Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O ljudima i usamljenosti

5 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

O ljudima i usamljenosti - Page 2 Empty Re: O ljudima i usamljenosti

Postaj by Gost uto pro 09, 2014 9:34 am

kad god vidim naslov ove teme pročitam o ljudima I ustašama Grin

Gost
Gost


[Vrh] Go down

O ljudima i usamljenosti - Page 2 Empty Re: O ljudima i usamljenosti

Postaj by Gost uto pro 09, 2014 9:36 am

Ligeja je napisao/la:A ja ti citavo vrijeme ponavljam da nisam Amelie Silly, iako imam dugih momenata takvih transformacija kad me stvarnost udara zatiljno.

Sto se tice tvoje otvorenosti, neobicna si. Pricas o vlastitim i tudjim manama (ili vrlinama) kao da velis, ah, oblacan je (suncan) dan. Ne osjecam zluradost u svemu tome... Tvoje price o tebi samoj nisu iritantne, ne nalazim u njima potrebu za (samo)dokazivanjem. Ne zvucis histericno dok se opisujes. Happy

Mislim da je otvorenost i stvar odgoja i odrzavanja tabu tema. Kad te netko neprestano uci kako je pristojnost iznimna vrlina, tada, htio-ne htio, zatomljujes potrebu za govorom o sebi i strpljivo slusas (dajes prednost) sugovornicima... Jos ako si prirodno sramezljiv/a.. Negdje putem to postane dio tvog karaktera.
razdragana  amelie, jesi ti to meni upravo rekla da sam stoka neodgojena, hihihihihi Grin

Gost
Gost


[Vrh] Go down

O ljudima i usamljenosti - Page 2 Empty Re: O ljudima i usamljenosti

Postaj by Gost uto pro 09, 2014 12:30 pm

: ))) Izgleda kao da jesam.

Ali nisam. Htjela sam napomenuti kako inzistiranje na pristojnosti zna poprilicno nastetiti osobi koja je "pristojna" do te mjere da se i karakterno oblikuje prema stavu "ne isticati se", "pazljivo druge slusati", "ne zaliti se".... Itd. Dakle, odgajanje nedovoljno asertivnih osoba. Meni je trebalo neko vrijeme da prihvatim cinjenicu zivljenja prema stavu "ti si okej, ali i ja sam okej". Odnosno, prihvacam tvoje vrline, tvoju potrebu za komunikacijom, tvoje lose trenutke zbog kojih me katkad udaras po nosu, ali imam i ja na njih pravo. Imam pravo i ja katkad biti oneraspolozena, otrovna, ljuta, bezobrazna, nedovoljno tolerantna itd.

Amelie je suvise pristojna. Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

O ljudima i usamljenosti - Page 2 Empty Re: O ljudima i usamljenosti

Postaj by mala Cat uto pro 09, 2014 1:18 pm

Amelie je pristojna samo u govoru. Ali je isto tako i osvetoljubiva i zlocesta, ali na jedan simpatican nacin. Happy Pa mozda i taj tvoj otrovcic i nije tako daleko od Amelie. Happy

Ljudi bez "mana", savrsenog ponasanja su mi...pa gotovo bezlicni i nestvarni.

Glede teme, ne znam zasto se ljudi povlace u osamu i udaljavaju jedni od drugih.
Poslednjih 3-4 godine prolazim kroz fazu "udaljavanja". Prija mi i lakse mi je tako. Ne znam, a i ne razmisljam previse o tome, kakav to ima uticaj na moj unutrasnji zivot. Sama sebi se cinim mirnija, stalozenija, opustenija, zadovoljnija.
mala Cat
mala Cat

Posts : 78
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

O ljudima i usamljenosti - Page 2 Empty Re: O ljudima i usamljenosti

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.