Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjige za citanje

+2
besposlenpop
darla_
6 posters

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by darla_ uto vel 02, 2021 4:48 pm

Bajum Badum je napisao/la:

nema veze, bude u tim novinama dobrih informacija...recimo danas imaš audio knjigu i to gratis pa možeš poslušati. vjerojatno si već čitala ali možda te ponovo uhvati volja a  i druge forumaše   pa evo na 33 jezika ima i hrvatski:

La Divina Commedia in trentatré lingue. Scarica l’audiolibro

L'iniziativa in occasione delle celebrazioni del centenario dantesco nel 2021

È stato pubblicato l’audiolibro “Dalla selva oscura al Paradiso. Un percorso nella Divina Commedia di Dante Alighieri in trentatré lingue”, edito da Emons Audiolibri.
L’audiolibro, prodotto dal Ministero degli Affari Esteri e della Cooperazione Internazionale, in occasione delle celebrazioni del centenario dantesco nel 2021, permette di ascoltare un’ampia scelta del poema in trentatré lingue diverse.

https://lavoce.hr/cultura-e-spettacoli/la-divina-commedia-in-trentatre-lingue-scarica-laudiolibro

Un codice QR permette di scaricare gratuitamente le 33 versioni del poema, che saranno comunque disponibili, sempre a titolo gratuito, sulle piattaforme Spreaker, Spotify, Deezer, Apple e Google.

evo ovdje na Speaker  kliknuti na hr verziju:

https://www.spreaker.com/show/dalla-selva-oscura-al-paradiso






Bozanska komedija, vidis valjalo bi i to obnoviti. Happy
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by darla_ uto vel 02, 2021 4:50 pm

Klupaća je napisao/la:
Malo sam pus5ila suzu na ovu...

A vidi Matze Happy 

Dobro je dok covjek moze na to zasuziti, bar ja tako mislim, dotle ima nesto ljudsko u njemu.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by darla_ uto vel 02, 2021 4:58 pm

Tomica.Bombadil je napisao/la:

Jesmo li oni koji dolaze, jesmo li oni koji prolaze, jesmo li oni koji ostaju ili smo oni koji odlaze? A mozda smo poout onog djecaka s frulom potpuno nesvjesni zla koje se svakodnevno cini?

Inace, Omelas mene neizdrzivo podsjeca na postavke kapitalizma. Sreca i blagostanje jedne zemlje placa se bijedom druge/drugih...

Ili smo onaj djecak u podrumu za kojeg nikoga nije briga, svjesna zrtva, za imaginarno bolje sutra.

Ja sam to dozivjela na osobnijoj razini, na sto smo sve spremni za vlastitu srecu? Imamo li svi u sebi mucitelja i ubojicu? I jesmo li hrabriji ako sutke sudjelujemo ili sutke odlazimo. U niti jednoj od verzija nitko nije htio pomoci djecaku (djetetu) u podrumu, niti oni koji ostaju , niti oni koji odlaze, nije li to zanimljivo? Ovi koji odlaze su kao nad samim poimanjem osjecaja vlastitog zadovoljstva, ali ipak nisu nad poimanjem okretanja glave od djecaka koji pati. Znaci opet gledaju svoju praskvicu pored pipice. I naravno imaju racionalizaciju toga, jer djecaku po niti jednoj teoriji spasa nema.

Kako se nitko u biti ne zeli baviti tudjom boli i patnjom. Dvije stranice istog novcica. Mislim da je to nas najveci poraz, poraz ljudske prirode, sto su i ideali sebicni, to je u biti zastrasujuce.

Zastrasujuce je koje legende o sebi pricamo sebi i drugima, ne bi li opravdali svoju nemoc. I sebicnost.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by Gost uto vel 02, 2021 6:15 pm

Tomica.Bombadil je napisao/la:Hej, Matzo...

Jesmo li oni koji dolaze, jesmo li oni koji prolaze, jesmo li oni koji ostaju ili smo oni koji odlaze? A mozda smo poout onog djecaka s frulom potpuno nesvjesni zla koje se svakodnevno cini?

Inace, Omelas mene neizdrzivo podsjeca na postavke kapitalizma. Sreca i blagostanje jedne zemlje placa se bijedom druge/drugih...
Po meni se sve navedene kategorije svode u onu "koji prolaze" jer nitko ne djeluje po pitanju podrumara... nazalost i u zivotu je cesto tako... i sama vecinom tako (ne)djelujem.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by Gost uto vel 02, 2021 6:17 pm

darla_ je napisao/la:
Klupaća je napisao/la:
Malo sam pus5ila suzu na ovu...

A vidi Matze Happy 

Dobro je dok covjek moze na to zasuziti, bar ja tako mislim, dotle ima nesto ljudsko u njemu.
O mogu ja na svasta... ja i na uvod u anatomiju zasuzim :zubo
Na sta ti zasuzis?

E, pitala sam te tamo kod pizdeka al me opet banirao, zasto "darla"?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by darla_ sri vel 03, 2021 12:25 pm

Klupaća je napisao/la:

O mogu ja na svasta... ja i na uvod u anatomiju zasuzim :zubo
Na sta ti zasuzis?

E, pitala sam te tamo kod pizdeka al me opet banirao, zasto "darla"?
 Na filmove sa zivotinjama, ne dao bog da se nesto nekoj zivotinji desi. Na "Ostavljeni na sjeveru" sam cijelu rolu izbalila. Drugo ti ja uglavnom, gledam, trilere, krimice, nisam ljubitelj romanticnih i dramaticnih radnji, pa onda nemam sto i na to plakati. 

Darla iz serije "Buffy ubojica vampira", to je bilo popularno u moje mlade dane. A Darla je bila ona najdugozivuca vamipirica, plavojka  Grin.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sri vel 03, 2021 4:25 pm

darla_ je napisao/la:
Bajum Badum je napisao/la:

nema veze, bude u tim novinama dobrih informacija...recimo danas imaš audio knjigu i to gratis pa možeš poslušati. vjerojatno si već čitala ali možda te ponovo uhvati volja a  i druge forumaše   pa evo na 33 jezika ima i hrvatski:

La Divina Commedia in trentatré lingue. Scarica l’audiolibro

L'iniziativa in occasione delle celebrazioni del centenario dantesco nel 2021

È stato pubblicato l’audiolibro “Dalla selva oscura al Paradiso. Un percorso nella Divina Commedia di Dante Alighieri in trentatré lingue”, edito da Emons Audiolibri.
L’audiolibro, prodotto dal Ministero degli Affari Esteri e della Cooperazione Internazionale, in occasione delle celebrazioni del centenario dantesco nel 2021, permette di ascoltare un’ampia scelta del poema in trentatré lingue diverse.

https://lavoce.hr/cultura-e-spettacoli/la-divina-commedia-in-trentatre-lingue-scarica-laudiolibro

Un codice QR permette di scaricare gratuitamente le 33 versioni del poema, che saranno comunque disponibili, sempre a titolo gratuito, sulle piattaforme Spreaker, Spotify, Deezer, Apple e Google.

evo ovdje na Speaker  kliknuti na hr verziju:

https://www.spreaker.com/show/dalla-selva-oscura-al-paradiso






Bozanska komedija, vidis valjalo bi i to obnoviti. Happy

ja ne moram jer živim u mjestu radnje h6 zubo Sad
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by besposlenpop sri vel 03, 2021 6:49 pm

darla_ je napisao/la:
Klupaća je napisao/la:
... 

Darla iz serije "Buffy ubojica vampira", to je bilo popularno u moje mlade dane. A Darla je bila ona najdugozivuca vamipirica, plavojka  Grin.
A viš, meni je uvijek padala na pamet ona mala sa žicama prek zubi:

Knjige za citanje - Page 2 Dbt25l6-0f3e0220-8adf-4591-8614-8c3cc8dd8d4e.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvMTI1N2Q4YzUtN2IwNS00NzE3LTgyY2MtYjdmZTJlYWY3NmI3XC9kYnQyNWw2LTBmM2UwMjIwLThhZGYtNDU5MS04NjE0LThjM2NjOGRkOGQ0ZS5qcGcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ

besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by darla_ čet vel 04, 2021 1:31 pm

Bajum Badum je napisao/la:


ja ne moram jer živim u mjestu radnje  h6  zubo  Sad

Ajoj, velis tisucama godina i dalje sve isto  Grin.

Vozili smo ovo ljeto jednog presu canario u Pulu za osobnog cuvara. Pas je mrak, izgleda kao oni nekadasnji rimski molosi, jak nabijen, imao je tada 70 kila, kad naleti na covjeka ne treba ga ni ugristi. Jedini je problem sto je prihvatio samo jednog gazdu i nije bas nesto prijateljski nastrojen prema ostalim ukucanima. A reko htjeli ste psa za osobnu zastitu, pa jesam, pa eto sad ga imate  Grin. Ali sa vama je bio ok, a vi ste zensko, reko je samnom, ali samo samnom. Istini za volju jedva sam cekala da ode, jer se nisam mogla mrdnuti od njega, nit ga tko drugi setat mogao niti hraniti, mislila sam da ce i tamo biti problem, ali nije, prihvatio je gazdu novog. Mozda malo prodrma tamosnju vasu Bozansku komediju  zubo.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by darla_ čet vel 04, 2021 1:34 pm

besposlenpop je napisao/la:

A viš, meni je uvijek padala na pamet ona mala sa žicama prek zubi:

Knjige za citanje - Page 2 Dbt25l6-0f3e0220-8adf-4591-8614-8c3cc8dd8d4e.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvMTI1N2Q4YzUtN2IwNS00NzE3LTgyY2MtYjdmZTJlYWY3NmI3XC9kYnQyNWw2LTBmM2UwMjIwLThhZGYtNDU5MS04NjE0LThjM2NjOGRkOGQ0ZS5qcGcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ



Ma daj pa prijavila sam se na forum u kasnim dvdesetima to je ono trebalo biti da mi imponira nesto hahaha, sad bi mozda zbog toga si uzela taj nick.  Grin

Knjige za citanje - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcSr86Uh7Fz4jZtEGAnPO8lWdPKYwFzeoprGOg&usqp=CAUKnjige za citanje - Page 2 41e59f15f906fc95205e6bba09b3d296
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by Gost čet vel 04, 2021 4:16 pm

Grin

Mislim da je i do personalitija in general...
Ja sam i z dvajst plahutala izmdju zene-zmaja i male idiot  zubo

Ali ti si mi i inace persona koja mi je ulijevala najveci "strah" od fo4umskog zivlja iako sam te malo citala jer sam u ta doba plahutala drugim bespucima... strah u smislu da si mi turbo ozbiljna. Briljantna, normalna, skockana, jednostavnim rijecnikom ciljas precizno i jasno, ali ono sto je potpuna suprotnost meni i zato "strah" - dozivljavala sam te kao smrtno ozbiljnu osobu. Zato mi i nisi mogla vjerovati kad sam ti rekla da mi je u bejzu bilo super i da bih tamo rado docekala penziju... za tebe zivot nije zajebancija, pa tako ni posao pa tako nit forumske rasprave... ali tako kao ti funkcionira i percipira vecina... zato ja i imam sve te etikete raznoraznih glupaca kao opreku etiketama tesli, ajnstajna i slicne bratije. Ti bise t3sko izborila za ove prve stickyje  Laugh

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by Gost čet vel 04, 2021 4:19 pm

darla_ je napisao/la:
Klupaća je napisao/la:

O mogu ja na svasta... ja i na uvod u anatomiju zasuzim :zubo
Na sta ti zasuzis?

E, pitala sam te tamo kod pizdeka al me opet banirao, zasto "darla"?
 Na filmove sa zivotinjama, ne dao bog da se nesto nekoj zivotinji desi. Na "Ostavljeni na sjeveru" sam cijelu rolu izbalila. Drugo ti ja uglavnom, gledam, trilere, krimice, nisam ljubitelj romanticnih i dramaticnih radnji, pa onda nemam sto i na to plakati. 

Darla iz serije "Buffy ubojica vampira", to je bilo popularno u moje mlade dane. A Darla je bila ona najdugozivuca vamipirica, plavojka  Grin.
godinama vec izbjegavam sadrzaje koji me bacaju u afane... pa tako nikada nisam pogledala ostavljene na sjeve4u niti vjernoga hachika i slicne t3ske teme... ne treba mi to i ne zelim si to... sto lakse to bolje, da se sto manje maltretiram i uznemiravam... rtl2 u beskonacnom loopu Wink)) odmaranje mozga mi je p4ioritet vec godinama

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by besposlenpop čet vel 04, 2021 6:04 pm

darla_ je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
...

Ma daj pa prijavila sam se na forum u kasnim dvdesetima to je ono trebalo biti da mi imponira nesto hahaha, sad bi mozda zbog toga si uzela taj nick.  Grin

Knjige za citanje - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcSr86Uh7Fz4jZtEGAnPO8lWdPKYwFzeoprGOg&usqp=CAUKnjige za citanje - Page 2 41e59f15f906fc95205e6bba09b3d296
Ccc ... romantična Darla!  Laugh
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade čet vel 04, 2021 9:55 pm

darla_ je napisao/la:
Bajum Badum je napisao/la:


ja ne moram jer živim u mjestu radnje  h6  zubo  Sad

Ajoj, velis tisucama godina i dalje sve isto  Grin.

Vozili smo ovo ljeto jednog presu canario u Pulu za osobnog cuvara. Pas je mrak, izgleda kao oni nekadasnji rimski molosi, jak nabijen, imao je tada 70 kila, kad naleti na covjeka ne treba ga ni ugristi. Jedini je problem sto je prihvatio samo jednog gazdu i nije bas nesto prijateljski nastrojen prema ostalim ukucanima. A reko htjeli ste psa za osobnu zastitu, pa jesam, pa eto sad ga imate  Grin. Ali sa vama je bio ok, a vi ste zensko, reko je samnom, ali samo samnom. Istini za volju jedva sam cekala da ode, jer se nisam mogla mrdnuti od njega, nit ga tko drugi setat mogao niti hraniti, mislila sam da ce i tamo biti problem, ali nije, prihvatio je gazdu novog. Mozda malo prodrma tamosnju vasu Bozansku komediju  zubo.

od kad je Dante živio u Puli pa do danas ništa se promijenilo nije. Dante je u Puli dobio inspiraciju kako točno pakao izgleda pa je to napisao u svom poznatom djelu. kad čitam tu knjigu odmah mi je jasno koje djelove grada Pule je gledao...heheh...imam pravu predodžbu pakla kakvu je i Dante imao a svi ostali koji ne znaju za to gdje i kako maštaju po njegovim stihovima i zamišljaju kako bi to moglo izgledati.

ali jebiga, ja znam točno kako u reali izgleda danteov pakao što je meni poseban gušt. zubo

kaj će ljudima te zvijeri? to jedino nekom rimljanu centurionu ili nekom pastiru na kanarskim otocima.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by darla_ pet vel 05, 2021 11:39 am

Klupaća je napisao/la:Grin

Mislim da je i do personalitija in general...
Ja sam i z dvajst plahutala izmdju zene-zmaja i male idiot  zubo

Ali ti si mi i inace persona koja mi je ulijevala najveci "strah" od fo4umskog zivlja iako sam te malo citala jer sam u ta doba plahutala drugim bespucima... strah u smislu da si mi turbo ozbiljna. Briljantna, normalna, skockana, jednostavnim rijecnikom ciljas precizno i jasno, ali ono sto je potpuna suprotnost meni i zato "strah" - dozivljavala sam te kao smrtno ozbiljnu osobu. Zato mi i nisi mogla vjerovati kad sam ti rekla da mi je u bejzu bilo super i da bih tamo rado docekala penziju... za tebe zivot nije zajebancija, pa tako ni posao pa tako nit forumske rasprave... ali tako kao ti funkcionira i percipira vecina... zato ja i imam sve te etikete raznoraznih glupaca kao opreku etiketama tesli, ajnstajna i slicne bratije. Ti bise t3sko izborila za ove prve stickyje  Laugh

Velis deep down sto se personalitija tice sam u biti stoljetna vampirica buuuhaaaa  Twisted Evil.
Pa ima tu nesto, ja samo jednako volim svoje mrakove u sebi, kao i svjetlo, nisam animozitetna prema mracnim stranam moje psihe, zato vjerojatno tako dobro koegezistiramo skupa. Ne negiram joj postojanje, ne branim joj izrazavanje. U biti bi rekla da po tom pitanju hodam cijelo vrijeme po rubu noza, za sad nisam znacajnije sklizla to the Dark Side.

Ovo mi je super, kad si ti vidjela normalnog znanstvenika?  Laugh. Nemres biti normalan i smisljati nove pizdarije, ali dobro to je jedna zasebna tema. "Genijalni um" bi bio referenca za to. Sto se tice ciljanja jasno i precizno to ti je znanstveni trening izrazavanja, nema u prirodnim znanostima puno prostora za poetiku, moras biti precizan, tocan i egzaktan, tako da je to vise profesionana deformacija nego briljantnost. 

Vis fora mi je inace na forumima kako ljudi percipiraju druge, meni je sve zajebancija, da nije do sada bi bila redoviti profesor u trajnom zvanju ili neki budjo u nekom institutu, a ja sam i dalje pjesadija, jer volim biti pjesadija, komotnije mi je tako, ne volim odlucivati o sudbinama drugih ljudi. U biti sam prilicno nevidljiva, to mi pase, muckam svoje bocice i jebe mi se za ostatak. Sad da biram zvanje ponovno bila bi knjiznicarka, jebeno zvanje, cijeli dan lagano chilas i citas, perfeto.

Sta jos? Forumske rasprave, nekada kad sam tek dosla svi ti ljudi su mi bili nekako nerazdvojivi od realnosti, nisam na pocetku imala odmak niti percepciju da ti ljudi nestaju jednim klikom misa i na nikoji nacin me ne definiraju. Dosla sam i u prilicno sjebanoj fazi kad sam se tek rastala pa mi je zivot i inace bio sav dramatican i sve je bilo jako vazno i jako o meni  zubo. Istina bog neki ljudi su mi fakat postali kao familija i ono vidjamo se na redovitoj bazi, a neki su i dalje samo labirint slova i moja vizija iz toga.

Nije me dugo bilo pa ne znam sto se dogadjalo i zasto bi bila glupaca, ja te ne smatram glupacom, ali da imas taj jedan poriv intenetskog senzacionalizma i potrebu da sokiras, bar tada kad sam bila redovitija na forumu to mi je tako ostalo, jesam li ili nisam u pravu, ne znam.

Ostati u bejzu do penzije? To ces me morati podsjetiti kaj to znaci, kaj bi bio bejz?
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by darla_ pet vel 05, 2021 11:40 am

Klupaća je napisao/la:

godinama vec izbjegavam sadrzaje koji me bacaju u afane... pa tako nikada nisam pogledala ostavljene na sjeve4u niti vjernoga hachika i slicne t3ske teme... ne treba mi to i ne zelim si to... sto lakse to bolje, da se sto manje maltretiram i uznemiravam... rtl2 u beskonacnom loopu Wink)) odmaranje mozga mi je p4ioritet vec godinama

Ja pratim Osumnjicene i Dr House na rtl2, John je mljaaaac  Cool
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by darla_ pet vel 05, 2021 11:43 am

besposlenpop je napisao/la:

Ccc ... romantična Darla!  Laugh

Ubojita i otrovna Darla Pope... cccc!  zubo
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by besposlenpop pet vel 05, 2021 11:44 am

OK.
Idem sad po gablec ...  Cool
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by darla_ pet vel 05, 2021 11:46 am

Bajum Badum je napisao/la:


od kad je Dante živio u Puli pa do danas ništa se promijenilo nije. Dante je u Puli dobio inspiraciju kako točno pakao izgleda pa je to napisao u svom poznatom djelu. kad čitam tu knjigu odmah mi je jasno koje djelove grada Pule je gledao...heheh...imam pravu predodžbu pakla kakvu je i Dante imao a svi ostali koji ne znaju za to gdje i kako maštaju po njegovim stihovima i zamišljaju kako bi to moglo izgledati.

ali jebiga, ja znam točno kako u reali izgleda danteov pakao što je meni poseban gušt. zubo

kaj će ljudima te zvijeri? to jedino nekom rimljanu centurionu ili nekom pastiru na kanarskim otocima.

Znaci u biti tebe treba uzeti za vodica za vidjeti Pulu iz Danteovog kuta  zubo.

Vele da ih cuvaju od najezde psihopata, a obicno su ti koji imaju takve pse psihopati sami  Laugh.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade pet vel 05, 2021 12:06 pm

darla_ je napisao/la:
Bajum Badum je napisao/la:


od kad je Dante živio u Puli pa do danas ništa se promijenilo nije. Dante je u Puli dobio inspiraciju kako točno pakao izgleda pa je to napisao u svom poznatom djelu. kad čitam tu knjigu odmah mi je jasno koje djelove grada Pule je gledao...heheh...imam pravu predodžbu pakla kakvu je i Dante imao a svi ostali koji ne znaju za to gdje i kako maštaju po njegovim stihovima i zamišljaju kako bi to moglo izgledati.

ali jebiga, ja znam točno kako u reali izgleda danteov pakao što je meni poseban gušt. zubo

kaj će ljudima te zvijeri? to jedino nekom rimljanu centurionu ili nekom pastiru na kanarskim otocima.

Znaci u biti tebe treba uzeti za vodica za vidjeti Pulu iz Danteovog kuta  zubo.

Vele da ih cuvaju od najezde psihopata, a obicno su ti koji imaju takve pse psihopati sami  Laugh.

da, znam svaki kutak i povijest do u prije 800.000 godina (na jednom lokalitetu nađen je chooper kameni sjekač najstariji predmet izrađen ljudskom rukom) i prije 12.320 godina nađeni ostaci pračovjeka Homo sapiens fossilis s kromanjonskim obilježjima znam točno gdje. paaa da mogu biti vodič kroz povijest tod dijela Istre. rekoh si već kad živim ovdje daj da proučim što je tu bilo prije pa sam tako otkrivao sloj po sloj. heh malo ih je  koji znaju toliko detalja u dubinu povijesti ovog grada. šteta što nemam kome prenijet svo to znanje.

ja ne bi takvog psa prodao bilo kome morao bi mi najprije kod mene proći psiho test. zubo
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by darla_ pet vel 05, 2021 12:22 pm

Bajum Badum je napisao/la:


da, znam svaki kutak i povijest do u prije 800.000 godina (na jednom lokalitetu nađen je chooper kameni sjekač najstariji predmet izrađen ljudskom rukom) i prije 12.320 godina nađeni ostaci pračovjeka Homo sapiens fossilis s kromanjonskim obilježjima znam točno gdje. paaa da mogu biti vodič kroz povijest tod dijela Istre. rekoh si već kad živim ovdje daj da proučim što je tu bilo prije pa sam tako otkrivao sloj po sloj. heh malo ih je  koji znaju toliko detalja u dubinu povijesti ovog grada. šteta što nemam kome prenijet svo to znanje.

ja ne bi takvog psa prodao bilo kome morao bi mi najprije kod mene proći psiho test. zubo

Kako nemas? Ma sigurno bi nekoga to sve zanimalo, pa to je full fora. Iako zakljucila sam da u biti starim, jer prije bi me zanimalo di ima dobra pizza i bira, a ne kromanjonci  zubo, ali dobro je bolje ikad nego nikad. Bas kad sam citala Harrarija ispalo je da smo mi Sapiensi u biti bili genocidni i krvolocni u tri coska, pobili smo ih sve ostale na pocetku ih je bilo sest Homo vrsta, tu kod nas smo potaracali Homo neandertalis, oni su navodno bili jadni jako miroljubivi. Ali trebao bi ture raditi pa to bi bilo full fora, odmah nadejm par entuzijasta.

Kad bi ljudi koji uzimaju pse od nas prolazili psihotestove, nitko nebi psa dobio  Laugh. Zajebavam se malo, ovi sto idu za vojsku i policiju, moraju biti ludi, psi mislim, jer zadatci na koje idu su izazovni i na granici ludila, pogtovo direkt borba prsa o prsa i tako. Oni sto idu za kucne ljubimce njima fakat biramo gazde da su normalni i da ce se brinuti adekvatno o psu i snjima ostajemo u kontaktu, pratimo psa i tako dalje. A psi za osobnu zastitu, rijetko normalan covjek si zeli psa za osobnu zastitu i rijetko to normalnom covjeku treba. Mislim u Hrvatskoh zakonu pustanje psa obucenog za napad i obranu na covjeka je jedanko uporabi vatrenog oruzja tako da Grin. Ovi koji vole te velike masivne pse su uglavnom vlasnici kasina i tako te pizdarije.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade pet vel 05, 2021 12:35 pm

darla_ je napisao/la:
Bajum Badum je napisao/la:


da, znam svaki kutak i povijest do u prije 800.000 godina (na jednom lokalitetu nađen je chooper kameni sjekač najstariji predmet izrađen ljudskom rukom) i prije 12.320 godina nađeni ostaci pračovjeka Homo sapiens fossilis s kromanjonskim obilježjima znam točno gdje. paaa da mogu biti vodič kroz povijest tod dijela Istre. rekoh si već kad živim ovdje daj da proučim što je tu bilo prije pa sam tako otkrivao sloj po sloj. heh malo ih je  koji znaju toliko detalja u dubinu povijesti ovog grada. šteta što nemam kome prenijet svo to znanje.

ja ne bi takvog psa prodao bilo kome morao bi mi najprije kod mene proći psiho test. zubo

Kako nemas? Ma sigurno bi nekoga to sve zanimalo, pa to je full fora. Iako zakljucila sam da u biti starim, jer prije bi me zanimalo di ima dobra pizza i bira, a ne kromanjonci  zubo, ali dobro je bolje ikad nego nikad. Bas kad sam citala Harrarija ispalo je da smo mi Sapiensi u biti bili genocidni i krvolocni u tri coska, pobili smo ih sve ostale na pocetku ih je bilo sest Homo vrsta, tu kod nas smo potaracali Homo neandertalis, oni su navodno bili jadni jako miroljubivi. Ali trebao bi ture raditi pa to bi bilo full fora, odmah nadejm par entuzijasta.

Kad bi ljudi koji uzimaju pse od nas prolazili psihotestove, nitko nebi psa dobio  Laugh. Zajebavam se malo, ovi sto idu za vojsku i policiju, moraju biti ludi, psi mislim, jer zadatci na koje idu su izazovni i na granici ludila, pogtovo direkt borba prsa o prsa i tako. Oni sto idu za kucne ljubimce njima fakat biramo gazde da su normalni i da ce se brinuti adekvatno o psu i snjima ostajemo u kontaktu, pratimo psa i tako dalje. A psi za osobnu zastitu, rijetko normalan covjek si zeli psa za osobnu zastitu i rijetko to normalnom covjeku treba. Mislim u Hrvatskoh zakonu pustanje psa obucenog za napad i obranu na covjeka je jedanko uporabi vatrenog oruzja tako da Grin. Ovi koji vole te velike masivne pse su uglavnom vlasnici kasina i tako te pizdarije.

ma probao sam nikoga to ne zanima ni u tragovima. ja se skroz ufuram u priču i nula bodova feedback je odjeb tj. peđimo na neke lakše teme recimo pivske...pulski intelektualci su posebna sorta nečega njima pričam ali njih ne zanima povijest nego ih zanima koliko znam zubo jizzz

pizza i bira može dok ti uživaš u hrani ja bi ti mogao ispričati što je sve na mjestu te pizzerije bilo prije 100, 200, 1000, 3000, 10.000 godina...
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade pet vel 05, 2021 12:43 pm

besposlenpop je napisao/la:OK.
Idem sad po gablec ...  Cool

Pope ti si groblje kokoši...tako mi tu u Istri zovemo pope župnike svećenike zubo
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by darla_ pet vel 05, 2021 12:45 pm

Bajum Badum je napisao/la:


ma probao sam nikoga to ne zanima ni u tragovima. ja se skroz ufuram u priču i nula bodova feedback je odjeb tj. peđimo na neke lakše teme recimo pivske...pulski intelektualci su posebna sorta nečega njima pričam ali njih ne zanima povijest nego ih zanima koliko znam zubo   jizzz

pizza i bira može dok ti uživaš u hrani ja bi ti mogao ispričati što je sve na mjestu te pizzerije bilo prije 100, 200, 1000, 3000, 10.000 godina...

Prodano, uzeti cu pizzu i birru to go, em sto je to danas normalno, em da ja to sve vidim uzivo, da se ufuram u pricu  farao  Grin
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by besposlenpop pet vel 05, 2021 1:01 pm

Bajum Badum je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:OK.
Idem sad po gablec ...  Cool

Pope ti si groblje kokoši...tako mi tu u Istri zovemo pope župnike svećenike zubo
Kakve kokoši, kupil sam dve bosanske polupice u Konzumu.  Happy
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Knjige za citanje - Page 2 Empty Re: Knjige za citanje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 4. Previous  1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics
» Knjige

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.