Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

crna kronika

4 posters

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by urbanstyle sri srp 02, 2014 7:47 pm

ma ee...nemoj zayebavat...nebuš valjda otkaz dobil...ne daj se !!!!
urbanstyle
urbanstyle

Posts : 319
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by besposlenpop sri srp 02, 2014 7:52 pm

urbanstyle je napisao/la:ma ee...nemoj zayebavat...nebuš valjda otkaz dobil...!!!!
Još gore - očeju mi smanjit plaću! crna kronika - Page 3 E060
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by urbanstyle sri srp 02, 2014 7:57 pm

gamad kapitalistička...

em su ti gablec oduzeli..em sad još smanjuju plaći--djubrad
urbanstyle
urbanstyle

Posts : 319
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost sri srp 02, 2014 11:20 pm

darla_ je napisao/la:
escaped je napisao/la:

ja sam hrvate i njihovo specificno ponasanje proucavao ad nauseam. i sa kog god pocetka krenuo uvijek bih dosao da istog zakljucka da rijec hrvat ne znaci narodnost, porijeklo, nego da rijec hrvat znaci dijagnozu. hrvat je dijagnoza za lancano povezanih mnostvo mentalnih poremecaja i mentalnih disfunkcija. navest cu samo neke po redu i velicini a to su strah od autoriteta, ovisnost o drugima, narcisoidni poremecaj, pasivna agresija.

strah od autoriteta je najbitniji nakon njega patoloska ovisnost o drugima odnosno autoritetima. to se stanje ne dogadja odmah nego postepeno marljivom dresurom koja kad se jednom implantira, prenosi se s koljena na koljeno autodresurom.

primjer kako to funkcionira:

U cirkusu male slonove vežu jakim užetom ili lancem za određeno mjesto. Slonić se bori protiv svojih okova, ali se ne može osloboditi. Kako slon raste njegov trener ne mora nabaviti jače uže, jer slon je već zaključio da se ne može osloboditi pa ni ne pokušava. Odraslog slona mogu stoga zadržati i tako da ga privežu tankom uzicom za stolicu.

Po toj klasifikaciji cijelo covjecanstvo je rijec za dijagnozu. Jer u biti vecinom ljudske populacije vlada neka vrsta straha, slijedom cega pristaju na razlicite vrste manipulacija njima kao ljudima u biti. No to je prirodno po meni, dokle god covjek ima egzistencijalne strahove, odnosno dokle se ne moze pomiriti sa svojom nistavnosti. Jednom kad stvarno shvatis da u biti ne postojis, barem ne onako kako si naucen da se percipiras i da slijedom toga nista u biti nije osobno, stvari mogu izgledati puno drugacije. Medjutim vjera u sebe kao specificne jedinke koja prozivljava i dozivljava razlicite dogadjaje, situacije i ostalo ima svoje cari, ali ima i odredjene posljedice, a to je da imas odredjene strahove, ako ne za sebe osobno, onda za one koje volis.

Tako da ja sebe u biti ne uzimam kao mjerodavnu, jer je moja percepcija realiteta poprilicno razlicita od vecine ljudi koje poznajem, sva moja ocitovanja o nekim tematikama su tek moj pokusaj da ljudima ukazem da se nemaju u biti cega bojati, no dokle covjek nema to iskustvo u real time, da se u biti nema cega bojati, takva razmisljanja kao moja mogu mu se ciniti poprilicno autisticna i jasno je to meni. Reci nekome tko nema takvo iskustvo, da se zivot uvijek pobrine za tebe ako mu to dozvolis, je arogantna tlapnja iz njegove percepcije, ali to je moja istina i moj realitet.

Malo sam odvrludala u mislima, no eto tako mi doslo asocijativno. U biti hocu reci, da je sasvim normalno ako imas neka zivotna iskustva, da se umoris od stalnog pokusaja mijenjanja stvari na bolje i da jednostavno prestanes vjerovati da ti moze biti bolje, ko slonic koji je prestao vjerovati u to da moze pobjeci. Sloboda je u biti luksuz onih koji su stvarno i realno spremni ostati bez bilo kakvog uporista, a koliko je tkavih na ovoj planeti? Jako malo.

covjekov najveci neprijatelj je prijatelj.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by darla_ čet srp 03, 2014 7:45 pm

escaped je napisao/la:

covjekov najveci neprijatelj je prijatelj.

Covjekov najveci neprijatelj je on sam sebi, ako mene pitas  Grin .

Nego, zasto kazes ono gore, sto ono tipa prijatelj ce te zajebat i to?
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost čet srp 03, 2014 11:37 pm

darla_ je napisao/la:
escaped je napisao/la:

covjekov najveci neprijatelj je prijatelj.

Covjekov najveci neprijatelj je on sam sebi, ako mene pitas  Grin .

Nego, zasto kazes ono gore, sto ono tipa prijatelj ce te zajebat i to?

najteze je objasniti jednostavne stvari. ne radi se o zajebu, radi se o tome da su svi postali policajci, koce svaku novu misao ili promjenu.

Zaustaviće te na svakom koraku, ogadiće ti svaki pokušaj, ponudiće ti bezbroj dokaza da je najbolje ćutati, mirovati, gledati iz prikrajka.

ili

— Šta bi ti savjetovao čovjeku kome želis dobro?

— Da se svojim mišljenjem ne izdvaja među ljudima s kojima živi. Zato što će se onemogućiti prije nego što išta učini.

ili

Sve čemer, sirotinja, glad, nesreće... A zašto je tako? Ne znam. Možda zato što smo po prirodi zli, što nas je bog obilježio. Ili što nas nesreće neprestano prate, pa se bojimo glasnog smijeha, bojimo se da ćemo naljutiti zle sile koje stalno obilaze oko nas. Zar je onda čuda što se uvijamo, krijemo, lažemo, mislimo samo na današnji dan i samo na sebe, svoju sreću vidimo u tuđoj nesreći. Nemamo ponosa, nemamo hrabrosti. Biju nas, a mi smo i na tome zahvalni.

ili

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?

ili

Kako su me to ubili? Nisam ranjen, nisam zaklan, nisam mrtav, ali me nema. Zaboga, ljudi, zar me ne vidite? — kažem. Zar me ne čujete? — kažem... Ja sam živ, ja hodam, ja znam šta tražim, ne pristajem da me nema. Mogli su me pretući, mogli su me zatvoriti, mogli su me ubiti, zar su malo ljudi ubili bez razloga? Ali zašto su napravili avet od mene, zašto mi oduzimaju mogućnost da se borim?

ili

Jedan ne pamti, drugi ne zaboravlja. Jednome je svejedno, drugi kvari.

ili

... život je zanimljivo rvalište u kojem jedni padaju, drugi pobjeđuju, a ne zato što su gluplji ili pametniji, već zato što su jedni nespretni, drugi lukavi. Nespretne ne treba žaliti, bili bi surovi kao i oni drugi, samo kad bi ih slučaj ili sreća bacili nekome na leđa. Ne treba se uzbuđivati ni zbog čega, i najbolje se svemu smijati, i paziti da ne dođes pod žrvanj. Ako nećes da budeš odozgo, pričuvaj se da ne budeš odozdo, i živi kako ti je volja.

ili

A meni se čini da je strah najveća sramota ovog svijeta, i najveće poniženje čovjekovo. Izmahnut je nad njim, kao bič, uperen u grlo, kao nož. Čovjek je opkoljen strahom, kao plamenom, potopljen njime, kao vodom. Plaši ga sudbina, plaši ga sutrašnji dan, plaši ga vladajući zakon, plaši ga moćniji čovjek, i on nije ono što bi htio biti, već ono što mora da bude. Umiljava se sudbini, moli se sutrašnjem danu, poslušno ponavlja zakon, ponizno se smiješi mrskom moćnom čovjeku, pomiren da bude nakazna tvorevina sačinjena od straha i postajanja.

M.S.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost čet srp 03, 2014 11:39 pm

Buffy je napisao/la:
Hajdaš Dončić, privatno sam ga poznavala dok nisam prekinula prijateljstvo, ruku bih u vatru stavila da je to jedina osoba koju moć neće pokvariti.
Trebalo je manje od šest mjeseci druženja s Čačićem da čovjek koji nije imao dovoljno za svoju nekretninu, već je živio kod majke u kući bez fasade, odjednom postane vlasnik kuće od 200 m2 na jednom našem otoku.

Nikada to neću shvatiti.

Postoje tri velike strasti, alkohol, kocka i vlast. Od prve dvije se nekako mogu izlječiti, od treće nikako. Vlast je i najteži porok. Zbog nje se ubija, zbog nje se gine, zbog nje se gubi ljudski lik. Neodoljiva je kao čarobni kamen, jer pribavlja moć... Čovjeka na vlasti podstiču kukavice, bodre laskavci, podržavaju lupeži, i njegova predstava o sebi uvek je ljepša nego istina. Sve ljude smatra glupim, jer kriju pred njim svoje pravo mišljenje, a sebi prisvaja pravo da sve zna, i ljudi to prihvataju. Niko na vlasti nije pametan, jer i pametni ubrzo izgube razbor, i niko trpeljiv, jer mrze promjenu. Odmah stvaraju vječne zakone, vječna načela, vječno ustrojstvo, i vežući vlast uz boga, učvršćuju svoju moć. I niko ih ne bi oborio, da ne postaju smetnja i prijetnja drugim moćnicima. Ruše ih uvijek na isti način, objašnjavajući to nasiljem prema narodu, a svi su nasilnici, i izdajom prema vladaru, a nikome to ni na um ne pada. I nikoga to nije urazumilo, svi srljaju na vlast, kao noćni leptiri na plamen svijeće.

M.S.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by darla_ pet srp 04, 2014 4:27 pm

Dobri stari Meša Happy
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost pet srp 04, 2014 10:56 pm

darla_ je napisao/la:Dobri stari Meša Happy

lose navade su vjecne ko tama. postoji nacin kako to preokrenuti ali ljudi se gnusaju nasilja jer nasilje donosi promjene a promjene su nepredvidljive a ljudi se plase nepredvidljivih rezultata. govorim o ljudima koji imaju prste u pekmezu. po mojoj procjeni ubio bih brutalno nemilosrdno oko 800 tisuca hrvata i hrvatica i onda bi bio mir i blagostanje. tih 800 tisuca su psihopate.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost ned srp 06, 2014 11:05 pm

PLAN U SLUČAJU BANKROTA Hrvatska od 2016. pod prinudnom upravom EU?  Grin Grin Grin 


http://www.jutarnji.hr/hrvatska-2016--pod-prinudnom-upravom-eu-/1204252/

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by Buffy sub stu 14, 2015 8:42 am

120 mrtvih i 200 ranjenih. Odvratno, besmisleno, bolesno, zlo.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by darla_ sub stu 14, 2015 3:31 pm

Je, postalo je blize kuci. Dolazi na naplatu desetljetna politika Zapada.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by Buffy pet sij 22, 2016 7:49 pm

Naletim na ovo danas...

http://www.index.hr/black/clanak/atraktivna-cecina-kci-objavila-fotku-bez-sminke-i-zacepila-usta-zlobnicima/869896.aspx

Dakle, ne mogu opisati bizarnost koju sam osjetila u momentu kad sam ovo vidjela. Cijeli život provedeš u nekim balkanskim mitomanijama i demagogijama, pa nekim bajkama o dobru i zlu, pa duhovnosti koja govori kako sve ima neki smisleni početak i kraj.

Ali nije kraj.

Život ide dalje i ova mlada osoba koja očigledno uživa punim plućima, dio je osobe koja je ovo:

crna kronika - Page 3 HAVIV-01


Zaključak uopće nemam volje napisati.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by besposlenpop pet sij 22, 2016 7:53 pm

Oni ne bi ni mrava zgazili
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by besposlenpop uto stu 15, 2016 8:06 pm

STEPHEN HAWKING PRESTRAVIO SVIJET: Nećemo još dugo preživjeti ovdje, moramo naći drugi planet!

crna kronika - Page 3 Stephen-hawking

Tijekom svojeg govora na uglednom Oxfordu Stephen Hawking je objavio dramatično upozorenje. Rekao je kako čovječanstvo neće preživjeti još tisuću godina na Zemlji te da trebamo pronaći novi planet na kojem bi život bio moguć, piše Independent.

Kazao je i kako je 2016. godina ‘veličanstveno doba za živjeti u njemu i raditi istraživanja o teorijskoj fizici’.


‘Naša slika svemira se uvelike promijenila u posljednjih pedeset godina, a ja sam sretan ako sam malo pomogao u tome’, rekao je te dodao kako je velika pobjeda činjenica što se čovječanstvo približilo spoznaji o tome kako stvari u prirodi funkcioniraju.

Dramatično upozorenje

‘Mapirat ćemo pozicije milijuna galaksija uz pomoć superkompjutera kao što je Cosmos. Bolje ćemo razumjeti naše mjesto u Svemiru’, kazao je.
No, tada je stiglo ozbiljno upozorenje.
‘Moramo nastaviti ići u Svemir zbog budućnosti čovječanstva. Ne vjerujem da ćemo preživjeti sljedećih tisuću godina ukoliko ne napustimo granice našeg lomljivog planeta’, rekao je znanstvenik koji već godinama hvali napretke u znanosti i tehnologiji. Ipak, svjestan je da bi stvari mogle krenuti nizbrdo. Pretpostavlja kako samoodrživa kolonija na Marsu neće biti izgrađena sljedećih sto godina pa bi do tada ljudi trebali biti ‘vrlo oprezni’.

Nema senzacionalizma

Njegova izjava nije senzacionalistička, piše Independent, jer on svijet gleda kroz znanstvene naočale. Svjestan je da znanost i tehnologija guraju svijet prema naprijed, ali isto je tako svjestan opasnosti da stvari u jednom trenutku krenu krivim tijekom.
Bez obzira na dramatična upozorenja, studentima je u zaključku poslao ohrabrujuću poruku.
‘Sjetite se gledati zvijezde, a ne u pod. Probajte naći smisao onome što vidite, čudite se kako stvari postoje u Svemiru. Budite znatiželjni. Koliko god se stvari činile teškima, uvijek postoji nešto u čemu možete biti uspješni. Pod uvjetom da ne odustanete’, kazao je Hawking.

---------------------------------------------------------------------------------
Pih - ko je proživil 18 godina pod HaDeZejom, ovo Hawkingovo predviđanje je goli pimpek. 
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by Gost sri stu 16, 2016 3:21 pm

Čekaj, ima još četiri godine.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by besposlenpop čet lip 22, 2017 12:52 pm

crna kronika - Page 3 Hejteri
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by besposlenpop sri srp 26, 2017 9:28 pm

crna kronika - Page 3 Vec48dera
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

crna kronika - Page 3 Empty Re: crna kronika

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.