Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmski trenuci

+4
Buffy
*madonna*
kic
darla_
8 posters

Stranica 8 / 15. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next

Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost sri lis 26, 2016 6:33 pm

Sjećam se tog filma, točnije, onog njihovog okršaja u zadnjem dijelu. Serija je pravi dragulj, trenutno mislim kako scene koje nam prikazuju iz tog svijeta ne slijede linearan vremenski tijek...


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by *madonna* sri lis 26, 2016 7:09 pm

sta ima i srpski popcorn? druga platforma ili samo stranica? 
filmovita nema vise platformu  barem ja ju ne mogu ucitati pa gledam ponovo sa stranice  .com.  

nikako pronaci dan tj. vecer da pocnem s gledanjem penny i westworld a na netu su vec nove epizode grey's anathomy a otkrila sam i shameless ..... 



.... jer u fazi sam da pogledam nesto i nema obaveze nastaviti. 
prije neki dan napokon sam pogledala the judge.

a sinoc nisam mogla spavati i pogledala the sea of trees. predobar, ako se to tako moze kazati. jos sam pod dojmom.
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost sri lis 26, 2016 7:23 pm

Hej, evo na toj su ti stranici postavljene sve četiri epizode Westworlda s prijevodom. Happy


Što se tiče same aplikacije koju imam, nedovoljno je dobra jer imam niz poteškoća tijekom gledanja serija (ili nedostaje zvuk ili titlovi ne valjaju - obično su pogrešni ili jako ubrzani pa, onda, završim gledajući epizode naprežući uši ne bih li čim bolje uhvatila dijaloge)

Vidjeh trailer za The Sea of Trees. Sad Opet ću plakati.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer čet lis 27, 2016 12:07 am

Tomica je napisao/la:Sjećam se tog filma, točnije, onog njihovog okršaja u zadnjem dijelu. Serija je pravi dragulj, trenutno mislim kako scene koje nam prikazuju iz tog svijeta ne slijede linearan vremenski tijek...


Ja sam dojma da Westworld pruža opet neke nove izazove na temu koju su obrađivale bezbroj knjiga i filmova, iako se po meni sama ideja umjetne inteligencije tu ipak negdje više zasniva na mitologiji nego samom razotkrivanju. Tim pristupom kao da pruža više šansu maštovitosti od samih odgovora. Širina parka mi je impresivna i sve ono što bi se pod okriljem te širine misteriozno moglo skrivati. No ono što za razliku svih dosadašnjih filmskih i književnih androida ipak najviše impresionira je ta jednostavna i dobra gluma koja upravo tom jednostavnošću podebljava opseg vizualnog trika. U određenom trenutku ne znaš više niti tko je gost, a tko je domaćin. Početak je čak jednostavno, ali vješto postavljen da se predstavi atrakcija parka, no svakom minutom postavlja se i osjećaj zbunjenosti oko motiva aktera. Najviše mi dolaze do izražaja nagovještaji, bez obzira jesu li pravi ili ne, da postoji nekakvo zlo, a ne šaljivđija od androida. Gunslinger/ Man in Black će još postati good gay.. to je inače ulogu koja odstupa najviše iz izvornog filma (gdje je bio android i glumi ga Yul Brynner). Djeluje kao da ima istančani osjećaj za konačni cilj parka, a nisam baš sigurna da ga park uopće ima. Tko zna kako se Ford poigrava, možda i nije toliko detaljan. Happy
Nedostaje mi Penny, ona je moj istinski užitak osjetila, odvažna nositeljica gotičke atmosfere i ukusne predstave. Kako li je samo bila bogata kada se prkosno suprostavljala zlu. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer čet lis 27, 2016 12:16 am

Lasto, probaj pogledati ovdje:
http://serijal.com/online-serije-sa-prevodom/westworld/
Meni popcorn nikako ne funkcionira, titlovi su u zakašnjenju više od minute. Tu sam i Penny odgledala. Šmrc.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pet lis 28, 2016 1:28 pm

*madonna* je napisao/la:

a sinoc nisam mogla spavati i pogledala the sea of trees. predobar, ako se to tako moze kazati. jos sam pod dojmom.

Iznenadila me činjenica da zaista postoje mjesta koja možeš pronaći na tražilici googla pod - a perfect place to die. Happy Pored Aokigahara izađe još nekolicina, a najviše mostova, engleskih stijena. Još se Aokigahara čini negdje "najromantičnijom", ako se uopće usudim takvo što komentirati. Iako, uhvatim se ja često razmišljati o situacijama, uzrocima, ljudima koji pribjegnu tom činu, i nekada mogu razumjeti, nekada ne. Ovaj filmski slučaj mi je negdje ipak blizi jer nije tipa samosažaljenja, već osjećaja krivice. U jednu ruku je tužan i zastrašujući, dok s druge strane kao da je podvučen laganom parodijom. Nekako neodlučan u samoj liniji, je li romantičan, ili nije, je li halucinacija ili stvarnost, je li zaista netko dovoljno lud otići ubiti se u Japan ili je to jednostavno mogao učiniti na nekoj prekrasnoj livadi. No, da je šuma prekrasna, metaforična, nagna na propitivanje, umišljaje, o da.. čini mi se da jest.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pet lis 28, 2016 1:32 pm

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost pet stu 04, 2016 8:22 pm

whisperer je napisao/la:
Ymbryne je napisao/la:

To baš i ne mogu. Volim domišljati scenarističke stranputice i o tome raspravljati. Poput sam onih nerdova što se nađu nakon svake odgledane epizode pa, prvo prepričaju scenu po scenu, a onda krenu sa zaključcima. Dakle, nije me dobro imati pored sebe kad neku seriju ili film ocijenim inspirativnim.. Silly

Volim i ja, samo što su u ovom slučaju svi fun page-evi WW preplavljeni teorijama zavjere koje se uglavnom svode na identične sumnje; je li vremenski tijek paralelan, jesu li William i Man in Black identična osoba, je li Bernard android itd, što je u svakom slučaju zabavno kroz detalje nagađati, no mene konkretno neki osjećaj u tome koči. Nadam se samo da taj osjećaj nije jeftini trik, barem želim vjerovati da nije. U jednom dijalogu dr. Ford obrazlaže kako goste ne zanimaju laki salonski trikovi poput uzbuđenja kojim spoznaju svoje pravo lice, i kako se isti ne vraćaju zbog njih već zbog sitnih detalja, potankosti, nečega za što smatraju da nitko osim njih samih nije otkrio prije njih. Privlači ih to nešto u što se zaljubljuju i u što bi se mogli zaljubiti. Ne zanima ih priča koja im potvrđuje tko i što oni jesu, jer oni već znaju što jesu. Oni dolaze po komadiće koji im govore što bi oni mogli biti. Iskreno, mislim da se cijeli scenarij tako vrti i oko nas gledaoca. Svaka epizoda za sebe donosi isti slijed događaja iz naše perspektive. Postaneš tako uzbuđen jer si kroz neki detalj došao do revolucionarnog otkrića, i onda ništa. Sve padne u vodu jer kroz drugi detalj posumnjaš u prvi. I iz te perspektive mi je zanimljivo gledati, uočavati svaki šapat, dodir, mig, pokret kojim te namame u priču, baš kao i u samom parku. Namame te scenarijem koji je osmišljen i za nas. Happy Namame te kako bi mislio da znaš, ali su (nas) već osmislili. Nejasna sam, znam.. No, svejedno, imam puno sitnih uočenih detalja, ostavim ovih dana na temi. Happy



Sto se ove serije tice, ne pokusavam uopce biti u dodiru s pojasnjenjima fanova. Tako sam vrlo uzbudjeno i usamljeno shvatila neke poveznice koje si, eto, iznijela kao niz "teorija zavjera". Zasad ne vidim neka znacajnija proturjecja, a tvoje glediste definitivno obogacuje i unosi neke nove momente na koje nisam obratila paznju. Jasno, sva ta otkrica nista ne znace bez nekog dubljeg smisla - something true. Happy Mozda smo mi gledatelji onaj njegov hrt iz price na pocetku pete epizode. Iako sam dosad mislila da govori o sebi i vlastitoj kreaciji.

P.S. treba uzeti u obzir dvije stvari, Westworld bi trebao zamijeniti GOT koji se blizi kraju (pa ovo nije serija od par sezona). Drugo, Nolan ne zeli imati zaheb kao sa serijom Lost zbog cijeg je kraja i nacina pisanja scenarija izuzetno razocarao gledatelje. Dakle, ova se serija dugo pripremala, ima unaprijed osmisljenu pricu, pilot-epizoda snimljena je jos 2013e. Happy

I buduci da spominjes Penny u postu ranije, dovela bih je u vezu s GOT-om. Jedna je lirska, intimisticka, atmosfericna, druga je epski raskosna i svodi se na "sex, nasilje, akciju". Westworld vidim kao spoj ove dvije. Ako Penny plijeni introvertiranoscu, a GOT ekstrovertiranim karakterom, Westworld je ambivert.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer uto stu 08, 2016 12:23 am

Dolores, bring your self back on line, stigla 6-ta. Happy
Baš htjedoh napisati mali osvrt, no ipak odoh odgledati zadnju postavljenu. Tako da vjerojatno sutra...

p.s. cover je divan, ali je mrvu dugačak na ekranu
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost uto stu 08, 2016 4:54 pm

Uuu, dosta novih info. Happy Izgleda da je dr. Ford ipak sentimentalan, Maeve postaje Neo, Labirint je dio mita, dobro poznatog Domaćinima; osim toga simbol se posvuda pojavljuje (čak i na onom "žaraču"), Theresa je špijun i saboter, Elsie je pametnica koja je možda nabasala na Arnolda, Lee je komedijaš i voli kišu nad Sweetwaterom, Teddy zna još ponešto osim mrijeti, MiB je po prvi put ostao zapanjen tuđom vještinom nemilosrdnog ubijanja, svi andiji prve generacije imaju bugove..

Fora mi je kako se Maeve i Dolores izmijenjuju po epizodama. A i u drugim aspektima prikazane su poput opozita. Jedna je izletjela iz matrixa, druga ga podriva iznutra. E sad, pitanje je, zašto ga nije uništila prvi put kad je imala priliku. Što se dogodilo?


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost uto stu 08, 2016 8:16 pm

E da, u ovoj šestoj epizodi, imamo potvrdu postojanja barem dvije vremenske linije. Happy Logo Westworlda. Happy 

Logo tekuće vremenske linije.

Filmski trenuci - Page 8 Tumblr_og9x8sibch1u0cgzao1_1280


Logo prijašnje vremenske linije (one s Wiliamom i Loganom)



Taj isti logo primjećujemo na onom modelu kompa na razini 82 u kojem su pohranjeni podaci o prvoj generaciji andija i neregistriranim "domaćinima".

Happy

...

Kako vidim stvari, nakon što se aktivirao Arnoldov "program" kod Dolores (a aktivacija se desila putem Shakespearovih stihova), D. je krenula u potragu za labirintom. Prolazeći sva ta "poznata mjesta" dosjeća se prijašnjih momenata, na tim mjestima, koje je doživjela s Williamom i Loganom. Remember, remember, remember, govori joj Arnoldov glas. Show me how? Pa krenu sjećanja, odnosno, ono što mi vidimo kao putovanje s W-om i L-om. Na početku Contrapassa, stoji sama pored groblja, zvuk zvonaca, zatim se javlja glas koji joj govori "nađi me" ili tako nekako. Zatim mu odgovara "pokaži mi kako". U sljedećem trenutku, odmah pored nje nalaze se Will i Logan s konjima. Ondje gdje ih prije uopće nije bilo. Bila je sama. Naravno, mi smo to mogli protumačiti kao da je prva scena bila halucinacija iz koje se prenula, ali zapravo je kasnija scena/e, prisjećanje njenog prijašnjeg putovanja s ovom dvojicom.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sri stu 09, 2016 2:39 am

Je li krenula u potragu za labirintom nakon Arnoldove "aktivacije" ili možda moguće aktivacije novog Fredovog narativa? I ona je kroz kontekst upitana ako želi već ulogu u svome lupu, odnosno van njega. Je li Fred moćniji od Arnolda nego li do sada uspijevamo saznati? U razgovoru sa Dolores Fred veli da oni nisu prijatelji, možda zato što zna da mu D. nije iskrena?  Ako je Dolores uvedena u novi narativ, onda definitivno nema dvije vremenske zone jer su i William (Shakespeare) i Man in Black dotakli isti narativ . Osobno sam sumnjičava u takvo postojanje iz mnogih detalja. U jednom dijalogu Man in Black objašnjava Teddiju kako je na samom početku otvaranja parka otvorio jednog od njih (domaćina) i ugledao milijun tehničkih savršenih komadića, a onda su ih s vremenom pretvorili u meso i kosti, u ljudskost jer je ljudskost jeftinija, kao i njihova patnja. William nije ušao u park na samom njegovom početku, Logan priča mnoge priče proživljene u parku prije njegovog dolaska, a i domaćini su intrigantni upravo u njihovoj "ljudskosti". Sjeti se prve reakcije kada William po prvi put ubija razbojnika koji se štiti prostitutkom, rekao je kako je njezin strah bio pre-stvaran. Općenito ga Logan odvraća od zamke njihove ljudske prirode. Dobivam dojam da se pratitelji navode na praćenje detalja, ali da su, čini mi se, neke druge priče bitne, kao što su se sada nove stranice počele otvarati u 6-oj. Mi zapravo jako malo znamo o Arnoldu osim što je bio genijalac i što je jako malo shvaćao čemu bi park trebao služiti; da gostima pruze osjecaj moci koji u stvarnom svijetu ne mogu imati, a domacinima, ako ništa drugo omoguciti zaborav. Vrh njegove piramide, pored sjećanja, improvizacije i vlastitog interesa je na neki način aktiviran (čuju se unutarnji glasovi), ali ne vjerujem da je samopokrenulo svijest. Zanimljivo u svakom slučaju. Happy 
Par zanimljivih detalja... kada se Teddy- u pokrenuo novi narativ vezan uz Wyatt-a, na samom početku bio je okružen Wayatt-ovim razbojnicima (maskiranim). Pucao je u njih- ravno u tijela, ali nije ih uspio ubiti.  Jesu li to domaćini ili ipak netko koga se ne može ubiti? Happy Man in Black sve više prikazuje svoje slabosti, nervozan je i žuri mu se. Nadalje, Dr. Fred je možda sentimentalniji u dijelu priče s obitelji, ali meni djeluje zabrinuto. I kao da za tu zabrinutost ima valjani razlog. Onaj njegov pogled sa zamagljenim očima možda i nije povezan uz sjetu, možda je povezan u postepenom razotkrivanju što se dešava iza kulisa. Ashley-u je Man in Black na očigled privilegiran, dopušta mu neograničeni intenzitet mučenjau scenarijima.  također, Man in Blacku jedan od gostiju koji se pridruzio razbojnicima žene s tattoo-om prilazi i ukazuje veliko poštovanje zbog njegove "zaklade". Prepoznao ga je iz stvarnog života? I na kraju, Elsie na samom početku kada ostaje sama sa domaćicom prostitutkom strastveno ju poljubi, što mi ukazuje da i ekipa u cijeloj upravi ima svoj lup. Svi se dive stvaralaštvu parka, ali se svi i gnušaju cilju njegovog postojanja kudeći bogate goste i njihove sadističke želje za avanturom, no možda ne znajući da su i sami upali u tu klopku privlačnosti domaćina s onom dozom ljudskosti koju je Arnold negdje predvidio.


Zadnja promjena: whisperer; sri stu 09, 2016 2:46 am; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : .)
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sri stu 09, 2016 2:40 am

Uf. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost čet stu 10, 2016 1:07 am

:-) A daaaj. Krenut cu s tipkanjem pa ako ne bude nista, zaspala. :-D

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pet stu 11, 2016 12:01 am

A ča je sad koka? Bitno da si si rukavić promienila. Silly
Bring your self back on line. Analyse!
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost sub stu 12, 2016 8:12 pm

whisperer je napisao/la:A ča je sad koka? Bitno da si si rukavić promienila. Silly
Bring your self back on line. Analyse!

Evo me. Happy Jučer mi se uopće nije dalo nanovo pisati. Rukavić je promijenjen zbog ruke. Plava je. Hladno je. Imala sam i gumene čizmice po prvi put ove godine. S tepihićem iznutra. Nisu hladne kao prethodni par. Mislim čizme, ne ruke. Koje su plave.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost sub stu 12, 2016 8:39 pm

whisperer je napisao/la:Je li krenula u potragu za labirintom nakon Arnoldove "aktivacije" ili možda moguće aktivacije novog Fredovog narativa? I ona je kroz kontekst upitana ako želi već ulogu u svome lupu, odnosno van njega. Je li Fred moćniji od Arnolda nego li do sada uspijevamo saznati? U razgovoru sa Dolores Fred veli da oni nisu prijatelji, možda zato što zna da mu D. nije iskrena?  Ako je Dolores uvedena u novi narativ, onda definitivno nema dvije vremenske zone jer su i William (Shakespeare) i Man in Black dotakli isti narativ . Osobno sam sumnjičava u takvo postojanje iz mnogih detalja. U jednom dijalogu Man in Black objašnjava Teddiju kako je na samom početku otvaranja parka otvorio jednog od njih (domaćina) i ugledao milijun tehničkih savršenih komadića, a onda su ih s vremenom pretvorili u meso i kosti, u ljudskost jer je ljudskost jeftinija, kao i njihova patnja. William nije ušao u park na samom njegovom početku, Logan priča mnoge priče proživljene u parku prije njegovog dolaska, a i domaćini su intrigantni upravo u njihovoj "ljudskosti". Sjeti se prve reakcije kada William po prvi put ubija razbojnika koji se štiti prostitutkom, rekao je kako je njezin strah bio pre-stvaran. Općenito ga Logan odvraća od zamke njihove ljudske prirode. Dobivam dojam da se pratitelji navode na praćenje detalja, ali da su, čini mi se, neke druge priče bitne, kao što su se sada nove stranice počele otvarati u 6-oj. Mi zapravo jako malo znamo o Arnoldu osim što je bio genijalac i što je jako malo shvaćao čemu bi park trebao služiti; da gostima pruze osjecaj moci koji u stvarnom svijetu ne mogu imati, a domacinima, ako ništa drugo omoguciti zaborav. Vrh njegove piramide, pored sjećanja, improvizacije i vlastitog interesa je na neki način aktiviran (čuju se unutarnji glasovi), ali ne vjerujem da je samopokrenulo svijest. Zanimljivo u svakom slučaju. Happy 
Par zanimljivih detalja... kada se Teddy- u pokrenuo novi narativ vezan uz Wyatt-a, na samom početku bio je okružen Wayatt-ovim razbojnicima (maskiranim). Pucao je u njih- ravno u tijela, ali nije ih uspio ubiti.  Jesu li to domaćini ili ipak netko koga se ne može ubiti? Happy Man in Black sve više prikazuje svoje slabosti, nervozan je i žuri mu se. Nadalje, Dr. Fred je možda sentimentalniji u dijelu priče s obitelji, ali meni djeluje zabrinuto. I kao da za tu zabrinutost ima valjani razlog. Onaj njegov pogled sa zamagljenim očima možda i nije povezan uz sjetu, možda je povezan u postepenom razotkrivanju što se dešava iza kulisa. Ashley-u je Man in Black na očigled privilegiran, dopušta mu neograničeni intenzitet mučenjau scenarijima.  također, Man in Blacku jedan od gostiju koji se pridruzio razbojnicima žene s tattoo-om prilazi i ukazuje veliko poštovanje zbog njegove "zaklade". Prepoznao ga je iz stvarnog života? I na kraju, Elsie na samom početku kada ostaje sama sa domaćicom prostitutkom strastveno ju poljubi, što mi ukazuje da i ekipa u cijeloj upravi ima svoj lup. Svi se dive stvaralaštvu parka, ali se svi i gnušaju cilju njegovog postojanja kudeći bogate goste i njihove sadističke želje za avanturom, no možda ne znajući da su i sami upali u tu klopku privlačnosti domaćina s onom dozom ljudskosti koju je Arnold negdje predvidio.

Sviđa mi se što imaš drugačija viđenja pa navodiš detalje koji se ne uklapaju u hipotezu o barem dva različita vremenska tijeka i identičnost Williama i MiB-a. Ne znam na sve odgovoriti jer mislim da će se neke stvari tek kasnije otkriti, vjerojatno ne do kraja ove sezone.

Iz previewa 7. epizode (i nekih kasnijih), dr. Ford u jednom trenutku veli: “The hosts are the ones who are free. Free - here - under my control.” Tako da se postiže dojam kako je sve što se dešava, svo to njihovo buđenje, kao i MiB-ova potraga za labirintom, upravljana od strane Forda. Moguće je, stoga, da Dolores ni ovaj put neće "uništiti" njihov svijet. Ali.. u šestoj smo epizodi, za razliku od jednog samouvjerenog Forda koji se otkrivao u razgovoru s Theresom, vidjeli čovjeka (kao što si i sama zamijetila) kojem neke stvari ipak izmiču. Izgleda da ne zna što je Arnold imao na umu (vidimo ga kako prevrće Arnoldovu bilježnicu koja sadrži nacrte labirinta i Dolores.) I čini se kao da Arnold vodi. Kao da je moćniji od Forda. Čak nam tijek epizode otkriva mogućnost da je i sam Ford možda host. Bernard nalazi podatke o pet neregistriranih "domaćina". Kad posjećuje onu Fordovu "obitelj" njih je četiri. Tada nailazi Ford. Pet. Zatim pas. Happy Šest. Ili ipak i dalje pet?

Što se tiče Billyja i Čovjeka u crnom, ovo što si navela više vuče ka Loganu kao mogućem MiB-u. Čak mu i karakterno više odgovara, no nedostaje taj neki melodramatski moment koji bi mogao biti na snazi s Billyjem (tipa Anakin - Darth Vader). Grin

Zapravo, sjećaš li se razgovora Logana i Billyja, kad mu Logan pojašnjava kako "park" dramatično gubi novce (zatim spominje mrtvog partnera) da bi, nešto kasnije, MiB u "Clair de Lune" sceni spomenuo kako su njegove investicije spasile park. Dakle, više mi se čini je ipak riječ o različitim vremenskim linijama. Nadalje, Billy koji ulazi u taj "obiteljski posao" još uvijek bi mogao biti MiB jer ne znamo što će se dešavati s Loganom. Možda će poginuti, npr., pa će William postati glavni.

Nastavim sutra...


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost pon stu 14, 2016 4:33 pm

Još nema nove epizode na PopCornu. Zaboravila sam spomenuti kako mi je ona scena s Maeve i Felixom, u kojoj joj pokazuje kako su sve njene misli, odnosno ono što će izgovoriti, predodređeno, djelovala vrlo poznato. A činila se takvom zato što je Benjamin Libet došao do sličnih zaključaka proučavajući naše "svjesne" odluke. Happy





I da, vezano uz funkcioniranje oružja u WW-u. Prilikom dolaska Williama u drugoj epizodi, upitao je onu hostesu jesu li pištolji pravi. Ona mu je odgovorila da jesu - u dovoljnoj mjeri, ali da ne mogu ubiti one čija smrt nije predviđena. Kako serija napreduje, doznajemo da gosti mogu ubiti domaćine, ali domaćini mogu tek ozlijediti goste. Međutim, jednako tako vidimo da ne mogu svi domaćini naprosto pucati iz pištolja (Dolores) ili upotrijebiti neko drugo oružje (sjeti se one grupice andija koja je danima provela oko drva jer su čekali onog odlutalog andija što je rezbario "Orion", budući da je on jedini imao dozvolu za upotrebu sjekire). Ili primjer s Hektorom, odnosno njegovom bandom, kad su im tehničari iz nadzornog centra zakočili puške da ne dođe do goreg krvoprolića. Dakle, postoje situacije u kojima su andiji (čak i oni koji imaju dozvolu za puške, pištolje) spriječeni ozlijediti druge andije.. Moguće je da je tako bilo s Teddyjem i Wyattovom grupom koja se činila neotporna na njegove metke. I baš me zanima taj dio priče.. Hoće li se uopće još pojaviti ovu sezonu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sri stu 16, 2016 1:19 am

Budem odgovorila sutra, imam malo slobodnije popodne.
Samo reakcija na friško odgledanu 7-mu- šteta. Happy Ipak cjelokupni dojam naginje predvidljivo. Baš šteta..
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost sri stu 16, 2016 3:16 pm

whisperer je napisao/la:Budem odgovorila sutra, imam malo slobodnije popodne.
Samo reakcija na friško odgledanu 7-mu- šteta. Happy Ipak cjelokupni dojam naginje predvidljivo. Baš šteta..

Filmski trenuci - Page 8 Giphy

Silly

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by besposlenpop sri stu 16, 2016 4:04 pm

Odgledal preksinoć iz 2. reda Hacksaw Ridge: http://www.blitz-cinestar.hr/cinestar/greben-spasenih/4022/20161116

Mješavina patosa iz 50-ih, romantike, dril-filmova, hiperrealističnih efekata (Mad Max je prema ovom mlaka kamilica) - i biografije! Da, iako priča izgleda ko iz američkih stripova o superherojima, ispada da je fabula ipak autentična. I zbog toga vrijedi pogledati ovaj super-turbo-ratni film na steroidima (i decibelima).
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pet stu 18, 2016 12:44 am

Plavi.kaputic je napisao/la:
whisperer je napisao/la:Budem odgovorila sutra, imam malo slobodnije popodne.
Samo reakcija na friško odgledanu 7-mu- šteta. Happy Ipak cjelokupni dojam naginje predvidljivo. Baš šteta..

Filmski trenuci - Page 8 Giphy

Silly

Silly

Zapravo zajebavaju trikovima i potiču "teorije zavjere". Happy Kao da je cilj neka brain vježba slagalica u pitanju. Iskreno sam se nadala da je pametnije napravljeno, odnosno da je tijek promišljenijeg tipa, primjerice za poveznicu arnold/ andi dalo se naslutiti puno ranije, pa su istu naizmjenično pobijali i onda naglo proširili temu novim narativima kako bi potvrdili prvu sumnju. Čim je bila scena s vratima rekoh- o, ne, ne tako jednostavno razotkrivanje  Cry ...  U prethodnoj sceni kuće je Ford bio u drugom kadru tako da se vrata nisu ni mogla vidjeti, ali se sjećam da sam se upitala- od kuda je izašao. Happy 
Što se tiče Dolores i oružja, specifično je to što joj se slike koje povlače za sobom pištolj uzastopce vraćaju, prvo na trijemu kuće, pa opet na trijemu gdje konkretno izvlači taj pištolj iz zemlje, netom kasnije izvlači ga  iz sijena, ladice.. da bi gotovo postala savršena revolverašica. Jasno je obilježena tim segmentom koji najavljuje da se u njenom programu štošta mijenja. No isto je činjenica da je kroz svih 7 serija toliko dvoznačajnosti, dvosmislenosti i da je naprosto nemoguće dokučiti analizama točnost, i ponavljam,dojma sam kao da su ti trikovi učinjeni zbog nas, ne toliko zbog sadržaja.
Ford poprima svoj stari hanibalistički karakter, no i dalje, osjećam,  postoji nešto što ga muči. Uzalud sva ta kontrola, nešto kao da mu izmiče iz ruku...
Sada tek mogu opušteno u miru pratiti do kraja jer su se svi narativi  iznutra spetljali. Silly 
Koja bi bila svrha više vremenskih linija, sto bi time htjeli reći uopće?
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer pet stu 18, 2016 11:01 am

Htjedoh reći Bernard/ Andi..
Svratih pogledati jesam li sinoć zaista bila ovdje i ostavila posti, ili sam sanjalo. Jedno od nih jutra kada se umoran probudiš... Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Gost pet stu 18, 2016 4:43 pm

Iskreno, sve mi se pomalo izmiješalo. No tvoja je intuicija bila na dobrom tragom - to da se poigravaju našom percepcijom, različitim očištima, itd. U 6. epizodi nismo vidjeli vrata, u 7. su ona više nego vidljiva. To da je Bernie android nije bilo baš nikakvo iznenađenje, no meni je zanimljivo iz nekih drugih razloga. Tvoja omaška Arnie/andi bila je više nego dobra. Happy Zašto? Zato jer razgovori Dolores i Bernarda nisu bili razgovori između dva andija. Ono bijaše Arnold. U istom onom podrumu koji smo ugledali u 7oj epizodi. Razgovori koji su se dešavali u prošlosti. Bernardova sjećanja i izgled očito su temeljeni na Arnoldovom izgledu i osobnoj povijesti (barem nas tako autori serije navode razmišljati). 

Filmski trenuci - Page 8 Bb10


Filmski trenuci - Page 8 Bb210

Ovdje ne prepoznaje sebe samog; jasno, zato što su programirani da ne vide nešto što je opasno za njih.

A u jednoj od prethodnih scena gleda fotografiju Forda i Arnolda.

Filmski trenuci - Page 8 File_000_picmonkeyed-c5230a52-a0a9-471d-b723-85c8b6d43fff


I mi gledamo tu fotku, kroz njegove oči. No ta fotka prikazuje Forda, Fordovog "tatica" i Arnolda, kojeg ne vidimo (ovaj prazni dio fotke s desne strane) jer je Arnold fizički nalik Bernardu. Happy

----

Kako serija ide dalje, sve je više dokaza o različitim t-linijama. U 7. epizodi William spominje knjige koje su mu bile jedina zanimacija i za kojima je žudio da postanu njegova stvarnost, da se probudi u njima, jer su smislene.. MiB često spominje priče i njegovu potragu za smislom one najskrivenije - Arnoldove.

Dalje, kad usporediš letak o razbojniku s t-linije Williama i Logana, to nije isti letak (isti narativ) s Hectorom.. T-linija Dolores, Williama i Logana ne sadrži Teddyja, Maeve, Hectora (iako je ondje Clementina) jer bi, npr., Dolores vjerojatno spomenula da i ona ima nekoga njoj dragog (Teddyja) nakon što joj ovaj prizna da ga čeka vjenčanje s Loganovom sestrom. I konačno, ono područje s rijekom (na kraju epizode) mislim da je područje na kojem se priprema Fordov narativ. Prati hoće li uopće biti ikakvih mašina. Mislim da neće. Happy

U čemu je poanta različitih t-linija? U Nolanu. Happy To je njegov stil pričanja priče kroz različite perspektive. Isto je činio i u seriji Lost želeći malo pokrenuti aktivnije promatranje gledatelja. Meni je takvo nelinearno kazivanje daleko zanimljivije. Ali vjerujem da slijede obrati. Ipak bi trebala poživjeti još koju sezonu. Nova se očekuje tek u 2018oj.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by whisperer sub stu 19, 2016 1:01 am

Pogledaj na 46:15, posljednja serija (ukoliko ne otvori na nju):

http://www.gledalica.com/sa-prevodom/westworld-s01e07-video_3c13bb646.html

Ulaze u sobu, nema vrata, kamera nastavi pratiti Bernarda u istom kadru, vrati kadar šire, vrata se stvore. Iz tog razloga pretpostavljam da se ne igraju promatranja iz perspektive jednog aktera, gosta ili domaćina, već nas malo cimaju. Kada bi se igrali percepcijama jednog od aktera, mijenjali bi kadar. U protivnom, nema logike, malo sma jedno, malo drugo.

Išla sam provjeriti i dio sa ulaskom Forda. (36:09)
http://www.gledalica.com/sa-prevodom/westworld-s01e06-video_4d5e8beba.html
 Snimljen je iz drugog kadra i ne pokazuje tu širinu zida, ali se definitivno postavlja pitanje odakle je došao tako da je bilo za naslutiti nekakav tajni prolaz. Isto je čudno što se Bernie nije to tada zapitao, ja da sam Bernie!!!, full bi me to zaintrigiralo, pa makar moja piramidna improvizacija bila zakržljana. : ))

Da, susretala sam po netu tu fotku u kojoj se pitaju tko je treća osoba, jer su obje (vidljive) osobe u jednom kutu fokusa, drugi kut je prazan. U slučaju da postoje više time linija, onda stoji da je Bernard bio živ jer je isto tako u više navrata pobijao svoju andi prirodu (iako to više ne kužiš zbog mijenjanja narativa). No, ako je bio i Arnold, ne kužim kako ga nitko drugi ne prepoznaje, ili su većina njih andiji. Također u tom slučaju sve scene sa Elsie, Bernard je bio andi.
Dijelu sa letcima nisam pridavala veliku pozornost jer sam pretpostavljala da se svakodnevno zbog gostiju mijenjaju narativi i prilagođavaju njima. Jedni odu u planine sa šerifom u potragu, narativ u gradu se zbog drugih gostiju mijenja, ili tako nešto. U svakom slučaju interpretirala sma to kao tekuća tehnička potreba.
Oh, Bože.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Filmski trenuci - Page 8 Empty Re: Filmski trenuci

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 8 / 15. Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.