Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Topic od snova

+4
Buffy
besposlenpop
whisperer
saritica
8 posters

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

~ Topic od snova Empty ~ Topic od snova

Postaj by Gost pon lis 05, 2015 12:10 pm

Hajdemo zapisivati najbolje, najgore, najdojmljivije momente nase podsvijesti tijekom njenih nocnih lutanja? Happy Topic je zamisljen kao dijalog s nama samima no, ako pozelite, mozemo nastaviti razgovore o snovima, tumacenjima napisanog ili... gdje nas inspiracija vec odvede. Happy

Sinoc sam sanjala neko distopijsko drustvo. Uzas od tjeskobe. Bila sam u bolnici ili kao medicinska sestra ili kao netko kome je prijatelj ondje zavrsio. Uglavnom, totalna "redukcija" lijekova. Lijekove su samo bogati dobivali. Prijatelj ili pacijent krvario je i nitko mu nije htio sasiti ranu jer, pogadjate, konac je za bogate. Uglavnom, pobijesnila sam i zajedno s jos sacicom prijatelja odlucila se domoci konca. Izasli smo iz bolnice, a po zidovima vidjeh natpise na starogrckom .. Sjecam se da su bile debelo otisnute dvije rijeci: "Zivjela Vlada!". Ali intuitivno sam osjecala da Vlada nije bila vlada te nase zemlje, vec neke grupe ljudi koja je imala pod nadzorom svjetska zbivanja. U tom snu, malo sam bila lik medicinske sestre/prijateljice, malo sam zauzimala polozaj promatraca. Tako sam u svojim motriteljskim trenucima uocila kacige s vezirom koje smo svi morali nositi na javnim mjestima. Direktan pogled u oci bio je zabranjen. Na ulicama tog grada nalazilo se natisnuto mnostvo. Nesto su svi uzvikivali uglas. Pokusavala sam se probiti na drugu stranu, a opet biti nezamjetna, no nisam imala kacigu i bilo je samo pitanje trenutka kad ce me netko prijaviti.. Ugledala sam jednog gologlavog postarijeg muskarca u togi (u stilu starogrckih mudraca) kako mi dolazi ususret. Rekao mi je da zna zasto sam ovdje i da pronadjem Le Sergija. Ponovno sam intuitivnim uvidom shvatila da su le sergijevci nekakav pokret otpora, no nisam se mnogo zamarala mislju o tome. Zeljela sam se domoci konca i spasiti prijatelja/pacijenta.. Ne sjecam se vise sto se desavalo. Kovitlac razlicitih scena i mnogo intenzivnih emocija odvuklo me od memoriranja ostatka sna. Znam samo da sam, otvorivsi oci, pomislila: Ovo je nasa stvarnost. Zivimo u hebenoj distopiji citavo vrijeme.

Dodatak: "Citavo vrijeme" odnosi se na razdoblje od stare Grcke .. Kao da se citava stvarnost pogorsava..

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Buffy pon lis 05, 2015 7:32 pm

Pomalo prekognicijski san Happy
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by saritica uto lis 06, 2015 5:07 am

ajme koji strasan san, kaputicu. pun simbola. evo jedan moj: ja imam strah od letenja. u avionu sam. izbezumljena. malo se usudim pogledati kroz prozor i vidim kako je dole krasno i kao malo se otkravim i pomislim - joj pa i nie strasno u avionu, bas lijepo letimo. al cim ja to pomislih avion se poce tresti, uzasno... i ja skuzim mi padamo. odjednom ispod nas se ukaze ogromna plava krivudava rijeka i avion se nagne na jednu stranu - ja skuzim da pilot ocajnicki pokusava sletjeti na vodu... voda je malo ublazila pad ali ipak se avion klize i raspada, dijelovi lete na sve strane, i ljudski dijelovi... vrisak... odjednom se sve umiri i ja ustajem idem od tijela do bespomicnih tijela... zagledam jedno po jedno... nisam sigurna jesam li ja jedno od njih... trazim sebe... odjednom ugledam dvije frendice iz osnovne skole i pitam ih jesma li ja prezivjela.. a one u glas... ma jesi jesi prezivjela si... i onda ja podignem glavu i upitam but who am i? ... i onda se probudim... eto
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by whisperer uto lis 06, 2015 2:32 pm

Plavi.kaputic je napisao/la:Hajdemo zapisivati najbolje, najgore, najdojmljivije momente nase podsvijesti tijekom njenih nocnih lutanja? Happy Topic je zamisljen kao dijalog s nama samima no, ako pozelite, mozemo nastaviti razgovore o snovima, tumacenjima napisanog ili... gdje nas inspiracija vec odvede. Happy

Sinoc sam sanjala neko distopijsko drustvo. Uzas od tjeskobe. Bila sam u bolnici ili kao medicinska sestra ili kao netko kome je prijatelj ondje zavrsio. Uglavnom, totalna "redukcija" lijekova. Lijekove su samo bogati dobivali. Prijatelj ili pacijent krvario je i nitko mu nije htio sasiti ranu jer, pogadjate, konac je za bogate. Uglavnom, pobijesnila sam i zajedno s jos sacicom prijatelja odlucila se domoci konca. Izasli smo iz bolnice, a po zidovima vidjeh natpise na starogrckom .. Sjecam se da su bile debelo otisnute dvije rijeci: "Zivjela Vlada!". Ali intuitivno sam osjecala da Vlada nije bila vlada te nase zemlje, vec neke grupe ljudi koja je imala pod nadzorom svjetska zbivanja. U tom snu, malo sam bila lik medicinske sestre/prijateljice, malo sam zauzimala polozaj promatraca. Tako sam u svojim motriteljskim trenucima uocila kacige s vezirom koje smo svi morali nositi na javnim mjestima. Direktan pogled u oci bio je zabranjen. Na ulicama tog grada nalazilo se natisnuto mnostvo. Nesto su svi uzvikivali uglas. Pokusavala sam se probiti na drugu stranu, a opet biti nezamjetna, no nisam imala kacigu i bilo je samo pitanje trenutka kad ce me netko prijaviti.. Ugledala sam jednog gologlavog postarijeg muskarca u togi (u stilu starogrckih mudraca) kako mi dolazi ususret. Rekao mi je da zna zasto sam ovdje i da pronadjem Le Sergija. Ponovno sam intuitivnim uvidom shvatila da su le sergijevci nekakav pokret otpora, no nisam se mnogo zamarala mislju o tome. Zeljela sam se domoci konca i spasiti prijatelja/pacijenta.. Ne sjecam se vise sto se desavalo. Kovitlac razlicitih scena i mnogo intenzivnih emocija odvuklo me od memoriranja ostatka sna. Znam samo da sam, otvorivsi oci, pomislila: Ovo je nasa stvarnost. Zivimo u hebenoj distopiji citavo vrijeme.

Dodatak: "Citavo vrijeme" odnosi se na razdoblje od stare Grcke .. Kao da se citava stvarnost pogorsava..

Happy
Od kada je izbjeglička krize krenula u našoj blizini, meni su varijante i oblici tvoga sna postale svakodnevne misli.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Buffy pon lis 19, 2015 8:34 pm

Kako je zahladnjelo, posebno bizarne snove imam, kako neurokemija i tlakovi hodaju po glavi, takvi su i snovi : ))
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost uto lis 27, 2015 11:17 am

Kakvi su vasi snovi u posljednje vrijeme? Znate sto me zanima, sanjate li grupno? Jeste li primijetili da se motiv ili kontekst snova podudara sa snovima drugih ljudi? Na primjer, meni je prethodnih noci stalan motiv letenje. Sinoc sam, tako, sanjala putovanje zracnim brodom. Jutros pise poznanik kako je imao zanimljiv san u kojem je upravljao nevidljivim zracnim brodom iz buducnosti. Valjda je hitao na sastanak vremenskih agenata iz razlicitih epoha jer su otkrili odmetnike koji planiraju puc da bi mogli slobodnije manipulirati vremenom, jasno, u svoju korist. Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost uto lis 27, 2015 5:14 pm

snovi su isto sto je i defragmentacija hard diska na kompjuteru. fragmenirani podaci koji su porazbacani na sve strane po hard disku poslazu se u neku cjelinu ( ne nuzno po tematikama ) putem softwarea koji se zove defragmenter. ljudi posjeduju bioloski defragmenter koji se ukljuci dok spavamo. ponekad fragmenti izlete na povrsinu (svijest) jer defragmenter pita ili upozorava korisnika sta ce s tim podacima ili daje neku drugu poruku koja moze biti u sve tri vremenske zone: proslosti, sadasnjosti ili buducnosti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by besposlenpop uto lis 27, 2015 10:18 pm

Morticia je napisao/la:... Znate sto me zanima, sanjate li grupno? ...
Nikad ne sanjam fuk.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost uto lis 27, 2015 10:20 pm

besposlenpop je napisao/la:
Morticia je napisao/la:... Znate sto me zanima, sanjate li grupno? ...
Nikad ne sanjam fuk.

E to mi je malo teze povjerovati.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by besposlenpop uto lis 27, 2015 10:24 pm

Morticia je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Morticia je napisao/la:... Znate sto me zanima, sanjate li grupno? ...
Nikad ne sanjam fuk.

E to mi je malo teze povjerovati.
Kaj će mi to, samo bi se bespotrebno znojil.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost uto lis 27, 2015 10:26 pm

Esco je napisao/la:snovi su isto sto je i defragmentacija hard diska na kompjuteru. fragmenirani podaci koji su porazbacani na sve strane po hard disku poslazu se u neku cjelinu ( ne nuzno po tematikama ) putem softwarea koji se zove defragmenter. ljudi posjeduju bioloski defragmenter koji se ukljuci dok spavamo. ponekad fragmenti izlete na povrsinu (svijest) jer defragmenter pita ili upozorava korisnika sta ce s tim podacima ili daje neku drugu poruku koja moze biti u sve tri vremenske zone: proslosti, sadasnjosti ili buducnosti.

Krenuli smo sa analizom rezultata. Razgovori su snimljeni na audio i video vrpcama, te poslani na adresu šest analitičkih grupa sačinjene od 41 umirovljenih vojnih analitičara koje je sam unajmio da zajedno sa svojim vještinama i sposobnostima prouče materijal. Cilj je bio da se izoliraju određeni uzorci, sačine klasifikacije i podaci dostave natrag nama. Psiholozi su napisali velike tekstove, ali unatoč tome, dao se razabrati shematski prikaz otkrića. Snovi su sadržavali nekoliko osnovnih uzoraka po kojima ih je bilo moguće grupirati, bilo po govoru, djelovanju ili pokretima. Kada govorimo o stotinu uzoraka, nećemo moći zamijetiti ovu istovjetnost po grupama, ali kada je riječ o nekoliko tisuća primjeraka - sinkronizacija je bila upravo nevjerojatna!

Na primjer: 03/02/1994 mnogo ljudi je sanjalo o igri sa djecom, bilo na nekakvom gradilištu ili na ruševinama. Što je to moglo biti? Prikazivanje nekog apstraktnog "sanjajučeg filma"? Ili nekakav file koji je bio spremljen na "pogonskom disku" kod ovih ljudi? Je li to možda nekakva interpretacija podataka koji su "im poslani"? Upozorenje ili uputa? Čak i danas ta pitanja ostaju neodgovorena, ali su dovoljno misteriozna da privlače pozornost. Ostaju kao neka vrsta pionirskog teritorija za one koji se žele time baviti malo studioznije. Ova sinkronizacija je imala i osobnu točku: dok sam čitao izvještaje, naletio sam na san koji je nalikovao jednom mom u nekim detaljima. Žena je opisivala šuljanje po unutrašnjosti piramide, gdje je na njeno iznenađenje, pronašla malen kokošinjac. To je bilo smiješno: velika mistična piramida, bezobzirni stražari, podzemni labirint i kokošja farma usred svega toga. No, činjenica je bila da sam ja imao, skoro pa identičan san, samo što je u mom snu bilo prisutno i nekoliko krava!

http://www.val-znanje.com/index.php/tekstovi/metafizika/360-dreamhackers-sanjaci-hackeri

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost uto lis 27, 2015 10:28 pm

besposlenpop je napisao/la:
Morticia je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Morticia je napisao/la:... Znate sto me zanima, sanjate li grupno? ...
Nikad ne sanjam fuk.

E to mi je malo teze povjerovati.
Kaj će mi to, samo bi se bespotrebno znojil.

Pa sexanje je zdravo. Oslobadja te natalozenog stresa, a i uzitak je slican, hmmm, jedenju cevapa. Grin

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by besposlenpop uto lis 27, 2015 10:39 pm

Morticia je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Morticia je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Nikad ne sanjam fuk.

E to mi je malo teze povjerovati.
Kaj će mi to, samo bi se bespotrebno znojil.

Pa sexanje je zdravo. Oslobadja te natalozenog stresa, a i uzitak je slican, hmmm, jedenju cevapa. Grin
Ono vrčualno je isto ko sanjati da jedem ćevape.  Silly
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by saritica čet lis 29, 2015 1:20 am

Morticia je napisao/la:Kakvi su vasi snovi u posljednje vrijeme? Znate sto me zanima, sanjate li grupno? Jeste li primijetili da se motiv ili kontekst snova podudara sa snovima drugih ljudi? Na primjer, meni je prethodnih noci stalan motiv letenje. Sinoc sam, tako, sanjala putovanje zracnim brodom. Jutros pise poznanik kako je imao zanimljiv san u kojem je upravljao nevidljivim zracnim brodom iz buducnosti. Valjda je hitao na sastanak vremenskih agenata iz razlicitih epoha jer su otkrili odmetnike koji planiraju puc da bi mogli slobodnije manipulirati vremenom, jasno, u svoju korist. Happy
ponovo sanjam pulu i u snovima su pignoli koje smo sakupljali kao djeca. i onda se budim sa nekom nostalgijom.
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* čet lis 29, 2015 8:19 am

sanjam  tatu da je ziv. on mi u snu govori da je ziv i da je sve greska. i ja se u snu cudim kako je to moguce jer ZNAM DA SPAVAM pa stipam njega i sebe ne bi li se zaista uvjerila u stvarnost. on se smije i zivi. i uvjerim se da je ziv. potom se probudim i bude mi lose. i tako vise puta. jedino sto sanjam tj znam da sanjam je moj otac.
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* čet lis 29, 2015 8:28 am

zadnji san od prije nekoliko dana je da idem prema zgradi u kojoj su zivjela tri brata, moja jako dobra prijatelja. kod njih doma smo se druzili godinama, doslovno proveli mladost i petke i subote veceri umjesto da idemo van Happy  i popnem se do stana. ulazim i vidim vrata, mislim staklena ( ali ono starinsko i neprozirno staklo, izradjeno ) malo odskrinuta. provirim i ugledam veliki krevet i moj tata spava. on se budi i sjedne na krevet i govori kako mu trebaju narukvice za oko nogu. odjednom u sobi sjede ( ili stoje neki ) tibetanci, budisti, celavi i u svojim mantijama. shvatim da se radi o TIBETANSKIM NARUKVICAMA a za to inace prvi put cujem. probudim se i tate nema. bude mi uzasno. te narukvice i tibetanci mi ne izlaze iz glave.
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost čet lis 29, 2015 12:34 pm

*madonna* je napisao/la:sanjam  tatu da je ziv. on mi u snu govori da je ziv i da je sve greska. i ja se u snu cudim kako je to moguce jer ZNAM DA SPAVAM pa stipam njega i sebe ne bi li se zaista uvjerila u stvarnost. on se smije i zivi. i uvjerim se da je ziv. potom se probudim i bude mi lose. i tako vise puta. jedino sto sanjam tj znam da sanjam je moj otac.

*madonna* je napisao/la:zadnji san od prije nekoliko dana je da idem prema zgradi u kojoj su zivjela tri brata, moja jako dobra prijatelja. kod njih doma smo se druzili godinama, doslovno proveli mladost i petke i subote veceri umjesto da idemo van Happy  i popnem se do stana. ulazim i vidim vrata, mislim staklena ( ali ono starinsko i neprozirno staklo, izradjeno ) malo odskrinuta. provirim i ugledam veliki krevet i moj tata spava. on se budi i sjedne na krevet i govori kako mu trebaju narukvice za oko nogu. odjednom u sobi sjede ( ili stoje neki ) tibetanci, budisti, celavi i u svojim mantijama. shvatim da se radi o TIBETANSKIM NARUKVICAMA a za to inace prvi put cujem. probudim se i tate nema. bude mi uzasno. te narukvice i tibetanci mi ne izlaze iz glave.

A Lastice..  raznjezena

Prije svega, jako mi je zao zbog tvog tate. Citajuci o tvom snu, pomislila sam kako je prilicno mocan i neraskidivo vezan uz Bardo Thodol, Tibetansku knjigu mrtvih. Nazalost, ne znam bas sto ti u svemu ovome savjetovati, ali nekako osjecam da pozitivne misli i ljubav koju odasiljes prema tati mogu mu pribaviti "narukvice" koje silno zeli. Procitaj si malo o ovoj knjizi i mozda se i sama jos necega dosjetis. Happy

http://gkr.hr/Magazin/Prikazi/Tibetanska-knjiga-mrtvih

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* sub lis 31, 2015 11:28 am

Ligeja je napisao/la:
*madonna* je napisao/la:sanjam  tatu da je ziv. on mi u snu govori da je ziv i da je sve greska. i ja se u snu cudim kako je to moguce jer ZNAM DA SPAVAM pa stipam njega i sebe ne bi li se zaista uvjerila u stvarnost. on se smije i zivi. i uvjerim se da je ziv. potom se probudim i bude mi lose. i tako vise puta. jedino sto sanjam tj znam da sanjam je moj otac.

*madonna* je napisao/la:zadnji san od prije nekoliko dana je da idem prema zgradi u kojoj su zivjela tri brata, moja jako dobra prijatelja. kod njih doma smo se druzili godinama, doslovno proveli mladost i petke i subote veceri umjesto da idemo van Happy  i popnem se do stana. ulazim i vidim vrata, mislim staklena ( ali ono starinsko i neprozirno staklo, izradjeno ) malo odskrinuta. provirim i ugledam veliki krevet i moj tata spava. on se budi i sjedne na krevet i govori kako mu trebaju narukvice za oko nogu. odjednom u sobi sjede ( ili stoje neki ) tibetanci, budisti, celavi i u svojim mantijama. shvatim da se radi o TIBETANSKIM NARUKVICAMA a za to inace prvi put cujem. probudim se i tate nema. bude mi uzasno. te narukvice i tibetanci mi ne izlaze iz glave.

A Lastice..  raznjezena

Prije svega, jako mi je zao zbog tvog tate. Citajuci o tvom snu, pomislila sam kako je prilicno mocan i neraskidivo vezan uz Bardo Thodol, Tibetansku knjigu mrtvih. Nazalost, ne znam bas sto ti u svemu ovome savjetovati, ali nekako osjecam da pozitivne misli i ljubav koju odasiljes prema tati mogu mu pribaviti "narukvice" koje silno zeli. Procitaj si malo o ovoj knjizi i mozda se i sama jos necega dosjetis. Happy

http://gkr.hr/Magazin/Prikazi/Tibetanska-knjiga-mrtvih


čitajući tekst iza linka, pomislim i sjetim se, kako me najranija sjećanja uz tatu vežu za razgovore u kojima mi je u mojoj najranijoj dobi govorio o beskonačnosti i vječnosti. 
volio je svemir, fiziku , zakone i izuzetke te sve ono što čini veliku enigmu početka i kraja - svega. ciklusi i širenje u beskonačnost , ono nešto što čovjek još nije dokučio što je, samo mu se dalo ime jer se nazire da postoji.


moj je tata bio filozof. zanimala ga je egzaktnost i njena važnost u neopipljivom.



sve bih mogla reći osim ga povezati sa tibetancima Happy i sada pročitam tvoj link.

sigurno ću ići dalje ....  u potrazi za narukvicama.


tnx Love
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost pon stu 09, 2015 2:13 pm

Ligeja je napisao/la:
Esco je napisao/la:snovi su isto sto je i defragmentacija hard diska na kompjuteru. fragmenirani podaci koji su porazbacani na sve strane po hard disku poslazu se u neku cjelinu ( ne nuzno po tematikama ) putem softwarea koji se zove defragmenter. ljudi posjeduju bioloski defragmenter koji se ukljuci dok spavamo. ponekad fragmenti izlete na povrsinu (svijest) jer defragmenter pita ili upozorava korisnika sta ce s tim podacima ili daje neku drugu poruku koja moze biti u sve tri vremenske zone: proslosti, sadasnjosti ili buducnosti.

Krenuli smo sa analizom rezultata. Razgovori su snimljeni na audio i video vrpcama, te poslani na adresu šest analitičkih grupa sačinjene od 41 umirovljenih vojnih analitičara koje je sam unajmio da zajedno sa svojim vještinama i sposobnostima prouče materijal. Cilj je bio da se izoliraju određeni uzorci, sačine klasifikacije i podaci dostave natrag nama. Psiholozi su napisali velike tekstove, ali unatoč tome, dao se razabrati shematski prikaz otkrića. Snovi su sadržavali nekoliko osnovnih uzoraka po kojima ih je bilo moguće grupirati, bilo po govoru, djelovanju ili pokretima. Kada govorimo o stotinu uzoraka, nećemo moći zamijetiti ovu istovjetnost po grupama, ali kada je riječ o nekoliko tisuća primjeraka - sinkronizacija je bila upravo nevjerojatna!

Na primjer: 03/02/1994 mnogo ljudi je sanjalo o igri sa djecom, bilo na nekakvom gradilištu ili na ruševinama. Što je to moglo biti? Prikazivanje nekog apstraktnog "sanjajučeg filma"? Ili nekakav file koji je bio spremljen na "pogonskom disku" kod ovih ljudi? Je li to možda nekakva interpretacija podataka koji su "im poslani"? Upozorenje ili uputa? Čak i danas ta pitanja ostaju neodgovorena, ali su dovoljno misteriozna da privlače pozornost. Ostaju kao neka vrsta pionirskog teritorija za one koji se žele time baviti malo studioznije. Ova sinkronizacija je imala i osobnu točku: dok sam čitao izvještaje, naletio sam na san koji je nalikovao jednom mom u nekim detaljima. Žena je opisivala šuljanje po unutrašnjosti piramide, gdje je na njeno iznenađenje, pronašla malen kokošinjac. To je bilo smiješno: velika mistična piramida, bezobzirni stražari, podzemni labirint i kokošja farma usred svega toga. No, činjenica je bila da sam ja imao, skoro pa identičan san, samo što je u mom snu bilo prisutno i nekoliko krava!

http://www.val-znanje.com/index.php/tekstovi/metafizika/360-dreamhackers-sanjaci-hackeri

jutros mi je palo na pamet nekoliko pitanja:
da li gluhi i gluhonijemi cuju zvukove u snovima? da li slijepci vidi u snovima? mislim si oni koji su od rodjenja takvi. kakve snove oni imaju?

i kakve recimo snove imaju oni nesretnici koji su istovremego i slijepi i gluhi od rodjenja?  sta je to svijest a sta podsvjest i kako tu podjelu dozivljavaju i da li je uopce dozivljavaju ljudi koji nit vide nit cuju.

onda pronadjoh poznatu Helen Keller americku knjizevnicu, politicku aktivisticu  koja je izmedju svih ostalih stvari obranila doktorat iz filozofije  na Radcliffe Colledgeu pise u hrvatskoj wikipediji, She was the first deafblind person to earn a bachelor of arts degree pise u engleskoj wikipediji sad netko od njih laze ja samo c/p. . nevjerojatno koliko je postigla usprkos svim barijerama i koja kaze citiram:

On the “self awareness being tied to language” note, I found this quote from Helen Keller interesting: “Before my teacher came to me, I did not know that I am. I lived in a world that was a no-world. I cannot hope to describe adequately that unconscious, yet conscious time of nothingness. (…) Since I had no power of thought, I did not compare one mental state with another.”   Hellen Keller, 1908: quoted by Daniel Dennett, 1991, Consciousness Explained. London, The Penguin Press. pg 227

Hellen Keller, who became deaf and blind at the age of 19 months, claimed to have “visions of ineffable beauty” in her dreams.

https://en.wikipedia.org/wiki/Helen_Keller

“Dreams have multiple layers of meaning,” the researchers write, “that are not only determined by actual external conditions but also often relate to internal life and past experiences in complex ways.”


e sad "03/02/1994 mnogo ljudi je sanjalo o igri sa djecom, bilo na nekakvom gradilištu ili na ruševinama. Što je to moglo biti?" to ja neznam . postoji mozda odgovor ali ga ja jos neznam.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* čet stu 19, 2015 11:11 pm

*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by besposlenpop sub stu 21, 2015 12:49 am

~ Topic od snova Fora-dana15
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Buffy ned stu 22, 2015 7:45 pm

Baš sam nešto radila s frendom u Londonu, počeli određeni proces kojeg je sastavni dio pisanje dnevnika snova; po danu svjesni rad, po noći nesvjesni.

Kojekakve terapije je prošao, nazvao me nakon tjedan dana i rekao da nije znao da uopće može imati takve snove Grin

Glava snima filmove Happy
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by besposlenpop pon pro 07, 2015 9:29 am

Pičkamumaterina, jutros sam prečul vekericu i mobitel!  Angry
(pojma ne znam kaj sam sanjal ...)
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost sub pro 12, 2015 12:53 am

*madonna* je napisao/la:

:*

.. moj otac me diže iznad svojih ramena, drži me
u svojem okrilju, ne znam hodati
idemo kroz more zvijezda po nebeskom svodu
ja volim snagu svojeg o c a
ja volim plavetnilo neba
i hladnoću zvijezda na svojem licu
on mi pjeva "moje blaženstvo".

W. Coleman

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Buffy čet pro 17, 2015 6:14 am

Happy
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 5. 1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.