Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

+8
Tomica
besposlenpop
saritica
*madonna*
Buffy
whisperer
kic
Lena
12 posters

Stranica 19 / 27. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 23 ... 27  Next

Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by Tomica sub sij 26, 2019 1:52 pm

“I said to my soul, be still and wait without hope, for hope would be hope for the wrong thing; wait without love, for love would be love of the wrong thing; there is yet faith, but the faith and the love are all in the waiting. Wait without thought, for you are not ready for thought: So the darkness shall be the light, and the stillness the dancing.”

T.S. Eliot
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by whisperer sub vel 09, 2019 11:09 pm

Gentle strength.
Art by Caroline Maniere


upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 51694293_10217776709787192_7455696135001210880_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent-vie1-1
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by whisperer sub vel 09, 2019 11:42 pm

whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by whisperer sub vel 16, 2019 9:40 am

Pije se kavica i čita se pjesnika iz drevnosti praiskonske pa mi je tako kao da sam se zagledala u rođeno srce. Cry 

Jutro drugari, gdje ste? Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by Tomica sub vel 16, 2019 1:33 pm

Hi! Happy

Bas sam te pred jutro sanjala. Rezirala si neku djecju predstavu. Happy


Ti se zabavljas drevnim pjesnicima, a ja jutros drevnim simbolima, iako nisam zapocela s njima. Zapravo, krenuh od runa i bindruna (povezane rune) i dosla sam do tzv.  "The Helm of Awe" iz nordijske mitologije. Zanimljivo je da se na njega moze naici i u nekim africkim tradicijama, ali postoji i kao "Ashtanga Yantra". Happy

Gle:

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Helm-of-Awe-Ægishjálmr

https://norse-mythology.org/symbols/helm-of-awe/


upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Ashtanga+yantra

http://derosekensington.co.uk/blog/2011/03/25/ashtanga-yantra
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by besposlenpop sub vel 16, 2019 6:41 pm

whisperer je napisao/la:Pije se kavica ...

Jutro drugari, gdje ste? Happy
Isto tako, popodnevna kavica, gleda se monitor i sluša TV dnevnik. 

Bijo 3 dana u Splitu, pa danas odmaram ...  Cool
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by whisperer pon vel 18, 2019 12:20 am

Tomica je napisao/la:Hi! Happy

Bas sam te pred jutro sanjala. Rezirala si neku djecju predstavu. Happy


Ti se zabavljas drevnim pjesnicima, a ja jutros drevnim simbolima, iako nisam zapocela s njima. Zapravo, krenuh od runa i bindruna (povezane rune) i dosla sam do tzv.  "The Helm of Awe" iz nordijske mitologije. Zanimljivo je da se na njega moze naici i u nekim africkim tradicijama, ali postoji i kao "Ashtanga Yantra". Happy

Gle:

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Helm-of-Awe-Ægishjálmr

https://norse-mythology.org/symbols/helm-of-awe/


upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Ashtanga+yantra

http://derosekensington.co.uk/blog/2011/03/25/ashtanga-yantra

Happy Režirala sam, istina! Naganjala sam malenog cijelo jutro da se pospreme igračke. Happy 

Zanimljivo to s runama. Kako to da si krenula s njima, što te potaklo? Happy Morala bih se malo više informirati... moram pročitati.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by whisperer pon vel 18, 2019 12:22 am

A i pitam te da znam odakle da krenem. Happy)

Bok Popek.  Love
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by besposlenpop pon vel 18, 2019 9:49 am

Pusa.  Happy
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by Tomica čet vel 21, 2019 1:47 pm

whisperer je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Hi! Happy

Bas sam te pred jutro sanjala. Rezirala si neku djecju predstavu. Happy


Ti se zabavljas drevnim pjesnicima, a ja jutros drevnim simbolima, iako nisam zapocela s njima. Zapravo, krenuh od runa i bindruna (povezane rune) i dosla sam do tzv.  "The Helm of Awe" iz nordijske mitologije. Zanimljivo je da se na njega moze naici i u nekim africkim tradicijama, ali postoji i kao "Ashtanga Yantra". Happy

Gle:

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Helm-of-Awe-Ægishjálmr

https://norse-mythology.org/symbols/helm-of-awe/


upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Ashtanga+yantra

http://derosekensington.co.uk/blog/2011/03/25/ashtanga-yantra

Happy Režirala sam, istina! Naganjala sam malenog cijelo jutro da se pospreme igračke. Happy 

Zanimljivo to s runama. Kako to da si krenula s njima, što te potaklo? Happy Morala bih se malo više informirati... moram pročitati.

A-haa, ta predstava! A maleni voli povesti svoje igrackice u najnevjerojatnije avanture.. Grin

---

Jedno jutro probudila sam se s iznimnom zeljom nauciti ih. Ne bih ti mogla istaci neki poseban razlog. Onda sam malo grintala i pregovarala sa sobom tipa " zar bas moram!? Ne mozes li se dosjetiti korisnijih stvari!? Zasto me vodis uvijek nekim pizdarijama koje kad spomenem drugim ljudima uvijek me sumnjicavo gledaju ili ispituju kao da su upravo otkrili mojeg unutarnjeg slaboumnika.. Kao da malko suvise podsjecam na 'seosku budalu'."

Naravno da sam popustila jer nisam zeljela biti bombardirana snovima o runama kao sto je to bio (i jos uvijek jest) slucaj s kristalima pa sam gotovo svakodnevno iscrtavala po dvije rune, pokusavajuci upamtiti oblik, ime, znacenje, njihovu dublju povezanost s bogovima i bicima nordijske mitologije. Happy

U tome mi je najvise pomogla ova stranica (klikni na gornji desni kutak s ove tri vodoravne linije, ako ne vidis 24 rune/runski alfabet tzv. stariji futhark - Fehu Uruz Thorisaz Ansuz Raidho Kenaz):

http://runesecrets.com

Klikni na bilo koju runu i pokazat ce ti se sadrzaj o njoj zajedno s komentarima citatelja koji znaju biti jednako zanimljivi.

Npr. http://runesecrets.com/rune-meanings/fehu

---

Skicni si i ovu stranicu:

https://norse-mythology.org/runes/


Pozdrav! Happy
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by whisperer pet vel 22, 2019 1:06 am

O kako lijepo.... baš ću guštati.

Hvala!

Love
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by Tomica ned vel 24, 2019 9:40 pm

Drago mi je da te zanima. Happy Danas mi je poznanik pojasnjavao kaos magiju i sigile. Fijuuu. Svasta ima na tom svijetu. Grin Dakle, sigil je neki simbol, odnosno crtez koji nastaje kad si nesto pozelis.. Postoje razliciti nacini stvaranja sigila, ali mozda je najednostavniji onaj prilikom kojeg iz rijeci tvoje zelje, npr. "zdravlje" izvuces sve suglasnike i nacrtas nesto sto sadrzi sve te suglasnike... A mozes ih u tom crtezu povezati i kao bind rune (doci ces do toga). Bitno je da si taj crtez, simbol drzis negdje uz sebe, recimo u dzepu, no najbolje ga je vizualizirati u trenucima ekstaze, kad se osjecas mocno. Time ga zapravo osnazujes, aktiviras, jer on aktualizira namjeru buduci da sigil predstavlja tu tvoju zelju za zdravljem.  Happy Ajme.. Zapravo, sve je to jako zanimljivo. "Spell" osim "caranja", na engleskom znaci i " slovkanje" i zato je sigil snazan jer su slova namjere u njemu. Happy Ali sigil ne mora nuzno sadrzavati slova. Bitna je ta vizualizacija znaka/crteza koji te odmah vezuje uz tu zelju (za zdravljem).

I tako su nacisti hakirali svastiku. To mi je prvo proslo umom. Sigil bi po ovome predstavljao i zvijezdu i orla i izlazece sunce.. I neciji grb. I tu sam se izgubila pa cu stati. Happy






Nego... Wow, foorum.  flower


A u naslovnu sam se zaljubila! slatkica
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by saritica pon vel 25, 2019 5:54 am

evo i mene nakon poduzeg vremena. pozdrav svima. kako ste? planiram ici u tursku. bas me nesto vuce.
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by Tomica pon vel 25, 2019 12:06 pm

Bok, Sarita! Da, nije te bilo poduze vrijeme. Nadam se da si uzivala. Happy

... Osjecas li leptirice? Da? Kad, onda, odlazis u Tursku? Bi li svratila malo i do nas?
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by whisperer sri vel 27, 2019 12:31 am

Tomica je napisao/la:Drago mi je da te zanima. Happy Danas mi je poznanik pojasnjavao kaos magiju i sigile. Fijuuu. Svasta ima na tom svijetu. Grin Dakle, sigil je neki simbol, odnosno crtez koji nastaje kad si nesto pozelis.. Postoje razliciti nacini stvaranja sigila, ali mozda je najednostavniji onaj prilikom kojeg iz rijeci tvoje zelje, npr. "zdravlje" izvuces sve suglasnike i nacrtas nesto sto sadrzi sve te suglasnike... A mozes ih u tom crtezu povezati i kao bind rune (doci ces do toga). Bitno je da si taj crtez, simbol drzis negdje uz sebe, recimo u dzepu, no najbolje ga je vizualizirati u trenucima ekstaze, kad se osjecas mocno. Time ga zapravo osnazujes, aktiviras, jer on aktualizira namjeru buduci da sigil predstavlja tu tvoju zelju za zdravljem.  Happy Ajme.. Zapravo, sve je to jako zanimljivo. "Spell" osim "caranja", na engleskom znaci i " slovkanje" i zato je sigil snazan jer su slova namjere u njemu. Happy Ali sigil ne mora nuzno sadrzavati slova. Bitna je ta vizualizacija znaka/crteza koji te odmah vezuje uz tu zelju (za zdravljem).

I tako su nacisti hakirali svastiku. To mi je prvo proslo umom. Sigil bi po ovome predstavljao i zvijezdu i orla i izlazece sunce.. I neciji grb. I tu sam se izgubila pa cu stati. Happy






Nego... Wow, foorum.  flower


A u naslovnu sam se zaljubila! slatkica


Kada kažeš nacrtati sve što sadrži suglasnike te zamišljene želje, kako to misliš ? Znači ne vizualizirati sliku želje pa naslikati, nego po samoglasnicima? Shocked Mislim da je najbolje razmišljati o zaštiti, onda imaš i sreću i zdravlje. Happy

Je, malo sam nas srihtala.

Bok Saritica, kada putuješ?
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by saritica pet oľu 01, 2019 4:58 am

joj curke moje, to je samo plan, a ko zna kad ce to biti, al valjda ce i to doci. kako ste mi svi vi? imal ikakvih druzenja sa susjedima i frendovima kod vas? meni to bas fali ovdje...
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by saritica pet oľu 01, 2019 6:00 pm

sanjala sam da imam 4 psa. sta znaci sanjati pse?
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by whisperer pon oľu 04, 2019 11:34 pm

saritica je napisao/la:joj curke moje, to je samo plan, a ko zna kad ce to biti, al valjda ce i to doci. kako ste mi svi vi? imal ikakvih druzenja sa susjedima i frendovima kod vas? meni to bas fali ovdje...

A ja ti baš htjela preporučiti jedan restoran. Happy Nekako mi uz tebe paše taj istočni dio, mora da si bila Hurem nečija tako rudlavo crvenkasta. Happy
Znam svratiti u zadnje vrijeme kod susjeda, ali nema ni tamo puno prometa. Ne družim se baš, nekako su drugi fokusi došli na red... ako si mislila na forumska druženja.

Kako život Saritice? Ide li?

Sanjati psa značila bi možda bliskost sa nekim ili sa samim sobom? Pretpostavljam da ima veze sa lajanjem... jesu li lajali? Happy
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by saritica čet oľu 07, 2019 12:58 am

samo ti preporuci restoran. ja gustam gledajuci i ovako na daljinu. e da, i ja mislim da pravo pasem tamo. uvijek su me vukli ti neki daleki divni predjeli. jos kad sam vidjela istanbul i more i galebove a da ne pricam i MACKE... to je bilo to!! velika ljubav. i jos i mama je imala pravo tursko prezime i eto... 
zivot ide super. sve se poslozilo. lijecim i pomazem ranjenim dusama da se dignu i polete. <3 uopce vise ne radim a to s cime se sada bavim mi jos je i placeno. eto. kud ces vise. 
kako tvoj maleni? sad je on vec veliki decko i svasta vec zna.
pusa
e da: bila su 4 jako sretna, presretna i voljena i nasmijana i razigrana psa u snu... bas kao i ova moja sharica od koje cu staviti video uskoro...
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by saritica uto oľu 12, 2019 9:36 pm

Tomica je napisao/la:Sarita, nasla sam se kako opcinjeno trazim yt-videozapise o slikanju.. Znam da slikas pa sam te htjela upitati kako je to kod tebe krenulo. Je li oduvijek postojao talent ili naprosto zelja za prenosenjem onoga sto rijeci ne mogu opisati, fotografija prenijeti? Je li moguce nauciti slikati dovoljno dobro i onome tko (misli da) ne zna slikati?

dragi tomice, ovo tek sada vidim. bas mi je drago da te to zanima i da gledas. dobro si me potsjetila. morati cu se i ja opet reaktivirati. nisam ja talentirana ali oduvijek volim ljepotu. jako sam osjetljiva na prostor, na lijepe zgrade, na sirinu, posebno gdje ima puno vode, na boje zvuke i mirise prirode. puno kasnije sam saznala da je "appreciation of beauty" moja najizrazenija crta (potraziti cu link za to testiranje osobnosti).
uglavnom, kod mene je slikanje nekako spontano krenulo. prije jedno 12ak godina nesto me je pocelo muciti. bila sam u nekakvom cudnom stanju. sve se valjda slijegalo poslije rata a ja u tudjini sama i neispunjena u poslu kojeg radim. neka mi bas tezina na dusu bila legla. bas sam se vrtila u krug. i onda sam nekako spontano otkrila slikanje. samo mi doslo. isto tako sam kao i ti pocela gledati na youtube i onda sam i isprobala i ja. osjetila sam da mi godi to focusiranje na minijaturne detalje, ta disciplina da se sjedi i uroni u taj trud, kao da nista drugo na svijetu ne postoji. i onda bi vrijeme tako brzo proslo kao tren a ne bih ni primjetila da je taj tren bio nekoliko sati. to je jedno takvo divno iskustvo koje se zove "flow" i kroz koje svaki covjek treba da prolazi svakodnevno.... i tako dan za danom. u biti sam samoj sebi radila terapiju. kad si anxiozan misli ti lete. zabrinut si. mislis kako cu, sta cu, katastrofiziras, vidis najgore moguce ishode, vodis bitke koje se jos ni desile nisu... slikanje te vraca u ovdje i sad. to je vid mindfulness-a. naravno, ja te pojmove nisam tada znala. jedino sto sam osjecala je da mi godi i da me smiruje. taj trud koji zahtijeva tvoju potpunu paznju da uradis to sto treba bilo da je to smijesati boju, odabrati cetkicu, odluciti gdje povuci crtu...e to je to. to je to sto smiruje. eto, dragi tomice, to je otprilike to. nadam se da ces i ti uskoro otkriti te ljepote. e da, ja sam jos otkrila nesto, al obecaj da se neces smijati kad ti kazem. ja volim popravljati po kuci. rekla sam sve sto mogu svojim rukama uraditi to cu i uraditi. em necu platiti majstora, em mi je jako zanimljivo uciti o tome. npr. jako sam ponosna sto sam otkrila kako se popravljaju cijevi ispod kuhinskog lavaboa ili kako se popravljaju stari prozori... oprosti, oduzih ja...  pozdrav!! Love Love Love
ps. evo u nastavku jedan fini video od simpaticnog covjeculjka.
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by besposlenpop čet oľu 14, 2019 5:26 pm

Putujem.
Iz Vinkovaca za Zagreb ...  Happy
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by saritica pet oľu 15, 2019 3:56 am

lezim
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by saritica uto oľu 19, 2019 3:54 pm

veliki radovi: gipsam plafon, farbam prozore i vrata, sredjujem pod, krecim... ljepota.
saritica
saritica

Posts : 870
Join date : 29.07.2015

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by Tomica čet oľu 21, 2019 10:32 am

Sarita, zenila bih te da sam muskarac. Ma, zenila bih te i ovako. Totalno mi je seksi kad netko zeli raditi mnogo toga, od uzgajanja biljcica preko slikanja do gipsanja i sredjivanja podova. Zapravo, lijepo je kad vlastitim rukama cinis cuda, mijenjas okolinu, stvaras nesto novo.. Happy


Zadnja promjena: Tomica; čet oľu 21, 2019 10:34 am; ukupno mijenjano 1 put.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by Tomica čet oľu 21, 2019 10:33 am

saritica je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Sarita, nasla sam se kako opcinjeno trazim yt-videozapise o slikanju.. Znam da slikas pa sam te htjela upitati kako je to kod tebe krenulo. Je li oduvijek postojao talent ili naprosto zelja za prenosenjem onoga sto rijeci ne mogu opisati, fotografija prenijeti? Je li moguce nauciti slikati dovoljno dobro i onome tko (misli da) ne zna slikati?

dragi tomice, ovo tek sada vidim. bas mi je drago da te to zanima i da gledas. dobro si me potsjetila. morati cu se i ja opet reaktivirati. nisam ja talentirana ali oduvijek volim ljepotu. jako sam osjetljiva na prostor, na lijepe zgrade, na sirinu, posebno gdje ima puno vode, na boje zvuke i mirise prirode. puno kasnije sam saznala da je "appreciation of beauty" moja najizrazenija crta (potraziti cu link za to testiranje osobnosti).
uglavnom, kod mene je slikanje nekako spontano krenulo. prije jedno 12ak godina nesto me je pocelo muciti. bila sam u nekakvom cudnom stanju. sve se valjda slijegalo poslije rata a ja u tudjini sama i neispunjena u poslu kojeg radim. neka mi bas tezina na dusu bila legla. bas sam se vrtila u krug. i onda sam nekako spontano otkrila slikanje. samo mi doslo. isto tako sam kao i ti pocela gledati na youtube i onda sam i isprobala i ja. osjetila sam da mi godi to focusiranje na minijaturne detalje, ta disciplina da se sjedi i uroni u taj trud, kao da nista drugo na svijetu ne postoji. i onda bi vrijeme tako brzo proslo kao tren a ne bih ni primjetila da je taj tren bio nekoliko sati. to je jedno takvo divno iskustvo koje se zove "flow" i kroz koje svaki covjek treba da prolazi svakodnevno.... i tako dan za danom. u biti sam samoj sebi radila terapiju. kad si anxiozan misli ti lete. zabrinut si. mislis kako cu, sta cu, katastrofiziras, vidis najgore moguce ishode, vodis bitke koje se jos ni desile nisu... slikanje te vraca u ovdje i sad. to je vid mindfulness-a. naravno, ja te pojmove nisam tada znala. jedino sto sam osjecala je da mi godi i da me smiruje. taj trud koji zahtijeva tvoju potpunu paznju da uradis to sto treba bilo da je to smijesati boju, odabrati cetkicu, odluciti gdje povuci crtu...e to je to. to je to sto smiruje. eto, dragi tomice, to je otprilike to. nadam se da ces i ti uskoro otkriti te ljepote. e da, ja sam jos otkrila nesto, al obecaj da se neces smijati kad ti kazem. ja volim popravljati po kuci. rekla sam sve sto mogu svojim rukama uraditi to cu i uraditi. em necu platiti majstora, em mi je jako zanimljivo uciti o tome. npr. jako sam ponosna sto sam otkrila kako se popravljaju cijevi ispod kuhinskog lavaboa ili kako se popravljaju stari prozori... oprosti, oduzih ja...  pozdrav!! Love Love Love
ps. evo u nastavku jedan fini video od simpaticnog covjeculjka.

Savrseno! Hvala ti! :*
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....  - Page 19 Empty Re: upravo sada, osim što mi je forum otvoren ....

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 19 / 27. Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 23 ... 27  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.