Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Realnost

+6
darla_
urbanstyle
whisperer
bazilija
Lena
besposlenpop
10 posters

Stranica 18 / 29. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Next

Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost čet ruj 11, 2014 8:32 pm

Ligeja je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:Jebite se svi odreda. I ja se nadjoh odgovarati scribomanima preko drekica. Osjecam se kao fico u utrci s bolidima!
još me i vrjeđaš  Laugh
znači ja sam tenk,a ti mali crveni fićo  zubo
Li  flower

Ma nisi ti tenk, već Eustahija Brzić... Happy
nažalost  Rolling Eyes

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost čet ruj 11, 2014 10:37 pm

Ligeja je napisao/la:
Toro je napisao/la:
Ligeja je napisao/la:
Da bi generalizacije bile istinite, morali bismo poznavati tu "vecinu" ... Generalizacijom na generalizaciju = laprdanje.

Drugo, zgodno mi je zamijetiti kako Enjoykin stav o muskarcima odjednom postaje istinit, a ranije nije bio. Sto se promijenilo? Happy


pa s tom vecinom komuniciram svaki dan i znam sto im je jedino bitno u zivotu a i sami mi govore: use, nase, podase. ostalo ih uopce ne zanima. bas smo i o tome jucer debatirali u bircu jer su me optuzili da sam ja jedini uljez koji im kvari mantru jer ne funkcioniram po tom njihovom principu.

nista se nije promijenilo, nisam napisao da je indojkin post istinit nego da je blizu istini. a sto su dve sasvim razlicite stvari, jer blizu istine ne znaci da je netko metar ili sto do istine nego znaci da je netko slucajno ili nekom egzaktnom ili empirijskom metodom rekao dio necega sto ima dokaza u realnosti. medjutim nacin na koji je to prezentirala nije bio vjerodostojan jer je htjela isprovocirati polemiku i svadju pro et contra a sve zbog njenih sebicnih ciljeva tj. da preko drugih besplatno rjesava neke svoje probleme i dubioze glede muskaraca a za to nek ide na psihoterapiju i nek plati 100eura po skolskom satu tj. 45min. pa tako nek potrosi desetak tisuca eura pa joj mozda bude jasno. ja sam nju jako dugo nosio na grbaci i onda sam ju jednostavno stresao sa sebe.  ne podnosim vise te zderace tudje energije.


Napisao si nešto u stilu da q-rca kuži o muškarcima pa sam zaključila da se ne slažeš s tom njenom generalizacijom. Mislim, Esco, kako si trebao napisati da je njen post neistinit?

Tvrdnja "muskarci su primitivne strukture (jednostavne da jednostaviji ne mogu biti) i funkcioniraju po principu hrane i sexa - sve drugo manje bitno i svi koji kazu drukcije lazu u nadi da ce dobiti ako ne pipicu onda barem hranu kuhanu" jest neistinita jer drugarica Enjoy kurca kuži o muškarcima.




ponekad je poznavati forumase u zivo ok ali ponekad i vise nego ponekad je zivi zajeb jer prije ili kasnije nastane krs i lom pa kad citam kako netko vesla forumase zedne preko vode popizdim jer znam doticnu forumasicu uzivo i znam da manipulira i predstavlja se ono sto u rl nije.
ja takve morbidne kamuflaze ne odobravam i milion puta sam joj rekao da to sto radi nije u redu i da s time prestane ali uzalud.

da, drugarica Enyoj kurca kuzi o muskarcima i to cu rec i na sudu, ali da ima gomila muskaraca koji se ponasaju kako je ona opisala je tocno, ma da se referirala na samo jednog muskarca ( znam i kojeg ali nisam ja da se razumijemo ) i po tome smislila doktrinu.

ja za razliku od indojke i mnogih drugih koji glumataju neke svoje virtualne likove sam isti u rl kao i na forumu. nema ni jedne jebene razlike, razlika je jedino u tome sto je forum limitiran medij nema slike nema tona ima samo pismo i onda se ljudi zajebu u procjeni ili krivo shvate napisano.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost čet ruj 11, 2014 10:42 pm

dromsin je napisao/la:eto realnosti na djelu, prevare svud oko nas
Pita me susjeda jesam li ispunila anketu sa HEP- om
Nisam velim, kakva anketa?
Pa bil je tu čovjek i imali bumo jeftiniju struju
Hep niš ne anketira, i niš ne daje jeftinije, samo drugi operateri ako kod njih pređeš
Daje , daje ja sam i potpisala.
Da vidim velim,
Donjela žena papire, gledam i nemrem vjerovati.
Pa ti si promjenila operatera, potpisala si ugovor sa PRIMA 220 V
ma nisam 
jesi, jel vidiš da nema nigde logo HEP-a
pa kak imal je fascikl od HEP-a i na majici zaklaman znak HEP-a
Došla i druga susjeda (mlađa) i ona je potpisala, pol ulice je potpisalo misleći da potpisuju za HEP-
Stornirali su ugovor pod prjetnjom prijeve jer im se akviziter lažno predstavio, da bi stvar bila još interesantnija na svakom ugovoru je napisao šifru drugog akvizitera.
Još malo detalja iz ugovora
ako se plača internet bankarstvom onda daju 8% jeftinije, uplatnice oni ne daju , ne očitavaju brojila i ne održavaju infrastukturu i kvarove za to se treba obratiti HEP-u

mogu pogodit iz prve? jel su to bili hrvati? jesu mogu se okladit u sta hoces jedino hrvati imaju takvu perverznu mastu da dodju na ideju da obuku uniformu od HEP-a a rade za drugu firmu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost čet ruj 11, 2014 11:08 pm

Pancho je napisao/la:
Toro je napisao/la:


ma zeno bozja shvati da nije meni bitno da sam u pravu jebote. bio bih sretniji da nisam u pravu ali nazalost hrvatska realnost mi govori da sam u pravu. i ne, nece RH postati civilizirana pravno uredjena sekularna drzava samo zato jer se ne prica o kriminalu koje je premrezeno od vrha tj. el presidentea Josipovica pa do dna birokratskog aparata vlasti. korupcija je svakodnevna i toliko ocita da je vise niti ne pokusavaju sakrivati, korupcija je u RH postala brand po kome nas stranci prepoznaju.
evo ti ga primjer data centar u Slunju. budaletina Zoka Milanovic hodocasti po IT korporacijama toboze sad ce korporacije investirat u neku pustopoljinu na Slunjskom polju gdje je vojni poligon i nasljedjeno IT telekomunikacijsko cvoriste bivse JNA a sad koriste razni tj. svi provajderi i tecomi. zato i jesmo svi u Slunju.

Okei, ajd da probam forumu dijaloga po 100-ti put sa tobom u vezi ove teme.

U ovoj drzavi svi pricaju, ali malo tko radi nesto suvislo po pitanju toga da nam bude bolje. Jedini po meni zreli pristup je da se te promjene izvode na demokratski prihvatljiv nacin, a to je izborima prvo, a onda zakonsko djelovanje, drugo. Da bi ti bilo ucinkovito, a ne da su uvijek u biti glasa samo "protiv", a nikad "za". Potrebna je edukacija. A da bi te netko uopce slusao sto mu govoris, prvo mora imati osjecaj da ga postujes kao bice, a ne da mu s visoka, agresivno i vrijedjalacki i podcjenjivacki drzis govore kao da je malouman. Prema tome klipovi i tekstovi koje stavljas nisu nikakav problem, problem su tvoji komentari istih. Jer u biti odbijaju iole konstruktivnu osobu, da uopce procita na sto se referiras, pa onda da se uopce referiraju, a na kraju da te uopce shvate ozbiljno. Jer se cijela prica na kraju svede na uvrede.

Tak da moj neki prijedlog ajmo reci je, ako ti je stvarno stalo da djelujes na ljude tako da se pokrenu i naprave nesto da se promjeni vlast i procesuira sav kriminal, promjeni retoriku, jer ova koju sada koristis moze samo privuci primose, protiv kojih si kao. Pogotovo na mlade ljude na kojima u biti ova zemlja ostaje. Jer oni nemaju i ne znaju za drugu zemlju nego ovu u kojoj su se rodili, jebe se njima i za SFRJ i ustase i cetnike i partizane, to su njima neke daleke price, ali zato kad im netko pocne pricu sa Hrvati su debili, zlocinci, 'vaki naki izrod, zavrsila paznja slusanja, a ta djeca danas imaju vec i 24 godine i u biti su vitalno glasacko tijelo.

Sto se tice pozivanja na klanja, ubijanja i razlicite teroristicke bombaske napade, ljudima je pun kurac toga, sa takvom vrstom ljudi su dosli gdje danas jesu. Nisu ljudi glupi Esco, nego im se vise ne gine zbog idiota i cekaju nekoga tko ce im dati nekakvu opciju, u kojoj ce u miru moci podizati svoju djecu i zivjeti svoj zivot i prosperirati.

koja samodopadnost...i ti zivis u utopiji da ce ova zgadija na vlasti tek tako mirno otici bez prolijevanja krvi? taj film nebus gledala nazalost.

tesko meni sa zenama Sad

Realnost - Page 18 28013331234594452378

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by besposlenpop pet ruj 12, 2014 2:41 am

Ligeja je napisao/la:
Onda, za cca mjesec dana cestitamo na diplomi, je l' tako?  Happy
E pa nije Jadro neki podmosorski potok ... ipak je to rieka.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by besposlenpop pet ruj 12, 2014 2:42 am

Pancho je napisao/la:Mislim nas forumase  Grin.
Još kad Grčić sagradi most ...
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by besposlenpop pet ruj 12, 2014 2:50 am

Pancho je napisao/la:Ja tebe Esco stvarno moram prestati citati  Grin.

Prvo glede muskaraca, ta vecina u bircu, koliko je to muskaraca cca? Pedesetak, ajde nek je sto, kako je to vecina? Od 4 miliona Hrvata, ajde nek 1,5 milion muskaraca. Drugo, nemam nista protiv odlaska na pice u birc, ali tesko da birc populacija muskaraca predstavlja vecinu muskaraca. Pogotovo oni koji svaku vecer idu u birc. To samo ako cemo o Hrvatskoj, a da ne govorimo ostaloj svjetskoj populaciji muskaraca. Tako da mislim da je to ipak jedna generalizacija vise vezana uz mjesto izlaska, nego sto bi se muskarci mogli generalizirati kao takvi.
Od mojih frendova, poznanika, nekog sireg drustva u kojem se krecem, mozda je 10 % muskaraca, koji su u tom djiru kako ti kazes u se, na se i podase.

A ovo drugo znaci prosli forum je otisao u kurac zbog srpsko-hrvatskih antagonizama, gdje si se ti nasao izmedju cekica i nakovnja, izmedju dvije strane i onda mudro i diplomatski to odradio i sveo stetu na najmanju mogucu mjeru, o jebem te zivote  Grin.

E da ima i trece, kad je vec Anabela jel u biti skroz okei, mogao bi i Indjojki se skinuti sa grbace, pogotovo sto niti tu pise, da ti moze odgovoriti i braniti se, niti o tebi pise, a drugo posto je vasa neka razmirica produkt realnog, a ne virtualnog zivota.
Eee ... ima neki resimeaux?  teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ pet ruj 12, 2014 9:58 am

besposlenpop je napisao/la:

Eee ... ima neki resimeaux?  teet

Ima, dize se revolucija  Grin
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ pet ruj 12, 2014 10:00 am

Toro je napisao/la:

Realnost - Page 18 28013331234594452378

A johe mene, e tocno tako  Grin
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ pet ruj 12, 2014 10:17 am

Nego revolucionari moji, procitala sam nedavno biografiju od Che Guevare, ima knjiga skoro 1000 strana, trebalo mi je skoro pola godine da ju procitam, dobro ajde i zbog drugih obaveza. Uglavnom umorila sam se citajuci je, a kamoli da to sve coek treba prozivjeti i iskreno mislim da je vise od svega revolucija barem tog tipa utopija, pogotovo sto nakon revolucije opet ide uspostava "klasnog" sustava, samo sto oni to jel zovu drugacije  Grin. No i dalje ide nakon revolucije ide revolucionarna elita i obican puk, sto bi se reklo isto sranje samo drugo pakovanje.

Prljava je to rabota, ma koliko obicno idealizirano bude opisana i posteni i dobri ljudi uvijek najebu, uvijek i to najvise od onih najblizih im kamarada.

Citala sam nedavno i knjigu o zivotu u Dachau, sad se ne mogu sjetiti naslova, ali pamtim recenicu, on opisuje u biti nacine kako su prezivljavali u logoru i na kraju neki od njih docekali oslobodjenje, ali kljucna recenica je u biti, jer ima dio gdje se on osvrce na pricu o ljudskoj prirodi i posto je bio psihijatar, prije nego je postao logoras, uglavnom kaze sada kad sam vam ispricao svoju zivotnu pricu i pricu o ljudskoj prirodi, ako do sada niste uocili, najbolji od nas nisu prezivjeli, oni su bili prvi koji su umrli.

Tak da kamaradi ako ce te u revoluciju, sve kaj vam ja mogu ponuditi je da vam kuham  Grin.

E sad ako cemo neku revoluciju unutarnjeg tipa, organiziranje i motiviranje ljudi na unutarnju transformaciju i sirenje tog vala po svijetu. pa samim time i mijenjanjem prioriteta u drustvu, je da je sporije i mi vjerojatno necemo dozivjeti plodove toga, ali oni iza nas bi mogli, e u tome mozete na mene aktivno racunati  Grin.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost pet ruj 12, 2014 11:52 am

bit ce tesko za unutarnju transformaciju jer je hrvatska krcata korisnih budala koje podrzavaju stranke na vlasti i stranke u opoziciji.

Korisni idiot ili korisna budala (engleski Useful idiot) je izraz, u pravilu pogrdni, kojim se u političkom žargonu označava ličnost koja propagira stavove ili interese skupine ili ideologije koju u potpunosti ne shvaća, i koja je u tom smislu cinično iskorištena u propagandne svrhe.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost pet ruj 12, 2014 12:58 pm

Realnost - Page 18 17046964005149539664

Ca je, vas dva? Gotovo? zubo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost pet ruj 12, 2014 1:05 pm

Dromsi, sretan put i ugodan boravak na moru! Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost pet ruj 12, 2014 2:30 pm

glede onog pojasnjenja o doppelganger nisam zadovoljan jer doppelganger nije dvojnik ni nasa sjena nego nesto sasvim drugo. spominje ga Lynch a ima ga i u True Detective samo je tamo drukcije prikazano a ustvari doppelganger.

doppelganger by Rudolf Stainer

evo stivo moze se preuzeti i u pdf formatu i stvarno vrijedi procitati. ja cu tu c-p samo neke fragmente.

This article is also availible for download as a pdf here:

http://anthroposophy.org.au/files/Meeting%20The%20Two%20Guardians.pdf

Meeting The Two Guardians, The Lesser and the Greater at the Mysterious Threshold of the Spiritual World

Rudolf Steiner exhorts us to remember that human language is often an inadequate tool in explaining or describing spiritual experiences. We human beings living on earth are temporal beings, this means that our normal everyday consciousness is bound to time as a liner phenomena: something happens and then another thing happens and these two things are related to each other through a frame of reference, that is, sequentially or in ‘Time’. On earth Space becomes time, that is space behind, beside, ahead, is related to a beginning, middle, before, now and after - past, present and future etc. This Space into time is reflected in our language.

When we enter into the realm of the eternal there is no chronological ‘time’, time becomes ‘spatial’, and this means all that we acquire through sensory or temporal existence, all our concepts judgments etc related to beginning middle and end must be left at the threshold of this world because they are misleading. There we enter a special realm where we must think not in linear concepts but in circular ones where all is in movement, constant metamorphosis and interrelation in the Astral world and continuity in the higher spiritual worlds of Lower and Higher Devachan. In higher worlds we must think from the point of view that all things are related not sequentially but spatially - when the past and future coexist side by side, before and after lose their meaning; they occupy the same ‘space’. We can liken this to the old Rosicrucian teaching concerning the symbol of the snake biting its tail – the question is asked: is the snake consuming its tail or is the tail generated from out of the snake? Is something dying or is it becoming? Or are they happening side by side? When we enter spiritual paths processes occur simultaneously, like layers, and we chose what we ‘focus’ on, layer-by-layer.

Rudolf Steiner characterizes the Lesser Guardian of the threshold as that being whom we perceive at the threshold of the spiritual world, barring our way and preventing our entry into that world when we have developed faculties of clairvoyance.
He is said to be a being of Angelic nature, an Astral being that lives in close communion with the human being and carries the sum total of all the human being has made of him or herself, all the good and the evil through all his various incarnations. This being can then be said to safeguard the memory if you like, of the past Karma of the individual human being and the reasons for the ‘blows’ of destiny which he or she suffers. The human being however does not see this Guardian angel until the threads that connect thinking, feeling and willing - three aspects of the Soul that live in the finer Astral body and Etheric body - begin to loosen and become independent as a result of esoteric training. Until then whenever the human being approaches the threshold, either at death or on falling asleep he or she will not see this guardian, but will fall into a condition of sleep.

The point is that this being is there whether or not the human being perceives him.
In life this condition of sleep occurs in the evening as we fall asleep.
In the evening the Lesser guardian prevents us from entering the spiritual world, with full consciousness, because before we can do so we would have to pass through our own being, that is, what we have ennobled of our Karma during the day and what we are yet to ennoble in the future. This is a ‘memory’ of that which is imprinted in the Etheric body or body of memory.

But why does the Guardian present himself as a spectral being, why is he indistinguishable from our imperfections?
This is because at this stage the Lesser Guardian, our Guardian angel, acts like a mirror for all that that crowds around our Ego, our propensities, loves, hates, desires, past evil doings so on. The Guardian reflects our Ego surrounded by these specters. This image is a double, or picture of the human being, that is why the Lesser Guardian at this stage is often referred to as the ‘double’.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost pet ruj 12, 2014 2:49 pm

Pa taj termin nije usao preko Steinera u uporabu i naravno da ima vise znacenja. Objasnila sam kako ga ja shvacam i najcesce upotrebljavam, a u Twin Peaksu Lynch kroz likove serifa, Indijanca i Coopera raspravlja i o dvojniku kroz pricu o Crnoj i Bijeloj lozi.


http://en.m.wikipedia.org/wiki/Black_and_White_Lodges

Hvala na c/p-u. Zanimljivo., iako sam to vec postavljala. Silly

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost pet ruj 12, 2014 2:56 pm

Imas na It probed our minds nesto i od Henry T. Laurencyja, sto ide uz ovaj c/p.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost pet ruj 12, 2014 2:57 pm

Ligeja je napisao/la:Pa taj termin nije usao preko Steinera u uporabu i naravno da ima vise znacenja. Objasnila sam kako ga ja shvacam i najcesce upotrebljavam, a u Twin Peaksu Lynch kroz likove serifa, Indijanca i Coopera raspravlja i o dvojniku kroz pricu o Crnoj i Bijeloj lozi.


http://en.m.wikipedia.org/wiki/Black_and_White_Lodges

Hvala na c/p-u. Zanimljivo., iako sam to vec postavljala. Silly

da, znam, ali stavio sam to i kao uvod u odgovor na jedno darlino pitanje upuceno meni na ovoj temi 150 stranica unazad Silly

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost pet ruj 12, 2014 3:03 pm

Ligeja je napisao/la:Imas na It probed our minds nesto i od Henry T. Laurencyja, sto ide uz ovaj c/p.

pogledat cu. odnosno vec jesam jbt. ta realnost je zajebana stvar cim ljudi bjeze od realnosti.

An eminent modern scientist answered the question whether mankind has as yet succeeded in exploring one per cent of reality: "No, not even one ten thousandth of one per cent".

That is, not even one millionth! One certainly has respect for such a scientist. Nobody makes a greater impression than he who realizes man’s immense ignorance about life.

http://www.laurency.com/

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ pet ruj 12, 2014 3:52 pm

Toro je napisao/la:bit ce tesko za unutarnju transformaciju jer je hrvatska krcata korisnih budala koje podrzavaju stranke na vlasti i stranke u opoziciji.

Korisni idiot ili korisna budala (engleski Useful idiot) je izraz, u pravilu pogrdni, kojim se u političkom žargonu označava ličnost koja propagira stavove ili interese skupine ili ideologije koju u potpunosti ne shvaća, i koja je u tom smislu cinično iskorištena u propagandne svrhe.


O yhee of little faith  Happy.

Znam da ti volis sistematicno od poda prema stropu, ali ja volim direktno, pa cu reci da u unutarnjoj transformaciji ne ciljas na ljudske umove nego srca. Um ce uvijek pizditi svoje, jer mu je to posao, da pizdi. Pizdi kazem ne omalovazavajuce, nego u biti s afekcijom, jer ljudski um uvijek vodi neki interni dijalog. Dokle objasnis neke stvari ljudskom umu, stoljeca prodju.

Medjutim kad se dogodi transformacija na razini srca, um slijedi prirodno. Pod srce ne mislim na emocije, afekcije, i tako to, nego jasno vidjenje drugog ljudskog bica, kad nekog stvarno vidis, i termin vidjeti tu uzimam kao siri pojam, no shvatiti ces me, kad stvarno vidis drugo ljudsko bice i ne samo ljude, nego zivotinje, biljke, planete, galaksije itd., nesto u tebi "klikne" na sasvim drugaciji nacin i jednostavno vise ne mozes gledati na stvari isto. Jedno vrijeme jos uvijek rade vasane u covjeku, vasane bi bile jel sve one karmicke pizdarije, medjutim kako se to vidjenje produbljuje, stabilizira i integrira, one polako gube svoju, a ajmo reci moc nad covjekom. Nisam bas spretna u izrzavanju egzaktno sto hocu reci, ali mislim da cemo se razumijeti mi tu koje ta tema zanima, ako ne pokusati cu pojasniti.

Procitala sam i sto si ispod stavio u vezi Steinera, ja razumijem tvoju mogucu preferenciju progresivnog puta, pod time mislim postupnog, no moje misljenje o tome je da gdje god postoji puno prostora za racionalizaciju um ce uvijek biti prepreka, a progresivni putovi su takvi. Direktni put jednostavno umu ne da da racionalizira.

Drugo, moje osobno misljenje je da vise nemamo kao vrsta vremena desetljecima pizditi po stupnjevima, pa cemo rijesiti fizicko, pa cemo rijesiti mentalno, pa psiholosko, pa cemo onda na duhovno, pa cemo onda stvari na razini etericnog tijela, pa mentlanog, pa astralnog, pa ketericnog, pa kauzalnog itd.

Nego direkt in medias res, na izvor, ako nakon toga preostane smeca po stupnjevima za razrjesavati, razrjesavati cemo ih, ali tada iz jedne sasvim druge perspektive. Znaci prvo "klik", onda stabilizacija i integracija "klika", a onda kako sto dolazi u podrucje paznje, odnosno u svijest rijesavanje toga.

E sad mozemo uci u debatu koji je put, bolji, laksi i tako dalje. Medjutim kad das ljudskom umu ono sto si ti dole c/p-ao, prvo sto ce um napraviti sa time ce to mentalizirati i pretovriti u objekt i tu u biti prica zavrsava sto se tice transformacije. Zasto to kazem? Zato sto ljudska bica imaju tendenciju zivljenja u svojoj glavi i sad cu se vjerojatno zapetljati u pojasnjavanju. No da probam sa bazicnim primjerom. Ljudi obicno misle svoje emocije. Pod time mislim da ih u biti ne prozivljavaju u njihovoj punini, nego se cijela prica odigrava samo u glavi, jer smo uceni da stalno imamo odredjene obrambene mehanizme kako bi bili efikasni sudionici drustva u kojem zivimo. Pa tako kad osjete strah, slijedeci korak je, mentalizacija straha, trazenje uzroka straha, pojasnjavanje straha, trazenje mehanizama kako da se misli koje uzrokuju strah zamjene drugima koje dokazuju iracionalnost straha ili ukazuju na razloge zasto se trebalo bojati, ali vise ne i tako dalje. Govorim o psiholoskom strahu, ne kad ti je stvarno zivot ugrozen i strah je instinkt potreban za neposredno prezivljavanje. I sad sve je to okei, medjutim dokle ti stvarno ne prozivis taj strah u punini energetski kroz sva svoja tijela, znaci fizicko i ostala tijela aure u biti si u konstantnom zacaranom krugu.

Prema tome umjesto da ides progresivno kroz sve aspekte straha u kojima ga u biti mentaliziras jer ga pokusavas shvatiti i na jedan nacin zivis u uvjerenju da ako ga razunijes ga imas alate za pobijediti, jednostavno samo direktno udjes u strah. Dobro nije jednostavno, moras nauciti kako, ali samo udjes u njega i stojis sa njime, sjedis dok ne udjes u njegovo srediste. A u sredistu svakog uragana je u biti apsolutni mir.

Razumijem ja razloge zbog kojih ti nemas sklonosti tome, opsasno je i tako dalje, nema preskakanja stupnjeva i tako dalje, sa cime bi se mozda do jos pred koju godinu cak i slozila, no danas mislim drugacije. Pa da opet se ponovim kao papagaj, vec sam sama sebi dosadna kao i vjerojatno vama svima, no o ovome ne mogu razgovarati na razini sto ja znam filozofiramo o najboljem mogucem putu. Previse mi je vazno. Ovjde barem meni je samo bitna razina iskustva i to je sve. Dakle dok covjek o sebi misli da sve sto je, je ovaj individualni identitet, dokle misli da je taj identitet nesto sto je realno i ovdje rijeci postaju zajebane, ali jel dokle misli da sve sto je Darla, koja je zavrsila to i to, ima ta i ta iskustva i bla, bla ... dotle mu ne preostaje nista drugo do progresivnog puta bio on antropozofskog karaktera, krscanskog, budistickoh, hindusitickog, bla, bla... 

Medjutimsad sam se nesto sjetila, pa ti volis Jiddua, jel tako? Pa jebemu sto me onda mucis da ovoliko obojasnjavam i to danima i mjesecima Cry

Dakle bazicna lekcija broj 1 Happy

darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ pet ruj 12, 2014 3:58 pm

Ligeja je napisao/la:Realnost - Page 18 17046964005149539664

Ca je, vas dva? Gotovo? zubo

zubo

A sto cu ona slika Ponca i Tora me razveselila, iako mi je njome htio u biti reci da sam samodopadna, ali ja sam si to protumacila da ja skacem u zanosu ljubavi okolo, a on stoji namrgodjen i idem mu na zifce, pa mi to bilo simpa  Grin.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost pet ruj 12, 2014 5:19 pm

Kako se ulazi u srediste straha i kako se vasanama pokazuje srednji? Ne put, vec prst...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost pet ruj 12, 2014 5:53 pm

Ligeja je napisao/la:Dromsi, sretan put i ugodan boravak na moru! Happy
Mala Li , fala .
Sinko nosi laptop pa ću ranom zorom škicat da vidim kaj mi delate.
Znaš onu pjemu
Maknite se sve gore da bi se videlo zagorje
ja sad pjevam 
maknite se oblaci , da bi se vidjelo more Grin

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ pet ruj 12, 2014 7:29 pm

Ligeja je napisao/la:Kako se ulazi u srediste straha i kako se vasanama pokazuje srednji? Ne put, vec prst...

Vasane vuuus  Finger  Grin

Radenjem malih vjezbica. U biti trik je u tome da vjezbas prisutnost u svemu sto radis i sto se dogadja oko tebe, prvo na malim stvarima, a onda kad nesto vece uleti, da te ne baci overboard nego da ga mozes promatrati sa jednakom prisutnoscu i intimnoscu kao svakodnevne bezazlene situacije. Klasican primjer je pranje sudja, koji svima ide na kurac, ali ja ga volim. Dakle dok radimo tako neke svakodnevne stvari obicno uopce nismo prisutni, nego nam misli letaju okolo. Pa dok peres sudje mislis o tome sto ces kupiti sutra za rucak, ili knjizi koju si procitala ili necem petom. E sad reci ces sto me jebes sa sudjem, ja bi na strah, no mehanizam je isti, a intenzivne emocije nisu pogodne za pocetak vjezbica, jer te obicno preplave i zapnes u prici o strahu. 

Dakle kad radis nesto, nebitno mozes i setati, prvo primjetis kako su ti misli odlutale i onda paznju vratis na pranje sudja ili setanje ili voznju auta ili nesto trece.  Prisutna si osjetis vodu na rukama, zamjetis kakav je to osjecaj, pa kakav je osjecaj tanjura u ruci, pa sapunice na rukama, skroz si cijelim bicem u pranju sudja. Promatras i ujedno iskusavas to pranje sudja kao da je najzanimljviji projekt kojeg mozes zamisliti. Misli ce prirodno dolaziti i ne trebas raditi nista da ih sprjecavas u tome samo kad primjetis da si odlutala, se vratis natrag na bivanje prisutnom u tome sto radis. I tako svaki dan, kad imas vremena da ti um ne mora biti na nesto konkretno koncetriran sto zahtijeva njegovu aktivnost, radis tako male vjezbice. Dok u biti ne osjetis jednu intimnost kroz to sa samom sobom i time sa cime dolazis u kontakt. Ta intimnost je nesto sto ce doci prirodno i izazvati jedan mali shift u nacinu kako iskusavas stvari oko sebe, to je jednostavno nesto sto ces osjetiti unutar svog bica. Kad se malo izvjezbas u tim stvarima mozes krenuti na neku konkretniju neugodnu emociju.

E sad strah. Opet prvo neki manji jel strah, dok ne steknes sigurnost da mozes izdrzati intenzitet emocije i mogucnost dolaska do sredista iste. Nadjes neki strah koji imas, smjestis se udobno negdje, sjednes, i prvo sto primjetis je da imas neku pricu o strahu, sjetis se da uvijek imas neku pricu o necemu i za trenutak odlucis da ces pogledati strah bez da mu pripises neku odredjenu pricu, nego jednostavno biti prisutna sa strahom, kao sto si prisutna sa pranjem sudja. Odlucis da u biti hoces upoznati taj strah, vidjeti sto je taj strah, iskusiti ga energetski, gdje je u tijelu, kakav je osjecaj i kad ga mozes locirati u tijelu, znaci ne u mislima, glavi, nego u tijelu, utones u njega. Tesko je to ovako preko posta objasniti sto znaci utones, da sjedis pored mene, lakse bi ti pokazala. No da ti bude lakse, mozes zamisliti kako si jezero i uzimas kamencic na kojem je pitanje: "Sto je strah?" I pustas to pitanje da pada od iznad tvoje glave u dubinu tvog bica i slijedis sa paznjom svojom i prisutnoscu to pitanje i tones sve vise unutra u taj strah. Ako se vrati mentalna prica o strahu, samo se vratis na svoje pitanje i zelju da ispitas sto je u biti stvarno taj strah, kad nema price o njemu, od cega se sastoji, kakav je osjecaj kad ga pustis da bude tu gdje je i nista sa njime ne pokusavas raditi, ne pokusavas pobjeci u misli, ne pokusavas ga promijeniti, ne pokusavas ga natjerati da ode, jednostavno iskusavas sto je strah. U pocetku, ako osjecaj bude preintenzivan, mozda neces moci dugo ostati prisutna sa njime, bez da ga na neki nacin pokusas eskivirati ili uci u mentalnu pricu o njemu, no njezno prema sebi. Prvi puta minuta, minuta, pa polako, dokle ne budes mogla sjediti vise sa njime. Kako ces moci sve vise tonuti u njega, jedan dan ces se samo naci u sredistu, a da si u sredistu znati ces jer ces osjetiti unutarnji mir. To je u biti energetski rad, gdje stvari teku prirodno i spontano, nema nacina da ih voljom ostvaris ako me razumijes. Jedina volja koju covjek treba imati je da utone u taj strah ili bilo koju drugu emociju. Za ohrabrenje mogu reci da kad stvarno imas unutarnju motivaciju da dopustis tom strahu da bude tu, da ga upoznas energetski i da mu ne pristupas sa otporom, nego zanimanjem, dno tog straha samo propadne i nadjes se u centru. Ovo je figurativan nacin izrazavanja. Posljedica tog, "energetskog pokreta" je i da mentalno osvjestis sto je u biti bio taj strah. Zasto kazem posljedica, zato sto dokle god energetski, znaci svim svojim tijelima, odnosno cijelim bicem ne iskusis sto je u biti taj strah i da li se stvarno trebas bojati ili ne, bojati ces se bez obzira sto ti mentalno mozda bude jasno da se kao nemas cega bojati. 

I zato kad ljudi kazu kao, to ti je sve u glavi, to je iracionalan strah, pa vidi logicno je ovo, a ne ono itd., to je u biti samo tvoj konsenzus sa raciom, ali ne i realno iskustvo, jer koliko god je kao umu jasno da je taj strah iracionalan, u biti realno tebi je itekako realan. Osjecas ga, u trbuhu, u grudima, unutar svog bica. Zato u tim vjezbicama pricice uma na stranu i samo iskusavanje.

Vasane su samo korak dalje. Primjetis neki pattern kod sebe, ne znam, recimo neku negativnu misao o sebi. Zapitas se i uocis kako se osjecas kad mislis tu misao, prosetas svojim tijelom slijedeci ju i vidis kakav je to osjecaj, budes bas sa time. To su u biti kontenpletivne vjezbice, gdje covjek mora biti voljan utonuti u to. Pa se nakon toga zapitas tko bi ti bila da nemas tu misao, pa opet pratis unutar svog bica kakav je unutarnji osjecaj  kad se vidis kao osobu koja nema tu misao o sebi. I onda se zapitas sto je u tvojoj nutrini prirodnije i vise odgovara unutarnjem osjecaju sebe, kad imas ili nemas tu misao? I onda shiftas u unutarnje iskustvo sebe sa tom misli i bez te misli, i onda si postavis pitanje o istinitosti te misli o sebi, pa opet utones u nutrinu svog bica da vidis koji je tvoj unutarnji odgovor na to. To su sve koraci, treba vrijeme, no kako vise radis sa sobom tako to jednostavno postane prirodnije, gdje ti na pocetku treba par dana ili ne znam nebitno koliko, dok kasnije kad se takva misao pojavi ti treba minuta da utvrdis njenu istinitost. Isto i sa mislima o drugim ljudima itd.

Eto to ovako udugo, a opet u biti ukratko.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by besposlenpop pet ruj 12, 2014 7:44 pm

Pancho je napisao/la:...

Tak da kamaradi ako ce te u revoluciju, sve kaj vam ja mogu ponuditi je da vam kuham  Grin.

...
 Realnost - Page 18 17
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost pet ruj 12, 2014 10:54 pm

Ispricavam, uskuhao mi akumulator pa pokusam kasnije. Panchita, hvala na opsirnom odgovoru!,Fijuuu..

Dromsi, jesi li uspjela ugledati more? Grin Pop i dalje inventivno prica smajlicima... Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 18 Empty Re: Realnost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 18 / 29. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23 ... 29  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.