Net-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

IKEA

+5
Buffy
whisperer
Aimee
Lena
Sco
9 posters

Stranica 5 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost uto stu 11, 2014 5:46 pm

Is Your Head Spinning? 5 Tips to Understand the ‘Lux Leaks’ Files

Want to see how global companies can avoid billions in taxes by routing their profits through Luxembourg? All the information is there in the leaked documents, but understanding the complex structures companies set up is not an easy task. Here are a few tips on how to read the documents and knowing what to look for.

1. Start with the pictures (graphs and charts)

In every ruling there’s a simplified structure chart of the company and the relevant entities they use to lower their tax bill. In most cases there are actually two charts: the current structure and the one the company wishes to set up. These don’t include every subsidiary in every country. But that’s why they’re so helpful: they will usually only show the subsidiaries that are relevant for the Luxembourg tax authorities. So now you know where to look when tracking what the company is doing to avoid taxes.

There’s a catch though: in a lot of these documents the advisors of PricewaterhouseCoopers use code names for subsidiaries, especially those outside of Luxembourg. For example, if a Dutch company is part of the structure, the standard code name would be DutchCo. Even though you wouldn’t have the name of the company, you know there’s a trail going from Luxembourg to The Netherlands.

Don’t worry yet if the structure chart doesn’t seem to make any sense, or just blows you away with its complexity, because now it’s time for step two…

2. Back to the start

When you have a basic idea of the structure, go back to the first page of the document. This is where the tax advisors introduce the company and explain step by step the structure they want to set up. When laying out a certain step – for example, the company wants to give out loans from Luxembourg to subsidiaries around the world – the advisors will then explain how they think the tax authorities should view this. It’s not an easy read, but in their own way they will explain why it makes sense to set up the structure as proposed.

Richard Brooks explains structuresTax expert Richard Brooks explaining company structures to the ICIJ team in Brussels. Photo: Mar Cabra3. Economics 101

One of the main benefits of the Luxembourg tax system is the treatment of interest. Companies registered in Luxembourg are exempt from tax on interest income. So it makes sense for multinationals to structure their operations in such a way that profits from other countries can flow into Luxembourg as interest.

Look for signs that foreign profits get transformed into interest when going into Luxembourg. A clever way to do this is by so called hybrid loans. These have all the characteristics of equity – and are treated as such in most countries – but Luxembourg approves these as debt for tax purposes. A lot of companies use profit participating loans, where a variable interest rate on the ‘loan’ is set to be as high as annual profits of the subsidiary.

4. Royalties

Another perk of the Luxembourg tax system is an 80 % tax exemption on all income from intellectual property. Look for brand names, patents, and production and distribution rights in the documents. Foreign subsidiaries will have to pay for the use of these, and the advisors from PwC explain in the document why it makes sense to charge for it.

5. Take a step back

Is your head spinning already? Remember that these documents were written by highly specialized tax advisors who know all the ins and outs of different national and international tax laws. It’s impossible to understand everything in them, unless you team up with an expert in international tax.

When things stop making sense – take a step back and think about the company proposing these structures. What are they making and selling? Is it logical for them to be in Luxembourg or to have money routed there? The details of tax planning are very difficult, but the general idea is simple: move your money away from places with high tariffs into places with lower tariffs or a much smaller tax base.

One final tip: for just a few euros you can access the annual accounts of Luxembourg companies via the corporate registry. These documents are useful to see how the planned investments have turned out for the company and what the effective tax rate is.
Jan Kleinnijenhuis is a journalist with Dutch newspaper Trouw. You can read more of his stories from the Luxembourg Leaks project at Trouw.nl.


http://www.icij.org/project/luxembourg-leaks/your-head-spinning-5-tips-understand-lux-leaks-files

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop čet sij 29, 2015 8:03 pm

Oko 7.000 posjetitelja dnevno

IKEA-i cvjeta posao, Zagrepčana najviše, ali dolaze i oni kilometrima daleko

U poslovnoj godini 2014., koja je zaključena s 31. kolovozom, neto dobit IKEA Grupe iznosila je 3,3 milijarde eura. Ukupni prihodi iznosili su 29,3 milijarde eura, što je porast od 2,8% u odnosu na prethodnu godinu.

Prodaja IKEA Grupe povećala se za 5,9% u odnosu na prošlu poslovnu godinu i u 2014. iznosi 28,7 milijardi eura, djelomično zahvaljujući tome što su se tržišni uvjeti nastavili poboljšavati, najsnažnije u Americi i Kini, a zatim i djelomično u Europi. Najveća prodaja IKEA Grupe zabilježena je u Njemačkoj, SAD-u, Francuskoj, Rusiji i Ujedinjenom Kraljevstvu.

IKEA Grupa u poslovnoj godini 2014. ostvarila je rast tržišnog udjela na gotovo svim tržištima, a otvaranjem robne kuće u Hrvatskoj stupila je na novo tržište. Robna kuća IKEA Zagreb je u prvih deset dana poslovanja, zaključno s 31. kolovozom, zadnjim danom poslovne godine IKEA Grupe, ostvarila promet od 26,6 milijuna kuna.

Prosječno ih posjetilo oko 7.000 osoba


"Prvih pet mjeseci poslovanja robne kuće IKEA Zagreb, kao što smo i očekivali s obzirom na otvorenje, pokazala su visoku stopu zainteresiranosti kupaca i posjetitelja općenito, pa smo prosječno imali oko 7.000 posjetitelja dnevno. Već nakon 142 dana dobili smo i milijuntu posjetiteljicu. Također, izuzetno smo zadovoljni što se naša predviđanja o prometu na razini od oko 60 milijuna eura u prvoj godini poslovanja realiziraju prema
planovima te vjerujemo kako ćemo uspješno ostvariti zadane ciljeve za prvu poslovnu godinu, ali i nastaviti unaprjeđivati svoju ponudu i usluge na zadovoljstvo naših posjetitelja", naglasio je Georg Platzer, voditelj robne kuće IKEA Zagreb.

Osim Zagrepčana stižu i Splićani, Slovenci...


Osim Zagrepčana i stanovnika Zagrebačke županije (65%), robnu kuću IKEA Zagreb najviše posjećuju stanovnici Splitsko-dalmatinske županije (4%) te susjedi iz Slovenije (4%), a potom iz BiH (2%) i Srbije (2%).

Danas.hr
29.01.2015.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by Buffy sub sij 31, 2015 8:49 am

Što ih nije spriječilo da imaju najmizerniju ponudu od svih EU Ikea. Polako kužim njihove fore, što možeš naći uvijek, a što traje samo kratko, način na koji te usmjeravaju da kupuješ ono što oni žele, a ne ono što stvarno trebaš.

Dobro je imati popis za kupnju na njihovim stranicama, kad pogledaš zbroj, vidiš da uopće nisu tako povoljni, samo su u potpunosti uokvireni u ponudi i zaista možeš naći sve na jednom mjestu.

Još uvijek su po praktičnosti najučinkovitiji, sitnice kao što su stvari za kupaonicu za koje ne moraš bušiti zidove, nego ih samo prikeljiti vakumom, lampce koje se pune preko usb-a na laptopu i sl., to me uvijek privuče Grin
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by *madonna* sub sij 31, 2015 9:22 am

ne znam što ste pisali o ikei, samo jedan moj maleni osvrt.
katalog im je prilično zanimljiv iako taj nordijski stil u reali ( meni ) izgleda puno mizernije. stvarno imaju fora stvari na papiru ali generalno mi nije nešto kao stil kada obiđem ikeu. možda bi i bio da nije tako grezzo. 
ako se i ikejčani drže trgovinskog principa da nama dofuraju izradu drugoklasne kvalitete, mogu misliti na šta liči ikea u hrvatskoj .... ipak se nadam da nije tako.

talijani su za ikeu još unazad 15 godina govorili da je tako-tako, oke, oni su naučeni na svoje nezamjenjiv stilizam iako su im centri IKEA  uvijek bili puni potrošača pa makar i detaljčić kupili. estetski mi nije nešto privlačno iako se da naći ali su prilično funkcionalni. i kvaliteta je podosta u redu bila, čini mi se, samo da se nisu pokvarili .... 


tamo sam kupila prije mnogo godina tanjure, šugamane, vaze, i tako sitnarije i bila sam zadovoljna.
njihov beštek mi se ( tada ) nije sviđao ....




pope, šta još prodaju klippana?  zubo
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by Buffy sub sij 31, 2015 9:51 am

Bila u Toweru prije par godina, kupila krasan krevet u Semerare, talijanskoj inačici Ikee. Nakon nekog vremena pokupili se i otišli iz Hrvatske, imali su zgodne stvari.

Bila sam zaista vesela, Ikea je dio identiteta ljudi koji su u njoj kupovali u nekim ružnim vremenima. Inflacija, čim dođe plaća odmah se mijenjaju kune za marke, pa pravac Graz, svaki mjesec Grin

Krug Metro, H&M, Ikea, prepun auto, na carini mrvo hladno kažeš kako nemaš ništa, veselje što te nisu kaznili, u Sloveniji kremšnite i doma.

Kad su došli u Hrvatsku, stalno sam bila na njihovoj FB stranici, zašto nemate ovo, zašto nemate ono, sve što sam po navici gledala na stranici Ikee u Grazu. Svaki puta dobila isto formatiran odgovor i shvatila kao hrvatski kupac u Grazu i hrvatski kupac u Hrvatskoj nije isto.

Pogledaj samo pregled kreveta, meni je to sad na dnevnom redu obzirom na volumen koji se proširio i mužu i meni zubo 
Na kraju ću opet morati zvati Iprijevoz da mi dovezu krevet iz Graza, kao nekada.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by *madonna* ned vel 01, 2015 12:02 am

pa onda je bolje pričekati kakva sniženja u lesnini ili zaletiti se u novu opremu ... šta ne?
*madonna*
*madonna*

Posts : 1059
Join date : 14.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop ned vel 01, 2015 1:03 am

*madonna* je napisao/la:...

pope, šta još prodaju klippana?  zubo
Je.  teet

Čak povremeno razmišljam da bi ga kupil ...
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop ned vel 01, 2015 1:12 am

Buffy je napisao/la:... u Sloveniji kremšnite i doma.

...

Koje je bilo razočaranje, kad sam otkril da je Podlehnik zatvoren.  Sad
Makar su s godinama i kremšnite padale u kvaliteti .. al je to ipak bil brand. 
I pristojni zahodi.


Kolinda je napisao/la:Pogledaj samo pregled kreveta, meni je to sad na dnevnom redu obzirom na volumen koji se proširio i mužu i meni zubo 
Na kraju ću opet morati zvati Iprijevoz da mi dovezu krevet iz Graza, kao nekada.

Udebljali ste se?  teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost ned vel 01, 2015 7:18 am

besposlenpop je napisao/la:
Buffy je napisao/la:... u Sloveniji kremšnite i doma.

...

Koje je bilo razočaranje, kad sam otkril da je Podlehnik zatvoren.  Sad
Makar su s godinama i kremšnite padale u kvaliteti .. al je to ipak bil brand. 
I pristojni zahodi.


Kolinda je napisao/la:Pogledaj samo pregled kreveta, meni je to sad na dnevnom redu obzirom na volumen koji se proširio i mužu i meni zubo 
Na kraju ću opet morati zvati Iprijevoz da mi dovezu krevet iz Graza, kao nekada.

Udebljali ste se?  teet
moš misliti , nema dost mjesta za sve mace i njih  Cool

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop ned vel 01, 2015 9:03 pm

dromsin je napisao/la:

moš misliti , nema dost mjesta za sve mace i njih  Cool
Tak buju ih samo imali još više ... Silly
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop sri vel 04, 2015 10:31 am

IKEA gurnula hrvatski BDP prema gore?

Iako prevladavaju očekivanje da će ekonomija u posljednjem kvartalu prošle godine u najboljem slučaju stagnirati, mogu se čuti i razmišljanja da bi BDP ovaj put mogao i izroniti iznad nule.



Za povoljnija kretanja u industriji, koja je nakon pet godina uzastopnog pada lani porasla 1,3 posto, pri čemu u prosincu čak 5,3 posto, analitičari RBA su zaključili da će u posljednjem tromjesečju imati “pozitivan utjecaj na kretanja BDP-a”, piše Jutarnji list. 
Dok analitičari još uvijek oprezno govore o mogućnosti rasti BDP-a, potpredsjednik Vlade Branko Grčić, naravno, nema nikakvih dvojbi. Rast industrijske proizvodnje on je doživio kao “krunu pozitivnog trenda” u prošloj godini i bit će “poticaj za konačni izlazak Hrvatske iz šestogodišnje recesije u 2015. godini”. 


Rasterećenje budžeta


Osim industrije, pozitivne pomake bilježi i trgovina koja prema podacima DZS-a lagano raste četiri mjeseca zaredom. Pritom je u studenom realno povećana za 2,2 posto u odnosu na isti mjesec lani. S obzirom na pad zaposlenosti i činjenicu da kućanstva raspolažu sa sve manje novca, lagani rast potrošnje od ljeta ugodno je iznenađenje. 


IKEA efekt


Razlozi tome, smatra Hrvoje Stojić, analitičar Hypo banke, mogli bi biti pojeftinjenje nafte i hrane, što malo rasterećuje kućne budžete, kao i prodaja motornih vozila koja se povezuje s javnim sektorom. No najveći značaj u povećanju potrošnje mogao bi imati ''IKEA efekt''. 

''S dolaskom jednog velikog trgovačkog lanca dogodila se određena supstitucija, što znači dakupci iz Hrvatske više ne odlaze po namještaj u Austriju. Osim toga, sada u Hrvatsku dolaze kupci iz susjednih zemalja'', objašnjava Stojić. 


Kupci iz susjednih zemalja


Prvih pet mjeseci poslovanja zagrebačke IKEA-e, izvijestio je ovih dana njezin voditeljGeorg Platzer, opravdalo je očekivanja. Kupci su pokazali visok interes i prosječno ih je bilo oko sedam tisuća na dan. 

''Također, izuzetno smo zadovoljni što se naša predviđanja o prometu na razini od oko 60 milijuna eura u prvoj godini poslovanja realiziraju prema planovima, te vjerujemo da ćemo uspješno ostvariti zadane ciljeve za prvu poslovnu godinu, ali i nastaviti unapređivati svojuponudu i usluge na zadovoljstvo naših posjetitelja'', rekao je Platzer. Osim stanovnika Hrvatske, u robnu kuću dolaze i susjedi pa četiri posto kupaca čine Slovenci, a po dva posto oni iz BiH i Srbije. 


Danas.hr/ Jutarnji list
04.02.2015.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by Buffy čet vel 05, 2015 9:54 pm

Osim kaj nas drže za drugorazredne, nema robe kao u Grazu.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop čet vel 12, 2015 7:52 pm

PRVA DIZAJNERICA ZA IKEU IZ HRVATSKE 
Njezin rad odabran je među 10 najboljih iz cijelog svijeta
IKEA - Page 5 Karla_reljicS1_768150S1

Njezino veselo jednooko čudovište odabrano je među 10 najboljih iz cijelog svijeta. U prodaju kreće najesen
Nema se tu puno za pričati. To je samo malo, plavo, jednooko čudovište s malim rukama i velikim osmijehom - kaže 11-godišnja Karla Reljić. Zahvaljujući sasvim posebnom čudovištu, osnovnoškolka iz Zagreba ostvarila je nešto što bi voljeli mnogi odrasli - postala je prva dizajnerica iz Hrvatske za Ikeu. Stvorila je ono u čemu je, kao i sva djeca, prava stručnjakinja - igračku iz snova.

Humanitarna akcija

Karla je poprilično ozbiljna. Učenici 5. razreda Osnovne škole Dragutina Kušlana važno je, kaže, što je dobila priliku da svoju maštu može podijeliti s djecom iz cijelog svijeta.
- Bila sam uzbuđena i nisam mogla vjerovati kada sam doznala da sam ušla u najuži izbor - govori Karla. - I vrlo mi je drago što na ovaj način mogu pomoći siromašnoj djeci i što se pokrenula ova akcija zato što je humanitarna, ali i zabavna.

Njezin je crtež, naime, jedan od 10 odabranih među desetak tisuća crteža iz cijelog svijeta, nastao na natjecanju u crtanju u sklopu Ikeine kampanje “Plišane igračke za obrazovanje”. Djeca iz svih zemalja u kojima postoje robne kuće Ikea mogla su sudjelovati u kampanji koja postoji od 2003. godine, a cilj joj je pomoći djeci koja žive u siromaštvu ili na području prirodnih katastrofa da dobiju bolje obrazovanje. Dosad su pomogli 11 milijuna djece iz 46 zemalja.

Igračka iz mašte

Tim dizajnera Ikee koji se bavi igračkama odabrao je crteže, među kojima i Karlin, koji će postati dio ograničene kolekcije plišanih igračaka IKEA za 2015. godinu. Njezinu igračku iz mašte svi će moći ponijeti kući, a dio novca od prodaje koristit će se za projekte IKEA Foundation u suradnji s UNICEF-om i organizacijom Save the Children.
Karlino je čudovište stvarno simpatično.
- Još u drugom razredu moje prijateljice i ja crtale smo vesela čudovišta i svatko je trebao izmisliti svoje. Naravno, crtala sam više izmišljenih likova, no ovaj mi je bio najdraži i dala sam mu ime. Zove se Pool - objašnjava Karla koja osim crtanja najviše voli druženje s prijateljima i tjelesni.

Voli izmišljati stvari

- Treniram košarku, naravno crtam i radim narukvice od gumica - kaže Karla.
Mlada dizajnerica još nije sigurna čime bi se htjela baviti u životu.
- Ali sigurna sam da volim izmišljati i dizajnirati razne stvari - dodaje ozbiljno. Do takvih ozbiljnih odluka maštovita djevojčica ima vremena za smišljanje još mnogo dobrih, nasmijanih čudovišta koja pomažu djeci.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop pet vel 20, 2015 2:21 pm

Nekak mi fali. IKEA - Page 5 D030


Trebal bi opet otić ...
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost pet vel 20, 2015 8:17 pm

besposlenpop je napisao/la:Nekak mi fali. IKEA - Page 5 D030


Trebal bi opet otić ...
Laugh još nisam bila
trebala sam ići u srijedu i na putu sam se predomislila i otišla u Lesninu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by Buffy sub vel 21, 2015 7:46 am

Ja sam svako malo, ništa veliko ne kupujem, već koristim priliku da sve što mi je po šupi, špajzi, ormaru, stanu bilo slobodnoživuće, sad bude u kutijama, mapama, kuhinjskim spremnicima itd. Grin

Niš ne fali ni ovim starima, ali dosadi stalno isto gledati. Rutina je dobra, ali treba ju razbiti ponekom novom stvarčicom Happy

Mjesečno kupim 40 kila keksi, ako ostanu u vreći odmah male kandžice rade, kad ih prebacim u prozirnu Samla kutiju, mogu ih samo gledati. Pola metra dalje im stoje u automatu za kekse, ali ne, ovo je zanimljivije zubo

Sve sam časopise Art et Decoration stavila u ove bijele mape, trebalo mi je 24 komada, http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/50022354/

Htjela kupiti krevet, ubi Bože, ponuda samo do 160, jedino dva kreveta od 180, ali vrlo niske podnice. Graz ima super ponudu, za razliku od hrvatske Ikee.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by Buffy ned vel 22, 2015 7:30 am

Buffy je napisao/la:Mjesečno kupim 40 kila keksi

Ne 40, nego 10, lapsus calami. Iako ne sumnjam da bi ih isto tako sve pojeli... zubo
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost pon vel 23, 2015 10:12 am

da vas čujem znalci Ikee
jučer pričam djeci kak sam umjesto u Ikeu otišla u Lesninu i nakon 10 minuta moram na zahod, pod hitno. Srečom znam gdi je . U svim centrima i robnim kućama znam di je zahod, ne samo da znam nego sam i posjetitelj  Sad
Vele mi djeca da kad odem u Ikeu moram paziti da stignem do zahoda jer je on na sredini kompleksa kod restorana. E sad ja vas pitam kaj fakat imaju samo na jednom mjestu zahod u tako velikom komplesu?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop pon vel 23, 2015 10:42 pm

dromsin je napisao/la:da vas čujem znalci Ikee
jučer pričam djeci kak sam umjesto u Ikeu otišla u Lesninu i nakon 10 minuta moram na zahod, pod hitno. Srečom znam gdi je . U svim centrima i robnim kućama znam di je zahod, ne samo da znam nego sam i posjetitelj  Sad
Vele mi djeca da kad odem u Ikeu moram paziti da stignem do zahoda jer je on na sredini kompleksa kod restorana. E sad ja vas pitam kaj fakat imaju samo na jednom mjestu zahod u tako velikom komplesu?
Kod restorana, a gde bi drugde. Ima i ispod u prizemlju. Trebaš pratit gde su poprečni prolazi i onda začas dođeš kam hoćeš.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost uto vel 24, 2015 11:28 am

besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:da vas čujem znalci Ikee
jučer pričam djeci kak sam umjesto u Ikeu otišla u Lesninu i nakon 10 minuta moram na zahod, pod hitno. Srečom znam gdi je . U svim centrima i robnim kućama znam di je zahod, ne samo da znam nego sam i posjetitelj  Sad
Vele mi djeca da kad odem u Ikeu moram paziti da stignem do zahoda jer je on na sredini kompleksa kod restorana. E sad ja vas pitam kaj fakat imaju samo na jednom mjestu zahod u tako velikom komplesu?
Kod restorana, a gde bi drugde. Ima i ispod u prizemlju. Trebaš pratit gde su poprečni prolazi i onda začas dođeš kam hoćeš.
ma ok kaj ima restotoran wc, al kaj nebi trebal biti i neki van restorana

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop uto vel 24, 2015 1:42 pm

dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:da vas čujem znalci Ikee
jučer pričam djeci kak sam umjesto u Ikeu otišla u Lesninu i nakon 10 minuta moram na zahod, pod hitno. Srečom znam gdi je . U svim centrima i robnim kućama znam di je zahod, ne samo da znam nego sam i posjetitelj  Sad
Vele mi djeca da kad odem u Ikeu moram paziti da stignem do zahoda jer je on na sredini kompleksa kod restorana. E sad ja vas pitam kaj fakat imaju samo na jednom mjestu zahod u tako velikom komplesu?
Kod restorana, a gde bi drugde. Ima i ispod u prizemlju. Trebaš pratit gde su poprečni prolazi i onda začas dođeš kam hoćeš.
ma ok kaj ima restotoran wc, al kaj nebi trebal biti i neki van restorana
Pa kolko zahoda ima u Iličkoj Nami? teet
Inače, čitaj pažljivije, napisal sam da ima i u prizemlju.
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by Gost uto vel 24, 2015 8:26 pm

besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:
besposlenpop je napisao/la:
dromsin je napisao/la:da vas čujem znalci Ikee
jučer pričam djeci kak sam umjesto u Ikeu otišla u Lesninu i nakon 10 minuta moram na zahod, pod hitno. Srečom znam gdi je . U svim centrima i robnim kućama znam di je zahod, ne samo da znam nego sam i posjetitelj  Sad
Vele mi djeca da kad odem u Ikeu moram paziti da stignem do zahoda jer je on na sredini kompleksa kod restorana. E sad ja vas pitam kaj fakat imaju samo na jednom mjestu zahod u tako velikom komplesu?
Kod restorana, a gde bi drugde. Ima i ispod u prizemlju. Trebaš pratit gde su poprečni prolazi i onda začas dođeš kam hoćeš.
ma ok kaj ima restotoran wc, al kaj nebi trebal biti i neki van restorana
Pa kolko zahoda ima u Iličkoj Nami? teet
Inače, čitaj pažljivije, napisal sam da ima i u prizemlju.
ubijaš mi svaku volju za razgovorom
prvo si napisal " a gde bi drugde" ko da se ja čudim kaj restić ima wc
vidla sam da si napisal za prizemlje, ja sam nesuvislo odgovorila ili nepotpuno , trebala sam napisati to sam si i mislila da ima i van restića zahod samo moji očito ne znaju za njega, jer im se nebi inače dečec popiškil u gaće, jer mulci nisu stigli do restića.
u Iličkoj Nami nisam bila 20 godina i tad me nije mučil mjehur. Zadnje kaj sam bila u Nami bilo je na kvatriću prije 2 godine i nisam trebala zahod pa ni ne znam gdi je.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop uto vel 24, 2015 10:43 pm

dromsin je napisao/la:

ubijaš mi svaku volju za razgovorom
...
Pa kad je razgovor o zahodima ...  teet
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by besposlenpop sub oľu 14, 2015 7:39 pm

Išel sam danas tam pišat.  Cool
besposlenpop
besposlenpop

Posts : 5174
Join date : 03.06.2014
Age : 65
Location : Zagreb West

http://www.cosgan.de/images/midi/frech/c042.gif

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by Buffy sub oľu 14, 2015 9:08 pm

Kad odem tam i ja, kao da sam u labirintu, nikak doma otići, sjedi, pij kavu, kupuj, sjedi i nekaj jedi, kupuj dalje i na kraju ispada kao da sam u Grazu, samo je put bitno kraći.
Buffy
Buffy

Posts : 1896
Join date : 03.06.2014

[Vrh] Go down

IKEA - Page 5 Empty Re: IKEA

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.