Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

~ Topic od snova

+4
Buffy
besposlenpop
whisperer
saritica
8 posters

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost uto sij 26, 2016 2:25 pm

Sanjala sam jutros bijele konje. Bili su u busu i znatizeljno me promatrali. Ja sam se nalazila na stanici. Osjecala sam povezanost s njima. Radost, toplinu. Jedno zdrijebe odvojilo se od njih, priblizilo vratima i milo me gledalo. Vrata su se nekako otvorila i doskocilo je do mene. Nije se htjelo odvojiti. Bus je krenuo zajedno s njegovom obitelji. Imala sam griznju savjesti i zeljela sam ih ponovno ujediniti. Tijekom sna, dok smo vrludali kojekakvim ulicama, zdrijebe se pretvorilo u djevojcicu. Trazili smo adresu kuce njenog t a t e, zatim samu tu kucu. Za to vrijeme, njen je otac bio uvjeren da sam je otela pa je poslao u ophodnju ljude koji su nas proganjali. Nasla sam se u pomalo paradoksalnoj situaciji. Zeljela sam tu djevojcicu vratiti ocu, a bjezali smo od onih koji su nam se cinili kriminalci jer smo mislili da je zele oteti. Nisam ni slutila da progonitelji zele isto sto i ja - vratiti djevojcicu njezinoj obitelji.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Buffy uto sij 26, 2016 3:03 pm

Cijeli živopisni film Happy
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost sri sij 27, 2016 3:39 pm

Buffy je napisao/la:Cijeli živopisni film Happy

.. kojem ne znam kraj. Happy Nadam se da je djevojčica završila s ocem. Pokušala sam pronaći pojašnjenje pojave konja u snovima, ali ono što je pisalo, nisam mogla poistovjetiti sa snom. Inače, dok sam ga ovdje prepričavala, prošlo mi je umom da sam iz nekog razloga željela vratiti curicu njenom ocu i da se samo otac pojavljivao u nastavku sna. Ne i majka. Druga misao bila je da sam, možda, ja njena mama.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Buffy sri sij 27, 2016 10:52 pm

Ovo potonje sam pomislila, tj. imala sam neki osjećaj kako je vezano za neke tvoje odluke u daljem životu. Ne bih napisala da ti sad nisi to spomenula, nadam se da nisam pretjerala Happy
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost pet sij 29, 2016 3:16 am

Naravno da nisi. :-) Naprotiv..

---

Podsjetnik sebi nakon ponovnog budjenja kasnije - teodiceja.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost pet sij 29, 2016 11:59 pm

besposlenpop je napisao/la:~ Topic od snova - Page 2 Fora-dana15

Dormeo madraci i ćebad.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* ned sij 31, 2016 1:58 am

...Možda se ipak samo radi o misticizmu psihodelika, kako to tumači Strassman. Kao i mnogi drugi koji su oduševljeni time što psihodelici mogu otvoriti unutarnje tajne, on također vjeruje da oni mogu pružiti uvid u "dublju prirodu" stvarnosti. To nije ništa neobično među psihonautima, od kojih su mnogi uvjereni da postoji dublja stvarnost iza našeg materijalnog postojanja, da postoji objektivna duhovna prisutnost u svemiru ili da postoji život nakon smrti....
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Buffy sub vel 13, 2016 7:28 pm

Sigurna sam u to Happy
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost sub vel 27, 2016 11:22 am

Ne sjecam se citave price, zapravo, san mi nailazi u fragmentima pa naknadno ispunjavam praznine nekakvim suvislim tkivom. Prilicno mracan, poluzaledjen predio kojim sam prolazila kao dio istrazivackog tima. Podsjecao me na Island. Osjecala sam zivot u toj hladnoj zemlji. Cinilo se zlokobno mozda zbog tame i tog nevidljivog prisustva. Pokusavala sam ostalim istrazivacima prenijeti dozivljaj tog mjesta, ali nisu pretjerano obracali paznju na moje strepnje. U jednom od svojih narednih lutanja, u drustvu kolega, naisla sam na napusteno djetesce koje smo poveli sa sobom u centar. Dijete se brzo razvijalo. Raslo, jacalo. S djetetovim razvojem, osjecaj cudne prisutnosti bivao je snazniji. Sljedece sto upamtih ta je zaledjena poljana ispresijecana brzim kretanjem nevidljivog djetetovog zastitnika. Zapravo, to je bice bilo ili interdimenzionalno ili je imalo cloaking device. Ispod zemlje nalazila su se njihova djeca u nekakvom kriogenickom inkubatoru, a ti alieni cuvali su ih od intrudera. Poljana je bila rasadiste njihove vrste koja je trebala cim vise nalikovati ljudskoj...

Nisam jos zapocela s gledanjem X-filesa. :-)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost sub oľu 12, 2016 11:41 am

Ovo dodje nesto kao nizanje web-logova. Neka stoji kao podsjetnik. Sljedeci san pomalo otvara vrata onim drugim vrstama snova koji se ne mogu shvatiti samo kao defragmentiranje "hard-diska".

Nedavno sam na drugoj temi spomenula pronalazak ametista kojeg sam ocistila i "napunila". Osjecam ga kao dobricu koji se vec postavio u ulogu zastitnika. :-)

Prije dvije noci usnula sam more. Hodala sam u plicaku i pronalazila prozirne kristalice prosarane plavim nitima. Vadila sam ih iz mora i usmjeravala prema suncu ne bih li bolje zamijetila njihov izgled. U jednom od njih ugledala sam jos jedan kristal. Kristal u kristalu. Zatim sam naisla na crne neprovidne kristalcice. I njih sam ponijela sa sobom. Citav dan, ispunjen obavezama, razmisljala sam o snu i tek predvecer krenula u potragu za vrstom kristala koje sam usnula. Ispalo je da je to bilo Mjesecevo kamenje i opsidijan. Kad sam obratila paznju na opsidijanove iscijeliteljske moci, ostala sam nemalo iznenadjena jer je vezan uz moje glavne boljke. Moram napisati da o kristalima ne znam gotovo nista i da sam samo stigla pretraziti one znacajke svojih kucnih kristala. O opsidijanu nisam nista znala, a Mjesecevo kamenje (ono iz snova) nije bilo meni znano kao jos jedan oblik te vrste. Ima dalje... Ukucavsi u yt-trazilicu "crystals", trenutno mi je privukla paznju jedna snimka u trajanju od desetak minuta o vrstama kristala. Tijekom trajanja videa, bio je spomenut i kristal unutar kristala! Tzv. fantom-kristal... Nakon toga uzbudjeno sam nazvala Klingonca i sve mu ispricala misleci da ce me "potapsati po glavici" i reci mi da je vec kasno i da se pospremim u krevet :-), no nista se od toga nije dogodilo, vec mi je rekao - pa pricala si mi to. Ljutito sam mu uzvratila da mu svakako to nisam mogla ispricati jer sam sve to upravo otkrila, no on je inzistirao na vjerodostojnosti "sjecanja". Rekao mi je da je znao sve sto cu mu ispricati.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost sub oľu 12, 2016 11:47 am



Ovo je ta snimka, a na linku ispod pise nesto o "fantomima"..

http://www.healingcrystals.com/Phantom_Quartz_Articles_71.html

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* ned oľu 13, 2016 1:27 am

Tomica.Bombadil je napisao/la:Ovo dodje nesto kao nizanje web-logova. Neka stoji kao podsjetnik. Sljedeci san pomalo otvara vrata onim drugim vrstama snova koji se ne mogu shvatiti samo kao defragmentiranje "hard-diska".

Nedavno sam na drugoj temi spomenula pronalazak ametista kojeg sam ocistila i "napunila". Osjecam ga kao dobricu koji se vec postavio u ulogu zastitnika. :-)

Prije dvije noci usnula sam more. Hodala sam u plicaku i pronalazila prozirne kristalice prosarane plavim nitima. Vadila sam ih iz mora i usmjeravala prema suncu ne bih li bolje zamijetila njihov izgled. U jednom od njih ugledala sam jos jedan kristal. Kristal u kristalu. Zatim sam naisla na crne neprovidne kristalcice. I njih sam ponijela sa sobom. Citav dan, ispunjen obavezama, razmisljala sam o snu i tek predvecer krenula u potragu za vrstom kristala koje sam usnula. Ispalo je da je to bilo Mjesecevo kamenje i opsidijan. Kad sam obratila paznju na opsidijanove iscijeliteljske moci, ostala sam nemalo iznenadjena jer je vezan uz moje glavne boljke. Moram napisati da o kristalima ne znam gotovo nista i da sam samo stigla pretraziti one znacajke svojih kucnih kristala. O opsidijanu nisam nista znala, a Mjesecevo kamenje (ono iz snova) nije bilo meni znano kao jos jedan oblik te vrste. Ima dalje... Ukucavsi u yt-trazilicu "crystals", trenutno mi je privukla paznju jedna snimka u trajanju od desetak minuta o vrstama kristala. Tijekom trajanja videa, bio je spomenut i kristal unutar kristala! Tzv. fantom-kristal... Nakon toga uzbudjeno sam nazvala Klingonca i sve mu ispricala misleci da ce me "potapsati po glavici" i reci mi da je vec kasno i da se pospremim u krevet :-), no nista se od toga nije dogodilo, vec mi je rekao - pa pricala si mi to. Ljutito sam mu uzvratila da mu svakako to nisam mogla ispricati jer sam sve to upravo otkrila, no on je inzistirao na vjerodostojnosti "sjecanja". Rekao mi je da je znao sve sto cu mu ispricati.


na tragu si necega. spoznaje. a pretpostavljam o sebi. istrazuj i dalje. sve mi mirisi na vrstu sna vodica.  poput onog mog o tibetancima. sjecas se?
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Buffy ned oľu 13, 2016 8:01 am

Wow Happy
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by kic ned oľu 13, 2016 1:30 pm

Tomica.Bombadil je napisao/la:Ovo dodje nesto kao nizanje web-logova. Neka stoji kao podsjetnik. Sljedeci san pomalo otvara vrata onim drugim vrstama snova koji se ne mogu shvatiti samo kao defragmentiranje "hard-diska".

Nedavno sam na drugoj temi spomenula pronalazak ametista kojeg sam ocistila i "napunila". Osjecam ga kao dobricu koji se vec postavio u ulogu zastitnika. :-)

Prije dvije noci usnula sam more. Hodala sam u plicaku i pronalazila prozirne kristalice prosarane plavim nitima. Vadila sam ih iz mora i usmjeravala prema suncu ne bih li bolje zamijetila njihov izgled. U jednom od njih ugledala sam jos jedan kristal. Kristal u kristalu. Zatim sam naisla na crne neprovidne kristalcice. I njih sam ponijela sa sobom. Citav dan, ispunjen obavezama, razmisljala sam o snu i tek predvecer krenula u potragu za vrstom kristala koje sam usnula. Ispalo je da je to bilo Mjesecevo kamenje i opsidijan. Kad sam obratila paznju na opsidijanove iscijeliteljske moci, ostala sam nemalo iznenadjena jer je vezan uz moje glavne boljke. Moram napisati da o kristalima ne znam gotovo nista i da sam samo stigla pretraziti one znacajke svojih kucnih kristala. O opsidijanu nisam nista znala, a Mjesecevo kamenje (ono iz snova) nije bilo meni znano kao jos jedan oblik te vrste. Ima dalje... Ukucavsi u yt-trazilicu "crystals", trenutno mi je privukla paznju jedna snimka u trajanju od desetak minuta o vrstama kristala. Tijekom trajanja videa, bio je spomenut i kristal unutar kristala! Tzv. fantom-kristal... Nakon toga uzbudjeno sam nazvala Klingonca i sve mu ispricala misleci da ce me "potapsati po glavici" i reci mi da je vec kasno i da se pospremim u krevet :-), no nista se od toga nije dogodilo, vec mi je rekao - pa pricala si mi to. Ljutito sam mu uzvratila da mu svakako to nisam mogla ispricati jer sam sve to upravo otkrila, no on je inzistirao na vjerodostojnosti "sjecanja". Rekao mi je da je znao sve sto cu mu ispricati.
podsjeća me na neku Belbovu pustolovinu Grin
kic
kic

Posts : 177
Join date : 26.02.2015

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by saritica ned oľu 13, 2016 4:38 pm

jao tomice, meni se cini da su ovo arhetipski snovi.. mandala i tako to... konji bi mogli biti nesto o slobodi....
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Buffy pon oľu 14, 2016 9:13 am

Meni se čini da je ovdje malo metafizike ušlo u priču, pa je tu transpersonalno psihološki pristup izgledniji...
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* pon oľu 14, 2016 10:17 am

Buffy je napisao/la:Meni se čini da je ovdje malo metafizike ušlo u priču, pa je tu transpersonalno psihološki pristup izgledniji...
na tragu psihonautickih dozivljaja ....  naglasak - na tragu.  Happy
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost čet oľu 17, 2016 11:18 am

*madonna* je napisao/la:
na tragu si necega. spoznaje. a pretpostavljam o sebi. istrazuj i dalje. sve mi mirisi na vrstu sna vodica.  poput onog mog o tibetancima. sjecas se?

O da. Cesto ga se sjetim i pazim hoce li mi nesto, u duhu sinkroniciteta, iskrsnuti i malo ga pojasniti. Cini mi se da Misak ima emisiju o Tibetanskoj knjizi. Sto se ovog tice, moram reci da mi je ametist "naisao" par tjedana nakon sto sam vrlo ozbiljno popricala sa sobom i rekla si da cu se izlijeciti. Mozda je kristaloterapija jedan od pomocnih nacina kako to uciniti.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Gost čet oľu 17, 2016 11:28 am

Buffy je napisao/la:Wow Happy

Pocela sam mu se obracati s "vjestice". On je i dalje uvjeren da sam mu to vec pricala, ali da sam zaboravila. :-D

Gost
Gost


[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Buffy pet oľu 18, 2016 2:37 pm

Grin

Serendipity rules, što se ostalog tiče Happy
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by whisperer pet oľu 18, 2016 11:35 pm

Čini mi se da na više tema ima spomena o kristalima, pa ću bez nekog većeg razmišljanja odabrati ovu za neke svoje misaone trčkalice.
Nekako u doba 90-tih u Amsterdamu, a baš u inat mom osjetljivom tada periodu odrastanja, kulminirala je alternativa (valjda iz ostatka onih bogato raspuštenih 80-tih). Na svakom koraku susretao si se sa "energijama", alternativnim pristupima koječemu, filozofijama, čakrama, pa čak mi se činilo da nije postojala osoba na cesti koja je po tim pitanjima drugačije razmišljala. Sve što je proizlazilo iz te alternativne filozofije, smatralo se pod normalnim, prihvatljivim i vuklo je za sobom neki životno filozofski komoditet. I svaku put kada bih se pri kratkim svraćanjim u Hrvatsku veselila donošenjem sitnih, meni bitnih, poklončića tipa upravo tih kristala, anđeoskih karata, hvatača snova, mirisnih štapića etc., susretala bih se sa pomalo podrugljivim tonovima- ma što će mi ovo- ili bi se "to nešto" šviknulo sa strane. Dobro, da ne ulazim sada u neke svoje osobne traume mene i "njih" i životne filozofije Grin,  kada se spomene nešto poput kristala, onda se naravno prisjetim tog ondašnjeg dijela života kojeg počesto mislim da sam ga i odsanjala. Radeći sa jednim starijim gospodinom, inače Englez, koji je pak zbog prirode svog posla često putovao u Afriku i uvijek bi me pri povratku obradovao sa pokojom tradicionalnom haljinom određene zemlje (Bože, koje su prekrasne to šare), imah prvi susret sa "kamenčićem". Jednom prilikom vratio se sa prstenom, ni manje ni više- s ugrađenim tigrovim okom. Prekrasan je bio i toliko dojmljiv da bi mi često govorili kako mi "sjeda". Danas kada ga se sjetim, "sjedao" mi je i po značenju i po izgledu točno onoliko koliko mi je i bio potreban. Nažalost, zbog posla i prečestog skidanja, zametnula sam ga. No, negdje sam se tješila tim osjećajem da sam ga se "riješila" do perioda u kojem mi više nije bio potreban, u jednu ruku kao da mi nije nedostajao. Drugi moj slučaj s kristalima datira iz istog tog perioda kada mi se dobar i drag znalac vraćao sa broda iz Brasila i presjedao u Europi u mom gradu.. proveli smo dan zajedno i pri otpraćanju ga na aerodrom, trčasmo tako suludo k'o dva "napušena" za vlakom. On ulijeće kroz već krenuli vlak i kroz vrata mi baca vrećicu u ruke. Uopće nisam kužila što imam u rukama, ali se sjećam da je iz daljine dovikivao- ali pazi se, nisu baš svi dobro!! Još uvijek mi je u sjećanju ta njegova raščupana kosa i cerekajuća faca već obrasla bradom. Grin Doma sam shvatila o kojim kristalima je riječ, no odmah sam napravila selekciju, dok su ostatak preuzele delegacija mojih frendica koje su se okupile oko stola i proučavale te "kamenčiće". Zadržala sam jaspis i tirkis, punila ih sunčevom energijom i prala brižljivo. S time što mi se jaspis često vraćao u obliku nakita, a i najdulje bih se osjećala s njime dobro. Tako da su po meni svi ti kristali poveznica sa našim unutarnjim stanjem koja su konstantno u procesima, mijenama i kojima se, određenim, uvijek na neki naćin vraćamo, ali možda u drugim stupnjevima razvoja.. Eto, malo udavila. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by whisperer pet oľu 18, 2016 11:44 pm

Već kada sam i haljinice spomenula, da dovršim... bilo su to krstitke mog nećaka. Okupila se sva familija, majčica organizirala gala večeru, a teta pristigla sa dalekog puta ulijeće sa kreštačom haljinom... Stileta je sve presjeklo kada me je ugledao, odmah se gostima ispričao kako nisam baš normalna. Grin
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Buffy sub oľu 19, 2016 7:50 am

Grin Grin 

Kristali su ono što smo i mi, dio Zemlje na kojj smo nastali, ništa različito od vode i zemlje, stoga je povezanost logična Happy
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by *madonna* sub oľu 19, 2016 11:53 am

whisperer je napisao/la:Već kada sam i haljinice spomenula, da dovršim... bilo su to krstitke mog nećaka. Okupila se sva familija, majčica organizirala gala večeru, a teta pristigla sa dalekog puta ulijeće sa kreštačom haljinom... Stileta je sve presjeklo kada me je ugledao, odmah se gostima ispričao kako nisam baš normalna. Grin
iduce nedjelje vozim u zagreb  , na krstitke mojoj maloj necakinji . i vec imam neke vizije sta cu obuc .... doma kolutaju ocima Happy ... iako, vjerujte, nije nista nepristojno ali kostim ( odijelo ) obuci cu iskljucivo kada si budem dala sasiti nesto chic sa dubokim  prorezom bez icega ispod a za to trenutno nemam para. ako mi to klasicno nije mondeno onda nosim slojevito i neobicno. obicno spojim  sako sa tenisicama ili stiklama i poderanim trapericama. dobro, necu u crkvu poderana, biti cu, pretpostavljam, u crnoj vrecastoj haljini do koljena, extra spic cizmama od kojih je svima slabo, traper jakni zbog koje bi  me zatukli i minimum sminke, jer ne idem u disco  tongue  ...sta je tu lose?
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by whisperer pon oľu 21, 2016 11:32 am

Buffy je napisao/la:Kristali su ono što smo i mi, dio Zemlje na kojj smo nastali, ništa različito od vode i zemlje, stoga je povezanost logična Happy

Da, vrlo povezano sa mikro i makro kozmosom.. počevši od samog disanja i sitnih odnosa, pa do onih veći promjena. Tako da bih ja nebo i svemir lako pripojila u priču. Happy

Evo, stranica od frendice na FB_u, lijepi nakit:

https://www.facebook.com/ZASU-435572393154164/

Inače, iz iskustva znam da mi difinitivno neki od kristala u blizini ne odgovaraju, promijene boju.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

~ Topic od snova - Page 2 Empty Re: ~ Topic od snova

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.