Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anđeli

4 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Tomica čet kol 20, 2020 11:33 am

Hoces li me tuc', ako ovo postavim nakon tvog upisa? Happy


U malo sam drugacijem raspolozenju ovih dana, um mi groznicavo povezuje info iz razlicitih podrucja, pa sam vise usmjerena na slicnosti, a manje na razlike...


Sto tvoje vidjenje stvari nikako ne potire.


Ako nekog zanima...


Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade čet kol 20, 2020 11:53 am

Tomica je napisao/la:Hoces li me tuc', ako ovo postavim nakon tvog upisa? Happy


U malo sam drugacijem raspolozenju ovih dana, um mi groznicavo povezuje info iz razlicitih podrucja, pa sam vise usmjerena na slicnosti, a manje na razlike...


Sto tvoje vidjenje stvari nikako ne potire.


Ako nekog zanima...



me neću te tuć štatije? samo sam ja kao židov napisao moje mišljenje o židovima. znači kad ja koji sam židov napišem da su židovi psihopatska hrpa govana što i jesu, a dokaza za tu moju tvrdnju ima svuda u enormnim količinama, onda to ima neku težinu. ja ne tvrdim da su svi židovi psihopatska đubrad jer ima jedna mala mala manjina židova u koju i ja spadam koji su nevjerojatno dobri ljudi a tu malu malu manjinu židova većina psihopatskih židova mrzi više od ičega na ovoj kugli zemaljskoj. što se tiče kabale i ostalih židovskih mentalnih rigotina i izdrkotina od starog zavjeta biblije pa nadalje neću niti trošiti riječi.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Tomica čet kol 20, 2020 12:07 pm

Gnječ je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Hoces li me tuc', ako ovo postavim nakon tvog upisa? Happy


U malo sam drugacijem raspolozenju ovih dana, um mi groznicavo povezuje info iz razlicitih podrucja, pa sam vise usmjerena na slicnosti, a manje na razlike...


Sto tvoje vidjenje stvari nikako ne potire.


Ako nekog zanima...



me neću te tuć štatije? samo sam ja kao židov napisao moje mišljenje o židovima. znači kad ja koji sam židov napišem da su židovi psihopatska hrpa govana što i jesu, a dokaza za tu moju tvrdnju ima svuda u enormnim količinama, onda to ima neku težinu. ja ne tvrdim da su svi židovi psihopatska đubrad jer ima jedna mala mala manjina židova u koju i ja spadam koji su nevjerojatno dobri ljudi a tu  malu malu manjinu židova većina psihopatskih židova mrzi više od ičega na ovoj kugli zemaljskoj. što se tiče kabale i ostalih židovskih mentalnih rigotina i izdrkotina od starog zavjeta biblije pa nadalje neću niti trošiti riječi.


Ha???

Ti si Zidov? :-/


---


A dobro, nije nepoznanica da uopce nisam uskladjena s ucenjima, vidjenjima abrahamskih religija. Rodjena sam u kulturalnom krugu ciji je sustav vrijednosti dominantno krscanski, s nekakvim potiranjem pretkrscanskih vjerovanja, sto mi se nikako ne svidja, ali barem je od prosvjetiteljstva naovamo krenulo jacanje razuma sto je dovelo i do kritickog odmaka.

Uglavnom, s Bogom pustinje nikada nisam kliknula. S druge strane, ipak mislim da se svatko samostalno mora suociti s odredjenim vjerovanjima, vidjeti sto ga u tome privlaci, sto odbija... Trenutno mi ova tema jako odgovara, zanimljivo mi je ovo sto se spominje, za kabalu nemam vremena (mozda i volje), ali ima mi zanimljive koncepte.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade čet kol 20, 2020 12:16 pm

Tomica je napisao/la:
Gnječ je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Hoces li me tuc', ako ovo postavim nakon tvog upisa? Happy


U malo sam drugacijem raspolozenju ovih dana, um mi groznicavo povezuje info iz razlicitih podrucja, pa sam vise usmjerena na slicnosti, a manje na razlike...


Sto tvoje vidjenje stvari nikako ne potire.


Ako nekog zanima...



me neću te tuć štatije? samo sam ja kao židov napisao moje mišljenje o židovima. znači kad ja koji sam židov napišem da su židovi psihopatska hrpa govana što i jesu, a dokaza za tu moju tvrdnju ima svuda u enormnim količinama, onda to ima neku težinu. ja ne tvrdim da su svi židovi psihopatska đubrad jer ima jedna mala mala manjina židova u koju i ja spadam koji su nevjerojatno dobri ljudi a tu  malu malu manjinu židova većina psihopatskih židova mrzi više od ičega na ovoj kugli zemaljskoj. što se tiče kabale i ostalih židovskih mentalnih rigotina i izdrkotina od starog zavjeta biblije pa nadalje neću niti trošiti riječi.


Ha???

Ti si Zidov? :-/


---


A dobro, nije nepoznanica da uopce nisam uskladjena s ucenjima, vidjenjima abrahamskih religija. Rodjena sam u kulturalnom krugu ciji je sustav vrijednosti dominantno krscanski, s nekakvim potiranjem pretkrscanskih vjerovanja, sto mi se nikako ne svidja, ali barem je od prosvjetiteljstva naovamo krenulo jacanje razuma sto je dovelo i do kritickog odmaka.

Uglavnom, s Bogom pustinje nikada nisam kliknula. S druge strane, ipak mislim da se svatko samostalno mora suociti s odredjenim vjerovanjima, vidjeti sto ga u tome privlaci, sto odbija... Trenutno mi ova tema jako odgovara, zanimljivo mi je ovo sto se spominje, za kabalu nemam vremena (mozda i volje), ali ima mi zanimljive koncepte.  

pa vjerovatno jesam čim sam napisao nisam napisao bezveze. čim sam vidio da je tema skliznula u židovsku močvaru-pustinju odmah su mi pale roletne.  napisao sam što mislim o židovima i njihovim mentalnim rigotinama i tu ja stajem i mičem se sa teme. this is not my cup of tea. vi ostali nastavite slobodno ja ću rađe pisati o wajteru.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Tomica čet kol 20, 2020 12:41 pm

Pa okej, nismo ovdje pod prisilom. Svatko bira teme koje mu odgovaraju ili izbjegava one koje mu ne odgovaraju.



Meni se trenutno ne pise o wajteru. Blue skies & golden sunshine drekic.


Cekam kise.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Tomica čet kol 20, 2020 1:09 pm

Tomica je napisao/la:. * Rodjena sam u kulturalnom krugu ciji je sustav vrijednosti dominantno krscanski, s nekakvim potiranjem pretkrscanskih vjerovanja, sto mi se nikako ne svidja, ali barem je od prosvjetiteljstva naovamo krenulo jacanje razuma sto je dovelo i do kritickog odmaka.

 


* Mislila sam na ono da svi mi pripadamo tom kulturalnom krugu judeo-krscanskih korijena/vrijednosti i da ih ne mozemo izbjeci, bez obzira dolazimo li iz porodice ateista ili vjernika..
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by bitvica sub kol 22, 2020 4:36 pm

Tomica je napisao/la:
bitvica je napisao/la:
Tomica je napisao/la:
bitvica je napisao/la:
Ovaj testić pokazuje koji od arkanđela (arkanđeli su viši red anđela, ima ih 7: Michael, Gabriel, Rafael, Uriel, Samuel, Jofiel i Zadkiel ), odgovara našem karakteru, ali oni nisu anđeli čuvari. Happy 


Kažu da ima 72 anđela čuvara koji su povezani s datumima rođenja. 
Evo ovaj tekst ima popis naših anđela čuvara. 

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/2124169/saznajte-ko-brine-o-vasoj-dusi-postoje-72-andela-cuvara-evo-ko-je-zastitnik-od-danas
.
Da, nisu andjeli cuvari, neki od njih nisu ni arhandjel, vec spadaju i u vise redove... A nekima je od njih tesko i odrediti gdje spadaju jer ih razliciti tekstovi razlicito svrstavaju.


Malo sam skicala ovih 72 i oni, takodjer, proizlaze iz ucenja zidovskog misticizma. Odnosno, nisu andjeli cuvari koje krscanstvo spominje. Tako sam to nekako shvatila.


Ba ovoj stranici mozete pronaci nesto opsirnije o svakom od njih..


Za primjer cemo uzeti ovog Gnjecovog iz MUPa.


57th Kabbalah Angel - Nemamiah

https://www.my-angel-reading.com/guardian-angel/nemamiah/


Mislim da si dobro shvatila. U kršćanstvu imena imaju samo viši redovi anđela (često se spominju kroz Evanđelje), ali anđeli čuvari nemaju imena. Jednostavno ih zovu anđeli čuvari. 
Čak su neki teolozi pokušali osporiti postojanje anđela. 
Haha, zašto si iznenađena mojim anđelom čuvarom koji mi je testić odabrao?




Jesi li, mozda, cula za Lornu Byrne? Mislim da je Irkinja, a jos kao djevojcica komunicirala je s andjelima razlicitih "redova" Cesto je posjecuje i arhandjeo Mihael. Imala sam priliku procitati jednu od njenih knjiga (Andjeli u mojem srcu). Ti joj andjeli otkrivaju buduce dogadjaje, otkrivaju vezu s potrebitim ljudima, dolaze i kao potpora u teskim trenucima. Ne mijesaju se u njene odluke, vise su nekakvi savjetnici i tihi prijatelji/suputnicj.


Lorna vidi svacijeg andjela cuvara. Ako me sjecanje ne vara, imamo ih vise, iako je jedan glavni (s nama tijekom citavog naseg zivota)...


Andjeli imaju razlicite funkcije, neki od njih, npr., sapucu biljkama, brinu se za njihov rast i razvoj. Zapravo, njeni me opisi katkad neizdrzivo podsjecaju na pricu s elementarnim bicima zaodjevenu u krscansko ruho.

Gostovala je i u Hrvatskoj. Izuzetno njezna, mirna, tiha zenica. Happy


----


A ne, ne. Taj sticker zmajica drhturi od miline. Barem ga ja tako vidim.

Sad kad velis, moze se shvatiti i kao da je zbunjen, ali meni vise baca na ono prvo. Potrazila sam info o andjelu Raheli, zato... Happy
Aha, to je smajlić zvan Drhtaj miline?  Grin

Nisam čula za Lornu. Hvala.

Je li to možda ova knjiga "Anđeli u mojoj kosi"? 


http://www.najboljeknjige.com/content/knjiga.aspx?BookID=222
bitvica
bitvica

Posts : 161
Join date : 16.08.2020

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by bitvica sub kol 22, 2020 4:46 pm

Gnječ je napisao/la:
Tomica je napisao/la:
Gnječ je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Hoces li me tuc', ako ovo postavim nakon tvog upisa? Happy


U malo sam drugacijem raspolozenju ovih dana, um mi groznicavo povezuje info iz razlicitih podrucja, pa sam vise usmjerena na slicnosti, a manje na razlike...


Sto tvoje vidjenje stvari nikako ne potire.


Ako nekog zanima...



me neću te tuć štatije? samo sam ja kao židov napisao moje mišljenje o židovima. znači kad ja koji sam židov napišem da su židovi psihopatska hrpa govana što i jesu, a dokaza za tu moju tvrdnju ima svuda u enormnim količinama, onda to ima neku težinu. ja ne tvrdim da su svi židovi psihopatska đubrad jer ima jedna mala mala manjina židova u koju i ja spadam koji su nevjerojatno dobri ljudi a tu  malu malu manjinu židova većina psihopatskih židova mrzi više od ičega na ovoj kugli zemaljskoj. što se tiče kabale i ostalih židovskih mentalnih rigotina i izdrkotina od starog zavjeta biblije pa nadalje neću niti trošiti riječi.


Ha???

Ti si Zidov? :-/


---


A dobro, nije nepoznanica da uopce nisam uskladjena s ucenjima, vidjenjima abrahamskih religija. Rodjena sam u kulturalnom krugu ciji je sustav vrijednosti dominantno krscanski, s nekakvim potiranjem pretkrscanskih vjerovanja, sto mi se nikako ne svidja, ali barem je od prosvjetiteljstva naovamo krenulo jacanje razuma sto je dovelo i do kritickog odmaka.

Uglavnom, s Bogom pustinje nikada nisam kliknula. S druge strane, ipak mislim da se svatko samostalno mora suociti s odredjenim vjerovanjima, vidjeti sto ga u tome privlaci, sto odbija... Trenutno mi ova tema jako odgovara, zanimljivo mi je ovo sto se spominje, za kabalu nemam vremena (mozda i volje), ali ima mi zanimljive koncepte.  

pa vjerovatno jesam čim sam napisao nisam napisao bezveze. čim sam vidio da je tema skliznula u židovsku močvaru-pustinju odmah su mi pale roletne.  napisao sam što mislim o židovima i njihovim mentalnim rigotinama i tu ja stajem i mičem se sa teme. this is not my cup of tea. vi ostali nastavite slobodno ja ću rađe pisati o wajteru.
Šteta.  Happy

Na trenutak sam povjerovala da troje ljudi koji su odrasli u drugačijim uvjetima, imali sasvim različite odgoje, različitog su obrazovanja, vjerskih uvjerenja, različitih godina, koji su stekli posve drugačija životna iskustva, ali koji se razumiju jer su već prerasli nesporazume i sukobe, da to troje može zajedno nešto naučiti o nečemu o čemu ni jedno nema pojma (pogotovo ja Embarassed ), bez da bilo što od bilo koga dožive kao ugrozu ili patroniziranje. 

Ne ide, pa ne ide. 

Rečenica mi je dulja od svadbenog vlakića.  zubo
bitvica
bitvica

Posts : 161
Join date : 16.08.2020

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub kol 22, 2020 8:54 pm

bitvica je napisao/la:
Šteta.  Happy

Na trenutak sam povjerovala da troje ljudi koji su odrasli u drugačijim uvjetima, imali sasvim različite odgoje, različitog su obrazovanja, vjerskih uvjerenja, različitih godina, koji su stekli posve drugačija životna iskustva, ali koji se razumiju jer su već prerasli nesporazume i sukobe, da to troje može zajedno nešto naučiti o nečemu o čemu ni jedno nema pojma (pogotovo ja Embarassed ), bez da bilo što od bilo koga dožive kao ugrozu ili patroniziranje. 

Ne ide, pa ne ide. 

Rečenica mi je dulja od svadbenog vlakića.  zubo

mislim da ti mene dobrano podcjenjuješ čim podcjenjuješ moje znanje. dobro, nisi jdina ima ovdje u puli ne vlakić nego vlak pun idiota koji podcjenjuju moje znanje. ja sam sve te židovske knjige imao u rukama još onda kada nisam ni naučio čitati pa su mi se sviđali crteži i slike pa sam to stalno prelistavao te knjige. sa 15 godina sam krenuo dubinski pročavati kabalu i ostalu židovsku ezoterijsku literaturu sve do nekih 20 godina života. mnogim nadobudnim koji su sa nekom naivnom logikom tipa this is piece of cake I can do it myself koji su trenirali te pizdarije sam rekao da se sa time ne igraju jer to nije za svakoga. nisu slušali i nekoliko njih je završilo na odjelu psihijatrije. ovo čisto pišem for the records ovako da se zna a i ti sama znaš da je netko zaglibio u to i znaš sjeti se kako je to završilo. završilo je loše.

Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub kol 22, 2020 9:27 pm

evo da ne ispadne da ja nešto izmišljam jer onda nije bilo interneta pa mi nisu vjerovali. sada ima pa se može informirati :

Will Kabbalah Drive You Mad?

Question of the Week:

I grew up hearing that to learn Kabbalah you have to be married, over forty, and an accomplished scholar. Otherwise you will go mad. Yet these days it seems everyone and anyone studies Kabbalah. So is what I heard not true or have the rules changed? Or have we all gone mad?

Answer:

The origin of the belief that Kabbalah study is dangerous seems to be a Talmudic tale.

There were four rabbis who shared an out-of-body mystical experience, where their souls wandered off into the higher realms. They were Ben Azzai, Ben Zoma, Elisha ben Avuya and Rabbi Akiva.

Each of these scholars was impacted differently by the experience. For three of them, it was not a happy ending.

Ben Azzai died. Ben Zoma went mad. Elisha ben Avuya lost his faith. Only Rabbi Akiva was able to internalize and process this mystical experience, and come back down to earth unharmed.

They all shared the same vision, yet they were impacted so differently. When we analyze some biographical details of these four scholars we can understand why.

Ben Azzai was a permanent bachelor. He refused to get married, feeling that having a family would interfere with his spiritual life. His celibacy left him unattached to the here and now, so when he tasted the bliss of heaven he didn't want to come back. He had nothing to come back for. So he didn't. He died.

Ben Zoma was a promising young scholar. But he was undeveloped. He didn't have the maturity and stability to handle such high levels of revelation. His gifted but unripe mind was overloaded, and he went crazy.

Elisha ben Avuya was a brilliant man. But he had a weakness. He mingled his Kabbalistic ideas with concepts from Greek philosophy. He diluted the purity of the Torah by trying to fit it into worldly wisdom. And so in the end his confused spirituality led him astray, he misunderstood the visions he saw and became a non-believer.

Why was Rabbi Akiva different? We know about Rabbi Akiva that unlike Ben Azzai, he was married. We also know that unlike Ben Zoma, he was mature. This is derived from the fact that until he was forty, he could not even read Hebrew. It was his wife Rochel who inspired him to start at the beginning and learn Torah from scratch. And unlike Elisha ben Avuya, he studied Torah in purity.

So from Rabbi Akiva we learn that safe entry into the mysteries of Kabbalah requires the maturity and groundedness of a married scholar who is over forty. Anyone else who dares to wander into the esoteric orchard risks losing their mind, or their faith, or even their life.

So can young, unripe and uninitiated novices study Kabbalah? Absolutely. Because there is a difference between Kabbalistic study and Kabbalistic experience. These three scholars were harmed because they were experimenting with out-of-body journeys, using divine energies to enter higher worlds. You've got to be a Rabbi Akiva to dabble in that.

But studying the wisdom of Kabbalah is a different story. It doesn't matter so much who is learning Kabbalah, the question is more who is doing the teaching. If you have a good teacher with authentic training, you can study Kabbalah anytime. If you plug in to the right sources, Kabbalah won't drive you mad. On the contrary, it will give you some spiritual sanity in the mad world we live in.

Good Shabbos,

Rabbi Moss


https://www.jewishbrevard.com/templates/blog/post_cdo/aid/1597597/postid/37612

https://www.jewishbrevard.com/kabbalah/default.htm
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub kol 22, 2020 9:44 pm

pa eto, izvinjavam se što sam tako burno reagirao ali reagirao sam burno i spontano iz nekog dobrog razloga kojeg ni ja nisam bio svjestan kad sam pisao post..
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Tomica ned kol 23, 2020 11:32 am

Gnječ je napisao/la:pa eto, izvinjavam se što sam tako burno reagirao ali reagirao sam burno i spontano  iz nekog dobrog razloga kojeg ni ja nisam bio svjestan kad sam pisao post..


Evo, Btw, pala je isprika! Grin
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Tomica ned kol 23, 2020 11:52 am

bitvica je napisao/la:
Tomica je napisao/la:
bitvica je napisao/la:
Tomica je napisao/la:
bitvica je napisao/la:
Ovaj testić pokazuje koji od arkanđela (arkanđeli su viši red anđela, ima ih 7: Michael, Gabriel, Rafael, Uriel, Samuel, Jofiel i Zadkiel ), odgovara našem karakteru, ali oni nisu anđeli čuvari. Happy 


Kažu da ima 72 anđela čuvara koji su povezani s datumima rođenja. 
Evo ovaj tekst ima popis naših anđela čuvara. 

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/2124169/saznajte-ko-brine-o-vasoj-dusi-postoje-72-andela-cuvara-evo-ko-je-zastitnik-od-danas
.
Da, nisu andjeli cuvari, neki od njih nisu ni arhandjel, vec spadaju i u vise redove... A nekima je od njih tesko i odrediti gdje spadaju jer ih razliciti tekstovi razlicito svrstavaju.


Malo sam skicala ovih 72 i oni, takodjer, proizlaze iz ucenja zidovskog misticizma. Odnosno, nisu andjeli cuvari koje krscanstvo spominje. Tako sam to nekako shvatila.


Ba ovoj stranici mozete pronaci nesto opsirnije o svakom od njih..


Za primjer cemo uzeti ovog Gnjecovog iz MUPa.


57th Kabbalah Angel - Nemamiah

https://www.my-angel-reading.com/guardian-angel/nemamiah/


Mislim da si dobro shvatila. U kršćanstvu imena imaju samo viši redovi anđela (često se spominju kroz Evanđelje), ali anđeli čuvari nemaju imena. Jednostavno ih zovu anđeli čuvari. 
Čak su neki teolozi pokušali osporiti postojanje anđela. 
Haha, zašto si iznenađena mojim anđelom čuvarom koji mi je testić odabrao?




Jesi li, mozda, cula za Lornu Byrne? Mislim da je Irkinja, a jos kao djevojcica komunicirala je s andjelima razlicitih "redova" Cesto je posjecuje i arhandjeo Mihael. Imala sam priliku procitati jednu od njenih knjiga (Andjeli u mojem srcu). Ti joj andjeli otkrivaju buduce dogadjaje, otkrivaju vezu s potrebitim ljudima, dolaze i kao potpora u teskim trenucima. Ne mijesaju se u njene odluke, vise su nekakvi savjetnici i tihi prijatelji/suputnicj.


Lorna vidi svacijeg andjela cuvara. Ako me sjecanje ne vara, imamo ih vise, iako je jedan glavni (s nama tijekom citavog naseg zivota)...


Andjeli imaju razlicite funkcije, neki od njih, npr., sapucu biljkama, brinu se za njihov rast i razvoj. Zapravo, njeni me opisi katkad neizdrzivo podsjecaju na pricu s elementarnim bicima zaodjevenu u krscansko ruho.

Gostovala je i u Hrvatskoj. Izuzetno njezna, mirna, tiha zenica. Happy


----


A ne, ne. Taj sticker zmajica drhturi od miline. Barem ga ja tako vidim.

Sad kad velis, moze se shvatiti i kao da je zbunjen, ali meni vise baca na ono prvo. Potrazila sam info o andjelu Raheli, zato... Happy
Aha, to je smajlić zvan Drhtaj miline?  Grin

Nisam čula za Lornu. Hvala.

Je li to možda ova knjiga "Anđeli u mojoj kosi"? 


http://www.najboljeknjige.com/content/knjiga.aspx?BookID=222


Je, bas ta. I ona  naslova "Stube prema nebu".

Pokusavam se sjetiti tih nekih detalja ne bih li ih prenijela ovdje.

Lorna ima disleksiju i, zapravo, nikada nije naucila pisati. Dakle, objaviti vlastitu knjigu nikada nije bilo za nju ni u primislima. No jednog su je dana ti njeni andjeli poceli ozbiljnije gurkati prema tome (prema prenosenju iskustva) sto je nju uzasnulo bas zbog tog problema kojeg je dozivljavala nepremostivim. Kako sinkroniciteti posvuda iskre, naisla je na osobu koja je bila voljna zapisivati njene misli pa je, na kraju, objavila vise knjiga. I, zapravo, vec i to je samo po sebi nesto lijepo, pohvalno i ukazuje na onu staru: gdje postoji volja, namjera... Happy


Sjecam se da je pricala i o andjelima svakog pojedinog naroda. Ugledala je i andjela naseg planeta, npr. To mi je bilo neobicno. No, kao sto sam vec napisala, ona je Irkinja, a Irska ima prebogatu mitologiju, vjerovanja i folk magiju. Iz tih se njenih opisa zrcale korijeni te zemlje i pretkrscanskih vjerovanja. Zelim reci da to sto je iskusila, ta razna bica koja je ugledala, svojom pojavom definitivno odgovaraju i bicima koje ne mozemo bas pronaci u poznatim krscanskim prikazima, ali tim bolje..  Ovu temu mozemo usmjeriti razlicitim pravcima.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Tomica ned kol 23, 2020 12:48 pm

Gnječ je napisao/la:
bitvica je napisao/la:
Šteta.  Happy

Na trenutak sam povjerovala da troje ljudi koji su odrasli u drugačijim uvjetima, imali sasvim različite odgoje, različitog su obrazovanja, vjerskih uvjerenja, različitih godina, koji su stekli posve drugačija životna iskustva, ali koji se razumiju jer su već prerasli nesporazume i sukobe, da to troje može zajedno nešto naučiti o nečemu o čemu ni jedno nema pojma (pogotovo ja Embarassed ), bez da bilo što od bilo koga dožive kao ugrozu ili patroniziranje. 

Ne ide, pa ne ide. 

Rečenica mi je dulja od svadbenog vlakića.  zubo

mislim da ti mene dobrano podcjenjuješ čim podcjenjuješ moje znanje. dobro, nisi jdina ima ovdje u puli ne vlakić nego vlak pun idiota koji podcjenjuju moje znanje. ja sam sve te židovske knjige imao u rukama još onda kada nisam ni naučio čitati pa su mi se sviđali crteži i slike pa sam to stalno prelistavao te knjige. sa 15 godina sam krenuo dubinski pročavati kabalu i ostalu židovsku ezoterijsku literaturu sve do nekih 20 godina života. mnogim nadobudnim koji su sa nekom naivnom logikom tipa this is piece of cake I can do it myself koji su trenirali te pizdarije sam rekao da se sa time ne igraju jer to nije za svakoga. nisu slušali i nekoliko njih je završilo na odjelu psihijatrije. ovo čisto pišem for the records ovako da se zna a i ti sama znaš da je netko zaglibio u to i znaš sjeti se kako je to završilo. završilo je loše.


Cisto asocijativno, podsjetio si me na velikog ucenjaka Johna Deea koji je suradjivao s medijem Edwardom Kellyjem. Njih su dvojica, koristeci se kuglom od crnog opsidijana, uspostavili kontakt s andjelima (barem su tako vjerovali) i razvili tzv. "enohijski magijski sustav". Cini mi se da je sam Dee komunicirao s Urielom koji ga je poducavao njihovom (andjeoskom) pismu, odnosno, jeziku..


.


Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade ned kol 23, 2020 1:36 pm

Tomica je napisao/la:
Gnječ je napisao/la:pa eto, izvinjavam se što sam tako burno reagirao ali reagirao sam burno i spontano  iz nekog dobrog razloga kojeg ni ja nisam bio svjestan kad sam pisao post..


Evo, Btw, pala je isprika! Grin

ja se izvinjavam u ime moje podsvjesti jer je to napisala moja podsvjest a ne svijest ja uopće nisam razmišljao što pišem ja sam samo tipkao što mi je podsvjest diktirala. poslije, sa nekim vremenskim odmakom svjesno gledajući vidim da ta moja podsvjest kada osjeti opasnost zna biti brutalna ali nema takta ali niti nesmije imati takta jer onda ne bi služila čemu inače služi.

tako da sam se izvinio u ime moje podsvjesti.

a blitva koja se stalno qurtzu i palcu izvinjava, da to izvinjavanje naplaćuje već je odavno mogla biti miljarderka.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade ned kol 23, 2020 4:04 pm

Tomica je napisao/la:

Cisto asocijativno, podsjetio si me na velikog ucenjaka Johna Deea koji je suradjivao s medijem Edwardom Kellyjem. Njih su dvojica, koristeci se kuglom od crnog opsidijana, uspostavili kontakt s andjelima (barem su tako vjerovali) i razvili tzv. "enohijski magijski sustav". Cini mi se da je sam Dee komunicirao s Urielom koji ga je poducavao njihovom (andjeoskom) pismu, odnosno, jeziku..



nešto jesu otkrili to je između ostalih preuzela i okultna organizacija Zlatna Zora tj. Golden Dawn, Alister Crowley i ostali. mnogi se danas bave time prizivajući anđele i neka druga eterična bića ali to je risky business. nisu pripremljeni i kao svi odmah skoče na najviši level jer što bi se oni zajebavali sa učenjem i ubitačnom suhoparnom teorijom. to je isto kao da netko tko pojma nema o građevini krene graditi neboder bez ikakvog znanja o statici, materijalima i tehnikama građenja itd. kako napisah za kabalu koristiti praktično mogu tek neki nakon 40 godina života i moraju biti oženjeni. sve ostalo je pušing. uz to kabala se studira cijeli život i još svašta nešto stavio sam iznad u prijašnjem postu link tamo sve piše. kabala gdje je bila Madonna nema veze s ničime to je čisti business.

pa i ona žena medij Marija Oršić je dobivala poruke od aliena iz sustava zvijezde Aldebaran. nije mi jasno zašto je NASA sondu Pioneer na kojoj se nalazi ona pločica ili long plejka kad je izašla iz našeg sunčevog sustava usmjerili prema zvijezdi Aldebaran. slučajno ili namjerno?

čim se i ovi na videu bave sa John Dee onda nešto ima



Katie Birkwood, the Royal College of Physicians rare books and special collections librarian, explains how an exhibition of the Renaissance polymath John Dee's annotated books was curated. This talk was recorded at the event 'Inside Dee's miraculous mind' held at the Royal College of Physicians, London, on Monday 9 May 2016 to accompany the free exhibition 'Scholar, courtier, magician: the lost library of John Dee', 18 January–29 July 2016, Regent's Park, London.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Tomica ned kol 23, 2020 5:58 pm

Evo pogledam. Happy


Ma dosta se njih nadovezuje na Johna Deeja...
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by bitvica ned kol 23, 2020 11:38 pm

Gnječ je napisao/la:
bitvica je napisao/la:
Šteta.  Happy

Na trenutak sam povjerovala da troje ljudi koji su odrasli u drugačijim uvjetima, imali sasvim različite odgoje, različitog su obrazovanja, vjerskih uvjerenja, različitih godina, koji su stekli posve drugačija životna iskustva, ali koji se razumiju jer su već prerasli nesporazume i sukobe, da to troje može zajedno nešto naučiti o nečemu o čemu ni jedno nema pojma (pogotovo ja Embarassed ), bez da bilo što od bilo koga dožive kao ugrozu ili patroniziranje. 

Ne ide, pa ne ide. 

Rečenica mi je dulja od svadbenog vlakića.  zubo

mislim da ti mene dobrano podcjenjuješ čim podcjenjuješ moje znanje. dobro, nisi jdina ima ovdje u puli ne vlakić nego vlak pun idiota koji podcjenjuju moje znanje. ja sam sve te židovske knjige imao u rukama još onda kada nisam ni naučio čitati pa su mi se sviđali crteži i slike pa sam to stalno prelistavao te knjige. sa 15 godina sam krenuo dubinski pročavati kabalu i ostalu židovsku ezoterijsku literaturu sve do nekih 20 godina života. mnogim nadobudnim koji su sa nekom naivnom logikom tipa this is piece of cake I can do it myself koji su trenirali te pizdarije sam rekao da se sa time ne igraju jer to nije za svakoga. nisu slušali i nekoliko njih je završilo na odjelu psihijatrije. ovo čisto pišem for the records ovako da se zna a i ti sama znaš da je netko zaglibio u to i znaš sjeti se kako je to završilo. završilo je loše.

Nisam imala pojma da te takve stvari zanimaju, nikad o tome nismo pričali pa sam izvukla krive zaključke. 
Što nikako ne znači da potcjenjujem tvoje znanje. Ne podvaljuj Silly
bitvica
bitvica

Posts : 161
Join date : 16.08.2020

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by bitvica ned kol 23, 2020 11:42 pm

Tomica je napisao/la:
Gnječ je napisao/la:pa eto, izvinjavam se što sam tako burno reagirao ali reagirao sam burno i spontano  iz nekog dobrog razloga kojeg ni ja nisam bio svjestan kad sam pisao post..


Evo, Btw, pala je isprika! Grin
Evo gledam i ne vjerujem  Shocked  .

Ovo zaslužuje  Anđeli - Page 2 G061
Pitanje hoće li se ikad više ponoviti.   Grin

@Gnječ, šalu na stranu..... Hvala ti. Ova isprika mi puno znači. Happy
bitvica
bitvica

Posts : 161
Join date : 16.08.2020

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by bitvica pon kol 24, 2020 12:13 am

Gnječ je napisao/la:
Tomica je napisao/la:
Gnječ je napisao/la:pa eto, izvinjavam se što sam tako burno reagirao ali reagirao sam burno i spontano  iz nekog dobrog razloga kojeg ni ja nisam bio svjestan kad sam pisao post..


Evo, Btw, pala je isprika! Grin

ja se izvinjavam u ime moje podsvjesti jer je to napisala moja podsvjest a ne svijest ja uopće nisam razmišljao što pišem ja sam samo tipkao što mi je podsvjest diktirala. poslije, sa nekim vremenskim odmakom svjesno gledajući vidim da ta moja podsvjest kada osjeti opasnost zna biti brutalna ali nema takta ali niti nesmije imati takta jer onda ne bi služila čemu inače služi.

tako da sam se izvinio u ime moje podsvjesti.

a blitva koja se stalno qurtzu i palcu izvinjava, da to izvinjavanje naplaćuje već je odavno mogla biti miljarderka.
A što fali izvinjenjima? Besplatna su, a ljekovita.  Silly Vidiš kako je mene obradovalo tvoje izvinjenje.   Happy

Vjerujem da ni jedno od nas ne planira proučavati (ili prakticirati) kabalu, nego pokušamo pokazati iz kojeg sve kuta se može gledati na isto, u ovom primjeru anđele. 

Ja sam od nas koji smo se javili na ovoj temi jedina odgajana religiozno i samim time sam stalno slušala o anđelima, pa bi (kao) trebala najviše znati o njima. A zapravo jako malo znam, jer su se uglavnom spominjala 4 anđela (višeg reda) koji su imali ime, svi drugi su bili bezimeni i jednostavno anđeli čuvari. Nekako se katolicizam ponaša nedorečeno prema anđelima.

Prva molitva koju su nas naučili je bila Anđele čuvaru mili.... Može vam zvučati smiješno ako kažem da i sad nakon toliko godina svaku večer prije sna izmolim tu kratku molitvicu, ali ja jednostavno ne mogu zaspati bez toga.  

Dok sam je molila kao mala curica, zamišljala sam tog nekog svog anđela (muški anđeo duge kose) koji me štiti i čuva. U noćima bez mjesečine kad bi  me bilo strah mraka koji me okružuje, uvijek bih se sakrila pod njegovo veliko krilo i strah bi nestao.  

Ja ih ne mogu zamisliti kao bucmaste bebice.
Moji anđeli su odrasli, svi su različiti, snažni, ali su nasmijani i spremni na sitne podvale, dok ih recimo moja sestra zamišlja kao djecu u skromnim haljetcima, sjetna čak pomalo uplašena izraza lica.
bitvica
bitvica

Posts : 161
Join date : 16.08.2020

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade pon kol 24, 2020 12:21 am

bitvica je napisao/la:
Gnječ je napisao/la:
bitvica je napisao/la:
Šteta.  Happy

Na trenutak sam povjerovala da troje ljudi koji su odrasli u drugačijim uvjetima, imali sasvim različite odgoje, različitog su obrazovanja, vjerskih uvjerenja, različitih godina, koji su stekli posve drugačija životna iskustva, ali koji se razumiju jer su već prerasli nesporazume i sukobe, da to troje može zajedno nešto naučiti o nečemu o čemu ni jedno nema pojma (pogotovo ja Embarassed ), bez da bilo što od bilo koga dožive kao ugrozu ili patroniziranje. 

Ne ide, pa ne ide. 

Rečenica mi je dulja od svadbenog vlakića.  zubo

mislim da ti mene dobrano podcjenjuješ čim podcjenjuješ moje znanje. dobro, nisi jdina ima ovdje u puli ne vlakić nego vlak pun idiota koji podcjenjuju moje znanje. ja sam sve te židovske knjige imao u rukama još onda kada nisam ni naučio čitati pa su mi se sviđali crteži i slike pa sam to stalno prelistavao te knjige. sa 15 godina sam krenuo dubinski pročavati kabalu i ostalu židovsku ezoterijsku literaturu sve do nekih 20 godina života. mnogim nadobudnim koji su sa nekom naivnom logikom tipa this is piece of cake I can do it myself koji su trenirali te pizdarije sam rekao da se sa time ne igraju jer to nije za svakoga. nisu slušali i nekoliko njih je završilo na odjelu psihijatrije. ovo čisto pišem for the records ovako da se zna a i ti sama znaš da je netko zaglibio u to i znaš sjeti se kako je to završilo. završilo je loše.

Nisam imala pojma da te takve stvari zanimaju, nikad o tome nismo pričali pa sam izvukla krive zaključke. 
Što nikako ne znači da potcjenjujem tvoje znanje. Ne podvaljuj Silly

kad me nikad nisi pitala, ma si mogla. dotakli smo se dosta tema ali nikada ovu. a što ću govorit okolo što i koliko znam? to je nepristojno pa nisam ja kao metilda da misionarim okolo i davim ljude ili šejker koji se ponaša kao je tu postojao prije Big Banga.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by bitvica pon kol 24, 2020 12:44 am

Tomica je napisao/la:
bitvica je napisao/la:
Nisam čula za Lornu. Hvala.

Je li to možda ova knjiga "Anđeli u mojoj kosi"? 


http://www.najboljeknjige.com/content/knjiga.aspx?BookID=222


Je, bas ta. I ona  naslova "Stube prema nebu".

Pokusavam se sjetiti tih nekih detalja ne bih li ih prenijela ovdje.

Lorna ima disleksiju i, zapravo, nikada nije naucila pisati. Dakle, objaviti vlastitu knjigu nikada nije bilo za nju ni u primislima. No jednog su je dana ti njeni andjeli poceli ozbiljnije gurkati prema tome (prema prenosenju iskustva) sto je nju uzasnulo bas zbog tog problema kojeg je dozivljavala nepremostivim. Kako sinkroniciteti posvuda iskre, naisla je na osobu koja je bila voljna zapisivati njene misli pa je, na kraju, objavila vise knjiga. I, zapravo, vec i to je samo po sebi nesto lijepo, pohvalno i ukazuje na onu staru: gdje postoji volja, namjera... Happy


Sjecam se da je pricala i o andjelima svakog pojedinog naroda. Ugledala je i andjela naseg planeta, npr. To mi je bilo neobicno. No, kao sto sam vec napisala, ona je Irkinja, a Irska ima prebogatu mitologiju, vjerovanja i folk magiju. Iz tih se njenih opisa zrcale korijeni te zemlje i pretkrscanskih vjerovanja. Zelim reci da to sto je iskusila, ta razna bica koja je ugledala, svojom pojavom definitivno odgovaraju i bicima koje ne mozemo bas pronaci u poznatim krscanskim prikazima, ali tim bolje..  Ovu temu mozemo usmjeriti razlicitim pravcima.
Da, volja i namjera... 
A ja bih dodala i vjera. 
Ako netko u nešto vjeruje, ne mora nužno znati način kako će stići na cilj, treba samo vjerovati da treba i može tamo stići... put će se sam pojaviti kad bude vrijeme za to. 

Vjerojatno je pričala s nekim serafinom, jer su oni zaduženi za svemir. 

Ni jedna religija nije nastala iz ničeg, svaka ima korijene u mitologiji ili se barem naslanja na nju, ali ama baš svaka ih pokušava zanijekati i praviti se kao da to s njom nema nikakve veze. Tako se sad i u Hrvatskoj prepravlja i briše prošlost. Preskočilo se iz 41. u 91., a onih 50 godina je negdje isparilo.  Grin
To nepriznavanje prošlosti, čak pokušaj da se izbriše, zabrani bilo što znati o bilo čemu izvan onog što je "ispravno" prijeteći paklom tj Božjom kaznom zbog krivovjerstva, ta dogma, krutost i skučenost, dovele su do revolta da će ljudi čitati i cijeniti bilo što samo ne ono u čemu smo odrasli ili čime smo bili okruženi tokom svog života (mislim na kršćanstvo).
bitvica
bitvica

Posts : 161
Join date : 16.08.2020

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by bitvica pon kol 24, 2020 12:47 am

Gnječ je napisao/la:
bitvica je napisao/la:
Gnječ je napisao/la:
bitvica je napisao/la:
Šteta.  Happy

Na trenutak sam povjerovala da troje ljudi koji su odrasli u drugačijim uvjetima, imali sasvim različite odgoje, različitog su obrazovanja, vjerskih uvjerenja, različitih godina, koji su stekli posve drugačija životna iskustva, ali koji se razumiju jer su već prerasli nesporazume i sukobe, da to troje može zajedno nešto naučiti o nečemu o čemu ni jedno nema pojma (pogotovo ja Embarassed ), bez da bilo što od bilo koga dožive kao ugrozu ili patroniziranje. 

Ne ide, pa ne ide. 

Rečenica mi je dulja od svadbenog vlakića.  zubo

mislim da ti mene dobrano podcjenjuješ čim podcjenjuješ moje znanje. dobro, nisi jdina ima ovdje u puli ne vlakić nego vlak pun idiota koji podcjenjuju moje znanje. ja sam sve te židovske knjige imao u rukama još onda kada nisam ni naučio čitati pa su mi se sviđali crteži i slike pa sam to stalno prelistavao te knjige. sa 15 godina sam krenuo dubinski pročavati kabalu i ostalu židovsku ezoterijsku literaturu sve do nekih 20 godina života. mnogim nadobudnim koji su sa nekom naivnom logikom tipa this is piece of cake I can do it myself koji su trenirali te pizdarije sam rekao da se sa time ne igraju jer to nije za svakoga. nisu slušali i nekoliko njih je završilo na odjelu psihijatrije. ovo čisto pišem for the records ovako da se zna a i ti sama znaš da je netko zaglibio u to i znaš sjeti se kako je to završilo. završilo je loše.

Nisam imala pojma da te takve stvari zanimaju, nikad o tome nismo pričali pa sam izvukla krive zaključke. 
Što nikako ne znači da potcjenjujem tvoje znanje. Ne podvaljuj Silly

kad me nikad nisi pitala, ma si mogla. dotakli smo se dosta tema ali nikada ovu. a što ću govorit okolo što i koliko znam? to je nepristojno pa nisam ja kao metilda da misionarim okolo i davim ljude ili šejker koji se ponaša kao je tu postojao  prije Big Banga.
Znam da nisi religiozan, pa ti nisam pokretala teme tog tipa jer bi možda pomislio upravo to, da misionarim.
bitvica
bitvica

Posts : 161
Join date : 16.08.2020

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade pon kol 24, 2020 2:12 am

bitvica je napisao/la:
Gnječ je napisao/la:
bitvica je napisao/la:
Gnječ je napisao/la:
bitvica je napisao/la:
Šteta.  Happy

Na trenutak sam povjerovala da troje ljudi koji su odrasli u drugačijim uvjetima, imali sasvim različite odgoje, različitog su obrazovanja, vjerskih uvjerenja, različitih godina, koji su stekli posve drugačija životna iskustva, ali koji se razumiju jer su već prerasli nesporazume i sukobe, da to troje može zajedno nešto naučiti o nečemu o čemu ni jedno nema pojma (pogotovo ja Embarassed ), bez da bilo što od bilo koga dožive kao ugrozu ili patroniziranje. 

Ne ide, pa ne ide. 

Rečenica mi je dulja od svadbenog vlakića.  zubo

mislim da ti mene dobrano podcjenjuješ čim podcjenjuješ moje znanje. dobro, nisi jdina ima ovdje u puli ne vlakić nego vlak pun idiota koji podcjenjuju moje znanje. ja sam sve te židovske knjige imao u rukama još onda kada nisam ni naučio čitati pa su mi se sviđali crteži i slike pa sam to stalno prelistavao te knjige. sa 15 godina sam krenuo dubinski pročavati kabalu i ostalu židovsku ezoterijsku literaturu sve do nekih 20 godina života. mnogim nadobudnim koji su sa nekom naivnom logikom tipa this is piece of cake I can do it myself koji su trenirali te pizdarije sam rekao da se sa time ne igraju jer to nije za svakoga. nisu slušali i nekoliko njih je završilo na odjelu psihijatrije. ovo čisto pišem for the records ovako da se zna a i ti sama znaš da je netko zaglibio u to i znaš sjeti se kako je to završilo. završilo je loše.

Nisam imala pojma da te takve stvari zanimaju, nikad o tome nismo pričali pa sam izvukla krive zaključke. 
Što nikako ne znači da potcjenjujem tvoje znanje. Ne podvaljuj Silly

kad me nikad nisi pitala, ma si mogla. dotakli smo se dosta tema ali nikada ovu. a što ću govorit okolo što i koliko znam? to je nepristojno pa nisam ja kao metilda da misionarim okolo i davim ljude ili šejker koji se ponaša kao je tu postojao  prije Big Banga.
Znam da nisi religiozan, pa ti nisam pokretala teme tog tipa jer bi možda pomislio upravo to, da misionarim.

ja da nisam religiozan? zubo svako malo spomenem i izmolim boga, majkubojžu, isusa i kojeg sveca. ni papa u vatikanu se toliko ne moli i recitira očenaše kao ja.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade pon kol 24, 2020 2:36 pm

Q: What do angels actually look like per the bible?

A: Well, according to Ezekiel 1 they might look something like this…

Anđeli - Page 2 Tumblr_inline_o3lmw316WQ1qgy3tu_500

According to Daniel 10 something like this…

Anđeli - Page 2 Tumblr_inline_o3lnfmAoj41qgy3tu_500

According to Isaiah 6…

Anđeli - Page 2 Tumblr_inline_o3lngpxF5x1qgy3tu_500

In Ezekiel 10…

Anđeli - Page 2 Tumblr_inline_o3lnjdbxcH1qgy3tu_500

Again in Ezekiel 10…

Anđeli - Page 2 Tumblr_inline_o3lnkwwXTL1qgy3tu_250

And according to Gnječ they might look something like this…

Anđeli - Page 2 Image015

Anđeli - Page 2 Mag311

Anđeli - Page 2 Foto3m16

Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Anđeli - Page 2 Empty Re: Anđeli

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.