Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmski trenuci

+4
Buffy
*madonna*
kic
darla_
8 posters

Stranica 2 / 15. Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop sub lis 18, 2014 7:34 pm

Sinoć sam gledal Bonda.
Jamesa Bonda.
Nisam baš napaljen na taj serijal, al kad se zalomi prilika, pogledam.
Ovaj zadnji Bond (Daniel Craig) je izgleda potrajal taman 2 filma za penzioniranje.
Jedna interesantna stvar u serijalu je izbor glavnog negativca. 
U Skyfall-u je to švapski fudbaler!  zubo
Filmski trenuci - Page 2 Skyfall-3
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy sub lis 18, 2014 10:00 pm

Ovaj mi je bio baš dosadan, neki drugi su bolji. Pjesma je najbolja.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop ned lis 19, 2014 7:41 pm

Buffy je napisao/la:Ovaj mi je bio baš dosadan, neki drugi su bolji. Pjesma je najbolja.
Samo je jedan Bond.
James Bond.
Filmski trenuci - Page 2 Sean-Connery-as-James-Bond-235x300
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy ned lis 19, 2014 8:00 pm

Kakav je to šuškavi JB? Rolling Eyes
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop ned lis 19, 2014 8:10 pm

Buffy je napisao/la:Kakav je to šuškavi JB? Rolling Eyes
Ha?
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy ned lis 19, 2014 8:34 pm

Pa šuška ponekad, nisi čul?
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost ned lis 19, 2014 8:56 pm

besposlenpop je napisao/la:
Buffy je napisao/la:Kakav je to šuškavi JB? Rolling Eyes
Ha?
hoće reći fuflja  zubo Laugh

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop ned lis 19, 2014 9:58 pm

Buffy je napisao/la:Pa šuška ponekad, nisi čul?
Aaa - misliš na shakerGrin
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy pon lis 20, 2014 9:44 am

Ne mislim, slušaj Silly

Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop uto lis 21, 2014 12:07 am

Buffy je napisao/la:Ne mislim, slušaj Silly

Mislil sam da žemske padaju na Conneryev šarm, a ne da traže glasovne mane ...
Možeš zamislit ovoga kak puca iz Walthera il naterava u Aston Martinu negativce:
Filmski trenuci - Page 2 Barry-White-on-Soul-Train-1973-300x225
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy sri lis 22, 2014 8:05 am

Meni je njegov šarm što arhaičan, što očinski teet
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by darla_ čet stu 27, 2014 7:57 pm

Jedan od boljih filmova koje sam gledala u zadnje vrijeme.

darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sri pro 24, 2014 1:06 am




Prvi film na materinjem poljskom jednog od vodećih britanskih filmaša Pawela Pawlikowskog o bolnom pitanju njegove izrazito katoličke domovine, o pitanju antisemitizma i tretmana Židova u Drugom svjetskom ratu od strane etničkih Poljaka. Godina je 1962. Anna je redovnička pripravnica koja prije samog zaređenja saznaje da se zapravo zove Ida i da su joj roditelji bili Židovi te da su ubijeni u holokaustu. Jedina preživjela rodbina joj je teta, bivša komunistička tužiteljica odgovorna za brojne smrtne presude redovnicama i svećenicima. Teta još uvijek taji svoje židovsko podrijetlo, nije pretjerano zainteresirana za kopanje po bolnoj obiteljskoj prošlosti, a uz to je izrazito prijeke naravi. Njih dvije ipak zajedno kreću na put tijekom kojeg se suočavaju ne samo s obiteljskim tajnama već i s nekim od najmračnijih dijelova poljske povijesti. „Ida“ je ovogodišnji poljski kandidat za Oscara.


Pawel Pawlikowski rođen je u Varšavi 1957. Već s četrnaest godina odlazi iz Poljske, prvo u Njemačku, a kasnije u Veliku Britaniju gdje stječe reputaciju iznimnog dokumentarista te režira i nekoliko vrlo uspješnih igranih filmova. Godine 1992. za BBC je režirao dokumentarac „Srpski epovi“ u kojem prikazuje ratničke rituale bosanskih Srba, Radovana Karadžića i Ratka Mladića, a uspijeva snimiti i ruskog pisca Eduarda Limonova kako sjeda za puškomitraljez i puca na opkoljeno Sarajevo. 2004. režira zapaženi film „My Summer of Love“, a 2011. „The Woman in the Fifth“.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pet sij 23, 2015 1:42 pm

Pogledali "Adelin život"? Prekrasan film...

-------


Maestralni prikaz mehanizma raspada jedne ljubavne veze

Filmski trenuci - Page 2 Adele_film_617217S1

Kad je ove godine canneski žiri dao Zlatnu palmu filmu “Adele”, među novinarima i strukom to nije dočekano kao iznenađenje.
Kechicheova trosatna lezbijska melodrama o ljubavnoj vezi mlade učiteljice i slikarice u usponu prikazana je sredinom festivala uz euforičan prijem. Kritika je hvalila film, isticala da se unatoč neobičnoj duljini s lakoćom gleda te hvalila dvije glavne glumice - veliku zvijezdu Leu Seydoux i debitanticu Adele Exarchopoulos - koje će o dobiti i glumačke nagrade. Činilo se da će nastavak priče biti predvidiv. Dobar film, na politički “poželjnu” temu, samo će se zakotrljati filmskim festivalima, skupljajući nagrade sve do Oscara.

Pohvale i kritike
Stvari su, međutim, bile nešto kompliciranije.

Film “Adele” bio je već u trenutku dolaska u Cannes obilježen kontroverzom. Režisera Kechichea već je tijekom snimanja sindikat francuskih filmskih radnika optužio za zlostavljanje uposlenika na setu i nemoguće uvjete rada.

Tim kritikama nakon premijere pridružile su se i glavne glumice koje su ispovjedile novinarima da s redateljem više nikada neće raditi. Neprijateljskom ozračju pridonijela je i autorica strip-predloška za film, istaknuta strip-crtačica Julie Maroh. Ona se obrušila na film smatrajući da je otupio političku oštricu stripa. Naročito se obrušila na dugu, devetominutnu scenu seksa u sredini filma, koju je ocijenila kao eksploatatorsku, i kao očito djelo heteroseksualnog muškarca. Optužbe da Kechiche samo eksploatira lezbijsku seksualnost stale su prštati sa svih strana, a među ostalim i od utjecajne kritičarke New York Timesa Manohle Dargis, kao i kritičarke Sight and Sounda Sophie Mayer. “Adele” se kritiziralo i zbog toga što je iz filma odstranio homofobiju i Francusku prikazao kao tolerantni ružičnjak. Od svačije drage Kechicheov film počeo se pretvarati u skandal. A ovotjedna hrvatska premijera bit će prilika hrvatskoj publici da se uvjeri tko je u toj raspri bio u pravu.

Kosa obojana plavo
“Adele” je trosatni film koji podsjeća na mini-seriju, jer se sastoji od četiri jasno odvojive “epizode”. U prvoj, pratimo gimnazijalku Adele (Exarchopoulos), bistru štrebericu iz niže srednje klase koja otkriva da je muški ne privlače. Jednog dana susretne Emmu, studenticu slikarstva kose upadljivo obojane u plavo. Adele za Emmu osjeća neodoljivu erotsku privlačnost, no osim seksa, Emma u Adelin život unosi duh pustolovine: izlaske, druženje s umjetničkim tipovima. Dvije djevojke proživljavaju medeni mjesec, to ugodniji što Adeleina obitelj prihvaća Emmu. To je trenutak kad Kechiche napušta ljubavnice, i vraća im se nekoliko godina kasnije. Adele je već učiteljica, a Emma se uspješno probija na umjetničkoj sceni. Između dvije cure još uvijek funkcionira erotska privlačnost, no osim toga malo što drugo.

Emma je usmjerena na karijeru, ne poštuje Adeleinu “običnu” profesiju, pa je stalno nuka da se i sama počne baviti umjetnošću. Istodobno, Adele je svedena na “hetero” ulogu zaposlene domaćice u patrijarhalnoj vezi: trpi Emmine boemske prijatelje koji je ne zanimaju, kuha i održava kućanstvo, a Emma to uzima zdravo za gotovo. Adele se sve više osjeća kao “očajna kućanica”, te naposljetku bježi u flert s muškarcem. Kad to Emma sazna, njen gnjev je strašan: tjera partnericu i raskida svaki kontakt. Posljednji - četvrti - dio događa se nekoliko godina potom. Emma je već afirmirana, Adele joj navraća na otvaranje izložbe, sastaju se u kafeu. Za Emmu, njihova priča je završena, no ne i za Adele koja za bivšom ljubavnicom još gaji žudnju.

Očajna kućanica
Nakon što čovjek pogleda “Adele”, teško je objasniti zašto je film izazvao toliko rogoborenja. Erotske scene su duge i vrućo podrobne, no u filmu o dvoje ljudi koje na okupu ne drži više ništa osim putenosti, putenost ne može biti zaobiđena. Film se doista ne bavi kontekstom homofobije, ponajprije zato što Kechichea zanimaju unutrašnji mehanizmi pucanja jedne veze. Paradoks je da su u Kechicheovom filmu ti razlozi pucanja tako prepoznatljivi, i tako tipični za tisuće heteroseksualnih veza.

Da zaboravite da su tema filma dvije žene, najednom biste se suočili i s minucioznom kronikom veze kakvih znate na desetine: jedan “supružnik” jači od drugog, jednom krene karijera drugom ne i frustracije se gomilaju. “Adele” odbija LGBT getoizaciju i bavi se problemom koji je - svačiji.

Je li Kechiche tiranin koji zlostavlja suradnike i koji je jednu erotsku scenu snimao šest dana, znaju samo oni koji su s njim radili. No - ako i jest, uloženi se trud u filmu vidi. “Adele” je i sjajan komad filmske režije, film pokretljive i inteligentne kamere, sav u krupnim planovima, te unatoč popriličnoj duljini dinamičan i brz. Riječ je o rasnom filmu koji zaslužuje pohvale naprosto kao - dobar film.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy pon sij 26, 2015 7:14 pm

Nešto meni blisko, kada stare, a ne znaju kako to činiti, trebaju te, ali ti ne daju pomoći im...



Amour Movie Trailer. OSCAR 2013 - Best Foreign Film. Directed by Michael Haneke, Amour Movie won the Palm d'Or at Cannes Films Festival 2012.
Georges and Anne are in their eighties. They are cultivated, retired music teachers. Their daughter, who is also a musician, lives abroad with her family. One day, Anne has an attack. The couple's bond of love is severely tested.

Režirao čovac koji snimio i The white ribbon, jednako dobar film o nesnalaženju u međuljudskim odnosima.

Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sub vel 14, 2015 5:00 pm

Buffy, pogledam Kritičarku čim ju pronađem on line. Happy

___

Odgledala sinoć Whiplash i ugodno me iznenadio jer nisam očekivala ništa. Kakvi luđački momenti, dok je kraj definitivno najbolji.. Happy Čini mi se da ima cca 5 nominacija za Oscara iako ga ne bih stavila u najbolje. No, svakako, preporuka za kakvu filmsku večer.





whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost ned vel 15, 2015 10:49 am

Birdman mi je odlican, whiplash mi ima malo americanski svrsetak, ali isto odlican i onaj koji ti po meni nedostaje medju ovim oskarovcima, a meni je toliko drazestan da mi je i favorit, a ima ga na filmoviti: the grand budapest hotel

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost ned vel 15, 2015 10:51 am

Boyhood isto jako hvale, 12 godina sniman, isti glumci, blabla... ali nije me se bas dojmio, a u biti je solidan film

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy ned vel 15, 2015 12:01 pm

whisperer je napisao/la:Buffy, pogledam Kritičarku čim ju pronađem on line. Happy

___

Odgledala sinoć Whiplash i ugodno me iznenadio jer nisam očekivala ništa. Kakvi luđački momenti, dok je kraj definitivno najbolji.. Happy Čini mi se da ima cca 5 nominacija za Oscara iako ga ne bih stavila u najbolje. No, svakako, preporuka za kakvu filmsku večer.





Wow, dobro bubnjanje Grin

Mislila sam na ženu kritičarku u Birdmanu, ona koja vlada životima svojim perom... Happy

Budapest se sviđa i mojoj kćeri, meni je bio kao čista voda koja te oplahne...
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost ned vel 15, 2015 1:37 pm

Buffy je napisao/la:Nešto meni blisko, kada stare, a ne znaju kako to činiti, trebaju te, ali ti ne daju pomoći im...



Amour Movie Trailer. OSCAR 2013 - Best Foreign Film. Directed by Michael Haneke, Amour Movie won the Palm d'Or at Cannes Films Festival 2012.
Georges and Anne are in their eighties. They are cultivated, retired music teachers. Their daughter, who is also a musician, lives abroad with her family. One day, Anne has an attack. The couple's bond of love is severely tested.

Režirao čovac koji snimio i The white ribbon, jednako dobar film o nesnalaženju u međuljudskim odnosima.


Sinoc je bio na HRTu .. Nisam ga mogla odgledati. Dosla sam do one scene kad lezi u krevetu i nepovezano govori o baki i kuci. Tu sam pomislila, ne treba mi ovo. Previse emotivno.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost ned vel 15, 2015 1:46 pm

Buffy je napisao/la:

Mislila sam na ženu kritičarku u Birdmanu, ona koja vlada životima svojim perom... Happy

Uopce mi se nije svidjela. Ne volim toliku kolicinu samodopadnosti i zluradosti. Kritika treba biti vodjena argumentima. Konstruktivnim. S druge strane, ostvarila je ono sto mu je i obecala. "I'm gonna kill your play". I ubila je njegovu glumu. Happy Na tim daskama, otpalo je sve ono sto nije bilo njegovo (u zavrsnom cinu predstave). Kad veli da ne postoji, najvise se priblizava istini o sebi.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pon vel 16, 2015 1:36 am

Buffy je napisao/la:
whisperer je napisao/la:
Wow, dobro bubnjanje Grin

Mislila sam na ženu kritičarku u Birdmanu, ona koja vlada životima svojim perom... Happy

Budapest se sviđa i mojoj kćeri, meni je bio kao čista voda koja te oplahne...

Happy a ja pomislila da je u čitavom nizu filmskih proizvoda jedan i takvog imena...

Odlična mi je scena za barom .. iako ja na ulogu kritičarke ne gledam kao pojavu s ključnijom misijom od ostalih jer sve i svaka pojava u filmu kritizira ne samo na medijsku mašineriju, ovom slučaju Hollywoodsku filmsko kazališnu, već širi segment društva. Kritičarka mi je samo premosnica odnosa od kojih jedni i drugi zavisimo i u koje smo upleteni. Ali point je onaj dublji, da je društvo zanosvano na bolesnim temeljima. S druge strane kritičarka negdje ima i pravo, pogotovo u ovim umjetničkim predvidljivim vremenima. Happy

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pon vel 16, 2015 1:46 am

Buffy je napisao/la:Nešto meni blisko, kada stare, a ne znaju kako to činiti, trebaju te, ali ti ne daju pomoći im...


Ovo si lijepo rekla... Pogledala sinoć po drugi put, a sjećam se da je i prvog puta bilo emoivno teže pratiti.. No moje emocije spletom okolnosti ove godine uopće nisu relativne jer me svašta zna dirnuti pa više ispadam emotivno nestabilna nego što to zna biti situacija.

Trebalo bi omogućiti dostojanstveno starenje jer to je ono što njima ( i što će nama) zapravo isčezne, osjećaj dostojanstva i poštivanja ih. Valja poštivati mudrost koja se stekne godinama... no ne stari se u takvim uvjetima i onda nam roditelji bake u određenim godinama postanu dječica.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pon vel 16, 2015 1:59 am

I upravo sam se ovog trenutka sjetila jednog meni bliskog čovjeka, kojeg vjerojatno više neću nikada vidjeti, a koji je imao baš značajnu ulogu u segmentu života kada smo se susretali, koliko je svojim dostojanstvenim stavom i mudrošću izazivao u meni tako duboki respect i ljubav. Čovjek s 50 tak godina više od mene s kojim je bio gušt boraviti satima u istoj prostoriji. Koji flesh back.. ali onaj lijepi. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pon vel 16, 2015 2:05 am

mac'caa je napisao/la:Birdman mi je odlican, whiplash mi ima malo americanski svrsetak, ali isto odlican i onaj koji ti po meni nedostaje medju ovim oskarovcima, a meni je toliko drazestan da mi je i favorit, a ima ga na filmoviti: the grand budapest hotel

Whiplash mi je pomalo cijeli amerikaniziran, najviše taj provokativni odnos Fletchera kao mentora... onako, nije mi baš legao jer mi je u segmentima bio preglumljen. Ali ovaj dječarac bubnjar me se zaista dojmio sa svojim odličnim remixom emotivnog, naivnog, pomalo smotanog, a opet ambicioznog i provokativno drskog karaktera. Mlado glumačko osvježenje..

Da, Boyhood sam počela gledati dok mi nije pregorila baterija... nastavim ovih dana. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 2 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 15. Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.