Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmski trenuci

+4
Buffy
*madonna*
kic
darla_
8 posters

Stranica 11 / 15. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost pon sij 30, 2017 12:08 pm

Vise nisam sigurna je li ona uopce imala mogucnost izbora. Mozda je ono sto se doimalo kao voljna odluka vec bilo, jest i bit ce upisano u krug njena zivota. U tom pogledu, Rustovo vidjenje vremena (True Detective) odgovara i njenom uvidu u dogadjaje..


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy pon sij 30, 2017 2:56 pm

Tomica je napisao/la:Arrival, krasan film! Happy

Pogledala jučer popodne, nježan film, utopistički na neki način, tužan jer je Abbott poginuo zahvaljujući ljudskoj prirodi.
Toliko vremena provodimo u prevođenju, razumiju se samo rijetki.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy pon sij 30, 2017 3:05 pm



Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sri vel 01, 2017 1:02 am

Tomica je napisao/la:Vise nisam sigurna je li ona uopce imala mogucnost izbora. Mozda je ono sto se doimalo kao voljna odluka vec bilo, jest i bit ce upisano u krug njena zivota. U tom pogledu, Rustovo vidjenje vremena (True Detective) odgovara i njenom uvidu u dogadjaje..


Da, zanimljiva interpretacija (ekranizacija) u oba slučaja..
Ja sam u stvarnosti bliža uvjerenjima da posjedujemo kapacitet promijeniti prošlost. Iako djeluje paradoksalno, ono što najviše dobivamo iz prošlosti su sjećanja, da li u obliku blaženstva ili pak neke traume. Memorija, priče koje se vrte u lupu u nekim kutcima našeg uma. I nekako ono što nam se desilo oblikuje nas i oblikuje našu budućnost. U jednu ruku smo uhvaćeni, zatočeni i osuđeni na jedan lup iz razloga nekih proteklih događaja. Kroz genetiku učimo da smo mi sami naša iskustva, da sva ta iskustva lijegaju i talože se u našoj biologiji, a sva ta akcija stvara od nas produkt onoga sto se desilo prije. A ipak! Naše kognitivno oblikovanje, naša interpretacija, naš retorički jezik koji koristimo da oblikujemo našu prošlost dopušta nam da zapravo promijenimo našu prošlost. Tako priče koje mi pričamo kroz život ili priče koje mi odaberemo ispričati mogu promijeniti ono što se desilo. Kognitivno preoblikovanje može promijeniti fiziološki i kemijski  odgovor iskustava, može ga re kontekstualizirati  i vidjeti naše priče iz druge perspektive, drugog pogleda, pa tako i promijeniti prošlost. To je ono što nas čini jačima koliko god iskustva bila i bolna, ona su nešto što  je bilo i što smo savladali. Imamo mogućnosti prerađivanja iskustva u naš mali komad umjetnosti, mi smo zapravo više od tog iskustva. I ta odluka preuzimanja re kontekstualizacije iskustava zapravo mijenja našu budućnost, dizajnira našu sudbinu, sami dizajniramo život i zato postanemo. Happy Mi smo bića koja se kreću u prostoru i vremenu, vremenu i prostoru, umu, budućnosti, prošlosti, sadašnjosti, To su sve elementi kontinuiranog polja vremena, a vrijeme je naša iluzija, i možemo izabarti priču koju ćemo pričati.. ako želimo, možemo izabrati priču, da.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sri vel 01, 2017 1:06 am

Buffy je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Arrival, krasan film! Happy

Pogledala jučer popodne, nježan film, utopistički na neki način, tužan jer je Abbott poginuo zahvaljujući ljudskoj prirodi.
Toliko vremena provodimo u prevođenju, razumiju se samo rijetki.

Imaš li ti Svoje ljude? Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sri vel 01, 2017 1:13 am

Bliži se Oscar, a ja to volim. Toalete, spletke, spekulacije, suze, govori, pokoji exces... a i strahota od naših live prevoditelja i prenositelja.

Pogledala Moonlight. Tako, lijepi filmić, dojmio mi se jako.

Filmski trenuci - Page 11 Ohe2e

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy čet vel 02, 2017 5:04 pm

whisperer je napisao/la:
Buffy je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Arrival, krasan film! Happy

Pogledala jučer popodne, nježan film, utopistički na neki način, tužan jer je Abbott poginuo zahvaljujući ljudskoj prirodi.
Toliko vremena provodimo u prevođenju, razumiju se samo rijetki.

Imaš li ti Svoje ljude? Happy

Imam, par Happy
Ti? Angel
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy čet vel 02, 2017 5:05 pm

whisperer je napisao/la:Bliži se Oscar, a ja to volim. Toalete, spletke, spekulacije, suze, govori, pokoji exces... a i strahota od naših live prevoditelja i prenositelja.

Pogledala Moonlight. Tako, lijepi filmić, dojmio mi se jako.

Zaspem uvijek Plain
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pon vel 06, 2017 11:28 am

Buffy je napisao/la:
whisperer je napisao/la:
Buffy je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Arrival, krasan film! Happy

Pogledala jučer popodne, nježan film, utopistički na neki način, tužan jer je Abbott poginuo zahvaljujući ljudskoj prirodi.
Toliko vremena provodimo u prevođenju, razumiju se samo rijetki.

Imaš li ti Svoje ljude? Happy

Imam, par Happy
Ti? Angel


I ja imam par! Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pon vel 06, 2017 11:33 am

Bože, prekrasnog li filma. Happy

Lion. 6 nominacija za Oscar.

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sri vel 08, 2017 1:48 am

Pogledala Manchester by the Sea, 5 nominacija za Oscar. Dobar, drugačiji, kvalitetna gluma. Odličan mi je Casey Afflek, nisam znala da je Ben Afflekov brat osim što ga je intonacija glasa odavala. Moram priznati da mi je glumački interesantniji.

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Buffy čet vel 09, 2017 9:19 am

Mali je bio dobar u filmu The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pet vel 10, 2017 4:48 pm

Buffy je napisao/la:Mali je bio dobar u filmu The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford.

Nisam gledala čini mi se. Happy Baš me iznenadio.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pet vel 10, 2017 4:51 pm

Pogledala Hell or Hight Water. Dobar, spor, slojevit. No ipak.... za sada sve što je odgledano Lion je moj najveći favorit, vrlo malo kaska za njim Moonlight, a zatim Arrival. Još ih par moram pogledati, La la land već neko vrijeme odgađam, predosjećam da nije za moj ukus. Vjerojatno velika produkcija i tako...

Pogledajte Lion, bazirano na istinitoj priči. Emotivan, divan, dušu sam isplakala.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop pet vel 10, 2017 9:51 pm

whisperer je napisao/la:...

Pogledajte Lion, bazirano na istinitoj priči. Emotivan, divan, dušu sam isplakala.
O nekom lavu?  teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sub vel 11, 2017 12:43 am

Da, o jednom malom hrabrom laviću. Happy

Večeras se gleda Fences.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer ned vel 12, 2017 6:55 pm

Fences je zapravo dobra drama, kreće sporo i komično, završava slojevito teško. Možda ne u rangu dobivanja Oscara, ali Denzel Washington i Viola Davis definitivno zaslužuju glumačke pohvale i pojedinačne nominacije.

----

Malo sam napravila pauzu od više/manje hollywoodiziranih izričaja i pogledala Elle. Koji opaljeni film, odlično uvrnut! Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost ned vel 12, 2017 9:45 pm

whisperer je napisao/la:Fences je zapravo dobra drama, kreće sporo i komično, završava slojevito teško. Možda ne u rangu dobivanja Oscara, ali Denzel Washington i Viola Davis definitivno zaslužuju glumačke pohvale i pojedinačne nominacije.

----

Malo sam napravila pauzu od više/manje hollywoodiziranih izričaja i pogledala Elle. Koji opaljeni film, odlično uvrnut! Happy
Dadadadadada, elle je totalno spaljen al na dobru foru, odlican mi je bio i film i ona  Love

Od oskarovaca sam gledala moonlight - divan i arrival - isto lijepi filmic  Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost pon vel 13, 2017 11:31 am

Dva velika redatelja, dva nova filma, cini mi se, niti jedna nominacija. Dakle, s uzitkom cu ih pogledati. :-)

Jarmusch:



i


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer čet vel 16, 2017 1:13 am

mac'caa je napisao/la:
Dadadadadada, elle je totalno spaljen al na dobru foru, odlican mi je bio i film i ona  Love

Od oskarovaca sam gledala moonlight - divan i arrival - isto lijepi filmic  Happy

Apsolutno su mi sve scene u Elle bile komične osim onih brutalnih tučnjava, pa čak i kada je posve bilo jasno kako uživaju u tome. Nisam ni sumnjala da se tebi neće dopasti. Grin Baš sam se nasmijala, Isabelle je fantastična, iako ima dosta provokativnih slojeva; od silovanja, do religije. A sama početna scena je već nagovještavala crnu komediju... mislim, pazi scene (okej, sa Verhoevenom, ali ipak)

Filmski trenuci - Page 11 49315380.cached


Moonlight baš krasan, da... pogledaj Lion-a ako stigneš, baš me zanima što misliš.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer čet vel 16, 2017 1:18 am

Da, u međuvremenu pogledala Greben spašenih/ Hacksaw Rideg od Mel Gibsona. Užas koja patetika. Baš ona tipična hollywoodska površnost, šteta za istiniti događaj koji je unakažen.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer čet vel 16, 2017 1:30 am

. je napisao/la:Dva velika redatelja, dva nova filma, cini mi se, niti jedna nominacija. Dakle, s uzitkom cu ih pogledati. :-)

Jarmusch:



i


A što ti se dopada kod Scorsese-a, a što kod Jarmuscha? Zašto su ti oni privlačni režiseri? I zašto ne bi odgledala s guštom neke od nominiranih? Arrival ima 9 nominacija, njega si s nekim guštom odgledala, zar ne? Scorsese-u isto nisu strane nominacije, ima ih preko 200, od toga veliki broj Oscara. Jarmuscha je također puno nagrađivan.. koji su tvoji kriteriji gledanja i na koji način zaključuješ  što je dobro/ vrijedno gledanja, a što ne? Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost čet vel 16, 2017 10:38 am

Pa mogu sa sigurnoscu reci da nikada nisam pogledala neki film jer je imao odredjen broj nominacija za Oscara ili jer je osvojio ne znam koliko "prestiznih" kipica. Oscar, kao filmsku nagradu, i ne cijenim suvise. I pitanje je cijenim li ga uopce. U ovo "predoscarovsko" vrijeme, isticanje nominiranih filmova kao onih koje vrijedi pogledati u meni izaziva kontraefekt. To mi dodje kao nekakav nametnut izbor. Zato cu ova dva filma s uzitkom pogledati jer sam naisla na njih i bila njima privucena bez posvemasnjeg blinkanja. Jarmusch mi spada u omiljene redatelje i Paterson uprizoruje jedan od onih tihih, nenametljivih filmova koji ne guse patetikom, a zrcali neka meni bitna pitanja. Silence je, pak, film koji se desetljecima trunio u Scorseseovom umu i, na neki samo meni znan nacin, odrazava zivot ljudi iz moje proslosti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer čet vel 16, 2017 11:33 am

Pa pretpostavljam da nitko niti ne gleda filmove zbog broja nominacija, a i generalno nije baš medijski razvikana lista nominiranih da bi bila nešto posebno nametljiva za gledanje. To je moj, kao što sam i prije napisala, osobni ritual jer volim biti informirana. Kako suditi u mom ritualu o nečemu ako ne znaš ni kako izgleda? Ja nemam takve kontraefekte jer se ne osjećam da mi se nešto nameće već pogledam sve preporuke kada dobijem osjećaj za njih. No, ne iz vanjskog utjecaja, već mog unutarnjeg ovisno o raspoloženje za temu i žanr. Inače, pogledah oba tvoja filma ima neko vrijeme, pa me baš zanima malo više, zašto su oni za tebe veliki? Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost čet vel 16, 2017 11:58 am

Sudim o tvojem ritualu? Aa, zato se propinjes na straznje nozice i nabacujes pasivno-agresivne smjeske. :-D Da sam htjela napisati, Whisp, taj ti je ritual "zakurac", onda bih to i napisala. :-D Zao mi je sto ne razmisljam u svakom trenutku koliko ce tko nesto osobno shvatiti, inace bih napomenula da ta TVOJa ne toliko razvikana lista jest u ustima i pod prstima vecem broju poznanika, a to me nervira jer me se unaprijed uvjetuje na "izbor" filmova, odnosno, izazivaju odbojnost i prije samog gledanja. Kao sa knjigama na listama najcitanijih..

Napisala sam par misli o Patersonu i Silence, no ne sjecam se onog dodatka "veliki". Implicirala sam da su nerazvikani i ugodno iznenadjenje koje izvrsno prianja uz neka moja intimna razmisljanja. :-) :-) :-)


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 11 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 11 / 15. Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.