Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Wajter raport

+4
bitvica
besposlenpop
Gnječ i tvornica čokolade
darla_
8 posters

Stranica 18 / 40. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Next

Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub tra 24, 2021 2:58 am





wajter je za fiziku!

Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub tra 24, 2021 3:03 am



Blue Shift - Red Shift
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub tra 24, 2021 3:04 am



Problem #108​ - for β = 0.8 are there angles Θ with no spectral shift?
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub tra 24, 2021 3:08 am



Art Quiz #144​ - Very Funny
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub tra 24, 2021 3:15 am




Don't be a Loser, Join Physics Wallah

tražeći Planckovu zvijezdu sasvim sam slučajno našao Učitelja. jbt. what a life!
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub tra 24, 2021 3:18 am

Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub tra 24, 2021 3:23 am



This lecture has been viewed more than 13.5 million times. About 1 million times on MIT's OCW, more than 6.7 million times in the channel "For the Allure of Physics" and 5.8 million times in this channel. Prof. Lewin put his life on the line to demonstrate that he is a strong believer in the conservation of energy. He explained why the sky is blue, why the clouds are white and why sunsets are red. The demonstrations are fascinating. MIT video streamed this lecture in real time. It was viewed live by about 25 thousand people all over the world.
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sub tra 24, 2021 3:39 pm



today's problem:

Special Problem - Who made it? When was it Made? & What the Hell does it Mean?

Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

Tomica likes this post

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica ned tra 25, 2021 9:56 am

le mac mac je napisao/la:, onda ces se fajtati. Padati i dizati se... i opet i opet. I borit ces se i cupati i nepredavati...

Ovaj dio posta i onaj Bitvicin kako je nebitno sto su rekli jer taj fajterski stav koji je imala i njena sestra prosle godine najbitniji su za ishod, urezala sam si kao podsjetnik na svaku situaciju. Hvala vam jos jednom. :-*

Prelijepo jutro. Osjecam se bolje i pozeljela sam vam mahnuti. Happy



Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica ned tra 25, 2021 10:28 am

Geralt_dWitcher je napisao/la:


Don't be a Loser, Join Physics Wallah

tražeći Planckovu zvijezdu sasvim sam slučajno našao  Učitelja. jbt. what a life!


Simpa je skroz. Ima dosta i matematike. Pretplatih se pa cemo pratit' njegova pojasnjavanja. A jesi li doznao, u medjuvremenu, jos nesto o Planckovoj zvijezdi?
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade ned tra 25, 2021 5:41 pm

Tomica.Bombadil je napisao/la:
Geralt_dWitcher je napisao/la:


Don't be a Loser, Join Physics Wallah

tražeći Planckovu zvijezdu sasvim sam slučajno našao  Učitelja. jbt. what a life!


Simpa je skroz. Ima dosta i matematike. Pretplatih se pa cemo pratit' njegova pojasnjavanja. A jesi li doznao, u medjuvremenu, jos nesto o Planckovoj zvijezdi?

bio je to dug trnovit put na granici metafizike i umjetnosti postaviti pravo pitanje koje će me odvesti do odgovora tj. do nekoga koji zna odgovor ili barem? dio odgovora...i nekim iz za sada meni neobjašnjivih razloga stvorio mi se ovaj profesor na monitoru koji je po struci astrofizičar. i sad će on u maju mjesecu odgovarati na pitanja koja mu postaju oni koji ga prate na YT. i rekoh this is my men evo kome treba postaviti pitanje o planckovoj zvijezdi ako on ne zna onda nezna ni bog. a plus toga malo je "spaljen" podsjeća na mene po karakteru kaže da je ekscentričan a ja sam heliocentričan. jebiga, tako mi je pao grah. dakle, pošalji pitanje...
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade ned tra 25, 2021 9:29 pm



Art Quiz #146​ World Famous - Very Bizarre
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade ned tra 25, 2021 9:36 pm

aaaa...nitko ne zna...evo tri pokušaja nakon nekoliko editiranja:

1. The name of the painting is: Study after Velázquez's Portrait of Pope Innocent X

The artist is Francis Bacon and it was made in 1953

2.Portrait of Pope Innocent X is a 1953 painting by the artist Francis Bacon.

3.Artist : Francis Bacon
Name : Study after Velázquez’s Portrait of Pope Innocent X
Made In : 1953
This is actually a “distorted” version of the original art :
Artist : Diego Velázquez
Name : Portrait of Innocent X
Made In : 1950



Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade ned tra 25, 2021 9:44 pm

koji lik! zubo

evo jedan na YT ga pita:


cobb m
8 hours ago (edited)
In which epoch was quantum field(the first,earliest QF) was created?was it in planck epoch or GUT epoch or Electroweak epoch or quark epoch or other epochs
OR at instant of bigbang?
Prof.lewin plzz ansr the question it's important,very important

odgovor:


Lectures by Walter Lewin. They will make you ♥ Physics.
8 hours ago
use google, that's what it is for rather than wasting my time.


zubo Grin
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

Tomica likes this post

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade ned tra 25, 2021 9:56 pm

hahah...stigao je jučer na 1 milijun sljedbenika na yt. opkolili ga indijci totalno pomahnitali za fizikom i matematikom...ako tako nastavi imat će za par mjeseci 1 milijardu sljedbenika...više sljedbenika nego Sai Baba, Isus i Muhamed zajedno. zubo
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sri tra 28, 2021 8:53 pm

eto zanimljivog štiva:

Romanizmi u mjesnom govoru Lopara na Rabu

klik na preuzmi

https://repository.ffri.uniri.hr/islandora/object/ffri:1107

ili može ovako

https://repository.ffri.uniri.hr/islandora/object/ffri:1107/datastream/PDF/download
Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Gnječ i tvornica čokolade sri tra 28, 2021 8:58 pm

i onda se ukrcati na vlak Osaka-Aomori vožnja traje 14h i 53min



Shindai tokkyū `Nihonkai' Ōsaka → Aomori

Sleeper limited express "Nihonkai" Osaka → Aomori

Gnječ i tvornica čokolade
Gnječ i tvornica čokolade

Posts : 1635
Join date : 13.12.2019

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica sub svi 01, 2021 4:06 pm

Geralt_dWitcher je napisao/la:i onda se ukrcati na vlak Osaka-Aomori vožnja traje 14h i 53min



Shindai tokkyū `Nihonkai' Ōsaka → Aomori

Sleeper limited express "Nihonkai" Osaka → Aomori



Krenula sam s voznjom i ubrzo sam zaspala. Happy Vani je bila tama, vidis samo obrise stabala i objekata, dijelova grada, ali cujes ono poznato starinsko preskakivanje / poskakivanje (klik-klak) kotaca i ta ritmicnost vlaka umiri um, tijelo postane manje tesko, oci se prilagode drugacijim krajolicima i vise ne vidis tamne obrise. Nove, zive slike projiciraju se s unutarnje strane kapaka.


____

Evo vam nesto i od mene.
Modra nemofila; nemophila menziesii.




Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica sub svi 01, 2021 4:21 pm

Geralt_dWitcher je napisao/la:
Tomica.Bombadil je napisao/la:
Geralt_dWitcher je napisao/la:




Don't be a Loser, Join Physics Wallah

tražeći Planckovu zvijezdu sasvim sam slučajno našao  Učitelja. jbt. what a life!


Simpa je skroz. Ima dosta i matematike. Pretplatih se pa cemo pratit' njegova pojasnjavanja. A jesi li doznao, u medjuvremenu, jos nesto o Planckovoj zvijezdi?

bio je to dug trnovit put na granici metafizike i umjetnosti postaviti pravo pitanje koje će me odvesti do odgovora tj. do nekoga koji zna odgovor ili barem? dio odgovora...i nekim iz za sada meni neobjašnjivih razloga stvorio mi se ovaj profesor na monitoru koji je po struci astrofizičar. i sad će on u maju mjesecu odgovarati na pitanja koja mu postaju oni koji ga prate na YT. i rekoh this is my men evo kome treba postaviti pitanje o planckovoj zvijezdi ako on ne zna onda nezna ni bog. a plus toga malo je "spaljen" podsjeća na mene po karakteru kaže da je ekscentričan a ja sam heliocentričan. jebiga, tako mi je pao grah. dakle, pošalji pitanje...

Ipak mu necu poslati pitanje. Naisla sam na clanak koji lijepo pojasnjava tu pricu s Planckovom zvijezdom, a uvodi i druge pojmove poput  gravastars, wormhole hybrids, quark stars.

Osim toga, nesto mi je sinulo dok sam citala tekst, ali moram si to nekako posloziti prije nego pozelim pojasniti neke ponavljajuce obrasce fizikalnih procesa/mehanizama.

https://futurism.com/what-are-planck-stars-how-do-they-differ-from-black-holes
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica ned svi 02, 2021 9:19 am

Dobro jutro... Uz moju power kavu bez secera, putujem prema Tokiju, nocnim vlakom.

@Rambalac je krenuo s postavljanjem i takvih putovanja Happy



A ovo je preview sljedece voznje. Zgodno je kako na sve misle. Tako ce lijepo upozoriti da se ne otvaraju usta u pijanom stanju! :-D

Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica ned svi 02, 2021 11:50 am

Tomica.Bombadil je napisao/la:Tako ce lijepo upozoriti da se ne otvaraju usta.......


"Not one person in a hundred knows how to be silent and listen, no, nor even to conceive what such a thing means. Yet only then you can detect, beyond the fatuous clamour, the silence of which the universe is made." (Beckett)


“The essence of the independent mind lies not in what it thinks, but in how it thinks.” (Hitchens)


Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica sri svi 05, 2021 12:37 am

Geralt_dWitcher je napisao/la:



wajter je za fiziku!



Evo profesora s odgovorima. Happy


Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica čet svi 06, 2021 7:14 pm

Danas sam gledala omiljenu nonicu s yt-a i njenog unuka. Vecina njihovih videozapisa zabavna je, zanimljiva. Ipak, povremeno snime i nesto ozbiljnijeg sadrzaja zbog cega mi se pogled uvijek barem malo zamagli.... Unuk Gio brine se o svom slijepom, autisticnom necaku Peteu i njegovi strahovi duboko diraju svakog tko se nosi sa slicnim, njeznim, potrebitijim osobama u vlastitim zivotima.



Zadnja promjena: Tomica.Bombadil; sub svi 22, 2021 5:38 am; ukupno mijenjano 1 put.
Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Tomica čet svi 06, 2021 8:31 pm

I sad, nekim cudnim mentalnim poticajima, sjetih se da opet repriziraju Star Trek: TNG, na RTL-u Kockica. Happy

Od pon do cetvrtka, malo nakon 22h, strog i pravedan kapetan Picard, sa svojom ekipom, uvodi nas zastarjelim specijalnim efektima, ali zanimljivim, filozoficnim pricama, u ono sto je Gene Roddenberry zamislio kao buducnost covjecanstva u kojoj praznovjerje, mistika i religija nisu vise dio ljudskih razmisljanja, osim kao analiza etapa (nuznog) razvoja prema objektivnijem, znanstvenom pogledu. Moral je takodjer oslobodjen vezanosti uz bogove.


Ipak, ne djeluje sve tako scientisticki hladno jer mogu se dosjetiti mnogih epizoda u kojima su religijski obredi, ceremonije dio zivota visokorazvijenih vrsta poput, recimo, Vulkanaca. A nerijetko ona duhovna sfera stoji ravnopravno uz onu materijalnu. Ponekad cine i nerazdvojnu cjelinu, medjusobno se ispreplicuci jer jezik fizike zvuci kao opisi mistika.

Ipak, nisam htjela o tome. Zbog Gio-a i njegovih momenata s necakom, prisjetila sam.se jedne od najljepsih prica TNGa, vrlo emotivne epizode koja je iznimno tiho i intimno zauvijek promijenila kapetana. The Inner Light ovom je samcu karijeru u Zvjezdanoj floti, arheologiju i ljubav prema knjizevnosti ostavila u svijetu sjena, podarivsi mu obitelj i glazbu. Vrlo, vrlo dirljiva, neobicna promjena. Kraj epizode bremenit je ogromnom tugom koju ce osjetiti svatko tko je pruzio priliku ovoj sjajnoj prici.



Tomica
Tomica

Posts : 1260
Join date : 19.07.2018

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by whisperer sub svi 08, 2021 10:28 pm

Pozdravčić, kako ste? Happy

Kod mene trenutno nije potres i nisam zapela u šumi, ali! njezno pozdravljam za laku noc ti fašizam i uvjetovanost sa ovim aktualnim cijepljenjem. Sve provode u rukavicama, ali zapravo ako se ne cijepiš ne možeš ništa. Ne možeš u kombi, autobus, avion, hotel, neku veću instituciju, stadion. Kako mrzim kada mi se postavljaju takvi uvijeti, natjeraju te na njih, a nitko ne preuzima odgovornost ako ti se štogod desi. Nisam antivakserica i u našoj povijesti postignuti su veliki napredci u medicini, ali sve manje vjerujem farmaceutskim tvrtkama, poglavito sada ne vjerujem da stvarno znaju dugoročne posljedice na našu vrstu. Politika koristi virus da bi potaknula autorativne oblike demokracije, potpuno sam bespomoćna i očajna sa ovim našim svijetom u kojem živimo.
whisperer
whisperer

Posts : 1977
Join date : 01.06.2014
Location : Luna Malekova

[Vrh] Go down

Wajter raport - Page 18 Empty Re: Wajter raport

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 18 / 40. Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.