Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

crna kronika

4 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost sub lip 28, 2014 10:42 pm

Buffy je napisao/la:Ružno izgleda samo zbog djece, ali starog konja nije mi nimalo žao. Očigledno se cijeli život curčio, samo papci plaćaju alimentaciju, takvi frajeri kao on, nema šanse. Pa ga koštalo na kraju.

ne briga me sto je lik radio u zivotu. policija je prekrsila ovlasti, za mene su hrvatski policajci najobicniji zlocinci kriminalci. ja jebem mater oca zenu djecu svakom hrvatskom zlocincu koji nosi uniformu zlocinacke policije koliko policajaca ne placa alimentaciju? pa ih nitko ne izbacuje iz njihovih smrdljivih stanova. koliko zlocinaca i ratnih profitera zivi u ovoj septickoj jami pa ih zlocinacka policija nema muda izbacit iz njihovih pokradenih dvoraca. neka krenu od ivice todorica ako su takvi hrabrise. jebote obukli su se ko da idu na prvu crtu bojisnice a ono pred njima klinci i par staraca. FUJ, JEBEM IM MATER HRVATSKU!!!

BALKANCI SMRDLJIVI HRVATI BALKANCI. GOVNA SMRDLJIVA, SITNE DUSE. JEBEM IM MAJKU ZLOCINACKU HRVATSKU KOJA IH JE IKAD ISPLJUVALA IZ SMRDLJIVE GNJILE HRVATSKE PICKE.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Buffy sub lip 28, 2014 11:46 pm

Provode sudsku odluku, kad je takav frajer da samo štanca decu, neka i plati. Jasno da postoje kaste i da se određene ne diraju, ali to nije issue ovdje, issue je da nije pitao je li mu dijete gladno, boso i žedno, a svojim postupcima je doveo do toga da će mu i ova djeca biti u sličnoj situaciji. Seronja.

Hrvatica sam, ali niti sam smdrljiva, niti sve ostale uvrede koje si naveo, a koje ti kao pod krinkom bijesa na nepravdu obilato sipaš ovuda. 

Nema potrebe to raditi, jasno je da mrziš Hrvate i Hrvatsku, ne treba čekati da se objavi ovakva ili slična vijest, otvori temu i svaki dan po jedan izbljuv o Hrvatima, da ti bude lakše.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost sub lip 28, 2014 11:59 pm

Buffy je napisao/la:Provode sudsku odluku, kad je takav frajer da samo štanca decu, neka i plati. Jasno da postoje kaste i da se određene ne diraju, ali to nije issue ovdje, issue je da nije pitao je li mu dijete gladno, boso i žedno, a svojim postupcima je doveo do toga da će mu i ova djeca biti u sličnoj situaciji. Seronja.

Hrvatica sam, ali niti sam smdrljiva, niti sve ostale uvrede koje si naveo, a koje ti kao pod krinkom bijesa na nepravdu obilato sipaš ovuda. 

Nema potrebe to raditi, jasno je da mrziš Hrvate i Hrvatsku, ne treba čekati da se objavi ovakva ili slična vijest, otvori temu i svaki dan po jedan izbljuv o Hrvatima, da ti bude lakše.

i nazisti su provodili sudsku odluku kad su zidove slali u konc logore.

tuzila ga je i izbacila iz kuce navodna kcerka za koju se jos utvrdjuje da li mu je prava kcerka.

ne mrzim hrvate, hrvati mrze sami sebe i bjesomucno se trude da budu omrazeni. ti meni spocitavas verbalno nasilje i protiv si nasilja a hrvatska drzava svakodnevno vrsi nasilje nad tobom a i ostalima na bezbroj puno nacina. znaci ako sam ja nasilan to je no-no condition i za svaku osudu, ako je zlocinacka vlast nasilna its ok.

ja sam protiv zakona koji su napravljeni tako da pogoduju uskom krugu izabranih kriminalaca koji sebe nazivaju rvackom elitom. a na stetu vecine. svaki takav zakon i postupanje po istom za mene je veleizdaja i teski zlocin, takve zakone treba mijenjati i one koji su ih napisali i one koji su ih izglasali i one koji ih provode treba streljati bez milosti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Buffy ned lip 29, 2014 12:19 am

escaped je napisao/la:i nazisti su provodili sudsku odluku kad su zidove slali u konc logore.

tuzila ga je i izbacila iz kuce navodna kcerka za koju se jos utvrdjuje da li mu je prava kcerka.

ne mrzim hrvate, hrvati mrze sami sebe i bjesomucno se trude da budu omrazeni. ti meni spocitavas verbalno nasilje i protiv si nasilja a hrvatska drzava svakodnevno vrsi nasilje nad tobom a i ostalima na bezbroj puno nacina. znaci ako sam ja nasilan to je no-no condition i za svaku osudu, ako je zlocinacka vlast nasilna its ok.

ja sam protiv zakona koji su napravljeni tako da pogoduju uskom krugu izabranih kriminalaca koji sebe nazivaju rvackom elitom. a na stetu vecine. svaki takav zakon i postupanje po istom za mene je veleizdaja i teski zlocin, takve zakone treba mijenjati i one koji su ih napisali i one koji su ih izglasali i one koji ih provode treba streljati bez milosti.

Sud traje već zilion godina, čisto sumnjam kako nije iscprio sve sudske mogućnosti koje je mogao, kako bi izbjegao plaćanje. Ovo s navodnom kćeri isto slabo vjerujem, ljudski je čak i da obmanjuje javnost u situaciji u kakvoj jest, kako bi simpatije bile na njegovoj strani.

Znam profil takvih ljudi, svi su za njih budale, uvjereni su u svoje manipulativne mogućnosti, kad dođe do naplate, pomagajte nevin sam.

Žao mi djece te budaletine.

Trenutno Hrvatska boluje od vrlo niskog IQ i nedostatka primjenjivih praktičara koji će olakšati, a ne otežati život građana i gospodarstva. Je li mi ugodno kraj tolikih budala koji se iz zatvora zajedno s Bandićem namjeravaju kandidrati, nije. Mogu li vjrovati da je Bandić ponovo izabran za gradonačenika, ne mogu.

Prisjetim se tada pametnog Theodora Zeldina čiju sam knjigu čitala prije desetak godina, Intimna povijest čovječanstva. Područja na kojima obitavamo vjekovno su ona nastanjena tada doslovnim robljem, danas konzumentskim robljem. To je karakter koji je dobar za ratovanja, osobito pod vlastitim osvajačima za koje se kasnije bore, hinjeno poslušan, frustraciju izbacuje nasiljem i ruganjem, nikada siguran u vlastitu vrijednost, zato je opijenost moći tako jaka.

Hajdaš Dončić, privatno sam ga poznavala dok nisam prekinula prijateljstvo, ruku bih u vatru stavila da je to jedina osoba koju moć neće pokvariti.
Trebalo je manje od šest mjeseci druženja s Čačićem da čovjek koji nije imao dovoljno za svoju nekretninu, već je živio kod majke u kući bez fasade, odjednom postane vlasnik kuće od 200 m2 na jednom našem otoku.

Nikada to neću shvatiti.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost ned lip 29, 2014 11:58 am

Buffy je napisao/la:

Sud traje već zilion godina, čisto sumnjam kako nije iscprio sve sudske mogućnosti koje je mogao, kako bi izbjegao plaćanje. Ovo s navodnom kćeri isto slabo vjerujem, ljudski je čak i da obmanjuje javnost u situaciji u kakvoj jest, kako bi simpatije bile na njegovoj strani.

Znam profil takvih ljudi, svi su za njih budale, uvjereni su u svoje manipulativne mogućnosti, kad dođe do naplate, pomagajte nevin sam.

Žao mi djece te budaletine.


hajdemo korak po korak. zar ga se nije moglo prisilno odnijet da da uzorak za DNK analizu pa da stvar bude 100% cista i jasna? a ne ovako odbacivanjem pravnog nacela in dubio pro reo covjeka proglasiti ocem odokativno kako se nekom u zlocinackom pravosudju digne zlocinacki hrvatski kurac. pod dva, zar sadasnja njegova supruga nema zakonsko pravo na diobu bracne stecevine odnosno na pola nekretnina?
ne branim covjeka samo objektivno gledam na slucaj. mogli su ovrsiti pola njegove nekretnine ali NEMOGU OVRSITI SVU NEKRETNINU JER POLA NEKRETNINE JE VLASNISTVO NJEGOVE SADASNJE SUPRUGE I NJEGOVE DJECE!!!
dakle ja smatram da je hrvatski sud pocinio kazneno djelo i da treba RH kazneno odgovarati pred sudom za ljudska prava koji se na svu srecu ne nalazi u ovoj septickoj jami jebenog naziva REPUBLIKA HRVATSKA. o zlocincima tzv. hrvatske policije necu trosit rijeci radje bi na te zlocince trosio metke i bombe.

jebote, Horatio Caine bi to rjesio u jednoj epizodi a smrdljivi hrvati nemogu to rjesit ni u 12 godina.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by darla_ ned lip 29, 2014 2:53 pm

Kakva dioba bracne stecevine ako se ne rastaju? Ovrha se vrsi na nekretnini koja je na njegovo ime, kraj price. Dok je on ziv ili se ne rastaje nitko drugi nije vlasnik nicega, osim ako tako ne pise u vlasnickom listu. Znas li ti koliko traju parnice za podjelu bracne stecevine kad se rastajes, ako nisi bio upisan u vlasnicki list kao suvlasnik nekretnine? Desetljecima. Stan mog oca naprimjer nije moj, dokle god je on ziv, jednako kao sto moj stan nije njegov. Nes ti logike, ako vrse ovrhu nad mojim stanom, nemaju na to pravo jer ja imam brace, sestara, i roditelje koji jednom kad ja recimo umrem bi imali pravo na isti po ostavinskoj raspravi, nema toga. Isto i sa stanom mojih roditelja. Nisi ti u ovrsnom postupku onaj koji ima pravo na svoju polovicu ako si u braku, pa na tvom dijelu nema ovrhe, nego onaj koji je suduznik u ovrsnom postupku, kuzis? Zato je Sanader i prepisivao svoju imovinu na druge, jer je znao da ne bude po zakonu isla prica da njegovoj zeni i djeci pripada njihov dio njegovih nekretnina.
Prema tome ja dignem kredit recimo, gotovinski, imam dobru placu naprimjer i imam u vlasnistvu nekretninu, banka mi da kredit bez jamaca, i bez zaloga, jer vidi da ce se imati iz cega naplatiti ako ne budem vracala isti. To sad rade ako imas dobru financijsku pozadinu. Medjutoa ako ja taj kredit ne vracam, ode i stan i auto i placa i sve do zadnje lipe koju im dugujem, jebe im se jesam li ja stekla auto i stan u braku ili van braka, ono kaj dugujes vratiti moras, a vraca se iz onoga kaj je na tvoje ime, vrlo jednostavno.
Tak da je dedica mogao misliti na to prije nego se kurcio sa time da nece nekome placati nesto sto mu je duzan po zakonu placati, a ta prica da te netko moze tuziti za alimentaciju na osnovi rekla kazala i dobiti na sudu, je prica i bajka za malu djecu.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost ned lip 29, 2014 4:30 pm

darla_ je napisao/la:Kakva dioba bracne stecevine ako se ne rastaju? Ovrha se vrsi na nekretnini koja je na njegovo ime, kraj price. Dok je on ziv ili se ne rastaje nitko drugi nije vlasnik nicega, osim ako tako ne pise u vlasnickom listu. Znas li ti koliko traju parnice za podjelu bracne stecevine kad se rastajes, ako nisi bio upisan u vlasnicki list kao suvlasnik nekretnine? Desetljecima. Stan mog oca naprimjer nije moj, dokle god je on ziv, jednako kao sto moj stan nije njegov. Nes ti logike, ako vrse ovrhu nad mojim stanom, nemaju na to pravo jer ja imam brace, sestara, i roditelje koji jednom kad ja recimo umrem bi imali pravo na isti po ostavinskoj raspravi, nema toga. Isto i sa stanom mojih roditelja. Nisi ti u ovrsnom postupku onaj koji ima pravo na svoju polovicu ako si u braku, pa na tvom dijelu nema ovrhe, nego onaj koji je suduznik u ovrsnom postupku, kuzis? Zato je Sanader i prepisivao svoju imovinu na druge, jer je znao da ne bude po zakonu isla prica da njegovoj zeni i djeci pripada njihov dio njegovih nekretnina.
Prema tome ja dignem kredit recimo, gotovinski, imam dobru placu naprimjer i imam u vlasnistvu nekretninu, banka mi da kredit bez jamaca, i bez zaloga, jer vidi da ce se imati iz cega naplatiti ako ne budem vracala isti. To sad rade ako imas dobru financijsku pozadinu. Medjutoa ako ja taj kredit ne vracam, ode i stan i auto i placa i sve do zadnje lipe koju im dugujem, jebe im se jesam li ja stekla auto i stan u braku ili van braka, ono kaj dugujes vratiti moras, a vraca se iz onoga kaj je na tvoje ime, vrlo jednostavno.
Tak da je dedica mogao misliti na to prije nego se kurcio sa time da nece nekome placati nesto sto mu je duzan po zakonu placati, a ta prica da te netko moze tuziti za alimentaciju na osnovi rekla kazala i dobiti na sudu, je prica i bajka za malu djecu.

za tebe je to zakon za mene je to perfidna prijevara, osim toga ja hrvatske zakone ne priznajem i nikad ih necu priznati. te zakone ko da je pisao AlCapone i udruga kriminalaca a ne normalni ljudi. prema tome takvi zakoni su za mene nistetni i nemaju nikakvu pravnu tezinu. mogu mi te zakone jedino represijom natovarit ali to onda povlaci i odredjene konzekvence za organe represije jerbo iz mog dvorista nitko od njih nece ziv izaci pa makar ih bilo 150. bit ce svi u hladnjaci i ja s njima.

evo koliko su hrvatski zakoni dooobri

Prevareni: 
Alimentaciju platio, a žena ga tužila pa mu sjela i ovrha

M. Belošević otplaćuje 156.523 kuna već tri godine jer sud ne priznaje dogovor supružnika. Kada plati sva potraživanja ostane mu tek par kuna.

Plaćanje uzdržavanja za svoju kćer jedinicu Belošević nikad nije izbjegavao. Štoviše, supruga i on rastali su se prijateljski još 1999. godine i u centru za socijalnu skrb tada dogovorili, što je pretočeno i u sudsku odluku, da on za njihovu, tada sedmogodišnju kćer, plaća tisuću kuna, odnosno 40% svoje plaće, koja je tada iznosila 2500 kuna. Uredno je to plaćao do 2003. godine, a sve vrijeme kćer je, kaže, kod njega boravila gotovo svaki dan. Tada je bivša supruga kupila stan i zamolila ga za pozajmicu.

– To će biti cjelokupan iznos alimentacije do kćerina 18. rođendana, dogovorili smo i dogovor potpisali kod javnog bilježnika – kaže Belošević i pokazuje nam ovjerenu izjavu.

U njoj bivša supruga potpisuje da je primila cjelokupan iznos alimentacije za kćer te izjavljuje da "nema više dodatnih potraživanja za alimentaciju do djetetovih navršenih osamnaest godina". Šest godina poslije, 2009., Belošević iznenada prima sudsko rješenje o ovrsi: supruga je tužbom tražila alimentaciju za godine protekle od njihova "sporazuma" pa mu je dosuđena ovrha u iznosu od 156.523,63 kune sa zateznom kamatom. Bio je zaprepašten.

U policiji su mi rekli da je to prijevara, ali zakonski nije. Ispostavilo se da takav dogovor kod bilježnika ne vrijedi i, pravno, da ja izbjegavam uzdržavanje svog djeteta! Kako alimentacija ne zastarijeva, opalili su mi ovakav iznos. A istovremeno su i supruga i kćer, koja je tada imala 17 godina i s kojom sam do tada imao dobar odnos, naprasno prestale komunicirati sa mnom. Kćer nisam vidio posljednje tri godine – kazuje.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/prevareni-alimentaciju-platio-a-zena-ga-tuzila-pa-mu-sjela-i-ovrha-393077

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost ned lip 29, 2014 5:02 pm

Italija zabranila ovrhe nad prvom nekretninom!

Zabrana ovrha nad prvom nekretninom, odnosno nekretninom u kojoj dužnik živi, nije novotarija koju je Italija predstavila svijetu. Što se Europske unije tiče, prva država koja se odlučila na takav potez bila je Španjolska. Oni su otišli još korak dalje od Italije koja je samo državi zabranila da se naplaćuje od ovrha nad nekretninama, te su i bankama zabranili ovrhe u sljedeće dvije godine.

Povod za takvu odluku bio je val samoubojstava, nakon čega je španjolski premijer Mariano Rajoy izjavio: „Živimo u teškim vremenima i o takvim nehumanim situacijama nitko ne voli ni čuti, a kamoli ih vidjeti. Prioritet nam je dobrobit građana Španjolske.“ Moraju li Hrvati dignuti ruku na sebe da i premijeru Milanoviću prioritet bude njihova dobrobit?

I u Italiji su samoubojstva natjerala vladu da razmisli o izmjenama zakona koji regulira ovrhe. Talijanska porezna uprava više neće moći pokretati ovrhe nad prvom nekretninom ukoliko je dug manji od 120.000 eura, a banke ih mogu provoditi tek nakon osme neplaćene rate – do sada su ih pokretali nakon druge.

Dužnicima je omogućeno podmirivanje obveza u 120 mjesečnih rata, odnosno sljedećih 10 godina. „Nitko više neće izletjeti iz stana samo zato što je nekome dužan“, izjavio je Letta.

I dok talijanska vlada smanjuje i ukida poreze te potiče javne investicije, kod nas je situacija posve suprotna. Italija najavljuje investicije koje će zaposliti 30.000 ljudi, a kod nas su takve investicije zamrle nakon Čačićeve ostavke, iako nam na tom području nisu cvjetale ruže ni dok je on bio član Vlade.

Talijani pojeftinjuju struju, dok mi ovih dana shvaćamo kako je lanjsko poskupljenje od 30% bilo čisto pogodovanje HEP-u – s dolaskom konkurencije HEP, koji se do sada kleo da je poskupljenje bilo nužno i opravdano, odjednom ima manevarskog prostora za smanjenje cijena!


Profesor Ljubo Jurčić s Ekonomskog fakulteta u Zagrebu smatra da su potezi koje Letta vuče sasvim logični - da se stanje ne bi pogoršavalo, on ga je trenutno zamrznuo. Profesor Jurčić također smatra da dugoročno ovakve mjere nisu ispravne, ali kratkoročno su izvrsne – građanima omogućuju predah dok talijanske vlasti ne osmisle mjere kojima će na pravi način izvesti Italiju iz krize, a one bi se trebale donijeti u narednih nekoliko mjeseci.


Naša politička elita, pak, između hektičnih priprema za proslavu ulaska u EU i kombiniranja kako oporezovati kumice na placu, valjda naprosto nema vremena razmišljati još i o građanima koje je ekonomska kriza i splet nesretnih životnih okolnosti (u koji može ući i činjenica što žive u Hrvatskoj) dovelo do dužničkog ropstva.

http://www.ladylike.hr/vise/fama/italija-zabranila-ovrhe-nad-prvom-nekretninom-770

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost ned lip 29, 2014 5:31 pm

Deca pročitam kaj pišete,al bolje da ne čitam, od sada preskačem jer se jako uzrujam

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by darla_ ned lip 29, 2014 9:37 pm

escaped je napisao/la:


za tebe je to zakon za mene je to perfidna prijevara, osim toga ja hrvatske zakone ne priznajem i nikad ih necu priznati. te zakone ko da je pisao AlCapone i udruga kriminalaca a ne normalni ljudi. prema tome takvi zakoni su za mene nistetni i nemaju nikakvu pravnu tezinu. mogu mi te zakone jedino represijom natovarit ali to onda povlaci i odredjene konzekvence za organe represije jerbo iz mog dvorista nitko od njih nece ziv izaci pa makar ih bilo 150. bit ce svi u hladnjaci i ja s njima.

evo koliko su hrvatski zakoni dooobri

Prevareni: 
Alimentaciju platio, a žena ga tužila pa mu sjela i ovrha

M. Belošević otplaćuje 156.523 kuna već tri godine jer sud ne priznaje dogovor supružnika. Kada plati sva potraživanja ostane mu tek par kuna.

Plaćanje uzdržavanja za svoju kćer jedinicu Belošević nikad nije izbjegavao. Štoviše, supruga i on rastali su se prijateljski još 1999. godine i u centru za socijalnu skrb tada dogovorili, što je pretočeno i u sudsku odluku, da on za njihovu, tada sedmogodišnju kćer, plaća tisuću kuna, odnosno 40% svoje plaće, koja je tada iznosila 2500 kuna. Uredno je to plaćao do 2003. godine, a sve vrijeme kćer je, kaže, kod njega boravila gotovo svaki dan. Tada je bivša supruga kupila stan i zamolila ga za pozajmicu.

– To će biti cjelokupan iznos alimentacije do kćerina 18. rođendana, dogovorili smo i dogovor potpisali kod javnog bilježnika – kaže Belošević i pokazuje nam ovjerenu izjavu.

U njoj bivša supruga potpisuje da je primila cjelokupan iznos alimentacije za kćer te izjavljuje da "nema više dodatnih potraživanja za alimentaciju do djetetovih navršenih osamnaest godina". Šest godina poslije, 2009., Belošević iznenada prima sudsko rješenje o ovrsi: supruga je tužbom tražila alimentaciju za godine protekle od njihova "sporazuma" pa mu je dosuđena ovrha u iznosu od 156.523,63 kune sa zateznom kamatom. Bio je zaprepašten.

U policiji su mi rekli da je to prijevara, ali zakonski nije. Ispostavilo se da takav dogovor kod bilježnika ne vrijedi i, pravno, da ja izbjegavam uzdržavanje svog djeteta! Kako alimentacija ne zastarijeva, opalili su mi ovakav iznos. A istovremeno su i supruga i kćer, koja je tada imala 17 godina i s kojom sam do tada imao dobar odnos, naprasno prestale komunicirati sa mnom. Kćer nisam vidio posljednje tri godine – kazuje.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/prevareni-alimentaciju-platio-a-zena-ga-tuzila-pa-mu-sjela-i-ovrha-393077

Jebote di ti nalazis te bisere  Grin 

Gle naj se ljutiti, razumijem da si revoltiran zbog slucaja kroz koji sam prolazis, ali primjeri koje navodis bas ne govore u prilog onome sto hoces prezentirati, nego opetovano ukazuju na ljudsku glupost, neinformiranost i nepismenost. Mislim odakle nekome ideja da potpisani sporazum je pravno jaci od sudske presude? Za to moras biti malo zesci tupson  Grin . Sud je sudskom pravomocnom odlukom njemu nalozio da placa alimentaciju, on moze potpisati zilion sporazuma, ali SUDSKA ODLUKA JE PRAVOMOCNA I NA SNAZI DO DONOSENJA NEKE DRUGE SUDSKE ODLUKE. Mislim da se ne mora biti previse pametan da se to razumije. To sto je on ispao saran jebiga, tko pri zdravoj pameti daje tolike novce nekome na ime alimentacije bez da to sudski provede?! Koji jebeni biljeznik? Biljeznik ce ti ovjeriti sto god da ti napises na komad papira, ono sto on ovjerava je da si ti taj papir i potpisao, kod biljeznika se ovjeravaju potpisi, a ne pravna validnost i ispravnost dokumenta. I za to ne moras biti previse pametan da znas. Zato ugovore, sporazume i izjave pisu odvjetnici, koji znaju sto i kako pisu i onda im ti to i platis, to kaj svi misle da je od po kurca napisati pravni dokument pa ispadnu ovakovi sarani, je jebiga opet njihov problem.

Je prevarila ga je i za to ju moze tuziti, moze ju tuziti da mu je uzela n-broj kuna, u ime laznih namjera, jer niti ona ne moze opovrgnuti odluku suda, prema tome svjesno ga je isla prevariti, nije nuklearna fizika dobiti tu parnicu, di ce ona njemu trebati vratiti te novce ili ce se na kraju nagoditi.

Moram primjetiti da novinari koji pisu ove clanke su prilicno neobrazovani, sto i nije neki problem, problem je sto se niti ne potrude utvrditi neke pravne cinjenice, prije nego sto plasiraju ovakove prosere.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost ned lip 29, 2014 9:50 pm

ahaha šaran
učim, učim  Grin

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost ned lip 29, 2014 11:22 pm

darla_ je napisao/la:
escaped je napisao/la:


za tebe je to zakon za mene je to perfidna prijevara, osim toga ja hrvatske zakone ne priznajem i nikad ih necu priznati. te zakone ko da je pisao AlCapone i udruga kriminalaca a ne normalni ljudi. prema tome takvi zakoni su za mene nistetni i nemaju nikakvu pravnu tezinu. mogu mi te zakone jedino represijom natovarit ali to onda povlaci i odredjene konzekvence za organe represije jerbo iz mog dvorista nitko od njih nece ziv izaci pa makar ih bilo 150. bit ce svi u hladnjaci i ja s njima.

evo koliko su hrvatski zakoni dooobri

Prevareni: 
Alimentaciju platio, a žena ga tužila pa mu sjela i ovrha

M. Belošević otplaćuje 156.523 kuna već tri godine jer sud ne priznaje dogovor supružnika. Kada plati sva potraživanja ostane mu tek par kuna.

Plaćanje uzdržavanja za svoju kćer jedinicu Belošević nikad nije izbjegavao. Štoviše, supruga i on rastali su se prijateljski još 1999. godine i u centru za socijalnu skrb tada dogovorili, što je pretočeno i u sudsku odluku, da on za njihovu, tada sedmogodišnju kćer, plaća tisuću kuna, odnosno 40% svoje plaće, koja je tada iznosila 2500 kuna. Uredno je to plaćao do 2003. godine, a sve vrijeme kćer je, kaže, kod njega boravila gotovo svaki dan. Tada je bivša supruga kupila stan i zamolila ga za pozajmicu.

– To će biti cjelokupan iznos alimentacije do kćerina 18. rođendana, dogovorili smo i dogovor potpisali kod javnog bilježnika – kaže Belošević i pokazuje nam ovjerenu izjavu.

U njoj bivša supruga potpisuje da je primila cjelokupan iznos alimentacije za kćer te izjavljuje da "nema više dodatnih potraživanja za alimentaciju do djetetovih navršenih osamnaest godina". Šest godina poslije, 2009., Belošević iznenada prima sudsko rješenje o ovrsi: supruga je tužbom tražila alimentaciju za godine protekle od njihova "sporazuma" pa mu je dosuđena ovrha u iznosu od 156.523,63 kune sa zateznom kamatom. Bio je zaprepašten.

U policiji su mi rekli da je to prijevara, ali zakonski nije. Ispostavilo se da takav dogovor kod bilježnika ne vrijedi i, pravno, da ja izbjegavam uzdržavanje svog djeteta! Kako alimentacija ne zastarijeva, opalili su mi ovakav iznos. A istovremeno su i supruga i kćer, koja je tada imala 17 godina i s kojom sam do tada imao dobar odnos, naprasno prestale komunicirati sa mnom. Kćer nisam vidio posljednje tri godine – kazuje.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/prevareni-alimentaciju-platio-a-zena-ga-tuzila-pa-mu-sjela-i-ovrha-393077

Jebote di ti nalazis te bisere  Grin 

Gle naj se ljutiti, razumijem da si revoltiran zbog slucaja kroz koji sam prolazis, ali primjeri koje navodis bas ne govore u prilog onome sto hoces prezentirati, nego opetovano ukazuju na ljudsku glupost, neinformiranost i nepismenost. Mislim odakle nekome ideja da potpisani sporazum je pravno jaci od sudske presude? Za to moras biti malo zesci tupson  Grin . Sud je sudskom pravomocnom odlukom njemu nalozio da placa alimentaciju, on moze potpisati zilion sporazuma, ali SUDSKA ODLUKA JE PRAVOMOCNA I NA SNAZI DO DONOSENJA NEKE DRUGE SUDSKE ODLUKE. Mislim da se ne mora biti previse pametan da se to razumije. To sto je on ispao saran jebiga, tko pri zdravoj pameti daje tolike novce nekome na ime alimentacije bez da to sudski provede?! Koji jebeni biljeznik? Biljeznik ce ti ovjeriti sto god da ti napises na komad papira, ono sto on ovjerava je da si ti taj papir i potpisao, kod biljeznika se ovjeravaju potpisi, a ne pravna validnost i ispravnost dokumenta. I za to ne moras biti previse pametan da znas. Zato ugovore, sporazume i izjave pisu odvjetnici, koji znaju sto i kako pisu i onda im ti to i platis, to kaj svi misle da je od po kurca napisati pravni dokument pa ispadnu ovakovi sarani, je jebiga opet njihov problem.

Je prevarila ga je i za to ju moze tuziti, moze ju tuziti da mu je uzela n-broj kuna, u ime laznih namjera, jer niti ona ne moze opovrgnuti odluku suda, prema tome svjesno ga je isla prevariti, nije nuklearna fizika dobiti tu parnicu, di ce ona njemu trebati vratiti te novce ili ce se na kraju nagoditi.

Moram primjetiti da novinari koji pisu ove clanke su prilicno neobrazovani, sto i nije neki problem, problem je sto se niti ne potrude utvrditi neke pravne cinjenice, prije nego sto plasiraju ovakove prosere.

to su biseri rvackog zlocinackog pravosudja.

ali moj naglasak i poanta je u tome da zakoni moraju biti napisani tako da ih razumije svatko pismen cak i oni koji imaju IQ 24 stupnja Celziusa i imaju potres mozga i pijani su ko foke. sve ostalo je smisljena prevara, muljaza i zloupotreba znanja tzv elitne manjine kako bi se opljackala vecina. jer da se razumijemo, u RH je prosjek IQ negdje oko nadmorske visine 0. plus minus...

ne serem ja zato kaj mene jebu kriminalci iz Ikona i Prime, njima cu ja jebat oca i mater rvacku platit ce oni meni svaki euro ili ce biti krvi do grkljana jer ja lako odem u zagreb i namjestim nekom eksploziv na remote ispod auta vratim se isti dan u pulu i mobitelom nazovem broj i booom! pa nek me rvacka teroristicka zlocinacka organizacija nadje ako uspije. a nece jer Esco nije glup i Esco ima znanja i know-how vise nego ce svi rvati ikad imati.

ti i Buffy ste se zapalile jer ne podnosite krkane. ja sam samo dao svoj osvrt na zlouporabu ovlasti tzy. policije, nije mi namjera bila stititi onog kome su ukrali kucu. ponasanje rvacke tzv. policije granici sa terorizmom.

osim toga ako ides citat i proucavati zakone moras popit dvajst apaurina i bocu Four Roses viskija da te ne strefi infarkt ili psihoticni napadaj i totalni raspad sinapsi. jer te zakone su pisali zlocinci. takve zaguljene zlocinacke zakone nije imala ni inkvizicija u srednjem vijeku. zato jebem mater hrvatima i uvjek cu im jebat majku rvacku, i na nadgrobnom spomeniku ce mi pisat Ovdje lezi Esco koji svim hrvatima jebe majku i u zagrobnom zivotu i u paklu i u raju. neka mi Bog oprosti a hoce jer i Bogu je pun kurac hrvata. i mog rodju Isusa je razapel prokleti hrvat hercegovac! kojeg sad Isus jebe u rvacko prkno i vjecno ce ga jebat u rvacko prkno. citaj knjige sve pise.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by darla_ pon lip 30, 2014 8:23 am

Jebiga ako se nasmijem naljutiti ces se, ali zamislila sam si taj nadgrobni spomenik, ma  Grin .

Nisam se ja nis zapalila, nego malo razjasnjavam neke stvari, posto sam kupovala i prodavala stanove, zajebavala sa birokracijom oko uknjizbi, sa poreznom oko poreza, rastajala se, djelila u braku stecenu imovinu, zonglirala sa kreditima, pa iz iskustva znam neke stvari, a to je da bez odvjetnika niti izjavu da se zovem kako se zovem ne potpisujem i ovjeravam kod biljeznika  Grin . A i znam da se protiv sustava mozes jedino boriti sredstvima koje taj isti sustav primjenjuje, sve ostalo je utopija, gubljenje vremena, a i zivaca.

Nije problem u zakonima, problem je sto se zakoni ne provode, odnosno dok cekas da se zakon provede, ostaris koje desetljece. Problem je u neefikasnom i tromom sudstvu.

Medjutim ide mi iskreno i na kurac ta u biti zuta stampa koja samo grandiozno poluinformacijama nabrijava ljude i time samo pridonosi kaosu.

Naprimjer tuzni napisi o bakicama od 80 godina koje traze socijalnu pomoc grada jer nemaju za rezije, a zive u centru grada u 90 kvadrata stana. Hello?! Pa ko te jebe, prodaj stan jebemu mater, ako nisi u stanju placat rezije i od razlike zivi. Cuj ti socijalni slucaj koji lezi na cca 90 x 2000 eurica, mislim.

Ili tuzne price o nemogucnosti vracanja kredita i gorzenje sto banka potrazuje svoje. Mislim halo, jesi li potpisao ugovor o kreditu i javnobiljznicku ovrhu bez prava zalbe kako bi dobio isti? Jesi. I sto sad hoces? Mislim ne ti, nego ljudi koji jesu. Jel te netko puskom tjerao da to potpises? Nije. Jesu li ti u banci objasnili sto znaci javnobiljeznicka ovrha bez prava zalbe, jesu, jer ja znam da jesu, jer sam u dvije banke za dva stana potpisivala isto. Da ne govorim kako ti banka ponudi zilion opcija otplate prije nego sto stan stvarno ide na drazbu, jerbo njima to nije u interesu, imati zilion stanova na lageru, jer i oni time gube.

Sto nitko ne prica o tome recimo, da ti banka uredno ako si preplatio iznos kredita, sto se recimo meni dogodilo jer sam zaokruzivala cifru, na cijeli broj, nazove te obavijesti o tome, posalje sluzbeni dopis koji ti potpises i u roku od 48 sati ti uplati taj preplaceni iznos sa kamatama, eto to se meni dogodilo prije dva mjeseca kad sam zatvarala kredit. A mogli su uredno sutiti, jer ih ja kurca nisam pitala o tome, jer sam skroz na to zaboravila i nije mi se to cinila neka svota, a bome je nakon 10 godina ispala fina koja tisucica kuna.

Sto nitko ne pise o tome kako je recimo u firmi di sam ja bila sindikalni povjerenik, covjek koji je dobio neopravdani otkaz, dobio parnicu pravomocnu i sad ce ne samo se vratiti na posao nego dobiti i sve place koje je trebao dobiti u tom periodu sa kamatama, i iznos je ako dobro pamtim nekih cca 400.000, 00 kuna, je da je cekao kojih 7 godina, ali je dobio sud i sad ce dobiti novce. Sto nitko o takvim stvarima ne pise?

Drzava nam i je u kurcu, jer se konstatno stvara klima nemoci, a to jednostavno nije istina. Istina je da su ljudi lijeni, inertni, neobrazovani i cekaju da netko drugi za njih nesto rijesi magicnim stapicem, nema toga ili se informiras ili nadjes nekog koga ces platiti da to odradi za tebe. Kad bi svi tako uprli, kurac bi ovi na vlasti mogli se prema ljudima odnositi kao prema ovcama, ali kad si ovca i saran, onda niti ne zasluzujes drugaciji tretman.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost pon lip 30, 2014 6:53 pm

darla_ je napisao/la:Jebiga ako se nasmijem naljutiti ces se, ali zamislila sam si taj nadgrobni spomenik, ma  Grin .

Nisam se ja nis zapalila, nego malo razjasnjavam neke stvari, posto sam kupovala i prodavala stanove, zajebavala sa birokracijom oko uknjizbi, sa poreznom oko poreza, rastajala se, djelila u braku stecenu imovinu, zonglirala sa kreditima, pa iz iskustva znam neke stvari, a to je da bez odvjetnika niti izjavu da se zovem kako se zovem ne potpisujem i ovjeravam kod biljeznika  Grin . A i znam da se protiv sustava mozes jedino boriti sredstvima koje taj isti sustav primjenjuje, sve ostalo je utopija, gubljenje vremena, a i zivaca.

Nije problem u zakonima, problem je sto se zakoni ne provode, odnosno dok cekas da se zakon provede, ostaris koje desetljece. Problem je u neefikasnom i tromom sudstvu.

Medjutim ide mi iskreno i na kurac ta u biti zuta stampa koja samo grandiozno poluinformacijama nabrijava ljude i time samo pridonosi kaosu.

Naprimjer tuzni napisi o bakicama od 80 godina koje traze socijalnu pomoc grada jer nemaju za rezije, a zive u centru grada u 90 kvadrata stana. Hello?! Pa ko te jebe, prodaj stan jebemu mater, ako nisi u stanju placat rezije i od razlike zivi. Cuj ti socijalni slucaj koji lezi na cca 90 x 2000 eurica, mislim.

Ili tuzne price o nemogucnosti vracanja kredita i gorzenje sto banka potrazuje svoje. Mislim halo, jesi li potpisao ugovor o kreditu i javnobiljznicku ovrhu bez prava zalbe kako bi dobio isti? Jesi. I sto sad hoces? Mislim ne ti, nego ljudi koji jesu. Jel te netko puskom tjerao da to potpises? Nije. Jesu li ti u banci objasnili sto znaci javnobiljeznicka ovrha bez prava zalbe, jesu, jer ja znam da jesu, jer sam u dvije banke za dva stana potpisivala isto. Da ne govorim kako ti banka ponudi zilion opcija otplate prije nego sto stan stvarno ide na drazbu, jerbo njima to nije u interesu, imati zilion stanova na lageru, jer i oni time gube.

Sto nitko ne prica o tome recimo, da ti banka uredno ako si preplatio iznos kredita, sto se recimo meni dogodilo jer sam zaokruzivala cifru, na cijeli broj, nazove te obavijesti o tome, posalje sluzbeni dopis koji ti potpises i u roku od 48 sati ti uplati taj preplaceni iznos sa kamatama, eto to se meni dogodilo prije dva mjeseca kad sam zatvarala kredit. A mogli su uredno sutiti, jer ih ja kurca nisam pitala o tome, jer sam skroz na to zaboravila i nije mi se to cinila neka svota, a bome je nakon 10 godina ispala fina koja tisucica kuna.

Sto nitko ne pise o tome kako je recimo u firmi di sam ja bila sindikalni povjerenik, covjek koji je dobio neopravdani otkaz, dobio parnicu pravomocnu i sad ce ne samo se vratiti na posao nego dobiti i sve place koje je trebao dobiti u tom periodu sa kamatama, i iznos je ako dobro pamtim nekih cca 400.000, 00 kuna, je da je cekao kojih 7 godina, ali je dobio sud i sad ce dobiti novce. Sto nitko o takvim stvarima ne pise?

Drzava nam i je u kurcu, jer se konstatno stvara klima nemoci, a to jednostavno nije istina. Istina je da su ljudi lijeni, inertni, neobrazovani i cekaju da netko drugi za njih nesto rijesi magicnim stapicem, nema toga ili se informiras ili nadjes nekog koga ces platiti da to odradi za tebe. Kad bi svi tako uprli, kurac bi ovi na vlasti mogli se prema ljudima odnositi kao prema ovcama, ali kad si ovca i saran, onda niti ne zasluzujes drugaciji tretman.

totalno deplasirano je to sto ti pises. ajmo postavit pitanje ovako: zasto ta bakica koja je radila cijeli svoj radni vijek i uplacivala od place u mirovinski fond ( kojeg su Tudjman i udbasko ustaska rvacka bratija opljackali i pare nikad vratili ) nemoze od svoje penzije placat rezije nego mora prodat stan? zato jer joj je zlocinacka vlast ukrala penziju sad ona mora prodavati svoj stan??? helo mlada damo nadao sam se od tebe malo razmisljanja a ne tu neka pausalna pricanja kao da si boga za jaja uhvatila.

zasto bi svi morali znati sve zakone? znaci po tebi ako nisi zavrsio pravni vakultet ko te jebe crkni. znas ti koliko zakona ima ova septicka jama zvana RH? znas kurac znas jer neznas.

zasto nema u medijima onih primjera koje ti navodis? pa zato jer su oni rijetka iznimka a ne pravilo u ovoj vukojebini bezakonja.
kad bi se svi uprli? koji svi? recimo da je 1 milijun maloljetnika, dva milijuna penzionera i starih osoba, ostaje nam 1 milijun onih mobilnih od kojih 1 trecina je nezaposlena 1 trecina radi u drzavnoj upravi a preostala 1 trecina je u duznickom ropstvu i nema ni sekunde vremena razmisljati o revolucijama. i ostaje nam 500 tisuca onih koji spadaju u samoproglasenu elitu koja jebe sve ove ostale. to je gruba procjena stvari nije da sam se bas potrudio obraditi statistiku ali otprilike odnos snaga je takav.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by besposlenpop pon lip 30, 2014 6:54 pm

Darling - jel to ti osnivaš stranku? crna kronika - Page 2 A015
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost pon lip 30, 2014 7:17 pm

jebote, ispada da ja koji sam proglasen mrziteljem rvata, koji bi barem 500 tisuca rvata poslao na tusiranje Zyklonom-B i koji uopce nisam hrvat, vise stitim i branim hrvate nego sto to rade pravi hrvati. it's fucking ridicolous and embarrassing  Plain

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost pon lip 30, 2014 8:17 pm

besposlenpop je napisao/la:Darling - jel to ti osnivaš stranku? crna kronika - Page 2 A015
bilo bi dobro  Cool
Darla RASTURA

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by darla_ pon lip 30, 2014 8:48 pm

escaped je napisao/la:

totalno deplasirano je to sto ti pises. ajmo postavit pitanje ovako: zasto ta bakica koja je radila cijeli svoj radni vijek i uplacivala od place u mirovinski fond ( kojeg su Tudjman i udbasko ustaska rvacka bratija opljackali i pare nikad vratili ) nemoze od svoje penzije placat rezije nego mora prodat stan? zato jer joj je zlocinacka vlast ukrala penziju sad ona mora prodavati svoj stan??? helo mlada damo nadao sam se od tebe malo razmisljanja a ne tu neka pausalna pricanja kao da si boga za jaja uhvatila.

zasto bi svi morali znati sve zakone? znaci po tebi ako nisi zavrsio pravni vakultet ko te jebe crkni. znas ti koliko zakona ima ova septicka jama zvana RH? znas kurac znas jer neznas.

zasto nema u medijima onih primjera koje ti navodis? pa zato jer su oni rijetka iznimka a ne pravilo u ovoj vukojebini bezakonja.
kad bi se svi uprli? koji svi? recimo da je 1 milijun maloljetnika, dva milijuna penzionera i starih osoba, ostaje nam 1 milijun onih mobilnih od kojih 1 trecina je nezaposlena 1 trecina radi u drzavnoj upravi a preostala 1 trecina je u duznickom ropstvu i nema ni sekunde vremena razmisljati o revolucijama. i ostaje nam 500 tisuca onih koji spadaju u samoproglasenu elitu koja jebe sve ove ostale. to je gruba procjena stvari nije da sam se bas potrudio obraditi statistiku ali otprilike odnos snaga je takav.

Nisu pausalna razmisljanja, jerbo zaboravljas da je ta ista bakica taj stan otkupila za kojih 10 000 dojc maraka onda kad je isao otkup, 90-tih, a prije ga dobila djabe od firme u kojoj je radila, a sto nije bila niti 10-tina vrijednosti iste trznisne tada, a u medjuvremenu je cijena te nekretnine otisla za vise od 300 %, pa sad ti racunaj tko je tu zakinut. Jerbo je euro isao za marku 1:2, prema tome ako danas taj stan trzisno vrijedi 180 000 eura, to je 360 000 maraka dojc, a tada mu je trzisna vrijednost bila nekih 90 000  dojc maraka. Uz to nije istina da nisu dobili povrat mirovina, doduse ne ukupni. Imam jednu od 89 godina, pa znam. Prema tome, nije socijalni slucaj da ga jebes. Druga je stvar, sto ljudi misle da bi kad odu u mirovinu trebali imati isti standard kao i kad su radili, je nema toga u kapitalizmu nikoje vrste, a pogotovo ne u neoliberalnom tipu istog. U toj vrsti kapitalizma radis dok ne krepas, ali je li za to smo se borili, puj socijalizam, to je bilo doba mraka. E pa evo sad je svjetlo. O tome da ta bakica je zivjela i zvijeti ce bolje nego cu ja kroz cijeli zivot, a da ne govorim, ako docekam penziju, o tome necemo niti pricati. Ja ako si ne budem uplacivala kakvo zivotno osiguranje sa strane ili na neki drugi nacin uspjela ustedjeti, a ne budem bila u stanju raditi, moci cu u njenim godinama zube o klin objesiti. To nema ali nikakve veze sa pljackama koje su se dogodile, pljacke su posebna prica, u kojima te iste bakice uredno glasaju za te iste pljackase. I onda bi ja nju trebala zaliti? Ne pada mi napamet.

U Njemackoj vecina ljudi recimo uopce ne posjeduju stanove, nego su cijeli zivot podstanari i to im je najnormalnija stvar, jer im je preskupo kupiti stan, ali jebiga u Hrvata svi bi morali to moci, e pa nebi, dobro jutro hrvatski narode, zivi se u drugim vremenima.

Poanta price je da su Hrvati naucili zivjeti izvan svojih mogucnosti i taj malogradjanski mentalni sklop ih ne napusta, pa mahnito dizu kredite koje onda poslije nisu u stanju vracati, ali onda su naravno drugi krivi za to.

Pljacke koje su se dogodile tijekom ovih 20 godina, su 20 % problema hrvatskog naroda, problem hrvatskog naroda je da je kmetskog mentaliteta i dokle god nakon svega mogu izabrati Bandica recimo za gradonacelnika Zagreba, ja bi im ukinula mirovine i place. Jebote u Francuskoj su svi na ulicama kad poskupe javni prijevoz za par eura, a ovdje te 20 godina neko sustavno jebe u mozak i svi sto? Nista. Uopce ne pusim tu pricu da nema tko izlaziti na ulice, ima, ima, prvi onih 300 000 nezaposlenih, a onda svi ostali od 18 do 108 godina koji su nezadovoljni, da svaki dan samo marsiraju ulicama gradova, da vidis kako bi se stvari morale rijesiti. Medjutim ne, nego kmetovski pogni glavu i trpi sranja i ex catedra pricaj o tome kako ti je lose. Pa onda nek trpe jebote.

O tome da netko opetovano bira iste kretene, a to su isti oni koji imaju mirovine 1500 kuna i rade po 12 sati u kauflandu za 2500 kuna, necu niti govoriti, jebote ne moraju niti na ulice, dovoljno je da bojkotiramo svi skupa izbore, mislim ima puno nacina da prisilis one koji su ti u sluzbi, da vode drugaciju politiku.

Al dobro, nema smisla ljudima objasnjavati nesto sto nisu u biti stanju razumijeti, a to je da dokle god pristaju biti guske u magli, ce to i biti.

@ Pope ne mislim ja osnovati nista, dosadasnje zivotno iskustvo me poucilo da kmeta nikad ne mozes nauciti da bude vlasititi gospodar  Happy .
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by besposlenpop pon lip 30, 2014 11:41 pm

darla_ je napisao/la:
...

@ Pope ne mislim ja osnovati nista, dosadasnje zivotno iskustvo me poucilo da kmeta nikad ne mozes nauciti da bude vlasititi gospodar  Happy .
Pa ono gledam - imaš ubitačnu retoriku, a djeluješ vedrije nego ikad ...  Grin
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost uto srp 01, 2014 10:47 am

darla_ je napisao/la:
Nisu pausalna razmisljanja, jerbo zaboravljas da je ta ista bakica taj stan otkupila za kojih 10 000 dojc maraka onda kad je isao otkup, 90-tih, a prije ga dobila djabe od firme u kojoj je radila, a sto nije bila niti 10-tina vrijednosti iste trznisne tada, a u medjuvremenu je cijena te nekretnine otisla za vise od 300 %, pa sad ti racunaj tko je tu zakinut. Jerbo je euro isao za marku 1:2, prema tome ako danas taj stan trzisno vrijedi 180 000 eura, to je 360 000 maraka dojc, a tada mu je trzisna vrijednost bila nekih 90 000  dojc maraka. Uz to nije istina da nisu dobili povrat mirovina, doduse ne ukupni. Imam jednu od 89 godina, pa znam. Prema tome, nije socijalni slucaj da ga jebes. Druga je stvar, sto ljudi misle da bi kad odu u mirovinu trebali imati isti standard kao i kad su radili, je nema toga u kapitalizmu nikoje vrste, a pogotovo ne u neoliberalnom tipu istog. U toj vrsti kapitalizma radis dok ne krepas, ali je li za to smo se borili, puj socijalizam, to je bilo doba mraka. E pa evo sad je svjetlo. O tome da ta bakica je zivjela i zvijeti ce bolje nego cu ja kroz cijeli zivot, a da ne govorim, ako docekam penziju, o tome necemo niti pricati. Ja ako si ne budem uplacivala kakvo zivotno osiguranje sa strane ili na neki drugi nacin uspjela ustedjeti, a ne budem bila u stanju raditi, moci cu u njenim godinama zube o klin objesiti. To nema ali nikakve veze sa pljackama koje su se dogodile, pljacke su posebna prica, u kojima te iste bakice uredno glasaju za te iste pljackase. I onda bi ja nju trebala zaliti? Ne pada mi napamet.

U Njemackoj vecina ljudi recimo uopce ne posjeduju stanove, nego su cijeli zivot podstanari i to im je najnormalnija stvar, jer im je preskupo kupiti stan, ali jebiga u Hrvata svi bi morali to moci, e pa nebi, dobro jutro hrvatski narode, zivi se u drugim vremenima.

Poanta price je da su Hrvati naucili zivjeti izvan svojih mogucnosti i taj malogradjanski mentalni sklop ih ne napusta, pa mahnito dizu kredite koje onda poslije nisu u stanju vracati, ali onda su naravno drugi krivi za to.

Pljacke koje su se dogodile tijekom ovih 20 godina, su 20 % problema hrvatskog naroda, problem hrvatskog naroda je da je kmetskog mentaliteta i dokle god nakon svega mogu izabrati Bandica recimo za gradonacelnika Zagreba, ja bi im ukinula mirovine i place. Jebote u Francuskoj su svi na ulicama kad poskupe javni prijevoz za par eura, a ovdje te 20 godina neko sustavno jebe u mozak i svi sto? Nista. Uopce ne pusim tu pricu da nema tko izlaziti na ulice, ima, ima, prvi onih 300 000 nezaposlenih, a onda svi ostali od 18 do 108 godina koji su nezadovoljni, da svaki dan samo marsiraju ulicama gradova, da vidis kako bi se stvari morale rijesiti. Medjutim ne, nego kmetovski pogni glavu i trpi sranja i ex catedra pricaj o tome kako ti je lose. Pa onda nek trpe jebote.

O tome da netko opetovano bira iste kretene, a to su isti oni koji imaju mirovine 1500 kuna i rade po 12 sati u kauflandu za 2500 kuna, necu niti govoriti, jebote ne moraju niti na ulice, dovoljno je da bojkotiramo svi skupa izbore, mislim ima puno nacina da prisilis one koji su ti u sluzbi, da vode drugaciju politiku.

Al dobro, nema smisla ljudima objasnjavati nesto sto nisu u biti stanju razumijeti, a to je da dokle god pristaju biti guske u magli, ce to i biti.

@ Pope ne mislim ja osnovati nista, dosadasnje zivotno iskustvo me poucilo da kmeta nikad ne mozes nauciti da bude vlasititi gospodar  Happy .

ja sam hrvate i njihovo specificno ponasanje proucavao ad nauseam. i sa kog god pocetka krenuo uvijek bih dosao da istog zakljucka da rijec hrvat ne znaci narodnost, porijeklo, nego da rijec hrvat znaci dijagnozu. hrvat je dijagnoza za lancano povezanih mnostvo mentalnih poremecaja i mentalnih disfunkcija. navest cu samo neke po redu i velicini a to su strah od autoriteta, ovisnost o drugima, narcisoidni poremecaj, pasivna agresija.

strah od autoriteta je najbitniji nakon njega patoloska ovisnost o drugima odnosno autoritetima. to se stanje ne dogadja odmah nego postepeno marljivom dresurom koja kad se jednom implantira, prenosi se s koljena na koljeno autodresurom.

primjer kako to funkcionira:

U cirkusu male slonove vežu jakim užetom ili lancem za određeno mjesto. Slonić se bori protiv svojih okova, ali se ne može osloboditi. Kako slon raste njegov trener ne mora nabaviti jače uže, jer slon je već zaključio da se ne može osloboditi pa ni ne pokušava. Odraslog slona mogu stoga zadržati i tako da ga privežu tankom uzicom za stolicu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by darla_ sri srp 02, 2014 8:20 am

besposlenpop je napisao/la:
Pa ono gledam - imaš ubitačnu retoriku, a djeluješ vedrije nego ikad ...  Grin

Jel?  Grin

Pa ne znam ja sebe vidim kao osobu koja u biti je uvijek vedre naravi, cak i u prilicno crnim situacijama, toliko da se ponekad moram svjesno kontrolirati, kao recimo na sprovodima, vec sam pricala o bakinom sprovodu i njenim partizanskim drugovima, njihovim govorom njoj u cast i mojem umiranju od smijeha u toj situaciji, dobro priznam nije bas uvijek tako  Grin .

Situacija i vremena u kojima zivimo nisu bas svijetla, medjutim to nije razlog da covjek ne uziva u zivotu, kad covjek pogleda svoj zivot i sjeti se koliko se recimo uzrujavao ili zalostio oko nekih stvari koje su mu sada u biti smijesne, shvati da u sebi u biti uvijek ima neku zivotnu radost, a situacije su prolazne i rijesava ih se u biti u hodu. Uz to nikad nisam bila neki veliki pobornik dramatike i pesimizma, to mi je naporno  Grin .
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by darla_ sri srp 02, 2014 8:47 am

escaped je napisao/la:

ja sam hrvate i njihovo specificno ponasanje proucavao ad nauseam. i sa kog god pocetka krenuo uvijek bih dosao da istog zakljucka da rijec hrvat ne znaci narodnost, porijeklo, nego da rijec hrvat znaci dijagnozu. hrvat je dijagnoza za lancano povezanih mnostvo mentalnih poremecaja i mentalnih disfunkcija. navest cu samo neke po redu i velicini a to su strah od autoriteta, ovisnost o drugima, narcisoidni poremecaj, pasivna agresija.

strah od autoriteta je najbitniji nakon njega patoloska ovisnost o drugima odnosno autoritetima. to se stanje ne dogadja odmah nego postepeno marljivom dresurom koja kad se jednom implantira, prenosi se s koljena na koljeno autodresurom.

primjer kako to funkcionira:

U cirkusu male slonove vežu jakim užetom ili lancem za određeno mjesto. Slonić se bori protiv svojih okova, ali se ne može osloboditi. Kako slon raste njegov trener ne mora nabaviti jače uže, jer slon je već zaključio da se ne može osloboditi pa ni ne pokušava. Odraslog slona mogu stoga zadržati i tako da ga privežu tankom uzicom za stolicu.

Po toj klasifikaciji cijelo covjecanstvo je rijec za dijagnozu. Jer u biti vecinom ljudske populacije vlada neka vrsta straha, slijedom cega pristaju na razlicite vrste manipulacija njima kao ljudima u biti. No to je prirodno po meni, dokle god covjek ima egzistencijalne strahove, odnosno dokle se ne moze pomiriti sa svojom nistavnosti. Jednom kad stvarno shvatis da u biti ne postojis, barem ne onako kako si naucen da se percipiras i da slijedom toga nista u biti nije osobno, stvari mogu izgledati puno drugacije. Medjutim vjera u sebe kao specificne jedinke koja prozivljava i dozivljava razlicite dogadjaje, situacije i ostalo ima svoje cari, ali ima i odredjene posljedice, a to je da imas odredjene strahove, ako ne za sebe osobno, onda za one koje volis.

Tako da ja sebe u biti ne uzimam kao mjerodavnu, jer je moja percepcija realiteta poprilicno razlicita od vecine ljudi koje poznajem, sva moja ocitovanja o nekim tematikama su tek moj pokusaj da ljudima ukazem da se nemaju u biti cega bojati, no dokle covjek nema to iskustvo u real time, da se u biti nema cega bojati, takva razmisljanja kao moja mogu mu se ciniti poprilicno autisticna i jasno je to meni. Reci nekome tko nema takvo iskustvo, da se zivot uvijek pobrine za tebe ako mu to dozvolis, je arogantna tlapnja iz njegove percepcije, ali to je moja istina i moj realitet.

Malo sam odvrludala u mislima, no eto tako mi doslo asocijativno. U biti hocu reci, da je sasvim normalno ako imas neka zivotna iskustva, da se umoris od stalnog pokusaja mijenjanja stvari na bolje i da jednostavno prestanes vjerovati da ti moze biti bolje, ko slonic koji je prestao vjerovati u to da moze pobjeci. Sloboda je u biti luksuz onih koji su stvarno i realno spremni ostati bez bilo kakvog uporista, a koliko je tkavih na ovoj planeti? Jako malo.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by besposlenpop sri srp 02, 2014 7:26 pm

darla_ je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Pa ono gledam - imaš ubitačnu retoriku, a djeluješ vedrije nego ikad ...  Grin

Jel?  Grin

...  Grin .

...  Grin .
Eto, samo da 'zbrojim' te emoticone i ne čitam text, dojam je teško izbjeć.   Wink 
Pamtim da si nekad vezla ozbiljne i borbene tekstove (emoticoni isključeni) ... imal sam dojam da vodiš nekakvu revoluciju. crna kronika - Page 2 A010crna kronika - Page 2 A020
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by urbanstyle sri srp 02, 2014 7:35 pm

pope jel te šta žulja?
urbanstyle
urbanstyle

Posts : 319
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by besposlenpop sri srp 02, 2014 7:44 pm

urbanstyle je napisao/la:pope jel te šta žulja?
Posel.  teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 2 Empty Re: crna kronika

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.