Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kava

+3
Buffy
besposlenpop
Lena
7 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Kava Empty Kava

Postaj by besposlenpop čet pro 22, 2016 12:30 pm

KREMAST I TAKO FIN

Dobra vijest za ljubitelje espressa: Top pet razloga zašto je dobar za vaše zdravlje
PIŠE: IDA TOMAŠKOVIĆ / VRIJEME: 08:25 22.12.2016 / RUBRIKA: LIFESTYLE & HRANA
Kava Raw-1

Daje energiju, ali i ima još niz drugih prednosti


Možda spadate u one ljude kojima espresso najviše odgovara jer ima bogat, pun okus i odlično razbuđuje. Već i od prije znate kako je kava dobra za zdravlje, a evo još nekih prednosti espressa kao posebnog načina pripremanja ovog nezamjenjivog napitka:

1. Poboljšava dugoročno pamćenje


Potrebne su vam dvije šalice espressa na dan da bolje pamtite i zadržite naučene informacije. Ovo je posebno dobro za studente koji provode puno vremena nad knjigom.

2. Povećava koncentraciju


Kava Tumblr_nd2h4ro6tt1s30ko5o1_500

Kofein u kavi razbuđuje i održava budnost, a time i koncentraciju. No, ne smijete pretjerivati jer tada možete dobiti kontra efekt.

3. Potiče mršavljenje


Espresso sadrži samo tri kalorije po gramu, što je jako malo u usporedbi s drugim načinima pripreme kave. Potiče želju da vježbate i budete općenito aktivniji.

4. Smanjuje rizik od infarkta


Kava Giphy-77

Kava je snažan antioksidans što povoljno utječe na srce pa smanjuje rizik od infarkta za čak 25 posto.

5. Čuva vas od dijabetesa


Vježbanje i pravilna prehrana ključan su faktor čuvanja organizma od pojave šećerne bolesti, ali neka istraživanja dokazuju da baš espresso također smanjuje rizik od dijabetesa za čak 11 posto. Sada stvarno imate razloga za uživanje u ovom napitku.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by Buffy pon pro 26, 2016 7:16 pm

Ujutro jedan ness s kofeinom, kroz dan još jedan bez, popodne Nespresso. Počeli su prodavati Inspresso kapsule u Intersparu, navodno kompatibilne s Nespresso aparatima, što bi moglo značiti da će nss uskoro u potpunosti biti zamijenjen Nespresso lungo uživanjem.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by besposlenpop čet pro 29, 2016 9:20 am

Pokvaril se DeLonghi (po treći put u dve godine! Kava E055 Kava E060Kava E045), pa sad kuham kavicu u zanzibaru. Plain

Kava Stove-top-instruction
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by Buffy ned sij 01, 2017 8:05 pm

Taman ti htjedoh preporučiti Nesspreso aparat, kad dobijem mail...


Kava Logo
Kava Nespresso-shop-bauxit-mine
Please sign: Say NO to Nespresso – aluminum pods are killing the rainforest!

TAKE ACTION  Kava Button-deco-ee294b
[size]

Dear friends of the rainforests,
More and more coffee drinkers love the convenience of single-cup pods. Business is booming for manufacturers like Nespresso, but the production and disposal of the pods are tough on the environment.
The price of convenience is thousands of tons of waste – nearly all of which ends up in landfills. To produce the aluminum, vast forest areas are being destroyed for open-pit bauxite mines and inundated by the hydroelectric dams built to power the smelters.
It doesn’t take a pod to brew a good cup of coffee.
Tell Nespresso and other coffee companies to stop this scourge on the planet!

[/size]
TAKE ACTION  Kava Button-deco-ee294b
[size]

Thanks for being involved,

Reinhard Behrend
Rainforest Rescue (Rettet den Regenwald e.V.)[/size]


Moram naći opciju za piti kavu malo pametnije, aluminij je za živčani sustav išto što i nikotin za pluća, a pri tome je još i užasnog utjecaja na okoliš.

Našla sam nešto na Amazonu, ionako mi je Illy kava najbolja, pa lijepo napunim perive kapsule kavom koja je još bolja od Nespressa.

Kava 61JpbDPA18L._SL1100_
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by Buffy ned sij 01, 2017 8:09 pm

Ovo je još bolje, samo šukneš u perilicu...

Kava 41jvbl%2BVxUL._SX425_
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by besposlenpop ned sij 01, 2017 8:57 pm

A imam onakva tri odavno - ne vidim kak bi z njima uništaval prašumu?  teet
Je, čital sam i da aluminij možda uzrokuje Alzheimera, al kaj bumo s industrijom motora, dalekovodima, alufolijama (zamenili ih plastičnim folijama?) ... itd.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by Gost pon sij 02, 2017 5:27 pm

Moja. Happy

Kava Tumblr_o37g0ao1eM1ryffrbo7_250

Black as midnight on a moonless night.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by Buffy uto sij 03, 2017 7:40 pm

besposlenpop je napisao/la:A imam onakva tri odavno - ne vidim kak bi z njima uništaval prašumu?  teet
Je, čital sam i da aluminij možda uzrokuje Alzheimera, al kaj bumo s industrijom motora, dalekovodima, alufolijama (zamenili ih plastičnim folijama?) ... itd.

Ti misliš na espresso aparat? Pisala sam o kapusalama koje se nakon što kava iscuri bacaju, gornja kapica je od aluminija, pa mi to nije osobito drago. Em se trujem, em sam sudionik u devastaciji, pa sam zat potražila alternativu. Ova druga je trajna, kupiš dvije takve i puniš kavom koju voliš, meni je nadraža Illy.

Ne znam, nadam se nekoj promjeni uskoro, očigledno je ova paradigma došla do svog kraja.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by besposlenpop uto sij 03, 2017 10:00 pm

Pa da, mislil sam na espresso lončiće.
Kapsule ne koristim, jednostavno kavu nafilam u sito i zašrafim u lonac il u kafe-aparat.  Happy
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by Buffy sri sij 04, 2017 1:15 pm

Mislim kako će to biti moj sljedeći potez Happy 
Koju kavu voliš?
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by besposlenpop sri sij 04, 2017 8:41 pm

Buffy je napisao/la:...
Koju kavu voliš?
Franju!  Grin
No, ne kupujem ju odavno, jer mi ne pada na pamet ić do Ilice radi kile kave. 
Našel sam da Interšparova Premijum zadovoljava dobar omjer cijene i kvalitete ...  Cool


Zadnja promjena: besposlenpop; pet sij 06, 2017 11:46 am; ukupno mijenjano 1 put.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by Buffy pet sij 06, 2017 9:10 am

Poznajem ljude, sad si mi odgovorio zakaj se žale na pad prodaje, nisu dostupni autom.

Kupila IS Premium ušećerene bademe, mrak, nisu preslatki, a prefini.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by besposlenpop pet sij 06, 2017 11:49 am

Buffy je napisao/la:Poznajem ljude, sad si mi odgovorio zakaj se žale na pad prodaje, nisu dostupni autom.
...
Pa da, ne znam više kaj ima u centru da bi išel tam s nekom namjerom ... Plain
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by Buffy sub sij 07, 2017 9:48 pm

Izgleda da ćemo se kava i ja pozdraviti za svagda Sad

Cijeli sam život niskotlakaš, još ljetos sam mjerila uz frendicu i njenu mamu koje to rade svako jutro uz kavu, trebala popiti dva Nessa da se tlak malo digne.
Zadnje vrijeme mi nekak bubnja u glavi, nisam sva svoja, prekjučer odem do susede na čaj.
Počne priča o bolnicama, mama joj je u bolnici, pa nekako došle do tlaka, natjerala me da izmjerim na njenom supersoničnom tlakomjeru, 140 Shocked

Sad mjerim doma na svom, izgleda da je varijabilni jer ide od 117 do 150 u kratkom roku, ali da me pere, pere me i mislim ozbiljno proći kroz sve pretrage.

Do tada je kava na počeku.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by besposlenpop pon sij 09, 2017 12:26 pm

Prijatelji iz osnovne škole slučajan susret završili sa „aj čut ćemo se za kavu“ i stvarno se čuli za kavu




Više tisuća godina stara tradicija o slučajnom susretu i dogovaranju kave koja se dogodi kao i reforme u Hrvatskoj, odnosno, shvatili ste, ne dogodi se nikada,  srušena je u petak u Splitu!




Luka Pirić i Mario Ramljak kolege su iz osnovnoškolskih klupa koje je životni put razdvojio. Luka je godinama marljivo učio, svirao gitaru, išao na fakultet, radio i vrijedno stekao diplomu, a Mario je bio pametniji pa je nakon osnovne škole ušao u HDZ, te se, kao jedan od obrazovanijih, vrlo brzo probio.
„Vraćao sam se sa biroa na koji sam se prijavio nakon što sam se vratio iz Zagreba živjeti s roditeljima“, počinje priču Luka koji je sasvim slučajno naletio na Marija.




„Bio je to klasičan razgovor dvojice znanaca: Kad si došao? Do kada stojiš? Kako je gori? Aj čut ćemo se za kavu ovih dana?“, prepričava Luka  najtipičniji razgovor ljudi koji se dugo vremena ne vide. Takvih je razgovora s starim poznanicima, kaže, imao na tisuće.
„Svašta sam dogovarao u tim slučajnim susretima, od najobičnijih kava, preko izlazaka pa sve do pečenja janjetine u nekoga na selu. Naravno, nikada od toga nije bilo ništa. Zato sam danas potpuno van sebe od šoka“, vidno iznenađen je mladić.




On je, naime, jutros primio poruku od Marija o tome kako bi se mogli naći na piću.
„Pomislio sam na najgore – pitat će me da mu budem vjenčani kum ili jamac za kredit“, prisjeća se Luka, ali njegovi strahovi pokazali su se neutemeljima.




„Ma što vam je, ne triba mi jamac za kredit, već sam ih pronašao“, smije se Mario koji se kune da je jednostavno želio popiti kavu sa starim znancem.




Stručnjaci se slažu da su ovakvi slučajevi iznimno rijetki. „Ovakve se stvari događaju jednom u milijardu slučajeva. Primjerice, veća je vjerojatnost da ćete dobiti na lotu ili da će se naći netko tko navija za Lokomotivu“, pojašnjava nam malu vjerojatnost Đuro Sepuk iz Instituta za studentska posla.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Eto, zamislite dakle da me nekim slučajem Bufi ili Whisp pozovu, onak, iz čista mira - na kavu!?  Shocked
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by Lena uto sij 10, 2017 9:33 am

volim ujutro popit kavu sa mlijekom.....navika....ako je ne popijem glava me zaboli.....
u zadnje vrijeme nešto mi malo "čudno" u želucu...ne znam jel od nervoze ili nešto drugo,ali ponešto mi zasmeta ako popijem malo više kave....hm hm.... confused
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by Buffy uto sij 10, 2017 5:22 pm

Mlijeko, tako je meni počelolagano, pa sve veće mučnine, sad samo bademovo :/
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by besposlenpop uto sij 31, 2017 4:15 pm

Popil sam danas neku splačinu od kafučina na ETeeFu.  Sad
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by *madonna* pon vel 13, 2017 1:05 am

besposlenpop je napisao/la:Pokvaril se DeLonghi (po treći put u dve godine! Kava E055 Kava E060Kava E045), pa sad kuham kavicu u zanzibaru. Plain

Kava Stove-top-instruction



La caffettiera ili kako kazu fiumani, la cogoma Happy
Bez nje ne mogu u dan. U mojoj familiji se samo cogoma koristi, oduvijek.
I citam vas, spominjete Interspar. Spasio me je. Dok nije stigla espresso Spar kava a da ne govorim o Premium kavi, bila sam luda bez kave iz Ts. Nekada mi je zeleni Barcaffe bio dobar ali govorim o periodu prije 15 godina. 

Ima jedna dobra kava kod nas, Franck od ljesnjaka. Zaista zanimljive teksture . no kako je ljesnjak zaista jak, pomijesam pola te franckove sa polovicom lavazze , spar, illy ... stogod vec imam.
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by *madonna* pon vel 13, 2017 1:09 am

*madonna* je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:Pokvaril se DeLonghi (po treći put u dve godine! Kava E055 Kava E060Kava E045), pa sad kuham kavicu u zanzibaru. Plain

Kava Stove-top-instruction



La caffettiera ili kako kazu fiumani, la cogoma Happy
Bez nje ne mogu u dan. U mojoj familiji se samo cogoma koristi, oduvijek.
I citam vas, spominjete Interspar. Spasio me je. Dok nije stigla espresso Spar kava a da ne govorim o Premium kavi, bila sam luda bez kave iz Ts. Nekada mi je zeleni Barcaffe bio dobar ali govorim o periodu prije 15 godina. 

Ima jedna dobra kava kod nas, Franck od ljesnjaka. Zaista zanimljive teksture . no kako je ljesnjak zaista jak, pomijesam pola te franckove sa polovicom lavazze , spar, illy ... stogod vec imam.
Citam se i ne vjerujem sto citam.
Lavazzu, Illy nikada ne mijesam sa nicim. Grijeh. Eventualno, eventualno .... Segafredo kada mi je pri kraju, za jos 3-4 kave, mogu pomijesati sa "meksom" kavom, njeznijeg okusa.
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by *madonna* pon vel 13, 2017 1:11 am

Govorim o komercijalnoj  lavazzi Crema e gusto ili Qualita' rossa.
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by besposlenpop pon vel 13, 2017 8:57 am

I serviseri su digli ruke od De Longhija ... dobil sam poziv da podignem novu macchinu u dućanu!  Grin
I evo, nova stara makina dela ko nova.  Silly
Ima drukča sita i jednostavniju ručku + jedno malo sito za espresso kapsule.
Druk je vrhunski, malo je drukča tehnika, al je izgled isti.  Happy Za sad sam zadovoljan. Kava A070
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by Buffy pon vel 13, 2017 2:44 pm

besposlenpop je napisao/la:I serviseri su digli ruke od De Longhija ... dobil sam poziv da podignem novu macchinu u dućanu!  Grin
I evo, nova stara makina dela ko nova.  Silly
Ima drukča sita i jednostavniju ručku + jedno malo sito za espresso kapsule.
Druk je vrhunski, malo je drukča tehnika, al je izgled isti.  Happy Za sad sam zadovoljan. Kava A070

Baš sam te na drugoj temi pitala kaj je s aparatom, super da se riješilo Happy
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by *madonna* uto vel 14, 2017 6:29 am

ja se u te vaše aparate uopće ne razumijem.... Sad
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by besposlenpop uto vel 14, 2017 11:40 am

*madonna* je napisao/la:ja se u te vaše aparate uopće ne razumijem.... Sad
Mda, ti kuhaš kafu na profi makinama:
Kava 218fa54275e0e31c37b4e5091d9112ba_XL
Cool

besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Kava Empty Re: Kava

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.