Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Majka i dijete koji leže ili...

+3
iluzija
besposlenpop
whisperer
7 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Majka i dijete koji leže ili... - Page 2 Empty Re: Majka i dijete koji leže ili...

Postaj by whisperer pon lip 23, 2014 1:28 pm

mac'ca je napisao/la:ja volim teoriju... prvo upoznati o čemu se radi pa tek onda zaroniti u praksu I ostale oblike

Jesi li ikada procijenila da te teoretski pristup u nekim slučajevima zakinuo? Kada razmišljam o funkcioniranju kroz teoriju, barem onoliko koliko ju ja shvaćam, ne bih pola toga u životu učinila od ovoga što jesam. Iz ove perspektive čini mi se da su mi date mogućnosti i sustav obrazovanja, koji me je djelomično oblikovao, bile u potpunom nesrazmjeru vlastitih želja i potreba.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Majka i dijete koji leže ili... - Page 2 Empty Re: Majka i dijete koji leže ili...

Postaj by Gost pon lip 23, 2014 3:23 pm

whisperer je napisao/la:
escaped je napisao/la:

tvoj prijatelj vidi tonove?

ja vidim emocije drugih osoba u bojama. ne samo ljudi nego svega zivog i mrtvog, neki to zovu aura, medjutim, kako sam ja zanstveno opicen lik odavno sam poceo proucavati taj fenomen koji mi se u mladjim danima dogadjao svakodnevno, kasnije povremeno i sad sam dosao do zakljucka da je tu nesto drugo po srijedi a zove se sinestezija.


Budući da ste i ti i Li spomenuli sinesteziju kao konkretan pojam (ujedinjenje osjetila), malo bih se tu i zadržala. Smatraš li da se ista razvila od samo jednog podražaja osjetila, ili, smatraš da jedno od audio/ vizualnih/ kinestetičkih podražaja ipak ima određenu dozu prednosti kako bi se postiglo što veća svjesnost ostalih osjetila ili sinestezijski stupanj. 

Možda još jedno interesantno pitanje usko vezano uz sinesteziju. Kakvi ste tipovi učenika, učite li praksom, teorijom, iskustvom, vizualno, auditivno?

ja ne bih o sinesteziji momentalno. mozda u nekoj bliskoj buducnosti. sinestezija koliko god onima koji nemaju tu sposobnost zvuci privlacno, ustvari je urodjeni neuroloski fenomen kojeg jos dan danas proucavaju razni naucnici. medjutim, onaj tko ima tu sposobnost vjeruj mi da mu je zivot opako tezak pogotovo ako zivis u nepismenoj okolini koja je slijepa i gluha a to je bila bivsa YU koja je bila rasadnik psihopata i sadasnja zlocinacka HR kojom vladaju psihopate iz sfrj rasadnika. ja sam tijekom mog zivota dozivio toliko verbalnog nasilja svih mogucih vrsta od raznoraznih skolovanih imbecila da to prosjecan covjek ne uspije dozivjet u tri zivota. ima puno podvrsta sinestezija i nije to jako puno rasprostranjeno koliko se misli. tek oko 4% covjecanstva ima to. ostali nemaju. ostali koji nemaju mogu uz odredjene uvjete i teska odricanja dozivjeti takvo nesto putem meditacije, raznih psihotronskih vjezbi sto kazem iziskuje teska odricanja sto vecini koja se ne zeli odreci komocija ne pase. drugi fast and easy way je uzzmanje psihodelicnih droga cak i indijska konoplja je dobra. ali takvo sto ima i svoje crne nuspojave.
momentalno se bavim drugim stvarima a to su infrazvuk i kako djeluje na covjeka na cakre i tako to, uglavnom zvuk muzika i kako muzika djeluje na cakre i koja vrsta muzike aktivira koje cakre. imao sam prije neki dan zanimljiv razgovor (koji je zavrsio tako da su me proglasili ludjakom) o tome sa nekoliko njih koji su se predstavili da znaju i nakon nekoliko recenica ispostavio sam da pojma nemaju. prica je bila o trance muzici i ja im kazem da je to muzika koja aktivira sve cakre zato se i zove trance od transcedental. ali za dozivjet takvo aktiviranje cakri ne treba ecstasy nego jako dobro ozvucenje i jako dobar light, sto naravno niti jedan trance dance lokal nema i niti nemaju pojma o tome.

ako je netko iz blizine uzivo cuo riku lava i tigra ( ja jesam ) znat ce o cemu pricam kad govorim o infrazvuku. bez obzira sto svjesno znas da ti ti predatori nemogu nista jer su iza ograde, njihov rew napravi da se skamenis uhvati te paralizirajuci strah i nemozes se pomaknuti niti da hoces. ne paralizira covjeka ono sto u tigrovoj riki cuje nego ono sto ne cuje a to su infrazvukovi koje tigar i lav ispustaju i koji doslovno preskoce svjest i zacavlaju se za podsvjest. tko to nije cuo tj osjetio nije nikad dozivio praiskonski paralizirajuci strah.
toliko za sada...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Majka i dijete koji leže ili... - Page 2 Empty Re: Majka i dijete koji leže ili...

Postaj by Gost pon lip 23, 2014 3:48 pm

whisperer je napisao/la:
mac'ca je napisao/la:ja volim teoriju... prvo upoznati o čemu se radi pa tek onda zaroniti u praksu I ostale oblike

Jesi li ikada procijenila da te teoretski pristup u nekim slučajevima zakinuo? Kada razmišljam o funkcioniranju kroz teoriju, barem onoliko koliko ju ja shvaćam, ne bih pola toga u životu učinila od ovoga što jesam. Iz ove perspektive čini mi se da su mi date mogućnosti i sustav obrazovanja, koji me je djelomično oblikovao, bile u potpunom nesrazmjeru vlastitih želja i potreba.

nda... to je totalno ziheraški pristup I ja ti uglavnom volim prvo pročitati priručnik, saznati sve o teorijskom dijelu funkcioniranja uređaja tek onda prčkati I upuštati se u praksu...
slažem se da gubim na par polja, ali strah ti je to...
rijetko kad sam spontana Wink

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Majka i dijete koji leže ili... - Page 2 Empty Re: Majka i dijete koji leže ili...

Postaj by whisperer uto lip 24, 2014 12:41 am

Maco, ti si zasigurno rogata u podznaku. Čudno za blizančicu.. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Majka i dijete koji leže ili... - Page 2 Empty Re: Majka i dijete koji leže ili...

Postaj by Gost uto lip 24, 2014 12:54 pm

whisperer je napisao/la:Maco, ti si zasigurno rogata u podznaku. Čudno za blizančicu.. Happy
ae, prizemljena jarčica... to je jedino što me drži na zemlji... hihihihi

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Majka i dijete koji leže ili... - Page 2 Empty Re: Majka i dijete koji leže ili...

Postaj by Lena uto lip 24, 2014 4:53 pm

pa teško je opisati kako najbolje učim jer je cijeli proces sastavljen od niza koji vodi nekom cilju....sad sam u fazi da nešto konkretno učim i malo sam isfrustrirana jer sam i ispala iz "učenja" i jer znam da još nisam u onoj fazi kad sam zagrizla pošteno.....
ima tu priprema,onako kao obilaženje oko vruće kaše,pa razdioba kako i šta i kad učiti.....pa još svašta nešto.....ali sve je to sinteza i slika i teorije i nekih primjera......znači prvo zagrijavanje,pa hvatanje u koštac,pa griženje  zubo 
a i ovisi šta učimo.....tako da nemam nekog jasnog opisa koji bi definirao prooces učenja.....jako ovisi o čemu se radi
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Majka i dijete koji leže ili... - Page 2 Empty Re: Majka i dijete koji leže ili...

Postaj by darla_ uto lip 24, 2014 6:58 pm

whisperer je napisao/la:


Možda još jedno interesantno pitanje usko vezano uz sinesteziju. Kakvi ste tipovi učenika, učite li praksom, teorijom, iskustvom, vizualno, auditivno?

Pa ja bih rekla kod mene, od svega pomalo, iako jako volim eksperimentirati i iskusavati u praksi neke svoje zamisli. Cesto se zna dogoditi da u teoriji nesto bude sasvim plauzbilno, ali onda kad krenes napraviti eksperiment po toj teoretskoj shemi, naidjes na niz prakticnih zackuljica. U biti volim kroz igru uciti, shablone me zamaraju i dosadne su mi.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Majka i dijete koji leže ili... - Page 2 Empty Re: Majka i dijete koji leže ili...

Postaj by whisperer čet lip 26, 2014 3:12 pm

escaped je napisao/la:


ja ne bih o sinesteziji momentalno. mozda u nekoj bliskoj buducnosti. sinestezija koliko god onima koji nemaju tu sposobnost zvuci privlacno, ustvari je urodjeni neuroloski fenomen kojeg jos dan danas proucavaju razni naucnici. medjutim, onaj tko ima tu sposobnost vjeruj mi da mu je zivot opako tezak pogotovo ako zivis u nepismenoj okolini koja je slijepa i gluha a to je bila bivsa YU koja je bila rasadnik psihopata i sadasnja zlocinacka HR kojom vladaju psihopate iz sfrj rasadnika. ja sam tijekom mog zivota dozivio toliko verbalnog nasilja svih mogucih vrsta od raznoraznih skolovanih imbecila da to prosjecan covjek ne uspije dozivjet u tri zivota. ima puno podvrsta sinestezija i nije to jako puno rasprostranjeno koliko se misli. tek oko 4% covjecanstva ima to. ostali nemaju. ostali koji nemaju mogu uz odredjene uvjete i teska odricanja dozivjeti takvo nesto putem meditacije, raznih psihotronskih vjezbi sto kazem iziskuje teska odricanja sto vecini koja se ne zeli odreci komocija ne pase. drugi fast and easy way je uzzmanje psihodelicnih droga cak i indijska konoplja je dobra. ali takvo sto ima i svoje crne nuspojave.
momentalno se bavim drugim stvarima a to su infrazvuk i kako djeluje na covjeka na cakre i tako to, uglavnom zvuk muzika i kako muzika djeluje na cakre i koja vrsta muzike aktivira koje cakre. imao sam prije neki dan zanimljiv razgovor (koji je zavrsio tako da su me proglasili ludjakom) o tome sa nekoliko njih koji su se predstavili da znaju i nakon nekoliko recenica ispostavio sam da pojma nemaju. prica je bila o trance muzici i ja im kazem da je to muzika koja aktivira sve cakre zato se i zove trance od transcedental. ali za dozivjet takvo aktiviranje cakri ne treba ecstasy nego jako dobro ozvucenje i jako dobar light, sto naravno niti jedan trance dance lokal nema i niti nemaju pojma o tome.

ako je netko iz blizine uzivo cuo riku lava i tigra ( ja jesam ) znat ce o cemu pricam kad govorim o infrazvuku. bez obzira sto svjesno znas da ti ti predatori nemogu nista jer su iza ograde, njihov rew napravi da se skamenis uhvati te paralizirajuci strah i nemozes se pomaknuti niti da hoces. ne paralizira covjeka ono sto u tigrovoj riki cuje nego ono sto ne cuje a to su infrazvukovi koje tigar i lav ispustaju i koji doslovno preskoce svjest i zacavlaju se za podsvjest. tko to nije cuo tj osjetio nije nikad dozivio praiskonski paralizirajuci strah.
toliko za sada...


Čini se, u tom slučaju, da autistima najprirodnije liježe sinestezija. Logično mi je pomisliti da u prirođenim takvim situacijama osoba teže kontrolira doticaj vanjskog svijeta jer je u nemogućnosti održavati energetsku i fizičku ravnotežu, ili, zaštititi se od nepovoljnih utjecaja ( budući da postoji velika mogućnost nerazvijene svijesti o njima što blokira energiju). Stoga je dobro da si spomenuo čakre jer mislim da je u sinestetskom slučaju baš jako bitno da su iste uravnotežene i funkcionalne, te da prana nesmetano teče. A isto se postiže i vježbom, i osvješćivanjem- razvojem svijesti. Mogla bih te kotače ili vrtloge povezati sa ranije spominjanjem učenja jer smatram da bez obzira što mentalno procesuiramo informacije, pa čak i vizualno i auditivno, tijelo sve pamti i funkcionira bez da mu svjesno daš naredbu. Tako nesvjesno dolazi i do poremećaja fizičkom smislu, jer znaš i sam da su povezane s organima. Super je informacija da u tijeku intrauterinog razvoja svih 7 čakri funkcionira 100% i onda ih životne navike i energetske razmjene postupno usporavaju. Zato je dobro raditi na njima... Proces kojim sam ja prošla bio je mentalno bojiti ih i kroz takvo vizualiziranje fizički ih pokrenuti što bi najčešće rezultiralo emotivnim otvaranjem. Happy Na koji način ti primjenjuješ infrazvuk u relaciji s kotačem? Pretpostavljam da nisi uvijek u blizini lavova..  Shocked 

Na exParanoji smo Li i ja nešto ćaskale pa smo došle do (više se ne sjećam kojim redosljedom) Don Conreaux-a koji vjeruje da zvukovi gonga djeluje stimulativno na energetske centre. Za ljubitelje takvih informacija slijedi kratki link Tijelo kao nebeski orkestar

http://www.astral.com.hr/index.php/suradnici/tijelo-kao-nebeski-orkestar

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Majka i dijete koji leže ili... - Page 2 Empty Re: Majka i dijete koji leže ili...

Postaj by whisperer čet lip 26, 2014 3:16 pm

mac'caa je napisao/la:
whisperer je napisao/la:Maco, ti si zasigurno rogata u podznaku. Čudno za blizančicu.. Happy
ae, prizemljena jarčica... to je jedino što me drži na zemlji... hihihihi

Zaigrana ziherašica.. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Majka i dijete koji leže ili... - Page 2 Empty Re: Majka i dijete koji leže ili...

Postaj by whisperer čet lip 26, 2014 3:19 pm

Lena je napisao/la:
whisperer je napisao/la:


Možda još jedno interesantno pitanje usko vezano uz sinesteziju. Kakvi ste tipovi učenika, učite li praksom, teorijom, iskustvom, vizualno, auditivno?
kod mene nema samo jednog načina učenja.....svega ima od toga.....osobno mi praksa najdraža,a i poprilično sam vizualan tip.....dosta toga volim zamisliti u glavi i tako dočarati jasnije o čemu se radi.....a tek praktično iskustvo mislim da je najvažnije.....
lopatu u ruke i udri  zubo

Pa najvažnije je da postoji ona kombinacija kada zatvoriš oči i vizualiziraš znaš gdje ti je noga, a da pritom ne trebaš napraviti "čeking" i pogledati u nju.. : ))

Hajde sada fino opiši na koji način vizualiziraš, možeš i za mjesec dana.. Silly
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Majka i dijete koji leže ili... - Page 2 Empty Re: Majka i dijete koji leže ili...

Postaj by Gost pet lip 27, 2014 12:08 am

whisperer je napisao/la:

Čini se, u tom slučaju, da autistima najprirodnije liježe sinestezija. Logično mi je pomisliti da u prirođenim takvim situacijama osoba teže kontrolira doticaj vanjskog svijeta jer je u nemogućnosti održavati energetsku i fizičku ravnotežu, ili, zaštititi se od nepovoljnih utjecaja ( budući da postoji velika mogućnost nerazvijene svijesti o njima što blokira energiju).

odgovarat cu step by step.

autisti imaju problem jer nemaju prometnu signalizaciju ni semafore ni prometne znakove u mozgu pa im je sve zbrckano stalno im se desavaju sudari i onda im je najlakse se vozit cijeli zivot u rotoru jer cim izadju iz rotora kolabira im cijeli neurolosko sinapticki matrix. to sam ja skuzio odavno zato mi se autisticne osobe ljepe za mene pogotovo autisticna djeca. nekako neznam ni ja kako skuze da znam izlaz iz rotora i kad su samnom onda su ok. to mi se desilo puno puta. njihovi roditelji bi bili zabezeknuti kako ja to s njima (autisticnim osobama) komuniciram bez ijedne rijeci. meni je to zanimljivo. bilo je slucajeva da na punoj terasi kafica autisticno dijete cim dodjem i sjednem evo odmah dotrci do mene a prvi put me vidi nikad prije me nije srelo... sta cu. ne volim o tome pricat ali eto vec kad je tema krenula u tom smjeru...detalje kako s njima komuniciram necu reci jer je to nesto samo moje i da i kazem nitko me ne bi skuzio a ja bih si nabio jos dodatno opterecenje objasnjavajuci neobjasnjivo.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Majka i dijete koji leže ili... - Page 2 Empty Re: Majka i dijete koji leže ili...

Postaj by *madonna* pet lip 27, 2014 10:19 am

autizam, koliko sam slušala u jednoj emisiji, baš kao i shizofrenija, nedovoljno je istražena bolest i ne u potpunosti poznata. do dan danas ne, na žalost. i na žalost jo veću, mnogo se poremećaja još uvijek, kada se ne zna što bi sa pacijentom, svrstava u autizam.
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

Majka i dijete koji leže ili... - Page 2 Empty Re: Majka i dijete koji leže ili...

Postaj by Lena pet lip 27, 2014 3:12 pm

whisperer je napisao/la:
Lena je napisao/la:
whisperer je napisao/la:


Možda još jedno interesantno pitanje usko vezano uz sinesteziju. Kakvi ste tipovi učenika, učite li praksom, teorijom, iskustvom, vizualno, auditivno?
kod mene nema samo jednog načina učenja.....svega ima od toga.....osobno mi praksa najdraža,a i poprilično sam vizualan tip.....dosta toga volim zamisliti u glavi i tako dočarati jasnije o čemu se radi.....a tek praktično iskustvo mislim da je najvažnije.....
lopatu u ruke i udri  zubo

Pa najvažnije je da postoji ona kombinacija kada zatvoriš oči i vizualiziraš znaš gdje ti je noga, a da pritom ne trebaš napraviti "čeking" i pogledati u nju.. : ))

Hajde sada fino opiši na koji način vizualiziraš, možeš i za mjesec dana.. Silly
 zubo taman tako će i bit  Grin
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Majka i dijete koji leže ili... - Page 2 Empty Re: Majka i dijete koji leže ili...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.