Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Topic od snova

+4
Buffy
besposlenpop
whisperer
saritica
8 posters

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* sri oľu 23, 2016 11:12 am

hvala zenske Happy ... zapravo sam htjela vas savijet da li da uzmem nakit ili ukras za komodin. posto bulder nije od nakita ( cak mi je i novi novcati sat prepustio :*  ) mislila sam ukras da mu bude pored, dok spava. opet ne znam kako djeluje ako nije u kontaktu sa tijelom. 

malo cu prouciti ali zahvaljujuci vama i pipiju ( citala !! ) odlucila sam se bas bas za kristal/kamen .....



sada idem nastaviti raditi. puno posla, puno papira ......


se vedemo :*
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by whisperer sri oľu 23, 2016 1:00 pm

besposlenpop je napisao/la:Ja tam tračam Čerge da su se raspisali o kamenju i hiromantiji, a ispada da je to svugde.  tongue

Nisam razumijela, gdje svugdje? Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by whisperer sri oľu 23, 2016 1:16 pm

Tomica.Bombadil je napisao/la:

Malo sam zabrazdila s tim lijepim "kamenčićima" pa sad svakog tko ima nešto reći o njima vrlo pažljivo slušam ili čitam. Vele da je Enciklopedija kristala još uvijek jedna od najboljih knjiga o toj tematici. Također Judy Hall autorica.. Happy

Na ovoj je stranici, zapravo, citiraju.

http://www.prirodnolijecenje.net/gorskikristal.html

Ovi moji su bili zavezani u lijepoj platnenoj vrećici koju sam na povratku doma istresla na stol. Bio je to prekrasan prizor raznobojnih i raznolikih kamenčića, no isto se sjećam da ih nisam sve htjela zadržati. Iracionalna odluka, možda od onog ostatka što sam čula kroz šum vlaka da "nisu svi dobri". Odabrala sam par po defoultu i posvetila se njima. Baš kao i prema živim bićima i osobama, netko ti paše, netko ne... no isto smatram da koji god odabereš, naći ćeš neku poveznicu s njim jer smo puni unutarnjih mijena. Ono što je zaista sve te kristale krasilo jest da su trošni... promijene boje oniksa sam sebi interpretirala kao vlastite promjene raspoloženja. Happy Što se knjiga tiče, "biblija" je dobra za početnike, na neki način za ulazak u svijet kristala. No, toliko ima smjerova u alternativnom svijetu koji se bave energijama i vibracijama da su neke stvari već znane jer ih susrećeš kroz druge vibracije, pa se tako i odabiru i štiva. Enciklopedija je dosta detaljnija, npr. Osobno sa kristalima nisam nikada bila opsesivno okupirana jer je u mom domu uvijek neka promenada tih energija pa je bila sastavni dio života. I danas imam na ulazku u kuću anđeoske karte i oni koji me već poznaju, već na vratima uvlače ruku u košaricu i s anđeoskom porukom se "pozdravimo" u dan. Odbijam negativu na sve moguće načine, tjeram i takve ljude od sebe pa mi po "folkloru" razmišljanja priča o energijama uvijek privlači. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by whisperer sri oľu 23, 2016 1:20 pm

darla_ je napisao/la:A vidi materijala, cool Sysy  cheers ... vec par dana razmisljam o tome kako bi valjalo barem probati naci ekipu koja bi htjela napraviti bas znanstveno neko istrazivanje o utjecaju kristala na ljudsko tijelo, fizicara dovoljno puknutih bi se naslo, problem su biolozi, to zadrto  Grin.
Podosta zadrto..... Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by whisperer sri oľu 23, 2016 1:22 pm

Što se buildera tiče, meni on po nekom feelingu ne paše za te nakite ili bilo što što ima dublja energetska značenja. Ali ti mu možeš odabrati neki komad kao zaštitnički i staviti mu u auto na retrovizor ili na neko prikladno mjesto u domu, muški vole te seljačke fore tipa jak, snažan i moćan, pa mu izmisliš neku "power" priču, on u to povjeruje i svi sretni. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by besposlenpop sri oľu 23, 2016 3:51 pm

whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:Ja tam tračam Čerge da su se raspisali o kamenju i hiromantiji, a ispada da je to svugde.  tongue

Nisam razumijela, gdje svugdje? Happy
Pa tu.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* sri oľu 23, 2016 4:35 pm

whisperer je napisao/la:Što se buildera tiče, meni on po nekom feelingu ne paše za te nakite ili bilo što što ima dublja energetska značenja. Ali ti mu možeš odabrati neki komad kao zaštitnički i staviti mu u auto na retrovizor ili na neko prikladno mjesto u domu, muški vole te seljačke fore tipa jak, snažan i moćan, pa mu izmisliš neku "power" priču, on u to povjeruje i svi sretni. Happy
u biti, dobro kazes. on vizuelno nije tip od nakita ni  suncanih naocala. vrlo je jednostavan tip. 
umno je vrlo jak, samosvjestan i izgradjen kako je on  to sebi  zacrtao i rijetko ga sta moze poljuljati. upravo zbog toga, tesko da ce staviti lancic sa kamencicem oko vrata kao asesoar a jos manje ako mu kazem da ce ga to pomladiti, proljepsati i takve spike  Laugh jedino mozda u svrhu zdravlja ( boli ga vec mjesec dana neki misic/zivac - a meni se to cini kao bubreg ) pokusala bi mu kupiti narukvicu diskretnog dizajna sa kamenom/mineralom ili kristalom koji bi odgovarao nekakvom nadopunjavanju energijom i djelovao na dobrobit organizma ..... no ne znam hoce li ni to nositi. zato vazem izmedju izbora i druge varijante, nesto za na policu, uz uzglavlje ili slicno .... Happy
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Buffy pet oľu 25, 2016 6:40 pm

whisperer je napisao/la:
Buffy je napisao/la:Kristali su ono što smo i mi, dio Zemlje na kojj smo nastali, ništa različito od vode i zemlje, stoga je povezanost logična Happy

Da, vrlo povezano sa mikro i makro kozmosom.. počevši od samog disanja i sitnih odnosa, pa do onih veći promjena. Tako da bih ja nebo i svemir lako pripojila u priču. Happy

Evo, stranica od frendice na FB_u, lijepi nakit:

https://www.facebook.com/ZASU-435572393154164/

Inače, iz iskustva znam da mi difinitivno neki od kristala u blizini ne odgovaraju, promijene boju.

Naručila, jedva čekam da dođe Happy
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost sri svi 25, 2016 6:50 pm

whisperer je napisao/la:
Tomica.Bombadil je napisao/la:

Malo sam zabrazdila s tim lijepim "kamenčićima" pa sad svakog tko ima nešto reći o njima vrlo pažljivo slušam ili čitam. Vele da je Enciklopedija kristala još uvijek jedna od najboljih knjiga o toj tematici. Također Judy Hall autorica.. Happy

Na ovoj je stranici, zapravo, citiraju.

http://www.prirodnolijecenje.net/gorskikristal.html

Ovi moji su bili zavezani u lijepoj platnenoj vrećici koju sam na povratku doma istresla na stol. Bio je to prekrasan prizor raznobojnih i raznolikih kamenčića, no isto se sjećam da ih nisam sve htjela zadržati. Iracionalna odluka, možda od onog ostatka što sam čula kroz šum vlaka da "nisu svi dobri". Odabrala sam par po defoultu i posvetila se njima. Baš kao i prema živim bićima i osobama, netko ti paše, netko ne... no isto smatram da koji god odabereš, naći ćeš neku poveznicu s njim jer smo puni unutarnjih mijena. Ono što je zaista sve te kristale krasilo jest da su trošni... promijene boje oniksa sam sebi interpretirala kao vlastite promjene raspoloženja. Happy Što se knjiga tiče, "biblija" je dobra za početnike, na neki način za ulazak u svijet kristala. No, toliko ima smjerova u alternativnom svijetu koji se bave energijama i vibracijama da su neke stvari već znane jer ih susrećeš kroz druge vibracije, pa se tako i odabiru i štiva. Enciklopedija je dosta detaljnija, npr. Osobno sa kristalima nisam nikada bila opsesivno okupirana jer je u mom domu uvijek neka promenada tih energija pa je bila sastavni dio života. I danas imam na ulazku u kuću anđeoske karte i oni koji me već poznaju, već na vratima uvlače ruku u košaricu i s anđeoskom porukom se "pozdravimo" u dan. Odbijam negativu na sve moguće načine, tjeram i takve ljude od sebe pa mi po "folkloru" razmišljanja priča o energijama uvijek privlači. Happy


Potpuno sam zaboravila na kojim smo sve temama razgovarale o kristalima, htjedoh prepričati jedan ovotjedni san i ugledam odgovor. Stvarno sam fazno pomaknuta; većina stvari, razgovora, događaja odluta mi negdje putem (općenito sad govorim).. Mislim da mi treba uzemljenje. Opet sam previše "unutra".

Ali zgodno da se ovdje osvrćeš na energetska strujanja i mijene. I dalje sam u tom kristalnom svijetu i izgleda da nije neki prolazni hir. Razgovarala sam s jednim poznanikom iscjeliteljem pa mi je spomenuo da su neki kristali doslovno "mrtvo kamenje". Ne zna zašto se to dešava, ali pretpostavlja da je uzrok tome način na koji su odlomljeni od cjeline. Veli mi da je znao, iz zdjele prepune gorskih kristala, izvući tek nekoliko koji su bili "živi". Isto tako, izgleda da veličina kristala ne igra neku bitnu ulogu. Najživlji, prepuni energije na koje je naišao, zapravo, bili su podosta maleni. Happy Tako ga je privukao jedan Botswana ahat kojeg uvijek nosi sa sobom. Najbolji način je držati ih u ruci nekoliko minuta i pokušati ih osjetiti. Ako ne uspijemo, prebacimo ga u drugu jer ruke nam nisu jednako osjetljive. S druge strane, meni to baš ne pomaže jer zbog loše periferne cirkulacije ne mogu baš sigurno zaključiti osjećam li protok energije pa se pouzdam u - oči. Happy Nekako mislim da su oči također vođene našim energetskim sustavom, očitanjem energije, pa kad me neki kristal jako privuče, to ne znači da sam fascinirana njegovom ljepotom, već reagiram na njegovu energiju.. Može mi se pričiniti da sam fascinirana ljepotom, ali zapravo je uzrok malo drugačije naravi. Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by whisperer uto svi 31, 2016 3:08 pm

Pretpostavljam da su ruke specifične po tome što je svaki prst nosilac određene energije koja je povezana sa specifičnim dijelom tijela i organa. Dlanovi, kao i stopala, imaju vrlu složenu građu, samo u njima nalazi se više od polovice kostiju cijelog tijela.. a između svih tih koskica su specifične akupulturne točke. Ako ti je slaba cirkulacija, čini mi se da je u tom slučaju ipak funkcionalnije imati ih u dlanovima baš iz razloga što ne osjećaš strujanje. Oči jesu specifične, ali mislim da kada se govori od primanju i davanju energija iz tog dijela, da se više misli na auru trećeg oka koja je kod nas najčešće zahrđana, ukoliko se intenzivno ne bavimo tim stvarima. To treće oko je povezano sa našim čakrama, pa se opet negdje vraćamo na tu povezanost iz samog centra tijela. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by besposlenpop sri lip 01, 2016 1:23 pm

Jutros sam prespaval sve alarme.  Plain ~ Topic od snova - Page 4 B010
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* sub lip 11, 2016 12:09 am

kak ti pope lijepo znaš ukomponirati svoje misli u bilo koji razgovor.
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by besposlenpop sub lip 11, 2016 10:35 pm

*madonna* je napisao/la:kak ti pope lijepo znaš ukomponirati svoje misli u bilo koji razgovor.
Pa ja ... kad je topik od snova, a zaspiš, kaj se bolje uklapa od toga.  Happy
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost sri lip 15, 2016 4:02 pm

besposlenpop je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:kak ti pope lijepo znaš ukomponirati svoje misli u bilo koji razgovor.
Pa ja ... kad je topik od snova, a zaspiš, kaj se bolje uklapa od toga.  Happy

Ovisi sanjaš li...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost sri lip 15, 2016 4:12 pm

whisperer je napisao/la:Pretpostavljam da su ruke specifične po tome što je svaki prst nosilac određene energije koja je povezana sa specifičnim dijelom tijela i organa. Dlanovi, kao i stopala, imaju vrlu složenu građu, samo u njima nalazi se više od polovice kostiju cijelog tijela.. a između svih tih koskica su specifične akupulturne točke. Ako ti je slaba cirkulacija, čini mi se da je u tom slučaju ipak funkcionalnije imati ih u dlanovima baš iz razloga što ne osjećaš strujanje. Oči jesu specifične, ali mislim da kada se govori od primanju i davanju energija iz tog dijela, da se više misli na auru trećeg oka koja je kod nas najčešće zahrđana, ukoliko se intenzivno ne bavimo tim stvarima. To treće oko je povezano sa našim čakrama, pa se opet negdje vraćamo na tu povezanost iz samog centra tijela. Happy
 Da, vezano uz ruke, dosad su mi bili pomalo smiješni naputci o nošenju prstena s određenim kristalom na određenoj ruci i određenom prstu. Međutim, naišla sam na jedno pojašnjenje koje ću u cijelosti prenijeti:


arthas10. decembar 2010. 21.34
Bok,

Zanima me na kojem prstu mi preporucas da nosim prsten hematita ili ametista? Koliko znam nije svejedno na kojem prstu nosis prsten. 

Jedino znam da je prstenjak na lijevoj ruci povezan linijom srca, dok za ostale prste ne znam sto predstavljaju. Citao sam o prstima i njihovom znacenju i cime su energetski povezani na internetu i naisao sam na brojne totalno kontradiktorne i imbecilne informacije (citaj previse astrologije). Probao sam eksperimentalno nosit prsten ametista na vise prstiju i mogu reci da na svakom prstu drugacije djeluje, da ne govorim da drugacije djeluje ako ga nosis recimo na desnoj ruci. 

Navedeno je na internetu da se recimo na odredenim prstima ne bi smjelo nositi prstenje zato jer moze izazvat blokadu.

Jos me zanima sto koja ruka predstavlja? 

Navodno kroz lijevu ruku ide tzv. tok energije, znaci ako zelimo nesto uzeti na sebe moramo nositi na lijevoj ruci, ako zelimo dati tj. siriti moramo nositi na desnoj ruci?

Pozdrav
----

Marko11. decembar 2010. 19.24
Arthas, prijatelju,
Desna ruka kod mušarca je ruka + faze energije, lijeva je - faza energije.
Desna ruka kod muškarca je sunčeva, lijeva mjesečeva.

Kod žene je to inverzno, dakle obratno.

Svi kristali koji podnose sunce su sunčevi i pripadaju desnoj ruci, oni koji se pune posredno preko drugih kristala su mjesečevi, pripadaju lijevoj ruci.

Desna ruka ima 3 merdidijana
Meridijan debelog crijeva povezan sa kažiprstom, samim tim sa korjenskom čakrom, kojoj pripada hematit.
Merdijan na domalom prstu se zove trostruki grijač, vezan je za termoregulaciju tijela.
Meridijan tankog crijeva ide preko malog prsta desne ruke, tanko crijevo je povezano sa sakralnom čakrom.

Lijeva ruka ima takođe 3 meridijana.
Meridijan srca je na vrhu malog prsta i vezan je sa srčanom čakrom.
Meridijan perikarda (srčane maramice) je na srednjem prstu.
Meridijan pluća ide od palca.

Na određenim prstima nošenje hematita može da izazove smirivanje i čišćenje tog energetskog centra, može i da zatvori taj energetski centar ako je previše otvoren. A sa ametistom (imaš i taj prsten) će sigurno da djeluje pročišćavajuće i relaksirajuće.

Što se tiče ruku i faza + i - obije su u igri i kad dajemo i kad uzimamo, naravno na energetskom nivou. Ako obratiš pažnju na utikač i utičnicu za struju, kako god je okreneš, ona radi Happy zato jer se zatvara strujno kolo, dakle dešava se protok.

Pri meditaciji ruke spajamo ako želimo da se dešava unutrašnje kruženje energije, a ako se samo punimo energijom, držimo ih odvojene povezani preko krunske čakre sa univerzalnom energijom.

Jedan odgovor na tvoje pitanje je malo polje da se objasni prilično složen princip meridijana i kruženja energije preko ruke.

U osnovi, ruke su produženi meridijani grlene čakre, a imaju tačke na sebi koji se preko grlene čakre spajaju sa ostalima.
Čakra koja je razvodna kutija svih meridijana je solarni pleksus, u ovom slučaju grlena čakra je mala razvodna kutija za te sporedne meridijane, kao što je za noge to korjenska, a za neke meridijane nogu sakralna čakra.

Kristal ima blage razlike u djelovanju u odnosu na ruku, zbog polarnosti ruku. Ne brini isto je finalno djelovanje, jer i kristal ima + i - fazu na sebi.

Pozdrav,
Marko

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by besposlenpop sri lip 15, 2016 10:29 pm

. je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:kak ti pope lijepo znaš ukomponirati svoje misli u bilo koji razgovor.
Pa ja ... kad je topik od snova, a zaspiš, kaj se bolje uklapa od toga.  Happy

Ovisi sanjaš li...
Uglavnom da ... al zaboravim kaj.  Silly
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost čet lip 16, 2016 2:02 pm

besposlenpop je napisao/la:
. je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:kak ti pope lijepo znaš ukomponirati svoje misli u bilo koji razgovor.
Pa ja ... kad je topik od snova, a zaspiš, kaj se bolje uklapa od toga.  Happy

Ovisi sanjaš li...
Uglavnom da ... al zaboravim kaj.  Silly
 
Kojeg se sna posljednjeg sjećaš? Happy O čemu je bilo?

---

Sanjala sam Lastu i njenu kćerkicu. Happy Ne sjećam se kako su izgledale, samo znam da su bile one. Bile smo u nekoj drugačijoj sadašnjosti i razgovarala sam s malenom. Pripremala sam je na put do Mjeseca i natrag. Pojašnjavala sam zašto je takvo putovanje čudesno i što će sve doživjeti... U istom tom snu, izrađivala sam kristalne skulpture i njima liječila ljude... Sjećam se najviše raspoloženja. Bila sam smireno radosna. Znam da smo živjele u nekakvom lijepom, gotovo utopijskom društvu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by besposlenpop pet lip 17, 2016 12:09 am

. je napisao/la:

 
Kojeg se sna posljednjeg sjećaš? Happy O čemu je bilo?

---
Pa velim ti da zaboravljam snove ... ak sam i neki u bliskoj prošlosti zapamtil, zaboravil sam na to do sljedeće noći.  Cool
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* pet lip 17, 2016 11:03 am

. je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
. je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Pa ja ... kad je topik od snova, a zaspiš, kaj se bolje uklapa od toga.  Happy

Ovisi sanjaš li...
Uglavnom da ... al zaboravim kaj.  Silly
 
Kojeg se sna posljednjeg sjećaš? Happy O čemu je bilo?

---

Sanjala sam Lastu i njenu kćerkicu. Happy Ne sjećam se kako su izgledale, samo znam da su bile one. Bile smo u nekoj drugačijoj sadašnjosti i razgovarala sam s malenom. Pripremala sam je na put do Mjeseca i natrag. Pojašnjavala sam zašto je takvo putovanje čudesno i što će sve doživjeti... U istom tom snu, izrađivala sam kristalne skulpture i njima liječila ljude... Sjećam se najviše raspoloženja. Bila sam smireno radosna. Znam da smo živjele u nekakvom lijepom, gotovo utopijskom društvu.


:*
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* pet lip 17, 2016 11:11 am

prije nego nastavim sa poslom, da napisem, ne toliko da podijelim sa vama vec da izbacim to iz sebe jer znam da bi ljudi kolutali ocima kada bi pocela pricati, mislim da se dusa moga tate umirila ili je pronasla svpje mjesto ili put. ili sam ja pocela prihvatati.

unazad cca 2 mjeseca sanjala sam tatu s druge strane ceste kako sece sa nasim psicem, oni su odlazili, on mirnim hodom a ona uz njega. bila je na uzici sto sa njim nikada nije, u nasih 17 godina .....  tad sam pomislila kako ce i ona uskoro mozda otici. i otisla je prije nesto manje od 3 tjedna.

uzasno su mi prazni momenti dana.
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost ned lip 19, 2016 10:53 am

Mislim da si jednom prilikom spomenula da ti je tata visok, duge kose. Sad kad si spomenula psica /17 godina je doista mnogo lijepih sjecanja :-) /, prolaze mi slike jednog covjeka koji bi mozda i odgovarao tom opisu. Moji zive na Turnicu. Cesto otidjem do njih nakon 22 ili se vrlo kasno vracam od njih.. Kako mi se poklopi taj tjedan. To je vec vrijeme, pogotovo ljeti, kad ugledam vise setaca s psima. Obicno naletim na jednu kratkokosu poznanicu koju pas vuce uzduz citave ulice. Bude smijesan prizor. Ali nailazila sam i na jednog visokog muskarca, sijede, duge kose svezane u rep. Mislim da je psic bio bijele boje, kitnjastog repica. :-) Ponekad bi mi bilo uzasno drago vidjeti ih jer bi mi pogled na njih presjekao napadaj panike, a znalo se dogoditi i da ga zaustave.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by besposlenpop ned lip 19, 2016 11:36 am

. je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
. je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Pa ja ... kad je topik od snova, a zaspiš, kaj se bolje uklapa od toga.  Happy

Ovisi sanjaš li...
Uglavnom da ... al zaboravim kaj.  Silly
 
Kojeg se sna posljednjeg sjećaš? Happy O čemu je bilo?
...
Evo - sinoć sam sanjal da je frend nabavil Ferrarija, da ga je držal u garaži koja je zgledala ko preuređena kuhinja i da mi je dal da ga upalim. Bilo je malo problema sa startanjem, al sam ga upalil. Brundal je nekak muklo, prigušeno, praktički se nije čul u kabini ... taman kad je otvaral vrata od garaže, pripišalo mi se - i tu je kraj snu.  Grin
Posle sam se čudil kak mu je unutrašnjost bila sva gumena, ko u Ladi il Stojadinu, a i dosta je bil komotan za uć ... jebeš Ferrari, rađe bi ćevape.  Cool
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* ned lip 19, 2016 10:44 pm

. je napisao/la:Mislim da si jednom prilikom spomenula da ti je tata visok, duge kose. Sad kad si spomenula psica /17 godina je doista mnogo lijepih sjecanja :-) /, prolaze mi slike jednog covjeka koji bi mozda i odgovarao tom opisu. Moji zive na Turnicu. Cesto otidjem do njih nakon 22 ili se vrlo kasno vracam od njih.. Kako mi se poklopi taj tjedan. To je vec vrijeme, pogotovo ljeti, kad ugledam vise setaca s psima. Obicno naletim na jednu kratkokosu poznanicu koju pas vuce uzduz citave ulice. Bude smijesan prizor. Ali nailazila sam i na jednog visokog muskarca, sijede, duge kose svezane u rep. Mislim da je psic bio bijele boje, kitnjastog repica. :-) Ponekad bi mi bilo uzasno drago vidjeti ih jer bi mi pogled na njih presjekao napadaj panike, a znalo se dogoditi i da ga zaustave.
da. to je bio moj otac.
sad si me rasplakala.

ali hvala ti....
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by whisperer ned lip 19, 2016 11:54 pm

Ma Lastice, zagrljaj. :*
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* pon lip 20, 2016 12:46 am

whisperer je napisao/la:Ma Lastice, zagrljaj. :*
... joj whisp, tnx  Love .... 
ovdje ponekad pisem o tome jer nemam s kim razgovarati. pa pisem kao u dnevnik. i ako nema odgovora takodjer dobro.u ovom trenutku i treba mi zagrljaj. ja sam jako emotivna a tata mi je uvijek govorio da sam emotivac kao i on i da ce me to unistiti.on je bio filozof po prirodi, vrlo nacitan i samoobrazovan covjek kompleksnog intelekta. slojevita licnost. 

smrt je sastavni dio svih nas i sto smo stariji, sa smrcu cemo se sve vise susretati. i sa time se mirimo, prihvacamo ju jer nemamo izbora ali moja patnja jest ogromna borba sa nekim sjecanjima i prebiranjma i pitanjma, spoznajama te konfliktima pozitivnih i  negativnih emocija. a najvise me boli njegova bol, sto se rastajao od moje curice, njegove Nefertiti Happy ..... on je bio prvi koji ju je nosio u rodilistu, ucio ju pisati, citati, jurio sa mnom na Kantridu nocu a na i najmanji njezin plac kada bi bila bolesna panicno bi ulijetao u sobu pitajuci sta treba bdio bi do jutra..... 

... samo nemojte da vam ispadam pateticna, ja samo ne znam ili ne mogu ponekad skrivati osjecaje. a i ovo sto pisem opet je pokrenuta lavina koja ce se zaustaviti kada umirim dusu .... 


Ligeja  Love .... o njemu sam mnogo naucila kada je otisao.  slusajuci od drugih stvari koje nisam imala pojma da postoje. da ima prijatelje. da ga ljudi vole. zaustavljali su me po cesti, mjesecima, ne vjerujuci da ga vise nema. govoreci o covjeku kojeg zapravo nisam poznavala .... onaj visoki covjek u pola godine otprilike mnogo je omrsavio no povezivala sam to sa godinama ili nervozom a nikako mogucom bolesti.  on uopce nije odavao godine koje je imao: podosta sportiva tip, prilicno samozatajan frajercic koji je redovno radio sklekove i pazio sta jede. bio je misicava figura, vrlo skladno i lijepo gradjen covjek , olicenje zdravlja , koji nam je u mjesec i pol dana priredio suocavanje sa surovom istinom i spoznajom o krhkosti  covjeka. njegova zelja u postelji bila je da jos jednom cita Hawkinga, no nije stigao do kraja....
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 4 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.