Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wajter raport

+9
Tomica
*madonna*
Gnječ i tvornica čokolade
Buffy
saritica
darla_
Pizda
whisperer
besposlenpop
13 posters

Stranica 39 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica uto pro 29, 2020 12:59 pm

Objavili na TTX-u:

Oko 12:20 potres jacine 6,3 po Richteru pogodio je podrucje oko Petrinje. Minutu prije njega isto podrucje pogodio je potres od 4,2.

Tresla se citava Hrvatska. Snazno se osjetio u Zg-u.

Sad Sad Sad

Jezim se. Sad

Whisp, Pope?
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica uto pro 29, 2020 1:16 pm

HRT4 uzivo Sisak. Srediste grada poruseno. Ljudi su vani, spasavali su doslovno zivot. Neki su skakali i s krovova.

Samo da nema poginulih i tesko ozlijedjenih.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop uto pro 29, 2020 3:55 pm

Tomica je napisao/la:
Santa Gnjec je napisao/la:
whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
A otprilike duplo slabiji.  Cool

Ma da, nije bio 5,3, nego 5. Nisam pala sa Dinare, već s Biokova. Silly

Fucking podzemna tutnjava me trgnula iz sna, i opet isto proživljavanje propadanja dugih 10 sekundi. Prestrašno je kako se zidovi pretvore u papir i samo čekaš kada će se sve urušiti. Pa kako izgleda fuckin 7 richtera?? Još jedan ovakav i fakat se selim..

neznam kako ali ja pronađem svaku web stranicu pa i one nemoguće za pronaći. dobro bi se snašao u Amazoniji.

potres je bio predviđen dan ranije. gle kako to funkcionira:

Wajter raport - Page 39 4GAiGnpf2x

1 day ago
·
Lunar geometry is strong and may cause larger seismic activity, possibly reaching high 6 magnitude.

Due to the positions of the outer planets, lunar geometry becomes stronger throughout December, peaking in January and February.

dakle moglo bi biti još potresa.

više na:

https://www.ditrianum.org/

https://parler.com/profile/ditrianum/posts


Znas ti sto sam primijetila, mozda me sjecanje vara, ali ova zadnja dva jaka potresa dogodila su se nedugo nakon onih jakih u Turskoj. Nisam potrazila neko znanstveno pojasnjenje, ali mozda su na toj istoj "zili", da se totalno tupasto izrazim.
S Afrikancima se seli i Afrika na sjever ... Rolling Eyes
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop uto pro 29, 2020 3:57 pm

Tomica je napisao/la:Objavili na TTX-u:

Oko 12:20 potres jacine 6,3 po Richteru pogodio je podrucje oko Petrinje. Minutu prije njega isto podrucje pogodio je potres od 4,2.

Tresla se citava Hrvatska. Snazno se osjetio u Zg-u.

Sad Sad Sad

Jezim se. Sad

Whisp, Pope?
Bio u to vrijeme u Zaboku. Na otvorenom.
Osjećaj ko onaj ožujski doma (dakle, onda puno bliže epicentru)
Doma sve na svom mjestu, al ovo je šokantno ...
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade uto pro 29, 2020 5:29 pm

Tomica je napisao/la:
Santa Gnjec je napisao/la:
whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
whisperer je napisao/la:Fucking 5,3...
A otprilike duplo slabiji.  Cool

Ma da, nije bio 5,3, nego 5. Nisam pala sa Dinare, već s Biokova. Silly

Fucking podzemna tutnjava me trgnula iz sna, i opet isto proživljavanje propadanja dugih 10 sekundi. Prestrašno je kako se zidovi pretvore u papir i samo čekaš kada će se sve urušiti. Pa kako izgleda fuckin 7 richtera?? Još jedan ovakav i fakat se selim..

neznam kako ali ja pronađem svaku web stranicu pa i one nemoguće za pronaći. dobro bi se snašao u Amazoniji.

potres je bio predviđen dan ranije. gle kako to funkcionira:

Wajter raport - Page 39 4GAiGnpf2x

1 day ago
·
Lunar geometry is strong and may cause larger seismic activity, possibly reaching high 6 magnitude.

Due to the positions of the outer planets, lunar geometry becomes stronger throughout December, peaking in January and February.

dakle moglo bi biti još potresa.

više na:

https://www.ditrianum.org/

https://parler.com/profile/ditrianum/posts


Znas ti sto sam primijetila, mozda me sjecanje vara, ali ova zadnja dva jaka potresa dogodila su se nedugo nakon onih jakih u Turskoj. Nisam potrazila neko znanstveno pojasnjenje, ali mozda su na toj istoj "zili", da se totalno tupasto izrazim.


a lako moguće. ima znanstveno i praktično pojašnjenje

On Friday, July 5th, 2019, a 7.1 M earthquake impacted Devils Hole. The waves created by the earthquake caused the water to raise and drop at least 10-15 ft. The fish seem to be in good condition with spawning behavior occurring.

What an Earthquake in Mexico Did to a Cave in Death Valley National Park
A 7.4 earthquake in Mexico last month sent a shockwave to Death Valley National Park where scientists witnessed a sight not many have -- and they caught it on video.

The shaking at Devils Hole, a water-filled subterranean cave on the Nevada side of the park, began about 10 minutes after the temblor struck Oaxaca on March 20. At first, the impact on the water level was subtle, but became more dramatic over the next few minutes. The whole event last about 20 minutes.

Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica uto pro 29, 2020 6:45 pm

besposlenpop je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Objavili na TTX-u:

Oko 12:20 potres jacine 6,3 po Richteru pogodio je podrucje oko Petrinje. Minutu prije njega isto podrucje pogodio je potres od 4,2.

Tresla se citava Hrvatska. Snazno se osjetio u Zg-u.

Sad Sad Sad

Jezim se. Sad

Whisp, Pope?
Bio u to vrijeme u Zaboku. Na otvorenom.
Osjećaj ko onaj ožujski doma (dakle, onda puno bliže epicentru)
Doma sve na svom mjestu, al ovo je šokantno ...


Kakav dan, kakav dan.. Ta djevojcica.


Drago mi je da si dobro, Pope.







Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica uto pro 29, 2020 7:07 pm

Santa Gnjec je napisao/la:
Tomica je napisao/la:
Santa Gnjec je napisao/la:
whisperer je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
whisperer je napisao/la:Fucking 5,3...
A otprilike duplo slabiji.  Cool

Ma da, nije bio 5,3, nego 5. Nisam pala sa Dinare, već s Biokova. Silly

Fucking podzemna tutnjava me trgnula iz sna, i opet isto proživljavanje propadanja dugih 10 sekundi. Prestrašno je kako se zidovi pretvore u papir i samo čekaš kada će se sve urušiti. Pa kako izgleda fuckin 7 richtera?? Još jedan ovakav i fakat se selim..

neznam kako ali ja pronađem svaku web stranicu pa i one nemoguće za pronaći. dobro bi se snašao u Amazoniji.

potres je bio predviđen dan ranije. gle kako to funkcionira:

Wajter raport - Page 39 4GAiGnpf2x

1 day ago
·
Lunar geometry is strong and may cause larger seismic activity, possibly reaching high 6 magnitude.

Due to the positions of the outer planets, lunar geometry becomes stronger throughout December, peaking in January and February.

dakle moglo bi biti još potresa.

više na:

https://www.ditrianum.org/

https://parler.com/profile/ditrianum/posts


Znas ti sto sam primijetila, mozda me sjecanje vara, ali ova zadnja dva jaka potresa dogodila su se nedugo nakon onih jakih u Turskoj. Nisam potrazila neko znanstveno pojasnjenje, ali mozda su na toj istoj "zili", da se totalno tupasto izrazim.


a lako moguće. ima znanstveno i praktično pojašnjenje

On Friday, July 5th, 2019, a 7.1 M earthquake impacted Devils Hole. The waves created by the earthquake caused the water to raise and drop at least 10-15 ft. The fish seem to be in good condition with spawning behavior occurring.

What an Earthquake in Mexico Did to a Cave in Death Valley National Park
A 7.4 earthquake in Mexico last month sent a shockwave to Death Valley National Park where scientists witnessed a sight not many have -- and they caught it on video.

The shaking at Devils Hole, a water-filled subterranean cave on the Nevada side of the park, began about 10 minutes after the temblor struck Oaxaca on March 20. At first, the impact on the water level was subtle, but became more dramatic over the next few minutes. The whole event last about 20 minutes.


Hej, vratit cu se na ovo...
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica uto pro 29, 2020 11:24 pm

Jucer si napisala da se osjecas lose . ni danasnji dan nije stedio mnoge.

Tijekom pojacane anksioznosti i napadaja panike, cesto zaboravim ispravno disati. Ma i kad prodje, uhvatim se kako - ne disem.

Nadam se da ce ovo nekome pomoci. Meni pomaze. Prenijela sam ga u mentalnu mapu.

Wajter raport - Page 39 Tumblr_nr5kks2QoA1tkg9nqo1_500


U zivotu je vazno - ne zaboraviti disati.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica sri pro 30, 2020 3:32 pm

Wajter raport - Page 39 Fb_img21


Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica sri pro 30, 2020 6:09 pm

Tomica je napisao/la:Jucer si napisala da se osjecas lose . ni danasnji dan nije stedio mnoge.

Tijekom pojacane anksioznosti i napadaja panike, cesto zaboravim ispravno disati. Ma i kad prodje, uhvatim se kako - ne disem.

Nadam se da ce ovo nekome pomoci. Meni pomaze. Prenijela sam ga u mentalnu mapu.

Wajter raport - Page 39 Tumblr_nr5kks2QoA1tkg9nqo1_500


U zivotu je vazno - ne zaboraviti disati.

"NEMOJTE SE PRISLINO SMIRITI, TRESITE SE

Drma. Potres. Opet.
Ljudi se boje. Boje se da će im nešto pasti na glavu, da će ih prignječiti, da će propasti u zemlju i zemlja će ih progutati. Strah ih je.
Strah je urođen. Dva straha točnije. Gubitak tla pod nogama i buke. U svakom slučaju je nesvijesno upamćeno da je oboje opasno. Raznim eksperimentima je višestruko dokazano, a i zdrav razum to razabire. Imali smo i jutros oba elementa! Drmanje tla i i buku, to grmljavinsko brujanje tla koje se namiješta negdje dolje duboko. Zemlja se preslaguje, grmi i bruji. Normalno je da će kod većine aktivirati strah.
Zovem prijateljicu u Petrinju. Ako je kome bilo gadno, mislim si, njoj je bilo gadno, nju trebam prvo sanirati. Pametna je to žena, brzo je shvatila što joj pomaže da umanji strah i paniku. Razgovaramo samo (što se nje tiče) i obrađujemo situaciju, prelazimo sve potrebne razine, peglamo u par krugova, provjeravam u slobodnim asocijacijama i kroz metafore „gdje“ je sada i zaključujem da je sasvim stabilna, pozitivno usmjerena, iako još malo u adrenalinu. Kaže da joj se sad spava i pozdravljamo se, zvati će ako zatreba, a čut ćemo se svejedno (znači dobro je, što se mene tiče).
Susjeda je vrištala na balkonu. Susjed joj je rekao da se smiri. Trese se od straha. Kaže joj neka se ne trese. Ohh, kako pogrešno! Dao joj je najgori mogući savjet i preporuku. Upravo ju je uputio na smrzavanje traume i guranje u dublje slojeve. Tako da kasnije može eruptirati bilo kada i ubilo kojem trenutku. Savršen savjet ako želite da osoba razvije postraumatske simptome i napadaje panike. Tad će tek biti raspad sistema. To je kao da ste nekome tko ima špranju ili gelerić koji viri jer je još na površini rekli neka to gurne unutra da bi mu koža mogla zarasti. Onda bi izvana izgledalo kao da je sve ok. Koža je glatka, nema posjekotine, ništa se ne vidi. Međutim, da, mirovat će neko vrijeme. Možda. Moguće će se navići i na bol. Ljudi razviju razne strategije. Do jednog dana... nenamjeran, slučajan pokret ili riječ okine užas panike. Ili ne možete podnijeti dodir ili ne možete ući u zatvoren prostor ili ... različito reagiramo.
Tresite se! Umjesto da potiskujete i pokušavate kontrolirati tijelo činite suprotno! Lezite ako možete, pustite tijelo da se nekontrolirano slobodno trese koliko god dugo trebalo. Moglo bi izgledati kao da vas je opsjelo stotinu vragova i da izgledate kao da ste sasvim ludi. Eto, to to je upravo pravi recept. Tresite se, ispuštajte glas kako god da čudno ili zastrašujuće zvučao i plačite. Odradite sve što tijelo (i um) treba dok je još svježe. Tražite pomoć i podršku. Tijelo trešnjom samo obrađuje traumu, šok, strah i preslaguje se. Ne izađe li na van, potiskivanjem će otići na unutra, a to će vam donijeti druge simptome i posljedice. Za one koji žele znati više biti će dovoljno da prouče rad dr. Petera A. Levinea i istraživanja na životinjama i ljudima za vrijeme rata u Hrvatskoj i okruženju.
Naravno, nemaju svi prijateljicu koja profesije radi zna obraditi ovakve situacije, ali to nije razlog da se vi ne pobrinete sami za sebe. Ljudi su u našem okruženju, pogotovo stariji, prilično su tromi i u zabludi da će nešto samo od sebe nestati, zato ih informirajte i navodite ih da slijedeći vaš primjer i sami za sebe potraže nekoga koga mogu nazvati. Stručnu osobu, ne nekoga tko će reći da previše dramatiziraju, neka se ne tresu i neka se smire pa će biti dobro. Imamo i hrpu volonterskih centara još od prvih potresa i vremena kada je coronska psihoza tek krenula.
Dopustite tijelu da spontano odradi ono što i samo inteligentno već zna. Nakon nekog vremena će se prirodno i postupno umiriti kao i tlo. Strah pustite van, ne gurajte ga unutra, naštetit će vam dugoročno i vešekratno. Informirajte druge. Razgovarajte. Razgovarajte. Razgovarajte. Budite mudri, a ne uplašeni. Tresite se dok ne istresete to iz sebe!"
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by whisperer čet pro 31, 2020 10:22 pm

Tomica je napisao/la:Jucer si napisala da se osjecas lose . ni danasnji dan nije stedio mnoge.

Love

Noći su najgore, po danu je lakše. 
Mi smo 40 tak km od epicentra, ne mogu ni zamisliti kako je tek tamo bilo.
U ponedjeljak ću odvesti malenog baki u Ri, ali nisam sigurna da ću i ja ostati, ne znam kako pustiti ovo sve. 

Hvala na brizi, hug :*
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by whisperer čet pro 31, 2020 10:27 pm

Da, čini mi se da je naša forumska Fridaa (Tepih) u ovim kritičnim mjestima, nadam se da je sve u redu s njom i obitelji. Sad
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Lena pet sij 01, 2021 8:30 am

whisperer je napisao/la:
Tomica je napisao/la:Jucer si napisala da se osjecas lose . ni danasnji dan nije stedio mnoge.

Love

Noći su najgore, po danu je lakše. 
Mi smo 40 tak km od epicentra, ne mogu ni zamisliti kako je tek tamo bilo.
U ponedjeljak ću odvesti malenog baki u Ri, ali nisam sigurna da ću i ja ostati, ne znam kako pustiti ovo sve. 

Hvala na brizi, hug :*
Love
Lena
Lena

Posts : 274
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop pet sij 01, 2021 12:56 pm

whisperer je napisao/la:Da, čini mi se da je naša forumska Fridaa (Tepih) u ovim kritičnim mjestima, nadam se da je sve u redu s njom i obitelji. Sad
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop pon sij 11, 2021 10:32 am

Snieg počišćen, ne pada, slabo oblakovito, oko nule ... šta'š više?  flower
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by besposlenpop uto sij 12, 2021 4:22 pm

besposlenpop je napisao/la:Snieg počišćen ...
Počistiliga susiedi!  cheers
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica čet sij 14, 2021 11:32 am

Za Saritu:

Danas sam naisla na dio teksta koji sam pozeljela podijeliti s tobom, a posve mi se neocekivano pojavio dok sam trazila nesto o vjerovanjima koje se vezu uz medvjede unutar slavenske tradicije.

For all of you by the name of Barbara:

"Baba Yaga's title of Baba Roga morphed into Babaroga, Barbaroba, Barbele, Varvara and St. Barbara.  In Bulgaria, a special handmade candle called “a Varvara” was made and lit for her feast day.  The candle was then saved and lit in the case of a difficult birth of an animal or to prevent lightning strikes and hail.  During the Feast of St. Barbara (December 4/17) in the Allgäu Alps of Germany they celebrate the holiday of Barbaroba or Barbeletreiben.  In this holiday procession, people dress as old witches with masks made out of lichen, bark, seeds, moss and pine cone scales.  This is a celebration of specifically her crone aspect named Barbele.  This goddess goes around with birch or willow branches and switches onlookers on the legs.  This brings participants fertility and good luck in the new year.  These crones also wear big, clanking bells like Krampus, but they are kindly characters and distribute cookies and sweet bread (cakes) to women and children.  It is traditional for kutia or Varvara pudding to be served on this day; the grain and fruit dish that we see served at holidays and shared with the ancestors and home spirits."


P. S. zanimljivo je da ti imendan pada na dan prije mog rodjendana. Barbara i Krampus. Zgodna poveznica. Happy
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica čet sij 14, 2021 12:27 pm

Nesto o ponocnom suncu i polarnim nocima.. Happy

Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade ned sij 17, 2021 11:40 pm

Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade ned sij 17, 2021 11:50 pm

Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade pon sij 18, 2021 12:18 am

Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade pon sij 18, 2021 12:21 am

Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade pon sij 18, 2021 12:26 am

Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade pon sij 18, 2021 12:35 am



wajter u Japanu sada

Record snowfall in Japan(記録的大雪)
Date taken: 11 of Jan 2021(10 and 12 of Jan included)
Video resolution: 4K UHD
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade pon sij 18, 2021 12:58 am



wajter je ispod nule ali ekipa se snašla

SNOW MONKEY RESORTS 2021. #地獄谷野猿公苑 #4K

Date taken: 8th of January 2021
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 39 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 39 / 40. Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.