Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" ..

+2
besposlenpop
bazilija
6 posters

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" .. - Page 4 Empty Re: Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" ..

Postaj by bazilija pon ruj 01, 2014 1:43 pm

Ligeja je napisao/la:
bazilija je napisao/la:

ako čitam G.G.M. onda je odlazak kurvi njegovih glavnih likova razumljiv i nekako sasvim normalan, pa onda ako čitam o Van Goghu koji je živio s kurvom, pa Henrie de Tolouse, pa mnogi drugi čiji se život približi čitatelju tako da su ti odlasci prikazani kao dio njihove ljudskosti, ako se stavim u njihovu kožu, sve razumijem, u nečemu se slažem, u nečemu ne. Međutim, kad su u pitanju ljudi iz susjedstva onda sam malo strožija, kurva postaje kurvetina, a taj dio ljudskosti se pretvara u neljudskost. A zapravo je isto, sve izlazi iz potreba, neko ima potrebu za bliskošću/seksom, neko za novcem, a tržište je tu, kupac ako traži robu će i naći.  

Ma kako se marketinški nešto prikazalo to u biti ostaje isto. Marketing računa s ljudskom glupošću, a ona nije baš zanemariva. 

Ipak, sve to ne bih baš miješala s vezama koje nisu završile brakom a traju, jer, ako ćemo otvoreno, brak uopće ne isključuje manipulacije i robnu razmjenu.

Meni je danas zanimljiv gotovo oprecan fenomen ovome o cemu pises.. Ljubav se smjesta u domenu fantasyja ili hard core fikcije... I dok u stvarnosti mladje generacije sve cesce pricaju o svojim fuck frendovima, ti isti njihovi vrsnjaci i/li oni sami zeljno iscekuju razvoj ljubavi Belle i onog njenog vampira ili navijaju za ljubav Tauriel i Legolasa (dvoje vilenjaka). Cak i Jarmusch u najnovijem filmu Samo ljubavnici prezivljavaju prikazuje svoje zaljubljenike kao vampire i njihovu ljubav gotovo pjesnicki prikazuje kao dvije subatomske cestice koje tvore nedjeljiv sustav, ma koliko se daleko jedna od druge nalazile.. i bas poput tih cestica, ni ovaj par ne zivi zajedno, zapravo, vode neovisne zivote, ali vole se i uvijek nanovo vjencavaju... I u bilo kojem trenutku, ako netko od njih pozeli, nalaze se i druze..  

U Vrlom novom svijetu zanimljiva mi je Huxleyjeva ideja odvajanja sexa i ljubavi. U njegovoj distopiji poticu se razne seksualne slobode. Sex se smjesta u domenu zabave... Ljubav je nepozeljna. Opasna cak... Drugim rijecima, seksualne aktivnosti bez neke dublje povezanosti upravo se poticu. Zanimljivo, zar ne?
pitala sam se zbog čega su vampiri i vilenjaci danas toliko moderni? s jedne strane beskrvni i izvan života, a s druge strane sa sposobnostima koje im omogućavaju da rade stvari kroz koje će doživjeti nešto što čovjek nikada neće doživjeti? zašto se život običnog čovjeka predstavlja naprivlačnim i neizazovnim? U našem dobu svi su u nekim velikim projektima, svi rade velike stvari, svi bi čuda, a život se krije u malenim koracima, u prolascima kroz sekunde radeći nešto mic po mic. je li fantaziranje bijeg od otuđenja ili druga strana straha od života?

Huxleyeva ideja možda i nije loša. Sex odvaja od ljubavi da bi se izbjegle manipulacije, ali to ne znači da jedno mora isključivati drugo, nego samo da se pod jednim ne podrazumijeva i drugo.

bazilija

Posts : 89
Join date : 14.08.2014

[Vrh] Go down

Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" .. - Page 4 Empty Re: Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" ..

Postaj by bazilija pon ruj 01, 2014 1:47 pm

escaped je napisao/la:
Lena je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
urbanstyle je napisao/la:na ovoj temi ste pisali i o manipulaciji ..ako se ne varam..

da jako nas manipuliraju po trgovinama ,a nročito  trgovačkim centrima

kažu da tamo ne postoje satovi na zidovima...da su artikli mudro posloženi...a sve u svrhu što duljeg zadržavanja u njemu...i kupovine bespotrebnog-bez obzira imaš li pripremljenu listu ..jbg..uvijek ubaciš barem deset stvari ....
inače ne volim te centre, i inače moram se psihički dobro pripremiti kada sam primorana ući u te razne cytije,konzume maxi -mini...interšpare....jebatee znoj me oblije...

kupovina odjeće i čak ciljano traženje nekog odijevnog predmeta za mene je noćna mora....jer moraš isprobavati..svlačit se u onim jebeno klaustrofobnim kabinama..sa zrcalima koje te odmah stanje barem za jedan konfekciski broj, slabim mlječnim svijetlima i nadrkanim ili preljubaznim prodavačima...sve je u kurcu dragi moji...
di ima takvih ogledala?
 odmah jednog doma nosim, ću da se gledam tananu zubo

ma ima nekih iskrivljenih ogledala,ali redom sve te kabine su komatozne.....kad dođeš doma vidiš kako ti stoji realno....

zapravo su promijenili brojeve.....recimo ako je prije bio 40 sad je 38 i tako dalje......smanjili su brojeve za 2 do 4.....pa da ljudi tako mršaviji kupe brže  zubo

ja sam po JUS-u. sve sta stavim na sebe je ko krojeno za mene od Djordjeta Amania pa do china shopa.
borac travnik je brend za tebe!  zubo

bazilija

Posts : 89
Join date : 14.08.2014

[Vrh] Go down

Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" .. - Page 4 Empty Re: Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" ..

Postaj by Gost pon ruj 01, 2014 3:09 pm

bazilija je napisao/la:
borac travnik je brend za tebe!  zubo

Maxtrend Konfekcije Borac: travnička odijela Obama postaju svjetski hit. uskoro u prodaji i odijela Putin...

http://www.slobodnadalmacija.hr/Biznis/tabid/69/articleType/ArticleView/articleId/32376/Default.aspx

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" .. - Page 4 Empty Re: Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" ..

Postaj by Lena pon ruj 01, 2014 4:34 pm

možda za muškarce još rade po jusu,ali bome za žene su smanjili brojeve jer zna se kako (većina) žena pati da je tanašna.... zubo
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" .. - Page 4 Empty Re: Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" ..

Postaj by urbanstyle pon ruj 01, 2014 8:07 pm

em su im dodali xs ili xxs-bolesno ...čisto te sramota zatražit normalni konfekcijski broj 40-42 .a ona te odmah ispravi i kaže..paa gospođo to va m je sada xxxxxxxxlllllllllll ..nabiem ih na kurac
urbanstyle
urbanstyle

Posts : 319
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" .. - Page 4 Empty Re: Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" ..

Postaj by whisperer sri ruj 10, 2014 10:54 am

Ligeja je napisao/la:

Jesiii.. Happy Ali tema se moze razvijati u kojem god smjeru pozelite... Dakle, osnovna nakana otvaranja topica bila je manipulacija rijecima i kao primjer navedoh FB. E sad, kao u svakoj raspravi, vazno je kod autora tema zastupati odredjen stav da bi se tema mogla uopce razviti... Happy Vratim se na ovo. Moram Bazi nesto odgovoriti sto mi je zapelo za oko.

Pa definicija jezika se uvijek svodi na sredstvo kojim prenosimo vlastita iskustva i primamo informacije o iskustvima drugih. Definicija djeluje predvidljivo, čak i banalno, ali nije baš tako. Sintaktička struktura je jako ograničena i čovjek, kako bi opisao neko iskustvo, može koristiti beskonačan niz rečenica. Ako samo malo promijeni redosljed riječi u njoj, lako je moguće da ista postane nerazumljiva. Dokle god je naš um oslobođen jezične strukture, on se može širiti u beskraj, čim postane struktura mišljenja, tada će se i on sam prilagoditi granicama same strukture. Jezična struktura stvara funkciju logike i modele razmišljanja, a samo iskustvo se sve više udaljava od svoje stvarnosti pa više nije u stanju opisati samoga sebe, već samo svoju vlastitu sjenu. Jer, sav osjećaj koji proživljavamo u određenoj situaciji, u verbalizaciji je podvrgnut logičkim procesima koji ga upijaju i zatim opisuju, i prvotni osjećaj gubi svoju esenciju. 

Teško je pronalaziti ispravne riječi kako bi izrazili cijelu misao, i kada čujemo riječi od drugih, stvaramo kategorije. Nedavno sam odgledala jednu divnu izvedbu čija je okosnica bila upravo autosugestivan utjecaj riječi i njihov utjecaj na naše stanje, pa i na samo tijelo. Ako malo produbimo temu u tom konetkstu, pitanje je što nosimo upečačeno u vlastitom tijelu kada se rodimo, a što ostavljamo iza nas, nakon smrti? Kako razvijamo svoja stanja u koja smo upetljani utjecajem riječi i kako ih (sebe)  mijenjamo? Tijelo je jedno veliko absorbirajuće iskustvo i ponekad ga je dovoljno promatrati da bi se neverbalno iščitalo stanje.. Ne znam postavljati vimeo video, pa ako budeš, Li, u prilici, postavi ga u vidljivom obliku...Happy


Evo;

http://vimeo.com/86991682
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" .. - Page 4 Empty Re: Fuck buddy ili prijatelj(ica) s "povlasticama" ..

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.