onda, ako si svjesna sna to se zujanje nastavlja i fizicki te povlaci iz scene?

Moze i emotivan i fizicki, a moze biti i iskrena zelja da nekome pomognes, a moze biti i produkt svjesnog ili podsvjesnog trazenja pomoci.

--------

Sve da, jedino nisam sigurna sto tocno mislis kad kazes povlacenje iz scene. Ako je AP, zujanje i meni turbulencija u tijelu, traje dok je izlazenje u pitanju, prestaje kad si jednom van tijela u potpunosti. Onda vidis sebe kako spavas, ako spavas ili meditiras ili si u nekom drugom stanju duboke relaksacije, ako si budna, prvo si u biti u istoj prostoriji, realnoj, onda se mozes naci negdje drugdje.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by Gost čet lis 23, 2014 12:14 pm

Pancho je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:Sto se najcesce dogodi prije aktivacije? Moze li to biti kakav emotivan sok?

---

Vezano uz visoke zvucne frekvencije u usima koje prethode AP-i, desava li ti se da osjecas negdje iz dubine lubanje pa prema tjemenu nekakav pritisak koji je popracen sumom, sve glasnijim, do zujanja, a onda, ako si svjesna sna to se zujanje nastavlja i fizicki te povlaci iz scene?

Moze i emotivan i fizicki, a moze biti i iskrena zelja da nekome pomognes, a moze biti i produkt svjesnog ili podsvjesnog trazenja pomoci.

--------

Sve da, jedino nisam sigurna sto tocno mislis kad kazes povlacenje iz scene. Ako je AP, zujanje i meni turbulencija u tijelu, traje dok je izlazenje u pitanju, prestaje kad si jednom van tijela u potpunosti. Onda vidis sebe kako spavas, ako spavas ili meditiras ili si u nekom drugom stanju duboke relaksacije, ako si budna, prvo si u biti u istoj prostoriji, realnoj, onda se mozes naci negdje drugdje.

To iscjeljivanje, koliko je bitna energija koju posjedujemo? Malo neprecizno postavljeno pitanje. Recimo, kod Matusovih pojasnjenja sve se svodi na skladistenje energije odricanjem od nekih ponasanja (besprijekornost) da bismo mogli pokrenuti skupnu tocku. Koliko to iscjeljivanje ovisi o nasoj energiji, a koliko povezivanjem na "kanal"?

----

Aha, pa to zujanje postane fizicki jako u smislu da imam osjecaj da ce mi prepuci lubanja i traje dok se ne maknem iz sanjane scene ili dok se ne probudim. Katkad se to desava kad postanem suvise svjesna nekog prizora, kad postane suvise realan. Ne znam, neugodno je.

-----

I da, u kojoj je mjeri AP slicna stvaranju sanjalackog tijela (ili duplikata) jednog don Genara? Zapravo, nekoc sam miislila da je to isto, sad mi se cini da i nije bas, da ovo potonje zahtijeva mnogo vise znanja i vjestine, buduci su AP vecinom spontane.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by mala Cat čet lis 23, 2014 1:31 pm

Kad sam vec tu, ako nekog zanima, instalirajte na tablet Solar System Scope. Fora je... Happy


Btw, ako bi po netu surfali malo sigurnije probajte preko duckduckgo. Happy


Ne znam da li ovo spada na ovu temu, ali sad je tu gde je. Happy
mala Cat
mala Cat

Posts : 78
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by besposlenpop čet lis 23, 2014 2:52 pm

mala Cat je napisao/la:...
Btw, ako bi po netu surfali malo sigurnije probajte preko duckduckgo. Happy

...
To je nešto za Bazu.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by darla_ čet lis 23, 2014 6:34 pm

Ligeja je napisao/la:

To iscjeljivanje, koliko je bitna energija koju posjedujemo? Malo neprecizno postavljeno pitanje. Recimo, kod Matusovih pojasnjenja sve se svodi na skladistenje energije odricanjem od nekih ponasanja (besprijekornost) da bismo mogli pokrenuti skupnu tocku. Koliko to iscjeljivanje ovisi o nasoj energiji, a koliko povezivanjem na "kanal"?

----

Aha, pa to zujanje postane fizicki jako u smislu da imam osjecaj da ce mi prepuci lubanja i traje dok se ne maknem iz sanjane scene ili dok se ne probudim. Katkad se to desava kad postanem suvise svjesna nekog prizora, kad postane suvise realan. Ne znam, neugodno je.

-----

I da, u kojoj je mjeri AP slicna stvaranju sanjalackog tijela (ili duplikata) jednog don Genara? Zapravo, nekoc sam miislila da je to isto, sad mi se cini da i nije bas, da ovo potonje zahtijeva mnogo vise znanja i vjestine, buduci su AP vecinom spontane.

Sto se iscjeljivanja tice ima tu raznih parametara pa je tesko dati jednoznacan odgovor. U doba buma new age price, isla je jedna spranca slicna ovoj Mautsovoj, tipa da se mora jesti na odredjeni nacin, piti, ponasati, vjerovati, raditi odredjene duhovne i energetske vjezbe, drzati svoje energetske kanale cistima itd. Medjutim sto se same energije tice i sposobnosti za iscjeljivanje, praksa ih je tu malo demantirala. Jer postoje ljudi recimo kojima nebi dala da ih sretnes u zivotu dvije nacrtane ovce da cuvaju, a kamoli da te iscjeljuju, a onda cujes od ljudi koji su bili kod te osobe da im je pomogla u zivotu. Ima osoba koje sest mjeseci iscjeljuju, a onda se sest mjeseci opijaju u birtiji i tako u krug. Naravno ima ljudi koji se time bave i vode apsolutno besprijekoran zivot. Sto bi se reklo ima svega u Bozijoj basti, ljudi se obicno prevare kad se ogranicavaju na bilo koji nacin. Mogla bi sad potrositi par kartica teksta da objasnim kako je jedno i drugo moguce, ako te bude vise zanimalo mogu na pp u nastavcima. Ukratko iscjeljivanje je vezano za ljubav i sposobnost da istu kroz sebe kanaliziras, to nikako ne podrazumijeva da kanal mora biti savrsen, jer ljudska bica nikad nisu, niti ce ikada moci biti savrsena. Razlika izmedju ovih besprijekornih i onih drugih je u utjecaju na njihov vlasiti organizam, oni koji ne brinu o sebi, brze sagore.

-------------

Lucidni snovi mogu biti sponatani i astralna projekcija moze biti spontana, jednako ne ulaganje nekih napora. Kad ti bilo koje od to dvoje postane neka praksa koji prakticiras iz bilo kojeg razloga, onda ti treba znanja i vjestine. Iako mi svi imamo astralno tijelo, za svjesno kretanje po astralu potrebno je isto malo "nabildati", ima tu raznih vjezbi po tom pitanju, ali nebi ulazila u detalje. Jednako je i sa sanjalackim tijelom kojim navigiras u snovima. Razlika je sto astralno tijelo koristis, odnosno mozes koristiti i u budnom stanju svijesti, ne sjecam se da li su kod Castanede i sanjalacko tijelo koristili u budnom stanju, ako jesu ispravi me, jer u tom slucaju onda ne vidim neku razliku izmedju istih.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by Gost sri lis 21, 2015 9:39 pm

Gdje si, Darlita?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by Gost sri lis 21, 2015 9:40 pm

Nego, pogledajte ovo..


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by Gost sri lis 21, 2015 10:37 pm

Plavi.kaputic je napisao/la:Nego, pogledajte ovo..


to je hologram. amerikanci vec to dosta dugo imaju u vojsci.

http://www.washingtonpost.com/wp-srv/national/dotmil/arkin020199.htm

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by Gost sri lis 21, 2015 10:58 pm


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by Gost sri lis 21, 2015 11:22 pm

Welcome to the
NATIONAL UFO
REPORTING CENTER
World Wide Web Site

The web's most comprehensive and up to date UFO information source
Provided by America's foremost UFO Reporting Agency
In continuous operation since 1974

http://www.nwlink.com/~ufocntr/


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by saritica čet lis 22, 2015 4:25 am

meni ovo ne djeluje na holograme. prije bih rekla da je rijec o fatamorgani. a mozda i jeste hologram, ili bilo sta drugo... moguce su svakakve stvari. danasnja tehnologija radi cuda o kojima samo sanjati mozemo.
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by besposlenpop ned stu 08, 2015 12:30 pm

Zanimljivosti :) - Page 3 Marketing-10
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by besposlenpop ned stu 08, 2015 12:30 pm

Zanimljivosti :) - Page 3 Marketing-12
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by besposlenpop ned stu 08, 2015 12:31 pm

Zanimljivosti :) - Page 3 Marketing-16
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by besposlenpop ned stu 08, 2015 12:32 pm

Zanimljivosti :) - Page 3 Marketing-19
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Zanimljivosti :) - Page 3 Empty Re: Zanimljivosti :)

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.