Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koja je poanta foruma?

+4
whisperer
darla_
Buffy
Lena
8 posters

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Koja je poanta foruma? Empty Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost pet lis 17, 2014 11:10 pm

malo internih solilokvija (stream of consciousness) materijala za raspravu:

...Baš si razmišljam zašto forumi propadaju. Jel ih pojedu fejsbuk, msn, pp-i, nalaženja uživo?

...Gledam malo situaciju po drugim forumima, što se više ljudi zna uživo, ima sve više internih dogovora, četanja, poruka, komentara...

...Sve manje ljudi se ohrabruje pitati i pisati otvoreno.


...Nije baš lako postaviti temu intimnog karaktera ili podijeliti neugodno ili ugodno iskustvo s ljudima koji vas znaju a nisu najbolji frendovi.

...Počinje se 'hodati po jajima' da se nekoga ne uvrijedi, ispričavati na pp, suzdržanije komentirati kada se upoznaju ljudi, trudi se zadržati prijateljski odnos sa svima ili bar više ljudi.


...Što se više ljudi zna uživo, veća je koncentracija pp-ova, začetavanja tema internim sprdanjam i komentarima, više se trača...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost sub lis 18, 2014 5:54 am

Toro je napisao/la:malo internih solilokvija (stream of consciousness) materijala za raspravu:

...Baš si razmišljam zašto forumi propadaju. Jel ih pojedu fejsbuk, msn, pp-i, nalaženja uživo?

...Gledam malo situaciju po drugim forumima, što se više ljudi zna uživo, ima sve više internih dogovora, četanja, poruka, komentara...

...Sve manje ljudi se ohrabruje pitati i pisati otvoreno.


...Nije baš lako postaviti temu intimnog karaktera ili podijeliti neugodno ili ugodno iskustvo s ljudima koji vas znaju a nisu najbolji frendovi.

...Počinje se 'hodati po jajima' da se nekoga ne uvrijedi, ispričavati na pp, suzdržanije komentirati kada se upoznaju ljudi, trudi se zadržati prijateljski odnos sa svima ili bar više ljudi.


...Što se više ljudi zna uživo, veća je koncentracija pp-ova, začetavanja tema internim sprdanjam i komentarima, više se trača...
mi se ne poznamo uživo pa smo tračali, malo komentirali  zubo Angry 

Moje mišljenje da foruma ima za svinje hranit , nije kao nekad i da su se ti ljudi sa velikih foruma raštrkali po malim i rezultat je manje članova - manje pisanja.
Možda i forma nije in
Nedostatak animatora - Glista je na Kultnixu uz Pizdu glavna animatorica, prestala je pisati i fali, Zingaro je šepavi mrav i nije Glisti ni do koljena.
Ovdje je glavni Esko i Darla, čim se Esko makne pustoš, nemre Darla sama.
Bokić Esko, oprosti za plaćipičko, volim te  :zaigran  javno

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Lena sub lis 18, 2014 7:18 am

Toro je napisao/la:malo internih solilokvija (stream of consciousness) materijala za raspravu:

...Baš si razmišljam zašto forumi propadaju. Jel ih pojedu fejsbuk, msn, pp-i, nalaženja uživo?

...Gledam malo situaciju po drugim forumima, što se više ljudi zna uživo, ima sve više internih dogovora, četanja, poruka, komentara...

...Sve manje ljudi se ohrabruje pitati i pisati otvoreno.


...Nije baš lako postaviti temu intimnog karaktera ili podijeliti neugodno ili ugodno iskustvo s ljudima koji vas znaju a nisu najbolji frendovi.

...Počinje se 'hodati po jajima' da se nekoga ne uvrijedi, ispričavati na pp, suzdržanije komentirati kada se upoznaju ljudi, trudi se zadržati prijateljski odnos sa svima ili bar više ljudi.


...Što se više ljudi zna uživo, veća je koncentracija pp-ova, začetavanja tema internim sprdanjam i komentarima, više se trača...

glavni razlog je (po meni) šta su se isti ljudi "napričali".....svi pišu u manje više istoj sredini i uglavnom znamo kako ko diše,kako misli....svi smo forumski odrasli......a i bavimo se više problemima u rl......kako mrzim ovo rl.....ono kao da naglašavam da sam budna,a ovdje malo kunjam  Grin
a i manji forumi imaju svoj ritam....
doduše svuda je forum prošlo svršeno vrijeme.....
hoda se po jajima jer za razliku od prije kad su svi stoički podnosili udarce i svašta nešto sad su svi mimozice....ono moraš naglasit da se šališ i slično.....nije da mislim da treba gutat svakakva sranja,ali ima se načina.....
ne znam...mislim da smo ostarili, a stariji ljudi su čangrizavi...... zubo rijetki su koji nisu takvi.....
opet meni ostala navika.....a i zna se dogodit da se ima i šta pročitat koji put.....
ma ne trača se kao nekad.....zlatna vremena tr zubočanja su daaaaleko iza svih.....tračanje nije više in.....
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Buffy sub lis 18, 2014 7:56 am

Lena je napisao/la:glavni razlog je (po meni) šta su se isti ljudi "napričali".....svi pišu u manje više istoj sredini i uglavnom znamo kako ko diše,kako misli....svi smo forumski odrasli......a i bavimo se više problemima u rl......kako mrzim ovo rl.....ono kao da naglašavam da sam budna,a ovdje malo kunjam  Grin
a i manji forumi imaju svoj ritam....
doduše svuda je forum prošlo svršeno vrijeme.....
 Složila bih se, osim toga pojavili su se neki novi mediji koji ciljano definiraju interese, pa se više zadržiš na stručnom forumu ili FB.

Lena je napisao/la:hoda se po jajima jer za razliku od prije kad su svi stoički podnosili udarce i svašta nešto sad su svi mimozice....ono moraš naglasit da se šališ i slično.....nije da mislim da treba gutat svakakva sranja,ali ima se načina.....
ne znam...mislim da smo ostarili, a stariji ljudi su čangrizavi...... zubo rijetki su koji nisu takvi.....
opet meni ostala navika.....a i zna se dogodit da se ima i šta pročitat koji put.....
ma ne trača se kao nekad.....zlatna vremena tr zubočanja su daaaaleko iza svih.....tračanje nije više in.....
Mislim da su svi imali katarzu na met.hr, toliko ružnih riječi i energija nigdje na ni jednom forumu nisam vidjela. Tim gore što je do toga došlo nakon što je, bar meni, to bilo mjesto prema kojem sam s radošću išla poslije dnevnih napora, uvijek je bilo nekoga za proćakulati ili se nasmijati, pa i diskutirati.

Tračevi na forumu, osim nekih posebno smišljenih i pokrenutih ne bi li zakuhali odnose i događanja, pokušaj su shvaćanja što se u stvari događa i tko je osoba s kojom razgovaramo na forumu, a nemamo uobičajene načine definiranja sugovornika.

Ima nešto i u godinama, kad sad pogledam koliko mi se dalo natezati oko nekih stvari, ne mogu sebi doći. Sad kad vidim kako sugovrnik silazi u plac retoriku, uopće ne odgovaram, meni mir, čovcu umišljaj da je u pravu, svi sretni Grin
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by darla_ sub lis 18, 2014 9:29 am

Pa ja ne bih rekla da forumi propadaju, imaju neku drugaciju dinamiku nego prije. Kad na jednom forumu godinama pisu jedni te isti ljudi, meni je nekako logicno da imaju neke svoje interne spike, a i da vise nemaju potrebe svakodnevno puno razgovarati, nego reci nesto kad im je neka zanimljiva tema ili malo neobavezno procavrljati.

Na vecim forumima gdje stalno ima priljev novih ljudi, ta dinamika je drugacija. Dolazi do smjene generacija, gdje su onda novi klinci entuzijasticni, a starija ekipa se povremeno ubaci. 

Iako sa sve vecom popularnoscu razlicitih socijalnih mreza, forum postaje polako nacin komunikacije u drugom planu, jer se neke zanimljive rasprave sele na te medije. Recimo danas su i razlicite firme, udruge, duhovne grupe na fejsbuku i to im je medij gdje komentiraju odredjene dogadjaje i pojave u drustvu.

Plus sto kao i u rl zivotu u nekom drustvu, uvijek su potrebni neki pokretaci ili kako Bakut kaze animatori, koji malo vise pisu i pokrecu zanimljive rasprave, pa se ekipa na njih nadovezuje.

Sto se tracanja tice, prirodna je ljudska potreba da komentiraju medjusobno neke dogadjaje, koji ih pogode ili zbunjuju, druga je stvar sto se zna naci dusebrznika koji to onda prenose, komentiraju, izvrcu i koriste za neke svoje osobne agende, no mislim da je ta faza davno iza nas. Prvo zato sto smo se profilirali kroz razlicite katarze, a drugo zato sto su ljudi mudriji, pa vec su naucili sto kome mogu reci, a trece zato sto im je poznat teren, pa vise niti nemaju sto komentirati, jer je sve vise manje jasno.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost sub lis 18, 2014 12:44 pm

odgovorit cu svakome kako stignem. ali najprije ovo sto mi se cini kao dobar razlog:

Dunning-Krugerov efekt je sklonost prema kojoj ljudi ispodprosječne inteligencije i sposobnosti smatraju da su inteligentniji i sposobniji nego što to jesu u stvarnosti i istodobno podcjenjuju inteligenciju i sposobnost ljudi koji im stoje nasuprot. S druge strane, ljudi s istinskom sposobnošću i iznadprosječnom inteligencijom skloni su podcijeniti vlastitu sposobnost i inteligenciju.


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost sub lis 18, 2014 1:19 pm

dromsin je napisao/la:
mi se ne poznamo uživo pa smo tračali, malo komentirali  zubo Angry 

Moje mišljenje da foruma ima za svinje hranit , nije kao nekad i da su se ti ljudi sa velikih foruma raštrkali po malim i rezultat je manje članova - manje pisanja.
Možda i forma nije in
Nedostatak animatora - Glista je na Kultnixu uz Pizdu glavna animatorica, prestala je pisati i fali, Zingaro je šepavi mrav i nije Glisti ni do koljena.
Ovdje je glavni Esko i Darla, čim se Esko makne pustoš, nemre Darla sama.
Bokić Esko, oprosti za plaćipičko, volim te  :zaigran  javno


nedostatak animatora??? zasto bi se netko uopce stavio u ulogu animatora i glavnog?zasto vam treba vodja, animator? meni se vasa podsvjesna zelja guranja mene da glumatam vodju i animatora niti malo ne svidja. prvo jer ja nisam ni vodja ni animator niti to zelim biti, drugo vodje i animatori su za tupaste retardiranje ljude  koji ili ne zele razmisljati vlastitom glavu ili imaju mentalitet copora gdje obavezno mora postojati vodja animator, trece sto me jako ljuti je ta vasa sebicnost i komocija gdje vi uopce ne uzimate u obzir da i ja kao i vi imam svoj privatni zivot i nisam javno dobro.
ja ne zelim da se forum pretvori u neku vrstu sljedbe nego da svatko sebi bude vodja i animator. dakle Dromsi ti si isto vodja i animator na ovom forumu kao i svi ostali koji tu pisu. ako ti treba vodja onda znas na koju adresu se trebas ponovo registrirat.

da ne zaboravim dodat i ovo:

ni Darla ni ja nismo ovdje animatori barem za sebe znam da nisam ako Darla zeli biti animator neka izvoli meni ne smeta ali se sa takvim forumasima vise ne bih mogao slagati niti komunicirati jer ja jednostavno ne podnosim da me itko drzi za rucicu i voza kroz zivot. to sto sam Darli napisao da ne odlazi s foruma i vice versa ona napisala meni isto je samo zato jer odlaskom jednog forumasa koji je vama "glavni" forum se raspada jer nitko vise nece pisati da li iz inata, prkosa ili jednostavno jer fali vodja.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost sub lis 18, 2014 7:53 pm

Toro je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
mi se ne poznamo uživo pa smo tračali, malo komentirali  zubo Angry 

Moje mišljenje da foruma ima za svinje hranit , nije kao nekad i da su se ti ljudi sa velikih foruma raštrkali po malim i rezultat je manje članova - manje pisanja.
Možda i forma nije in
Nedostatak animatora - Glista je na Kultnixu uz Pizdu glavna animatorica, prestala je pisati i fali, Zingaro je šepavi mrav i nije Glisti ni do koljena.
Ovdje je glavni Esko i Darla, čim se Esko makne pustoš, nemre Darla sama.
Bokić Esko, oprosti za plaćipičko, volim te  :zaigran  javno


nedostatak animatora??? zasto bi se netko uopce stavio u ulogu animatora i glavnog?zasto vam treba vodja, animator? meni se vasa podsvjesna zelja guranja mene da glumatam vodju i animatora niti malo ne svidja. prvo jer ja nisam ni vodja ni animator niti to zelim biti, drugo vodje i animatori su za tupaste retardiranje ljude  koji ili ne zele razmisljati vlastitom glavu ili imaju mentalitet copora gdje obavezno mora postojati vodja animator, trece sto me jako ljuti je ta vasa sebicnost i komocija gdje vi uopce ne uzimate u obzir da i ja kao i vi imam svoj privatni zivot i nisam javno dobro.
ja ne zelim da se forum pretvori u neku vrstu sljedbe nego da svatko sebi bude vodja i animator. dakle Dromsi ti si isto vodja i animator na ovom forumu kao i svi ostali koji tu pisu. ako ti treba vodja onda znas na koju adresu se trebas ponovo registrirat.

da ne zaboravim dodat i ovo:

ni Darla ni ja nismo ovdje animatori barem za sebe znam da nisam ako Darla zeli biti animator neka izvoli meni ne smeta ali se sa takvim forumasima vise ne bih mogao slagati niti komunicirati jer ja jednostavno ne podnosim da me itko drzi za rucicu i voza kroz zivot. to sto sam Darli napisao da ne odlazi s foruma i vice versa ona napisala meni isto je samo zato jer odlaskom jednog forumasa koji je vama "glavni" forum se raspada jer nitko vise nece pisati da li iz inata, prkosa ili jednostavno jer fali vodja.
1. nitko se sam ne stavlja u ulogu animatora. To nije ničija osobna volja, dapače oni koji žele biti vođe a nemaju tu karizmu to niti ne uspjevaju biti.
   Tu auru imaš ili nemaš u sebi i ljudi je sami prepoznaju i  prihvačaju, ako naravno vole biti u društvu takvih nazovim "jakih" ličnosti. Pa sad 
   dozvolit češ, da ja  srazmjernom intelekta jedne piljarice imam pravo na svoje mišljenje,da su animatori ili vođe vrlo inteligentne osobe.

2.Po otvaranju novih tema i održavanju istih aktivnima jasno se vidi aktivnost i volja za aktivnošću nekih forumaša. Pa sad bi ja to nazvala duša ili        bitak koji nas par drži na okupu, jer si još uvjek imamo kaj za reči. Kad nećemo imati nećemo se ni pojavljivati i sve pet.

3. Baš me jebeš sa tim registriranjem jel. Moja stvar hoću ili neću kaj te briga.

4.Pogledaj broj registriranih forumaša , pogledaj broj postova, kaj to govori. Fakat mi je tlaka to stalno prozivanje pišite, pišite, pišite.Samo ja , samo    nas par, koga boli k....c , svak piše kolko mu se da i ima vremena
   Evo još mi na profilu  na netu stoji poruka ( nisam je samo ja dobila) nekog  Tikse da se registriram na njegov forum, nudi brdo zabave i                  vesele ljude

5.a tko bi tebe ovak nabrijanog uopče mogao voditi za ručicu, kroz tebe struji 220 V

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost sub lis 18, 2014 8:09 pm

Lena je napisao/la:
Toro je napisao/la:malo internih solilokvija (stream of consciousness) materijala za raspravu:

...Baš si razmišljam zašto forumi propadaju. Jel ih pojedu fejsbuk, msn, pp-i, nalaženja uživo?

...Gledam malo situaciju po drugim forumima, što se više ljudi zna uživo, ima sve više internih dogovora, četanja, poruka, komentara...

...Sve manje ljudi se ohrabruje pitati i pisati otvoreno.


...Nije baš lako postaviti temu intimnog karaktera ili podijeliti neugodno ili ugodno iskustvo s ljudima koji vas znaju a nisu najbolji frendovi.

...Počinje se 'hodati po jajima' da se nekoga ne uvrijedi, ispričavati na pp, suzdržanije komentirati kada se upoznaju ljudi, trudi se zadržati prijateljski odnos sa svima ili bar više ljudi.


...Što se više ljudi zna uživo, veća je koncentracija pp-ova, začetavanja tema internim sprdanjam i komentarima, više se trača...

glavni razlog je (po meni) šta su se isti ljudi "napričali".....svi pišu u manje više istoj sredini i uglavnom znamo kako ko diše,kako misli....svi smo forumski odrasli......a i bavimo se više problemima u rl......kako mrzim ovo rl.....ono kao da naglašavam da sam budna,a ovdje malo kunjam  Grin
a i manji forumi imaju svoj ritam....
doduše svuda je forum prošlo svršeno vrijeme.....
hoda se po jajima jer za razliku od prije kad su svi stoički podnosili udarce i svašta nešto sad su svi mimozice....ono moraš naglasit da se šališ i slično.....nije da mislim da treba gutat svakakva sranja,ali ima se načina.....
ne znam...mislim da smo ostarili, a stariji ljudi su čangrizavi...... zubo rijetki su koji nisu takvi.....
opet meni ostala navika.....a i zna se dogodit da se ima i šta pročitat koji put.....
ma ne trača se kao nekad.....zlatna vremena tr zubočanja su daaaaleko iza svih.....tračanje nije više in.....
pa ja bi rekla da su se ljudi promjenili, odrasli su i prošla je ta faza buntovničkog forumašenja. Ostalo ih je na netu još par koji istu kozu deru od stoljeća sedmog al to je potencirano alkoholom.
Nebi sad baš spominjala nikog za primjer da se ne uvrjedi ali prepoznat će se sami jer to su oni koji su sad  pitomi i žele jednu laganu spiku bez tenzija. To nema veze sa godinama, ispucali se ljudi, dojadio im verbalni karate ( skoro 10 godina).

Ja bi ovakve male forume nazvala obiteljskim forumima, bliži rođaci oni koji se fizički poznaju, daljni rođaci oni koji se fizički ne poznaju. Pa eto nek traju što dulje. Bez nekih većih trauma, događanja, razilaženja, gašenja , ugodno i laganini

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost sub lis 18, 2014 8:41 pm

dromsin je napisao/la:
1. nitko se sam ne stavlja u ulogu animatora. To nije ničija osobna volja, dapače oni koji žele biti vođe a nemaju tu karizmu to niti ne uspjevaju biti.
   Tu auru imaš ili nemaš u sebi i ljudi je sami prepoznaju i  prihvačaju, ako naravno vole biti u društvu takvih nazovim "jakih" ličnosti. Pa sad 
   dozvolit češ, da ja  srazmjernom intelekta jedne piljarice imam pravo na svoje mišljenje,da su animatori ili vođe vrlo inteligentne osobe.

2.Po otvaranju novih tema i održavanju istih aktivnima jasno se vidi aktivnost i volja za aktivnošću nekih forumaša. Pa sad bi ja to nazvala duša ili        bitak koji nas par drži na okupu, jer si još uvjek imamo kaj za reči. Kad nećemo imati nećemo se ni pojavljivati i sve pet.

3. Baš me jebeš sa tim registriranjem jel. Moja stvar hoću ili neću kaj te briga.

4.Pogledaj broj registriranih forumaša , pogledaj broj postova, kaj to govori. Fakat mi je tlaka to stalno prozivanje pišite, pišite, pišite.Samo ja , samo    nas par, koga boli k....c , svak piše kolko mu se da i ima vremena
   Evo još mi na profilu  na netu stoji poruka ( nisam je samo ja dobila) nekog  Tikse da se registriram na njegov forum, nudi brdo zabave i                  vesele ljude

5.a tko bi tebe ovak nabrijanog uopče mogao voditi za ručicu, kroz tebe struji 220 V

1. jebem ja svu karizmu kad nemrem kenjat protiv rvacke ier ti to ne odobravas.
2. ima mjesta na serveru pun kurac. raznolikost tema ovisi o forumasima i njihovim sklonostima. bitno je da se ljude ne sputava u pisanju. naravno da mobbing i jahanje po forumasu od strane drugih forumasa nije u redu ako taj isti nikoga na forumu ne vrijedja osim onih klasicnih slanja u pizdu, kurac i ostala intimna mjesta.
3. ne jebem te samo rekoh da mi to inzistiranje na vodjama i animatorima ide nakurac jer mi od toga pocnu fermentirat jaja.
4. a sta sad svatko pise kad i kako ima vremena, no mene nije bilo par dana i odma si napisala i pitala di je esco. pa kaj nemrem ni u wece otic...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost sub lis 18, 2014 8:45 pm

Toro je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
1. nitko se sam ne stavlja u ulogu animatora. To nije ničija osobna volja, dapače oni koji žele biti vođe a nemaju tu karizmu to niti ne uspjevaju biti.
   Tu auru imaš ili nemaš u sebi i ljudi je sami prepoznaju i  prihvačaju, ako naravno vole biti u društvu takvih nazovim "jakih" ličnosti. Pa sad 
   dozvolit češ, da ja  srazmjernom intelekta jedne piljarice imam pravo na svoje mišljenje,da su animatori ili vođe vrlo inteligentne osobe.

2.Po otvaranju novih tema i održavanju istih aktivnima jasno se vidi aktivnost i volja za aktivnošću nekih forumaša. Pa sad bi ja to nazvala duša ili        bitak koji nas par drži na okupu, jer si još uvjek imamo kaj za reči. Kad nećemo imati nećemo se ni pojavljivati i sve pet.

3. Baš me jebeš sa tim registriranjem jel. Moja stvar hoću ili neću kaj te briga.

4.Pogledaj broj registriranih forumaša , pogledaj broj postova, kaj to govori. Fakat mi je tlaka to stalno prozivanje pišite, pišite, pišite.Samo ja , samo    nas par, koga boli k....c , svak piše kolko mu se da i ima vremena
   Evo još mi na profilu  na netu stoji poruka ( nisam je samo ja dobila) nekog  Tikse da se registriram na njegov forum, nudi brdo zabave i                  vesele ljude

5.a tko bi tebe ovak nabrijanog uopče mogao voditi za ručicu, kroz tebe struji 220 V

1. jebem ja svu karizmu kad nemrem kenjat protiv rvacke ier ti to ne odobravas.
2. ima mjesta na serveru pun kurac. raznolikost tema ovisi o forumasima i njihovim sklonostima. bitno je da se ljude ne sputava u pisanju. naravno da  mobbing i jahanje po forumasu od strane drugih forumasa nije u redu ako taj isti nikoga na forumu ne vrijedja osim onih klasicnih slanja u pizdu, kurac i ostala intimna mjesta.
3. ne jebem te samo rekoh da mi to inzistiranje na vodjama i animatorima ide nakurac jer mi od toga pocnu fermentirat jaja.
4. a sta sad svatko pise kad i kako ima vremena, no mene nije bilo par dana i odma si napisala i pitala di je esco. pa kaj nemrem ni u wece otic...
1. sereš ti ko foka bole tebe fermentirana jaja kaj ja ne odobravam  Laugh
2. mi smo to malo mjesto na serveru a ti nas svako malo jebeš ugasit ću , ugasit ću
3 zubo
4. nemreš   Love svati već jednom. Amen

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost sub lis 18, 2014 9:02 pm

dromsin je napisao/la:
1. sereš ti ko foka bole tebe fermentirana jaja kaj ja ne odobravam  Laugh
2. mi smo to malo mjesto na serveru a ti nas svako malo jebeš ugasit ću , ugasit ću
3 zubo
4. nemreš   Love svati već jednom. Amen

ma nemozete mi to raditi. shvati to ozbiljno. ovakvim infantilnim komentarima natjerat ce te me da ugasim forum. ja o tome pricam. pricam o tome kako me vi zaista ne shvacate ozbiljno mislite li zaista da ja nemam drugog posla u zivotu nego bdjeti nad forumom svaki jebeni dan? mene takvi komentari momentalno razbijesne i izbace iz takta jer ne samo da ih dozivljavam kao uvredu nego jos gore, totalno pomanjkanje respekta. ono u stilu: ma pusti budalu neka sere i tako cemo ga mi obrlatit pa ce opet bit sve po starom ustvari necemo ga ni pitat ima da bude kako mi kazemo i slus. vi ste moju dobrotu protumacili kao slabost i onda ako ne uzvratim na ponizavanje jer sam dobar vi to shvatite kao dokaz da sam tupasta naivna dobricina koga je beskrajno lako manipulirati. nece to tako ici.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost sub lis 18, 2014 9:10 pm

Toro je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
1. sereš ti ko foka bole tebe fermentirana jaja kaj ja ne odobravam  Laugh
2. mi smo to malo mjesto na serveru a ti nas svako malo jebeš ugasit ću , ugasit ću
3 zubo
4. nemreš   Love svati već jednom. Amen

ma nemozete mi to raditi. shvati to ozbiljno. ovakvim infantilnim komentarima natjerat ce te me da ugasim forum. ja o tome pricam. pricam o tome kako me vi zaista ne shvacate ozbiljno mislite li zaista da ja nemam drugog posla u zivotu nego bdjeti nad forumom svaki jebeni dan? mene takvi komentari momentalno razbijesne i izbace iz takta jer ne samo da ih dozivljavam kao uvredu nego jos gore, totalno pomanjkanje respekta. ono u stilu: ma pusti budalu neka sere i tako cemo ga mi obrlatit pa ce opet bit sve po starom ustvari necemo ga ni pitat ima da bude kako mi kazemo i slus. vi ste moju dobrotu protumacili kao slabost i onda ako ne uzvratim na ponizavanje jer sam dobar vi to shvatite kao dokaz da sam tupasta naivna dobricina koga je beskrajno lako manipulirati. nece to tako ici.
odi vrit ne da mi se više
ma tebe bi razbjesnilo da sam  prdnula
aj budi dobar i malo šuti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Buffy sub lis 18, 2014 9:36 pm

dromsin je napisao/la:Nebi sad baš spominjala nikog za primjer da se ne uvrjedi ali prepoznat će se sami jer to su oni koji su sad  pitomi i žele jednu laganu spiku bez tenzija. To nema veze sa godinama, ispucali se ljudi, dojadio im verbalni karate ( skoro 10 godina).

Valjda ja znam s čime ima veze, kad o sebi govorim, ti imaš pravo na svoj umišljaj.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost sub lis 18, 2014 9:45 pm

Buffy je napisao/la:
dromsin je napisao/la:Nebi sad baš spominjala nikog za primjer da se ne uvrjedi ali prepoznat će se sami jer to su oni koji su sad  pitomi i žele jednu laganu spiku bez tenzija. To nema veze sa godinama, ispucali se ljudi, dojadio im verbalni karate ( skoro 10 godina).

Valjda ja znam s čime ima veze, kad o sebi govorim, ti imaš pravo na svoj umišljaj.
ma nisam na tebe mislila. Mislila sam na Iluziju koja kaže da se smirila, da je to valjda zbog godina. A i Sara ne želi i neće joj se, onim tempom kak je prije. Neke druge stvari su joj postale važnije. Na njih sam mislila.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Buffy sub lis 18, 2014 9:58 pm

Od kad sam prešla pedesetu, kad god se spomenu godine, meni je to automatski vezano za mene Grin

Koliko vidim nije se smirila, neko vrijeme je nije bilo, eno je opet juri po ViPu i prepire čija baba peder Plain

Danas me dečec koji nam kuha makrobiotiku za male nofce tak da mi se ne isplati upaliti štednjak, zamolio da mu napišem ono što mi se događalo zadnjih mjesec dana, jer mu je strašno zanimljiva priča kak sam nastradala na hodočašću. Meni smešno, ali eto, sutra mu pišem, pa će on to staviti kao dio nekog svog pisanja o ljudima.

Ljetos, imala sam puno toga prepričati Whisp, o mom kumčetu, plesnom kampu u Italiji, djeci koju sam išla gledati na završnu predstavu misleći da ću jedva izdržati, a na kraju me dlanovi boljeli od pljeskanja.

Ništa ja to nisam napisala na forumu, jednostavno me povuče dan i pomislim da možda sve to skupa i nije toliko važno.

Ali jako volim pročitati kada netko drugi tako nešto napiše.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost sub lis 18, 2014 10:07 pm

Buffy je napisao/la:Od kad sam prešla pedesetu, kad god se spomenu godine, meni je to automatski vezano za mene Grin

Koliko vidim nije se smirila, neko vrijeme je nije bilo, eno je opet juri po ViPu i prepire čija baba peder Plain

Danas me dečec koji nam kuha makrobiotiku za male nofce tak da mi se ne isplati upaliti štednjak, zamolio da mu napišem ono što mi se događalo zadnjih mjesec dana, jer mu je strašno zanimljiva priča kak sam nastradala na hodočašću. Meni smešno, ali eto, sutra mu pišem, pa će on to staviti kao dio nekog svog pisanja o ljudima.

Ljetos, imala sam puno toga prepričati Whisp, o mom kumčetu, plesnom kampu u Italiji, djeci koju sam išla gledati na završnu predstavu misleći da ću jedva izdržati, a na kraju me dlanovi boljeli od pljeskanja.

Ništa ja to nisam napisala na forumu, jednostavno me povuče dan i pomislim da možda sve to skupa i nije toliko važno.

Ali jako volim pročitati kada netko drugi tako nešto napiše.
a da znaš da bi i nas sigurno zanimalo kaj ti se dogodilo. Sad napravi c/p kad dečec sastavi priču.
Kolko si mlađa od Ilizije?  Laugh
Tak bum odmah znala kolko imaš  Wink

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Buffy sub lis 18, 2014 10:11 pm

Možda i bum, bilo je napeto Cool

Imam 51, a neznam koliko točno Iluzija ima, možda par godina više... Wink
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost sub lis 18, 2014 10:15 pm

Buffy je napisao/la:Možda i bum, bilo je napeto Cool

Imam 51, a neznam koliko točno Iluzija ima, možda par godina više... Wink
ona je mislim 59-o godište , ja sam 58-o godište ko i Pop
jako me uzbudil onaj tip na netu kojeg je nakeljil Pop
pa sva trfljam nešto


Zadnja promjena: dromsin; sub lis 18, 2014 10:17 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost sub lis 18, 2014 10:16 pm

Buffy je napisao/la:Možda i bum, bilo je napeto Cool

Imam 51, a neznam koliko točno Iluzija ima, možda par godina više... Wink
nemoj nas ostaviti u mraku ko Baza
Mislim na onu sliku   zubo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by whisperer ned lis 19, 2014 1:14 am

Često, kada se postave slična pitanja (a posljednjih se godina stalno susrećemo s njim), o propadanju ovakve forme internet komunikacije, dobivam dojam da se ljudi jako zabrinjavaju oko istog. Gdje su svi ti ljudi koji su nekada pisali, kamo su nestali? Pa ja vjerujem da velika većina nije nigdje nestala i da se svi muvaju oko istih meta i odstojanja, samo im se više ne da. Virnu i odlepršaju u drugo utočište kojeg se još nisu zasitili. Onda se malo zabrinem i ja pa se upitam uhvaćena nespremno koja je moja građanska dužnost naspram foruma i kako njime doprinosim društvu. Happy Happy . Budući da nakon kratkog razmišljanja shvatim kako ne pridonosim ničemu osim meni samoj moju osobnu satisfakciju, a da pritom nemam ni u primisli uzurpirati ničije pravo na mišljenje, izbor i djelovanje, zabrinem se što nam se desilo s društvom koje jer internetno strahovito željna razgovora dok su u realnosti nepristupačni, nervozni, užurbani, a što sam, usput, djelomično i dotakla na temi usamljenosti i nesocijalizaciji. Mobiteli, televizori, kućanski aparati su potrošna roba, a način kako ćemo se njima koristiti postaje s vremenom identično trošan. Nekada su bili uzbudljivi chatovi, pa messangeri, (pretpostavljam zbog samog čina neizvjesnoti kome pišeš) zatim forumi, pa ostale društvene mreže. Ispipali smo, isprobali, prežvakali.. po meni i dobro je da je tako jer je neko prirodno stanje čovjeka da djeluje i da se muva dalje od jedne točke, raste, širi se, pa mu se usput mijenja i potreba načina komuniciranja. Ugodnije mi je dolaziti na takva mjesta kada sam za njih raspoložena, nego li da imam obavezu pisanja radi pisanja, jer sam nekome nešto dužna ili se to od mene očekuje. Jednostavno postoje periodi kada na ovakva mjesta, zbog nekakvih okolnosti, češće svraćaš, a ponekad te obaveze poguraju u drugom smjeru. Za sto godina imat' ćemo i tu mogućnost gurati glavu kroz ekrane i ulaziti u tuđe dnevne boravke, a kada i to dosadi, valjda će se ljudi opet naći shodnim više družiti se u stvarnosti. Meni osobno je sva ta internet tehnologija počela ići na živce, na cesti se sudaraš sa 15 ljudi jer gledaju u mobitele, sudariš se vozilom sa tipom jer razgovara na istom, žena vozi po pločniku jer ne može naći tipku send, druga me zgazi u plićaku jer ulazi sa ogromnim televizorom uslikati dijete pa me ne  vidi.. a kada nekoga upitaš da ti odgovori na pitanje, uzvrati ti protupitanjem; a koliko kartica odgovor mora imati? Ma hajd' k vragu! Happy

Inače, ljudi komuniciraju na netu identično kako komuniciraju i doma. Nema tu nekih posebnih razlika u komunikacijama.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by whisperer ned lis 19, 2014 1:44 am

Da, Buffica, trebat ću tebe i jedan tvoj solilokvij uskoro. Daj mi znak kada budeš raspoložena za mene. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost ned lis 19, 2014 5:58 am

whisperer je napisao/la:Često, kada se postave slična pitanja (a posljednjih se godina stalno susrećemo s njim), o propadanju ovakve forme internet komunikacije, dobivam dojam da se ljudi jako zabrinjavaju oko istog. Gdje su svi ti ljudi koji su nekada pisali, kamo su nestali? Pa ja vjerujem da velika većina nije nigdje nestala i da se svi muvaju oko istih meta i odstojanja, samo im se više ne da. Virnu i odlepršaju u drugo utočište kojeg se još nisu zasitili. Onda se malo zabrinem i ja pa se upitam uhvaćena nespremno koja je moja građanska dužnost naspram foruma i kako njime doprinosim društvu. Happy Happy . Budući da nakon kratkog razmišljanja shvatim kako ne pridonosim ničemu osim meni samoj moju osobnu satisfakciju, a da pritom nemam ni u primisli uzurpirati ničije pravo na mišljenje, izbor i djelovanje, zabrinem se što nam se desilo s društvom koje jer internetno strahovito željna razgovora dok su u realnosti nepristupačni, nervozni, užurbani, a što sam, usput, djelomično i dotakla na temi usamljenosti i nesocijalizaciji. Mobiteli, televizori, kućanski aparati su potrošna roba, a način kako ćemo se njima koristiti postaje s vremenom identično trošan. Nekada su bili uzbudljivi chatovi, pa messangeri, (pretpostavljam zbog samog čina neizvjesnoti kome pišeš) zatim forumi, pa ostale društvene mreže. Ispipali smo, isprobali, prežvakali.. po meni i dobro je da je tako jer je neko prirodno stanje čovjeka da djeluje i da se muva dalje od jedne točke, raste, širi se, pa mu se usput mijenja i potreba načina komuniciranja. Ugodnije mi je dolaziti na takva mjesta kada sam za njih raspoložena, nego li da imam obavezu pisanja radi pisanja, jer sam nekome nešto dužna ili se to od mene očekuje. Jednostavno postoje periodi kada na ovakva mjesta, zbog nekakvih okolnosti, češće svraćaš, a ponekad te obaveze poguraju u drugom smjeru. Za sto godina imat' ćemo i tu mogućnost gurati glavu kroz ekrane i ulaziti u tuđe dnevne boravke, a kada i to dosadi, valjda će se ljudi opet naći shodnim više družiti se u stvarnosti. Meni osobno je sva ta internet tehnologija počela ići na živce, na cesti se sudaraš sa 15 ljudi jer gledaju u mobitele, sudariš se vozilom sa tipom jer razgovara na istom, žena vozi po pločniku jer ne može naći tipku send, druga me zgazi u plićaku jer ulazi sa ogromnim televizorom uslikati dijete pa me ne  vidi.. a kada nekoga upitaš da ti odgovori na pitanje, uzvrati ti protupitanjem; a koliko kartica odgovor mora imati? Ma hajd' k vragu! Happy

Inače, ljudi komuniciraju na netu identično kako komuniciraju i doma. Nema tu nekih posebnih razlika u komunikacijama.
bravo djete, sjedi flower

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost ned lis 19, 2014 9:48 am

dromsin je napisao/la:
Toro je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
1. sereš ti ko foka bole tebe fermentirana jaja kaj ja ne odobravam  Laugh
2. mi smo to malo mjesto na serveru a ti nas svako malo jebeš ugasit ću , ugasit ću
3 zubo
4. nemreš   Love svati već jednom. Amen

ma nemozete mi to raditi. shvati to ozbiljno. ovakvim infantilnim komentarima natjerat ce te me da ugasim forum. ja o tome pricam. pricam o tome kako me vi zaista ne shvacate ozbiljno mislite li zaista da ja nemam drugog posla u zivotu nego bdjeti nad forumom svaki jebeni dan? mene takvi komentari momentalno razbijesne i izbace iz takta jer ne samo da ih dozivljavam kao uvredu nego jos gore, totalno pomanjkanje respekta. ono u stilu: ma pusti budalu neka sere i tako cemo ga mi obrlatit pa ce opet bit sve po starom ustvari necemo ga ni pitat ima da bude kako mi kazemo i slus. vi ste moju dobrotu protumacili kao slabost i onda ako ne uzvratim na ponizavanje jer sam dobar vi to shvatite kao dokaz da sam tupasta naivna dobricina koga je beskrajno lako manipulirati. nece to tako ici.
odi vrit ne da mi se više
ma tebe bi razbjesnilo da sam  prdnula
aj budi dobar i malo šuti

dromsin je napisao/la:3. Baš me jebeš sa tim registriranjem jel. Moja stvar hoću ili neću kaj te briga.

gle sta ti radis. kad se tebe pika odmah grubo das do znanja gdje su granice i nema dalje, ali kad ti druge pikas onda nema granica cak i onda kad taj drugi jasno postavi granicu ti tu granicu ignoriras i bezobrazno ju preskocis. nije to samo tvoj problem to je problem mnogih hrvata i hrvatica

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Gost ned lis 19, 2014 10:50 am

whisperer je napisao/la:Često, kada se postave slična pitanja (a posljednjih se godina stalno susrećemo s njim), o propadanju ovakve forme internet komunikacije, dobivam dojam da se ljudi jako zabrinjavaju oko istog. Gdje su svi ti ljudi koji su nekada pisali, kamo su nestali? Pa ja vjerujem da velika većina nije nigdje nestala i da se svi muvaju oko istih meta i odstojanja, samo im se više ne da. Virnu i odlepršaju u drugo utočište kojeg se još nisu zasitili. Onda se malo zabrinem i ja pa se upitam uhvaćena nespremno koja je moja građanska dužnost naspram foruma i kako njime doprinosim društvu. Happy Happy . Budući da nakon kratkog razmišljanja shvatim kako ne pridonosim ničemu osim meni samoj moju osobnu satisfakciju, a da pritom nemam ni u primisli uzurpirati ničije pravo na mišljenje, izbor i djelovanje, zabrinem se što nam se desilo s društvom koje jer internetno strahovito željna razgovora dok su u realnosti nepristupačni, nervozni, užurbani, a što sam, usput, djelomično i dotakla na temi usamljenosti i nesocijalizaciji. Mobiteli, televizori, kućanski aparati su potrošna roba, a način kako ćemo se njima koristiti postaje s vremenom identično trošan. Nekada su bili uzbudljivi chatovi, pa messangeri, (pretpostavljam zbog samog čina neizvjesnoti kome pišeš) zatim forumi, pa ostale društvene mreže. Ispipali smo, isprobali, prežvakali.. po meni i dobro je da je tako jer je neko prirodno stanje čovjeka da djeluje i da se muva dalje od jedne točke, raste, širi se, pa mu se usput mijenja i potreba načina komuniciranja. Ugodnije mi je dolaziti na takva mjesta kada sam za njih raspoložena, nego li da imam obavezu pisanja radi pisanja, jer sam nekome nešto dužna ili se to od mene očekuje. Jednostavno postoje periodi kada na ovakva mjesta, zbog nekakvih okolnosti, češće svraćaš, a ponekad te obaveze poguraju u drugom smjeru. Za sto godina imat' ćemo i tu mogućnost gurati glavu kroz ekrane i ulaziti u tuđe dnevne boravke, a kada i to dosadi, valjda će se ljudi opet naći shodnim više družiti se u stvarnosti. Meni osobno je sva ta internet tehnologija počela ići na živce, na cesti se sudaraš sa 15 ljudi jer gledaju u mobitele, sudariš se vozilom sa tipom jer razgovara na istom, žena vozi po pločniku jer ne može naći tipku send, druga me zgazi u plićaku jer ulazi sa ogromnim televizorom uslikati dijete pa me ne  vidi.. a kada nekoga upitaš da ti odgovori na pitanje, uzvrati ti protupitanjem; a koliko kartica odgovor mora imati? Ma hajd' k vragu! Happy

Inače, ljudi komuniciraju na netu identično kako komuniciraju i doma. Nema tu nekih posebnih razlika u komunikacijama.

to pokusavam objasniti. ali nemogu tako kao ti jer sam rastrzan na sto strana i jednostavno me nije volja objasnjavati svaki detalj. i ja bih volio biti samo forumas vulgaris i ne imati obavezu dolaziti na forum ali posto jesam vlasnik imam tu obavezu. isto kao kad bih bio voditelj neke udruge imao bih obavezu se brinuti za udrugu. clanovi udruge su clanovi koji dolaze i odlaze kad odu iz misli im nestane ta udruga nisu optereceni ali onaj koji vodi udrugu itekako je opterecen jer mu je udruga ili forum itekako obaveza i teret i jedan dio svjesno ili podsvjesno mu je stalno vezan za forum udrugu bio u udruzi ili van nje. kad se ta obaveza kompenzira nekom drugom vrijednoscu koja ne mora biti novac nego jednostavno zadovoljstvo da radis nesto dobro i da to ljudi cijene stvar sljaka. onog momenta kad ti to prestane biti zadovoljstvo iz raznoraznih razloga objektivnih ili subjektivnih onda je problem. onda to pocinje biti kocnica i teret koji vise nemozes nositi. zato trazim da netko od vas preuzme forum jer ja to vise ne mogu i ne zelim jer imam milijun drugih obaveza. sad ce netko rec a zakacio si se s Darlom i dobio po nosu placipicko. ne, nije to razlog, ta epizoda je samo ubrzala moju odluku koju bih ja bio vama tako i tako prezentirao u vrlo bliskoj buducnosti. tako ako netko zeli preuzet forum ja mu ga/joj dajem odmah. ako ne bude zainteresiranih forum cu nazalost morati ugasiti.
netko ce reec iz svoje perspektive i tocke gledista: pa nije ti to nikakva tlaka nes ti foruma kao da je problem imat tu obavezu.
meni je to vec odavno postao problem jer mi ta obaveza stvara negativne posljedice u mom poslu u rl. kako se nitko nikad nije ni zapitao kakav to ja posao imam da nemogu vodit forum, nema ni potrebe da objasnjavam kompleksnost mog posla.

sto se tice foruma kao medija, ne smatram da su forumi passe upravo suprotno forumi imaju svoju edukativnu i drustvenu funkciju i ako se taj medij ne zloupotrebljava funkcionira dobro. medjutim, primjetio sam da e forumi osipaju u hrvatskoj po mom misljenju zato jer se potrosila "materia prima" dok su se ljudi upoznavali da bi se kasnije svadjali kad je cilj i vrh foruma bio nekog verbalno zgazit ili coporativno izmasakrirati onda su forumi funkcionirali. cim bi ispala neka frka i makljaza evo stotinu forumasa lesinara zednih krvi kako orgazmiraju na tudjoj nesreci. cim je toga nestalo nestalo je i 90% forumasa da bi se nepogrijesivo vratili na iducu krvolocnu seansu. eto to je doseg i bit forumasenja u hrvata.
postoje casni iznimci kao sto je Ligeja i jos poneki drugi koji su van tog zacaranog kruga i zbog njih bi ovaj forum trebao postojati i dalje jer imaju puno dobrih stvari za reci odnosno napisati.

dakle, moj zakljucak je da forumi nisu passe nego da su ljudi ograniceni barem vecina a vecina se pika. ljudi su ograniceni jer im je plafon trac, spletke, lesinarenje i podjebavanje drugih. to je drustvo u kojem zivimo. cim treba upregnuti mozak i poceti pisati o stvarima koje su na visem levelu e to ne forum se rasipa i ostane nekoliko forumasa. kao sto kaze Pizda: dok se ne cuje lom hrskavice dok nema krvi mrtvih i ranjenih forum je prazan.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Koja je poanta foruma? Empty Re: Koja je poanta foruma?

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 4. 1, 2, 3, 4  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.