Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obične priče

+5
whisperer
iluzija
darla_
urbanstyle
Lena
9 posters

Stranica 12 / 17. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next

Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Gost ned stu 30, 2014 6:22 pm

darla_ je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
Zato sam zmazala dva bureka pa nek se jebe i šečer i ketoni i uputnice .

Laugh  ... tako je Bakut jedno se zivi.

Ma zajeban je secer, kvari covjeku raspolozenje jer mora biti discipliniran glede prehrane, a sa druge strane ne ovisi samo o tome. Moj deda je bio disipliniran po tom pitanju u pic mac, 40 godina je uspio biti bez inzulina na inekcije, samo tabletice. Uvijek se hvalio kako mu je doktor govorio kako mu je najduze zivuci pacijent sa secerom bez komplikacija, dozivio 86 godina. Ali koju je on imao volju za zivotom. Sjecam se, dok je bio rat onda smo k njima isli preko Paga jer se nije moglo zbog Krajine normalno voziti po cesti, to je trajalo jebene sate. Uglavnom u ljeto 1995.-te igrom slucaja ja sam ostala kod njih za vrijeme Oluje. I spavam balzenim snom, kad svira uzbuna i sad baka me budi, kao idemo u skloniste, cuju se detonacije u daljini. I nis ja se dignem i sad ona pakira osnovne stvari kao jel ako bude veceg gruvanja, nismo znali kako ce to izgledati ovaj put i trckaramo nas dvije po kuci pakiramo te stvari, velim ja di je dida? Veli ona meni, na prvi znak uzbune samo se obukao i otrcao dolje, uvijek ti je on prvi u sklonistu, a poslije onda zanovijeta di mu je ovo, di mu je ono, pa ja vec naucila da spakiram prvo stvari  Laugh. Da ti priblizim, on je tada imao 80 godina, umro je 2001.-ve, oni su zivjeli na sestom katu, ali trk u skloniste, jebes zenu, jebes unuku  zubo, a inace je uvijek zanovijetao da mu se hrana naosi u krevet, jer kao ne moze on, bole ga noge Grin, kurac su ga onda bolile noge.
Deda ti je imal dobru ženu koja je titrala oko njega, kuhala kak se šika za šečeraša.A on kak je volil sebe se toga i držal i jel
Moj brko je isto na inzulinu, lešo povrče ni ne pogleda. U zadnje vrijeme jedino od povrča jede pohane patliđane ( i to je nezdravo jer je pohano).
Jede i salatu.
Velika je razlika između mog šečera i njegovog. Moj fest oscilira, njegov je konstantan.
Trebala bi skinut kile, a to je na redu svakog sljedećeg ponedjeljka.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Gost ned stu 30, 2014 6:24 pm

Ligeja je napisao/la:Dromsi, kako sam vrlo površno čitala upise posljednjih tjedana, tek sam sad shvatila o kojoj "maloj" zapravo govoriš i što si radila s jogurtom. 

iznenadjen

Djeluje smiješno, ali sigurno je bilo za plakanje.
al je bio spas 
bilo je gore nek si možeš zamisliti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by besposlenpop ned stu 30, 2014 7:06 pm

darla_ je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
Pa di si to bila? U Kninu?  Grin

Je Grin

U Sibeniku Pope Grin
A front iza Skradina.
Oni tam su fakat opali s oskoruše. Obične priče - Page 12 E040
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by whisperer čet pro 11, 2014 1:15 am

Naš maleni prijatelj ulazi u četvrtu kemoterapiju prvog ciklusa. Držite palčiće hrabrom borcu da izdrži i da dalje prkosi zločestim zrncima.... Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by whisperer ned pro 14, 2014 1:01 am

Pisali smo Djedu Mrazu. Maleni diktira, ja pišem.

Bok. Bio sam dobar i slušao sam ih sve. Kupi mi kiki bombon, kinder jaje i vlak. Vlak možeš naći na policama između pašte i mlinaca.


Happy Happy Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Gost ned pro 14, 2014 4:46 am

whisperer je napisao/la:Pisali smo Djedu Mrazu. Maleni diktira, ja pišem.

Bok. Bio sam dobar i slušao sam ih sve. Kupi mi kiki bombon, kinder jaje i vlak. Vlak možeš naći na policama između pašte i mlinaca.


Happy Happy Happy
Laugh Laugh Laugh
prošle godine pitam snahu kaj da mu kupimo
veli neku robicu, piđamu npr.
kad je odmotal, vidlo mu se na faci razočaranje
nije nas ni pogledal 
ove godine igračke, komplet, helikopter, policija hitna, vatrogasci, i ne na daljinski
jer se onda ili igra tata ili mu neda da ne potrga jer je još mali.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by whisperer ned pro 14, 2014 1:19 pm

Mi te autiće na daljinski brzo strgamo ili ih deda zgnječi dok hoda ili sijeda. 
Robica se spakira mamama, Happy. Dosta kontroliram uzimanje slatkog i gledanje tv-a pa je onda kod nas veliko uzbuđenje kada se dobije bombone ili kakav dvd. Skromno biće. Happy

Koje kolače planiraš raditi? Odustala sam išta pridonjeti mojima u kuhinjsku rapsodiju, obično se pola toga ne pojede.. ali zato planiram do odlaska na novogodišnji put kuhati im svoje experimente. Na njihovu žalost.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Gost ned pro 14, 2014 8:27 pm

whisperer je napisao/la:Mi te autiće na daljinski brzo strgamo ili ih deda zgnječi dok hoda ili sijeda. 
Robica se spakira mamama, Happy. Dosta kontroliram uzimanje slatkog i gledanje tv-a pa je onda kod nas veliko uzbuđenje kada se dobije bombone ili kakav dvd. Skromno biće. Happy

Koje kolače planiraš raditi? Odustala sam išta pridonjeti mojima u kuhinjsku rapsodiju, obično se pola toga ne pojede.. ali zato planiram do odlaska na novogodišnji put kuhati im svoje experimente. Na njihovu žalost.
mali je puno i na kompu i na tv-u i na mobitelu i na podu sa autićima i slaganju puzzla.
Voli slatkiše, ne znam koliko ih jede, vjerojatno previše.
Opčenito mu je hrana stalno na pameti.
Kod mene se svi kolači pojedu. Ispečem oko 15 vrsti , možda i više,
Svako dobi  veliku tacu kolača, snaha , prija i svekrva.
Nešto spremim u škrinju, pa kad se zaželimo tih sitnih vadim van.
Kroz godinu ne pečem takvu vrstu kolača, zato se svi veselimo, tom šarenilu ko iz slastičarne.
Delam neke koji se peku, ali i one sa keksima i grilažom, sve suhe keksiće koji mogu stajati,ako su dobro spremljeni u kutije.
dedin brk, londonerice, kokos pusrle, cvjetiće sa pekmezom, kapucino cvjetiće, vanilij kiflice, figaro, non-plus-ultra, atika, osja gnjezda,bajadera, kuglice,čajne kolutiće sa kremom, kokos keksiće, bijela pita, breskvice , medenjake ,mini  makovnjaču i ove godine ću probati Bafine macarons.
Možda nešto izostavim a nešto drugo umetnem sve je stvar kak ću se osjećati i kolko će mi se dati. Obično nakon petog dana zgubim volju  zubo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by besposlenpop ned pro 14, 2014 9:40 pm

Dedin brk? Obične priče - Page 12 A075
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5173
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Gost ned pro 14, 2014 9:53 pm

besposlenpop je napisao/la:Dedin brk? Obične priče - Page 12 A075
http://www.coolinarika.com/tag/djedov-brk/
biraj
ja ne stavljam štaub šečer

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by whisperer pon pro 15, 2014 12:59 am

dromsin je napisao/la:

dedin brk, londonerice, kokos pusrle, cvjetiće sa pekmezom, kapucino cvjetiće, vanilij kiflice, figaro, non-plus-ultra, atika, osja gnjezda,bajadera, kuglice,čajne kolutiće sa kremom, kokos keksiće, bijela pita, breskvice , medenjake ,mini  makovnjaču i ove godine ću probati Bafine macarons.
Možda nešto izostavim a nešto drugo umetnem sve je stvar kak ću se osjećati i kolko će mi se dati. Obično nakon petog dana zgubim volju  zubo

Svaka čast. Happy Za pola od njih nisam nikada imenom čula, a izgled dedinog brka me nasmijao. Baš si ti dobra neka ženica. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Buffy pon pro 15, 2014 9:17 am

whisperer je napisao/la:Naš maleni prijatelj ulazi u četvrtu kemoterapiju prvog ciklusa. Držite palčiće hrabrom borcu da izdrži i da dalje prkosi zločestim zrncima.... Happy

Obične priče - Page 12 Ja2
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Buffy pon pro 15, 2014 9:17 am

whisperer je napisao/la:Pisali smo Djedu Mrazu. Maleni diktira, ja pišem.

Bok. Bio sam dobar i slušao sam ih sve. Kupi mi kiki bombon, kinder jaje i vlak. Vlak možeš naći na policama između pašte i mlinaca.


Happy Happy Happy

Angel
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Buffy pon pro 15, 2014 9:22 am

dromsin je napisao/la:mali je puno i na kompu i na tv-u i na mobitelu i na podu sa autićima i slaganju puzzla.
Voli slatkiše, ne znam koliko ih jede, vjerojatno previše.
Opčenito mu je hrana stalno na pameti.
Kod mene se svi kolači pojedu. Ispečem oko 15 vrsti , možda i više,
Svako dobi  veliku tacu kolača, snaha , prija i svekrva.
Nešto spremim u škrinju, pa kad se zaželimo tih sitnih vadim van.
Kroz godinu ne pečem takvu vrstu kolača, zato se svi veselimo, tom šarenilu ko iz slastičarne.
Delam neke koji se peku, ali i one sa keksima i grilažom, sve suhe keksiće koji mogu stajati,ako su dobro spremljeni u kutije.
dedin brk, londonerice, kokos pusrle, cvjetiće sa pekmezom, kapucino cvjetiće, vanilij kiflice, figaro, non-plus-ultra, atika, osja gnjezda,bajadera, kuglice,čajne kolutiće sa kremom, kokos keksiće, bijela pita, breskvice , medenjake ,mini  makovnjaču i ove godine ću probati Bafine macarons.
Možda nešto izostavim a nešto drugo umetnem sve je stvar kak ću se osjećati i kolko će mi se dati. Obično nakon petog dana zgubim volju  zubo

Obične priče - Page 12 Smilie-gross_305

Miriši kuća na dom Happy
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Gost uto pro 16, 2014 9:45 pm

Buffy je napisao/la:
dromsin je napisao/la:mali je puno i na kompu i na tv-u i na mobitelu i na podu sa autićima i slaganju puzzla.
Voli slatkiše, ne znam koliko ih jede, vjerojatno previše.
Opčenito mu je hrana stalno na pameti.
Kod mene se svi kolači pojedu. Ispečem oko 15 vrsti , možda i više,
Svako dobi  veliku tacu kolača, snaha , prija i svekrva.
Nešto spremim u škrinju, pa kad se zaželimo tih sitnih vadim van.
Kroz godinu ne pečem takvu vrstu kolača, zato se svi veselimo, tom šarenilu ko iz slastičarne.
Delam neke koji se peku, ali i one sa keksima i grilažom, sve suhe keksiće koji mogu stajati,ako su dobro spremljeni u kutije.
dedin brk, londonerice, kokos pusrle, cvjetiće sa pekmezom, kapucino cvjetiće, vanilij kiflice, figaro, non-plus-ultra, atika, osja gnjezda,bajadera, kuglice,čajne kolutiće sa kremom, kokos keksiće, bijela pita, breskvice , medenjake ,mini  makovnjaču i ove godine ću probati Bafine macarons.
Možda nešto izostavim a nešto drugo umetnem sve je stvar kak ću se osjećati i kolko će mi se dati. Obično nakon petog dana zgubim volju  zubo

Obične priče - Page 12 Smilie-gross_305

Miriši kuća na dom Happy
da , rađe kolači neg dinstani luk
Jedva sam se rješila smrada ala vilda

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Gost uto pro 16, 2014 9:48 pm

Sva sam u kolačima, umorna ko čuksi, ne spavam poslje ručka pa mi fali  zubo
Danas sam između ostalih delala išlere al punjene nutelom.
Ošla u vrtić po malog, prošetali 
Naravno ručal je sa dedom
A ja se primila uvaljavat išlere u štaub šečer.
Pitam hočeš probati ovaj ti je sa nutelom
Hoće i papa kad tata dođe po njega, on sav od štauba
Veli tata odi da te operem pa idemo doma.
Vračaju se iz kupaone i pita me sin/tata 
Baka daš nam malo tih keksića za doma 
Ian me molil u kupaoni da ja pitam da nam daš
Laugh Laugh Laugh Laugh 

Onda smo morali degustirati sve koje sam do sada napravila i od svega po malo ponjeti doma 
Išlere ću morati još jednu turu napraviti, svi navalili ko ludi, i nitko se ne sjeća da sam ja to radila sa pekmezom  Shocked

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Buffy čet pro 18, 2014 11:46 am

Micek mali, bakini kolači su najbolji  Grin
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by whisperer čet sij 15, 2015 1:12 am

Moj mišić će za 6 mjeseci imati 4 godine. Kako vrijeme leti. Ljubav moja najveća. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Gost čet sij 15, 2015 5:41 am

Moj mišić će za dva mjeseca imati 4 godine, kako vrijeme leti i što nam sve nosi.
Roditelji mu se opet rastaju.  Sad
Već su nekoliko puta bili u fazi rastave, ove godine negdje u 6 mjesecu.
Prvo sam bila šokirana, nisam mogla spavati, dan i noć sam razmišljalia o tome.
Ni prvi ni zadnji, uostalom i ja sam se rastala ali ......
Razlog nemreju imati drugo djete.
Već su dva puta bili na umjetnoj oplodnji i ništa.
Snaha hoće dati otkaz jer nemre više raditi sa ljudima, zvršit će faks u toku druge trudnoće.
Nije ni u toku prve a falilo joj je  jedan - dva ispita i diplomski.
A on - sin je živčan ko pas od kad zna za sebe, perfekcionista na mater.
Kuha, posprema,više je uz djete i puca, normalno da puca kad radi i muške i ženske poslove.
Sinoć mi je rekel da je ovaj put za istač
Rekoh , prvi put sam mislila da ću umrjeti od brige i tuge, sad me boli kurac, jebite se kak se znate i umijete. 
Nisam vas spajala, neću vas ni rastavljati.
Cjepili ste me ljetos , imuna sam na vaša sranja.
( rekoh tako al očito nisam cjepljena jer se nebi tu praznila)
 8 godina su živjeli zajedno prije djeteta, znači 12 ukupno.
 Imaju više (financijski ) od mene a o mnogim mladim parovima da ne pričam.
No sve je to nebitno, di je tu naše malo prelijepo i predobro sunćeko, naš mali anđeo
On sigrno pati, djeca osjete takva stvari, e tu me počne gušiti i lovi me tuga, beskrajna tuga.
Idioti

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Gost čet sij 15, 2015 8:33 am

dromsin je napisao/la:Moj mišić će za dva mjeseca imati 4 godine, kako vrijeme leti i što nam sve nosi.
Roditelji mu se opet rastaju.  Sad
Već su nekoliko puta bili u fazi rastave, ove godine negdje u 6 mjesecu.
Prvo sam bila šokirana, nisam mogla spavati, dan i noć sam razmišljalia o tome.
Ni prvi ni zadnji, uostalom i ja sam se rastala ali ......
Razlog nemreju imati drugo djete.
Već su dva puta bili na umjetnoj oplodnji i ništa.
Snaha hoće dati otkaz jer nemre više raditi sa ljudima, zvršit će faks u toku druge trudnoće.
Nije ni u toku prve a falilo joj je  jedan - dva ispita i diplomski.
A on - sin je živčan ko pas od kad zna za sebe, perfekcionista na mater.
Kuha, posprema,više je uz djete i puca, normalno da puca kad radi i muške i ženske poslove.
Sinoć mi je rekel da je ovaj put za istač
Rekoh , prvi put sam mislila da ću umrjeti od brige i tuge, sad me boli kurac, jebite se kak se znate i umijete. 
Nisam vas spajala, neću vas ni rastavljati.
Cjepili ste me ljetos , imuna sam na vaša sranja.
( rekoh tako al očito nisam cjepljena jer se nebi tu praznila)
 8 godina su živjeli zajedno prije djeteta, znači 12 ukupno.
 Imaju više (financijski ) od mene a o mnogim mladim parovima da ne pričam.
No sve je to nebitno, di je tu naše malo prelijepo i predobro sunćeko, naš mali anđeo
On sigrno pati, djeca osjete takva stvari, e tu me počne gušiti i lovi me tuga, beskrajna tuga.
Idioti
uhhh  Sad Sad Sad
nisi cijepljena i nažalost vrlo teško ćeš prolaziti kroz to razdoblje... u takvim situacijama je nemoguće zadržati stav-jebemise radite što hoćete, jer je tu malac, jer te boli... 

moji su se razveli prije 5 godina..prije no što su se oženili i dobili dijete su živjeli zajedno 5 godina... dijete se nije "dogodilo", nego su ga planirali i željeli, snaha je gutala hormone, ganjali su plodne dane  itd... i onda, godinu i pol po vjenčanju tup- razvod...  
u to vrijeme sam živjela u zagrebu i vidjela "izbliza" sve što se tih mjeseci događalo... bilo je prestrašno, jer sam uz njih još jednom proživjela i sve ružno iz svog razvoda...
to svađanje, prepucavanje i podmetanje kajli je potrajalo i nakon razvoda, kakvu godinu, godinu i pol.... a onda su se unormalili... 
danas je situacija sasvim drugačija... uspjeli su zadržati prijateljski odnos, žive u susjednim zgradama, mali je navikao da ima dva doma... moram priznati da ga oboje jako lijepo odgajaju, da ne olajavaju ono drugo... pogotovo je bivša snaha fer i nikad ne truje malog...često proguta i ono što nije u redu od mog sina, jer ne želi pokvariti ovo što su uspjeli izgraditi, ali je i on napredovao toliko da je svjestan da serka, pa su takve stvari sve rijeđe...  tu i tamo se pofajtaju oko neke odluke koja mora biti zajednička, ali je njihov odnos ljepši nego što je bio ikad prije... 
dakle, ako je situacija otišla tako daleko da se ne mogu vratiti natrag, možda je bolje da mali raste uz oba roditelja (naizmjenično) u miru, nego uz oba (istovremeno) u kaosu i svađama.... 

a ti... a što da ti kažem, tu baš nemaš puno prostora za manevre, to je stvarno njihov život, njihove odluke, njihova odgovornost i na kraju krajeva njihovo dijete... ali barem pokušaj ne misliti, ne grizi se zbog stvari na koje ne možeš utjecati ... u tom teškom periodu pokušaj biti uvijek na raspolaganju i snahi i sinu, a pogotovo malom... kad se pofajtaju, pokupi unuka da ne gleda sranja, niti ne pokušavaj gasiti vatru,  jer je to nemoguće... 

i još nešto izvučeno iz vlastitog iskustva, možda ti dobro dođe... znaš da se svoje dijete voli neizmjerno, da si pristran, neobjektivan, ali smogla sam snagu, progutala sam ogromnu knedlu zbog malca i zadržala dobar odnos s majkom svog unuka (zaboravila sam da je snaha zapamtila sam samo to da je majka mog unuka)... bila sam joj podrška jednako kao i njemu, na mene je mogla računati čak i kad se nije ponašala u redu....to je znalo biti vrlo bolno, ali dovoljno je bilo da je mali doživio jedan srušen odnos, željela sam mu pružiti barem malo sigurnosti i osjećaj da se drugi odnosi nisu srušili, da je sve drugo kao što je bilo i prije....osim toga, znala sam da ću se s njom sretati na dječjim rođendanima i svim prigodama koje idu uz odrastanje i grozila sam se pomisli da bi na nekom takvom lijepom događaju moj jojo imao grč u želucu jer su odnosi zategnuti i napeti...to je proživljavao moj sin, željela sam pošto poto ne priuštiti isto unuku, barem tamo gdje sam mogla i imala priliku djelovati...  danas sam presretna zbog toga, jer bez ikakvih problema odlazim po malog kad god mi padne na pamet, ako ne mogu doći, ona mi ga s veseljem dovede (čak i u sloveniju), povremeno se družimo samo nas dvije, povjeri mi sve svoje dileme u svezi s odgojem, ne skriva ništa, ne mulja... preplaćeno...    
sin mi je tad zamjerio, očekivao je moju potpunu podršku i u svom gnjevu prema njoj, doživio je taj moj stav kao izdaju....neka, nisam se ni trudila objasniti mu zašto tako reagiram, prije ili kasnije će mu ionako sve biti jasno... Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Gost čet sij 15, 2015 11:32 am

Btw je napisao/la:
dromsin je napisao/la:Moj mišić će za dva mjeseca imati 4 godine, kako vrijeme leti i što nam sve nosi.
Roditelji mu se opet rastaju.  Sad
Već su nekoliko puta bili u fazi rastave, ove godine negdje u 6 mjesecu.
Prvo sam bila šokirana, nisam mogla spavati, dan i noć sam razmišljalia o tome.
Ni prvi ni zadnji, uostalom i ja sam se rastala ali ......
Razlog nemreju imati drugo djete.
Već su dva puta bili na umjetnoj oplodnji i ništa.
Snaha hoće dati otkaz jer nemre više raditi sa ljudima, zvršit će faks u toku druge trudnoće.
Nije ni u toku prve a falilo joj je  jedan - dva ispita i diplomski.
A on - sin je živčan ko pas od kad zna za sebe, perfekcionista na mater.
Kuha, posprema,više je uz djete i puca, normalno da puca kad radi i muške i ženske poslove.
Sinoć mi je rekel da je ovaj put za istač
Rekoh , prvi put sam mislila da ću umrjeti od brige i tuge, sad me boli kurac, jebite se kak se znate i umijete. 
Nisam vas spajala, neću vas ni rastavljati.
Cjepili ste me ljetos , imuna sam na vaša sranja.
( rekoh tako al očito nisam cjepljena jer se nebi tu praznila)
 8 godina su živjeli zajedno prije djeteta, znači 12 ukupno.
 Imaju više (financijski ) od mene a o mnogim mladim parovima da ne pričam.
No sve je to nebitno, di je tu naše malo prelijepo i predobro sunćeko, naš mali anđeo
On sigrno pati, djeca osjete takva stvari, e tu me počne gušiti i lovi me tuga, beskrajna tuga.
Idioti
uhhh  Sad Sad Sad
nisi cijepljena i nažalost vrlo teško ćeš prolaziti kroz to razdoblje... u takvim situacijama je nemoguće zadržati stav-jebemise radite što hoćete, jer je tu malac, jer te boli... 

moji su se razveli prije 5 godina..prije no što su se oženili i dobili dijete su živjeli zajedno 5 godina... dijete se nije "dogodilo", nego su ga planirali i željeli, snaha je gutala hormone, ganjali su plodne dane  itd... i onda, godinu i pol po vjenčanju tup- razvod...  
u to vrijeme sam živjela u zagrebu i vidjela "izbliza" sve što se tih mjeseci događalo... bilo je prestrašno, jer sam uz njih još jednom proživjela i sve ružno iz svog razvoda...
to svađanje, prepucavanje i podmetanje kajli je potrajalo i nakon razvoda, kakvu godinu, godinu i pol.... a onda su se unormalili... 
danas je situacija sasvim drugačija... uspjeli su zadržati prijateljski odnos, žive u susjednim zgradama, mali je navikao da ima dva doma... moram priznati da ga oboje jako lijepo odgajaju, da ne olajavaju ono drugo... pogotovo je bivša snaha fer i nikad ne truje malog...često proguta i ono što nije u redu od mog sina, jer ne želi pokvariti ovo što su uspjeli izgraditi, ali je i on napredovao toliko da je svjestan da serka, pa su takve stvari sve rijeđe...  tu i tamo se pofajtaju oko neke odluke koja mora biti zajednička, ali je njihov odnos ljepši nego što je bio ikad prije... 
dakle, ako je situacija otišla tako daleko da se ne mogu vratiti natrag, možda je bolje da mali raste uz oba roditelja (naizmjenično) u miru, nego uz oba (istovremeno) u kaosu i svađama.... 

a ti... a što da ti kažem, tu baš nemaš puno prostora za manevre, to je stvarno njihov život, njihove odluke, njihova odgovornost i na kraju krajeva njihovo dijete... ali barem pokušaj ne misliti, ne grizi se zbog stvari na koje ne možeš utjecati ... u tom teškom periodu pokušaj biti uvijek na raspolaganju i snahi i sinu, a pogotovo malom... kad se pofajtaju, pokupi unuka da ne gleda sranja, niti ne pokušavaj gasiti vatru,  jer je to nemoguće... 

i još nešto izvučeno iz vlastitog iskustva, možda ti dobro dođe... znaš da se svoje dijete voli neizmjerno, da si pristran, neobjektivan, ali smogla sam snagu, progutala sam ogromnu knedlu zbog malca i zadržala dobar odnos s majkom svog unuka (zaboravila sam da je snaha zapamtila sam samo to da je majka mog unuka)... bila sam joj podrška jednako kao i njemu, na mene je mogla računati čak i kad se nije ponašala u redu....to je znalo biti vrlo bolno, ali dovoljno je bilo da je mali doživio jedan srušen odnos, željela sam mu pružiti barem malo sigurnosti i osjećaj da se drugi odnosi nisu srušili, da je sve drugo kao što je bilo i prije....osim toga, znala sam da ću se s njom sretati na dječjim rođendanima i svim prigodama koje idu uz odrastanje i grozila sam se pomisli da bi na nekom takvom lijepom događaju moj jojo imao grč u želucu jer su odnosi zategnuti i napeti...to je proživljavao moj sin, željela sam pošto poto ne priuštiti isto unuku, barem tamo gdje sam mogla i imala priliku djelovati...  danas sam presretna zbog toga, jer bez ikakvih problema odlazim po malog kad god mi padne na pamet, ako ne mogu doći, ona mi ga s veseljem dovede (čak i u sloveniju), povremeno se družimo samo nas dvije, povjeri mi sve svoje dileme u svezi s odgojem, ne skriva ništa, ne mulja... preplaćeno...    
sin mi je tad zamjerio, očekivao je moju potpunu podršku i u svom gnjevu prema njoj, doživio je taj moj stav kao izdaju....neka, nisam se ni trudila objasniti mu zašto tako reagiram, prije ili kasnije će mu ionako sve biti jasno... Happy
Ljube moja, draga Bitvice, hvala na ovako iscrpnom komentaru.
Pročitat ću ga još puno puta.
Ne zauzimam stranu, nisam ni ljetos. 
Rekla sam snahi već prije, zauvjek si ti mama mog unuka i uvjek možeš računati na mene.
 Za sada, ja ni nesmem reči da znam kaj se sprema, molil me je sin da ne kažem jer ona ne želi da se zna.

Prvi put kad su imali dramu, sinko me zval da me upozori da budem maksimalno tolerantna prema njoj jer mi neće dati djete ak ju razljutim, kao što mi ga nije dala prvu godinu. Ja još nisam ni saznala sa čim sam milostivu naljutila.
Oboje su smradovi

1. 1. sam pala i završila u langeti. Nisam dala da ih se zove, pomoć mi nemreju, kad će zvati da čestitaju N.G. reći ći im. No oni ne zovu. Tek 2. sin zove , dali sam doma da mi donese pl. kutiju od kolača i da sretna N.G.
Doma sam i imam langetu, pala sam
Pa  kaj niste javili. 
Da si zvao rekla bi ti. On kao ne kuži o čem ja, on se još ljuti kaj mu nismo javili.
Došo je za sat vremena, djete je ostavil u autu, tak da ga nisam mogla ni izljubiti za sretnu n.g., bacil je kutiju na stol i odjuril.
Mlađi sin je na g. o.. On mi nemre niš pomoći, ni kruh dopeljati. Ovo starije đubre nije ni pitalo kak sam i jel kaj trebam, jer on je ljut. Mislila sam ga molit da mi prozor zatvori, al i za to sam se morala dignut.
Poslala sam mu poruku da ga može biti sram, da je bio red da nazove prvi dan nove i barem čestita roditeljima. 
On meni šalje poruku , vidim da je Štefizam zarazan. Aludirajući na moju svekrvu koja se još uvjek ljuti na mene.
Na to mlađi popizdi i istrse  mu svašta i ispsuje ga na pas mater sebičnu i bahatu.
Pa onda uopće ne zove, snaha nije ni čestitala al je došla sa malim donjela neke stvari.
Sinoć je sinko došel po neke kablove i jel mogu u subotu pričuvati psa, i usput razvode se sada definitivno. Razgovara ko da niš nije bilo prije 6 dana.
Pa to je sve ludo i blesavo, najpametnije na svijetu, niš nesmeš reči, ni slučajno kontra.

Djete je bolesno, danas snaha ide dr. sa njim, dopeljat će mi veš da joj posušim u sušilici, jer je mali sve pobljuval. Od ponedeljka ću ga možda čuvat ko zna.
Da, sinko priča da će imati zajedničko skrbništvo da razrađuju sve detalje.
Nabijem ih

ps, Stariji isprdak je nazval tatu i rekel mu da kaj je to tak važno da on mora prvi čestitati N.G. da su mogli deda i baka isto tak nazvati unuka i čestitati mu N. G. 
Pa rekoh nije ni on trebal zvati svoju baku, mogel je čekati da ona njega prva nazove zubo


Zadnja promjena: dromsin; čet sij 15, 2015 1:20 pm; ukupno mijenjano 1 put.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by whisperer čet sij 15, 2015 1:08 pm

Žao mi je, dromsice. Nisam od onih koja bi sugerirala da se olako raskine veza, pogotovo ako je dijete uključeno... mislim da si treba dati truda i strpljenja kada je loš period. No, ako zaista ne ide, onda je bolje tako. Btw je puno bolji sugovornik nego ja. Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Gost čet sij 15, 2015 1:16 pm

whisperer je napisao/la:Žao mi je, dromsice. Nisam od onih koja bi sugerirala da se olako raskine veza, pogotovo ako je dijete uključeno... mislim da si treba dati truda i strpljenja kada je loš period. No, ako zaista ne ide, onda je bolje tako. Btw je puno bolji sugovornik nego ja. Happy
to sam i ja sugerirala u 6 ili 7 mj. Nema se prilike niš sugerirat, ovo je bilo samo ko list papira sa porukom na vratima zgrade. Moš pročitat i zakolutat očima.
Idem gore ispraviti pravopisne greške  zubo

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Gost čet sij 15, 2015 1:27 pm

Btw je napisao/la:

uhhh  Sad Sad Sad 
Nisam znala , nigdje nisam pročitala, 
o jebemu živote
znači tako, to je uobičajno, samo misliš da se kod drugih događa
Priča mi jedna baka sa pesom, baka mojih godina, stariji sin se isto razvodi, vratil se doma mami
snaha našla 15 godina mlađeg (ona ima 35)tulumi i pijančevanje svaki dan.
Dvoje male djece, jedno krenulo u prvi razred. Više su kod bake nego kod mame, al skrbništvo neda ocu.
Otac/ sin/ je policajac i boji se vršiti pritisak da ne ostane bez posla. Navodno dvije pa makar i neosnovane optužbe ostaje bez posla. I Ženska ga ucjenjuje

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Gost čet sij 15, 2015 4:19 pm

dromsin je napisao/la:
Btw je napisao/la:

uhhh  Sad Sad Sad 
Nisam znala , nigdje nisam pročitala, 
o jebemu živote
znači tako, to je uobičajno, samo misliš da se kod drugih događa
Priča mi jedna baka sa pesom, baka mojih godina, stariji sin se isto razvodi, vratil se doma mami
snaha našla 15 godina mlađeg (ona ima 35)tulumi i pijančevanje svaki dan.
Dvoje male djece, jedno krenulo u prvi razred. Više su kod bake nego kod mame, al skrbništvo neda ocu.
Otac/ sin/ je policajac i boji se vršiti pritisak da ne ostane bez posla. Navodno dvije pa makar i neosnovane optužbe ostaje bez posla. I Ženska ga ucjenjuje
nisam pisala o tome, bilo je prebolno dugo vremena
osim toga u to vrijeme mi je i sestra umirala, pa je bilo previše čak i za mene... znali su oni s kojima sam komunicirala i van foruma, a na forumu sam se praznila drugačije.... noćima nisam spavala i tumarala sam nethaerom čitajući sve i svašta... čak i ligejinu zbirku citata Cool ... hvala Bogu pa je tad bila dobra ekipa na kultnima i puno puta smo se nasmijali u onoj legendarnoj konobi...

bit će to sve u redu, vidjet ćeš... sve to prođe, a mali će biti ok jer ima tebe, Brku, strica...za početak dovoljno, a kad se usijane glave ohlade imat će opet i mamu i tatu...   Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Obične priče - Page 12 Empty Re: Obične priče

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 12 / 17. Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.