Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

It probed our minds ..

4 posters

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

It probed our minds .. - Page 6 Empty Re: It probed our minds ..

Postaj by Gost čet srp 10, 2014 10:56 pm

Ligeja je napisao/la:Aha, komedija Happy Uživaj. Danas sam dobila prijedlog da skinem nekog Snowpiercera.

Kaže ovako:

Radnja Snowpiercera odvija se u budućnosti, na Zemlji koja je zbog neuspjelog eksperimenta koji je trebao zaustaviti globalno zatopljenje okovana u snijeg i led. Jedini preživjeli nalaze se u vlaku, „snowpierceru”, kojeg pokreće stroj po principu perpetuum mobilea.  No ljudi u vlaku podijeljeni su po staležima, pa se najbogatiji voze u prvom vagonu sa svim povlasticama, a oni najsiromašniji u posljednjem. Sve dok se obespravljeni na začelju ne pobune!

pogledala - odličan

Gost
Gost


[Vrh] Go down

It probed our minds .. - Page 6 Empty Re: It probed our minds ..

Postaj by Gost pet srp 11, 2014 10:46 pm

bem ti obrisala nehotice

Pljačka otkrila na googliću

Gost
Gost


[Vrh] Go down

It probed our minds .. - Page 6 Empty Re: It probed our minds ..

Postaj by Gost sub srp 12, 2014 12:21 am

dromsin je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:Aha, komedija Happy Uživaj. Danas sam dobila prijedlog da skinem nekog Snowpiercera.

Kaže ovako:

Radnja Snowpiercera odvija se u budućnosti, na Zemlji koja je zbog neuspjelog eksperimenta koji je trebao zaustaviti globalno zatopljenje okovana u snijeg i led. Jedini preživjeli nalaze se u vlaku, „snowpierceru”, kojeg pokreće stroj po principu perpetuum mobilea.  No ljudi u vlaku podijeljeni su po staležima, pa se najbogatiji voze u prvom vagonu sa svim povlasticama, a oni najsiromašniji u posljednjem. Sve dok se obespravljeni na začelju ne pobune!

pogledala - odličan

A da, evo ga na Filmoviti! Happy

http://www.filmovita.com/snowpiercer-2013/

Gost
Gost


[Vrh] Go down

It probed our minds .. - Page 6 Empty Re: It probed our minds ..

Postaj by Gost sri srp 16, 2014 12:42 am

Konačno sam ga pogledala. Dakle, u prvi tren, film govori o prinudnoj ili - kako se to lijepo pomalja iz usta Tildice u repnoj sekciji: “Know your place, keep your place! Be a shoe” - preodređenoj društvenoj stratifikaciji. Ne možemo ne simpatizirati s potlačenima, odnosno, onima u najgoroj poziciji (rep vlaka) koji žive u krajnjoj bijedi (jedu neke proteinske mini-blokove) i, zapravo, prema kojima se odnose kao surogat - govedu. Osjećamo, priželjkujemo revoluciju, posebno nakon brutalnosti jednog od čuvara/vojnika... Zatim vam prođe umom da se u filmu kritizira i održivi razvoj, te teorija globalnog zatopljenja... pri kraju, zabavljala sam se Wilford-Gilliam polarizacijom. S jedne strane, Gilliam propovijeda samoodricanja zbog većeg dobra (što pokazuje i na vlastitom primjeru) i potiče Curtisa da preuzme ulogu vođe, odnosno, povede svoje "repne" sudrugove prema strojarnici gdje se nalazi Wilford, stvoritelj novog vrlog svijeta... Wilford je osoba koja naprosto želi vladati nad nerazumnom masom i služi se različitim metodama u održanju tako stvorenog društva. Sve u tom svijetu mora imati svoj red, položaj, svrhu... a razlog jest samoodržanje. I budući da prirodna selekcija uopće nije opcija, ravnoteža mora biti uspostavljena na ponešto drugačije načine.

Uglavnom, Wilford-Gilliam čine se sušte suprotnosti..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

It probed our minds .. - Page 6 Empty Re: It probed our minds ..

Postaj by Gost sri srp 16, 2014 1:35 am



Be a shoe ..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

It probed our minds .. - Page 6 Empty Re: It probed our minds ..

Postaj by Gost sub kol 09, 2014 12:53 am

Nakon dugo vremena, pogledala sam The Hunger (1983.), o vampirici Miriam, jer se gotovo ničega i nisam sjećala.. upravo završila. Sjetih se zašto ga nisam zapamtila. Tupast film. Mislim, Catherine Deneuve je bajna, Bowie tih desetak minuta što se sveukupno pojavljuje u filmu obećava napetost u daljnjem razvoju radnje, ali ... ništa. Ostavio me je hladnom, a i ono malo što je vrijedilo do obračuna Sarah i Miriam, potpuno je upropašteno završetkom filma koji je proturječan sceni u kojoj se bivši ljubavnici pretvaraju u prah (dakle, bivaju oslobođeni)... Ne razumijem zašto toliko ljudi otkida na nj...

----

Razočarana sam i Ljubavnicima, iako film ima zanimljivu glazbu, prelijepu fotografiju, a njihova je ljubav, kao lajt motiv, doista snažna i traje, traje, traje... Happy Zapravo, bilo bi zgodno načiniti usporednu analizu ova dva navedena uratka..



Malo Wandice. Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

It probed our minds .. - Page 6 Empty Re: It probed our minds ..

Postaj by Gost pet ruj 12, 2014 1:16 pm

Joj, ovo je na momente takva djecja serija, ali hebemmu kad ga volim. Sad Sto da se radi?

----

It probed our minds .. - Page 6 10700404_10152431832659482_3965440117557010768_o


Od 22.09. (ponedjeljak) u 10:10 na HRT2 prikazivat će se 6. sezona Doctor Whoa.

http://raspored.hrt.hr/?raspored=1&mreza=3&datum=2014-09-22

Opis sezone (HRT):

Doktor, zajedno s upravo vjenčanima Amy i Roryjem, suočava se s čudovištima, tajnama i pustolovinama diljem vremena i prostora. Doktor, Amy i Rory zajedno se nađu u 60-ima u Americi, boreći se protiv invazije koju je svijet zaboravio, zatim ploveći 1696. pučinom na gusarskom brodu kako bi razriješili tajnu Sirene. U svemirskom mjehuru, na samom rubu stvarnosti, Doktor susreće starog prijatelja s novim licem, a u samostanu na zabačenom otoku u bliskoj budućnosti industrijska nezgoda poprima zastrašujući ljudski karakter. A na kraju svega toga čeka ih bitka na Demons Runu i Doktorovi najcrnji trenuci. Može li istina o River Song spasiti dušu Gospodara vremena? Samo su dvije stvari sigurne. Tišina će se spustiti. I poginut će jedan dobar čovjek...

1. epizoda:

Doktor, Amy i Rory dobivaju tajni službeni poziv koji ih vodi do ovalnog ureda 1969. godine. Uz pomoć bivšeg agenta FBI-a i neobuzdane River Song, Doktor obećava da će surađivati s predsjednikom u spašavanju jedne uplašene djevojčice od zagonetnog Svemirca.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

It probed our minds .. - Page 6 Empty Re: It probed our minds ..

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.