Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Realnost

+6
darla_
urbanstyle
whisperer
bazilija
Lena
besposlenpop
10 posters

Stranica 5 / 29. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Next

Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by whisperer pon kol 25, 2014 11:24 am

Za uzvrat (: ))) tražim prijedlog za novogodišnje, ne baš doček, ali putovanje. Zimski period mi je uvijek kompliciran za odabir, uglavnom znam da ne treba biti nimalo turistički nastrojen, cca 5 dana i solo.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost uto kol 26, 2014 11:05 pm

SEP Somebody Else's Problem

Somebody Else's Problem (also known as Someone Else's Problem or SEP) is a psychological effect where individuals/populations of individuals choose to dissociate themselves from an issue that may be in critical need of recognition. Such issues may be of large concern to the population as a whole but can easily be a choice of ignorance by an individual. Author Douglas Adams' description of the condition, which he ascribes to a physical "SEP field", has helped make it a generally recognized phenomenon. Somebody Else's Problem used to capture public attention on matters that may have been overlooked and has less commonly been used to identify concerns that an individual suffering symptoms of depression should ignore.

"Somebody Else's Problem", an effectively-magical field that obscures things you think aren't relevant to you, such that even though you see them (or hear them or read them) you don't actually *notice*, and quickly forget.

More generally, the phenomenon that causes people to ignore issues that they know about but think of as either not something they can do anything about, or not personally relevant to them right now. This can result in something that's very important to a group of people being ignored by every individual member of that group.

Popularized by Douglas Adams in the "Hitchhikers Guide to the Galaxy" series, in which Ford Prefect describes it as:

"An SEP is something we can't see, or don't see, or our brain doesn't let us see, because we think that it's somebody else's problem.... The brain just edits it out, it's like a blind spot. If you look at it directly you won't see it unless you know precisely what it is. Your only hope is to catch it by surprise out of the corner of your eye."

In that series, a strange object can be effectively hidden from view while out in plain sight, by an "SEP field", which "relies on people's natural predisposition not to see anything they don't want to, weren't expecting, or can't explain."
It's just been sitting there all day, hundreds of people have walked by, and nobody said anything or even turned to look! It's like it's got an SEP field around it.

Somebody Else's Problem field, or SEP, is a cheap, easy, and staggeringly useful way of safely protecting something from unwanted eyes. It can run almost indefinitely on a flashlight/9 volt battery, and is able to do so because it utilizes a person's natural tendency to ignore things they don't easily accept, like, for example, aliens at a cricket match. Any object around which a S.E.P is applied will cease to be noticed, because any problems one may have understanding it (and therefore accepting its existence) become Somebody Else's. An object becomes not so much invisible as unnoticed.

A perfect example of this would be a ship covered in a SEP field at a cricket match. A star ship taking the appearance of a large pink elephant is ideal, because you can see it, but because it is so inconceivable, your mind can't accept it. Therefore it can't exist, thus ignoring it.

A S.E.P can work in much the same way in dangerous or uninhabitable environments. Any problem which may present itself to a person inside an S.E.P will become Somebody Else's.

A S.E.P can be seen if caught by surprise, or out of the corner of one's eye.

Slartibartfast's ship, Bistromath, is covered in an SEP field.

The S.E.P. is found in Chapter 3 of Adam's Life, The Universe and Everything


Literally, "Some Else's Problem," as coined by Douglas Adams in Life, the Universe and Everything, the third book of the The Hitchhiker's Guide to the Galaxy series.
Your website is offline? Sorry, that's an SEP.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost uto kol 26, 2014 11:17 pm

i polako vi koji idete od vrha prema dnu a ne obrnuto kako priroda kaze. nema zurbe bez obzira sto vam je put naopako, jer, tko ide polako uvijek stigne na vrijeme.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by whisperer sri kol 27, 2014 1:11 am

escaped je napisao/la:i polako vi koji idete od vrha prema dnu a ne obrnuto kako priroda kaze. nema zurbe bez obzira sto vam je put naopako, jer, tko ide polako uvijek stigne na vrijeme.

Je l to zbog onoga na AIM-u, mog spretnog silaska?  Embarassed
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost sri kol 27, 2014 11:40 am

whisperer je napisao/la:
escaped je napisao/la:i polako vi koji idete od vrha prema dnu a ne obrnuto kako priroda kaze. nema zurbe bez obzira sto vam je put naopako, jer, tko ide polako uvijek stigne na vrijeme.

Je l to zbog onoga na AIM-u, mog spretnog silaska?  Embarassed

ne. nisam uopce mislio na to nego na mnogo kompliciranije stvari oje su nam pred nosom a ne vidimo ih jer su SEP.

da pojasnim na jednom primjeru a ima primjera pun brod. svi smo se divili sredozemnoj medvjedici ali briga o njoj je bio SEP Somebody Else's Problem. i tako je jadna medvjedica umrla svima pred nosom ali nitko joj nije pomogao kad je trebalo jer je to bio SEP Somebody Else's Problem.

...i sad kad su svi hrvati i institucije ove Lijepe Nase kako vole tepati nekoj apstrakciji u koju se kunu skuzili da NITKO nije napravio nista, sad da si usutkaju griznju savjesti plasirali su opceprihvacenu shemu da je medvjedica umrla od starosti?! kako znaju?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost sri kol 27, 2014 12:34 pm

SEP Field n. - Somebody Else's Problem field.

An SEP Field is used to hide something in plain sight. This phenomenon works on the principle that the human brain will filter out impossible objects and situations so as to preserve the sanity of the owner of the brain. When an impossible object or situation is encountered the brain decides that it is somebody else's problem and promptly deletes it from its perception of reality.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by bazilija sri kol 27, 2014 1:36 pm

escaped je napisao/la:SEP Field n. - Somebody Else's Problem field.

An SEP Field is used to hide something in plain sight. This phenomenon works on the principle that the human brain will filter out impossible objects and situations so as to preserve the sanity of the owner of the brain. When an impossible object or situation is encountered the brain decides that it is somebody else's problem and promptly deletes it from its perception of reality.

u vremenu smo kad bi svi nešto veliko napravili u trenu, ali ako na to trebaju potrošiti dva trena i uložiti malo više truda odmah se to ne isplati i odustaje se. nestripljivi smo, novac vlada, mi smo potrošači i ako nešto danas ne kupimo dan je propao. sve to je bljutavo i ne donosi nikakvo zadovoljstvo, samo prazninu. valjda zato idem u planine i to je moj, i samo moj, problem!

bazilija

Posts : 89
Join date : 14.08.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by bazilija sri kol 27, 2014 1:37 pm

uzgred, jako lijepa slika na avataru Wink

bazilija

Posts : 89
Join date : 14.08.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ pet kol 29, 2014 9:28 pm

Glede ovog tvog SEP-a Esco, ima i druga moguca perspektiva ilitiga point of view iste price, iz kojeg razloga pomazu ljudi ciji svi problemi ovog svijeta ujedno i njhovi problemi? Koji je motiv i pobuda "spasavanja svijeta"? Altruizam i empatija? Mozda kod 0,00000001% ljudi. Ostalo je cista sebicnost, rade to kako bi se samo osjecali bolje i nebi trebali okrenuti paznju od SEP-a, prema cumezu unutarnjeg svijeta. 

Mislim da se razumijeno, po meni normalna je ljudska potreba pomoci nekome kad vidis da je u nevolji, raditi na tome da ne doprinosis narusavanju okolisa koliko je to u tvojoj moci, pomognes bolesnom covjeku i zivotinji.

No dati cu ti banalan primjer, sada je nastupio zakon o odvajanju smeca i nastale su sveopce pobune jer tko ce kurac sad doma imati pet kanti da to sve odvaja, ali bitno da se idu spasavati "jednosrozi" u Tunguziji. Kuzis, imas mogucnost prakticne svakodnevne primjene pomaganja, ali jebes to to je bljak o smecu se radi, ali spasavanje "jednoroga" e to je vec zvucno. I mogu nabrojiti tako zilino primjera. Odgovorno tvrdim da je 99 % pomaganja cisti sebicni akt koji za reprocitet trazi neku vrstu zadovoljenja.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by urbanstyle sub kol 30, 2014 10:11 am

ye,slažem se da su ljudi sebični ...fiksaju se na dobročinstvo na cijeloj planeti..a ne vide svog susjeda koji svaki jebeni dan ne može preći stepenicu na ulazu u zgradu...
urbanstyle
urbanstyle

Posts : 319
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost sub kol 30, 2014 12:05 pm

kako vas dve krivo razmisljate to nije humano. idem se ranit pa cu doc kasnije objasnit.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost sub kol 30, 2014 12:33 pm

primjer SEP field je ovo. poslusati dvije iste vezije






Laugh  da tuga bude jos golemija Thompson je plagirao cetnicku pjesmu koju sad pjevaju ustase. a pjesma je napisana za  cetnika Jovan Deroko.

Grin  a rvati ustasine je pjevaju kao svoju. ovo je jebeni SEP.

Jovan Deroko

The song Nad Kraljevom živa vatra seva is about his death and the death of his fellow soldier and friend Simo Uzelac who was with him at the time.

http://en.wikipedia.org/wiki/Jovan_Deroko

a sad kako dalje kopamo u dubinu povijesti dolazimo do vrlo zanimljivih podataka kako je poceo gradjanski rat u kraljevini Jugoslaviji u toku 2. . rata i ista spranca se ponovila za drugog gradjanskog rata kojeg rvati nazivaju domovinski rat sto je skolski primjer SEP-a  kad se raspala SFRJ.

manipulacija na kub. realnost je ispred nosa vidis je a ne vidis je cujes je a ne cujes. to je SEP.

Narodni deseterac

Dok su trajale borbe za Kraljevo, nastao je deseterac "Nad Kraljevom živa vatra seva". Ova pesma, na tragu najviših dometa srpskog narodnog pesništva, opeva pogibiju Sime Uzelca i kapetana Jovana Deroka, nazivajući partizane "bandom". Ali, na osvetu poziva samo Simina, ne i Derokova majka: Simo je poginuo od Nemaca, a Deroko od partizana. Bio je to gest narodnog pevača protiv građanskog rata, koji je upravo počinjao.

a cetnici i partizani su zajedno napali njemce u Kraljevu. poslije toga dogadjaja svi su rokali po svima znaci gradjanski rat.


koga zanima

http://soko-banja.org/forum/index.php?topic=257.5;wap2

http://www.srbijuvolimo.rs/moja-srbija/tradicija/item/1869-srpska-vernost-i-hrabrost-mladog-kapetana-jovana-deroka.html

komentar na youtube-u:


Najsmesnije je da je ustasa Tompson ovo obradio hehehehe zaista imaju kompleks nesto kao (ide ustasina ljuta) ahahahahahaha


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost sub kol 30, 2014 2:26 pm

darla_ je napisao/la:

No dati cu ti banalan primjer, sada je nastupio zakon o odvajanju smeca i nastale su sveopce pobune jer tko ce kurac sad doma imati pet kanti da to sve odvaja, ali bitno da se idu spasavati "jednosrozi" u Tunguziji. Kuzis, imas mogucnost prakticne svakodnevne primjene pomaganja, ali jebes to to je bljak o smecu se radi, ali spasavanje "jednoroga" e to je vec zvucno. I mogu nabrojiti tako zilino primjera. Odgovorno tvrdim da je 99 % pomaganja cisti sebicni akt koji za reprocitet trazi neku vrstu zadovoljenja.

taj primjer nije uopce banalan nego je SEP. da pojasnim:

zlocinacke organizacije i zlocinacki karteli koji se bave recikliranjem otpada dosli su na freaking dobru ideju kako da si enormno smanje troskove poslovanja. to rade tako da pomocu svojih zlocinackih lobija u zlocinackim vladama izmisle zakone po kome ce netko drugi (gradjani ) odraditi BESPLATNO njihov posao a oni ce samo ubirati cash lovu. zvuci glupo? ne bas.

ajmo dalje ima primjera na vagone samo zbog SEP fielda ( polja ) ljudi ne vide dalje od vlastitog nosa nit ne cuju dalje od vlastitog uha. zabranili su zarulje sa zarnom niti kao toboze efekt staklenika picke materine CO2 i tako uveli zakon kojim se zabranjuje proizvodnja i prodaja tog proizvoda a u zamjenu ponudili "stedne" zarulje. ja ti kao strucnjak na tom podrucju kazem da je to globalna zlocinacka prevara. jer do dana danasnjega niti jedna elektrana se nije ugasila dapace grade se nove. kako to kad je potrosnja zarulja "pala" za whooping 1200%? zar su zarulje sa zarnom niti najveci zagadjivaci? NISU. one su najmanji zagadjivaci jer je njihova elektricna iskoristivost ( ne svjetlosna nego elektricna ) jednaka jedinici tj. 1 sto znaci 100%. " stednim zaruljama je elekticna iskoristivost negdje oko i ne veca od 0,5 tj. 50%. idemo dalje, koliko je energije potrebno za izradu obicne zarulje sa zarnom niti i one "stedne"? za "stednu" je energija potrebna za njenu proizvodnju enormna sto u samom startu znaci da te "stedne zarulje" uopce nisu stedne nego sasvim suprotno a za proizvodnju obicne zarulje energetski trosak je zanemariv. ono sto znam je i to da su se proizvodjaci sa svojim politickim lobijima i bankama dogovorili da zarulja od zarne niti nesmije trajati vise od 100 radnih sati. to je politicko financijski dogovor a ne nesto spojeno sa fizikom jer zarulja sa zarnom niti moze trajati i 10 dogina radnih sati. samo onda bi tvornice zarulja bankrotirale pa su nasle neki kompromis cost benefit od 100 radnih sati. sad su im obicne zarulje prejeftine tj. nemaju od njih nikakve financijske dobiti i evo zakona koji zabranjuje takve zarulje.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ sub kol 30, 2014 2:44 pm

Bolje da nis ne komentiram  Grin.

U biti hocu, ma jebali te ustase i cetnici i hrvati i srbi i partizani i sva ostala bratija i SEP. 

Pjesma ima slicnih taktova to se slazem, ali posto jeli je bilo raznih muzickih utjecaja na podrucju dalmatinske zagore, to bas i nije cudno. To ti je jednako kao da lindjo nazivas crnogorskom muzikom.

U svakom slucaju da jebote neki normalniji primjer.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost sub kol 30, 2014 2:54 pm

Hej... Moram vam nesto napisati Sad

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost sub kol 30, 2014 2:55 pm

darla_ je napisao/la:Bolje da nis ne komentiram  Grin.

U biti hocu, ma jebali te ustase i cetnici i hrvati i srbi i partizani i sva ostala bratija i SEP. 

Pjesma ima slicnih taktova to se slazem, ali posto jeli je bilo raznih muzickih utjecaja na podrucju dalmatinske zagore, to bas i nije cudno. To ti je jednako kao da lindjo nazivas crnogorskom muzikom.

U svakom slucaju da jebote neki normalniji primjer.

pa di ces konkretniji i normalniji primjer kru' mu jebem? i jos k tome dan danas aktualan u svim znojnim porama svakog rvatine udbasa i ustasa.

pjesma ima slicnih taktova ali ovo je sramotni copy/paste. i jos kad slusam ustasine po Puli kako zavijaju na tu pjesmu misleci valjda da ju je sam poglavnik Pavelic komponiro dodje mi da se smijem placem i povracam u isto vrijeme.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Lena sub kol 30, 2014 2:58 pm

Ligeja je napisao/la:Hej... Moram vam nesto napisati Sad
ajd.....šta?
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ sub kol 30, 2014 2:59 pm

Imam ja bolji primjer SEP-a, od zaokupljenosti pizdarijama vec dva dana ne vidis sto se pise na AiM-u  Grin.

Esco ti si kao politicari, ubacis malo istine (prica o zaruljama), kako bi prodao vlastitu opsesiju sveopce i generalne svjetske urote. Smece se odvaja svuda u svijetu vec jebenim desetljecima, sto bi ti Milanovic trebao doci doma i odvajati smece? Daj me nemoj jebat sa takvim spikama. Ja papir, plastiku i limenke odvajam vec sigurno preko 15 godina samostalno bez ikakvog zakona i to prije nego se to placalo, nego dok si besplatno to odvajao u one kontejnerice posebne, sto su stajali po jedna u kvartu, a od organskog otpada radim kompost. Jer mi je to jebeno logicno bilo onda, a i sada. Ali u ovoj drzavi je moduse operandi da se uvijek samo pljuje pa makar neke stvari bile i dobre i korisne.

I sredozemna medjvjedica naprimjer, sto je nisi otisao nahraniti sam, doveo veterinara jebote, bila ti je u Puli tjednima, tak da nemoj vise brate te pizdraije. Ja kad nadjem bolesnog macu ili psa, dam im jesti i vode, odem kupiti tablete za gliste i protiv buha, ako se ne oporave, kroz taj postupak, odvedem ih i vetu, jer ih nemrem doma nositi od ove moje, radim to godinama.

SEP je isto po meni kad si toliko u moodu da je svijet neprijateljsko okruzenje, da ni stvarno dobre stvari ne mozes percipirati kao pozitivne, nego je sve necija urota.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost sub kol 30, 2014 3:01 pm



Ovako je razmisljao, ne znam koje godine o "kemijskim tragovima". Kao glupoj prici. Jucer je na Liburniconu (sf konvencija), prije predavanja, spomenuo par aktualnosti. Veli da nas doista zaprasuju pod izlikom sprijecavanja globalnog zatopljenja. Sad

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Lena sub kol 30, 2014 3:03 pm

Ligeja je napisao/la:

Ovako je razmisljao, ne znam koje godine o "kemijskim tragovima". Kao glupoj prici. Jucer je na Liburniconu (sf konvencija), prije predavanja, spomenuo par aktualnosti. Veli da nas doista zaprasuju pod izlikom sprijecavanja globalnog zatopljenja. Sad


mene to ne čudi...svi smo zamorci....gamad ogavna!!!
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ sub kol 30, 2014 3:05 pm

Ligeja je napisao/la:

Ovako je razmisljao, ne znam koje godine o "kemijskim tragovima". Kao glupoj prici. Jucer je na Liburniconu (sf konvencija), prije predavanja, spomenuo par aktualnosti. Veli da nas doista zaprasuju pod izlikom sprijecavanja globalnog zatopljenja. Sad

A dokazi za to su mu koji?  Happy
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost sub kol 30, 2014 3:11 pm

darla_ je napisao/la:Imam ja bolji primjer SEP-a, od zaokupljenosti pizdarijama vec dva dana ne vidis sto se pise na AiM-u  Grin.

Esco ti si kao politicari, ubacis malo istine (prica o zaruljama), kako bi prodao vlastitu opsesiju sveopce i generalne svjetske urote. Smece se odvaja svuda u svijetu vec jebenim desetljecima, sto bi ti Milanovic trebao doci doma i odvajati smece? Daj me nemoj jebat sa takvim spikama. Ja papir, plastiku i limenke odvajam vec sigurno preko 15 godina samostalno bez ikakvog zakona i to prije nego se to placalo, nego dok si besplatno to odvajao u one kontejnerice posebne, sto su stajali po jedna u kvartu, a od organskog otpada radim kompost. Jer mi je to jebeno logicno bilo onda, a i sada. Ali u ovoj drzavi je moduse operandi da se uvijek samo pljuje pa makar neke stvari bile i dobre i korisne.

I sredozemna medjvjedica naprimjer, sto je nisi otisao nahraniti sam, doveo veterinara jebote, bila ti je u Puli tjednima, tak da nemoj vise brate te pizdraije. Ja kad nadjem bolesnog macu ili psa, dam im jesti i vode, odem kupiti tablete za gliste i protiv buha, ako se ne oporave, kroz taj postupak, odvedem ih i vetu, jer ih nemrem doma nositi od ove moje, radim to godinama.

SEP je isto po meni kad si toliko u moodu da je svijet neprijateljsko okruzenje, da ni stvarno dobre stvari ne mozes percipirati kao pozitivne, nego je sve necija urota.

ma jebise ti i politicari jebote ja.

di da bacam smece kad u ulici imam samo jedan jedini kontejner za smece???

osim toga tko proizvodi smece ja ili trgovacki lanci i proizvodjaci proizvoda. bokte kad kupis spizu kupis i pola kubika smeca svih vrsta od plastike pa do plastike.

moje zdravstveno stanje mi ne dozvoljava plivanje za sredozemnom medvjedicom i prestani biti bezobrazna jer jako dobro znas da bih bio isao da mi je zdravlje ok.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ sub kol 30, 2014 3:22 pm

escaped je napisao/la:

ma jebise ti i politicari jebote ja.

di da bacam smece kad u ulici imam samo jedan jedini kontejner za smece???

osim toga tko proizvodi smece ja ili trgovacki lanci i proizvodjaci proizvoda. bokte kad kupis spizu kupis i pola kubika smeca svih vrsta od plastike pa do plastike.

moje zdravstveno stanje mi ne dozvoljava plivanje za sredozemnom medvjedicom i prestani biti bezobrazna jer jako dobro znas da bih bio isao da mi je zdravlje ok.

Misek moj nisi ti jedini sjebanog zdravlja, tak da nemoj tu kartu izvlaciti, jerbo ti to nije fer play, osim toga je pasivna agresija  Happy. Ima nacina da se pomogne bez da plivas za njom, bila je nasukana i na plazi, mogla se organizirati pomoc, moglo se svasta, samo ti kazem da svatko ima izgovor zasto nesto ne radi, a kad nes hoces napraviti izgovori ti ne padaju na pamet.

Pa sad ces imati vise kanti za smece, to je dio novog zakona. 

Cuj da tko proizvodi smece? A u cemu bi ti trebali dostaviti proizvode, u saci? Grin

Ma misllim.
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Gost sub kol 30, 2014 3:32 pm

darla_ je napisao/la:
escaped je napisao/la:

ma jebise ti i politicari jebote ja.

di da bacam smece kad u ulici imam samo jedan jedini kontejner za smece???

osim toga tko proizvodi smece ja ili trgovacki lanci i proizvodjaci proizvoda. bokte kad kupis spizu kupis i pola kubika smeca svih vrsta od plastike pa do plastike.

moje zdravstveno stanje mi ne dozvoljava plivanje za sredozemnom medvjedicom i prestani biti bezobrazna jer jako dobro znas da bih bio isao da mi je zdravlje ok.

Misek moj nisi ti jedini sjebanog zdravlja, tak da nemoj tu kartu izvlaciti, jerbo ti to nije fer play, osim toga je pasivna agresija  Happy. Ima nacina da se pomogne bez da plivas za njom, bila je nasukana i na plazi, mogla se organizirati pomoc, moglo se svasta, samo ti kazem da svatko ima izgovor zasto nesto ne radi, a kad nes hoces napraviti izgovori ti ne padaju na pamet.

Pa sad ces imati vise kanti za smece, to je dio novog zakona. 

Cuj da tko proizvodi smece? A u cemu bi ti trebali dostaviti proizvode, u saci? Grin

Ma misllim.

ma daj me ne jebi pliz. ne izvlacim se nego se branim od tvojih neutemeljenih objeda. kad znas sta je i kako je onda sutis a ne pricas sta nisi to ti ovo ono napravio.

nece biti vise kanti za smece jer ima mjesta samo za 1 ( jedan ) kontejner za smece. ja mogu imat doma 5 kanti za smece ali cu svih pet kanti ispraznit u taj jedini kontejner. kapisi?

i ne jebem rvacke "zakone" to sam vec par tisuca puta napisao.

mogli bi proizvod ako ono sto prodaju mozemo svrstat u proizvod a u biti je skovaca tj. smece upakirano u pola kile plastike upakirat u papirnu ambalazu koja je biorazgradiva. jebemu, oces kupit papirnatu vrecicu umjesto plasticne odmah ti ju naplate 10-tak kuna ko da je od suhog zlata. gdje su sve one staklene boce nestale koje se mogu ponovo upotrijebit?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by darla_ sub kol 30, 2014 3:46 pm

escaped je napisao/la:

ma daj me ne jebi pliz. ne izvlacim se nego se branim od tvojih neutemeljenih objeda. kad znas sta je i kako je onda sutis a ne pricas sta nisi to ti ovo ono napravio.

nece biti vise kanti za smece jer ima mjesta samo za 1 ( jedan ) kontejner za smece. ja mogu imat doma 5 kanti za smece ali cu svih pet kanti ispraznit u taj jedini kontejner. kapisi?

i ne jebem rvacke "zakone" to sam vec par tisuca puta napisao.

mogli bi proizvod ako ono sto prodaju mozemo svrstat u proizvod a u biti je skovaca tj. smece upakirano u pola kile plastike upakirat u papirnu ambalazu koja je biorazgradiva.  jebemu, oces kupit papirnatu vrecicu umjesto plasticne odmah ti ju naplate 10-tak kuna ko da je od suhog zlata. gdje su sve one staklene boce nestale koje se mogu ponovo upotrijebit?

Vuces ti mene za jezik jel?  Grin. Dobro je kad ja dodjem u Pulu, sjest cu te u auto, kupiti cemo kilo srdelica od 10 kuna, pa ako bude koja jos sredozemna medjvedica cemo ju nahraniti, a ukrcati cemo i nekog veterinara, na povratku cemo do Dolca, to pretpostavljam da uz svoje zdravstveno stanje sve mozes jel da? 

Kako ti meni dignes kurac popizditi cu. Ali dobro, evo ja sam baba roga, po stoti put, jel moze?

Kontejnre ce ti drugovi iz cistoce morati prazniti zasebno po zakonu o lokalnoj samoupravi, to je njhova obaveza, tvoja je da samo odvojis smece.

Staklenu ambalazu isto moras odvajati, koja je razlika? Kupis krpenu vrecu za 10 kuna u dm-u i imas ju godinama, kakve jebene kartonske vrece time isto unistavas sume.

Odoh plutat po moru malo  Grin
darla_
darla_

Posts : 1482
Join date : 31.05.2014

[Vrh] Go down

Realnost - Page 5 Empty Re: Realnost

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 29. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 29  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.